wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
WPADKA ZASTEPCY
MiejskieJeszcze nie ostygły dobrze urny wyborcze, a już mamy nadużycia w niektórych urzędach. Dla przykładu w gminie Wleń wiceburmistrz w godzinach pracy, używając służbowego samochodu, załatwia swoje prywatne sprawy. Pan Marcin Fluder 16 grudnia o godzinie 13:30 był prywatnie uczestnikiem w przetargu w Agencji Nieruchomości Rolnych w Rakowicach Wielkich. Przyjechał zielonym gminnym renault kangoo o numerze rejestracyjnym DLW 11CJ. Po wykonaniu telefonu do Urzędu Miasta i Gminy Wleń dowiedzieliśmy się, że w tym dniu od godziny 11:00 odbiera budynek w Marczowie. Nie jest to pierwsze nadużycie pana Fludra. Renault kangoo o numerze rejestracyjnym DLW 11CJ jest bardzo często widywany w godzinach pracy, jak i po godzinach pracy we wsi Modrzewie, gdzie pan Fluder remontuje dom.
Świadkowie tych zdarzeń nie kryją swojego oburzenia. Gmina Wleń nie należy do najbogatszych. Budżet Gminy wystarczająco obciążają niemałe pensje włodarzy. Jakby tego było mało, w czasie godzin pracy załatwia się prywatne sprawy obciążając kosztami paliwa gminę i wykorzystując do tego gminny samochód.Pozostali uczestnicy przetargu również są zniesmaczeni. Oni przyjechali na przetarg swoimi prywatnymi samochodami, musieli na ten czas zwolnić się z pracy i zapłacić za paliwo z własnych kieszeni.
Czy takie postępowanie staje się powoli w naszym kraju normą? Czy oprócz wynagrodzenia musimy fundować osobom pełniącym funkcje publiczne dla ich prywatnego użytku samochody i paliwo do nich? Jak zareaguje na takie postępowanie burmistrz Wlenia?

P.S. Dla informacji osób chcących potwierdzić prawdziwość zdarzeń mogę podać imiona, nazwiska i numery telefonów innych osób uczestniczących w przetargu oraz dwóch innych świadków będących w tym czasie w Rakowicach.
 
Napisał do wleninfo.pl jeden z uczestników przetargu zbulwersowany faktem wykorzystania służbowego samochodu w celach prywatnych.

- Nie jeżdżę urzędowym samochodem do Modrzewia w prywatnych celach. mówi z kolei dla Lwowek.net zastępca burmistrza pan Marcin Fluder. W swojej wypowiedzi podkreśla, że nie naraził gminy na straty faktem uczestnictwa w prywatnym przetargu,
- W tym dniu byłem na odbiorze domu w Marczowie, co można sprawdzić. Po odbiorze pojechałem do nadzoru budowlanego w Lwówku Śląskim, co także można sprawdzić. Później udałem się do Rakowic, które leżą 3 kilometry do Lwówka Śląskiego. Wszystko zajęło mi około 15-20 minut. To raptem trzy kilometrywyjaśnia
- Proszę zrozumieć, że czas pracy, którą wykonuję jest nienormowany . Bardzo często pracuję po godzinach i w weekendy. Pracuję bardzo dużo, ale o tym już nikt nie wspomni
-Takie zarzuty to zwykłe pomówienie ze strony moich przeciwników politycznych, którzy przegrali wybory i od wielu miesięcy oczerniają mnie i burmistrzadodaje Marcin Fluder.

Przeciwnicy polityczni? - To jakaś  bzdura!. Osoby które nie głosowały na obecnego burmistrza władze Gminy Wleń traktują  jako przeciwników politycznych!? Absurd! Odpowiada jeden z uczestników zdarzenia. Jeżeli Pan Fluder twierdzi, że kiedykolwiek oczerniałem jego lub Burmistrza to niech ma odwagę powiedzieć gdzie i kiedy? w przeciwnym razie jest to tylko zwykłe pomówienie.   Fakty są takie, że pan Fluder w godzinach pracy wykorzystując służbowy samochód załatwiał swoje prywatne interesy.


Kodeks Etyki Służby Cywilnej §1 punkt 6

(Urzędnik) Racjonalnie gospodaruje majątkiem i środkami publicznymi z dbałością o nie i będąc gotowym do rozliczenia swoich działań w tym zakresie.
A jak będzie we Wleniu?

A.Jaśkiewicz

Komentarze
dup dnia grudnia 20 2010 00:34:47
brak słow
kłamstwo goni kłamstwo dnia grudnia 20 2010 06:57:04
Sam przetarg trwał dłużej niż 15-20 minut a do tego trzeba doliczyć dojazd. A nie tak dalej jak dzień wcześniej widziano zielone kangoo w Modrzewiach. Z pewnością też "służbowo".
liber21 dnia grudnia 20 2010 07:01:59
niestety co niektórym poprzewracało się w głowie-panie Fluder-cwaniactwo pełną gębą
Mieszkaniec Wlenia dnia grudnia 20 2010 09:26:41
- W tym dniu byłem na odbiorze domu w Marczowie, co można sprawdzić.

Jakie to domy w Marczowie posiada gmina? Jakie inwestycje teraz się zakończyły? Czy chodzi o prywatny dom w Marczowie? Czy dokonano wreszcie odbioru świetlicy wiejskiej?
Bardzo proszę o jakieś wyjaśnienie
lokalny FAKT lub SUPER EXPRESS dnia grudnia 20 2010 09:45:18
Nie maja co robic buraki i jezdza za Fludrem, zaraz mu do łóżka wejdą. Jesli on wogóle ma czas na łóżko, bo cały czas zapiepsza, bo nie ma "godzin pracy" i niezaleznie od tego czy to lubi czy nie, musi być tam gdzie jest potrzeba czy to piatek, wtorek, sobota czy niedziela.
Nie macie naprawdę innych ciekawszych tematów, Boże Narodzenie sie zbliża, niż takie zazdrosne zaczepki???
. dnia grudnia 20 2010 09:55:40
cały czas zapiepsza, bo nie ma "godzin pracy" i niezaleznie od tego czy to lubi czy nie, musi być tam gdzie jest potrzeba czy to piatek, wtorek, sobota czy niedziela.

