wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
4 kandydatów na urząd burmistrza...
Miejskie22 października poznaliśmy kandydatów do Rady Gminy, Rady Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Wczoraj o północy minął natomiast ostateczny termin zgłaszania kandydatów na urząd burmistrza.

Lista Kandydatów


Imię i Nazwisko
Wiek
Wykształcenie
Miejsce
Zamieszkania
Przynależność
i poparcie
Komitet Wyborczy
Kobierecka Iwona
45
Średnie
Modrzewie
Nie należy do partii politycznej KWW Iwony Kobiereckiej
Mościcki Bogdan
57
Wyższe
Pilchowice
Nie należy do partii politycznej KWW Porozumienie Samorządowe Wleń
Szeffs Bogusław Józef
50
WyższeWleń
Nie należy do partii politycznej KWW Łączy Nas Gmina Wleń
Zych Artur Adam46
WyższeWleń
Nie należy do partii politycznej KWW Artura ZychaKomentarze
. dnia października 29 2010 07:34:08
Zapytaj kandydyta.
Ajax. dnia października 29 2010 09:58:16
Jak miec zaufanie do ludzi,ktorzy z dnia na dzien zmieniaja swoja orientacje polityczna.Taki czlowiek dla mnie to jak choragiewka na wietrze i nie wzbudza u mnie zaufania.I DLATEGO polityka czy to ogolnoswiatowa czy tez lokalna jest ,jaka jest czyli kazdy polityk mysli o sobie a nie o spoleczenistwie.A jezeli mowi,ze dziala na rzecz spoleczenistwa,to takie myslenie nalezy wlozyc miedzy bajki.
gsds dnia października 29 2010 10:18:01
Tylko pani Iwonka ma średnie wykształcenie hehe,na sołtysa starczas,ale na burmistrza to nie bardzo hehehe :)
... dnia października 29 2010 10:30:58
Zych do powiatu startuje z listy PiS, więc może chodzi o poparcie "partyjne" na urząd burmistrza ? Startuje on z własnego komitetu wyborczego a nie z listy partii ? Ale kto by to tam zrozumiał :P
Wilma dnia października 29 2010 10:40:48
gsds dnia października 29 2010 10:18:01
Tylko pani Iwonka ma średnie wykształcenie hehe,na sołtysa starczas,ale na burmistrza to nie bardzo hehehe :)
"Broda nie czyni filozofem". Mieliśmy prezydenta po przysposobieniu rolniczym... :)
tx dnia października 29 2010 10:47:16
Wykształcenie potwierdzone jakimś papierkiem o niczym jeszcze nie świadczy i przesądza.Przykładów z życia zaczerpniętych można znaleźć sporo.
*** dnia października 29 2010 10:58:09
Wykształcenie może nie ale doświadczenie w samorządzie bardzo mile widziane i nie chodzi mi bynajmniej o sotłysikowanie.
tx dnia października 29 2010 11:11:54
Ostatnimi laty to na stanowiskach byli bardzo doświadczeni,niektórzy dodatkowo kończyli uniwersytety i efekty są dzisiaj widoczne gołym okiem.
do wilma dnia października 29 2010 11:19:14
Akurat trafiłaś tym cytatem jak kulą w płot. "Broda nie czyni filozofem" znaczy tyle co wygląd człowieka nie świadczy o tym, kim jest- tak na przyszłość nie używaj przytoczeń których nie rozumiesz:D A co do prezydenta to również kiepski przykład...jak to powiadał towarzysz Lenin: każdy, nawet sprzątaczka mógłby pełnić ważną rolę w państwie, ale zaraz..zaraz komunizm już się skończył mimo to widzę, że w Twoich poglądach jest wciąż żywy. Pozdrawiam Cię serdecznie :)
Wykształcony dnia października 29 2010 11:49:20
Proszę nie dać się zwieść opinii, że wykształcenie jest najważniejszym budulcem autorytetu społecznego.
Weźmy za przykład choćby kandydata imieniem Bogusław. Dyplom ukończenia studiów odbił się bardzo negatywnie na jego psychice - przez długie lata czuł się istotą tak mądrą, że wręcz boską. Taka, niemal schizofreniczna świadomość wyższości w połączeniu z kolejną desygnacją na burmistrza mogłaby mieć fatalne skutki zarówno dla niego jak i dla całej gminy.
Choć sam mogę cieszyć się wykształceniem nieco wyższym niż ww., z całym przekonaniem stwierdzam, że aby dobrze rządzić tym miasteczkiem wystarczą poparte zdrowym rozsądkiem szczere chęci oraz sprawność dialogu ze społecznością na wszystkich jej szczeblach.
To będą pierwsze wybory, których nie zbojkotuje... wybiorę kobietę !
Sławek Osiecki dnia października 29 2010 12:14:47
Nasza rodzina daje poparcie pani Iwonie Kobiereckiej. Dała nam się poznać jako dobry organizator, umiejąca jednoczyć wokół siebie ludzi. Jest uczciwa, pracowita, niezawistna i bardzo uczynna. W rozwiniętych demokracjach, ludzie ubiegający się o urzędy w administracji państwowej muszą wykazać się osiągnięciami w dotychczasowej działalności. Najpierw zarządzają dzielnicą, potem miastem, stanem a w końcu umiejąc udokumentować swoje osiągniecia zostają prezydentami. W ramach swoich dotychczasowych kompetencji pani Iwona Kobierecka udowodniła zdobyciem trzeciej nagrody w naszym województwie, że jest doskonałą sołtys, że wszystko wokół niej rozkwita, że ludzie których reprezentuje ją lubią i kochają. Jednoczy ludzi a nie dzieli na bandy. Tego właśnie trzeba teraz naszej gminie.
Pani Iwona Kobierecka w swoin życiu zawodowym, zetknęłą się z wieloma dziedzinami życia. Była pielęgniarką, pracującą w oparciu o umowę o pracę, teraz jest biznesmenką. Wszystko co osiągnęłą zawdzięcza własnej pracy i pracy męża. Nie szła na żadne kompromisy moralne. Nie można jej teraz niczym szantażować, więc będzie się kierowała swoją własną wolą, aby jak najlepiej reprezentować nasze interesy.
Padały tu (na WleńInfo) słowa, że kobieta sobie nie poradzi, że burmistrz musi być w krawacie itp. My kobietofobii nie mamy. Obecnie moją szefową jest kobieta i skłamałbym, gdybym chciał coś złego na jej temat powiedzieć. W poprzedniej pracy moją dyrektorką była również kobieta i to również ze średnim wykształceniem. Skutecznie zarządzała działem technicznym międzynarodowej firmy o zasięgu światowym. Za jej czasów akcje firmy osiągnęły astronomiczną cene na giełdzie nowojorskiej. Mój kierownik techniczny, również miał średnie i nie kierunkowe wykształcenie, co nie przeszkadzało mu być najlepszym informatykiem w całej firmie. Doskonale też zarządzał ludźmi i swoją częścią międzynarodowej firmy. Zamiast ludzi legitymujących się papierkiem, wolę tych z praktycznymi umiejętnościami i osiągnięciami. Przy nich zyskuję a nie tracę. Dużo teraz mówi się o parytecie. Kiedy to ostatni raz kobieta rządziła gminą? Może czas już pokazać, że jesteśmy prawdziwie nowoczesnym społeczeństwem? Kobiety są od nas mężczyzn bardziej odporne psychicznie, odporne na stresy. Nie wyobrażam sobie w wykonaniu pani Iwony Kobiereckiej takiego zachowania, jak pana Burmistrza, na spotkaniu w sprawie Tarczynki. Pani Iwona Kobierecka potrafi byc też dobrym mediatorem w sytuacjach konfliktowych. Łagodzenie konfliktów, to też ważne zadanie burmistrza, a nie stawanie się ich źródłem.
Bycie burmistrzem, to bycie przedstawicielem społeczeństwa. To jest służba w naszym imieniu. Do tej pory trudno mi było odczuć, aby władze Wlenia mnie w jakikolwiek sposób reprezentowały. Przez nasze władze byłem traktowany jak natręt, a nie jak obywatel, którego powinni reprezentować. Nie mówie o zwykłych pracownikach naszego Urzędu Gminy, którzy wobec nas byli zawsze mili i co mogli załatwiali szybko sprawnie i z uśmiechem. Jestem głęboko przekonany, że pani Iwona Kobierecka, będzie nas wszystkich doskonale reprezentować, nie robiąc wyjątku dla biednych, bogatych, przeciwników politycznych, kobiet czy mężczyzn. Prowadząc kiedyś sklep przy rynku naszego miasta. Poznała większość mieszkańców gminy i zna ich problemy. Do nej będzie można przyjść jak do przyjaciela a nie do "władzy".
W miejscowościach z których pochodzimy , władze wybierane są w pierwszej turze wyborów 90cio procentowa przewagą. Dzieje się tak dlatego, że rozumieją, że są na służbie społeczeństwa. Nie przyznają sobie astronomicznych gaży na nasz koszt. Robią wszystko aby mieszkańcy byli zadowoleni, nawet myśląc za nich samych, przysyłając im urzedowe pisma z propozycjami skorzystania i korzystnych dla mieszkańców zapisów w ustawach.
Takie własnie standardy chciałbym widzieć i w naszej gminie.
Chcemy widzieć nowe miejsca pracy. Rozwój turystyki. Nie chcemy wdychać smrodu w okresie grzewczym.
Pani Iwono - powodzenia!
nika dnia października 29 2010 12:56:04
Panie Osiecki, nikogo nie interesuje kto był pana szefem i gdzie, wybieramy burmistrza naszej gminy a pana dyrdymały nie są na temat
a mnie interesuje dnia października 29 2010 15:42:59
co ma każdy do powiedzenia, a nie lubię chamstwa...
to tylko ja dnia października 29 2010 17:35:26
Akurat tak się składa, że na Urząd Burmistrza nie trzeba mieć wyższego wykłształcenia, a każdy przecież kiedyś zaczynał swoją karierę polityczną. Dlaczego więc nie dać szansy kobiecie...
Wilma dnia października 29 2010 17:42:27
Do "do wilma" - Broda nie czyni filozofem, wykształcenie - mędrcem. Nie słyszałeś?
Myślę, że Ty nie masz brody; możliwe, że masz jakieś wykształcenie.
Do Pana Sławka dnia października 29 2010 17:49:04
Czy posiada pan i rodzina zameldowanie w "naszej gminie" , które upoważnia do głosowania bo jesli nie sadze ze pana poparcie dla pani Kobiereckiej jest podyktowane tylko i wyłącznie z powódek koleżeńskich , bo przeciez o ile wiem sprawa Tarczynki nie jest jeszcze rozwiązana pozdrawiam
Sławek Osiecki dnia października 29 2010 17:54:21
Mam prawo głosować w gminie Wleń - jeszcze nie złożyłem wniosku, ale w następnym tygodniu to zrobię. Proszę dalej nie interesować się mną tylko kandydatami.
Pozdrawiam.
Ajax. dnia października 29 2010 18:00:44
brawo Panie Slawku za opisanie polityki Pani Kobiereckiej wobec spoleczenistwa Miasta i Gminy Wlen,aby te proroctwa sie spelnilyDobry dal Pan przyklad jako osoba wspierajaca knkretna osobe,kandatujaca na Urzad Burmistrza.Mysle,ze znajda sie nasladowcy Pana i opisza pozostale osoby,ktore kandytuja.
kat dnia października 29 2010 18:45:46
Stary Burmistrz jest bezczelny ,ze kandyduje ,po tym ,jak 4 lata się niczym ciekawym nie popisał,a większość tylko dokończył po poprzedniku.I jak widać w jego przypadku ,ze zacytuję Wilme..broda(wykształcenie) go mędrcem NIE uczyniła.Popieram zdanie tx również.Wykształcenie nie poparte chęciami i pomysłem na Gminę jest tylko li wykształceniem na papierze..
easy dnia października 29 2010 21:58:16
Dwóch kandydatów z tej listy na tyle nie wieży w swoje zwycięstwo o fotel burmistrza Wlenia, że dodatkowo kandydują równolegle na Radnego Powiatowego a moim zdaniem nie maja nawet szans na piastowanie stanowiska - Sołtysów !
Jan Łobocki do Pana Luk Vanhauwaert dnia października 29 2010 22:07:00
Szanowny Panie.
W związku z ukazaniem się powyższego artykułu o kandydatach na urząd burmistrza Miasta i Gminy Wleń chciałbym przekazać kilka informacji odnośnie jednego z kandydatów a jest nim obecny burmistrz Pan Bogdan Mościcki.
We wcześniejszym artykule rKto na burmistrza? tak bardzo Pan zachwala jaki to nie jest dobrym a zarazem skromnym włodarzem Pan Bogdan Mościcki.
Moje zdanie w oparciu o posiadane dokumenty począwszy od szczebla gminnego, poprzez wojewódzki a skończywszy na szczeblu centralnym ukazały całkiem co innego niż Pan przedstawia w swoich wypowiedziach. Szkoda ,że nie było Pana na ostatniej sesji jaka miała miejsce dnia 27.10 2010r. gdyż przeczytałem tylko kilka przykładów odnośnie nieprawidłowości dotyczących bezpośredniego nadzoru nad podległymi jednostkami budżetowymi ( KZOM, oraz samym Urzędem Gminy).
Zapoznałem obecną na sali Radę, oraz burmistrzów jak i publiczność z treścią posiadanej dokumentacji w której wskazano nieprawidłowości odnośnie budynku w Strzyżowcu, gdzie powstały mieszkania socjalne (pismo UZP/DKD/RW/30188/14314/10). Następną sprawa, gdzie wskazano nieprawidłowości za które odpowiada bezpośrednio burmistrz Bogdan Mościcki to roboty związane z realizacją zadania pn: rRemont drogi dojazdowej do gruntów rolnych o nawierzchni asfaltowej w Marczowier1;.
Następnym przykładem było zawieranie kolejnych umów dzierżawy przez burmistrza Bogdana Mościckiego (na czas określony do trzech lat) bez zgody Rady Miasta i Gminy Wleń, udzielania dotacji w kwocie 18.500zł bez stosowania procedur konkursowych.

Przykładów podobnych jestem wstanie Panu wskazać dużo więcej w oparciu o posiadane dokumentacje potwierdzając to znakiem sprawy , oraz podpisami urzędników państwowych-samorządowych.
Panie Luk nim zacznie Pan drążyć temat proponuje się skontaktować z Panem Burmistrzem Mościckim i zapytać się czy rWARTOr1;.
Miłego wieczoru.
Luk Vanhauwaert dnia października 29 2010 22:35:03
Znam Pana jako formaliste, zawsze kropki, paragrafki i punkciki sa dla Pana najwazniejsze. Nie znam tych dokumentow, nie bylem na sesji, ale z tego co wiem, cytowanie tego pisma nie zrobilo wiekszego wrazenia nawet na tych radnych, ktorzy sa z panskiej opcji.
Dla wiekszosci osob duch przepisu i jego intencja sa wazniejsze niz literki, ktorymi jest zapisany.
Te przyklady, ktore Pan wystawia tu na forum, powinny nas cieszyc, ze Bogdan Moscicki dba o biednych ludzi w naszej gminie. Widzial Pan te domy socjalne? Sa super zrobione! Tez powinno nas cieszyc, ze jest droga w Marczowie, ktora byla najgorsza droga w gminie, ze nawet moj jeep nie mial mozliwosci przejechac. Czy Pan jechal ta droga? Teraz jest wyasfaltowana i nie jest tylko droga rolnicza, bo ludzie, ktorzy przy niej mieszkaja moga normalnie dojsc do domu. Z ta dzierzawa to za bardzo nie wiem, o co chodzi.
Ale jak Pan ma wiecej podobnych przykladow jak te mieszkania socjalne lub wyremontowana droga, ktora sluzy mieszkancom, to chetnie chcialbym je poznac, bo te dwa, ktore Pan tu wstawil swiadcza nie o tym, ze interesuje sie Pan dobrem mieszkancow, a tylko o tym, ze chce pan zasiac skandaliczna atmosfere.
Luk Vanhauwaert dnia października 29 2010 22:47:06
Moim zdaniem, z tych 4 kandydatow, tylko dwoch jest kompetentnych: Bogdan Moscicki i Artur Zych. Mam lekkie preferencje do Bogdana Moscickiego ze wzgledu na kontynuacje i fakt, ze wypracowal bardzo dobre kontakty z niemieckim i czeskimi partnerami, ktorzy moga sluzyc nam do zdobycia dla gminy transgranicznych funduszy-CEL 4. Nawet najlepszy inny burmistrz straci czas, bo bedzie musial wypracowac nowe kontakty, a w tym czasie program 2009-2O13 dobiegnie konca. To byloby szkoda, bo na koniec kazdego europejskiego programu zawsze sa resztki pieniedzy, ktore latwiej zdobyc jako dodatkowe.
W tym miejscu chce przekazac wyrazy szacunku dla Pana Stanislawa Mrowki wlasnie z tego powodu: kontynuacji. On stanal z boku, oddal wlasne ambicje dla dobra mieszkancow. Czapki z glow!
Wilma dnia października 29 2010 22:47:20
To, że się coś robi, to - oczywiście - dobrze. Jednak trzeba zachowywać stosowne procedury i - STANOWCZO!!! - nie łamać prawa, szczególnie, jeśli się jest urzędnikiem państwowym.
kropki, paragrafki i punkciki

- cokolwiek myślimy o ich zasadności, jeśli stanowią obowiązujące przepisy prawa, są święte.
W przeciwnym razie mamy anarchię.
Wilma dnia października 29 2010 22:50:20
Mam lekkie preferencje do Bogdana Moscickiego ze wzgledu na kontynuacje i fakt, ze wypracowal bardzo dobre kontakty z niemieckim i czeskimi partnerami, ktorzy moga sluzyc nam do zdobycia dla gminy transgranicznych funduszy-CEL 4. Nawet najlepszy inny burmistrz straci czas, bo bedzie musial wypracowac nowe kontakty, a w tym czasie program 2009-2O13 dobiegnie konca.
Czy to znaczy, że z nowym burmistrzem (ktokolwiek nim będzie) niemieccy i czescy partnerzy nie zechcą współpracować??? Dziwne...
Luk Vanhauwaert dnia października 29 2010 22:58:49
Tu absolutnie nie zgadzam sie z Toba, Wilmo! Nie wiedzialem, ze Pani bedzie chronic cos okropnego, co jako polskie, znane jest na calym swiecie-bezduszna, bezlitosna biurokracje!
Gdyby te kropki, paragrafki, punkciki sluzyly obywatelom polskim, to jeszcze moglbym zrozumiec twoja reakcje, ale w wiekszosci przypadkow one sa tylko tak konstruowane, aby urzednicy-biurokraci mogli trzymac ludzi za gardlo, gnebic i panowac. Troche anarchii nie zaszkodzilo by tej Polsce, mogloby byc nawet lepiej. Dopiero kiedy Polacy przestali sie bac tych swietych przepisow i zaczeli reagowac troche anarchistycznie, wtedy mogli wyrzuci to dyktatorialne jarzmo komuny.
* dnia października 29 2010 23:02:59
O, a czy mamy jakąś współpracę z partnerem niemieckim??? To ciekawe? Nic mi o tym nie wiadomo. W 2009 roku podpisano hucznie umowę partnerską z Oybinem. Jednak z samego podpisania deklaracji współpracy nic nie wynika. Czy nie mam racji? chyba że ktoś z szanownych czytelników wie coś więcej o naszej współpracy z Niemcami? Może jakieś pieniądze udało się pozyskać? Jednak na stronie urzędu nic o tym nie ma? Dlaczego?
Luk Vanhauwaert dnia października 29 2010 23:12:51
Wilmo, do Twojego ostatniego postu: teraz wiele polskich gmin prosi o wzgledy gminy niemieckie. Niemieckie gminy maja gigantyczny wybor, moga sobie przebierac. Wiem, jak niemiecki burmistrz decyduje. Pare razy tlumaczylem spotkania. Oni ogladaja burmistrza z kazdej strony, wypytuja go o mnostwo rzeczy, bardzo wazne jest aby burmistrz byl osoba serio i ta, ktora juz jakis czas znaja,a takze z nia dobrze wspolpracowali.
Luk Vanhauwaert dnia października 29 2010 23:19:36
Do *-a ty myslisz, ze to tak hop hop? Podpisujesz umowe partnerska i masz pieniadze? O tym caly czas pisze-jest potrzebny dlugi okres przygotowawczy i wypracowania tych kontaktow. Szacuje 2 lata i dopiero wtedy mozna zbierac owoce. Dopiero na poczatku 2010 roku polski Sejm przygotowal nezbedne dokumenty potrzebne do podpisywania umow w partnerstwie Polska-Saksonia.
gruszki na wierzbie dnia października 29 2010 23:25:34
Był sobie kiedyś taki Polski premier który obiecywał wyborcom gruszki na wierzbie - nie wyrosły. Dzisiaj już niewielu pamięta jak się nazywał. Odszedł tam gdzie jego miejsce czyli do lamusa historii, czego i pana pupilom życzę.
Wilma dnia października 29 2010 23:37:48
Znam kilka przykładów partnerstwa miast (tzw. "związki miast"), trwające od wielu lat i absolutnie niezależne od personalnych zmian (chyba żeby któremuś z polskich burmistrzów przyszło do głowy taki układ zerwać z sobie wiadomych powodów), więc nie demonizujmy.

Co do łamania obowiązujących procedur, to zadziwia mnie Pan, panie Luk! Jestem legalistką i nie wyobrażam sobie, że mogłabym świadomie łamać jakiekolwiek przepisy stanowionego prawa, nawet jeśli uważam je za głupie i niepotrzebne.
Jeśli mamy przestrzegać przepisów wybiórczo, to nie ma sensu ich tworzyć, ponieważ każdy "wybierze" sobie co innego.
Nie znam cywilizowanego kraju, w którym przedstawiciele władz mieliby legitymację do nieprzestrzegania prawa. I nie ma to nic wspólnego z "komuną" - wtedy właśnie władze naginały prawo do swojego widzimisię!
DO Luk Vanhauwaert dnia października 29 2010 23:45:46
Nawet najlepszy inny burmistrz straci czas, bo bedzie musial wypracowac nowe kontakty, a w tym czasie program 2009-2O13 dobiegnie konca. To byloby szkoda, bo na koniec kazdego europejskiego programu zawsze sa resztki p
A dlaczego bedzie musiał wypracowywać nowe kontakty? Czy obecny burmistrz zniszczy po sobie całą dokumentację? A zresztą na co nam resztki może ktoś sięgnie po większe pieniądze, a nie tylko ochłapy...
:) dnia października 29 2010 23:52:33
Każde dziecko wie że partnerstwu miast nic nie zagraża, jak mówi przysłowie "tonący BRZYDKO sie chwyta:)) " więc Luk próbuje wmówić nam jak to wiele stracimy na zmianie burmistrza, juz może zacznijmy płakać:(
do P.Luk dnia października 30 2010 00:57:09
Mysle że Pan nie robi tego bez przyczyny, nie broni pan bez jakiegos ale.... p. Łobocki osobiście Pana nie lubie, ale teraz się z panem zgadzam...paragrafy i punkciki są ważne
Tomek dnia października 30 2010 09:17:33
Pani Iwona to jedyny godny kandydat.
Anty K. dnia października 30 2010 10:25:38
Witam ponownie.
1.do Wilma puk, puk.
Bardzo dobrze zrozumiałem, staram się zawsze czytać bardzo dokładnie,
ze zrozumieniem i nie wykręcaj się.
Oligarchia to rządy podobne do dyktatorskich, które cechują się przywłaszczeniem
suwerennej roli w państwie przez małą grupę np. wyodrębnioną ze starszyzny
rodowej lub elit majątkowych.
Wcześniej użyłaś określenia: O c h l o k r a c j a- jednoznacznie; to rządy motłochu,tłumu.
Jednym słowem, motłoch.
Anarchia (gr. o36;ναρχία - "bez władcy") r11; forma struktury społeczno-politycznej,
w której nie ma żadnej ukonstytuowanej władzy.
Czyli wg. Ciebie legalnie wybrane władze co to właściwie jest? Zdecyduj się.
Zacznij wreszcie używać prostych i dokładnych określeń.
2. do Osiecki
Sławek Osiecki dnia października 29 2010 12:14:47
.. Nie mówie o zwykłych pracownikach naszego Urzędu Gminy, którzy wobec nas byli zawsze mili i co mogli załatwiali szybko sprawnie i z uśmiechem. ..
Tą wypowiedzią sam udowodniłeś, że Twoja nienawiść do obecnego, legalnie wybranego
szefa urzędu jest chorobliwa. To samo dotyczy tej opcji,manipulującej kliki.
3.Gmina Wleń:
Liczba mieszkańców
4 491
Liczba wyborców
3 686
Przy założeniu,że w wyborach weźmie udział około 60% uprawnionych
daje wynik 2212 wyborców. W założeniu z 2212 głosujących,
przypada 553 (25%) wyborców na 1 kandydata do głównego fotela w Ratuszu.
Na jednego z 67 kandydatów do Rady przypada wtedy 33 wybierających.

