wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
MARKET WE WLENIU?
Miejskie

Co kilka miesięcy mieszkańców gminy elektryzuje wiadomość o mającym powstać we Wleniu markecie.  Kilka tygodni temu ponownie pojawiła się plotka jakoby Holding Eko zamierzał do końca roku wybudować i otworzyć market na terenie dawnego „Spędu”. Wiadomość była na tyle prawdopodobna, że Eko to blisko 260 sklepów działających na terenie między innymi województwa dolnośląskiego, w tym otworzone niedawno sklepy w Piechowicach i Chojnowie.

Na zadane pytanie Rzecznik prasowy Holdingu poinformował nas, że „Zarząd ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza tym informacjom”. Kilka dni temu otrzymaliśmy kolejną informacje. Tym razem odpowiedz nie pozostawiała żadnych wątpliwości „ Holding Eko nie jest zainteresowany budową sklepu we Wleniu”.

Zakupy w „marketach” mają we Wleniu ogromna liczbę zwolenników. Jak na razie jednak chętni nadal będą jeździć do Lwówka Śląskiego albo Jeleniej Góry.

Komentarze
załamany dnia kwietnia 08 2011 22:47:16
Za kadencji naszego "wodza" nic tu nie powstanie.
ja dnia kwietnia 08 2011 22:54:01
Dokładnie.Nie po to go popierali w wyborach lokalni sklepikarze,żeby tu konkurencje ściągał....
Witek dnia kwietnia 08 2011 23:00:39
hehehehehe:>
liber dnia kwietnia 09 2011 07:26:31
możemy tylko podziękować sprytnemu panu P******-niestety trzyma cały Wleń w garśći.a taki supermarket zrujnowałby go doszczętnie i pozbawił miana monopolisty na rynku wleńskim.no cóż -mieszkańcy Wlenia nadal są zmuszeni przepłacać w małych obskurnych sklepikach pana Płońskiego
do libera dnia kwietnia 09 2011 08:16:47
Mieszkańcy Wlenia sami są sobie winni. Burmistrz sam się nie wybrał. A nie trzeba być wrózką, żeby domyślić się, że wybór takiego burmistrza zablokuje takie inwestycje. Nie chciało się ruszyć 4 liter i pójść na wybory to teraz będzie sie jeździć.Pretensje do garbatego.
zawias. dnia kwietnia 09 2011 08:20:20
naprawde szkoda,ze nie bedzie tego marketu.Piekna wizytowka miasta,zal ze wirtualna.Moze ta grafika marketu na tym terenie,zawstydzi nasze wladze samorzadowe z panem Burmistrzem na czele i choc posprzataja ten teren a byc moze jakis pomnik na uwiecznienie swoich niekompetencji w tym zakresie.
mieszkaniec dnia kwietnia 09 2011 09:34:34
To może Wleń Info zrobi galerię Wleń Przyszłości?
Super fota.
Ale szkoda tych licznych zabiegów naszych władz jakie zostały włożone by to zdjęcie nie urzeczywistniło się. Podziękujmy wieloletnim staraniom Panów *********** i ******.
D Z I Ę K U J E M Y
gosc dnia kwietnia 09 2011 11:16:54
szkoda,nic przyjemnego stać ciasnych ,ciemnych wleńskich sklepikach i patrzeć na nabormuszone miny Pań sprzedawczyń.Drogie Panie więcej uśmiechu i serdeczności dla klienta bez łachy i fochów.
lol dnia kwietnia 09 2011 11:25:27
chcieliscie miec DROGI? To teraz macie drogi cukier , paliwo i zakupy u płońskiego?
Eko jest beee dnia kwietnia 09 2011 12:22:53
Nie macie czego żałować - w Eko jest brudno, wcale nie tanio i mają ohydne mięso oraz wędliny. Warzywa zwiędną, ale nikt zawczasu ich nie przeceni.Czasem zrobią jakąś akcję promocyjną ale to za mało. W orzechach i innych bakaliach mnóstwo robali...Wg mnie Eko dla Wlenia byłoby za drogie. Najlepsza byłaby Biedronka. Dla porównania: ryż w Biedronce w torebkach ok. 1,5 zł, w Eko - złotówkę drożej
Bonifas dnia kwietnia 09 2011 12:53:42
Czy Wy nie przesadzacie z tym marketem?! We Wleniu z trudem utrzymać jakikolwiek sklep a co do dopiero mówić o markecie wielkością podobnym do Biedronki czy nawet Eko ?! Zamiast marnować czas na market którego budowa wiązałaby się z samymi stratami dla sieci handlowej, może lepiej zacząć lobbować nad zainteresowaniem jakiegokolwiek inwestora by we Wleniu "coś" otworzył i stworzył miejsca pracy ! Bo póki co to miasteczko się wyludnia i jeżeli sytuacja na wleńskim rynku pracy się nie zmieni to ucieknie z niego i całej gminy jeszcze więcej wykształconych ludzi, którzy tu nie znajdą przyszłości. Market na tu i teraz nie ma racji bytu we Wleniu.
Komentarz dnia kwietnia 09 2011 13:22:15
Drogi Panie,ma jak najbardziej rację bytu,absolutnie.Właśnie dlatego,że nie ma nowych miejsc pracy,a ludzie nie są zbyt bogaci.I niewielu stać na przepłacanie po kilkadziesiąt procent za produkty tylko z czystej sympatii do tego czy tamtego właściciela sklepu.Duże zakupy na cały tydzień w Biedronce to jest oszczędność rzędu co najmniej 100 zł.Dla mnie to jest konkretna kwota.Jak Pan masz za dużo w portfelu do dalej kupuj i przepłacaj,ja nie mam i duże zakupy zawsze robię w Biedronce.
Gość dnia kwietnia 09 2011 14:54:36
Liber - pomyśl chwilę zanim zaczniesz kogoś obrażać! Chyba przeceniasz Pana P**** pisząc, że to przez Niego nie ma we Wleniu marketu! Nie masz "przymusu przepłacać w obskurnych sklepikach". Bóg daje każdemu wolną wolę i rozum po to, żeby z nich korzystać - więc korzystaj i kupuj tam gdzie Ci się podoba.