Te przyjęcia, te bankiety. Zarobiony jest biedaczek. Doceniamy.
biedny miś dnia grudnia 20 2010 10:01:22
Pracowity jak pszczółka a buraki się go czepiają. Ma samochód służbowy to go używa. Ma nienormowane godziny pracy to sobie tak ułoży, żeby mu było po drodze. Może to korzysta. A buraki mają patrzeć i się zamknąć.
Idę święta to niech lepiej myślą co do gara włożyć. Niech biorą przykład z góry i kombinują, zamiast zazdrościć. Jak widać takie postępowanie staje się normą i trzeba się będzie chyba dostosować.
Tylko coś mi się wydaje, że jak ktoś chce kombinować i uprawiać prywatę to niech sobie założy prywatną firmę i kombinuje za swoje a nie za pieniądze podatników. Proste i uczciwe rozwiązanie.
Można było wziąć dzień wolnego i jechać na przetarg prywatnym samochodem! Miałby biedaczek jeden dzień wolnego od tej strasznej tyry wykonywanej w pocie czoła w ratuszu.
Zarówno przedstawione fakty jak i tłumaczenia pana Fludra świadczą o jego poziomie i zapędach.
Jeśli jawnie mają miejsca takie rzeczy to co dzieje się w kuluarach urzędu...
baśka56 dnia grudnia 20 2010 10:02:41
do lokalny FAKT lub SUPER EXPRESS
Masz rację kolego. Marcin tak dużo zapieprza w prywatnych sprawach a niewdzięczni mieszkańcy nie mają co robić i go śledzą:)

A z tym łóżkiem to i owszem, chętnie, ale kto, komu i gdzie?
reklama dnia grudnia 20 2010 10:06:19
http://www.nj24.pl/content/view/10243/138/

W sumie to marketingowcy mówią, że nie jest ważne "jak" ważne "że" się o kimś mówi. Dzięki temu nasz Wleń ma jakąś tam reklamę...
Urząd Skarbowy dnia grudnia 20 2010 10:09:13
http://www.vat.pl/samochod_sluzbowy_wykorzystywany_na_cele_prywatne_komentarz_vat_interp_923.php
marczow dnia grudnia 20 2010 10:11:13
burmistrzowie znowu podłapali pomysł tym razem zycha z tą reklamą medialną tylko nie jestem pewien czy panu zychowi dokładnie o coś takiego chodziło A z tym domem w marczowie to ciekawe
Zoja dnia grudnia 20 2010 10:11:57
I znów jesteśmy słynnni. Najpierw biuro starosty, a teraz wycieczki wiceburmistrza.
jajcarz dnia grudnia 20 2010 11:22:45
Nie mieli honoru wcześniej to i teraz czego od nich żądać można??
US dnia grudnia 20 2010 12:35:40
Urzędy skarbowe wymagają, aby samochody służbowe, za które nie odprowadza się podatku dochodowego od wykorzystywania ich do celów prywatnych, pozostawały po godzinach pracy na parkingu służbowym. Sam dojazd do domu jest już wykorzystywaniem do celów prywatnych. Pan Wiceburmistrz powinien samochód pozostwić po pracy na parkingu służbowym. Pytanie, czy mieszkańcy gminy Wleń rzeczywiście chcą, aby odprowadzał podatki do US? Wtedy jest wysoce prawdopodobne, że dla rekompensaty uszczuplonego budżetu domowego, wynagrodzenie zostanie odpowiednio podniesione. Tak czy inaczej Wy za to zapłacicie.
rejs dnia grudnia 20 2010 12:38:47
I kto za to płaci. Pan, pani, społeczeństwo płaci.
pipi dnia grudnia 20 2010 13:03:05
To hańba dla Wlenia, że Marcin przegrał przetarg!!!!
Należy podnieść mu wynagrodzenie.
do pipi dnia grudnia 20 2010 14:46:59
ale pan ,,s' wygrał to niech sie cieszy gratulacje
Luka dnia grudnia 20 2010 16:44:49
Hańba - Goni Hańbę
- pierwsza!!! Jak to możliwe, że w tak małym miasteczku mniejszym od niejednej wsi w woj. Dolnośląskim z pieniędzy podatników opłaca się stanowisko zastępcy Burmistrza.

- druga!!! Poczucie bezkarności w wydaniu zastępcy sięgnęło zenitu
Czy straci stanowisko? - Wątpię!!!!!

- trzecia !!! Tłumaczenie; przy okazji!! A może ze względu na uczestnictwo w przetargu przy okazji byłem w Marczowie i Starostwie?
Sąsiad dnia grudnia 20 2010 16:56:45
O zgrozo cóz to sie wyrabia w gminie Wleń!!!!!!!!!!!!!!!!!!
przeciwnik polityczny? dnia grudnia 20 2010 17:14:59
Marcinie, do jakiej Ty opcji politycznej należysz, że bełkoczesz coś o przeciwnikach politycznych?
Na forum był już cytat, z Piłsudzkiego, co tacy politycy jak Ty powinni robić, ten o prowadzaniu kur.
Dodam jeszcze jeden "r11; Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
r11; Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio."
kk dnia grudnia 20 2010 18:32:35
Pan vice to zachowuje się jak ten przysłowiowy złodziej,który złapany za rękę krzyczy- to nie moja ręka.Przyłapany na bezsprzecznym fakcie wykorzystania służbowego samochodu w godzinach urzędowania do załatwiania prywatnych spraw twierdzi,że to oczernianie i pomawianie i odgraża się że wie kto zrobił zdjęcia.Zachowanie istotnie godne urzędnika państwowego.Tłumaczenie,że nie naraził gminy na straty bo to tylko parę kilometrów i przetarg trwał kilkanaście minut jest porostu dziecinne.Może wszyscy zaczniemy sobie wypożyczać ten samochód,przecież nic nie kosztuje.Ciekawe jaka była zasadność wyjazdu do Lwówka,może papiery można było wysłać pocztą.
*** dnia grudnia 20 2010 18:47:46
Życzę każdemu takiej aferki i oby większych nie było. Do szanownej redakcji służba cywilna to nie to samo co samorząd terytorialny patrz różnica administracja państwowa a samorządowa, wobec czego kodeks wspomniany w artykule ma się nijak. Polecam czytanie przepisów i praktyczną znajomość samorządu niż takie Wasze "pieprzoty" .
do Lokalny FAKT... dnia grudnia 20 2010 19:07:19
Piszesz -"cały czas zapiepsza, bo nie ma "godzin pracy" i niezaleznie od tego czy to lubi czy nie, musi być tam gdzie jest potrzeba czy to piatek, wtorek, sobota czy niedziela."