4. Co rzecze Rzecznik KWW rzeczonej kobitki na temat programu?
Szukam, szukam i nie mogę znaleźć Waszego osławionego programu.
Może jakaś wskazówka.

5.Zapłaciłem za korzystanie z tego i innych portali, więc mogę korzystać do woli.
Jako neutralny uczestnik będę pisał, w tym całym zacietrzewienu zamotaliście
się na amen. Jeżeli Wasza opcja wygrałaby te wybory, to musicie się liczyć z
tym, że będziecie na świeczniku i jeszcze ostrzej zostaniecie potraktowani.
A,że portal oszukuje, manipuluje to jest pewne i nie mam żadnych wątpliwości.
Uchowaj Boże od takiej przyszłej władzy.

PS. Nie jestem po niczyjej stronie, to co robię, to robię wyłącznie dla siebie.

Z wyrazami szacunku dla kandydatów.
Pozdrawiam
Wilma dnia października 30 2010 10:42:47
do Anty K. Zmień leki - czy co tam bierzesz - i przestań bredzić.
Ajax. dnia października 30 2010 11:12:49
zgadzam sie z Anty K w pkt.5-portal oszukuje i wybiurczo puszcza opinie internautow.W dniu dzisiejszym zarzucilem neznajomosc prawa dla Pana JANKA,brak mojego wpisu i jak tu wierzyc,ze portal jest prawy i obiektywny.
Wojtek do Luk Vanhauwaert dnia października 30 2010 11:22:37
"Gdyby te kropki, paragrafki, punkciki sluzyly obywatelom polskim..."
"Trochę anarchii nie zaszkodzilo by tej Polsce, mogloby byc nawet lepiej..."

Panie Luk z Pana wypowiedzi można wywnioskować, że najwyraźniej nie lubi Pan postępować zgodnie z prawem obowiązującym w RP. To może Pan szczerze odpowie czy nie zatrudniał/zatrudnia Pan pracowników na "czarno"?
A. Jaśkiewicz dnia października 30 2010 11:23:48
Zamiast pisać bzdury o usuwaniu komentarzy nauczcie się lepiej dodawać w zakresie 0 - 20. Jedyny warunek dodania komentarza to prawidłowy wynik wpisany w pole filtra antyspamowego.
Pozdrawiam i życzę prawidłowych wyników.
P.s
dopuszczalne jest wspomaganie się kalkulatorem.
Sławek Osiecki dnia października 30 2010 11:25:16
Do Anty K. Znów podejmuje pan dyskusję nie o kandydatach, ich dokonaniach, planach itp, tylko próbuje pan zdyskredytować mnie. To dlaczego nie przepadam za towarzyszem Mościckim, to bardzo długa historia i jeżeli pan sobie życzy mogę ją opowiedzieć. Wątpię jednak, czy czytający tego chcą i to wytrzymają. Proszę skupić się na dyskusji o polityce a nie personalnych atakach na ludzi wypowiadających się. Sama forma:
Tą wypowiedzią sam udowodniłeś, że Twoja nienawiść do obecnego, legalnie wybranego
szefa urzędu jest chorobliwa.

świadczy o tym, że jednak jest pan żołnierzykiem pana Vanhauwaerta, bo powtarza pan jego słowa.
Nie jest pan też konsekwentny. Pisał pan:
Anty K. dnia października 06 2010 13:22:38
2.Mój wpis cyt:. Anty K.;.dnia kwietnia 03 2010 21:13:44,
..Anty K.; jak AntyKomunista, AntyKapitalista, AntyKlerykał, AntyKlika= WOLNY!
Wierzący, ale nie fanatyk!. .. Po prostu człowiek.

A staje pan po stronie jedynego komunistycznego kandydata i jego kliki. Gratuluję samozadowolenia.
Wilma dnia października 30 2010 12:15:43
Panie Sławku, Anty K. nie warto traktować przesadnie poważnie, bo nie jest to człowiek ... hmmm... poważny! ;)
Ma jakieś kompleksy i urojenia, wobec czego chce poczuć się ważny - niewiele ma do powiedzenia w kwestiach merytorycznych, więc plecie byle co.
czart dnia października 30 2010 13:11:19
Gminie Wleń potrzebny jest ktoś energiczny z charakterem potrafiący wykorzystać dostępne środki do jej rozwoju.
Pani Iwona Kobierecka jest zaradną babką wykorzystującą swoją energię i zdolności nie tylko dla siebie ale i dla innych.
Może ktoś kto żyje również z turystyki zajmie się w końcu rozwojem tej gałęzi w naszej gminie bo jak na razie to lekko mówiąc "leży".
Zresztą wiadomo, gdzie diabeł nie może tam babę pośle ;)
WYGRA MOŚCICKI dnia października 30 2010 13:28:27
Ja zagłosuję na Mościckiego ale nie będę głosował na pewno na Zycha bo on nie mieszka nawet w gminie Wleń tylko w Lwówku Śląskim!!!! Zych nie sprawdził się jako starosta dużo afer było opisywanych przez gazety i portale i telewizję a nawet radio w starostwie
* dnia października 30 2010 14:22:26
Obawiam się, że głosując na Mościckiego mimo woli poprze pan Zycha, czytając między zdaniami, widać że planują stworzyć, bądź już stworzyli koalicję i będą się wzajemnie popierać, przekazywać głosy wyborców etc.
* dnia października 30 2010 14:26:45
nie będę głosował na pewno na Zycha bo on nie mieszka nawet w gminie Wleń tylko w Lwówku Śląskim!!!!
Jak to nie mieszka?:)) Przecież do Powiatu startuje z Wlenia???
Sławek Osiecki dnia października 30 2010 17:20:55
Mógłbym zapytać w jakim języku pan burmistrz Mościcki rozmawia z partnerami zagranicznymi? Jak sam mi powiedział języków nie zna, to jak się z nimi dogaduje? Podobno ma być tu jedynym kandydatem zdolnym do budowania partnerstwa z sąsiadami więc prosimy o więcej szczegółów.
000 000 zł dnia października 30 2010 17:46:58
http://www.nj24.pl/content/view/9595/138/
Jaco dnia października 30 2010 17:51:31
A co to za wspólpraca, która jest zależna od woli jednej - niezastąpionej osoby? A wykształcenie - o niczym nie świadczy i tyle.
? dnia października 30 2010 20:22:51
Antyk: przypuszczam, że spadłeś z gałęzi drzewa geologicznego które układałeś.
I to niefortunnie bo na głowę!
Zasłyszane na mieście dnia października 30 2010 20:29:26
"Wszystko jest już opanowane. W Bystrzycy Mikulicz każe ludziom głosować na Mościckiego. Cała wieś musi za nim pójść. W Radomicach wszyscy mają głosować na Lebiedzia on też kazał ludziom głosować na Mościckiego. Podobnie w Marczowie. Bronek Owoc już wydał dyspozycje strażakom w Kleczy, Radomicach i Pilchowicach. Oni muszą głosować jak im każe. Zresztą w Pilchowicach Czapski jest od Mościckiego. Wszystko mamy opanowane".
Nasze władze są święcie przekonane, że nikt nie jest w stanie im zagrozić." Szeffs zostawił ludzi"," Zych się nie liczy". Karty rozdano stołki podzielono. Ja jednak zrobię im psikusa, a wy drodzy wyborcy?
PS. Tak przy okazji mamy chyba najbardziej upolitycznioną OSP w powiecie. Komendant zawsze na czele z urzędującym burmistrzem! Nieważne jak się nazywa. Trwa przy nim dumnie do ostatniego dnia kadencji. Cztery lata temu z Szeffsem dzisiaj z Mościckim. A jutro?
Panie Luk jak nazywa się taka postawa? Czy aby nie oportunizm?
Luk Vanhauwaert dnia października 30 2010 20:55:28
ZASLYSZANE NA MIESCIE, nie, to nie jest oportunizm, to swiadczy tylko o tym, ze nie tylko ja oceniam Bogdana Moscickiego jako kompetentnego burmistrza.
Mikulicz chorągiewka na wietrze dnia października 30 2010 21:31:29
W Bystrzycy to Mikulicz może sobie podłubać palcem w nosie a nie kazać ludziom, ludzie swój rozum mają i wiedzą na kogo głosować
@ dnia października 30 2010 22:09:52
DO ADMINISTRATORA
Może należało by na stonie zrobić sondaż przedwyborczy wówczas co niekturym poprostu odechciało by się tak uporczywie bronić ukochanego kandydata
K dnia października 30 2010 22:21:58
Bystrzyca górna głosuje na p. Iwonkę.
Dwaj panowie M do wymiany, mieli już swoją szansę.
D dnia października 31 2010 05:46:44
Bystrzyca dolna też głosuje na Panią Iwonę
FAKT dnia października 31 2010 08:02:13
Kłamiecie.Staracie sie zaczarować rzeczywistość.Zych jest nijaki,Szefs to gbur a Kobiereckiej brak kompetencji.Wygra Mościcki.CAŁA Bystrzyca głosuje na Bogdana.
Anty K. dnia października 31 2010 08:33:42
Witam i jeszcze raz,
nie jestem po niczyjej stronie, to co robię, to robię wyłącznie dla siebie.

Stać Was tylko na takie prostackie odpowiedzi? To żadne argumenty.
Wręcz przeciwnie, jestem cholernie konsekwentny, aż do bólu.

1.Czy w poprzednim moim komentarzu zauważyliście pytanie ? Pkt.3.
Zauważyłem też, że każdy, kto nie odpowiada Waszej opcji Was szlag.
Wybory miną i pamiętajcie o tym, że żyjemy obok siebieSpokojności i
opanowania. Riposty powodują, że adrenalina skacze Wam do góry.
Nie mając argumentów sugerujecie zmianę leków lub lekarza. Stać mnie
na dobrych lekarzy i nie muszę korzystać z wleńskiej przychodni.

2.Pkt. 3 i 4 to co? Pultacie się, jak piskorze na piasku.
Po raz kolejny powtarzam, nie odwracajcie od tematu.
Do tej pory nie ma Waszego programu. Narazie jesten jeden,nie Wasz.

3.Ajax i gość potwierdzili, że ich komentarze też wykasowano.Więc?
Prowadźcie własną statystykę, kopiujcie Wasze wpisy i macie dowód.
Osobiście piszę na Wordzie, sprawdzam, kopiuję i wklejam, dzięki temu
mam kontrolę nad tym co piszę,kiedy i co wklejam. Jasne jak słońce.
Oprócz tego robię dodatkowo zdjęcie/zrzut ekranu/screenshot i wrzucam
na Word lub Power Point i mam pełny obraz. Oczywiście nie wszystko
wyłapię, gdyż nie siędzę i nie ślędzę wszystkich wydarzeń na portalu.

4.Andrzeju, po to jest kalkulator, żeby z niego korzystać.
Zacząłeś teraz manipulować licznik i brakuje teraz jednego wpisu
nr.34,konkretnie tego: im1;m0;l0;l5; dnia października 30 2010 00:42:19
Sprytnie.Wprowadź automatyczny licznik obok każdego komentarza,
zostaw nik i obok wpisz skasowano. No i wszystko jasne.Proste.

Thomas Bernhard
W rozmowie ożywiamy zmarłych, a żyjących zabijamy.

Jutro Wszystkich Świętych, więc się wyciszam.

Z wyrazami szacunku, mimo wszystko.
Pozdrawiam
Anty K. dnia października 31 2010 08:47:45
Mój błąd,miało być tak:
1.Czy w poprzednim moim komentarzu zauważyliście pytanie ? Pkt.3.
Wybory miną i pamiętajcie o tym, że żyjemy obok siebie.
Riposty powodują, że adrenalina skacze Wam do góry.
Nie mając argumentów sugerujecie zmianę leków lub lekarza. Stać mnie
na dobrych lekarzy i nie muszę korzystać z wleńskiej przychodni.

Przepraszam
Pozdrawiam
bystrzyca dnia października 31 2010 09:01:53
Kto głosuje na Bogdana, tego przyszłośc przerąbana.
Pomyliłeś się dnia października 31 2010 09:56:20
Kto nie głosuje na Bogdana, tego przyszłośc przerąbana. hehe ;)
wyborca dnia października 31 2010 10:10:46
Ja już kiedyś taki błąd popełniłem. Drugi raz tego nie zrobię! Głupi nie jestem. mam dość kolesiostwa, zatrudniania znajomków, bufonady, lekceważenia problemów zwykłych ludzi, pychy, zadufania, niekompetencji, wyrywania dla siebie ile tylko się da z kasy gminy patrz zarobki urzędników.Tak dalej być nie musi. Najwyższy czas na zmiany.
FAKT do wyborca dnia października 31 2010 10:20:48
Widze ze ładnie opisałeś poprzedniego burmistrza.Zgadzam sie z tobą.
FAKT dnia października 31 2010 10:22:58
Mam nadzieje że Mościcki wygra.
mimi dnia października 31 2010 11:39:55
WYGRANA MOSCICKIEGO< PRZEGRANA WLENIA>
wyborcy dnia października 31 2010 12:00:11
a co lepiej głosować na artura z który nie mieszka nawet we wleniu?
do Zasłyszane na mieście dnia października 31 2010 12:31:32
OSP podlega gminie wiec to całkiem normalne ze komendant OSP musi współpracować każdym burmistrzem.
Ale i tak najbardziej podoba mi się forma ubezwłasnowolniania ludzi, "strażak musi głosować jak mu każe komendant", "przekazanie głosów przez kandydata automatycznie zniewala człowieka", każdy głosuje jak chce, jeśli kogoś nie lubi nie oda na niego głosu i tyle.
strażak dnia października 31 2010 12:45:36
A jak Bronek udowodni mi że nie głosowałem na Mościckiego, przecież z każdym strażakiem na głosowanie nie pójdzie.
LUDZIE dnia października 31 2010 13:20:05
Ludzie nie dajcie się podpuszczać przecież nikt z nikim nie będzie wchodził do urny. I tak większość już pewnie ma wyklarowanego kandydata więc po co te spinanie się na forum. Każdy pójdzie zagłosować jak sam będzie chciał. Patrzmy na czyny nie na słowa, bo tylko one mówią prawdę o człowieku. Każdy z nas ma swój rozum i nie dajmy się podpuszczać. Pamiętajmy, że wybory się skończą a my będziemy musieli żyć jeden obok drugiego więc nie zacietrzewiajmy się na siebie, bo to nie ma sensu. Ja mam już wyklarowanego kandydata i opowieści dziwnej treści na tym forum raczej tego nie zmienią. A powiem tylko tyle, że jest to osoba, która jak coś obiecuje to stara się to zrobić. Pozdrawiam i życzę więcej dystansu do tych wyborów.
z wlenia dnia października 31 2010 14:47:27
Panie Sławku, p. Iwona nigdy nie była pielęgniarką, tylko salową na Lennie Zamku. Nie ma co upiększac życiorysu.
Wlenianin dnia października 31 2010 15:06:45
Teraz jest energiczną, przedsiębiorczą kobietą, która daje szanse naszej gminie na zmiany. Zmiany na lepsze!
Sławek Osiecki dnia października 31 2010 15:16:59
Właśnie o to mi chodzi. Pan to zrozumiał jako upiększanie życiorysu, a mi chodzi o to, że pani Iwona Kobierecka w swojej karierze przeszła wszystkie szczeble, dlatego jest w stanie dobrze zrozumieć ludzi prostych i ich potrzeby. Chodzi o to, by nie byli traktowani w urzędzie z góry. Ja staram się jakoś bronić przed lekceważeniem burmistrzów i rady, ale ludzie prości nawet nie wiedzą jakie mają prawa. Jak są reprezentowani to widać po naszym lokalnym rynku pracy a właściwie jego braku.
Jeżeli dla pana bycie salową przynosi człowiekowi ujmę, to bardzo panu współczuję.
z Lenna Zamku dnia października 31 2010 16:22:04
Panie Sławku informacja z wlenia jest prawdziwa, ale nie pełna.
Pani Iwonka faktycznie pracowała jako salowa ale wtedy gdy chodziła jeszcze do szkoły.
Ciekawy jestem czy piszący to informację podjąłby prace na bardzo ciężkim oddziale jako młody uczący się człowiek?
Tak więc Pana komentarz jest jak najbardziej na miejscu.
east do strażąk dnia października 31 2010 19:18:10
Bronek łatwo pozna czy głosowałeś na Mościckiego.
Stawiając krzyżyk obok jego nazwiska i wychodząc z lokalu powinieneś spalić się ze wstydu !
:)
tracer do Anty K dnia października 31 2010 23:35:38
Twój cytat: "Macie czas do czwartku 28 października 2010 roku do godziny 20:00:00"
Dziwne, koniec świata nie nastąpił !
Czyżbym coś przegapił ?
Może mógłbym ci coś podpowiedzieć?
A co powiesz na 22 grudzień 2012, ten czas moim zdaniem jest bardziej wiarygodny.
:)
niezdecydowany dnia listopada 01 2010 07:27:53
Jeszcze nie wiem, na kogo głosować. Wiem tylko jedno, że w żadnym przypadku na Szeffsa! Gdzie indziej na forum Pan Luk sugerował, że Pani Kobirecka odda glosy w drugiej turze dla niego, jeśli ten wejdzie do tej drugiej tury, i że "głosować na Kobirecką to to samo, co głosować na Szeffsa i vice versa". Po tym P. Kobirecki podsumował, że, co z tego jeśli połączyliby swoje głosy, i co z tego, gdyby tak się stało?
Z tego wynika, że pozostają dla mnie do wyboru tylko dwaj kandydaci.
zdecydowany dnia listopada 01 2010 08:15:10
Pani Kobierecka jest silną, zdecydowaną kobietą która startuje po to żeby wygrać. Szeffs, Mościcki, Zych walczą o ciepłą posadkę na następne cztery lata dla siebie i swoich kolegów. Kobierecka chce zmian w naszej biednej gminie. Dlatego żadne kompromisy z Szeffsem , Mościckim, Zychem są niemożliwe i ich nie będzie!!
Anka dnia listopada 01 2010 09:17:06
Ale o czym ta gadka?
Przecież i tak wszyscy wiedzą, że Iwona Kobierecka jest najlepszym kandydatem na burmistrza Miasta i Gminy Wleń !!!
Mościcki, Zych, Szeffs, czy Mikuliczm Owoc, Lebiedź - to już przeszłość. Mamy już XXI wiek ! Co jakoś leśne dziadki przeoczyli.
Z całą rodziną i ze wszystkimi znajomymi głosujemy na Iwonę Kobierecką !
gość dnia listopada 01 2010 09:42:53
PIESKI SZCZEKAJĄ KARAWANA JEDZIE DALEJ! Kogo chcecie przekonać tymi dziwnymi wpisami?? Jeżeli niekompetencja jest ok to zycze powodzenia hehe.
!!! dnia listopada 01 2010 10:33:08
Karawana dawno ugrzęzła w piachu. przewodnik wydał całą kasę, wielbłądy wyzdychały, cel do którego dążyli okazał się fatamorganą. Niekompetencję to mieliśmy przez ostatnie osiem lat. Czas najwyższy to zmienić!!!!
nika dnia listopada 01 2010 13:12:43
Obecna przewodnicząca rady też jest salową i jakoś nikomu to nie przeszkadza, to czemu nie wybrać salowej na burmistrza?? może będzie czyściej??zawsze to jakaś zmiana na lepsze;) zawsze to lepszy wybór niż Mościcki
Stanisław Kobierecki dnia listopada 01 2010 19:37:29
Do niezdecydowanego.
W żadnym swoim komentarzu nie polemizowałem nad możliwością łączenia głosów, a wręcz przeciwnie, skrytykowałem taką formę zdobywania wyborców która sugerował Luk Vanhauwaert.
Cytuję:
i moze prawdopodobnie zdarzyc sie tak, ze jak dojdzie do II tury, to oni polacza sie. Moim zdaniem, glosowac na P. Kobirecka to to samo, co na P. Szefssa i vice versa.
W swoim komentarzu zdecydowanie stwierdziłem, że jest to tworzenie kolejnego kłamstwa.
Przytoczę jeszcze raz mój komentarz w tej sprawie:
Natomiast jeśli chodzi o PANA propagandę ŁĄCZENIA głosów.
Rozumiem, że w ten sposób pokazuję Pan wyborcom jak bardzo szkodliwy jest taki układ podając przykład z poprzednich wyborów w Naszej Gminie. I tu się z Panem w zupełności zgadzam.
Cztery lata dobitnie to pokazały.
Tak na marginesie.
To skąd Pan wie, że w drugiej turze Pani Kobierecki i Pan Szeffs będą łączyli głosy?
Podkreślę jeszcze raz, że jestem przeciwnikiem takiego sposobu pozyskiwania głosów.
wlenianin dnia listopada 02 2010 10:05:18
PANIE BOGDANIE JESTESMY ZA PANEM I DZIEKUJEMY ZA WSZYSTKO CO ZROBIL PAN DO TEJ PORY POWODZENIA
. dnia listopada 02 2010 10:35:10
MY RÓWNIEŻ TEMU PANU JUŻ DZIĘKUJEMY.
Ze wsi dnia listopada 02 2010 11:12:57
My też, my też
z miasta dnia listopada 02 2010 12:02:32
Jest Pan najlepszym burmistrzem jaki kiedykolwiek piastowal ten urzad.Dziekujemy jednoczesnie proszac o wiecej
. dnia listopada 02 2010 12:34:26
To widać, słychać i czuć...
Obiektywny dnia listopada 02 2010 13:05:27
Wiekszośc osób z którymi rozmawiałem głosuje na MOŚCICKIEGO.Dobry wybór.
Do Obywatel dnia listopada 02 2010 13:13:11
Cieszy mnie że większość Tarczyna głosuje na Mościckiego. Przynajmniej będzie miał jakieś głosy poparcia. Reszta mieszkańców gminy Wleń głosuje na Iwonę Kobierecką. Czas wreszcie coś zmienić w naszym życiu ! Czas na dobre i odważne decyzje. Czas na młodych !!!
Obserwator dnia listopada 02 2010 14:50:31
Ciągle słyszę slogany "czas na młodych, czas na zmiany" - ale co to znaczy? Czy Pani Kobierecka ma jakiś konkretny pomysł na gminę, konkretne propozycje, jeśli nie wykształcenie to chociaż jakiekolwiek doświadczenie w samorządach (czy była kiedykolwiek radną, etc.)? Pytam bo nie wiem, na razie żadnych konkretów a wybory tuż tuż...
Bo obecnie to nie jest odważna decyzja głosować na tą Panią lecz nieroztropna.
kolejarz dnia listopada 02 2010 15:21:34
Przyjdzie Kobirecka jako burmistrz, i weźmie ze sobą Szeffsa jako vice-burmistrza i Łobockiego jako komendanta straży miejskiej. Koszmar dla Wlenia.
Ale podkłady kolejowe będą.
toya dnia listopada 02 2010 16:06:09
Pan Mościcki piastował urząd burmistrza już wcześniej w latach 1998 - 2002 i obecną kadencję i jeżeli uważacie , że to wszystko na co stać Wleń to jest mi przykro , patrząc na to upadające miasto i brak ambicji jego mieszkańców.
Obiektywny dnia listopada 02 2010 16:37:09
Nareszcie odezwali sie normalni ludzie. IWONA K. NIE JEST ŚWIETA...
xxx dnia listopada 02 2010 16:59:55
wracajac do pana mikulicza to z bystrzycy to napewno pojda za moscickim,bo przeciez mikulicz jest tam pan i wladca,i jak cos powie to jest swiete,a pozatym,szanowny pan mikulicz niemieszka ani w bystrzycy,ani we wleniu to niepowinien startowac na radnego,a jegoà curusia przeciez chodzila po bystrzycy i zbierala podpisy by naniego glosowac.
Drogi Panie Moscicki dnia listopada 02 2010 17:24:26
Jest Pan najlepszym burmistrzem jaki kiedykolwiek piastowal ten urzad.Dziekujemy za wszysko co Pan roibi dla naszej kochanej gminy jednoczesnie prosimy o wiecej.
mieszkaniec dnia listopada 02 2010 17:28:19
Jakiś s.......n podobno wysłał Mościckiemu list z pogróżkami. Co za ludzie.....
Sławek Osiecki dnia listopada 02 2010 17:49:12
Ciągle słyszę slogany "czas na młodych, czas na zmiany" - ale co to znaczy? Czy Pani Kobierecka ma jakiś konkretny pomysł na gminę, konkretne propozycje, jeśli nie wykształcenie to chociaż jakiekolwiek doświadczenie w samorządach (czy była kiedykolwiek radną, etc.)?

