wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
ZAPAŚĆ SŁUŻBY ZDROWIA.
MiejskieW kwietniu odbyło się posiedzenie Komisji Rady Miasta i Gminy, poświęcone działalności służby zdrowia we Wleniu. Z wypowiedzi Kierownika SP ZOZ, głównej księgowej, Radnych oraz Burmistrza wyłania się obraz, który można określić jednym słowem - TRAGEDIA.

Już na wstępie kierownik SP ZOZ, Pan Czesław Romaniuk poinformował zebranych, że:

- „Nie uzyskaliśmy kontraktu na świadczenie usług ginekologiczno - położniczych. Oferta była złożona, wkradł się błąd formalny (…) i oferta została odrzucona. Pieniądze, które były przewidziane na nasz ośrodek zostały zdeponowane w powiecie. Tym samym NFZ zabezpieczył świadczenia  w tym zakresie na poziomie powiatu.”
 
 Odpowiedzialnością za nie podpisane kontrakty i brak dostępu do specjalistów kierownik SP ZOZ obarczył „System”.

Wtórował mu Burmistrz  Bogdan Mościcki
 - Jest to może jakaś wina po waszej stronie(...), za blisko rzeczywistości napisaliście wniosek (...) tu trzeba oszukiwać i to jest to nieszczęście że tu jeden drugiego musi oszukiwać w tym kraju żeby to normalnie funkcjonowało (…) te durnowate kontrakty nie tylko tu u nas ale i w całej Polsce są jakoś idiotycznie ustalone, że gdzieś tam jakieś miasteczko malutkie (które) lepiej nakłamało w tym wniosku o kontrakt dostaje obsługę medyczną (...)

 W ubiegłym roku w poradni ginekologiczno położniczej  udzielono 830 świadczeń medycznych. Brak kontraktu uderza przede wszystkim w osoby mniej zamożne i mieszkańców okolicznych wsi, którzy mają znacznie utrudniony dostęp do lekarza. Skutkuje to wprost zagrożeniem ich zdrowia i życia.
 
Kolejnym poruszanym problemem  był stan przychodni. Wleński ośrodek zdrowia od wielu lat nie spełnia aktualnych norm i przepisów sanitarnych. Jest to niestety wynikiem wieloletnich zaniedbań.

„Kiedy rozpocznie się remont ośrodka?”
dopytywali się radni.

 Kierownik SP ZOZ Czesław Romaniuk
 – Będzie to praktycznie budowa nowego ośrodka (…), cześć medyczna będzie wybudowana na nowo. Z remontem musimy zdarzyć do końca 2012 roku.
 Burmistrz Bogdan Mościcki
(… ) środki z tego co wiem macie zabezpieczone na remont. Dokumentacją zajmie się urząd. Pewne uzgodnienia trwają już 1,5 roku i wreszcie trzeba to sfinalizować(..)

 Jak się okazało do tej pory nie sporządzono dokumentacji projektowej, a od lat trwają uzgodnienia między Panem Romaniukiem, Panem Mościckim i projektantem. Dokumentacji jak nie ma, tak nie ma. Na pytania Radnych nikt nie był w stanie udzielić odpowiedzi kiedy zakończą się uzgodnienia, a zostanie przygotowany projekt.
   
 Ogromne zastrzeżenia miała cześć radnych do jakości  usług medycznych świadczonych przez lekarzy wleńskiej przychodni.
 
Radny Stanisław  Mikulicz
Czy w najbliższym czasie planuje Pan zmiany kadrowe? Może trzeba przyjąć młodych ludzi? Może gdyby byli młodsi lekarze byłoby lepiej?

 Kierownik SP ZOZ Czesław Romaniuk

–  W tej chwili nie planuję takich działań.
 
Jak wygląda sprawa skierowań do specjalistów
? – Dopytywała się z kolei Radna Grażyna Tomoń.

Kierownik Czesław Romaniuk

Państwo przychodzicie po skierowania do lekarza podstawowej opieki, dopiero jeżeli on nie jest w stanie pomóc, kieruje do specjalisty.