To, że zapieprza jak pszczółka widać jedynie po wielkości majątku jaki zgromadził przez lata niby służby na rzecz gminy.( patrz BIP)
Jak czytam, nadal gromadzi lub czasem próbuje.
Po efektach jego faktycznej pracy dla gminy - wygląda to jakoś mizernie.
Pan vice pisze , że odbierał dom w Marczowie ! - komu i za co go odbierał?
Bo za czasów jak chodził po domach i spisywał liczniki energii elektrycznej tak chyba również przy okazji wykonywania swych obowiązków służbowych, tak przypadkiem stał się właścicielem jednego z takich domów.
...i tyle co wiem wcale nie w drodze kupna -sprzedaży.

Normalnie to strach teraz wpuścić kogoś do domu.
uczciwie dnia grudnia 20 2010 19:29:46
Człowiek uczciwy w takiej sytuacji przeprasza za zamieszanie i reguluje należności wobec gminy, a nie zwala winę na wszystkich innych, na tych co uchybienie wytknęli. Nie tędy droga. Narobi kłopotów sobie i przy okazji Bogdanowi.
to lubie dnia grudnia 20 2010 19:53:33
Podoba mi sie postawa osoby która zareagowała na zdarzenie.Niby nic,ale kto wie czy nie było takich sytuacji więcej,czy inne osoby z magistratu nie ułatwiają sobie życia w podobny sposób.Trzeba patrzeć na ręce tym ludziom,bo jak widać "przecież nic się nie stało".Normalnie w pracy w firmie napewno byłaby reprymenda przełożonego i kto wie czy nie konsekwencje materialne.A jak będzie w tym przypadku?
. dnia grudnia 20 2010 20:04:17
Miasto jest monitorowane, to powinny też być nagrania z kamer. Będzie widać, czy po pracy Pan Wice wraca do domu służbowym autkiem czy nie.
do to lubie dnia grudnia 20 2010 20:14:30
czy ty gościu nie wiesz i nie chcesz wiedziec ile razy pan Marcin jeżdził swoim samochodem w sprawach gminnych to bys realnie zareagował a niepisał bzdury i to przed świętami widac że z ciebie nie katolik wesołych świat ja ci życze i coś jeszcze
. dnia grudnia 20 2010 20:27:09
No filantrop jakiś. Jeszcze kierowcę mu dajcie. Po co my musimy go utrzymywać?
to lubie dnia grudnia 20 2010 21:10:53
Nie mówię że nie jeżdził,być może.Nic mi do tego jak mu tak pasowało.Co innego jak ktoś jeździ za moje pieniądze załatwiać swoje prywatne sprawy.
Kodeks etyki dnia grudnia 20 2010 22:01:27
Do szanownej redakcji służba cywilna to nie to samo co samorząd terytorialny patrz różnica administracja państwowa a samorządowa, wobec czego kodeks wspomniany w artykule ma się nijak. Polecam czytanie przepisów i praktyczną znajomość samorządu niż takie Wasze "pieprzoty" .

Jak na razie odrębnego kodeksu dla administracji nie wymyślono, więc mają obowiązek stosować się do kodeksu dla służby cywilnej. Śmieszne jest mniemanie, że wiceburmistrza etyka nie obowiązuje. Poczytaj sobie to:
http://www.pozew.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=416&Itemid=83
teodor dnia grudnia 20 2010 22:15:09
Wie ktoś może co za budynek odbierał Pan Vice w Marczowie?
eskimos dnia grudnia 20 2010 22:23:29
Pewnie ktoś igloo wybudował na podwórku i trzeba było odebrać.
Jak ktoś używa samochodu prywatnego do celów służbowych to bierze za to ustawową kasę. W drugą stronę też to działa. Używanie samochodu służbowego do celów prywatnych traktowane jest jako dodatkowe wynagrodzenie. Powinno się z tego tytułu odprowadzić dodatkowy podatek dochodowy. Teraz wystarczy tą sprawą zainteresować Urząd Skarbowy...
Przy okazji jakaś kontrola w Urzędzie Gminy i może jakaś nowa pachnąca sprawa wypłynie na wierzch...
kilometrówka dnia grudnia 20 2010 22:27:25
Czyli zwrot kosztów za używanie samochodu prywatnego do celów służbowych.
Samochód osobowy do 900 cm3 0,5214 zł
Samochód osobowy ponad 900 cm3 0,8358 zł
NIKT ZA DARMO SWOIMI PRYWATNYMI SAMOCHODAMI NIE JEŹDZI!!
Za to służbowymi i owszem.
Cytat dnia grudnia 20 2010 22:34:02
udałem się do Rakowic, które leżą 3 kilometry do Lwówka Śląskiego. Wszystko zajęło mi około 15-20 minut.
W tym momencie nasuwa się pytanie?
Czy chciałem faktycznie kupić kawał działki, czy być tylko na przetargu aby podbijać cenę?
yeti dnia grudnia 20 2010 22:47:35
Cały czas to samo. Jak już się dorwą do koryta to żrą bez umiaru. Aby uczestniczyć w przetargu trzeba wpłacić najpierw wadium. Aby nie przepadło wadium trzeba stawić się na przetarg o dokładnie określonej godzinie. Nikt z góry nie może założyć, że przetarg będzie trwał akurat 20 minut a nie np. dłużej, ale w tym przypadku wszystko zagrało jak w szwajcarskim zegarku. To chyba cud jakiś!
A tak poza tym, który to budynek odbierał Wiceburmistrz niby w Marczowie? Akurat w tym dniu i tak się wszystko samo szczęśliwie ułożyło. PRYWATNYCH SPRAW NIE ZAŁATWIA SIĘ W GODZINACH PRACY, WYKORZYSTUJĄC JEDNOCZEŚNIE SŁUŻBOWY SAMOCHÓD. Nie po to płacę podatki, żeby sobie mogli d..y wozić państwowymi samochodami. Okradają nas w biały dzień i śmieją się nam w twarz. CO ZA KRAJ??!!
Polak dnia grudnia 20 2010 23:00:42
To nie KRAJ
To Gmina Wleń
obserwator dnia grudnia 20 2010 23:03:11
Pan KWOLIK z Komunalki też śmiga sobie do domku albo do Tesco służbowym Kangoo, podobnie jak Pan Malinowski przywozi sobie drzewo do domu służbowym autem.
Upss dnia grudnia 20 2010 23:03:56
Szkoda, że Burmistrz Wlenia nie zagląda na strone Wleninfo.
I nic nie wie o nadużyciu swojego zastępcy.
A znając wielkie morale Burmistrza rekomendowane przez LV, w ciągu 15-20 minut zastępca pożegnałby się z ciepłą posadką.
do obserwator dnia grudnia 20 2010 23:11:19
Ryba śmierdzi od głowy
wlenianin dnia grudnia 21 2010 09:08:22
Marcin jesli posiadasz trochę godności......podaj się do dymisji
wlenianin dnia grudnia 21 2010 09:13:58
a propos..... Czy ktoś miał okazję zauważyć że wspomnianym wyżej pojazdem porusza się również szanowna małżonka vice burmistrza. Ja owszem i to kilkakrotnie
wlenianin dnia grudnia 21 2010 09:21:38
Naprawdę szkoda że nasz urząd pocztowy nie posiada pojazdu służbowego....... wtedy jeździła by POCZTYLIONEM
pipi dnia grudnia 21 2010 10:06:17
Marcinie, widzę dwa wyjścia.
Dymisja albo sepuku.
gdzie jest kłamstwo dnia grudnia 21 2010 10:12:11
z tym domem w marczowie to ściema gmina nie ma tu nieruchomości i nie prowadzi inwestycji wszystkie gospodarstwa są prywatne
tylko świetlice są gminne jedna ruina stoi wystawiona na sprzedaż a w drugiej już kilka imprez się odbyło więc to chyba nie jest możliwe