Ggyby jakikolwiek holding chciał otworzyć market we Wleniu to już dawno by to zrobił. Prawda jest taka, że to im się NIE opłaca! Markety kierują się zyskiem i własnym interesem (a nie tym, że we Wleniu bieda piszczy). Takie są prawa gospodarki czy wam się to podoba czy nie.
as dnia kwietnia 09 2011 15:51:04
aa
Do Bonifasa dnia kwietnia 09 2011 16:33:40
kolego sluchaj wlen to miasteczko tu czlowiek wyksztalcony nieznajdzie pracy nierob miaste ze wsi ... a co do tych wsztstkich komentarzy jestescie po.ebani nasz burmistrz stara sie o to zeby ten market otworzyc ale wy plotki rozpowiadacie i potem ku....a ze nieby moze mafia pruszkow nas odwiedzi pozdro dla was :*
komentator dnia kwietnia 09 2011 21:06:37
uwazam ze duzy market sprawdził by sie we Wleniu ale tani-Biedronka a nie lidl czy Eko czy jeszcze cos innego....przydało by sie ale nic na to nie poradzimy-sila wyzsza.... jeden z kandydatow obiecywal w programie wyborczym budowe marketu ale coz... nie na niego trafilo
aaaaaaaaaa dnia kwietnia 09 2011 23:39:19
Gdyby p***** nie powykupował tych wszystkich magazynów, to by już dawno jakaś biedronka czy tam lidl tu powstały.
Tak czy inaczej i tak jeżdze do jeleniej na zakupy i kupuje chleb za 1.30 zł a nie ten od płońskiego nie dosyć, że duużo droższy to jeszcze kwachem jakimś zajeżdza.
A wiadomo, że jak by była biedronka to płoński ten swój mały interesik musiał by zwinąć ( i słusznie z resztą) pzdr! ;D
Ewka dnia kwietnia 10 2011 10:15:30
Ten artykol ma zly tytul. Prawodlowo powinno buc: Jak burmistrz zacheca inwestorow do prowadzenia dzialalnosci w naszej gminie!
Uwazam ze to nie wina Pana Plonskiego czy Gwozdzia bo ich interes jes w tym by marketu nie bylo. Alejaki interes ma w tym burmistrz? Dlaczego jemu na tym nie zalezy? Dlaczego on go ****** nic nie robi? Pomozcie mi to zrozumiec.
Porównanie dnia kwietnia 10 2011 10:34:24
W Mirsku wielkością gmina taka jak Wleń a jest biedronka, Eco i Dino a we Wleniu gó***.
to nie tak dnia kwietnia 10 2011 11:00:46
gdybyscie mieli skepy we wleniu tak jak p**** to też byście robili wszystko żeby nie powstał market. Każdy dba o swój interes. Myślicie że kogoś to obchodzi że nie macie na to czy na tamto? Ludzie, zmieńcie swoje podejście. Jedynie co by sie mogło zmienić w sklepach P**** to podejście sprzedawczyń do klienta. Bo aż żal sie patrzy jak sie wchodzi to sklepu z samego rana a za ladą stoi wku***na na cały świat sprzedawczyni. A jak kiedyś stałam w kolejce i pani sprzedawczyni wpusciła przedemnie "po znajomości" jakąś Panią to to juz bylo poniżej krytyki. Ja też czekam w kolejce tak samo jak wszyscy, a PANIE robią sobie prywatę jakąs.