Radna GrażynaTomoń

Nie rozumiemy się. Ja słyszę: „Nie skieruję Pani do specjalisty, bo wyczerpał się limit skierowań”.

Stary od  lat zaniedbany budynek, ogromne zastrzeżenia co do pracy zatrudnionych w Ośrodku lekarzy powodują, że coraz więcej osób szuka pomocy poza gminą Wleń.
 
Radna Grażyna Tomoń
80% Górnego Strzyżowca nie korzysta z naszego ośrodka zdrowia. W Jeżowie ma większy dostęp do badań i do wyboru lekarza. W Pilchowicach tego nie ma.

Radna Ewelina Wójcik

większość młodych mam korzysta z przychodni w Jeleniej Górze.

Burmistrz MiG Wleń
Bogdan Mościcki
- Gro kobiet (...) leczy się prywatnie.(...) Ja nie pamiętam kiedy byłem ostatni raz u stomatologa tu w przychodni.

  Kierownik SP ZOZ Czesław Romaniuk, Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Katarzyna Kotołowska oraz Burmistrz Mościcki w swoich wypowiedziach zapomnieli o jednej ważnej rzeczy. Wszyscy Oni są elementami tego „krytykowanego przez nich „SYSTEMU” i  odpowiadają za katastrofalny stan Opieki Zdrowotnej we Wleniu.
 Pan Romaniuk jako kierownik odpowiada za jej jakość, Rada Miasta na czele z Przewodniczącą jest organem założycielskim SP ZOZ i odpowiada za funkcjonowanie Ośrodka Zdrowia. Te osoby wraz z Burmistrzem  ponoszą pełną odpowiedzialność za  to co eufemistycznie we Wleniu nazywa się służbą zdrowia.
Nieco groteskowo na tle opinii radnych brzmi informacja o wypracowanym przez SP ZOZ zysku w wysokości 80 tys. zł. Aż chciałoby się zapytać czyim kosztem?
 Chociaż być może problem służby zdrowia  rozwiąże się sam. Około tysiąca osób zrezygnowało w usług SP ZOZ we Wleniu. Każdego miesiąca rezygnuje kolejne 10 osób.

Ps Mimo że zdrowie tym samym opieka zdrowotna znajdują się bardzo wysoko w hierarchii  potrzeb każdego człowieka. Przewodnicząca Rada Miasta i Gminy Wleń uznała sprawę ochrony zdrowia za temat marginalny i nieistotny  którego nie warto poruszać na sesji Rady Miasta. Priorytetem dla naszych radnych na sesji w dniu 30 maja jest między innymi tryb udzielania dotacji na dofinansowanie poniesionych kosztów budowy przydomowych oczyszczalni ścieków i wyrażenie zgody na zawarcie kolejnej umowy-użyczenia.  
A Ty mieszkańcu gminy Wleń lecz się sam !A.Jaśkiewicz
Komentarze
Komentarz dnia maja 29 2011 23:43:23
Wiecie..., rozumiecie..... skądś to znamy prawda?Nie mam zastrzeżeń jako pacjent do pracy pana doktora Romaniuka.Według mnie jest to lekarz przez duże "L".Ale jak to sie mówi... wyżej....eeekhm.... systemu nie podskoczysz.Ja myślę,że ktoś tu się będzie w końcu musiał grubo wytłumaczyć.I to nie przed dziennikarzami "Uwagi".Do tego zmierza sytuacja.I to nie będzie raczej pan doktor."Coś być musi do cholery za zakrętem....".
duch przeszłości dnia maja 30 2011 00:04:18
"... Chociaż być może problem służby zdrowia rozwiąże się sam. Około tysiąca osób zrezygnowało w usług SP ZOZ we Wleniu. Każdego miesiąca rezygnuje kolejne 10 osób." Tracimy kapitał ludzki,te osoby w znakomitej większości zrezygnowały z zamieszkania we Wleniu,ze względu na to że tu się nic nie da i nic się nie uda,reszta już tylko potrzebuje pamięci i modlitwy.Wleń przedstawia dziś sobą wieś na prawach miasta.Tendencja jest zniżkowa.Przyczyna?Grzech lenistwa i brak obywatelskiej świadomości.Leczenie....demokratyczne środki przeczyszczające,ze wskazaniem na resekcję wrzodów.
maro dnia maja 30 2011 08:50:56
Właśnie tak wyniszczają układy, układziki. Tego nie ruszę, żeby się nie narazić, bo mi głosów braknie, tego pogłaskam i utrzymam na stołku, to pomoże. We Wleniu nic się nie zmieni. Program wyborczy burmistrza nic nie wart, bo go nie realizuje. Brak odważnych decyzji.
Wszyscy wiemy jakie problemy ma Wleń:
- KZOM
- służba Zdrowia
- brak marketu
- sypiące się wodociągi
- brak dobrej promocji
- brak przejrzystości działania władz (choćby w sprawie powołania sekretarza, czy budowy parkingu na rynku).
Wleń coraz bardziej przypomina relikt przeszłości.
Jest biednie, brudno i bez perspektyw, a Ci, którzy mogli coś zrobić zostali odstrzeleni w wyborach.
Jorgi dnia maja 30 2011 09:46:30
cytat:
Priorytetem dla naszych radnych na sesji w dniu 30 maja jest między innymi tryb udzielania dotacji na dofinansowanie poniesionych kosztów budowy przydomowych oczyszczalni ścieków i wyrażenie zgody na zawarcie kolejnej umowy-użyczenia.