pozdrowienia z marczowa
Konserwatysta dnia grudnia 21 2010 11:02:55
Honor, Godność, Etyka, Moralność - to słowa których znaczenia obecni włodarze zupełnie nie pojmują. Sprawowanie urzędu to służba! Służba wszystkim mieszkańcom! niezależnie od tego czy ktoś głosował na nich czy nie. Niezależnie od opcji czy sympatii politycznych. Dla niektórych najwyraźniej to tylko okazja do wykorzystania stanowiska dla wzbogacenia się. A jedyne wartości które uznaje to KASA, KASA i jeszcze raz KASA!!!
brr!!! dnia grudnia 21 2010 20:07:35
oj, wy Wlenianie ci prawi, jak wy stoicie na straży prawa i porzadku, może w spawie burmistrza nie jest wszystko ok, ale co sie tu wypisuje to szok i wgląda ze tylko czekacie czaicie podglądacie.Pomyslcie lepiej o swoim samopoczuciu bo zycie zalane taką iloscią zółci odpłaci wam się kiedyś brr!
braa dnia grudnia 21 2010 20:15:26
Oj jędruś
Ba dnia grudnia 21 2010 21:16:08
Ba!Jak się patrzy na to co się tu dzieje to nie tylko żółć się zaczyna toczyć ale i krew może zalać.
loolll dnia grudnia 21 2010 21:30:04
Wy serio umiecie tylko czyjeś błędy wytykać, wszyscy święci:) Litr benzyny żałujecie chrześcijanie-masakra!!!Żółć Was zaleje od tej zawiści biedaki!!!
jade dnia grudnia 21 2010 21:37:40
Ale czemu zaraz Chrześcijan wołać ja się pytam?Każdemu zależy żeby stratnym nie być bo inaczej to nie ma interes Drogi Panie.Ja nikomu ani jednego litra benzyny żałować nie zamierzam.Ale ja się pytam,jaki ja mam interes żeby się do tego litra dokładac?Ja się nawet zapytuję,jaki?
jekkk dnia grudnia 21 2010 21:50:34
To Ty musisz do Warszawki się wybrać tam to ci dopiero po kieszeni jadą i jaki masz w tym interes...oj biedaku-ja się nawet zapytuje jaki??Ja się cieszę każdym dniem i sobie dupy nie zawracam WESOLYCH SWIAT =) I więcej dystansu i uśmiechu:)
**/--\** dnia grudnia 21 2010 22:15:58
To co od kilku lat dzieje się UMiG we Wleniu to farsa. Urzędniczki w godzinach pracy chodzą na zakupy, vice musi robić po godzinach bo w ciągu dnia załatwia prywatne sprawy i na pisanie wniosków unijnych to czasu mu już nie wystarcza, taki on prywatą zarobiony.
W komunalce co słyszę jest podobnie. Służbowe narzędzia w tym samochód standardowo wykorzystywane są do prywatnych celów. A w czasie pracy robi się NIC
w goku to mają tyle do roboty że od rana do południa zastanawiają się od czego tu zacząć
A burmistrz siedzi i chyba ma okulary zaparowane.
Bogu dziękuję że już tu nie mieszkam i współczuję tym co w tym miasteczku jeszcze pozostali.
Szczera wyrazy szacunku dla autorów zdjęć i tekstu za odwagę i chęć przeciwstawienia się nadużyciom. Przekonajcie jeszcze sąsiadów a oni niech przekonają swoich sąsiadów i może w tedy coś się tu zmieni. Pozdrawiam
..... dnia grudnia 21 2010 22:33:42
to nie jest odwaga teraz na wleninfo beda same takie artykoly z racji przegranych wyborow przez plec piekna ,juz o niczym innym nie bedziemy czytac tylko a burmistrz to...... ,a zastepca to ........ bzdury bzdury i jeszcze raz bzdury to sie nazywa zazdrosc nie odwaga .A tak na marginesie gratuluje panu Mrówce objecia stanowiska starosty ,panie Staszku gratulacje
do lizusa ..... dnia grudnia 21 2010 22:48:39
kolejny poplecznik się odezwał, ty kolego to za korupcją i nadużyciami jesteś?
Mieszkaniec Modrzewi dnia grudnia 21 2010 22:50:12
Kali ukraść krowę - dobrze.
Kalemu ukraść krowę - źle.
Ostatnio policjant okazał mi zdjęcia jak rzekomo łamię przepisy ruchu drogowego (zdjęcia autorstwa MF )
Jak widać kij ma dwa końce.
swiateczny dystans dnia grudnia 21 2010 22:55:09
najwiekszym dystansem to wykazal sie wicek podbijajac cene na przetargu i potem liczac na wdziecznosc he he ale sie gosciu wyluzowal
Do **/--\** dnia grudnia 21 2010 23:12:07
Zazdroszczę Ci, że nie mieszkasz już w Gminie Wleń i nie zalewa Cie krew i żółć jak Nas gdy widzimy jak nasze podatki są trwonione na prywatne widzimisie wice burmistrza.
Do swiateczny dystans dnia grudnia 21 2010 23:16:53
To już dopiero paranoja.
Wziaść służbowe auto i pojechać na przetarg aby pobdijać cene.
joe dnia grudnia 21 2010 23:27:55
Gdziekolwiek byś mieszkał by Cię krew zalewała w innych gminach inaczej???Taki charakter Twój nie miejsce zameldowania Polaku!!!!!!
kropka nad & dnia grudnia 22 2010 08:32:24
A tak a propos zapracowania co nie których w naszej gminie.
Wie ktoś może kto konkretnie skorzystał w naszej gminie z dopłat do budowy przydomowych szamb ?
Znam wielu którzy nawet nie wiedzieli, że taki program w ogóle istnieje. Ale to mnie akurat nie dziwi bo matołki są podobno tylko od tego aby płacili podatki.
Do joe dnia grudnia 22 2010 10:17:44
Nie jest tak drogi Panie, droga Panii joe
W innych Gminach Polski o kilkakrotnie większym Budżeci władze sprawuje tylko Wójt, Lub Burmistrz, bez niepotrzebnego i nieprzydatnego stanowiska zastępcy, które wnosi tyle że w ciągu roku z Kasy Gminy wypływa ponad 100.000 tysięcy złotych.
Gdyby Burmistrz Wlenia opłacił stanowisko zastępcy z prywatnej kieszeni, w ciągu jednej minuty by je zlikwidował.
A gdyby zastępca naraził go na dodatkowe koszty jak wykorzystywanie służbowego auta, w godzinach pracy zwolniłby go dyscyplinarnie!!!
Rzeczywistość jest zupełnie inna i dlatego zalewa Nas krew i żółć nawet tych którzy w czasie wyborów oddali głos na obecnego Burmistrza.
A żeby zatkać gęby wszystkim zbulwersowanym tą sprawą zapewne udzieli się ustnej nagany za popełniony czyn.
I tak będzie to funkcjonowało przez następne cztery lata.
Wilma dnia grudnia 22 2010 10:18:49
Taki charakter Twój nie miejsce zameldowania Polaku!!!!!!

