wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
XX Memoriał im. Michała Fludra.
Miejskie

XX Memoriał Uliczny im. Michała Fludra

Cel imprezy: - popularyzacja biegów w Polsce, aktywnego spędzania czasu wolnego
                        - promocja walorów turystyczno-krajoznawczych Wlenia
Termin: - 8.05.2011 (Niedziela)
- Biegi szkolne - od godz. 8:00 - 11:30
- Bieg Integracyjny - godz. 11:45
Start: - godz. 12:00 Bieg główny XX Memoriału (rynek miasta)
Dystans: - 10 km (5 x 2 km) - trasa płaska atestowana przez PZLA
Warunki uczestnictwa: - ukończone 16 lat, zaświadczenie lekarskie
Wpisowe: - 10 zł (na miejscu - dla wszystkich)
Rejestracja: - czynna o godz. 8:00 - 11:30
                         8 maja 2011 w OKSiT Wleń ul. Chopina 2
Klasyfikacja: - prowadzona będzie klasyfikacja generalna wśród kobiet i mężczyzn oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych mężczyzn;
I kat. 16 - 19 lat              V kat. 50 - 59 lat
II kat. 20 - 29 lat           VI kat. 60 - 69 lat
III kat. 30 - 39 lat        VII kat. 70 - lat i starsi
IV kat. 40 - 49 lat      VIII kat. Zawodnicy niepełnosprawni na wózkach
Nagrody: - 3 najlepsze miejsca wśród mężczyzn - nagrody pieniężne
- 3 nagrody pieniężne w kategoriach wiekowych mężczyzn
   Uwaga! - nagrody za rekord trasy!
- przewidziane Jubileuszowe Nagrody Specjalne ufundowane przez Radnych Miasta i Gminy Wleń!
Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają okolicznościową koszulkę.
Organizatorzy zapewniają: opiekę medyczną, punkt odświeżania oraz posiłek regeneracyjny.
Zgłoszenia zawodników niepełnosprawnych do dnia 30.04.2011

Imprezy towarzyszące:
6 maja 2011 (Piątek) godz. 18:00 - BENEFIS RENATY GALIK, Sala Widowiskowa OKSiT Wleń
8 maja 2011 (Niedziela) godz. 13:00 - mecz piłki nożnej GLKS “Pogoń” Wleń z WOSKAR II Szklarska Poręba, Boisko Sportowe Wleń
8 maja 2011 (Niedziela) od godz. 13:00 - występy zespołów muzycznych Rynek Miasta

Dyrektor Biegu - Jan Jaśkiewicz tel. 75 7136 438 (Urząd MiG Wleń)
Biuro Memoriału - Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki
ul. Chopina 2, 59 - 610 Wleń
tel/fax 75 7136 268
e-mail: oksit@wlen.pl
Dodatkowe informacje: www.oksit.wlen.pl
Postanowienia końcowe: zdobywcom nagród pieniężnych organizator nie potrąca
podatku dochodowego od osób fizycznych. Uregulowanie tej płatności pozostawiono
samym zainteresowanym.
OKSiT Wleń