Ciekawą lekturą mogłaby być lista korzystających z dotacji do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków !
Może UMiGW wywiesi gdzieś pełną listę osób korzystających z rożnych dotacji ?
smiechu warte dnia maja 30 2011 11:06:12
SPOTKANIE ODBYŁO SIĘ W KWIETNIU A WY LUDZIE PUSZCZACIE TO PRAWIE NA POCZĄTKU CZERWCA OPANUJCIE SIĘ TO TAK JAKBY PISAĆ O TYM ŻE MAŁYSZ ZDOBYŁ KILKA LAT TEMU KRYSZTAŁOWĄ KULĘ !
Groteska dnia maja 30 2011 12:57:05
Zadzwoniłam do przychodnia o godz.15.00 i chciałam się zarejestrować do lekarza na popołudnie to Pani PIELĘGNIARKA była oburzona że tak późno chcę się zarejestrować tak jakby u Pani DOKTOR były tłumy. Porażka.
margo dnia maja 30 2011 13:48:14
do: smiechu warte - po co komentujesz datę opublikowania informacji o posiedzeniu komisji rady na temat Ośrodka Zdrowia, jeśli nie jest to informacja dla Ciebie interesująca? Rozumiem, że masz dużo wolnego czasu i nie wiesz, co z nim zrobić?
Dla tych, którzy korzystają z Ośrodka Zdrowia data opublikowania informacji jest mniej ważna od treści, którą zawiera. Dla mnie osobiście to sygnał, aby rozejrzeć się za inną przychodnią, tym bardziej, że codziennie jestem w Jeleniej Górze.
Monik dnia maja 30 2011 15:12:23
margo ma rację - układy i układziki
Tylko, że ten burmistrz prowadzi gminę na skraj przepaści, to zaczyna już przypominać Białoruś.
Żal mi tylko ludzi, którzy mieszkają w tym cholernym Wleniu. Chodzież z drugiej strony to sami sobie na to zasłużyli co więcej powinni zostać wydojeni do cna - na własne życzenie.
Chowanie głowy pod poduszkę jest najlepszym lekarstwem na niewidzenie problemów
margo dnia maja 30 2011 15:27:11
Monik - we Wleniu obecny burmistrz przegrał wybory, wygrał stołek dzięki głosom z wiosek, więc na jakie własne życzenie?
do margo dnia maja 30 2011 15:55:26
a czy mieszkańcy wsi nie chorują
tylko wieś jest niedoinformowana
wciskają im ciemnotę a lud wierzy
mamią ich obiecankami i koniecznością zaciskania pasa
dają błyskotki a wieś się cieszy jak by Pana Boga za nogi złapali