W cywilizowanych krajach żaden urzędnik państwowy bez konsekwencji nie może pozwolić sobie na taką prywatę, jak u nas.
chory kraj dnia grudnia 22 2010 10:42:59
Niesmaczne jest to, że ktoś podbija komuś ponad dwukrotnie cenę działki która nie jest mu aż tak bardzo potrzebna. Z jednej strony widzę tu człowieka, który chciał sobie powiększyć swoje gospodarstwo, kupić kawałek przylegającej do niego działki bo jest to jego źródło utrzymania. Z drugiej jakiegoś (brak mi cenzuralnych słów) utrzmującego się z (pożałowania godnej) pracy w urzędzie, który pretenduje do bycia mieszkańcem wioski a podbija na przetargu (ponad dwukrotnie) cenę działki położonej daleko od jego gospodarstwa. Ja rozumiem, że pełniąc swoje obowiązki w taki sposób trzeb się zabezpieczać na przyszłość. Ale mądry by z sąsiadami tak nie postępował.
Ktoś powie - jego prawo. Oczywiście. Miał prawo się tak zachować. Ale mógł też zachować się zgodnie z prawem inaczej. Jego wybór. Jego sumienie.
Sam lata z aparatem fotograficznym i zza węgła robi zdjęcia sąsiadom, którzy jeżdżą sobie SWOIMI motocyklami terenowymi po SWOICH terenach. Donosi potem na policję i dziwi się, gdy ktoś jemu robi zdjęcia.
Powyższe może tylko świadczyć o osobie jako człowieku.
Przyjechanie w godzinach pracy, służbowym samochodem na prywatny przetarg to już zupełnie inna para kaloszy. To wyraźna demonstracja siły. Patrzcie co ja mogę i nic mi nie zrobicie.
Zatrważające są komentarze i tłumaczenia zarówno jego jak i broniących go osób. To TYLKO trochę gminnego paliwa. To TYLKO kilkanaście minut z pracy. Ale zaoszczędził na tym dzień urlopu i kilka dobrych litrów swojego paliwa. No i jednego ze swoich samochodów też nie musiał eksploatować.
NORMALNY człowiek miałby na tyle uczciwości, że wziąłby sobie dzień wolnego z pracy i przyjechał swoim WŁASNYM samochodem za WŁASNE paliwo. Tak jak to zrobili inni.
Czekam z niecierpliwością na wiadomość co w takim przypadku zrobił bezpośredni przełożony pana Fludra. Chociaż znając realia Wlenia to nawet nie pogroził mu palcem.
Mam nadzieję, że cała sytuacja spowoduje, że następnym razem dwa razy się zastanowią zanim czegoś nadużyją.
Podatnik dnia grudnia 22 2010 10:48:05
I pochowali głowy w piasek piewcy słupów moralności i gospodarności obecnej władzy.
Wcale się nie dziwie .
Jest czego się wstydzić.
po dnia grudnia 22 2010 10:59:02
Piszczie sobie piszcie taka Wasza autoterapia. Ja tam uwielbiam moje piękne miasteczko i w samorządy się nie zagłębiam szkoda pięknego życia na pierdoly, a Wy sobie róbcie jak chcecie...
Mieszkaniec Gminy dnia grudnia 22 2010 11:00:40
Wyjście jest tylko jedno!
Zwolnienie dyscyplinarne ze wszystkimi konsekwencjami.
Tak powinien postąpić każdy przełożony , a w szczególności Burmistrz, który stoi na straży publicznych pieniędzy.
Czy Burmistrz Wlenia stanie na wysokości zadania pokaże życie.
??? dnia grudnia 22 2010 11:07:55
cyt.
Niesmaczne jest to, że ktoś podbija komuś ponad dwukrotnie cenę działki która nie jest mu aż tak bardzo potrzebna.