Komentarze
guru dnia maja 04 2011 21:41:42
ten posiłek regeneracyjny to jak co roku bułka słodka i herbata w proporcji 1 torebka na 100l wody?
margo dnia maja 04 2011 22:12:21
To piękny jubileusz, organizatorom za te 20 lat - duże brawa!
trzeba to powiedzieć dnia maja 05 2011 01:04:08
Pamiętam jak za moich czasów trzeba było biegać by mieć lepszą ocenę z zachowania w podstawówce i gimnazjum. Czy ten proceder nadal jest utrzymywany?
piątka dnia maja 05 2011 09:09:52
Oczywiście, kto nie biega to mu ocena z wf i zachowania leci w dół. Tak sie w dzisiejszych czasach zachęca dzieci do sportu.
Ale uczniowie oczywiście wezmą udział i będą biegali- tak jak w tamtym roku-za ręke, w grupce(zdjęcia w galerii). gdzie tu sport? gdzie tu rywalizacja?
Po dłuższym zastanowieniu dochodze do wniosku że z tymi ocenami z wf to nauczyciele dobrze robią. Powinni jeszcze karać za takie zachowania jak olewanie biegu.
Za moich czasów na takie zawody sie czekało z niecierpliwościa. A dzisiaj? dzieciaki nie potrafią docenić to co sie dla nich robi. A rodzice oczywiście stoją murem za dziećmi to niby jakim prawem można zmuszać ich zmęczone życiem dzieci do przebiegniecia 1km. Przykre ale prawdziwe
gimnazialista dnia maja 05 2011 09:41:09
Biegam, jeżdżę na rowerze, gram w piłkę itd. ale robię to dla przyjemności, kiedy chcę, kiedy mam ochotę a nie jak mnie do tego zmuszają.
Tylko że bez naszej szkoły impreza by nie wypaliła. Więc najprościej jest zagonić dzieciaki siłą w niedzielę na rynek i niech udają że się cieszą. Medal dla dyrekcji i goku. Pomysł na szóstkę.
Jeszcze trochę a zrobią nam Bombaj we Wleniu. Dzieci i młodzież za banana będzie w kamieniołomach wykuwać pomnik ku czci nauczycieli, dyrekcji, urzędasów.
do gimnazjalista dnia maja 05 2011 10:51:39
zmuszają nie zmuszają, jest termin zawodów wyznaczony i wtedy sie biega. Nikt Ci nie zorganizuje zawodów wtedy kiedy będziesz miał ochote pobiegać.
Co do zaganiania to z tego co wiem to odrabicie inny dzień tą niedzielą.
Wam to sie już w d***ch przewraca. Raz na rok trzeba wystartować w zawodach i wielki problem macie. Gdyby za udział dawali 10zł to odrazu byście polecieli!
do do gimnazjalista dnia maja 05 2011 11:20:11
Raz na rok trzeba wystartować w zawodach