tylko czy dla tej gminy jest jakieś lekarstwo
czy dla Wlenia jest jakaś alternatywa
czy do końca świat będą tam wszyscy brnąc w to szambo
...... dnia maja 30 2011 17:35:56
Jak dla mnie to we Wleniu moga zamknac ten osrodek zdrowia ,budynek sprzedac i tyle a co poniektorzy ludzie we Wleniu niech sie wezma do roboty bo tylko narzekac potrafia i zadac .........8
** dnia maja 30 2011 19:23:00
Już wcześniej pisałem, że nieudolne rządzenie Panów Mościckiego i Fludra doprowadziło do sytuacji, że Wleń Kona.
Proponuje tym wszystkim, którzy na swych samochodach w czasie wyborów wozili napis Mościcki niech ponownie oplakatują swoje samochody, abyśmy wiedzieli komu zawdzięczamy totalną zapaść w zarządzaniu Gminą.
niedoinformowany dnia maja 30 2011 20:16:30
Czy został ogłoszony przetarg na projekt przebudowy ośrodka? Czy projekt nadal robi żona kierownika ośrodka?
laska dnia maja 30 2011 21:09:55
pani kotołowska ludzie pani zaufali i oddali głosy i uważam że powinna się pani wywiązywać z obowiążków a już o panu burmistrzu nie wspomne nie każdy zarabia tyle co wy żeby do lekarza prywatnie z dzieckiem i resztą rodziny chodzić
powinniście panią kamer i rerszte spółki wkońcu wywalić przecież oni są 100 laty za murzynami miło by było póść do normalnego lekarza we wlerniu a nie jeździć ciągle do porzychoni do jeleniej góry LUDZIE ŻAŁOŚNI JESTEŚCIE
RADNI MOŻE WAM SIĘ UDA COKOLWIEK ZDZIAŁAĆ BO NA RESZTE CHYBA NIE MA CO LICZYĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
laska dnia maja 30 2011 21:11:14
PRZEPRASZAM ZA BŁĘDY ZA PÓŹNO :-)
berta dnia maja 30 2011 21:15:09
najlepsza jest sprzątaczka która siedzi na recepcji i słucha wszystko co komu dolega.
hehe dnia maja 30 2011 21:44:47
A to akurat jest prawda ze akustyka w naszej przychodni sprzyja strzelaniu z ucha.
Dedykacja dla Mościckiego i Kotołowskiej dnia maja 30 2011 21:54:58
Jako mieszkaniec gminy wstydzę się za Burmistrza i Przewodnicząco Gminy, za ich brak jakiegokolwiek zainteresowania problemem Ośrodka Zdrowia we Wleniu.
Dedykuje wam poglądy władz samorządowych sąsiedniej Gminy w tej sprawie.

Budowa nowej siedziby ośrodka jest konieczna, budynek w którym obecnie znajduje się ośrodek nie spełnia juz norm, warunkowo został dopuszczony do użytku, ale tylko do 2012 roku, nie można przecież dopuścić do sytuacji by na terenie naszej Gminy nie było żadnego obiektu, w którym można by pójść do lekarza. Nowy ośrodek zdrowia będzie nowoczesny r11; co ważne będzie spełniał wszystkie standardy. Będzie to (jak już można zauważyć) parterowy budynek z kilkoma wejściami, podjazdami dla niepełnosprawnych. Wewnątrz będą znajdować się duże gabinety lekarskie i pielęgniarskie, nowoczesne wyposażenie, a użyta technologia pozwoli na zmniejszenie kosztów utrzymania w porównaniu do obecnego budynku.