Co do marketu to oczywiście fajnie jakby jakiś powstał, bo na prawde ceny we wleniu sa okropne, a towary zazwyczaj pierwszej świeżosci nie są. Nie raz zdarzyło mi się kupić coś przeterminowanego. A wiadomo że nie patrzy się na date każdego produktu w sklepie.
Poza tym Wleń wydaje mi się miejscem "strategicznym". W sezonie wiosna/lato dużo turystów, w okolicznych wioskach dużo ludzi którym na pewno by się bardziej opłacało kupywać we wleniu nizeli w JG czy LŚ.
Komentarz dnia kwietnia 10 2011 11:30:59
Slusznie.Do tego dochodzą kuracjusze z sanatorium,w perspektywie otwarcie drugiego obiektu o podobnym charakterze.Nie wierzę,żeby się coś takiego ekonomicznie nie kalkulowało we Wleniu.Ja myślę,że mimo iż mamy piękne krajobrazy to klimat dla inwestorów jest subpolarny:).
easy dnia kwietnia 11 2011 16:45:13
Gdyby na ten przykład chodziło o to aby we Wleniu powstał na nowo PGR i trzeba by było kogoś na to konto powiedzmy wywłaszczyć, ...np. takiego P. Osieckiego z pałacu, to nasz burmistrz chętnie by się w to zaangażował !
Wieloletnie doświadczenie w tej materii ma, odpowiednie wykształcenie też.
Na potwierdzenie tego dodam tylko, że nawet I sekretarz został po latach na nowo we Wleniu powołany i dla takiej inicjatywy też chętnie pierś do orderu wypnie.
Być może już niedługo przerośnie nawet swego mistrza !
Jeszcze pomniki będziemy mu stawiać i pieśni pochwalne śpiewać.