No właśnie, dlaczego trzeba a nie tylko można?
Czy to nie jest wymuszanie?
A czy Ty startujesz, czy reprezentujesz tych co wymuszają?
do gimnazjalista 2 dnia maja 05 2011 12:25:44
bo gdyby było można wystartować to wszyscy by to olali i nikt by nie biegł. Jak ja startowałem to startowałem bo chciałem (nawet jak zmuszali). W mojej starej szkole jak były jakieś zawody to każdy chciał w nich brać udział. czasem było tylko kilka wolnych miejsc( zawody powiatowe czy wojewódzkie). Dlaczego? Dlatego że fajnie jest wygrać. Dlatego że fajnie jest dostać medal. A co dzisiaj sie dzieje z młodzieżą? Nie dość że mają w swojej miejscowości, nie dość ze mają organizowany dojazd(dzieci z wiosek), nie dość że mają zapewnioną opieke i posiłek(jaki by tam nie był ale jest), o nic sie nie muszą martwić to jeszcze im źle. Tak trudno przebiec te 1-2km? Bez przesady. Ja na miejscu wf-istów wszystkim wybrzydzajacym postawiłbym na koniec roku 2 z wf za taką postawe!
Ktoś dnia maja 05 2011 13:05:08
Boże chroń nasze dzieci przed nowym WFistą.
Dlaczego uważasz, że gdyby starty były dobrowolne to nikt ni chciałby brać udziału w tych biegach? Jeżeli jest coś fajnego, jeżeli zachęci się młodzież, jeżeli impreza jest dobrze przygotowana i zorganizowana to Oni bez tych dojazdów i posiłku stawiliby się na imprezie. Gwarantuję Ci.
Mamy XXI wiek i nie można nikogo zmuszać do brania udziału w takich czy innych zawodach. Trzeba organizować takie imprezy i w taki sposób, żeby ci młodsi i ci starsi ludzie sami z ochotą zgłosili swoją obecność. Czasy komuny już minęły - po 20 latach czas wybazgrać Wałęsie.
do ktoś dnia maja 05 2011 16:46:56
jakie zachęcic młodzież? a zdobycie medali to nie jest zachęta? Co trzeba im jeszcze czerwony dywan rozłożyć? Dawniej dzieci sie rwały do tego typu imprez, a dzisiaj? Gdyby postawić krate browara na mecie to wszyscy by tłumem ruszyli. Prawda jest taka ze dzisiaj dzieciaki wogóle nie doceniają to co sie dla nich robi.
rodzic dnia maja 05 2011 17:53:00
Gdyby ten bieg był pod inną nazwą już dawno poprzednia, a teraz obecna ekipa siedząca na stołkach w Urzędzie zaprzestała by go organizować.
Tylko i wyłącznie, że jest do bieg polityczno - propagandowy nie pozwolę aby moje dziecko brało w nim udział.
A straszenie dzieci obniżeniem oceny jest poniżej godności.
Czas komuny już dawno minął.
Brawa dla gimnazjalisty za obiektywną opinię.
margo dnia maja 05 2011 18:54:56
do rodzic - to nie "...obecna ekipa siedząca na stołkach w Urzędzie..." go organizuje, a grupa ludzi zapaleńców, gdyby nie oni, ten bieg nie przetrwałby tyle lat, mają wsparcie w GOK-u (po coś on w końcu jest), ale obawiam się, że takie komentarze jak Twój odbiorą im chęci do działania na przyszłość; a tak w ogóle co ma wspólnego bieg z komuną? Nazwa biegu upamiętnia osobę, którą wielu ludzi jeszcze pamięta i doprawdy nie wiem, o co Ci z nią chodzi? Albo jesteś młodą osobą, która nie pamięta Michała Fludra, albo nie jesteś z Wlenia. Nie podoba Ci się nazwa, zorganizuj bieg z inną nazwą, chętni do biegania napewno się znajdą :)
kik dnia maja 05 2011 19:18:01
ratunku, czytając wasze komentarze ręce po prostu opadają
do rodzic dnia maja 05 2011 19:19:35