Widzę, że pan nadal nie rozumie, że dla większości ludzi, ten brak stażu w naszym establiszmencie jest atutem pani Iwony Kobiereckiej a nie wadą. Nie była w tych układach i obiecuje te układy rozgonić na cztery wiatry. Obecna rada przegłosowuje każdą głupotę, którą się jej podłoży. Nikt tego specjalnie nie czyta i nie analizuje. Biorąc pod uwagę, że wielu z nich ma staż w PZPR, to tego typu zachowanie było tam standardem. Pamietamy nasz sejm z dawnych lat, który zawsze głosował na tak. W mojej ocenie, dotychczasowe doświadczenie w rządzeniu Wleniem znaczy - złe doświadczenie. Wolę aby przyszli młodzi i nawet popełnili parę błędów, ale nauczyli się wszystkiego od zera, już według nowych doświadczeń i wnieśli zamiany, odwrócili złą tendencję. Rada nawet nie wie, że to oni są od rządzenia, a burmistrz od wykonywania tego co oni ustalą. Chodzi mi o to, aby młodzi ludzie kreowali przyszłość Wlenia, a nie bezmyślnie godzili się na wszystko. Tylko młodzi i spoza układów mogą to zapewnić. Od wiedzy na temat administracji jest wiceburmistrz i radca prawny. Nie chcę aby po 20 latach od upadku komunizmu, Wleniem nadal rządziła PZPR w nowym przegrupowaniu. Nie chcę aby doili biednych mieszkańców gminy swoimi wysokimi gażami, nie chcę aby uchwalali prawa pod swoje własne interesy. Chcę mieć tam reprezentantów społeczeństwa a nie "zapleśniałą elitę władzy". Mościpanowie - czas na zmiany!
cenzor dnia listopada 02 2010 18:16:39
Panie cenzor nieładnie dwa posty wycięte.....
Komentarz dnia listopada 02 2010 18:21:20
Panie Sławku,czy orientuje się pan gdzie można zapoznać się z programem wyborczym pani Kobiereckiej?
cenzor dnia listopada 02 2010 18:25:37
Kolejne posty wycięte. Faktycznie portal"opiniotwórczy", ale tylko w słuszną stronę hehe To jest właśnie panie osiecki PZPR w całej krasie
Administrator dnia listopada 02 2010 18:37:47
Wszystkie komentarze których treść nie dotyczy publicznej działalności kandydatów będą bezwzględnie usuwane. Jeżeli osoba posługująca się między innymi nickami ,,DO OSIECKI' , ,, do obiektywny" , ,,PIPI" , ,,do obserwator" , ,,błogosławiony" , ,, ktoś" nadal będzie publicznie szkalować jedną z osób kandydujących na burmistrza zgłoszę spraw na Policję.
Sławek Osiecki dnia listopada 02 2010 18:42:54
czy orientuje się pan gdzie można zapoznać się z programem wyborczym

To pytanie raczej do kandydatów. Rozumiem, że mają jakieś ulotki, czy coś takiego. Mnie chwilowo we Wleniu nie ma, więc nie wiem. Pan Artur, ma swój program na stronie - bardzo dobry pomysł, ale ja na jego miejscu nie stawiałbym akcentu na "kontynuacji", bo ostatnia kadencja we Wleniu najlepiej mi się nie kojarzy.
Nie przeceniałbym też wartości ulotek. Czytełm wszystkie ulotki z poprzednich wyborów we Wleniu i wszystkie są mniej więcej jednakowe - wszyscy obiecują rozwiązać wszystkie Wleńskie problemy. A co mają pisać innego? Nic nie zastąpi spotkań z kandydatami i mam nadzieję, że takie spotkania będą bo sam mam parę pytań.
cenzor dnia listopada 02 2010 18:43:47
Wymienione posty nadają się co najwyżej na powództwo cywilne i to bardzo wątpliwe. Także proszę nie straszyć nikogo Policją. Tego typu docinki do kandydatów znalazłby Pan więcej w poprzednich artykułach i postach pod nimi......
toya dnia listopada 02 2010 18:49:25
Kolejne posty wycięte. To jest właśnie panie osiecki PZPR w całej krasie.Nieładnie.
administrator dnia listopada 02 2010 18:57:47
Sprawa może być również rozpatrzona w trybie wyborczym na wniosek kandydata.
Komentarz dnia listopada 02 2010 19:09:06
Dzięki za info panie Sławku.Myślałem,że gdzieś ten program jest do wglądu.Pismo jakoś bardziej do mnie przemawia jak spotkania;).Zresztą te wymagają poświecenia czasu jednak.Szkoda,że o pomysłach na Wleń pani Kobiereckiej można się dowiedzieć w zasadzie tylko od osób trzecich.Mocno się drapię po głowie na kogo oddać głos i stąd moje pytanie.Oczywiście w grę wchodzą tylko "czarne konie","siwki" się już chyba wybiegały;).
Pozdrawiam.
Sławek Osiecki dnia listopada 02 2010 19:18:12
To jest właśnie panie osiecki PZPR

toya - sądząc po dużych i małych literach masz wiele szacunku dla tej organizacji ;))) Co tam jeszcze uradziliście na egzekutywie? ;)))
Podatnik dnia listopada 02 2010 19:23:40
Pro Mościccy
Wytłumaczcie tu na forum dlaczego:
Przy najmniejszym budżecie w Polsce,
Przy najmniejszej liczbie mieszkańców w Gminie
Burmistrz naszego miasta ma najwyższe uposażenie.?
Czekam na wasze wytłumaczenie powyższej parodii.
odpowiedź dnia listopada 02 2010 19:38:08
Istnieje coś takiego jak widełki i z tego co wiem obecny włodarz jest w nich na najniższym poziomie. Kwestia do sprawdzenia http://lex.pl/serwis/du/2009/0398.htm plus dodatek funkcyjny i stażowy. Więc proszę o nie gadanie bzdur na forum. Chyba, że jest to jedna z form dezinformacji... i populistyczne hasła.
toya dnia listopada 02 2010 19:57:18
Małe czy duże litery nic nie znaczą a szacunek zawsze będzie panie Sławku:P
podatnik dnia listopada 02 2010 20:01:28
To co podajesz to typowe mydlenie oczu.
Proponuje wszystkim zajrzeć na oświadczenia majątkowe BIP Wleń:
Uposażenie Burmistrz za 2009 rok wyniosło: 137.931.88 co w przeliczeniu miesięcznym daje:
11494,32.
Dla porównania podam uposażenia burmistrzów miast o dużo większym budżecie

Burmistrz 24-tysięcznego Kościana (uwaga: chodzi już o miasto, a nie o gminę) zarabia wcale nie tak dużo więcej, niż jego kolega wójt: dostaje co miesiąc 6441 zł. Jego kolega z Rawicza trochę
mniej:
6256 zł. Niewiele mnie zarabia jego zastępca: 5742 zł.

Zestawiajmy dalej. Burmistrz 34-tysięcznego Dzierżoniowa zarabia (na rękę!) 5640 zł, ale już szef ratusza w Szklarskiej Porębie - 8600 brutto (czyli blisko 5850 na konto). Różnice? To drugie miasto ma niewiele ponad 7,5 tys. mieszkańców. Ale że jest ukierunkowane na turystów i rozwija się energicznie, burmistrz może zarabiać więcej. Z podobnych zresztą względów nieźle ma się też burmistrz Limanowej: zarabia roku około 5 tys. zł.na rękę


Generalizując zatem: polski burmistrz średniego miasta (powiedzmy ok. 15-30 tysięcznego) zarabia od 5 - 6 tys. na rękę
z wyłączeniem Burmistrza Wlenia.
kuracjusz dnia listopada 02 2010 20:04:06
chodze po waszej miejscowości i widze jak są rozwieszane plakaty wyborcze wiszą gdzie popadnie na starych murach i rozwalających sie ścianach bardzo niechlujnie to wygłąda i świadczy braku kultury osób rozwieszających jestem z dleka ale u nas nigdy takiego czegoś nie spotkałem
* dnia listopada 02 2010 20:05:26
Pensja jak u prezydenta Warszawy, a obowiązków jakby mniej...
Komentarz dnia listopada 02 2010 20:08:43
Według uposażenia Burmistrzów to Wleń rozwija się dwa razy szybciej niż Szklarska Poręba.
Ho-Ho-Ho
Komentarz dnia listopada 02 2010 20:13:59
Proszę uprzejmie przedmówcę o nie wypozyczanie nicka:).
wacuś dnia listopada 02 2010 20:54:46
Program wyborczy Artura Zycha http://www.arturzych.com.pl/pl/program-wyborczy-dla-gminy-wlen
Jego program udało się jakoś znaleźć w odróżnieniu od innych kandydatów.
do administratora dnia listopada 02 2010 21:02:12
jeżeli pan stawia się w roli cenzora to proszę wszystkie pozytywne komentarze na temat innych kandydatów oprócz pana faworytki wycinać, nie zamieszczać również krytycznych pod jej adresem, przecież pan tu rządzi i skąd my to znamy?
do Sławek Osiecki dnia listopada 02 2010 21:36:29
Chodzi mi o to, aby młodzi ludzie kreowali przyszłość Wlenia. Od wiedzy na temat administracji jest wiceburmistrz i radca prawny. właśnie przez ostatnie cztery lata mieliśmy młodego i "kreatywnego" wiceburmistrza i mam wątpliwości czy było to dobre dla Wlenia,poza tym pana obsesja na temat pzpr-u jest zastanawiająca -wypowiedzi Chcę mieć tam reprezentantów społeczeństwa a nie "zapleśniałą elitę władzy" są jakby żywcem wyciągnięte z PRL-u i uważam, że należy wybrać takiego burmistrza i radę , aby nie zmarnować następnych 4 lat
Sławek Osiecki dnia listopada 02 2010 21:52:35
Proszę czytać ze zrozumieniem. Nigdy nie pisałem o niedoświadczonym wice i radcy prawnym a wręcz przeciwnie! Co do PZPR to moja "obsesja" dotyczy tylko takich reliktów jak władze Wlenia. Jak pan popatrzy jak wygląda głosowanie, wypowiedzi, stosunek do petentów, produkowanie dupokrytek itp. ,to trudno mieć inne wrażenie niż to, że żyjemy w minionym czasie. Właśnie dlatego chcę zmian. Co do ostatniego dokumentu wyprodukowanego przez egzekutywę - przepraszam - Radę Gminy, to zapowiadam interwencję. Przestrzeganie prawa nie polega na produkowaniu dokumentów udających zgodnośc z prawem. To są metody których nie chciałbym juz widziec w przyszłej kadencji. Trudno spodziewać się pozytywnych zmian, jeżeli w radzie i na stanowisku burmistrza będą te same osoby.
do kuracjusz dnia listopada 02 2010 21:55:22
ORDYNACJA WYBORCZA
DO RAD GMIN, RAD POWIATÓW
I SEJMIKÓW WOJEWÓDZTW


Art. 70a.

Wójt (burmistrz, prezydent miasta) niezwłocznie po rozpoczęciu kampanii wyborczej zapewni na obszarze gminy (miasta) odpowiednią liczbę miejsc przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych oraz poda wykaz tych miejsc do wiadomości publicznej.
Bez komentarza
bla bla bla i fakty dnia listopada 02 2010 22:18:58
bla bla bla... Mościcki nic nie robi
fakty... w obecnej kadencji zainwestowano 18 MILIONÓW ZŁOTYCH z własnego (małego) budżetu
bla bla bla ... Mościcki nic nie zmieni
fakty ... w zanadrzu 5 MILIONÓW ZŁOTYCH, żeby wziąć 15 a może i więcej MILIONÓW ZŁOTYCH. To nic nie zmieni?
konkluzja... kontynuacja jest prawdziwą szansą!
Ci, co bawią się i przyklejają etykiety niech wstawią tu na forum coś madrzejszego.
Sławek Osiecki dnia listopada 02 2010 22:22:44
Może mi szanowne bla bla bla wskazać efekty wydania tych "18 MILIONÓW ZŁOTYCH"? Kurcze, tu powinna już być Ameryka!
bla bla bla dnia listopada 02 2010 22:31:18
Rozumiem Pańskie zdziwienie, Panie Osiecki.
Jak się siedzi w Gdańsku, a raptem parę tygodni w pałacu, to jakie Pan może mieć pojęcie, o tym, co się u nas dzieje?
cenzor dnia listopada 02 2010 22:45:26
Proszę o usunięcie postu pana osieckiego z powodu insynuacji dotyczących łamania prawa przez obecne władze dotyczy postu Sławek Osiecki dnia listopada 02 2010 21:52:35. Insynuacje i sugerowanie wydarzeń niepopartych faktami.
Panie Administrator jak cenzurujemy to wszystkich po równo. Czekam....
tx dnia listopada 02 2010 22:54:23
Ludzie...Nie wybierajcie czasem P Kobiereckiej ,Ona zmieni to miasteczko a ja chcę się tan czuć tak jak trzydzieści lat temu kiedy stąd wyjechałem.W tym mieście gdzie mieszkam już nie mogę znieść tych równiutkich chodników,klombów i wypielęgnowanych kwietników,ścieżek rowerowych wokół miasta kin i galerii handlowych itd.Nie zabierajcie mi mojej młodości.Już nigdzie w Polsce nie znajdę takich widoków ,odpadające tynki,spadające kawałki muru z dawnej Basztowej,zmęczonych ludzi proszących o parę groszy wsparcia na relaksujący napój, a kawiarenka w MDK rozczula mnie do łez.Proszę Was nie zabierajcie mi tego.
Wilma dnia listopada 02 2010 23:26:12
Jak się siedzi w Gdańsku, a raptem parę tygodni w pałacu, to jakie Pan może mieć pojęcie, o tym, co się u nas dzieje?
Jak się siedzi we Wleniu, to też się nie widzi zmian na lepsze. 18 milionów wydano na te kilkadziesiąt metrów chodników? Które już się zapadają???

Ludzie...Nie wybierajcie czasem P Kobiereckiej ,Ona zmieni to miasteczko a ja chcę się tan czuć tak jak trzydzieści lat temu kiedy stąd wyjechałem.W tym mieście gdzie mieszkam już nie mogę znieść tych równiutkich chodników,klombów i wypielęgnowanych kwietników,ścieżek rowerowych wokół miasta kin i galerii handlowych itd.Nie zabierajcie mi mojej młodości.Już nigdzie w Polsce nie znajdę takich widoków ,odpadające tynki,spadające kawałki muru z dawnej Basztowej,zmęczonych ludzi proszących o parę groszy wsparcia na relaksujący napój, a kawiarenka w MDK rozczula mnie do łez.Proszę Was nie zabierajcie mi tego.

Rozumiem, że tablica wmurowana przy wejściu do ratusza szczególnie droga jest Twojemu sercu? ;)
tracer do bla... dnia listopada 02 2010 23:29:50
Mieszkam w gminie Wleń i faktycznie - na co dzień widać te inwestycje za 18 mln. złotych !
...ale mowa tu jest o 18 mln. licząc chyba na stare pieniądze !?

Bo jeżeli kamienica ( były hotel- kino) w centrum rynku wycenione zostaje na niespełna 100 tyś. złotych to ile waszym zdaniem jest wart cały rynek Wlenia ? Moim zdaniem, całe komunalne zasoby mieszkaniowe Wlenia wraz z reprezentacyjną siedzibą zarządu KZOM nie są warte tych 18 mln. złotych, a przypomnę, że mówimy tu tylko o przeprowadzonych "nowych" inwestycjach !
Czy ktoś mógłby zatem wymienić jakie to były te inwestycje, bo na pierwszy rzut oka jakoś ich nie widzę !
tracer dnia listopada 03 2010 00:03:32
Drodzy Mieszkańcy, jeżeli chcecie poznać prawdziwą opinie na temat wyglądu miasta, nowych inwestycji czy chociażby ogólnego obrazu naszej gminy, to pytajcie o to ludzi przyjezdnych.
Tych, którzy odwiedzają nasz region chociażby z tytułu przyjazdów w czasie świąt czy spotkań rodzinnych. To jest bowiem jedyny, rzeczywisty i prawdziwy obraz nas samych, naszego miasta i gminy.
Chętnie przytoczyłbym tutaj opinie niektórych moich znajomych, którzy mnie odwiedzili, ale jak nic, taki komentarz zostałby bardzo szybko usunięty. Niemal wszystkie te opinie sprowadzają się do jednego.