Gdybyście chociaż przez chwilę pomyśleli o waszych obowiązkach ( między innymi o budowie nowego ośrodka ), a nie ciągle zajmowali się sobą i swoimi znajomkami, to dzisiaj nie wypisywali by się pacjęci z Gminnego Ośrodka Zdrowia, a wpisywali by się nowi.
To wasze rządy doprowadziły do takiej sytuacji.
Katarzyna dnia maja 30 2011 22:28:54
Uważam, że całą winę za katastrofalny stan zarządzania Gminą Wleń ponosi Redakcja WlenInfo.
lipa dnia maja 30 2011 22:29:16
to jakaś masakra,śmiechu warte21 wiek a ośrodek jak za czasów Króla Ćwieczka,!
Będzie dobrze dnia maja 30 2011 22:42:06
Dobrze będzie wszystko jest obmyślone. Pierwszej pomocy będzie udzielać OSP w remizie lub świetlicy zależy który lokal będzie wolny. Oczywiście tylko nagłe przypadki. Ze lekkimi sprawami zgłaszamy się do Baby która zaleci odpowiednie ziółka, okadzi itp. zatem pomoc w tym zakresie będzie kompleksowa. W przypadkach Ostatecznych danego bylego juz w zasadzie pacjenta będzie przejmował Dobrodziej i doprowadzał sprawę już do końca. A wtedy to już wsi rawno...
margo dnia maja 31 2011 08:23:41
Jeśli za jakiś czas w Ośrodku Zdrowia ginekolog otworzy prywatną praktykę, a kierownik Ośrodka będzie tłumaczył, że to dla zapewnienia usług dla pacjentek, to zacznę sie zastanawiać, czy aby "... błąd formalny ..." w ofercie przygotowanej przez kierownika nie był celowy ?
kat dnia maja 31 2011 08:52:46
psy szczekają ....a karawana jedzie dalej ...w dół.Nie widzę szans na jakąkolwiek poprawę za rządów tego burmistrza ,bo i nie jest on nastawiony na polepszanie życia mieszkańców.Tak samo jak Osrodek ,KZOM leży Opieka ,której nikt nie nadzoruje.I tak będzie dopóki Mościcki nie wyjedzie na taczce z Wlenia.Do czego mu coraz blizej
vicek dnia maja 31 2011 12:31:32
Winę za nie pozyskanie środków na dostosowanie ośrodka zdrowia do norm ponosi zastępca burmistrza.
Monik dnia maja 31 2011 16:25:04
Winę za zapaść służby zdrowia i katastrofalny stan gminy ponosi WlenInfo. Gdyby nie ta "redakcja" we Wleniu żyłoby się lepiej. Na wsiach nie mają internetu i nie narzekają.
Moi rodzice mieszkają w Marczowie i za Bogdanem to choćby w ogień. Ojciec pamięta go z PGRu, nie raz z nim "mleko" pił. Ostatnio położył im nowy asfalt w całej wsi. Wyremontował drogę na pole. Wybudował świetlicę. Co więcej chcieć od chłopa?
Rodzice nic więcej nie dostrzegają. Tam nikt ich nie informuje o KZOM, GOKu, Służbie zdrowia, finansach gminy etc.
Winę za pisanie bolesnej prawdy ponosi Wleninfo.
maro dnia czerwca 01 2011 08:41:42
Do Monik: asfalt w Marczowie położył były starosta Zych, bo to droga powiatowa. Mościcki się tylko przypiął medialnie do tego. I jego ludzie w czasie kampanii wyborczej kłamali, że to Mościcki tą drogę zrobił. To zwykłe oszustwo, ale pozwoliło wygrać Bogdanowi M. Proponuje spytać publicznie Mościckiego, kto tą drogę odbudował. Ale na kłamstwie, oszustwie i układzikach nie zbuduje się za wiele. To widać już gołym okiem, że we Wleniu dzieje się źle.
Monik dnia czerwca 01 2011 11:38:03
Może nie ważne ile się zbuduje a ile się w tym czasie zarobi?