Piszesz mądrze ale czy na pewno jesteś rodzicem? Robicie z igły widły. Szkoła tą niedzielą odrabia inny dzień w którym uczniowie nie byli w szkole np. ten poniedziałek (uczniowie nie byli w szkole bo trzeci wypadał we wtorek i przychodzenie na jeden dzień byłoby bez sensu). Nie mam pojęcia czy dzieci odrabiają w tę niedziele własnie ten dzień ale tak sytuacja wygląda. Więc chcąc nie chcąc jest to dzień obowiązkowy, a uczestnictwo w biegu można uznać za lekcje wf. Jeśli dzieci i niektórzy "zacofani" rodzice tego nie rozumieją to proszę jeszcze raz dokładnie przeanalizować moją wypowiedź.
Mogę się założyć że gdyby biegi Fludra lub inne zawody były organizowane w dni nauki szkolnej (powiedzmy w poniedziałek) to dzieci by chętnie poszły na zawody byleby tylko nie iść na lekcje. Więc proszę nie mówić że kogoś sie zmusza. Tak sie składa że podejście dzisiejszej młodzieży do czegokolwiek jest chore. Teraz jest taka moda "kto sie postawi ten jest fajny". "rodzicu" jeśli tak masz zamiar wychowywać swoje dziecko to sie nie zdziw jak cie na starość kopnie w d***e
rodzic dnia maja 05 2011 21:04:21
A to ma wspólnego z komuną, że przesz kilkadziesiąt lat zmuszano nas pod płaszczykiem ideologii dla zdrowia i zorganizowania wolnego czasu dla dzieci do biegów, pochodów czy innej różnej maści zajęć.
Przez ostatnich kilkanaście lat we Wleniu ,,próbujęr1; rządzić ta sama ekipa.
Jakie dla dzieci i młodzieży stworzyła atmosferę aby interesowały się między innymi sportem ?
Czy z inicjatywy Burmistrza i zastępcy, a obecnie sekretarza powstał jakikolwiek klub sportowy ?
I żeby nie zapał młodych ludzi, to nawet Klub Sportowy Pogoń Wleń już by nie istniał.
Rozumiem, że Wleń jest wielką metropolią i trudno się było Burmistrzom połapać ( delikatnie ujmując ) w bałaganie jaki panował w Klubie.
Część i chwała tym którzy cokolwiek organizują, ale niech nie będą
anonimowi bo to też przypomina czasy komuny.
I nie róbcie z naszych dzieci i młodzieży pijaków i łobuzów.
Rzeczywiście gdyby nie niedzielny bieg, to wszystkie dzieci i młodzież siedziała by na zakaźnym.
Czy Wam nie wstyd pod płaszczykiem nie uczestniczenia w biegu rzucać tak poważne oskarżenia w stosunku co do dzieci i młodzieży?
margo dnia maja 05 2011 21:52:40
do rodzic -
1) nikt nikogo nie zmusza do udziału w biegu im. Michała Fludra, skąd taki pomysł? ludzie sami przyjeżdżają z całej Polski!
2) trzeba mieć ukończone 16 lat (patrz wyżej na inf.), więc raczej dzieci nie biorą w nim udziału.
3) organizatorzy nie są anonimowi (patrz wyżej na inf.)
Więc Twoja wypowiedź dotyczy, jak się domyślam biegów organizowanych przez szkołę? Te biegi nie mają (oprócz nazwy, która przecież nie jest zastrzeżona) nic wspólnego z Memoriałem, chyba tylko to, że się pod niego podpięły. Ale to każdego rodzica powinno raczej cieszyć, dziecko zamiast siedzieć w ławce na lekcjach, może sobie pobiegać. Rozumiem że Twoje dziecko ma dużo ruchu, i zamiast biegać woli chodzić na lekcje? niejeden rodzic by Ci pozazdrościł :)
uczeń dnia maja 05 2011 22:02:42
Po pierwsze - na plakacie widnieje logo OKSiTu i nie ma nigdzie mowy o żadnych "zapaleńcach", którzy organizują tą imprezę. A OKSiT robi to za kasę a nie za free.