Z uwagi iż mogą to czytać również dzieci, nie odważę się zacytować tych ich tutaj - dosłownie.
Obserwator dnia listopada 03 2010 10:14:21
Panie Osiecki, nadal nie uzyskałem odpowiedzi, co Pani Kobierecka ma konkretnie nam jako mieszkańcom gminy do zaoferowania. Myślę, że nie chodzi tutaj o to żeby przeganiać kogoś na cztery wiatry, bo nie tędy droga. Kojarzy się to raczej ze wspomnianą we wcześniejszych postach ochlokracją niż zdrowym rozsądkiem. Sugeruje Pan również że od wiedzy na temat administracji nie jest przyszły burmistrz ale jego/jej zastępca i radca prawny (czyżby Paki K. zawarła już jakiś układzik z potencjalnym wiceburmistrzem). Dla mnie to bzdura wybierać burmistrza - marionetkę bez pojęcia o pracy w samorządach. Skoro jedynym atutem ma być obietnica "zrobienia porządku" czarno widzę przyszłość gminy z takim burmistrzem...
Jaco dnia listopada 03 2010 11:45:23
Do Tracer
Masz rację - miasto wygląda, jakby czas się w nim zatrzymał. Ana co poszło te 18 milinów?
tx dnia listopada 03 2010 15:07:51
Obserwator- jakoś kiepsko obserwujesz skoro pytasz się co kandydatka na fotel burmistrza ma do zaoferowania.Domagasz się aby Cię nakarmiono kiełbasą wyborczą?Co trzeba zrobić to widać doskonale i myślę,że każdy z kandydatów ma podobny program.
Pani Iwona sprawując funkcję Sołtysa niewielkiej wsi potrafiła zmobilizować i zaktywizować mieszkańców.Wieś w tym roku przystąpiła do programu "Odnowa Wsi Dolnośląskiej" zdobywając III miejsce w kategorii "najlepszy start"a jedno z gospodarstw zostało wyróżnione II miejscem jako "najładniejsza zagroda na Dolnym Śląsku"Może sukcesy nie na taką miarę jakimi chwali się Pan Zych na swojej witrynie tylko że tamto to efekty pracy za niezłe wynagrodzenie a tu działalność społeczna z dokładaniem często z własnej kieszeni.Może takich drobnych sukcesów jest więcej ,ale we Wleniu bywam tylko gościnnie więc o wszystkim nie wiem.
Wydaje mi się,że Pani Iwona aktywnie sprawując swą funkcje, niejednokrotnie stając przeciw Radzie Miejskiej i Burmistrzowi udowadniając ich niekompetencje i nieznajomość praw administracyjnych,poświęcając swój czas na uczestnictwo w szkoleniach i sesjach-zdobyła wystarczające doświadczenie aby na nowej funkcji nie czuć się jak dziecko we mgle.Może trzeba zaufać ludziom poszukującym wyjścia z magicznego kręgu marazmu i niemożności
do bla bla ... dnia listopada 03 2010 15:07:55
jeżeli jesteś tak dobrze zorientowany ile pieniędzy wydano na inwestycje z własnego małego budżetu,to może poinformujesz nas ile przez cztery ostatnie lata wydano z tego małego budżetu na uposażenia dla burmistrzów i diety dla radnych
do tx dnia listopada 03 2010 15:25:30
Każdy sołtys potrafił zmobilizować i zaktywizować swoich mieszkańców w naszej gminie,tylko na info wleń o tym nie pisali bo i po co.Po drugie to pani kobierecka kopiowała po kimś pomysły np.pomysł pani sołtys Nielestna ze sprzątaniem itd.Zapomniała pani kobierecka pojechać z darami dla powodzian ( też pomysł Nielestna )można wymieniać i wymieniać.Więc jakie to mobilizowanie??skoro o innych sołtysach się pisze a o drugich nic.
nika dnia listopada 03 2010 15:28:31
Kobierecka dba o Modrzewie, bo to jest w jej prywatnym interesie żeby wieś była "odnowiona" czysta i zadbana. Prowadzi tam swój pensjonat i chodzi jej tylko o własny biznes a nie dobro mieszkańców. Głosujcie sobie na nią a się przekonacie jaka jest dobroduszna
zgadzam się z tx dnia listopada 03 2010 15:34:58
Promocje to Kobierecka ma bardzo dobrą i to dzięki wspaniałemu wleninfo! Pani Iwona jest świetna w akcjach charytatywnych np. jej cudny pomysł żeby się złożyć na podkłady kolejowe, no brawo!!! a przecież ma taką zdolność w pozyskiwaniu funduszy. Lepiej niech się zajmie tym co potrafi, bo w urzędzie jej nie widzę
do tx dnia listopada 03 2010 15:43:34
Jak na osobę bywającą gościnnie we Wleniu to jesteś dobrze zorientowany co do działań pani sołtys, myślę jednak, że zaktywizowanie mieszkańców wsi, czyny społeczne to jednak za mało by piastować urząd burmistrza,może lepiej poświęcić się dalszej bezinteresownej działalności społecznej, jeżeli to sprawia pani sołtys satysfakcję i faktycznie wynika z potrzeby czynienia dobra, a nie zabezpieczania własnych interesów.
mmieszkaniec dnia listopada 03 2010 15:51:19
Tak się zmobilizowali w Modrzewiu, że od dwóch lat z pieniędzy przeznaczonych na sołectwa budują wiatę..... śmiech na sali. Proszę podać co namacalnego zostało zrobione we wsi Modrzewie z inicjatywy pani sołtys?? Oprócz oczywiście tak wspaniale nagłośnionego sprzątania kawałka wioski. Jak wykorzystali środki przeznaczone dla sołectw w poprzednich latach??
Zdegustowany Wleniak dnia listopada 03 2010 16:09:53
Miast bluzgać na Kobierecką ( kobiecie szacunek się należy ), oczerniać Mościckiego, ciągnąć Szeffsa za brodę, czy szukać haka na Zycha promujcie lepiej, drodzy komentatorzy, sami siebie !
3/4 powyższych wpisów to przesiąknięte hamską nienawiścią wypociny, jakich powstydziliby się nawet wleńscy mistrzowie nalewek. Wstyd mi gdyż wspólnie z Wami tworzę to niewybredne środowisko... Różni nas jednak subtelność z jaką wypowiadamy się kandydatach. To nie amerykańskie kino akcji tylko małomiasteczkowe wyborcze forum !
Do wkurw... Wleniaka dnia listopada 03 2010 16:26:41
Masz Wleniaku dużo racji w tym co piszesz. We Wleniu od zawsze panuje kulturalny 'dziki zachód'. Najwyższy czas by to zmienić ! Ludziska ogarnijcie się trochę !!!
tracer dnia listopada 03 2010 16:37:47
Drzewo poznaje się po owocach, ludzi po tym co dotychczas dokonali.
Efekty pracy trzech z kandydatów już znamy i wcale nie były to działania społeczne.
Zdegustowany Wleniak dnia listopada 03 2010 16:44:51
Dzięki za poparcie ! Podam krótki przepis na kulturke.
Popierasz Mościckiego to napisz za co. Nie jesteś jego zwolennikiem to zamiast pisać jaki z niego komuch poprostu oddaj głos na kogoś innego bo oskarżyć jest łatwo ale przyjąć oskarżenia ( hamskie i często nie mające nic wspólnego z kandydaturą ) jest dużo trudniej.
Kandydatom życzę wysokiego poparcia ! Szczególnie pani sołtys bo jeśli czyta to forum to pewnie odechciało jej się zmieniać świat...
do zdegustowanego dnia listopada 03 2010 16:50:57
Jak zdecydujemy się ubiegać o fotel burmistrza wówczas będziemy się promować, nie mogę ocenić subtelności twoich wypowiedz na temat kandydatów, wydaje mi się, że jednak świetnie pasujesz do tego"niewybrednego środowiska"a szacunek oczywiście należy sięwszystkim.
DO...Zdegustowany Wleniak dnia listopada 03 2010 16:56:11
Świeta racja.Znam wiele miast i miasteczek.Z racji wykonywanego zawodu często sie przemieszczam.
Takiego chlewu i szamba jak Wlen nie widziałem.Nie chodzi mi o wygląd miasteczka ale o
charakter i usposobienie mieszkańców.
Zdegustowany Wleniak dnia listopada 03 2010 16:59:31
Dziękuję za opinię na mój temat. Pamiętaj jednak, że to nie forum o mnie i Twoich przypuszczeń co do mojej przynależności społecznej, tym bardziej, iż godzą one w moje imię podczas gdy sam zakończyłeś Swój wpis słowami 'szacunek oczywiście należy sięwszystkim' ..czyli również mnie. Pozdrawiam
konkurs esemesowy dnia listopada 03 2010 17:43:06
Temu kto odda głos w wyborach kierując się własnym sercem i intuicją stawiam piwko i dużą pizze u Płońskiego... A ci, którzy pójdą do urn wiedzeni pieniędzmi z układzików lub postawią krzyżyk tam, gdzie sąsiad kazał obiecuję pyszną nalewkę w bramie ;] Tak czy inaczej ja stawiam.... Ty wybierzesz nagrodę ! Koszt smsa 2,44 z VAT
tx dnia listopada 03 2010 17:46:08
Takie akcje jak sprzątanie swojej okolicy czy pomoc bliźnim w ciężkich chwilach zawsze powinna być chwalona czy opisywana i na pewno redaktorzy tego portalu nie będą mieli nic przeciwko temu.Może wystarczy krótka informacja i parę fotek na maila aby się taka informacja ukazała.Mówienie,że to są pomysły Pani Sołtys Nielestna i ktoś je kopiuje,zahacza trochę o śmieszność.Skąd te podejrzenia że wszystko co robi i czyni Pani Kobierecka ma na celu tylko jej własny interes.Czyżby Ci, którzy tak piszą sądzili według siebie?
Panowie kandydaci dali się już poznać i nie dziwię się że wzbudzają tyle rożnych emocji,ale Pani Kobierecka jest nową twarzą a już jest oskarżana o prywatę i dbanie o swój interes.Taką reakcje wywołuje poczucie mocnego zagrożenia albo zwyczajnej ludzkiej zawiści.Trochę więcej optymizmu i wiary w drugiego człowieka nie zaszkodzi.
do zdegustowany dnia listopada 03 2010 17:57:44
Nie wiem które słowa tak cię dotknęły i godzą w twoje imię,"... promujcie lepiej, drodzy komentatorzy, sami siebie !
3/4 powyższych wpisów to przesiąknięte hamską nienawiścią wypociny, jakich powstydziliby się nawet wleńscy mistrzowie nalewek. Wstyd mi gdyż wspólnie z Wami tworzę to niewybredne środowisko"- to są twoje słowa, poza tym chamski piszemy poprawnie przez" ch" to tylko taka życzliwa uwaga- również pozdrawiam.
sumienny dnia listopada 03 2010 19:15:53
głosowałem na pana Mościckiego i ponownie będe i zachęcam innych bo nie widze innego pozdrawiam
wyb. dnia listopada 03 2010 19:47:39
Cztery lata temu głosowałem na Moscickiego i niestety jestem mocno rozczarowany jego osągnięciami. Wszystkim znajomym odradzam tą kandydaturę. Czas na zmianę.
wyborca dnia listopada 03 2010 20:05:46
A ja głosuję na Zycha i zachęca bo nie widzę innego kandydata.
rozsądny dnia listopada 03 2010 20:38:51
Obiecałem sobie, że nie będę głosował w tegorocznych wyborach.
Ale ze względu na zmasowaną krytykę tylko jednego z kandydatów przez ludzi związanych z obecną władzą, mam tu na myśli burmistrzów i radnych postanowiłem iść do wyborów i zagłosować.
Nie oddam głosu ani na radnego ani na burmistrz którzy trzeci raz będą piastowali to funkcję
Panowie przez osiem lat waszą postawą, niezaangażowaniem brakiem poszanowania złotówki z budżetu gminy nie przekonaliście mnie do siebie
Ciekawostka dnia listopada 03 2010 20:40:42
http://www.gryfow.info/index.php?option=com_content&view=article&id=838
Ciekawostka dnia listopada 03 2010 20:43:14
Dobrze,ze u nas ma byc Biedronka... ;).
Ciekawostka dnia listopada 03 2010 20:45:16
Czytajac komentarze... ;).
Munio dnia listopada 03 2010 21:11:03
Biedronka będzie na rynku już parking budują :)
DO Munio dnia listopada 03 2010 21:35:21
Munio nie Biedronka, a Tesco okrągły wokół Ratusza.
Zenek dnia listopada 04 2010 08:27:11
Jak widać pan Mościcki, Fluder i inni idą jednym frontem z akcja burmistrza Lwówka pana Kaziowa, czyli lewicą. A jak pamięc mnie nie myli pan Mościcki był w komitecie poparcia prezydenta Komorowskiego? Czy mam rację.
A gdzie jest kandydat PO ?
do Zenka dnia listopada 04 2010 09:38:52
Takiej migracji pomiędzy poszczególnymi listami należało sie spodziewać. Niektóre nazwiska na pewnych listach mogą wywoływać chyba tylko uśmiech i nic poza tym. Wstydzić muszą się już sami. Co sie więc takiego stało, że zmienili barwy polityczne? Zmienili poglady? Pozornie apolityczne grupy nakierowane jakoby na załatwianie spraw samorządu są tu zwykłym kamuflażem dla załatwienia podstawowej sprawy, czyli otrzamania mandatu radnego powiatowego. To sie nazywa brudna kampania!
...do Zenek dnia listopada 04 2010 11:29:03
Panowie chyba wam sie coś pomieszało w główkach na stałe...proponuje sprawdzić czy w jakimś supermarkecie nie ma przedświątesznej promocji szarych komórek.
Podatek dnia listopada 04 2010 12:52:05
A dlaczego w takich sieciach jak Biedronka jest taniej? Czy raczej pozornie taniej?
Balcerek dnia listopada 04 2010 14:37:20
Bo dziala prawo skali?Im wiecej sprzedajesz tym mniejszy moze byc narzut?
Niezależny dnia listopada 04 2010 16:00:00
Jak się nie załapią na następną kadencje we Wleniu, to chociaż może do powiatu, a z jakiej listy to już mało istotne-zawsze wydawało mi się, że pan burmistrz to jednak lewica, może zmienił opcję polityczną tylko patrzeć jak wspólnie z panem Zychem wystartuje z listy PISu albo będzie popierany przez tą partię.Zapomniałem jak się takie układy nazywają?
. dnia listopada 04 2010 17:53:57
Byłam dzisiaj na mieście i widziałam tylko plakaty Kobiereckiej. Czy to prawda, że pozostali kandydaci się wycofali?
? dnia listopada 04 2010 19:53:37
Czy przy miesięcznej pensji jedenastu tysięcy pięciuset złotych byś się wycofał?
gosc nr2 dnia listopada 05 2010 20:02:59
są plakaty tylko pani Kobiereckiej bo jest pewna wyboru ale to nie oto chodzi tyko kto te plakaty będzie szubko zrywał aby zapanował porządek i ład do zobaczenia po
plakat dnia listopada 07 2010 17:28:51
A co do plakatu, to nie sądzicie, że Pani Iwona jest na nim zupełnie do siebie niepodobna!!!
Anty K. dnia listopada 07 2010 19:11:59
Witam ponownie. Bez nerwacji proszę.

1.Wilma, odpuść sobie te złośliwości, nie przekraczaj pewnych granic ludzkiej
przyzwoitości, dajesz świadectwo o sobie. Wystarczy, że jestem ważny dla rodziny.
Z pewnych względów powstrzymam się od ostrej odpowiedzi, dlatego pohamuj się
trochę w wydawaniu opini o kimś, kogo nie znasz i praktycznie nic nie wiesz w
realnym świecie. Przemyśl, zanim coś takiego jeszcze raz napiszesz pod moim
adresem, to jest z mojej strony jeszcze prośba, nie groźba.

2.Tracer, co powiesz na 01.11.10 albo 11.11.10 albo 12.12.2012?
Przecież to były spekulacje, prowokacje i tamten rozdział jest zamknięty.
Bez względu na to, kto przejmie fotel w Ratuszu 21.11.2010 świat też się nie
zawali i na moje życie nie będzie miało to absolutnie żadnego wpływu.

3.Osiecki w tym przypadku zgadzam się z Tobą. Tak, to był najcięższy oddział
i twarda szkoła życia. Na świecie jest normą, że młodzież pracuje i się uczy.
Nikomu to ujmy nie przynosi. Szacunek p.Iwono. Zawsze podkreślam, że liczy się
Człowiek. Ludzie wiedzą jakie mają prawa dla siebie, ale nie chcą wiedzieć,
że mają też obowiązki. Nie powiesz teraz, że nagle zmieniłem kierunek.
Nie jestem niczyim żołnierzykiem.

4.do ? dnia października 30 2010 20:22:51
Stać Ciebie tylko na tyle? A Ty nigdy z drzewianego drzewa nie spadłeś?
Co to jest drzewo geologiczne?

5. Zdegustowany Wleniak i podobni. Dzięki. Wreszcie, nie jestem sam, który to
zauważa, .. charakter i usposobienie mieszkańców..., dodam, że nie wszystkich.
Dlaczego większość mieszkańców tak się zachowuje? Czytajcie niżej.

6. Jeden z przedmówców napisał, że nie ma przyszłości bez przeszłości. Tak.
Dzisiaj, w centralnej i wschodniej Polsce jesteśmy postrzegani jako dziki zachód,
ale równocześnie jako cudowna kraina, która jest na nowo odkrywana.
Nie bez przyczyny dawne jeleniogórskie nazywa się czerwoną kotliną.Faktem jest,
że po 1945 roku we Wleniu i Gminie zasiedlono ludzi wygnanych ze wschodnich
rubieży Polski. Niektórzy przymusowo po Sibirze, inni z własnej woli przybyli z zachodu.
Równocześnie przybywali pospolici przestępcy różnego sortu, wojenni itd.,
jedni żeby się ukryć, inni żeby kraść co tylko się dało. Trzeba tutaj było żyć, żeby dzisiaj zrozumieć miejscowych. Wszystko było, tylko zamieszkać i pielęgnować. A wyszło, to widać. Niestety, ale najbardziej niszczono ludzi, ludzi którzy mieli odmienne zdanie.
Byli władcy w latach 1945 r11; 1998, niektórzy jeszcze żyją, to za ich rządów rozkradziono i
zniszczono charakter Wlenia, okolic i nie tylko. Znani są z imienia i nazwiska.
Ich nikt nie rozliczył, dzisiaj jest za późno, gdyż chroni ich przedawnienie.
Najpierw byli Komisarze, Przewodniczący Miejskiej Rady, Naczelnicy, znowu Komisarze
z Naczelnikami no i oczywiście Sekretarze wiadomej jednej i słusznej partii do 1990 roku.
O tych barbarzyńcach milczycie! Dla mnie największym barbarzyństwem było zburzenie
Kościoła Ewangielickiego z przepięknym wnętrzem, zniszczenie całej pierzei Rynku i Szkoły, itd.Tajemnicze zniknięcie młyna i przystani na Bobrze. Na parterach były zakłady usługowe, które zaczęły znikać z wiadomych przyczyn. W wielu przypadkach mieszkańcy wycinali belki konstrukcyjne na opał, przy aprobacie ówczesnych władz, co ułatwiło całkowite wyburzenie. Wleń i okolice nie miały problemu mieszkaniowego, zrobiono to celowo. Moim zdaniem ten miniony czas miał i ma bardzo wielki wpływ na zachowania mieszkańców również dzisiaj. Pamiętacie, gdy zwrócono Sanatorium prawowitym właścicielkom, jaka była wtedy wielka wrzawa. Proszę popatrzeć dzisiaj. Efekty widoczne i to od wielu lat i uratowano wiele miejsc pracy. Bez względu na to kto jest w Ratuszu. To wszystko tworzyli i tworzą konkretni ludzi.

7.Wyborcy zadecydują kto otrzyma ich głos.Czy nie będzie prób fałszowania?
Czy wybór będzie mądry? Czy wybór będzie trafny?
Czy po wyborach społeczność zjednoczy się do wspólnych działań?
Czy te wybory przełamią stereotypy ? Nie wiem. Są to 6 wybory po 1990 roku.
Co zrobili włodarze 1 i 2 kadencji? Tak dla porównania.
Wielu już praktycznie wybrało. Wielu niepokoi obecna sytuacja, mnie dziwnie
kojarzy się z jesienią 1981 roku. Jest jakoś tak podobnie. Oby tylko podobnie.
Zachowam prawo neutralności. Zostało jeszcze 14 dni.

9.Tak na marginesie:
Wg. wleninfo.pl 167 Komentarzy 3103 Czytań dnia 06.11.2010 godz.09:11:12
Tutaj został wykasowany wpis dotyczący kandydata A.Z.
.... dnia listopada 06 2010 08:57:41....., rzeczywiście jakiś mściciel.
Wg. wleninfo.pl 166 Komentarzy 3125 Czytań dnia 06.11.2010 godz.14:05:20

PS. Wskazanie błędów w pisowni mile widziane.
Pozdrawiam
Komentarz dnia listopada 07 2010 20:13:48
Brakowało mi tego;).Na przyszłość poproszę jeszcze o spis treści każdego postu,oraz aktualizowany na bieżąco indeks wszystkich Twoich wypowiedzi na tym forum,żeby można było szybko znależć coś ze "złotych myśli towarzysza Mao" w razie konieczności;).Statystykę masz w małym palcu,więc to dla Ciebie tyle co pierdnąć.Pozdro!
Do Anty.K dnia listopada 07 2010 21:15:05
Jestem pod wrażeniem Twojego ostatniego postu, brak odniesień ad persona niezła orientacja w historii najnowszej Wlenia, smuci mnie twój pesymizm, a może realizm, ale zdecydowanie nie zgadzam się z odniesieniem do jesieni 81. Kandydaci w wyborach - wygraja populiści i stawiacze nalewek, układ ludzi wspierających się we własnych interesach. Proste reguły wyborów: przekonywująco obiecać darmową wodę i ogrzewanie, wymianę nielubianych urzedników, strażników porządku czy wykorzystanie obecnie sprawowanych urzędów do promowania wyłącznie siebie równa się dobry wynik.
Anty K - podaj receptę na zatrzymanie trendu upadku dla Naszej Gminy ...
Elektron dnia listopada 07 2010 21:28:16
Anty K. zapomiales nadmienic o Husytach.Ja mysle ze to sie wszystko wtedy zaczelo.Potem Szwedzi,komunisci,demokracja i polecialo.
gość dnia listopada 07 2010 21:33:26
Ludzie otwórzcie oczy. Mościcki nie zrobi nic nowego jeżeli nie widzi w tym własnego interesu. [ jest wiele przykładów]. Moim zdaniem blokował etat Burmistrza przez cztery lata. Realizował plany swoich poprzedników. Więc zastanów się Wyborco, czy nie szkoda tuszu w długopisie, na postawieniu krzyżyka, na jego kandydaturę.
Obiektywny do gość dnia listopada 07 2010 22:30:15
łosiu....nie zaszkodzi.Bede głosowł na Mościckiego.Wielu moich znajomych również wiec nie rób sobie nadziei.....
Turysta dnia listopada 07 2010 22:51:53
Burmistrzu wraz z radnymi, macie się za co wstydzić. Macie na terenie waszej gminy, prawdziwą PERŁĘ. Piękny Zalew Pilchowicki, z Zaporą,która z pewnością chroni poniższe miejscowości przed falami powodziowymi. Lecz jesteśmy rozczarowani, jest to biała plama na mapie, nawet nie ma ławeczki by usiąść i podziwiać piękne widoki wraz z zaśmieconym jeziorem . Więc Panie i Panowie z Samorządu Gminy Wleń głowy w piach, tylko głęboko.
ktos dnia listopada 08 2010 12:27:28
P. Iwonka napewno poradzi sobie sama nie bedzie potrzebowala zastepcy... napewno nie takiego!!!!!!!
Do obiektywny dnia listopada 08 2010 14:48:22
Gdybyś był obiektywny to nie pisałbyś takich bzdur, rozejrzyj się wokół jak wygląda Wleń i okolica,nie mówiąc już o pracy urzędu,KZOM czy przychodni po czterech latach rządów Mościckiego, no chyba że jesteś w jakiś sposób związany z tym panem, to nie wstawiaj kitu i nie mów, że jesteś obiektywny.
Niezależny do Obiektywnego dnia listopada 08 2010 15:00:29
Równie dobrze możecie ty i twoi znajomi głosować na Myszkę Miki czy Lady Gage - efekt bedzie taki sam.
Alf dnia listopada 08 2010 23:00:06
http://www.lwowekslaski.net/index.php?m=open&id=1034%3E poczytajcie - interesujące informacje"towarzystwo wzajemnej adoracji "i komentarze
do Alf dnia listopada 09 2010 09:34:00
Towarzystwa wzajemnej adoracji są wszedzie. We Wleniu też. To trzeba zmienić. Czas na nowych ludzi. Oni już byli - im dziękujemy. Życzę dobrze miastu i gminie i na nich nie glosuję.
:) dnia listopada 09 2010 09:48:56
to mój komentarz o A.Z został skasowany mimo, ze opisywał fakty i prawdę.
Informacje , że Zych i Mościcki sa uczciwi i kieruja sie dobrem gminy i jej mieszkańców są nieprwdziwe.
Dlaczego więc nie są kasowane?
Już wiem, ci dwaj wprowdzili do zarządzania we Wleniu standardy orwelowskie. Nawet właściciel tego portalu sie ich boi
:) dnia listopada 09 2010 09:51:14
Czy nadal chcecie z waszych podatków opłacać tych, którzy plują wam w twarz i mówią, że deszcz pada? Czy nie chcecie życ godnie?
do obiektywnego dnia listopada 09 2010 09:55:48
Za upadek KZOM odpowiada tandem Moscicki i radna Kresta. to oni niszczyli tych, którzy domagali sie poprawy jakości pracy tego zakładu.
Niezależny dnia listopada 09 2010 11:10:33
Nie wiedziałem, że Luk jest takim fanem PIS-u, udziela się facet jak tylko może(widać ma powody) -jednak szkoda zachodu panie Luk.
Kibic do zdegustowany Wleniak dnia listopada 09 2010 18:00:47
jak piszesz chamską.A poza tym masz rację może to i wypociny przesiąknięte ,,hamstwem" i nienawiścią ale wszystko z czegoś się bierze.Trzeba dobrze komuś umilić życie żeby być w stosunku do ,,umilającego" chamskim.A uważasz że przedstawieni kandydaci męscy kandydaci nie są chamscy? Mógłbym dać kilka przykładów jak zostali potraktowani normalni,prości ludzie.Ludzie z którymi się nie liczono.Do dzisiaj nie mają odpowiedzi na swoje odwołania.Bo i po co mają się fatygować.Ale mogę też dać przykład jak ma się plecy co można załatwić.Po trupach do celu prawda Panie Mościcki? A Pan Starosta nie utrudniał i odwołanie człowieka miał tam gdzie i Pan Mościcki.Ludzie to wszystko przez brak kontroli.Kiedyś było ich troche ale teraz oddano władzę w ręce jednoosobowego kierownictwa i dlatego im się tak dobrze pracuje bo mogą robić co chcą.Jest o co walczyć.Apetyt rośnie w miarę jedzenia
Do Obiektywnego dnia listopada 09 2010 18:15:21
Głosować każdy może na kogo chce więc nikt Ci nie broni głosować na Mościckiego.Tylko postaw duży Krzyżyk najlepiej na cała kartkę i się podpisz żeby wiedział kto jest jego Fanem.Może wpiszą Cię do klubu ,który prowadzi najważniejszy strażak we Wleniu z drużyną swoich synów.Może Cię przyjmie do pracy do Domu Kultury MGOK.A masz jeszcze wazelinę na sprzedaż?
Halo Bystrzyca dnia listopada 09 2010 18:42:54
Czy Was porąbało żeby głosować na Mościckiego.Co Wam obiecał zrobić jak wygra.? PANI IWONKA da radę.Mościcki zaczynał pracę w PGR i jak się wyrobił.Pani Iwonka będzie miała co robić przede wszystkim musi wyciągnąć gminę z długów w które ją wpędził Mościcki.Nic nie robił ale przed wyborami reklame sobie machnął za czyje pieniądze?A to świetlica dla Marczowa,dywanik asfaltowy do domku Pani Przewodniczącej,świetlica dla Strażaków można by wymieniać a przede wszystkim utrzymanie za wszelką cenę ZGMiK bo tam przecież pracuje kolega ze Lwówka przywieziony w teczce.No i ciekawe komu potrzebny parking w rynku pewnie po to by stawiali swoje autka pod okiem policji bo teraz stoją na zakazie.jedno co dobrze zrobił to dokończył pomysł Szefssa co do budynku socjalnego w Strzyżowcu.Gdyby był dokończył na ten sam cel Basztową byłoby Go za co pochwalić a tak patrzymy na tą Basztową i mówimy co ten .....najlepszego zrobił.
Luk Vanhauwaert dnia listopada 09 2010 20:59:52
Niezalezny, o co Panu chodzi? Pan Kulczycki, dawniej vice-wojewoda i regularny klient naszej kawiarni poprosil mnie o powiedzenie paru slow na jego konwencji wyborczej. Zrobie to samo, jesli poprosi mnie o to Pan Kaziow, czy Pan Kulesza, albo Pan Zych, albo Pan Mrowka, albo Pan Moscicki. Zrobie tak, bo szanuje wszystkich tych ludzi, bo kiedy mialem wielki konflikt z jednym zlosliwym urzednikiem, od razu nie wierzyli w jego plotki i proby dyskredytacji mojej reputacji tylko dali mi szanse i wysluchali moja strone i moje zdanie. Szkoda, ze tu na wleninfo tak malo ludzi stosuje tak samo wysoki moralnie poziom. Jedno jest pewne, ze nie zrobie tego na prosbe P. Grzeskow, bo ten ukradl nam obwodnice.
Anty K. dnia listopada 10 2010 15:25:52
Witam

1.Komentarz, ale który? Czy Ciebie stać na nieco więcej? Nie bądź złośliwy.
O porządek każdy powinien sam zadbać. Systematyczność i porządek ułatwia
życie. Znasz zasadę, zrób to sam? W tym cudzysłowiu to nie mój kierunek.