Zych to sam sobie jest winien. Myślał, że jak pokaże się na wsi kilka dni przed wyborami to ludzie mu zaufają. Jakby miał więcej oleju w głowie to by wiedział, że na sukces trzeba pracować z ludźmi latami a nie dwa dni przed wyborami. Ja na niego głosowałam w pierwszej i drugiej turze ale nie mam już pewności czy to była dobra decyzja. Gdzie on dzisiaj jest? Żyje jeszcze?
grześ dnia czerwca 01 2011 20:08:32
z tego co wiem to Kotołowska jest opiekunem w dps-ie a tam opiekun zarabia około 1100zł więc nie wiem dlaczego laska pisze za takie pieniądze.Załuję,że ten portal zajmuje się tylko krytyką-ktoś wyżej napisał o promocji a jaką promocją jest to co Wy wszyscy wypisujecie.Rozumiem niechęć do władzy do Pana Mościckiego(którego nie znam)Kotołowskiej zresztą też,ale może czas najwyższy popatrzeć bardziej obiektywnie drodzy bo to Wasze biadolenie nie służy niczemu dobremu
laska do grzesia dnia czerwca 01 2011 20:34:04
mnie nie interesuje ile kto zarabia ale skoro nic nie robią żeby ośrodek funkcjonował po ludzku to znaczy że stać ich na prywatne leczenie zapewne nigdy nie leczyłeś się w tym ośrodku np. u p.Kamer wiec guzik wiesz ja mało się nie przekręciłam przez nią a teraz sama prywatnie do lekarzy chodze a dziecko zapiusałam do przychodni w jeleniej bo lekarze pediatrzy są mądrzejsi i młodsi
więc powiedz mi geniuszu dlaczego musze jeździć 20 km do jeleniej zamiast 3 do wlenia???????????????
dlaczego baby które tam siedzą w recepcji są za kare bo oprócz jednej p.M reszta powinna dostać po dupie za olewanie pacjentów
nie chodzi mi już o to że remont powinni przeprowadzić ale o pracowników i myśle że nie jestem jedyna a skoro państwo w ratuszu dba o ludzi miesiąć przed wyborami będe im wypominać oddałam głosy w czasie wyborów więc wymagam!!!!
czy nie mam racji?????????
Ktoś dnia czerwca 01 2011 20:36:06
Pomyśl grześ. Nikt by tu nie narzekał na Mościckiego i Kotołoską gdyby nie mieli powodu. Ludzie narzekają bo mają już dośc życia w biedzie. A władza na czele z Mościckim, Fludrem i Kotołoską kolejne świetlice budują. Kiedyś już to przerabialiśmy: igrzyska zamiast chleba
grześ dnia czerwca 01 2011 21:37:04
Każdy ma prawo wyboru ponoć to wolny kraj,a kotołowską nie stać na prywatne leczenie bo widują ją w przychodni we Wleniu.Niestety Wleń ma to do siebie bo umie tylko i wyłącznie narzekać.Niewiele osób przychodzi ponoć na sesję a ci którzy przychodzą rysują obraz nienawiści do radnych których zresztą sami wybrali do Mościckiego.A z tego co wiem to jeśli chodzi oświetlicę to tylko jedna jest wybudowana reszta jest remontowana i można to zobaczyć
** dnia czerwca 01 2011 22:36:44
Czy redakcja WlenInfo była by tak łaskawa i przypomniała nam artykuł, opisywany na łamach tego portalu dlaczego za poprzedniej kadencji zaniechano realizacji projektu Urzędu Marszałkowskiego rPoprawa jakości opieki zdrowotnejr1;.
Z tego już historycznego artykułu dowiemy się jak bardzo na sercu leżała sprawa remontu lub budowy Ośrodka Zdrowia Burmistrzowi Mościckiemu i Pani Kotołowskiej.
Z góry dziękuję.