Po drugie - odrabianie zajęć (np. z poniedziałku, jak pisał "do rodzic") poprzez sterczenie w niedzielę na rynku to lekka przesada. W poniedziałek w planie miałem matmę, polski, chemię i coś tam jeszcze a tu mam ganiać dla widzi mi się pani dyrektor OKSiTu? Czy to znaczy, że sprawdzian z matmy będę miał zaliczony? Czy nie będę musiał wkuwać wieczorem wzorów z chemii?

Po trzecie - chętnie bym wziął udział w tym biegu, gdyby biegali dorośli! Urzędnicy, nauczyciele i inne leniuchy. Dlaczego ja mam zapier...? Co, żeby OKSiT wziął kasę? Czy żeby robić sztuczny tłum i frekwencję? Bo się boją, że przy tej organizacji nikt sam by nie przeszedł?

Mam gdzieś te biegi. Wolę pograć w piłkę. Jeżeli są chętni to zapraszam. Zapraszam a nie zmuszam. Do zobaczenia na boisku.
do uczeń dnia maja 05 2011 22:19:50
rozumiem że płakałeś z tego powodu że nie mogłeś iść sie w poniedziałek pouczyć na matematykę czy chemie? Sprawdzian z matmy Pani/Pan na pewno przełoży jeśli takowy miał być a ty zyskujesz więcej czasu żeby sie do niego przygotować. (cały poniedziałek wolny).

ci urzędnicy, nauczyciele i inne leniuchy już sie nabiegali w swoich czasach. Ty jestes młody, chodzisz to szkoły i udziałem w zawodach pracujesz na ocene z wf. Proste? Proste

Swoją drogą ciekawy jestem jaką byś miał/miała minę gdyby dyrekcje kazała wam przyjść w poniedziałek do szkoły i w te wszystkie inne dni które wypadają między świętem a weekendem(które zazwyczaj są wolne).
sprawny inaczej dnia maja 05 2011 23:13:29
Mam pytanie:
czy i gdzie będą otwarte toalety dla niepełnosprawnych
rodzic dnia maja 05 2011 23:58:32
Czas najwyższy zaniechać haniebnych praktyk zmuszania dzieci do uczestnictwa w niedzielnym biegu.
Tak tak dzieci nie biorą udziału w żadnym biegu.
To szkoła zorganizowała zawody sportowe nie mające nic wspólnego z memoriałem.
Takie tłumaczenie pokazuję nam, że wszyscy jesteśmy przeciwni stosowaniu takich praktyk.
W takim bądź razie nasuwa się pytanie.
Kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy ?
gimnazjalista dnia maja 06 2011 00:07:37
Samorząd szkolny nie zwracał się z prośbą do dyrekcji szkoły o wolny poniedziałek.
A pro po
- jaką minę mieli by nauczyciele i urzędnicy gdyby w poniedziałek musieli przyjść do pracy ?
mieszkaniec dnia maja 06 2011 10:01:34
"sprawny inaczej" poruszył bardzo ważną kwestię. Gdzie są informację na temat toalet dla niepełnosprawnych, no i gdzie są we Wleniu TOALETY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH? Na zawody przyjedzie co najmniej kilka a może nawet kilkanaście osób na wózkach? Czy to kolejne faux pas organizatorów.
easy dnia maja 06 2011 10:02:01
Wnioskuję, że tych biegach dzieciaki biegają bo muszą, zatem wypadałoby zorganizować biegi np. pod tytułem " na przekór Starym i wszystkim Mugolom po prostu - biegam !" Frekwencja murowana !!!
Natomiast aby zachęcić urzędasów miejskich i wszystkich pozostałych do biegania, biegi powinny nosić nazwę "bieg szlakiem upadłych PGR- ów " ...opowieść sentymentalna!
Ewentualnie biegi po nazwą - " dziś będzie kontrola NIK-u w Gminie" ?
NIE !!!
Ta ostatnia nazwa biegów mogła była by chyba zbyt drastyczna ! Za pewnie co poniektórzy w UM potratowali by się nawzajem a wiadomo, że nasza Służba Zdrowia i bez tego ma od cholery roboty.
poinformowany dnia maja 06 2011 11:44:47
dzieci nie są zmuszane do biegania. wystarczy zaświadczenie od lekarza czy tam od rodzica że dziecko nie ma predyspozycji do biegania (choroba itd). W tym wypadku dziecko ma obowiązek być na rynku. Teoretycznie ma być cały czas. W praktyce można przyjść tylko po "obecność" ok godz. 8:00 pokazać sie nauczycielowi.