2.Do Do Anty K. Miałeś na myśli: Argumentum ad personam- przeciwko osobie,
czyli konkretnej/ym osobie/osobom? Celowo nie używam nazwisk, gdyż będzie
to odrębna działka. Kiedy? Nie wiem. Przecież wiesz, że w 81 też była walka o
posady i kasę. Patrz też lata 90-te. Czy to się zmieniło?
"Nihill novi sub sole - nic nowego pod słońcem ".
Moim skromnym zdaniem nie, ale wiemy czym to się skończyło.
Niestety, muszę Ciebie rozczarować, nie mam i nie znam takiej recepty. Przykro mi. Nie drwij.Wręcz przeciwnie, jestem niepoprawnym optymistą, bez względu na relia. Jedno, co mnie cieszy na tym forum, to poprawa pisowni języka polskiego.
Argumentum ad populum- mówi się to, co chcą słyszeć.

3.Elektron, właśnie latasz jak elektron i nie czytasz z uwagą. Przeczytaj jeszcze raz.
Nie niezapomniałem. Podałem dokładną datę, konkretnie od 1945 roku.
Właśnie wtedy zaczęła się nowa historia przesiedleńców i ich potomków.
Patrz, historia jak na zawołanie : http://www.modrzewie.strefa.pl

4.Drogi Turysto nie bronię obecnych władz, ale spójrz na to obiektywnie
i z góry na topografię Geo Doliny Bobru i zobaczysz jeleniogórskie wysypiska śmieci między Strzyżowcem, Siedlęcinem i jeziorem. Bóbr zaczyna się o wiele wcześniej i po drodze mija wiele osiedli ludzkich. A tama, jak tama, zatrzyma. U naszych zachodnich sąsiadów rozwiązano ten problem. Poprzez kieszeń/portfel.
Dla prawdziwego turysty wystarczy większy kamyk lub konar.
Nie obraź się i przyjeżdżaj kiedy chcesz. Zapraszam.

5. Ludzie mają już dość agresywnej polityki, mediów i zachowań.
Widać i słychać to wszędzie. Piękna jesień kończy się, miło jest popatrzeć
na cudowną gamę kolorów.

Pozdrawiam
Kibic dnia listopada 10 2010 19:12:24
Dlaczego się dziwicie że zmieniają poglądy,przynależność partyjną i tzw upierzenie.Raz zakosztowali życia ponad stan i teraz ciężko ...od koryta.Jakby im przyszło żyć za rencinę to może wiedzieliby jaką biedę klepią niektórzy mieszkańcy.Nie mają pieniędzy nieraz na leki a jak pójdą do opieki to pożal się Boże co tam usłyszą.Ich nie interesuje za co żyją byleby żyli oni i ich rodzina.Budują bo mają za co.Mościckiemu brakuje jeszcze jednego domu dla następnego potomka.Szefssowi jeszcze dwa.Zych jest skromniejszy bo nie wybudował nic.Ale apetyty mają jednakowe pensja burmistrza.I tak się zmienia punkt widzenia w zależności od siedzenia.A siedzieli już trochę i chcieliby posiedzieć jeszcze.Pensja wywindowana dzięki naszym radnym bezradnym bo zaklepują wszystko na życzenie.I pomyśleć gdyby nasza rada miała ,,jaja" to nie tak by wyglądały rządy burmistrzów.A tak mamy co mamy i cieszmy się że jeszcze nas nie sprzedali i nie oddali w zastaw za długi.
Niezależny dnia listopada 10 2010 20:22:22
"Szkoda, ze tu na wleninfo tak malo ludzi stosuje tak samo wysoki moralnie poziom"...Luk nie zrozumiałem o kogo ci chodzi w tej wypowiedzi, czy o twój wysoki moralnie poziom czy wymienionych panów, tak się składa, że p.Zycha, Mościckiego i Mrówkę znamy i ich wysoki moralnie poziom(p. Kulczyckiego,Kaziowa, Kuleszy nie znam)chyba, że jest to" moralność europejska"to pan Grześków też do tych standardów pasuje i nie chodzi tu wcale o kradzież obwodnicy( swego czasu media dużo na ten temat pisały)- swoją drogą to kiepska wymówka,że ktoś nam ukradł obwodnicę jest to raczej usprawiedliwienie własnej nieudolności w tej kadencji mieliśmy w powiecie czterech radnych z Wlenia starostę i przewodniczącego zarządu Zycha,przewodniczącego rady Mrówkę, radnego Wysockiego i Kląskałę.Przez cztery lata zwodzono nas z budową obwodnicy w końcu na otarcie łez dostaliśmy kawałek asfaltu w Przeżdziedzy.Panu burmistrzowi pozwoliło to realizować swój plan budowy w Rynku parkingu, rujnując przy tym klomby z różami i fundując mieszkańcom "piękne widoki" i smród spalin.
Komentarz dnia listopada 10 2010 21:20:13
Anty K. może i jestem trochę złosliwy w tym przypadku, ale jak widzę Twoje wypociny na 4 ekrany to mi sie od razu i nieodparcie nasuwa skojarzenie z biurokracją i propagandą. Generalnie dużo napisane,mało powiedziane,wszystko opatrzone odpowiednimi cyferkami i nabrzmiałe objętościowo.Bo cyferki są nieodłącznym przyjacielem biurokracji,to oczywiste.A AKAPITY GDZIE SĄ?!!! Pozdrawiam;).
nie rozumiem dnia listopada 10 2010 21:32:43
Nie rozumiem o co wam chodzi z tymi długami?? Przyjdzie zwrot środków ze środków europejskich to się je spłaci. Co do parkingu to bardzo doby pomysł wreszcie nie będzie trzeba jeździć 3 razy w kółko wlenia by auto zaparkować.
Eureka dnia listopada 10 2010 21:39:07
Wypożyczlnia rowerów to jest to czego potrzeba dla Wlenia.Zlikwidujemy korki,będzie zdrowiej dla mieszkańców,środowisko odetchnie.A na parkingu,bo w tej sytuacji bedzie zbędny postawimy na przykład....nooo powieeeedzmy...Biedronke?
nomenklatura dnia listopada 10 2010 23:22:06
Przyjdzie zwrot środków ze środków
Brawo!Pan do Rady Miasta moze?
Anty K. dnia listopada 11 2010 00:06:43
Komentarz, wszystko składa się z cyferek i literek.
Kojarzyć możesz co chcesz. Akapity zgubiłem po drodze.
Pozdrawiam
// dnia listopada 11 2010 01:46:36
Parking to świetny pomysł...jak chcecie kwiatki to macie ogródki.
Do nierozumiem-Fakty dnia listopada 11 2010 09:35:47
Wleń to chyba jedyna Gmina, której budżet w ostatnich latach nie tylko się nie powiększył, ale wręcz zmalał
Odwrotnie proporcjonalnie do pensji Burmistrza.
I gdzie tu jest logika i zdrowy rozsądek?
Parking dnia listopada 11 2010 09:42:40
Szczerze to nawet nie zauważyłem że klomby zostały pomniejszone, a parking wreszcie ktoś pomyślał!!!
Ptak dnia listopada 11 2010 09:50:14
Parking jest konieczny aby zrealizować wizję Burmistrza na rozwój Wlenia.
Zacytuję jego słowa:
Chcę by raz w miesiącu na wleńskim rynku odbywały się targi ptactwa ozdobnego: gołębi, bażantów, pawi, strusir30;
-No bo o jakich innych inwestycjach mogę marzyć- pyta.
Niczego nie można, trzeba więc pomysłów niekonwencjonalnych.
Ptactwo to chyba dobry pomysł, nie?
Zarządzenie dnia listopada 11 2010 10:46:14
W związku z dorocznymi targami ptactwa nakazuję wszystkim mężczyznom gminy Wleń utrzymywać posiadane ptactwo w gotowości i czystości. Przegląd ptaków będzie się odbywał w każdą pierwszą sobotę miesiąca przed gołębiarką. Każda próba dopingu polegająca na doklejaniu jaj strusia będzie surowo karana biciem w dzwony.

olo dnia listopada 11 2010 15:43:47
jaka kandytatka taki plakat wyborczy a może to wykształcenie pozwoliło zaakceptować plakat wyborczy z błedem .
Ptak dnia listopada 11 2010 17:22:16
A w jakich kategoriach będzie kwalifikacja punktowa Ptaków
Bezbłędny dnia listopada 11 2010 18:39:30
Zwykła literówka..ale kto chce psa uderzyć kija znajdzie.
do olo dnia listopada 11 2010 18:42:27
pisze się z "błędem" - a taki wykształcony - niby
uważny dnia listopada 11 2010 18:46:23
uważam, że burmistrz powinien przewidzieć nagrodę w poszczególnych kategoriach ptaków, np. : największy, najpiękniejszy, najbardziej zadbany itp.
fisiorek dnia listopada 11 2010 20:10:10
Z góry wiadomo, że bezkonkurencyjny będzie ptak obecnego Burmistrza. Wiadomo, rozpasana *****.
do ...... dnia listopada 12 2010 01:09:20
Pani kandydatka to chyba jest klientką photoshopa....bo jakaś taka nie do poznanaia.....
Ciekawski dnia listopada 12 2010 10:17:01
Ludzie, to zmieni się coś we Wleniu? Czy pozostana tylko prezentacje ptaków, jako lokalna i ogólnopolska atrakcja turystyczna?
Sławek Osiecki dnia listopada 12 2010 12:14:04
Skoro tak promościccy czepiają się jednej literki na plakacie pani Iwony, to co powiedzą na własny zapis w uchwale Rady Gminy, że na terenie Doliny Bobru wprowadza się obszar (proszę się trzymać aby nie spaść z krzesła) Natura 2000 - Góry Stołowe?
Życzę dalszego, świetnego samopoczucia.
do dnia listopada 12 2010 16:11:48
Ten przede mną to udaje filozofa ,koń by się uśmiał
wyborca dnia listopada 12 2010 16:14:57
Dla nas wyborców ważna jest kropka nad i,czy to literka ,czy cyferka jest to bardzo ważne<gafa jakich mało>wstyd to świadczy o człowieku...
Wilma dnia listopada 12 2010 16:58:52
Wyborco, Ty "pochylasz" się nad literką - dla mnie ważna jest "litera prawa" - tzn. żeby jej z oczu nie tracić, a poza tym skuteczność... Reszta - to szczegół.
Sławek Osiecki dnia listopada 12 2010 17:53:08
Cytat z uchwały RG:
Objąć ochroną w formie pomników przyrody następujące obiekty geologiczne (nr porządkowy odzwierciedla nr terenu na rysunku planu):
1. Odsłonięcie rMarczowska Skałar1;.
2. Skałka rZimna Skałar1; w Modrzewiu.

10. W ramach sieci Natura 2000 postulowany jest do objęcia ochroną obszar Doliny Bobru (nr kodu nadany przez MŚ r11; PLH020004), spełniający kryteria Dyrektywy siedliskowej i Ptasiej na Dolnym Śląsku.

a tu jest link do wspomnianego obszaru PLH20004:
http://www.natura2000.pl/index_obszary.php?dzial=2&kat=9&art=8&limit=0
Trzymaj swojego konia, bo padnie ze śmiechu.
Sławek Osiecki dnia listopada 12 2010 17:57:07
I jak tam panie wyborco z tą kropką nad i? Jak to świadczy o burmistrzu i radnych?
v dnia listopada 12 2010 18:56:10
Nie irytuj się tak pan ,bo ciśnienie skoczy i głosu na wyborach pan nie odda, zawał mórowany i na koniu do szpitala pogalopujesz ,zamiast na wybory.
Sławek Osiecki dnia listopada 12 2010 19:01:40
Dzięki za troskę. Na zdrowie nie narzekam. Irytować to się powinni ci co takie głupoty uchwalają. Nie ważne co, ważne że mądrze brzmi. Łapa w górę. Szefuncio przecież nic głupiego pod głosowanie by nie wystawił.
Komentarz dnia listopada 12 2010 19:11:35
Panie Sławku a czy i kiedy jest przewidziane jakieś spotkanie wyborcze pani Kobiereckiej. Jednak bym się na nie wybrał chetnie i dowiedział się jak pani Iwona widzi Wleń na najbliższe 4 lata i dalej. Nigdzie informacji odnośnie takiego spotkania nie znalazłem,więc proszę o info.
Sławek Osiecki dnia listopada 12 2010 19:39:48
Wiem, że pewnie trudno w to uwierzyć, ale ja nie należę do komitetu wyborczego pani Kobiereckiej (ani nikogo innego). Pytania więc proszę kierować do kandydatów i ich komitetów. Z tego co wiem nikt nie ogłosił spotkania wyborczego, a również moim zdniem to duży błąd. Starsi ludzie niechętnie korzystają z Internetu, a bezpośrednia dyskusja byłaby dobrym sposobem aby ich zachęcić. Widzę też, że z ulotkami wszyscy czekają na ostatni moment. No cóż, nie jestem politykiem, więc trudno mi to zrozumieć.
Do Sławek Osiecki dnia listopada 12 2010 19:56:53
Przygotowywanie uchwał takiej treści żle świadczy o burmistrzu i jego pracownikach o braku profesjonlizmu, oczywiście rada głosując wystawia sobie swiadectwo,że nie czyta lub nie rozumie- to niestety dowód na to,że aby być burmistrzem nie wystarczy chcieć, czas pierwszych sekretarzy, którzy rządzą i za nic nie odpowiadają minął.Też chętnie bym zadał kilka pytań pani sołtys.
wyborca dnia listopada 12 2010 19:59:11
Jaki kandydat ,takie plakaty!
Komentarz dnia listopada 12 2010 20:07:50
Owszem,trudno panie Sławku.Pisał pan o jakichs spotkaniach wcześniej,tylko czy jakieś spotkania się odbyły w ogóle?No nic,dziekuję za informacje,pozdrawiam.
Anty K. dnia listopada 12 2010 21:24:47
Witam
Pytanie formalno-prawne.
Czy nie zaistnieje konflikt interesów kandydatki na fotel w Ratuszu?
Czy w przypadku wyboru na powyższy fotel zrezygnuje Pani
z połowy wynagrodzenia (apanaży pensji,zapłaty, gratyfikacji),
przykładowo na przedszkole?
Ponoć pozostali kandydaci startują dla ciepłej posadki i kasy.
Pozdrawiam
Sławek Osiecki dnia listopada 12 2010 22:17:15
Na przedostatniej sesji rady, mądra pani powiedziała, że to co uchwali rada i zostanie opublikowane w dzienniku ustaw, staje się prawem obowiązującym. Stało się. Mamy u nas Góry Stołowe. Może teraz kandydaci się wypowiedzą, jak tę atrakcję turystyczną mają zamiar wykorzystać? Wycieczki? Trasy turystyczne?
Wilma dnia listopada 12 2010 22:24:07
Stało się. Mamy u nas Góry Stołowe.

Ależ się ucieszyłam!!! Zawsze mi się podobały; ale żeby aż przyszły do mnie??? Jak do Mahometa??? ;)
Luk Vanhauwaert dnia listopada 12 2010 22:33:23
do niezalezny
"Szkoda, ze tu na wleninfo tak malo ludzi stosuje tak samo wysoki moralnie poziom"...Luk nie zrozumiałem o kogo ci chodzi w tej wypowiedzi

Ja Ci powiem: ile meskiej odwagi maja ci ludzie, ktorzy bija sie w nierownej walce?: z jednej strony ci anonimowi rzucaja bloto i chowaja sie za maska przeciwko ludziom, ktorzy uzywaja swoje imie i nazwisko. Honorowy moderator nie moglby pozwolic na takie rzeczy i powinien wyrzucic te niesprawiedliwe i nie fair posty. Ale jest O.K., jest to calkowicie moralne kiedy moderator pozwala np. Slawomirowi lub Janowi Lobockiemu atakowac mnie pod ich wlasnym nazwiskiem. W takim razie oni biora pelna odpowiedzialnosc za to, co pisza. Polska juz dawno jest wolnym krajem, anonimowe posty sa bardzo rzadko legitymowane w powaznych dyskusjach. Gdyby tu na forum kazdy dyskutowal pod swoim imieniem i nazwiskiem, wtedy dyskusja bylaby na powaznym, wysokim moralnie poziomie.
Jesli chodzi o publiczna debate, moim zdaniem Moscicki powinien byc wyzwany do takiej debaty przez innych, bo on nie musi nic robic, on i tak juz dziala, a reszta musi konfrontowac jego dzialania.

Dzisiaj odbyla sie ostatnia sesja Rady Miasta i Gminy Wlen. Redaktor wleninfo zawsze byl i pisal pozniej rozne teksty w stylu: to nie dobre, to nie dobre i tamto nie dobre. Chyba dzisiaj bylo za duzo dobrego, bo nie pojawil sie na sali.
Jeden wczesniejszy post brzmial tak:
Sławek Osiecki dnia listopada 02 2010 22:22:44
Może mi szanowne bla bla bla wskazać efekty wydania tych "18 MILIONÓW ZŁOTYCH"? Kurcze, tu powinna już być Ameryka!

I odpowiedz na to pytanie, Slawomir, dal burmistrz Moscicki dzis na sesji. Dam tutaj te gole fakty i gole cyfry i nie bede wokol nich robic superlatyw bo one same mowia za siebie.
W pierwszym roku zainwestowal 21% budzetu (ponad 2 mln. zl.)
w drugim roku zainwestowal 29% budzetu (okolo 4 mln zl.)
w trzecim roku 29,5% budzetu (ponad 4 mln. zl.)
w tym roku zainwestowal 42% budzetu (ponad 7mln. zl).
To jest absolutny rekord w tak malej gminie.
Kiedy patrzymy na szczegoly, gdzie te pieniadze zosataly wydane to po kolei:
1. Infrastruktura-drogi Klecza- Lupki-Radomice (4600 mb), Strwyzowiec (512 mb), Marczow (895 mb), Wlen os. Poludniowe (322 mb), Wlen ul. H. Brodatego (136 mb), Marczow (2610 mb), Belczyna (2940 mb), Bystrzyca, Modrzewie (1355 mb), Marczow, Przzdziedza, Nielestno, Pilchowice, Lupki (480 mb)
-drogi wspolfinansowane ze Starostwem:Pilchowice-Radomice, Lupki-Radomice (7500 mb)
-parking Wlen
-mosty w Lupkach i Strzyzowcu,
-przebudowa wodociagu Wlen-Lupki, wodociag prawej strony Wlenia,
-boisko przy szkole we Wleniu razem z oswietleniem,
-place zabaw przy przedszkolu i domu kultury w Wleniu,
-remont starej szatni i jej rozbudowa na boisku we Wleniu,
-remont domu kultury we Wleniu,
-zakup samochodu strazackiego dla OSP we Wleniu,
-zakup samochodu dla przychodni we Wleniu,
-modernizacja C.O. we Wleniu,
-monitoring centum Wlenia,
-monitoring szkoly we Wleniu,
-montaz infomatu na rynku we Wleniu,
-zakup koparki dla KZOM we Wleniu,
-remont budynkow komunalnych we Wleniu,
-rozbudowa oswietlenia w miescie i gminie Wlen,
-remont zamku Wlen,
-budowa kanalizacji Pilchowice-Nielestno,
-budowa domu ludowego w Marczowie,
-budowa 6 mieszkan socjalnych w bylej szkole w Strzyzowcu,
-remont osrodka zdrowia w Pilchowicach,
-remont domu kultury w Pilchowicach,
-remont swietlicy w Kleczy,
-remont klubu w Belczynie,
-remont i rozbudowa remizy strazackiej w Pilchowicach,
-remont i rozbudowa remizy strazackiej w Radomicach,
-remont i rozbudowa remizy strazackiej we Wleniu,
-budowa studni glebinowej w Tarczynie,
-budowa studni glebinowej w Bystrzycy,
-udzialy i wspolbudowa skladowiska odpadow IZERY- 430000zl.
-dokumentacje na nastepne planowane inwestycje-350000 zl.(rozbudowa kanalizacji prawej strony Wlenia i Bystrzycy, modernizacja C.O. we Wleniu, modernizacja swietlicy w Nielestnie, wstepna dokumentacja rewitalizacji miasta Wlen, wstepna koncepcja adaptacji budynku starej szkoly na przedszkole)
I wiele innych rzeczy, ktorych nie zdazylem zanotowac, inaczej jak Pan Jaskiewicz nie mialem dyktafonu.
Wilma, Ty bedziesz sie cieszyc, bo te najpilniejsze infrastrukturalne rzeczy sa juz zrobione, a dzisiaj rada podjela uchwale o staraniu sie o fundusze na rewaloryzacje budynkow w rynku Wlenia na kwote 1 mln. zlotych. w ramach rewitalizacji. Wszystko bedzie teraz zalezalo od uchwal tych wszystkich wspolnot mieszkaniowych. Wkrotce, jak to bedzie wykonane, z pewnoscia Wlen bedzie ci sie podobal bardziej.
Slawomir, ja rozumie, ze Ty mieszkasz daleko na Pomorzu, i nie masz zielonego pojecia, co dzieje sie w naszej gminie i paru malkontentow tu na forum, ktorzy twierdza, ze burmistrz Moscicki nic nie zrobil, ci musza miec naprawde bardzo zla wole lub sa slepi, zeby tak twierdzic.
Dzis na sesji byl burmistrz Oybin-gminy partnerskiej z Niemiec i przewodniczacy Rady Miasta Oybin i oswiadczyli, ze bardzo dobrze wspolpracuje sie im z Moscickim i licza na to ze w niedalekiej przyszlosci uda sie zrealizowac wspolnie wszystkie inwestycje, do ktorych przygotowana jest dokumentacja projektowa.