DOKĄD ZMIERZASZ SŁUŻBO ZDROWIA dnia czerwca 01 2011 22:48:09
http://archiwum.wleninfo.pl/news1.php?readmore=363
! dnia czerwca 01 2011 22:50:39
Jedno jest pewne.
Każde wytknięci błędu, nieudolności, w zarządzaniu Gminą obecnego Burmistrza uważa się za szerzenie nienawiści w stosunku co do jego osoby, a propagandowa rozszerzaną na radnych tylko po to aby ich sobie zjednać.
Taktyka z poprzedniej kadencji.
wazne zeby miec kwit dnia czerwca 01 2011 23:29:24
http://www.youtube.com/watch?v=ykxt8sxeI5A Schemat działa od lat.
margo dnia czerwca 02 2011 09:26:30
do Grześ - przeczytaj artykuł pod umieszczonym wyżej linkiem, powstał ponad rok temu, od tego czasu indolencja naszych władz jeszcze się pogłębiła. A szerzenie nienawiści to byłoby wówczas, gdyby dzięki dofinansowaniom, o które burmistrz się wystarał remont ośrodka dobiegał końca, miałby coraz więcej klientów a my tu się czepiamy naszej władzy, bo nam sie kolor elewacji nie podoba :)
margo dnia czerwca 02 2011 09:36:26
do naszej władzy po 20-latach od zmiany ustroju jeszcze nie dotarło, że mamy coraz bardziej świadome społeczeństwo, które ma prawo poddawać krytyce każdą nieprawidłowość w sposobie sprawowania władzy. Tylko, że nasza władza nie przyjmuje tego do wiadomości i z klapkami na oczach nadal zarządza tak, jak to było w czasach PRL-u.
. dnia czerwca 05 2011 21:55:41
kolejne wzory do naśladowania dla naszych kochanych władz:
http://www.youtube.com/watch?v=o62hzuyCet8
DO WSZYSTKICH dnia czerwca 08 2011 23:31:55
JESZCZE TROCHĘ ANI SIĘ OBEJRZYMY MY NARZEKAJĄCY MIESZKAŃCY WLENIA JAK PRZENIOSĄ OŚRODEK ZDROWIA DO PILCHOWIC. I MY BĘDZIEMY JEŻDZIĆ.MOŻE TEŻ BĘDZIE BASEN JEST TYLE MIEJSCA KOŁO DACZY SYNA PANA MOŚCICKIEGO.A NAJLEPIEJ TO BY BYLO GDYBY NA STAŁE UMIEŚCIĆ TAM WESOŁE MIASTECZKO.SZEFEM ZROBNIĆ ŻELAZNEGO RADNEGO LEBIEDZIA ŻEBY DORABIAŁ I NIE WOŁAŁ NA SESJACH O PODWYŻKKĘ DIET.A PAN FLUDER BAWIŁBY LUDZI SWOJĄ GADKĄ ŻE ON NIC NIE MOŻE...A PANI KOTOŁOWSKA ...ŚPIEWAŁA BY TOCO ŚPIEWA NA KAŻDEJ SESJI DAJCIE SPOKÓJ ... JAK NA NICH PATRZĘ TO MI ... NO I POWIEDZCIE CZY TO NIE WESOŁE MIASTECZKO LEPIEJ TO JEST CYRK ZA NASZE PIENIĄŻKI.GDZIE SĄ NASZE PIENIĄŻKI?
do wyżej dnia czerwca 09 2011 20:12:49
służba zdrowia i tak pada na ryj.popatrz kto tam pracuje.emerytki. a młodzi lekarze nie mają pracy.emerytki patrzą aby jak najdłużej pociągnąć to co im zależy na jakości przyjmowania pacjentów?Młodzi ludzie może by coś zdziałali bo są otwarci. BYŁ TAKI KTOŚ KTO BUDYNEK PRZEZNACZONY NA SŁUŻBOWY tak to się kiedyś nazywało sprzedał za psie pieniądze.A NIE POWINIEN BO MIESZKAŃCY SKŁADALI SIĘ NA WYKUP TEGO BUDYNKU.DRUGIE 50 % DOŁOŻYŁO MIASTO.PRAWNIE POWINNI CI LUDZIE OTRZYMAĆ ZWROT.dojdzie jeszcze do tego że nie będzie Ośrodka Zdrowia we Wleniu.nie kraczę pożyjemy...zobczymy bo dla władzy obecnej nie ma rzeczy niemożliwych.
Dodaj komentarz
Nick:4 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Urodziny Gołębiarki
Urodziny Gołębiarki
Urodziny Gołębiarki


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906477 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.