Świństwo?
Wilma dnia grudnia 22 2010 12:41:34
po dnia grudnia 22 2010 10:59:02
Piszczie sobie piszcie taka Wasza autoterapia. Ja tam uwielbiam moje piękne miasteczko i w samorządy się nie zagłębiam szkoda pięknego życia na pierdoly, a Wy sobie róbcie jak chcecie...

Widocznie utrwaloną masz postawę z tzw. "minionego okresu", kiedy wiadomo było, że władza może wszystko, a "szarak" może tylko uwielbiać bezrefleksyjnie.
Autoterapia to nie nam jest potrzebna, a tym, których zdemoralizowało poczucie władzy i bezkarności.
Mnie się wydaje, że złodziejem się jest bez względu na to, czy ukradnie się litr paliwa w firmie, czy miliony w banku.
Pomijam już kwestię etyki i poczucia własnej godności...
Kawał f z tego v dnia grudnia 22 2010 14:51:05
Nie oceniam ludzi po pozorach ani po plotkach ale zawsze po czynach. I jak widzę Marcin F nie szanuje swoich wyborców, mieszkańców gminy Wleń, podatników, swoich sąsiadów. A szukanie haków na osobę, która zrobiła zdjęcia tego nadużycia to już chamstwo. Kawał f z tego v
Oczywistość dnia grudnia 22 2010 18:41:21
Sprawa nadużycia wice Burmistrza jest oczywista.
Za taki wyczyn Burmistrz powinien natychmiast odwołać zastępcę ze stanowiska.
A jeśli tego nie potrafi należy odwołać Burmistrza.
hw dnia grudnia 22 2010 19:07:21
Już niedługo!Vice burmistrz odśnieżał podwórko łopatą z gminy!.Żal mi was co drążą takie tematy.
*/-_-\* dnia grudnia 22 2010 19:45:38
nam ciebie "hw" też żal
chyba że pod nickiem "hw" kryje się Marcin F. wówczas wpisy tego typu dziwić przestają.
tracer dnia grudnia 22 2010 20:28:20
Niepokoi mnie brak odzewu na artykuł ze strony Pana Luka.
Ciekawi mnie Jego zdanie w temacie wykorzystywania państwowych środków do osobistych celów.
Np. jak w tak cywilizowanym kraju jak Belgia są postrzegane takie rzeczy i jakie konsekwencje ponoszą ich sprawcy ?
Panie Luk prosimy o wypowiedz w tej sprawie. Jest Pan przecież niepodważalnym autorytetem w spawach etyki i moralności samorządowców.
P.s
Gdyby z jakiś względów nie mógł Pan włączyć się do dyskusji to korzystając z okazji życzę Panu zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Komentarz dnia grudnia 22 2010 21:41:58
Luk już dawno świętować zaczął i teraz nie ma czasu na pierdoły;).
Komentarz dnia grudnia 22 2010 22:01:39
Pan Sławek też coś nic nie pisze ostatnio.... zaczynamy sie martwić powoli:).
PARAGRAF dnia grudnia 22 2010 22:21:30
Gazeta Prawna-ustawa
Wleńska KOLENDA ? dnia grudnia 23 2010 00:07:52
JAKOŚ SIĘ TAK ŚWIĄTECZNIE ZROBIŁO, ZATEM CZAS NA KOLENDĘ:
Piękna polska kolęda ale jak tu pasuje:

Żłób Mu za kolebkę dano.
Cóż jest, czym był otoczony?
Bydło, pasterze i matołki.
Ubodzy! Was to spotkało,
Witać Go przed bogaczami,
A Słowo ciałem się stało ...
Biedny Jak Wleń dnia grudnia 23 2010 08:03:01
Wyjście jest tylko jedno!
Zwolnienie dyscyplinarne ze wszystkimi konsekwencjami.
Tak powinien postąpić każdy przełożony , a w szczególności Burmistrz, który stoi na straży publicznych pieniędzy.
Czy Burmistrz Wlenia stanie na wysokości zadania pokaże życie.

Ale ty chłopie jesteś naiwny
Mieszkańcom nic to tego co robi władza.
Tak zadecydowaliśmy 21.11 2010.
Amen.
Biedny jak Wleń dnia grudnia 23 2010 08:11:48
A w drugiej turze wyborów jeszcze raz potwierdziliśmy, że nie oczekujemy żadnych zmian.
Biedny jak Wleń
wieś dnia grudnia 23 2010 09:25:06
zadecydowały tak PGRy. a co? stać nas na to.
burza dnia grudnia 23 2010 12:00:00
Ciekawe kto go tego nauczył i kto mu na to pozwolił
Ale bez obaw drodzy mieszkańcy na najbliższej sesji będzie się nam tłumaczył
do burza dnia grudnia 23 2010 12:08:51
Radni się tym zajmą, czy ktoś złożył skargę?
burza dnia grudnia 23 2010 13:28:09
Radni rozum chyba mają?
Sami powinni się tym zająć, sprawa została już wystarczająco nagłośniona.

Gminą rządzą RADNI a burmistrz tylko wykonuje ich polecenia. Więc sprawa nadużyć zostanie zapewne rozstrzygnięta przez Naszych Radnych i zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje.
Ksiądz zaprasza dnia grudnia 23 2010 19:09:19
do spowiedzi
wkary dnia grudnia 23 2010 20:12:44
No tak jest okazja wyznac grzechy i okazac skruche.Oraz wyrazic postanowienie poprawy.Leeee,to juz bylo.... przed wyborami przeciez.<glupek>
byłoby, a nie było by.... dnia grudnia 24 2010 10:11:33
Ortografia i gramatyka tekstu jest godna wielkiego dziennikarstwa, jakie reprezentuje A. Jaśkiewicz...
do byłoby, a nie było by.... dnia grudnia 24 2010 11:12:58
Panu M grunt się pali przed świętami, ksiądz rozgrzeszenia nie dał więc wypisuje bzdury pod adresem redakcji.
Panie M Pana retoryka jest godna pożałowania, w Pana sytuacji jedyne co należy powiedzieć to:

Przepraszam, Przepraszam, Przepraszam!