Uwazam, ze kiedy analizuje sie te wszystkie plany zrealizowane, rzeczy bedace w trakcie realizacji i te, ktore sa w przygotowaniu, kontynuacja jest prawdziwa droga do dalszego rozwoju naszej gminy. Czas na zmiany moze byc taka sama porazka, jaka poniosl obecny prezydent USA po dwoch latach amatorskiej, niekompetentnej wladzy. Tez ladnie sie promowal. No i co?
Sławek Osiecki dnia listopada 12 2010 22:47:08
Z ludźmi bez honoru nie dyskutuję.
Ale jest O.K., jest to calkowicie moralne kiedy moderator pozwala np. Slawomirowi lub Janowi Lobockiemu atakowac mnie pod ich wlasnym nazwiskiem

Przypomnę, że ten człowiek publicznie oskarżył mnie o podjęcie niecnych działań przeciwko mieszkańcom Wlenia. Posługuje się kłamstwem w publicznej dyskusji. Pozew w przygotowaniu. Jak sam pisał woli stracić wszystkie swoje pieniądze niż przeprosić. Ja nie chcę wszystkich jego pieniędzy, tylko 10 tys. złotych na remont kościółka Świętej Jadwigi i zwrot kosztów sądowych.
Chętnie podyskutuję z innymi bardziej honorowymi oponentami, nawet tymi kryjącymi sie pod nickami.
Luk Vanhauwaert dnia listopada 12 2010 22:54:26
Slawomir, nie bedziesz mnie prowokowal i sciagal do swojego poziomu. Tu chodzi o merytoryczna dyskusje na temat pracy burmistrza, a nie twoja urazona chora ambicje!
Do P. Osiecki dnia listopada 12 2010 23:19:41
Fakty "zabiły" p. osieckiego i brak mu jakichkolwiek argumentów. Kończ waść osiecki wstydu oszczędź. Albo pozwij wszystkich mieszkańców, którzy nie zgadzają się z jedynym "światłym" i "sprawiedliwym" w tej gminie.
Pozdrawiam
Sławek Osiecki dnia listopada 12 2010 23:25:28
Luk Vanhauwaert dnia października 23 2010 10:32:46
To samo Tarczynka. Tam wcale nie chodzilo o krajobraz, tylko ty zlozyles wniosek o kupno do Agencji Nieruchomosci Rolnych, aby kupic teren za marne pieniadze jako rolny juz wiedzac, ze beda tam dzialki budowlane. Oj, niezla spekulacja, zarobic pare milionow za plecami ludzi z Wlenia. Sprzedajac palac razem z 40-toma dzialkami budowlanymi nie musialbys pracowac do konca swojego zycia.

Nie interesuje mnie "wysoki poziom" tego człowieka, ale to kłamstwo publiczne będzie go prześladować do czasu, aż publicznie mnie przeprosi i zapłaci zadośćuczynienie.
Po mnie to nie spływa jak woda po kaczce.
Do P. Osiecki dnia listopada 12 2010 23:28:17
Proszę powiedzieć publicznie czy nie składał pan pisma o wykup nieruchomości (wówczas rolnych) na Tarczynce. Prosta odpowiedz TAK lub NIE.
kaczor dnia listopada 12 2010 23:42:52
Panie Osiecki, Luk ironicznie skopiował pański styl. To Pan zarzucał Bogdanowi Mościckiemu korupcję i kolesiostwo przy okazji Tarczynki i rozsiewał na okolo nieprawdopodobne zarzuty.
Cóż, wygląda Pan na bardziej inteligentnego niż Pan jest w rzeczywistości.
Sławek Osiecki dnia listopada 12 2010 23:45:56
Do tego kolejnego Do... itd itd.
Faktycznie zwaliły mnie z nóg te argumenty. Dzisiaj chciałem nawet wybrać się na posiedzenie rady, ale jeden z robotników mnie przekonał: "Panie Sławku, strata czasu. To ich ostatnia rada i będą się chwalić czego to nie dokonali".
Prosty człowiek, a jaki rezolutny.
Pan Moscicki i pan Szefs są u władzy już od początku lat 90tych. W różnej roli. Podsumujmy więc ich dokonania:
1. Rekordowe bezrobocie.
2. Pustynia turystyczna.
3. Brak perspektyw dla młodzieży
4. Brak perspektyw dla kogokolwiek spoza kręgu władzy.
5. Brudne miasto, odrapane domy.
6. Raj dla spekulantów.
7. Woda o jakości, którą dyrektor SANEPIDu określił jako największe zagrożenie dla mieszkańców.
8. Zatrute powietrze w sezonie grzewczym.
9. Rosnące opłaty zwykłych mieszkańców i pensje elity władzy.
10 Kompletne lekceważenie prawa i woli mieszkańców.
11. Niszczejące i niszczone zabytki.
12. Skłócone społeczeństwo.
itd. itd.
Jakoś nie robi na mnie wrażenia to chwalenie się jak to władze roztrwoniły masę publicznych pieniędzy. Chwalenie się w dwudziestym pierwszym wieku, że zrobiło sie wodociągi jest chyba nie na miejscu. Wieki się wam pomyliły. Co ci ludzie robili do tej pory? A teraz może w przyszłej kadencji już w końcu zajmą się wyglądem miasta? Niech zgadnę - w sumie będzie to znowu kosztowało 18 milionów i zarobi na tym jakaś firma spoza gminy.
Naprawdę jest to najwyższy czas na zmiany!
Iwona Kobierecka dnia listopada 12 2010 23:46:04
Szanowni Państwo.
Cieszymy się, że w ciągu tych 4 lat było cokolwiek zrobione. Tylko, że inni w tym samym czasie zrobili zdecydowanie więcej. W niezależnym rankingu gmin Gazety Prawnej, w kategorii pozyskiwanie środków z UE Gmina Wleń zajęła:
W ilości złożonych projektów - 163 miejsce na 169 gmin Dolnego Śląska
W wartości dofinansowania z UE - 156 miejsce na 169 gmin Dolnego Ślaska

Te wyniki mówią same za siebie.
Sławek Osiecki dnia listopada 12 2010 23:49:39
Panie kaczor. Nie widzę w tamtej wypowiedzi żadnej ironii, tylko zwykłe kłamstwo jakim ten pan już nie pierwszy raz się posługuje. Ja odpowiadam za moje słowa, a ten człowiek za swoje. Kłamstwa nic nie tłumaczy. To jest zawsze KŁAMSTWO.
Do P. Osiecki dnia listopada 12 2010 23:49:55
Ponawiam pytanie czy składał pan pismo o wykup gruntów na tarczynce?? TAK lub NIE Czy to takie trudne?? Czy może jednak coś w tym jest.....
Do Pani Kobiereckie dnia listopada 12 2010 23:58:20
Szanowna Kandydatko chciałbym się dowiedzieć czy będzie Pani przeprowadzała spotkania z wyborcami i czy przedstawi Pani program wyborczy. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Sławek Osiecki dnia listopada 13 2010 00:00:44
do "Do P. Osiecki" - nie zmusi mnie pan swoimi SBeckimi metodami do tłumaczenia się, że jestem niewinny. Już chyba 100 razy napisałem, że to kłamstwo. Oczekuję przeprosin a nie dalszego dręczenia mnie. Niech pan lepiej zajmie się danymi obiektywnymi podanymi przez panią Kobierecką. Pańska metoda, to niszczyć ludzi, którzy mają odwagę pisać prawdę. Ale mam nadzieję, że te czasy się już kończą.
Do P. Osiecki dnia listopada 13 2010 00:04:37
Ponawiam pytanie TAK czy NIE. Proszę napisać prawdę w jednym słowie. Nie pytam Pana czy składał pan pismo o zakup działek budowlanych. Tylko czy składał pan pismo o zakup ówczesnych gruntów rolnych na Tarczynce.
łoś dnia listopada 13 2010 00:14:17
drogi panie sławomirze, mialem pana za człowieka inteligentnego i światłego. z żalem komunikuję że się zawiodłem pałskimi wypowiedziami w stylu tuby bolszewickiej(kto nie z nami ten przeciwko nam). szkoda...
Sławek Osiecki dnia listopada 13 2010 00:17:16
łoś - a z czym konkretnie pan się nie zgadza?
Luk Vanhauwaert dnia listopada 13 2010 00:20:16
Pani Kobirecka, tu w Polsce jest mania rankingow. Prawie wszystie media maja swoje. Czytalem juz wiele roznych i mimo, ze kazdy twierdzi, ze sa obiektywne, nigdy te rankingi nie zgadzaja sie ze soba.
jeden z tych rankingow, ktory mialem kiedys przed oczami, pokazywal, ze najlepsze wyniki w pozyskiwaniu mialy te gminy, ktorych wladze byly tam dluzej niz jedna kadencje. A slabsze byly te, ktore musialy znow startowac od zera.
Rewitalizacja dnia listopada 13 2010 00:31:08
Termin składania wniosków w projekcie "Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich na terenie Dolnego Śląska"(rewitalizacja Wlenia) upływa za dwa tygodnie. Kiedy inne gminy składały wnioski o dofinansowanie nasi włodarze pławili się w samozadowoleniu. przystępowanie do programu za pięć dwunasta, pisanie na chybcika wniosków jest tylko przedwyborczym biciem piany tak jak cała wypowiedz Luka. Skutki tego można zobaczyć tutaj
http://www.gazetaprawna.pl/serwis/samorzad/ranking_gmin_2010?woj_id=1&order=miasto_dofinansowanie_ue_razem&miasto=&strona=11
Oczywiście Luk jak zawsze wie lepiej
. dnia listopada 13 2010 00:32:12
Tam, gdzie władze są dłużej niż jedną kadencję, to są to ludzie na poziomie, których mieszkańcy nie mają obawy wybierać. To nie działa w drugą stronę,
Luk Vanhauwaert dnia listopada 13 2010 01:15:58
W koncu merytoryczna dyskusja. Powyzej opisywalem dzialanie Moscickiego, wiadomo, Szeffs pozostawil po sobie nieciekawa kadencje i jako Starosta i jako burmistrz Wlenia i jako vice-burmistrz Nowogrodzca.
Ja opisuje powyzej fakty, ponizej odpowiadam na slogany:
1. rekordowe bezrobocie-masz dane na temat prawdziwego bezrobocia w gminie Wlen na poczatku kadencji Moscickiego i obecnie?
2. pustynia turystyczna-zartujesz?! U mnie bylo w tym roku 4-krotnie wiecej turystow jak poprzednio. Zaprzyjaznieni agroturysci mowia to samo,
3. brak perspektyw dla mlodziezy-na calym swiecie zadne male miasteczko nie jest w stanie zatrzymac u siebie mlodziezy. Wielkie miasta sa magnesem dla mlodych, ida na uniwersytety i tam zostaja. zaden burmistrz malego miasteczka gdziekolwiek w Europie nie ma na to wplywu,
4. brak pespektyw dla kogokolwiek spoza kregu wladzy-jest demokracja, sa wolne i tajne wybory, wladze zmieniaja sie lub zostaja, to tylko wola spoleczenstwa,
5. brudne masto, obdrapane domy-uchwala rewitalizacji miasta jest gotowa, do wziecia milion zlotych,
6. raj dla spekulantow-daj przyklad, i na marginesie: ile masz tutaj nieruchomosci i dzialek? jest wolny rynek i kazdy ma prawo kupic i sprzedac,
7. Woda o jakości, którą dyrektor SANEPIDu określił jako największe zagrożenie dla mieszkańców-skad ty masz takie informacje? chyba sam wymysliles to, skoro dyrektor sanepidu dziala zupelnie odwrotnie niz to co mowisz i dopuscil do tego, aby ludzie te wode pili. Ja tez ja pije i nie mam powodu do narzekania,
8. Zatrute powietrze w sezonie grzewczym-dopoki Panstwo pozwoli na sprzedaz wegla brunatnego, i dopoki biedni ludzie nie beda mieli srodkow do zakupu drozszego opalu ten dym bedzie jeszcze dlugi czas i nie tylko tutaj. A jaki ma na to wplyw nasz czy jakikolwiek burmistrz?
9.Rosnące opłaty zwykłych mieszkańców i pensje elity władzy-zazdrosc jest bardzo nieladna cecha, po za tym uwazam, ze jak mamy gospodarnego burmistrza, ktory jest do dyspozycji mieszkancow prawie 24 godz. na dobe to warto go szanowac, a rosnace oplaty zwyklych mieszkancow rosna tak samo jak gdzie indziej.
10.Kompletne lekceważenie prawa i woli mieszkańców-to jest twoja insynuacja, gdyby tak bylo, to dlaczego nie wplynela zadna skarga, ktora prokurator uznalby za istotna?
11. Niszczejące i niszczone zabytki-ruchome zabytki, gdzies daleko od ludzi sa ofiara dzialania wandali, a nie ofiara dzialania burmistrza. Ja mialem watpliwosci jesli chodzi o zamek jeszcze w trakcie remontu, ale teraz uwazam, ze nawet zaczyna dobrze wygladac i zachecam do odwiedzenia obiektu i zobaczenia na wlasne oczy.
12. Skłócone społeczeństwo-mow za siebie, ja widze tu ogromna roznice w porownaniu z poprzednia kadencja, gospodarstwo kwitnie, coraz wiecej jest sklepow, ludzie dzialaja na wlasny rachunek i to jest znak optymizmu.W tej chwili urzednicy jesli nie maja mozliwosci pomoc to nie przeszkadzaja.

Ja wiem jaka jest wartosc wodociagu, jesli mam wybor to wole go miec, a skoro go do tej pory nie bylo to w koncu Moscicki go zrobil
Bajk i Rzeczywistośc dnia listopada 13 2010 09:14:46
(kontakty, projekty, 5 mln.) mozna skorzystac min. z niskich cen przetargow, bo tradycyjnie po wyborach wykonawcy maja malo pracy, z mniejszej konkurencji we wplywajacych wnioskach do Unii innych gmin, w ktorych nie glosowano na kontynuacja, i te 5 mln. kredytu uzyc jako wklad wlasny i powiekszyc ta sume 3, 4 razy. Kontynuacja bedzie wielka szansa dla przyszlosci naszej gmin

. Moscicki, konkretny, multifunkcjonalny. Zna sie na administracji, technice i bardzo wielu rzeczach. Dobrze gospodarowal finansami gmny i potrafil zainwestowac z malego gminnego budzetu az do 35 procen

Bo inaczej jest, kiedy liczy sie na duze pieniadze z wspolpracy transgranicznej. Wtedy odpowiedzialnosc i trudne decyzje potrzebuja doswiadczenia i szerszej orientacji, nie tylko na poziomie wsi. Np. nalezy miec wystarczajaca uwage, zeby wziac 5 mln pozyczki, miec techniczna wiedze i wizje aby przygotowac te projekty, a przede wszystkim komunikowac i miec powazne zaplecze do bycia wiarygodnym dla zagranicznych partnerow, bo to oni nas wybieraja do wspolpracy, a nie my ich.
A prawda taka że zajmujemy ostatnie miejsca w województwie.
Trzeba mieć niesamowity tupet żeby podważać wyniki biegłych księgowych i finansistów.
Trwanie w amoku wyborczym przez dłuszczy czas zaciera poczucie rzeczywistości.
Luk Vanhauwaert dnia listopada 13 2010 09:59:30
Pani Kobirecka i Bajk i Rzecwywistosc, prosze, nie myslcie, ze mieszkancy sa glupcami, prosze nie poslugujcie sie nieaktualna informacja o miejscach w rangingach gminy lub wynikami bieglych ksiegowych i finansistow i nie manipulujcie debaty nieprawidlowymi wynikami.
Kiedy popatrzymy na ostatnie publikowane wyniki z roku 2009 gazetaprawna.pl/ranking_gmin_2009?woj_id=1&order=miasto_suma_punktow&miasto=&strona=6
to zobaczymy, ze wtedy gmina zajela 77 miejsce. mala gmina Wlen stoi w rankingu przed takimi duzymi i przemyslowymi gminami jak Zlotoryja (88.), kombinat turystyczny jakim jest Klodzko (89) czy Bystrzyca Kodzka (87), podwroclawska Olawa (90) czy Zarow (92).
Dane na 2010 nie sa jeszcze znane. W tym roku gmina Wlen inwestowala dwa razy wiecej jak w roku 2009. Gdyby teraz popatrzec na taki sam ranking w tym roku, to gmina Wlen dostalaby 2 razy wiecej punktow niz rok wczesnej i bylaby porownywalna z takimi gminami jak Katy Wroclawskie i mialaby pozycje 26.
Rewitalizacja, nie mow, ze wiem wszystko lepiej. Ja tylko zadaje sobie fatyge, zeby sprawdzic, co inni krzykacze z ulicy wala na forum. I bardzo mnie niepokoi jak kandydat na burmistrza P. Kobirecka, ktora, chce byc byc jednym z lepszych posrod nas tak manipuluje rzeczywistoscia.
Ja jako mieszkaniec gminy Wlen jestem dumny z faktu, ze taka mala gmina jak nasza mogla wyprzedzic takia duza gmine i duze miasto jakim jest Zlotoryja
pipi dnia listopada 13 2010 10:00:52
Panie Luk, jeśli Pan uważa, że wzrost ilości turystów w naszej Gminie wynika z działań obecnego Burmistrza, to ja mam pytanie, czy brak dziewic w naszej gminie, ogłoszony przez kierowniczkę OKSiT, też należy traktowac jako jego osobisty sukces ?
Zwyczaj wywożenia śmieci do lasu, a nie na plac przed Ratuszem, też pewnie świadczy dobrze o obecnym Burmistrzu.
Odnoszę wrażenie, że osobiście czuje Pana narastające zagrożenie możliwością odsunięcia od koryta.
Luk Vanhauwaert dnia listopada 13 2010 10:13:32
pipi, zawsze kiedy mam przed oczami twoj nick ogarnia mnie smiech. Jak u nas male dziecko chce siku to mowi: mama ik moet pipi doen (mama musze siusiu robic), tak na marginesie.
Odnosnie postu, zawsze kiedy brak moim przeciwnikom na forum argumentow, to zaczynaja insynuowac i probowac dyskredytowac moje dobre imie. Proste pytanie, ktore juz chyba na forum wstawialem z tysiac razy: daj jeden, chociaz jeden przyklad kiedy i co jadlem z koryta? Inaczej, co dal mi obecny burmistrz czego nie dal innym mieszkancom Wlenia?
Mój komentarz do faktów p.LUKA dnia listopada 13 2010 10:31:18
brudne masto, obdrapane domy-uchwala rewitalizacji miasta jest gotowa, do wziecia milion zlotych,- szkoda, że na ostatniej sesji i jest to raczej działanie propagandowe, czy pan burmistrz nie zauważał wcześniej walącego się budynku "basztowej",który zagraża bezpieczeństwu ludzi,sprzedał budynek, zwołując w tej sprawie dwukrotnie radę i pozbył się kłopotu,przez cztery lata burmistrz i rada nie reagowali na interwencje mieszkańców w tej sprawie."Rosnące opłaty zwykłych mieszkańców i pensje elity" -to nie jest zazdrość to są fakty-zarobki burmistrzów, brak nadzoru ze strony burmistrza KZOM-u(wcześniej rzekomo p.Król przeprowadzała tam kontrolę)skutkowało aferą przywłaszczenia pieniędzy wspólnot mieszkaniowych przez byłego kierownika KZOM.Sukcesy typu budowa świetlicy(dobrze,że wogóle są )nie wiem tylko w jaki sposób mogą zmienić sytuację mieszkańców Marczowa czy Kleczy w kwesti materialno- bytowej.Jeżeli chodzi o turystkę to nie oszukujmy się,że jest tu raj dla turystów,wystarczy posłuchać ludzi przyjeżdzających do Wlenia " zaniedbane,brudne miasteczko". " Niszczejące i niszczone zabytki"-to nie jest działanie wyłącznie wandali,za obecny wygląd Rynku odpowiedzialny jest burmistrz,walący się budynek,obdrapane i obłażące elewacje,drwastacja zieleni i parking w centrum-to jest wizytówka Wlenia.
Wilma dnia listopada 13 2010 10:43:50
Luk Vanhauwaert (...)Gdyby tu na forum kazdy dyskutowal pod swoim imieniem i nazwiskiem(...)
Właśnie niedawno władze Chin czyniły starania, by wprowadzić taki wymóg. Zdaje się, że im nie wyszło! ;)

Odnośnie wody: jednak my, tutaj "na dole", pijemy trochę inną wodę, niż Pan, panie Luk.

Jeśli uważa Pan, że zabaweczka o nazwie "infomat" (jedyny "wkład" władz miasta w dziedzinie turystyki) była pilniejsza, niż np. estetyczne kosze na śmieci czy utrzymanie estetyki w miejscach ogólnie dostępnych, że już o infrastrukturze i działaniach preferencyjnych nie wspomnę - to chyba nie mamy o czym mówić.

Rankingi nie są instrumentem bezwartościowym, jak Pan sugeruje. Wręcz przeciwnie!
. dnia listopada 13 2010 10:43:58
Inaczej, co dal mi obecny burmistrz czego nie dal innym mieszkancom Wlenia?

Droga do Kleczy Jaśnie Panie! Jaki my mieszkańcy gminy mamy interes w tym, że władze gminy zlikwidowały gminną drogę i sprzedały ją Jaśnie Panu?
pipi dnia listopada 13 2010 10:49:36
Panie Luk, jedynie odczuwam w Pana wypowiedziach zagrożenie odstawienia od koryta, a nie sugeruję prywaty.
Szkoda, że nie potrafi Pan odpowiedziec na moje poważne pytania, przykro, że się Panu kojarzę z moczem.
No ale czego można się spodziewac po rolniku posiadającym na własnosc 3 hektary a biorącym 50 tys. dopłat.
Informacja dnia listopada 13 2010 12:19:49
Nawiązując do wypowiedzi Iwona Kobierecka dnia listopada 12 2010 23:46:04. Nie wiem czy Kandydatka specjalnie wprowadza w błąd przekazując powyższe informacje, czy może wynika to z braku wiedzy w temacie środków unijnych i robionych statystyk (osobiście myślę, że to drugie)ale...Właśnie dwie największe inwestycje jakie były prowadzone na terenie naszej gminy nie zostały uwzględnione w statystykach (kanalizacja Pilchowic i świetlica w Marczowie), gdyż jedna została odebrana niedawno, a odbiór drugiej nastąpi wkrótce. Dlatego powyższe dane są niepełne do czego przyznają się przeprowadzający ranking za 2010 gdyż rok ten jeszcze nie jest zakończony. Natomiast P. Kandydatka bądź specjalnie, bądź ze zwykłej niewiedzy nie podała tych informacji. Ocenę powyższego faktu zostawiam wszystkim pod ocenę.
Luk Vanhauwaert dnia listopada 13 2010 13:03:36
do komentarza do faktow ...-najwazniejsze rzeczy pierwsze: najpierw burmistrz wzial sie za drogi i infrastrukture, ktore sluzyc beda dla najwiekszej liczby mieszkancow gminy i teraz zabiera sie za min.wyglad miasta. To nie jest propaganda, projekt jest gotowy i uchwala tez podjeta i teraz tylko podjac pare uchwal wspolnot mieszkaniowych i srodki do refinansowania sa zabezpieczone, i w kazdej chwili kiedy wnioski przejda mozna brac sie za robote. I coz wiecej?
Niebieski dom (basztowa) faktycznie trafil w zle rece, burmistrz nie mial na to wplywu, a projekt zrobienia w tym budynku mieszkan socjalnych byl wogole poronionym pomyslem. Patrz: dawna rezydencjonalna dzielnica Jeleniej Gory, gdzie sa mieszkania socjalne-co tam sie teraz dzieje. Po za tym cena remontu byla za nisko wyszacowana, bo kiedy zaczalem interesowac sie i myslalem o utworzeniu tam dwoch sklepow na parteze i ok. 9-10 mieszkan, oferta na remon i adaptacje, ktora otrzymalem od firmy budowlanej opiewala na 4 mln. zlotych. Teraz burmistrz zrobil 6 mieszkan socjalnych za 400 tys. zl. Pani Jaskiewicz opowiadala wszystkim o wielkiej szkodzie, jaka ma z powodu sasiedztwa tego budynku, a rozwiazanie tego bylo proste, mowilem jej: wystarczy zglosic do ubezpieczenia te szkody i prawnicy ubezpieczyciela wycisneliby ostatnia krople krwi od tego wlasciciela. Dlaczego ona tego nie zrobila? to daje do myslenia, ze jej nie chodzi o zadosuczynienie faktycznej szkody tylko sianie zametu. W tej chwili toczy sie procedura w nadzorze budowlanym i wczesniej czy pozniej wlasciciel bedzie zmuszony do remontu lub sprzedazy. Juz jeden wspolwlascicel nie wytrzymal cisnienia i wycofal sie, szkoda tylko, ze postepowania trwaja w Polsce tak dlugo.
Wilma, ja juz odpowiedzialem na najwazniejszy twoj post powyzej-estetyka...kiedy wniosek bedzie gotowy i zrealizowany to zobaczysz efekt. Ale juz troche znam polska mentalnosc w stylu "nie bo nie", moze sie zdarzyc, ze niektorzy czlonkowie wspolnot bez powodu beda blokowac podjecie uchwal w sprawie przystapienia do remontu i pozniej niewiele z tego wyjdzie i wszyscy beda zarzucac burmistrzowi a nie tym, ktorzy mieli to gdzies.
I teraz znow musze podziekowac, ze dzeki wleninfo moge prostowac glupie plotki na moj temat. Prosze, napisz mi o jaka droge chodzi. Tam gdzie ludzie chodzili i nadal chodza od dwoch kasztanowcow do Kleczy nigdy nie byla droga gminna, bo to jest czesc mojej laki, ktora ja dzierzawie. A poza tym o sprzedazy drogi nie decyduje burmistrz tylko rada solecka, a pozniej rada gminy.
50 tys. na 3 ha to fajny interes! Zapomnial Pan, ze 3 ha mam na wlasnosc a reszta to dzierzawa. Wiekszosc rolnikow z naszej gminy uprawia i dostaje doplaty do dzierzawionych gruntow. Nastepnym razem prosze czytac dokladnie moje pytanie i kierowac do mnie trafione zarzuty, co dostalem czego inni nie mogliby dostac. Jest wam prawdopodobnie bardzo zal jak jestem teraz rowno traktowany jak inni, a nie jak kiedys, kiedy bylem dyskryminowany przez poprzednika Moscickiego. Tesknicie za tymi czasami, prawda?
Anty K. dnia listopada 13 2010 14:04:44
Witam
Trochę cyferek i statystyki + kalkulator.
Najczęściej czytane newsy na dzień 13.11.2010 godz. 9:30.
1.Kto na burmistrza? (7565)
2.Zabetonowana Tarczynka (4598)
3.4 kandydatów na urząd burmistrza... (4442)
4.Relacja z XXXI sesji Rady Miasta i Gminy Wleń (3561)
5.Lista kandydatów na radnych gminy Wleń (3529)
Proszę, proszę w 6 tygodni 3 rekordowe kliknięcia.
Czyli w 40 dni na temat wyborów było 15 536 kliknięć, bez shoutboxa,
co daje 388,4 kliknięć dziennie. Uau! Tylko te 3 artykuły!
388,4 pstryków dziennie x 0,08 zł = 31,07 zł dziennie x 40 dni = 1 242,88 zł.
Jednak przy założeniu, że koszt kliknięcia wynsi 0,50 złotego, daje dziennie 194,20 zł.
To wynik może wynosić 7 768 zł. Byłaby to niezła sumka.
Dotyczy tylko tych 3-ech tematów. Wiadomo, że licznik też jest manipulowany.
Jeśli liczyć wszystkie 1 278 974 unikalne wizyty x 0,50 zł = 639 487 zł.
Roczny wpływ 213 162,33 zł, miesięcznie 17 763,53 zł.
Robi wrażenie? A jak jest naprawdę?
Licznik zmienia się, no, ale rekordy padły.
Wskazanie błędów mile widziane.
Pozdrawiam
Wlenianin dnia listopada 13 2010 14:25:27
Jeżeli za informacją ukrywa się pracownik UMiG Wleń to nie jestem zdziwiony, że zajmujemy jedno z ostatnich miejsc w rankingu największego ogólnopolskiego dziennika.
Osoba ukrywająca się pod tym nickiem popisała się zupełną nieznajomością tematu.