Supermarket we Wleniu ideologicznie naszym rządzącym raczej nie pasuje, zaburzyłby harmonię PRL-owskiego wizerunku Wlenia, ostatniego rezerwatu komuny.
Ciemnogrodem łatwiej się rządzi, gdy nie przesiąknął jeszcze nowinkami zgniłego kapitalizmu.
:)
Market we Wleniu będzie dnia kwietnia 11 2011 17:20:52
Market we Wleniu będzie i to jeszcze w tym roku, pewna wiadomość. Przedstawicieli holdingu Eco obowązuje tajemnica handlowa więc takie wypowiedzi jakie są ale na pewno jest już podpisana umowa i przekazanie terenu notarialnie, budowa powinna się zacząć na początku maja i jak dobrze pójdzie to otwarcie na przełomie września i października. Możecie nie wieżyć ale to jest naprawdę pewna informacja.
Jasne dnia kwietnia 11 2011 23:00:40
...a Elvis żyje !!!
Kumitet Centralny filia Wleń - za tej kadencji na pewno do tego nie dopuści ! Zakład ?!!!
Nawet jak ich nie będzie już stać na zakupy we Wleniu to po prostu podwyższą sobie uposażenia i diety. W myśl zasady "rząd sam się wyżywi "
Ale na razie im to nie grozi. uposażenia mają wielkomiejskie.
heh dnia kwietnia 12 2011 09:46:48
Heh, chciałoby się rzec: jaki portal taki news...
czytelniczka dnia kwietnia 12 2011 12:11:44
Pan Plonski wszystko zrobi zeby niepowstal super market we wleniu,wtedy on straci klijentow i co wtedy,a we wleniu potrzebny jest taki super market.
słuchajcie gimnazjaliści dnia kwietnia 12 2011 13:18:00
niby co pan Plonski, czy inni przedsiębiorcy zrobią w sprawie niepowstania marketu? chyba za bardzo histeryzujecie i go demonizujecie. Prawda jest taka, że gdyby nie on i pan Gwóźdź oraz pozostali przedsiębiorcy z Wlenia, to trudnoby odróżnić taki Wleń od innej wiochy, bo byłby zabity dechami. Ciekawe, co będzie, jak w końcu powstanie ten market? Pewnie wszyscy sklepikarze porezygnują, dzięki czemu wzrośnie liczba bezrobotnych, ale w markecie zatrudnią z 4 osoby i będzie git. Pozostanie wtedy we Wleniu ratusz i koło niego market - to będzie obraz nowoczesnego Wlenia... Zastanawiam się, co wtedy będą gadać wszyscy pieniacze?
kogut dnia kwietnia 12 2011 15:56:25
Taaa i kury sie przestana niesc napewno,potem zwina asfalt i bedzie koniec swiata;).
rolnik dnia kwietnia 12 2011 16:44:02
akurat nikt by nie chciał dziurawego asfaltu... he he he
xxx dnia kwietnia 12 2011 17:13:44
A ja mam wrażenie że poprostu komuś żal dupe ściska że market będzie :)
bzz dnia kwietnia 12 2011 20:10:08
popłynie z pierwszą powodzią i tyle tego.
do aaaaaaaaaa dnia kwietnia 12 2011 22:52:07
zainteresuj sie lepiej co pan G****wykupił i co w tych lokalach jest, pewnego czasu w jednym z lokali w oknie wystawowym rósł oset:P a od p. P***** bije blaskiem!! wszystkie zajęte lokale przez tego pana sa zagospodarowane. nie masz ochoty nie kupuj u NIEGO
wyraźnie zdegustowany Waszą postawą dnia kwietnia 13 2011 07:27:39
żenadą jest to, co tutaja jedni i drudzy wypisujecie. Będzie market, to będzie, nie będzie to nie. Po co te wszystkie dywagacje, jak i tak nie mają żadnego wpływu na bieg spraw. Ale przecież Wleń to miejscowość plotkarska i zawsze wszystkim będzie źle. Jak macie jakieś żale, to pędem do księdza się wyspowiadać, albo na sesję Rady Miasta i tam zadawać pytania, a nie tutaj, wszyscy odważni
Artur Zych dnia kwietnia 14 2011 09:26:15
Dziwi mnie informacja o takich możliwościach, tym bardziej, że przed wyborami bardzo krytykowano mój pomysł lokalizacji we WLENIU marketu. Jednak ostatnio zaniepokoiła mnie inna informacja. Słyszałem, że władze gminy rozpatrują możliwość restrukturyzacji KZOM we Wleniu. Część działalności tego zakładu miałaby być przekazana do "Izer", tzn wodociągi, kanalizacja, oczyszczanie miasta i wywóz śmieci. Nie wiem co miałoby się stać z pozostałą działalnością KZOM-u? Moim zdaniem taka reforma może być niebezpieczna dla portfela mieszkańca. Na pewno ułatwiłaby życie rządzącym. W czasie awarii wodociągów usłyszelibyśmy informację, że to przecież nie moja sprawa, tylko Izer. Dziwi mnie także, że o tak poważnych zmianach nie ma ogólnej informacji. Niewątpliwie KZOM wymaga reformy, ale nie poprzez oddanie dochodowych działań na zewnątrz, a zostawienie sobie tych problematycznych. Pozdrawiam! Artur Zych
easy dnia kwietnia 14 2011 13:22:57
KZOM - żywcem przypomina mi strukturę upadłych PGR-ów.
Sposoby reformy władz Wlenia znane z zamierzchłych czasów, rozparcelować, podzielić, sprzedać ! Przykład - basztowa.
Morał.
"Nie nauczysz starego psa nowych sztuczek"
pipi dnia kwietnia 14 2011 14:15:12
Czy jest możliwa restrukturyzacja Urzędu Gminy?
Chodzi o uchwałę Rady obniżającą dochody Burmistrza i Sekretarza o 50%, z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej Gminy Wleń.
Czy Radni mogą podjąc taką uchwałę?
Kabareton II dnia kwietnia 14 2011 16:34:44
Czy Radni mogą podjąć taką uchwałę?


Radni dwa miesiące temu walczyli jak lwy o 30 zł podwyżki dla siebie a teraz mieli by obniżyć uposażenie swojemu burmistrzowi? Chyba żartujesz? Porozmawiaj z swoim radnym, co on na Twoją propozycję?
To, że gmina jest biedna, to wcale nie znaczy, że burmistrz ma być biedny.
do pipi dnia kwietnia 14 2011 17:21:19
Pipi ty to na poważnie? Takie kawały to nie we Wleniu
buduja dnia kwietnia 18 2011 09:59:22
Nie martwcie sie wybuduja biedronke pan P****** dostanie w w dupe i zule wlenskie nie beda latac do danki bo w biedronce taniej[:)
g*wno wiecie dnia kwietnia 27 2011 13:18:44
a ja chcę żabkę..
ckvzcaowh dnia maja 30 2014 13:42:07
1HrJF5 <a ***="http://weshdtqylqdx.com/">weshdtqylqdx</a>, zllapcibkvoa, [link=http://fxbwwebfphvm.com/]fxbwwebfphvm[/link], http://qcelfslsapgl.com/
Wepzwams dnia czerwca 05 2014 15:07:51
cilantro free credit score
Dodaj komentarz
Nick:1 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaWLEŃ - BOLKÓW


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906498 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.