Życzę Panu poprawy zachowania,
więcej czasu na pracę na rzecz mieszkańców naszej gminy,
mniej zawiści a więcej miłości i szacunku.
nowy dnia grudnia 24 2010 15:19:07
Do obserwator dobrze zauważyłeś że Malinowski z drogówki wozi drzewo, a Kwolik nie wiem jak znowu jest w radzie jak przez 2 kadencję na sesji nic się nie odzywa, tylko łapki podnosi. Ale babcie ciemne są na sesje nie chodzą to co mogą wiedzieć. Mogę tylko apelować ludzie przychodźcie, to się przekonacie jak wasi kandydaci ciężko pracują!
uik dnia grudnia 26 2010 13:33:38
heh
OK dnia grudnia 27 2010 11:33:24
"Pracuję bardzo dużo, ale o tym już nikt nie wspomni
-Takie zarzuty to zwykłe pomówienie ze strony moich przeciwników politycznych, którzy przegrali wybory i od wielu miesięcy oczerniają mnie i burmistrza r11; dodaje Marcin Fluder"...ŻART ROKU
CBA dnia grudnia 28 2010 16:10:45
Jeżeli to wszystko jest prawdą to miejse zgłaszania jets tu:
https://cba.gov.pl/portal/pl/zgloszenie
a nie na Wleń Info.
CBA dnia grudnia 30 2010 18:09:35
Sprawę przejęła FBI
sprawiedliwość dnia stycznia 01 2011 20:31:14
Czas najwyżyszy
seba dnia stycznia 02 2011 22:06:30
wszyscy wykorzystuja sluzbowy samochod do celow prywatnych. taka juz nasza natura
do Marcinka dnia stycznia 04 2011 18:52:06
Wiesz chłopie że się martwić nie musisz.co tam wyjazd służbowym autem.Burmistrz cię rozgrzeszy.On kolegów ratuje.Pudło był w lepszych opałach i popatrz jak wyszło.Zakład leży na łopatkach a koleżka pracuje i kasuje chyba wiesz ile.Ty zastępca on dyrektor.Pożyjecie dopóki Mościcki będzie Burmistrzem.A przy Waszej pomocy może być dożywotnim.Macie daleko w d... co myślą o Was ludzie.Agresywnie się bronicie.A coś Luk się nie odezwał czyżby zaspał.Kolegę krytykują a on nic.A ci co tak was bronią wiedzą dlaczego.Bo sami robią to samo bo jak inaczej można akceptować wywalanie pieniędzy na wożenia swego ciała za pieniądze podatników.Dobrze że do Modrzewia materiałow nie wozi ale za toktoś tam zawiezie.Coś za coś.Wilma kocha swoje miasto bierzcie przykład.Cieszcie się że macie udekorowane i tańczcie z radości bo narodził nam się ...zbawiciel
rzeczywistość dnia stycznia 04 2011 20:46:20
Hulaj duszo piekła Nie Ma.
Przynajmniej przez następne cztery lata.
A ty podatniku możesz tylko płakać i patrzeć jak twoje pieniądze są marnotrawione.
DO ,,RATUSZA'' dnia stycznia 10 2011 20:45:49
ZRÓBCIE WRESZCIE PORZĄDEK Z TYM STAWANIEM NA ZAKAZIE.NIE JESTEŚCIE LEPSI OD MIESZKAŃCÓW ALE JAK KTOŚ TAM STANIE TO ,,STRAŻNIK Z TEKSASU'' ZARAZ GO KASUJE.ALBO POSTAWCIE ZNAK ŻE PRACOWNIKOM MOŻNA ALBO STAWIAJCIE SWOJE AUTKA NA TYM WYBUDOWANYM ZA CIĘŻKIE PIENIĄDZE PARKINGU.A MOŻE TRZEBA WEZWAĆ POLICJĘ ALE WIADOMO ŻE NIE NASZĄ DO DOŁOŻĄ TEMU KTO ZGŁOSI.POMYŚLCIE O TYM BO PORZĄDEK NALEŻY ZACZĄĆ ROBIĆ OD SIEBIE.
ŻABCIA dnia stycznia 15 2011 04:23:17
BRAWO DLA BIEDNEGO MISIA , PISZ TAK DALEJ A MOŻE WRESZCIE SWOJĄ IRONIA OTWORZYSZ OCZY ZAŚLEPIONYM NAIWNIAKOM ORAZ ŁAPÓWKARZOM... !!!!!!!!!!PRECZ Z FIGURANTAMI WYKORZYSTUJĄCYMI SWOJĄ POSADĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TO CIULE!!!!
Zawiedziony dnia stycznia 15 2011 18:00:19
Najmniejszy Głos z głowy nie spadł Wickowi za tak poważne wykroczenie.
Oj kogo my wybraliśmy na Burmistrza, ze toleruje takie występki.
tyrol dnia stycznia 22 2011 11:17:47
Nie można ukarać za coś co we Wleniu jest normą dnia codziennego.
A poza tym szef nie ukarze podwładnego za takie rzeczy, skoro ten ma haki również na niego.
Logiczne !?
Tarot dnia stycznia 22 2011 18:21:41
Póty dzban wode nosi póki mu się ucho nie urwie.
tarot dnia stycznia 22 2011 18:24:39
Póty dzban wodę nosi póki mu się ucho nie urwie!!!
Super Expres dnia stycznia 22 2011 18:37:39
Agencji Nieruchomości Rolnych w Rakowicach Wielkich.