A jeśli dziecko jest zdrowe, może biegac i uprawiac sport to dlaczego ma tego nie robic? Bo rodzice mają takie widzimisie? Bo dziecku sie nie chce? Na wf też dzieci przychodzą i mówią nauczycielowi "nie ćwicze bo mi sie nie chce", "wf jest na pierwszej godzinie a ja nie mam ochoty teraz ćwiczyć". Nie róbcie problemów tam gdzie ich nie ma. Coś sie we wleniu dzieje, oksit i szkoła organizują biegi więc na pewno zależy im na jak największej frekwencji. A jaki jest sens organizowania biegu dla 2-3 uczniów którzy akurat mają ochote pobiegac? Można odrazu rozdać medale i po zawodach. Podejście uczniów i rodziców jest nienormalne. Kilka lat temu byłoby to nie do pomyślenia.
niepoinformowany dnia maja 06 2011 19:27:58
Większej paranoi nie można było wymyśleć.
Zmuszanie dzieci i młodzieży do uczestnictwa w biegu pod rygorem sprawdzania obecności.
VIP dnia maja 06 2011 21:23:53
Biegać, biegać i nie grymasić !!!
Medale nie mogą się przecież zmarnować !
My będziemy was cały czas wspierać w tych biegach.
...jadąc tuż obok, służbowym autkiem :)
jeden z gimnazjalistów dnia maja 07 2011 14:39:18
A ja nie biegnę bo jestem wolontariuszem
margo dnia maja 07 2011 15:35:46
odnośnie zmuszania dzieci, czy nie lepiej spojrzeć na ten temat inaczej? Pokazywanie dziecku różnych możliwości spędzania wolnego czasu? Siedzenie przed telewizorem i komputerem jest dla dzieci lepsze niż bieganie? A tak właśnie w większości spędzają czas, zaraz się odezwie ktoś, że jego dziecka to nie dotyczy, okey, ale bieg nie dotyczy tylko jego dziecka. Rodzice(?) wypowiadający się na temat zmuszania, czy Wasze dzieci same z siebie chodzą do szkoły, czy trzeba je zmuszać, bo gdyby dać im wybór to z pewnością szkoła świeciłaby pustkami :) I nie piszcie, że to co innego, bo zmuszanie to zmuszanie, a brak konsekwencji w wychowywaniu dzieci zawsze mści się później na rodzicach :(
Paulina dnia maja 08 2011 22:19:46
Kazdy ma tu inne zdanie. Za moich czasow kiedy uczylam sie we wleniu tydzien przed biegami na wf-ie byly wszystkie mozliwe biegi. I oczywiscie kto wystartowal mial wyzsza ocene z przedmiotu. I mowiac tu o biegach szkolnych nie dziwie sie ze dzieciaki nie chca biegac. A dlaczego? Bo wygrywaja dzieci z innych szkol ktore caly rok trenuja i przyjezdzaja tutaj zeby wygrac. Wstyd by bylo gdyby inne miejscowosci przegraly-tzn dla nich bo przyjechali a tu klapa. Nie dziwie sie uczniom z wlenia bo jesli tu sie na tydzien przed biegami trenuje w ramach wychowania fizycznego to nic z tego nie bedzie. A na podium dzieciaki z Siedlecina Lubomierza i z Czech. Jak tak bardzo chca to niech biegna w biegu glownym albo wcale nie przyjezdzaja.
Student dnia maja 10 2011 10:29:32
;]

Zalety?
1. Sport to zdrowie, a 1 km i mniej to pryszcz.
2. Możliwość zdobycia medalu/dyplomu/lepszej oceny.
3. Przynajmniej na kilka godzin, odpoczynek od komputera, etc.
4. Wyparuje alkohol z krwi nastolatków.
5. Wolny dzień od szkoły między świętami, a weekendem.

Wady?
1. Obowiązek przyjścia i zameldowania się (jak w szkolny dzień).
2. Niedziela rano.

Uwagi dodatkowe:
Nie trzeba się starać podczas biegu; można przynieść zwolnienie od lekarza; jak Cię nie będzie świat się nie skończy, tak samo, gdy Cię nie ma w poniedziałek na matematyce.
To są zawody, międzyszkolne.ZAWODY.

Uczucie, gdy stoisz na podium, z medalem w dłoni - NIEZAPOMNIANE.


ps: zawody szkolne nie mają nic wspólnego z memoriałem.
Dodaj komentarz
Nick:3 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Pierwsza rocznica powstania Oddzialu KSM we Wleniu
Pierwsza rocznica powstania Oddzialu KSM we Wleniu
KSM


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906443 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.