"Podstawą do oceny jest wartość przyznanej pomocy z UE, liczba realizowanych projektów oraz liczba mieszkańców według GUS. Dane pochodzą z dokumentacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa i obejmują umowy podpisane do połowy kwietnia 2010 r." cytat gazeta prawna.


Przetarg na wykonanie kanalizacji został rozstrzygnięty w grudniu 2009 albo w styczniu 2010r
wykonawca po podpisaniu umowy na wiosnę przystąpił do wykonywania robót
Przetarg na świetlice został rozstrzygnięty w marcu 2010 roku.
Jeżeli nastąpiły opóźnienia w podpisaniu umowy świadczyłoby to tylko o opieszałości urzędników.
Prawdopodobnie więc inwestycje te zostały w rankingu uwzględnione.
Panie Luk, pan się cieszy że za nami jest Złotoryja. Ja ubolewam, że wyprzedziło nas155 gmin Dolnego Śląska.
Przystąpienie do programu rewitalizacji kilka dni przed upływem terminu składania wniosku to w mojej ocenie tylko wyborcza hucpa. Myli się pan również w wysokości dofinansowania. Maksymalna kwota dotacji to 200 tyś euro czyli ok 800 tyś zł. Niestety przez ślamazarność naszych urzędników pewnie ich nie otrzymamy.
Projekt uchwały o sprzedaż basztowej dwukrotnie przedstawiał Radzie Miasta obecny Burmistrz Bogdan Mościcki. Proszę mu nie odbierać zasług w upiększaniu naszej miejscowości. Pozostałych bzdur które Pan napisał nie będę prostował bo mi się nie chce.
Wilma dnia listopada 13 2010 14:34:02
Co do blokowania inicjatyw przez członków wspólnot, to wystarczy jasno sprecyzować kryteria: albo robi to "miasto" pod pewnymi warunkami, albo wspólnoty na własny koszt. Określić terminy i nakładać kary porządkowe na "ociężałych" ... To tzw. "krótka piłka", a nie babranie się w jakimś "nie, bo nie".
Moim zdaniem estetyka to absolutny priorytet i raczej świetlice przy remizach mogły poczekać, a nie to. Stąd mój sceptycyzm co do naprawdę dobrych intencji.
W sprawie "Basztowej": wystarczyło jasno określić wymogi, zamiast się cieszyć, że w ogóle ktoś to chce kupić (za psi grosz, nawiasem mówiąc).
Do Wlenianin dnia listopada 13 2010 15:02:50
To zobacz koleżko jaka widnieje kwota dofinansowań w tyś zł. Troszku za mało tego dofinansowania. Niestety liczb nie oszukasz. Co do rewitalizacji skąd wiesz kiedy zostały poczynione kroki w tym kierunku. Złożenie wniosku skutkuje tym samym co złożenie go w pierwszym dniu przyjmowania. Ale przeciwnikom byłoby niesmak gdyby coś z tego wyszło. Co za ludzie................ insynuacje, paszkwile i niemówienie całej prawdy to narzędzia walki wyborczej co poniektórych. Jak to mawiał wasz guru kłamstwo powtarzane 1000 staje się prawdą...........
/// dnia listopada 13 2010 16:26:30
A czy rozmawiano już ze wspólnotami? Bo ze mną nikt nie rozmawiał !!! a jak czytam to powinienem brać w tym udział. Czyżby znowu władza wiedział wszystko lepiej?
Rysiek dnia listopada 13 2010 17:21:45
Pan Luk byłby świetnym rzecznikiem burmistrza ,wytłumaczy go w każdej sytucji.Wszyscy to już znamy,że za niepopularne decyzje odpowiada rada, broń Boże pan burmistrz.I jeszcze jedna prośba niech już p.Mościcki nie bierze się za wygląd miasta, bo strach pomyśleć co będzie dalej- jak zacznie wcielać swoje wizje.
do Luk dnia listopada 13 2010 17:38:25
" ..., co dal mi obecny burmistrz czego nie dal innym mieszkancom Wlenia?"-może w następnej kadencji,dlatego tak bardzo o nią zabiegasz?
. dnia listopada 13 2010 17:56:24
Jaśnie Panie.
Czyli to nieprawda, że wystąpił Pan o zakup tej drogi. Pan burmistrz Szeffs, odmówił Panu sprzedaży, a dopiero w obecnej kadencji Pani radna Górecka biegała zbierać podpisy i tę dorogę Jaśnie Pan kupił od Gminy? Z Jaśnie Pańskiej wypowiedzi wynika, że takiego faktu nie było i ta droga zawsze należała do Jaśnie Pana. Proszę o szczerą odpowiedź.
tracer do Luk dnia listopada 13 2010 18:01:46
"co dostalem czego inni nie mogliby dostac"

Zadziwiająca jest Pana wiedza na temat wszystkich szczegółów zakończonych jak tez planowanych działań naszych władz.
Jest Pan jak sadze jedynym człowiekiem w naszej gminie tak dobrze poinformowanym.
Czyli ma Pan coś czego inni by nie mają - informacje !
. dnia listopada 13 2010 18:18:15
Przypomnę jeszcze tylko Jaśnie Panie, że pytałam jaki interes myśmy wszyscy mieli, aby Pan burmistrz Mościcki sprzedał Jaśnie Panu drogę?
ลูกรถตู& dnia listopada 13 2010 19:34:10
Panie Luk, normalni obywatele to od ANR dostają wezwanie do wykupu dzierżaw, z możliwością rezygnacji z dzirżawy.
A obywateli bliżej koryta ANR nie niepokoi monitami o wykup gruntów.
Pan posiadasz wysoko rozwinięty instynkt przetrwania i proszę nam nie wmawiac, że to poczucie sprawiedliwości.
Panie Luk dnia listopada 13 2010 20:50:50
Panie Luk, co Pan robi?!!! Znamy się już z 10 lat. Narzekał Pan na poprzednią władzę, że takie kłody pod nogi Panu rzucała a teraz jedzie Pan po tym Panu "S"i niczemu niewinnej kobiecie Pani Kobiereckiej jak po ... ... Co Pan zrobi za miesiąc jak Mościcki nie wygra wyborów??? Przecież trzeba żyć dalej. Ale jak tu pokazać się w urzędzie jak jeszcze kilka dni temu obrzucało się błotem Burmistrza? Znam Panią Kobierecką, nie jest złośliwa ani zawistna, ale ja bym się ze wstydu spalił. A Pan??? Jeszcze jest czas, żeby powiedzieć - Przepraszam. Jeszcze jest czas, żeby "pobłogosławić" wszystkich. Za kilka dni będzie po wyborach. Panie Luk, przyjacielu, idź po rozum do głowy. Uśmiechnij się. Po co tyle nienawiści?
PS
Jestem gorącym zwolennikiem zmian, może właśnie czas na rządy kobiet? Ale nich ludzie sami rozstrzygną. Mimo autorytetu jaki posiadam nie wypisuje listów pochwalnych za jedną opcją i nie opluwam innych.
Pozdrawiam
Luk Vanhauwaert dnia listopada 13 2010 23:08:42
., tracer i wszyscy czepiajacy sie, znowu musze was rozczarowac, znow sie wam nie udalo. Slyszycie, ze gdzies dzwoni, ale nie wiecie w ktorym kosciele.
Ta droga, o ktorej wszyscy myslicie i inni tez, ze ja kupilem, nigdy nie byla droga, zawsze byla, jak mowilem, laka. Fakt jest, prosilem burmistrza Szeffsa o zakup kawalka zarosnietego gruntu, ktory okazal sie byc przed 60-ma laty droga. tez jak juz mowilem, w tej sprawie burmistrz nie decyduje. I tak sie stalo. Skierowal moje pytanie do rady soleckiej wsi Klecza i rady soleckiej wsi Lupki. Obydwie opiniowaly pozytywnie. To bylo latem 2006 roku, jeszcze za czasu kadencji P. Szeffsa. Pozniej byl czas potrzebny dla rzeczoznawcow, geodetow i inne administracyjne zabiegi, ktore zawsze zabieraja duzo czasu. W miedzyczasie przyszly wybory, i okazalo sie, ze juz nie Szeffs podbisal akt notarialny mimo, ze za jego kadencji odbyloa sie wiekszosc formalnosci, a nowy burmistrz Moscicki. Nigdy P. Gorecka nie biegala za podpisami, bo tam zadne podpisy nie byly potrzebne i nigdy Szeffs nie odmowil mi zakupu tej drogi.
Gosc, ktory mowi cos o ANR wogole nie ma pojecia o tym co pisze. Ale w moich umowach dzierzawy nie ma zadnych tajemnic, jesli ma ochote moze sobie je obejrzec, sa do jego dyspozycji.
Wiecej ciekawy jest post Panie Luk, bo on dotyczy merytorycznie tematu tu na forum tzn 4 kandydatow. Tu ja i kazdy na forum ma prawo oceniac kandydatow. Ocenilem P. Szeffsa, P. Kobirecka, P. Zycha i P. Moscickiego. Jeden raz zagalopowalem sie co do P. Kobireckiej i przeprosilem ja. Ale dla przyszlosci naszej gminy nie oceniam ani P. Kobireckiej ani P. Szeffsa jako kompetentnych burmistrzow Wlenia. Pierwsza kandydatka pokazala za malo, a drugi kandydat pokazal za duzo niekompetencji i jako Starosta i jako burmistrz i jako wiceburmistrz. Pozostalo dwoch kandydatow, z ktorych jednego dzialania szeroko opisalem. Jesli tracer mysli, ze dostalem takie informacje, ktorych inni nie dostali, to tylko dlatego, ze nie poszli na sesje rady miasta i gminy, gdzie to bylo projektowane i z tego podsumowania kazdy na sali dostal CD, jesli chce moge mu pozyczyc. Jesli myslisz, ze jezdze po panu S, to prosze poczytaj wiecej historii tu na wleninfo, zawsze on pierwszy zaczyna, nawet w postach, w ktorych jeszcz ani literki nie pisalem. I patrz teraz: trzymam sie merytorycznego tematu a musze opowiadac o moich umowach dzierzawy, o drogach, moim osobistym zyciu etc. fakt, ze jestes fanem P. Kobireckiej nie znaczy, ze od razu musisz tracic obiektywnosc.
wieś dnia listopada 13 2010 23:34:58
Wilmo, hola, hola, czy nie zapędziłaś sie za bardzo w ocenie, co ma poczekać, a co ma byc zrobione? Nie uważasz, że mieszkańcy wsi tez mają prawo do rzeczy im potrzebnych i które może wykonać gmina? Wiesz, my ze wsi też glosujemy w wyborach, nie jesteśmy ubezwłasnowolnieni i do tego min. potrzebne sa nam świetlice przy remizach.
Jako zawsze we wszystkim zorientowana powinnaś doczytać na temat zasad i kryteriów przyznawania dofinansowania do poprawy warunków mieszkaniowych zdegradowanych ośrodków miejskich. A poza tym, jak sama doskonale wiesz, mamy demokrację i nikogo do niczego nie można zmusić , a tylko go mądrze przekonać. I nie uważam też, żeby tym, co mają sposobność mieszkać przy rynku robić tak poprostu prezenty tylko dlatego, że nie potrafią ogarnąć swoich elewacji, posprzątać podwórek, poszanować klatek schodowych lub załatać dziury w dachu kiedy jest jeszcze mała, a dają sobie wyjątkowe prawo do krytykowania wszystkich i wszystkiego.
Ja też chciałabym dofinansowanie, ale mój dom jest moją własnością, mój dach jest cały, elewacja pomalowana i nie obłazi, a obejście pozamiatane i nie robię ajwaju o estetyczne kosze. Kiedy turysci przyjeżdżają do sąsiadki nie mówią: ale tu brudno!, tylko: jaka piękna okolica!.
Wiecej robi wieś, a gada miasto. Ot, tacy mieszczanie.
Wilma dnia listopada 13 2010 23:56:00
Mnie jest wszystko jedno, w jaki sposób sprawi się, że Wleń zacznie wyglądać wreszcie jak miejsce cywilizowane. Wydaje mi się, że do tego nie tyle potrzebne są pieniądze, co konsekwentne ustalenie zasad.
Budynki zdecydowanie powinny być remontowane przez właścicieli (w tym "miejskie" - przez miasto). Jeśli prywatnego właściciela nie stać na "ogarnięcie", ma prawo zwrócić się o dotację na ten cel (i tak jest w innych miastach). Czy to będzie dotacja zwrotna (i na jakich zasadach), czy bezzwrotna, powinny ustalić odpowiednie czynniki. I na pewno nie powinno to dotyczyć tylko rynku, lecz całej gminy.
I co jest bardziej potrzebne: świetlice przy remizach (a gdzie dotąd głosowaliście???), czy doprowadzenie miejscowości do stanu, który nie urąga ludzkiej godności?
Zresztą - żadne pieniądze niczego nie załatwią, jeśli nadal można będzie mieć "syf" na frontowych podwórkach, przy głównej ulicy będzie się suszyło pranie, cuchnące śmietniki będą wizytówkami posesji - BEZKARNIE.
Panie Luk dnia listopada 14 2010 09:37:24
Czytając Pana wpisy podziwiam łatwość z jaką oszukuje Pan mieszkańców Wlenia.
Droga o której Pan pisze została uchwałą Rady Miasta i Gminy zlikwidowana. Autorem uchwały likwidującej drogę był Burmistrz Miasta i Gminy Bogdan Mościcki.O ile sobie dobrze przypominam to chyba Pani radna Górecka namawiała radę sołecką Kleczy o wyrażenie zgody na likwidację drogi. Po wykreśleniu tej drogi z ewidencji sprzedaż działki nr 236 (zlikwidowanej drogi) przez Pana Mościckiego była tylko formalnością.
. dnia listopada 14 2010 09:45:00
Omyłkowo posłużyłem sie nickiem internauty powyżej przepraszam
Anty K. dnia listopada 14 2010 09:48:59
Witam.
Wieś, dowodzisz, że można. Dokładnie tak, dodam, że niektórzy
mieszczanie też mają wypielęgnowane domki i obejścia oraz nigdy
nie żądali i nie żądają żadnych dotacji. Poprostu dbają od lat, nie oglądając
się na nikogo. Zgadzam się z Tobą Wieś w pełni. Wreszcie coś pozytywnego.
Pozdrawiam
Luk Vanhauwaert dnia listopada 14 2010 11:39:21
Panie Luk lub kropka (.), tu nie ma zadnego oszukiwania mieszkancow. Pan jako urzednik lub dawny radny powinien wiedziec, ze w tej sprawie podstawowa rzecza jest zgoda solectwa. Szeffs, myslac, ze chce kupic droge od kasztanow do Kleczy zarzadal zapytania nie jednego solectwa z Lupek, ale dwoch-dodatkowo z Kleczy.
Mialem prawo do kwestionowania tego, poniewaz cala droga lezala tylko na terenie wsi Lupki, ale machnalem na to reka i pomyslalem, ze nie bedzie wcale zle jesli Klecza rowniez wypowie sie w tym temacie, tym bardziej, ze wtedy nie bedzie okazji, zeby ktos sial zamet. A co Pan robi? Sieje zamet.
W zadnym momencie, w zadnym przypadku radna Ala Gorecka nie namawiala rady soleckiej Kleczy do wyrazenia zgody. Ona wogole nie byla partnerem w tym calym postepowaniu. Bo i po co ?
Na poczatku oba solectwa nie byly bardzo chetne, bo mysleli, tak samo jak Pan i wielu innych, ze chodzi o dzika droge wzdluz lasu od kasztanow do Kleczy, ktora faktycznie na mapie nie istnieje, bo jest tam laka. Ale po wizycie na miejscu przedstawicieli obu rad soleckich i zobaczeniu o co rzeczywiscie chodzilo-kawalek totalnie zarosnietej chaszczami skarpy, lapali sie za glowe i pytali: to o to chodzi? jak pan chce za to pieniadze dac to bierz to, przynajmniej bedzie jakis interes dla gminy.
No, jak mowi Pan o formalnosciach, to oczywiscie reszta to formalnosc i dalej jest to juz obojetne jaka rada i jaki burmistrz zaklepal to. W tym samym czasie kiedy rada podjela uchwale o likwidacji kawalka drogi nr 236, to samo zrobila w sprawie 2 innych kawalkow drogi do likwidacji. Dlaczego tam sie Pan nie przyczepi? Pytam wprost: jest Pan rasista? czy Pan chce naprawde, zebym byl traktowany gorzej jak inni mieszkancy? O to Panu chodzi? Denerwuje to Pana, ze Moscicki traktuje mnie normalnie i rowno jak innych? Popiera Pan Szeffsa, bo on moze bezkarnie siac ksenofobie i pobudzac najnizsze instynkty mieszkancow przeciwko obcym, zazdrosc, nienawisc? Patrz na te paskudne rezultaty takiego dzialania: tu na wleninfo masa bezpodstawnej nienawisci wobec mnie.
Zastanow sie chlopak, zanim napiszesz kolejna bzdure! Dla pelnego ogladu sprawy powinien Pan przywolac jeszcze uchwale rady miasta i gminy z 1998 roku o zbywaniu nieruchomosci komunalnych na rzecz prawidlowego gospodarowania sasiednimi gruntami rolnymi.
. dnia listopada 14 2010 14:35:59
Pytanie brzmiało: Jaki interes my w tym mamy? To, że sprawa odbyła się legalnie, to ja wierzę, ale dlaczego Gmina pozbywa się drogi na rzecz Jaśnie Pana? Jaśnie Pan zapytał "co ja dostałem, czego nie dostali inni". To ja podałam pierwszy przykład. Pisze Jaśnie Pan nie na temat, obraca kota ogonem. Jaki my w tym mamy interes? Dla nas nie ma drogi, a Jaśnie Pan ma. Jak zwykle kiedy nie ma argumentów, to Jaśnie Pan uderza w rasizm. Co ma kupno drogi do rasizmu? Każdy, kto wypowiada się nie w interesie Jaśnie Pana to rasista? O jakich innych drogach Jaśnie Pan pisze, bo nas ludzi prostych nikt nie poinformował o likwidacji dróg. jaki burmistrz to zrobił i dla kogo? Robi się coraz ciekawiej.
Luk Vanhauwaert dnia listopada 14 2010 15:14:33
kropka (.), jak Ty ciezko rozumujesz. To juz naprawde bedzie dla wszystkich nudne, ale nie mam wyboru; musze ci odpowiedziec, powiedzialem A i nie bede uciekac od B.
Przede wszystkim nie dostalem, tylko kupilem.
Jaki zysk dla mieszkancow: zaplacilem do kasy gminy kwote ponad 30 tys. zl. bo chaszcze, ktore tam rosna rzeczoznawca policzyl jako drzewa, a teraz kazdego roku odprowadzam podatek do kasy gminy.
Czy cos dostalem, czego ktos inny nie mogl dostac-kupic zdegenerowanej starej, nieczynnej i nieuzywanej od 60 lat drogi? Kazdy moze taka droge kupic pod warunkiem, ze zgodza sie wspolmieszkancy.
A co to ma do rasizmu? Powiem ci: odkad jest tu gmina pewnie juz 20 lub 30 lokalnych rolnikow kupilo kilkadziesiat takich nieuzytkowanych drog, zeby wlasciwie gospodarowac swoim terenem i to nigdy nie bylo warte twojej uwagi, a teraz kiedy ja, jako obcy, kupilem kawalek skarpy nienadajacy sie do chodzenia po nim, robisz wielki szum i zamet. Przeczytaj definicje rasizmu.
Czy wy nie macie drogi? To przyjdz na moj teren i zobacz, ze kazdemu pozwalam przejsc gdzie chce i jak chce. Zablokowalem tylko zmotoryzowany ruch bo taki nakaz i kare w wys. 38 tys. zl. dostalem od ARiMR.
wieś dnia listopada 14 2010 15:20:30
kropka, jak tylko Cię zobaczę na moim polu to od razu pogonię cię widłami. Jaśnie Pan jest za dobry dla takich szujów jak ty.
. dnia listopada 14 2010 16:02:57
Ja oczywiście głupia baba jestem i do tego szuja i rasistka, ale może mi Jasnie Pan wytłumaczy: "kupic zdegenerowanej starej, nieczynnej i nieuzywanej od 60 lat drogi" i "Zablokowalem tylko zmotoryzowany ruch bo taki nakaz i kare w wys. 38 tys. zl. dostalem od ARiMR." Używana czy nie? Co Jaśnie Pan blokuje, skoro droga jest nieużywana? A jak droga jest "zdegenerowana", to czy obowiązkiem Gminy nie jest przypadniem jej regeneracja? Przepraszam za to rasistowskie pytanie.
Do Luka dnia listopada 14 2010 16:13:59
z innej beczki, czy cały rok działa kawiarenka? bo widzielismy ze dzisiaj była otwarta?
panie Luk dnia listopada 14 2010 16:16:31
Nie rozśmieszaj pan ludzi i nie omamiaj.
Najpierw zamknąłeś pan ścieżkę z Wlenia w kierunku baraku, którą od lat ludzie na piechotę chodzili do Kleczy.
Potem wykupiłeś pan drogę od dębów do Kleczy i też ją pan zamknąłeś.
A teraz jakieś pierdoły pan piszesz jaki to pan dobry nie jesteś i pozwalasz wszystkim chodzić kto tylko chce.
Drogi wyznaczone zostały po to, żeby ludzie mogli z nich korzystać a nie żeby je sprzedawać.
Luk Vanhauwaert dnia listopada 14 2010 19:09:41
kropka,
przyjdz na moj teren i zobacz, ze kazdemu pozwalam przejsc gdzie chce i jak chce. Zablokowalem tylko zmotoryzowany ruch bo taki nakaz i kare w wys. 38 tys. zl. dostalem od ARiMR.