Nieruchomoœã rolna, niezabudowana, poùo¿ona w obrêbie geodezyjnym MARCZÓW, gmina Wleñ,
powiat lwówecki, województwo dolnoœl¹skie, w granicach dziaùki nr 30 AM-1
Warto podbić cene.
M dnia stycznia 24 2011 12:31:08
Patrząc obiektywnie na wszystkie wpisy uważam, iż czepiacie się za bardzo tej sprawy. Sam widziałem jak v-ce burmistrz waszego miasta w czasie prywatnym zakładał lampy w jednej z wiosek gminy. Patrzcie obiektywnie ile za kadencji tych osób zrobiono. Poprzedni burmistrz zrobił coś spektakularnego taką ilość inwestycji. Obwodnica Wlenia jest ważna ale ucierpi na tym gospodarka bo nikt nie zajedzie do centrum(statystyczny kierowca). Te osoby biorą prace do domu a wy ich krytykujecie. Sami mieszkańcy wybrali samorząd. Nasi politycy musieli kiedyś latać na dwa samoloty koszt wylotu jednego to kwartalny budżet takiej gminy jak Wleń.
NN dnia stycznia 25 2011 11:51:22
Ty M chyba nie wiesz co piszesz. Wiceburmistrz pojechał podbijać cenę na przetargu swoim niedawnym przeciwnikom w wyborach i oni według ciebie muszą go za to kochać, bo jakieś tam lampy montował? Co ma to ma do rzeczy? Co te lampy maja do przestrzegania prawa, które nam narzucili nie kto inny tylko właśnie politycy? Oni uważają, że to prawo jet dla każdego, tylko nie dla nich. Gdyby Fluder rzeczywiście robił wiele dobrego, to by go nikt nie tykał. Wlenia nie stać na utrzymywanie dodatkowego stanowiska wiceburmistrza i do tego jeszcze jego samochodu i nie wiadomo czego jeszcze. Ciekawe ile on nas rocznie kosztuje ze swoja pensją, ubezpieczeniami, samochodami, nagrodami itd itd.
Matematyk dnia stycznia 26 2011 12:14:31
Nie wgłębiając się tysiące ale około 100.000 ttysięcy złotych
Do NN dnia lutego 04 2011 20:52:49
Zgadzam się z tobą w całej rozciągłości tematu.
Zatrudnianie zastępcy obciąża skromny Budżet Gminy bardzo znacznie, a w kontekście zadań Gminy to już czysta paranoja.
A gdy nie ma się co robić, to i podbicie ceny też jest zajęciem
W tej żałosnej rzeczywistości jedno jest pewne
Niepotrzebne stanowisko zastępcy kosztuje Nas Wszystkich mieszkańców Gminy brakiem funduszy, a chociażby na ostatnie Dożynki, które się nie odbyły.
Ile można wyremontować rowów melioracyjnych tak aby niewielki deszcz nie był zagrożeniem dla mieszkańców.
A chociażby za te jakże skromne 100.000 tysięcy złotych niejedno uzdolnione dziecko Naszej Gminy mogło by otrzymać stypendium, itpr30;itpr30;
HaHa dnia lutego 07 2011 22:46:12
Na stanowisko zastępcy funduszu brak, ale na stanowisko sekretarza gminy pieniądze się znajdą! ŻENADA!
Cud dnia lutego 08 2011 22:46:17
Maszm na myśli zmiane funkcji tej samej osoby.
Jeżeli jest to prawda to HAŃBA.
A jak? dnia lutego 09 2011 12:18:22
Aby pełnić funkcję radnego we Lwówku wice musiał zrezygnować ze stanowiska, ale przecież nie zrezygnuje z 6 tys. miesięcznie. Znaleziono więc rozwiązanie, roszada na stanowiskach! I teraz nie będzie wickiem tylko sekretarzem i radnym w powiecie!A jak
WL dnia lutego 09 2011 19:18:26
Ale maja Tupet
durnota dnia lutego 21 2011 19:03:27
Jaka wpadka.
To upadek moralności i zasady dobrego wychowani.
obcy dnia marca 24 2011 17:22:02
Czy powyższe zdarzenie rzeczywiście zaistniało, czy jest to tylko fikcja literacka?
Do obcy dnia kwietnia 08 2011 12:16:01
Trudno w to uwierzyć, ale jest rzeczywistość.
obcy dnia kwietnia 08 2011 23:06:50
Z tego co się orientuje to obecnie w Gminie Wleń nie ma zastępcy.
Rozumiem że za powyższe przewinienie został zwolniony dyscyplinarnie?
do obcy dnia kwietnia 12 2011 07:53:37
Ha, ha, ha, koń by się uśmiał, to nie w naszej Gminie. Tu rąsia rąsie myje.
obcy dnia kwietnia 14 2011 18:18:03
Jeżeli tak się mają sprawy, poszanowania pieniędzy publicznych w Gminie przez zastępcę burmistrza to nie dziwię się, że Wleń wygląda jak powojenne miasto.
Sekretarz dnia kwietnia 14 2011 22:23:37
r30;..powyższe pół miliona złotych jako kapitał własny przy jakimkolwiek projekcie pozyskania funduszy unijnych dałby możliwość zrealizowania projektu w wysokości dziesięciu milionów złotych.
Dlatego nie dziwmy się, że Wleń zatrzymał się w rozwoju gospodarczym, społecznym i kulturalnym.
O przepraszam mamy jedną świetlicę w Marczowie, a na dzień przed następnymi wyborami jako kiełbasa wyborcza będzie oddana do użytku świetlica w Nielestnie.
Wracając do dbałości o finanse Gminy nie zapominajmy, że stanowisko sekretarza ( zastępcy burmistrza poprzedniej kadencji) będzie Nas kosztowało również znaczną kwotę na którą gminę nie stać.
Ewentualnie stać kosztem rozwoju Gminy.!!!
!!! dnia maja 07 2011 21:41:05
"Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
xodadbvi dnia maja 30 2014 13:41:28
GzH9rS <a ***="http://sbtvbekvujao.com/">sbtvbekvujao</a>, gcoafawmlvtc, [link=http://ulxurfhdhdhh.com/]ulxurfhdhdhh[/link], http://zbcgwervsxcq.com/
Cmqqazfb dnia czerwca 05 2014 14:51:40
sixaxis free credit scores from all three bureaus
azazalolxd dnia kwietnia 23 2015 04:41:17
Hello. And Bye.
Dodaj komentarz
Nick:5 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaJARMARK WIECZÓR


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903663 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.