jak pani jest glupia to nie moje slowa, ale zaczynam tak myslec. Prosze przeczytaj jeszcze raz, co jest powyzej napisane. Nie jest napisane, ze zablokowana jest tylko ta nieuzywana droga, tylko jest napisane, ze wszystkie moje tereny sa dostepne dla wszystkich. A na wymogi ARiMR ja nie mam wplywu, dla kazdego rolnika w calej Polsce sa te same.
O co co Pani chodzi? nie chce Pani spacerowac po moich terenach, albo nie chce, zeby rolnicy kupowali nieuzywane drogi, albo uwaza Pani, ze prawo wlasnosci powinno byc karalne, albo chce jak tylko ja nie moge kupic drogi, albo chce Pani, ze dobrze byloby Luka zniszczyc?
Ratunku, czy ktos tu na forum rozumie, co ta baba tutaj chce? Najpierw narzeka, ze swobodnie nie moze chodzic po moich terenach, a jak wyjasniam, ze moze, to znow ma jakis problem i dalej szuka dziury w calym.
Luk Vanhauwaert dnia listopada 14 2010 19:44:08
Do panie Luk: ja pochodze z kultury, gdzie ludzie pytaja i pytani odpowiadaja na te pytania. Prosze nastepnym razem napisac, ze to czy tamto pytanie do zart i wtedy, zeby was nie rozsmieszac, nie bede musial na te pytania odpowiadac. Odpowiadajac zawsze opieram sie na argumentach, ktore kazdy moze sprawdzic, ktore apeluja do ludziego rozsadku.
Teraz odpowiem na panskie zarzuty: kiedy kupilem palac, na dziedzincu i w sadzie nie bylo jednej ale siedem dzikich sciezek-skrotow. Kazdy chodzil jak mu bylo najblizej od domu do Wlenia. Zamknalem tylko te sciezki, ktore prowadzily przez moj sad. Sad jest czescia mojego zarobku, kiedy te sciezki byly otwarte mialem 5 kg czeresni i 100 kg jablek i pelno brudu i smieci na okolo. Ludzie chodzili po owoce bez drabiny i lamali drzewa. Teraz zbieram 1,5 tony czeresni i 6 ton jablek. Kiedy sad byl nieogrodzony regularnie wlamywano sie do mojego domu i okradano z wszystkiego co sie dalo. teraz pies moze tam biegac i ja moge bezpiecznie mieszkac.
Czy mam sie czuc winny, ze chce chronic swojej wlasnosci? Czy P. Plonski zostawia na noc otwarte sklepy, bo wtedy mieszkancy nie beda sie czuli omamieni i nieskrepowanie beda sobie skarcac droge przez miasto? Pan nie ma zamknietej posesji albo ogrodzenia wokol ogrodu? Znowu osadzacie mnie o cos, w czym nie widzicie problemu u siebie. I poza tym, kiedy nie bylo czasu na owoce, dzika sciezka przez sad byla uzywana przez 3 osoby rano i 3 osoby popoludniu, okazjonalnie turysta albo ludzie z wlenia do kosciola w niedziele. Bardzo dobrze wiem, bo stalem tam jakis czas i liczylem faktycznie ile osob tamtedy przechodzi. tez byl plakat z moim nr telefonu z prosba o kontakt w sprawie uwag dot. ogrodzenia sadu. Nikt nie zadzwonil. Pan tez nie. Pytalem kazdego , czy bedzie im przeszkadzac moje ogrodzenie. tylko jeden czlowiek powiedzial, ze szkoda, bo kiedy jest podpity to moze szybko byc w domu. Dla niego i razem z nim zrobilem nowa droge naokolo mojej posesji. Ona jest tylko 70 metrow dluzsza.
Ta droga, o ktorej Pan mysli nie jest od debow tylko od kasztanow, i juz pisalem wczesniej, ze tam tez nie ma drogi w sensie prawnym. Tez jest to dzika sciezka. Ta dzika sciezka jest nadal otwarta dla pieszych.
Chce jeszcze dodac, ze tematem tej dyskusji sa kandydaci w wyborach na urzad burmistrza. Ja nie jestem kandydatem!!!
. dnia listopada 14 2010 19:46:55
Jasnie Panie. Ja wcale nie pisałam, że marzę o chodzeniu przez Jaśnie Pańskie łąki. Prosił Jaśnie Pan o przykład specjalnych względów dla Jaśnie Pana, to ja go podałam więc proszę się nie irytować. Najpierw pisze Jaśnie Pan, że droga nie była używana, a za chwile pisze, że była, tylko była zarośnięta, to jeździli po Jaśnie Pańskiej łące. Ja mam prawo do własnej oceny, nie jestem poddaną Jaśnie Pana i w mojej ocenie likwidacja drogi komunikacyjnej pomiędzy miejscowościami jest wyjątkowym względem wobec Jaśnie Pańskiej Osoby. Zalecenia dla władz lokalnych są takie, aby tego typu dróg nie likwidować. Są wyjątki dotyczące tak zwanych dróg do nikąd. Ta droga była używana i mimo jej złego stanu samochody próbowały nia jeździć. Teraz mam poważne obawy, czy droga do zamku jest bezpieczna, bo też przecina Jaśnie Pańskie tereny.
Luk Vanhauwaert dnia listopada 14 2010 19:55:58
Kropka, ty naprawde nie wiesz o czym mowisz. Albo myli Pani czyjes tereny z moimi, albo przyjdz kobieto i pokaz mi, o ktora droge komunikacyjna ci chodzi, bo na moim terenie nigdy nie bylo drog komunikacyjnych.
Skoro nie jestes moja poddana to dlaczego zwracasz sie do mnie "Jasnie Panie"?
Anty K. dnia listopada 14 2010 20:05:46
Witam
Wieś, mało widłami, ja poszczułbym psami, prądem i z dwururki solidnie
poczęstował. Aha, kosa na sztorc też gotowa. Hallo, demokracja i wolnoć
Tomku w prywatnym domku! Skoro Luk pozwala to chodź. Nie chcesz chodzić,
to nie chodź i nie ryj. Można było kupić, to kupił. Wyjaśnił jasno. To przestań jątrzyć.
Właśnie, tematem są wybory do samorządu. Daj już temu człowiekowi spokuj.
Pozdrawiam
. dnia listopada 14 2010 20:27:55
Przed zakupem to nie był Jaś... tfu, tfu, Pański teren. "Tez jest to dzika sciezka". Oj kłamczuszku! To nie była dzika ścieżka, tylko droga komunikacyjna. Proszę Pana o sprawdzenie w obowiązującym planie zagospodarowania przestrzennego. Ta "dzika ścieżka" widnieje tam jako droga. Jest również zaznaczona jako droga na wszystkich innych mapach, dzisiejszych, starych i przedwojennych. Przestała być drogą gdy sprzedano ją Panu. Czy to nie są specjalne względy?
Luk Vanhauwaert dnia listopada 14 2010 20:42:44
kropka, 236/2 droga komunikacyjna? Niemozliwe! Nawet czolg tam nie wjedzie! Jak nie ta, to jaka?
Chyba Pani kompletnie sie myli? przed pojsciem dalej w ta bezowocna dyskusje, prosze, niech pani bedzie konkretna, prosze podac nr ewidencyjny tej drogi czy na planach ewidencyjnych czy na innych mapach, starych czy przedwojennych czy planie miejscowym, ktore ma pani przed oczami! Inaczej bedziemy pisac cala noc bez konkretow TAK-NIE, TAK-NIE, TAK-NIE.
. dnia listopada 14 2010 20:54:19
Na planie zagospodarowanie jest to działka 236 oznaczona jako droga a nie "dzika ścieżka". Proszę nie udawać, że nie wie Pan o co chodzi, bo dyskutujemy o tym od samego początku. To czy tam wjedzie czołg, czy nie to jest odpowiedzialność naszych władz sołtysów, burmistrzów, radnych skoro doprowadzili ja do takiego stanu. Teraz już nie ma o czym mówić, bo mleko zostało wylane. Wracam do samego początku. Pytał Pan o przykłady, ja podałam. Czy mam podawać dalej?
tracer DO lUK dnia listopada 14 2010 21:24:31
Panie Luk jesteś Waść dla nas niczym ojciec. jesteś Waść naszym dobroczyńcą !!
Nieodpłatnie pozwalasz Waść, nam maluczkim stąpać po swych włościach !
Dzięki Ci Panie, za twą dobroć !
:)
A w rzeczywistości:
Kupił Pan drogi rzekomo nie używane.
Drogi, które istnieją jak sądzę od czasów początku budowy zamku, zatem jakiś parę setek lat.
Kolumb nie odkrył jeszcze Ameryki a drogi, które Pan kupił już tam były !
Sołectwo, czyli w rzeczywistości jakaś tam mała grupka osób wyraża zgodę na ich sprzedaż. Śmiech na sali !
Mieszkańcy Łupek czy Kleczy rzadko korzystali z tych dróg więc nie miały one dla nich większego znaczenia, nie mniej korzystali z nich jednak przede wszystkim turyści.
Turystów nota bene nikt o zdanie nie pytał, no bo niby jak?
O to jednak w imieniu naszym jak i w imieniu tychże turystów powinien zatroszczyć się P. Burmistrz czytaj p.Mościcki.
Odbiera odznaczenia za rzekome zasługi na rzecz ratowania zabytków to o tak podstawowe rzeczy jak drogi ( w okół największej naszej atrakcji Wlenia) też powinien zadbać. Pan burmistrz głosi bowiem, wszem i wobec, że priorytetem rozwoju naszej gminy - jest właśnie rozwój turystyki. Skromnie spytam zatem - Czy nie widzi w tych swoich działaniach zatem pewnej sprzeczności ? Czy może faktycznie chodzi mu o rozwój turystyki , tyle, żę konkretnie o rozwój - Pana turystyki ?
Niby chce dobrze, przykładem na to niech będą PGR-ry. Kierował nimi kiedyś - i też je w końcu szlag trafił.
O samej basztowej nawet nie wspomnę, bowiem to żywy pomnik rządów obecnego burmistrza !
Jak mawiają - Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci :)
Jak już wcześniej pisałem :
" Nie nauczysz starego psa nowych sztuczek "
Wracając jeszcze do samej drogi.
Na dzień dzisiejszy zakazuje Pan na nich ruchu pojazdów zmotoryzowanych ( bo rzekomo wymaga tego ARiMR).
Jeżeli ruch pieszy się nasili, a tak zapewne się stanie po otwarciu ruchu turystycznego na zamku, agencja nakaże Panu zamknąć również drogi pieszym. Swołocz zadepcze przecież ekologiczną, bezcenną trawę.
Pan wówczas, bezradnie rozłoży ręce i powie nam mieszkańcom i wszystkim potencjalnym turystom - to nie ja, to ARiMR kazała mi zamknąć te drogi.
Będziesz Pan usprawiedliwiony, burmistrz poniekąd również a całą winę zwali się na tą pieprzoną agencję.

W rzeczywistości będzie tak jak było to zamierzone od samego początku.
Łupki zmienią nazwę !!!
Na Luk-ki.
:)
Luk Vanhauwaert dnia listopada 14 2010 21:30:18
W tym samym czasie kiedy rada podjela uchwale o likwidacji kawalka drogi nr 236, to samo zrobila w sprawie 2 innych kawalkow drogi do likwidacji. Dlaczego tam sie Pan nie przyczepi? Pytam wprost: jest Pan rasista? czy Pan chce naprawde, zebym byl traktowany gorzej jak inni mieszkancy? O to Panu chodzi? Denerwuje to Pana, ze Moscicki traktuje mnie normalnie i rowno jak innych

odkad jest tu gmina pewnie juz 20 lub 30 lokalnych rolnikow kupilo kilkadziesiat takich nieuzytkowanych drog, zeby wlasciwie gospodarowac swoim terenem i to nigdy nie bylo warte twojej uwagi,

Nastepny raz prosze uwazniej czytac, bo naprawde jest to meczace caly czas to samo powtarzac. Likwidacja nieczynnych, nieuzywanych drog nie jest specjalnym wzgledem tylko zwykla praktyka w polepszeniu gospodarowania gruntami. Burmistrz jako dobry gospodarz gminy musial pomoc w taki sposob kazdemu rolnikowi, ktory go o to prosil, dlatego jest ta uchwala z 1998 roku.
Przed wojna mieszkalo tu o wiele wiecej ludzi niz dzisiaj i bylo tu tez wiecej domow rolnikow, ktorzy mieli male pola, i na okolo ziemia byla dzielona na male kawalki. Dlatego te wszystkie drogi byly wtedy drogami dojazdowymi do ich gospodarstw. Po wojnie komunisci zamienili te drobne parcele o wielkie kolchozy, Polacy woleli mieszkac w blokach, a nie gdzies w polu i te domy pokolei popadaly w ruiny. Te drogi wogole nie byly potrzebne, nawet byloby glupio i zbyt kosztownie utrzymywac drogi niesluzace nikomu w dobrym stanie. Wiele z tych drog na dzien dzisiejszy i ta droga nr 236 wogole nie sa juz do rozpoznania. Sa zarosniete i wygladaja wiecej jak las niz droga. dzwonilem wlasnie do starszego sasiada, zeby mi powiedzial, kiedy osatni raz ta droga byla uzywana. Powiedzial mi, ze pamieta, ze jak byl dzieckiem to byla tam kapliczka i pamieta, ze PGR nie uzywal tej drogi i nie utrzymywal jej. I to bylo jakies 50 lat temu. Teraz wszystko jasne wiec prosze o nastepny przyklad.
bandaż dnia listopada 14 2010 21:37:17
następny, co nie kuma o jaką drogę chodzi. Dziwnie myślenie logiczne w narodzie ginie. Ależ ten Jasny Pan musi mieć cierpliwość!
Luk Vanhauwaert dnia listopada 14 2010 22:06:08
tu caly czas ludzie myla 2 dzikie sciezki piesze z droga, ktora kupilem. Droga 236, ktorej czesc kupilem juz od 50 lat nie chodzil zaden czlowiek, ani nie przejechal zaden samochod, kon, lub turysta, ani Krzysztof kolumb. Ona jest zarosnieta, nie mozna w niej rozpoznac drogi, bo jest tam tylko gaszcz dzikich roz, tarniny, samosiejek i chaszczy. podstawowe formalnosci dotyczace tej drogi zostaly zalatwione za czasow kadencji Szeffsa. Konkluzja jest taka, ze dostalem wiecej specjalnych wzgledow od Szeffsa niz od Moscickiego.
Natomiast jedna z tych dzikich sciezek, o ktorej tracer mysli, ze chodzili nia turysci i ze jest starsza niz Kolumb bo sredniowieczna juz zostala zlikwidowana przez PKP, kiedy ogrodzili sad. Wtedy ludzie zaczeli wydeptywac nowe sciezki, o ktorych juz wczesniej mowilem i ktore zostaly zamkniete nowym ogrodzeniem sadu. Aby pomoc jednemu sasiadowi i turystom do szybkiego dostania sie do Lenna zbudowalismy nowa droge, ktora teraz wszyscy turysci chodza.
ta druga dzika sciezka to jest ta, ktora idzie od kasztanow wzdluz lasu, i laczy sie po 2 km z droga asfaltowa do Kleczy, ktora ludzie blednie myla z droga 236, ktorej fragment kupilem. Ta sciezka jest czescia laki, ktora dzierzawie, tam ludzie moga swobodnie chodzic bez problemu. I jak tracer insynuuje, ze nakaz i kara, ktora otrzymalem od ARiMR to pretekst do calkowitego zamkniecia tego przejscia, to zapraszam do obejrzenia protokolu kontroli i decyzje Agencji.
@@@ dnia listopada 14 2010 22:44:48
Bandaż ten twój jaśnie pan chodzi w spódnicy
kilometr dnia listopada 14 2010 23:03:47
Te dzikie ścieżki to pikuś w porównaniu z pensją burmistrza.
Nawet wszystkie razem nie mają trzynastu tysięcy kilometrów!!!!!!
wieś2 dnia listopada 14 2010 23:35:41
luk ma proces... (nie karny) fuzje demencji z hipokryzją ocierając się o pomówienia. ryzykuje przeprosiny z nawiązką na cel dobroczynny. Pomyślnego bełkotu o wszystkim tylko nie o wyborach !
Krzysztof Kolumb dnia listopada 15 2010 00:28:46
Przeczytałem jeszcze raz wszystkie komentarze wychwalające obecne władze za umiejętności pozyskiwania funduszy unijnych.
Nie było to trudne gdyż Nick o inicjałach ? sam z sobą rywalizuje w tej materii.
A przy każdym z nich ochy i achy.
Cieszyłem się jak małe dziecko, gdy czytałem, że szuflady są pełne wniosków umów i wszelakiej dokumentacji pozwalającej pozyskać pieniądze liczone w milionach.
Bałem się tylko o sejf gminny czy pomieści tak wysokie kwoty dofinansowania.
A tu nagle w dniu dzisiejszym dowiaduję się, że gazeta prawna od kilku lat przeprowadza ranking:
Europejska Gmina-Europejskie Miasto.
Byłem przekonany, że mój Kochany Wleń po wcześniejszych zapewnieniach Nick o inicjałach ?
odnajdę w pierwszej części tabeli.
Przestawałem się cieszyć jak małe dziecko gdy doszedłem do połowy podanych wyników, a tam nie było ciągle mojego Wlenia.
W końcu odnalazłem tak bliski memu sercu Wleń.
Jestem zdruzgotany wynikami i jedynie o sejf jestem spokojny.
Czy Ja mieszkaniec gminy jestem temu winny?
Według Nick o inicjałach ? Zapewne tak.
sikająca dnia listopada 15 2010 08:06:59
<OFERTA
W planach rozwoju społecznego i gospodarczego gminy przewiduje się eksploatację miejscowych złóż bazaltu, wapieni, piaskowców oraz łupków złotonośnych.>

http://www.naszlaku.pl/dane/prezent/_prez_gm/wlen/w1.htm
tracer dnia listopada 15 2010 12:34:55
Moim zdaniem władze Wlenia powinny puszczać kupony LOTTO , wygrana w ich przypadku jest bowiem bardziej prawdopodobna niż pozyskanie jakichkolwiek funduszy z UE za składanych wniosków.
Jeżeli przytoczyłbym do tego jeszcze pewne przysłowie z tym związane ( o tym, kto ma szczęście) , to szanse naszych władz na taką wygraną - ROSNĄ !
:)
do tracer dnia listopada 15 2010 13:34:50
To pewnie jesteś milionerem....
mgh dnia listopada 15 2010 19:05:30
Ja nie posiadam dokładnych planów Wlenia, więc niestety nie mogę sprawdzić, gdzie jest ta niezwykła droga 236. Toteż mam wielką prośbę do kropki i pana Luka - czy moglibyście zaznaczyć na zdjęciu, w którym miejscu znajduje się działka, o której mowa?
http://img709.imageshack.us/img709/7713/obrazek12f.png
Oto zdjęcie satelitarne, mam nadzieję, że dostatecznie dokładne.
Wystarczy je skopiować do programu Paint, zaznaczyć miejsce (najlepiej kolorem czerwonym) i zapisać obrazek pod dowolną nazwą jako plik o rozszerzeniu .jpg
Następnie proszę wejść na http://img709.imageshack.us/
wybrać z katalogu plik z obrazkiem, wysłać i tutaj w komentarzach umieścić link.
Jeśli macie prostsze sposoby, to droga wolna. Ten szczegółowy plan działania zamieszczam na wszelki wypadek - nie każdy potrafi korzystać z Painta.

Mam nadzieję, że nie zignorujecie mojej prośby.
Czekam na linki i serdecznie pozdrawiam :)
Adam Słodowy dnia listopada 15 2010 19:25:01
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
przybliż Wleński Gródek, nieco na zachód i po bólu! Droga 236 ma ok 750 m długości.
mgh dnia listopada 15 2010 19:43:32
Łoo... Rewelacja! Dziękuję bardzo :)

To teraz mam kolejne pytanie, tym razem skierowane do wszystkich :)
Słyszałam kiedyś o planach stworzenia świeżki krajoznawczej. Roślinki, widoczki, czasem jakaś ławka i tablica informacyjna. Jeśli dobrze kojarzę, początek miał być tam przy budowanym hotelu SPA (okolice działki 285) i kończyć nad najwyżej położonym cmentarzem.I teraz pytania:
* czy rzeczywiście coś takiego miało powstać? A może już powstało?
* czy koniec tej ścieżki nie miał przebiegać właśnie po działce 236? Czy może po 237/6?


Pytam, gdyż obiło mi się o uszy, iż ścieżka nie może powstać właśnie ze względu na sprzedaż jakiejś działki nad cmentarzem. Takiego, phi!, głupiego fragmentu pola. Błahy kawałek ziemi, ale jednak plany ścieżki diabli wzięli. Możliwe, że zupełnie coś mylę. Nie jestem dobrze zorientowana w tych tematach. Ale to ciekawe, więc pytam :) Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mnie oświecić :)
Do Luka dnia listopada 15 2010 19:55:47
Szanowny Panie za kogo Ty się masz albo uważasz.Za objawienie,za coś nadprzyrodzonego,za posiadacza wszystkich mądrości.UBLIŻASZ LUDZIOM tu urodzonym.Mieszkających w biedzie i nędzy.Dlaczego nie poruszysz ze swoim kolegą Burmistrzem tej sprawy sprawy pomocy.Zle funkcjonującej Opieki.Wyliczasz zasługi niejednokrotnie przypisane.Dlaczego nie powiesz że utrzymywanie zakładu gdzie pracuje przywieziony w teczce jak to ktoś się wyraził kolega Burmistrza jest idiotyczne.Jako uzasadnienie podaje Burmistrz zapobieganie bezrobociu kredytując zakład.Wyliczasz pozytywy a gdzie negatywy? Mówisz że dostałeś więcej specjalnych względów od Szefssa? To dlaczego mówiłeś że straciłeś przez niego ciężkie pieniądze?Nie Tobie Szefss nie pasował bo nie pozwalał Ci się wcinać w sprawy urzędowe.Tobie Szefss nie pasował ale za to przypasował Ci Mościcki.Pasujecie do siebie bardziej jak myślisz.Wazelinujesz a On to lubi,oj lubi.Bardzo nie lubi prawdy w oczy i w odwecie szuka haka.Znalazł haka na mieszkańców budynku 34 w rynku odcinając im dojście od podwórka.Mają opał nosić z parkingu który wybudował.Ostatnio głośna sprawa we Wleniu jedna i druga.Co Ty człowieku wiesz o życiu mieszkańców?O ich problemach małych i dużych.Nie chwal dnia przed zachodem słońca.Siedż tam na tej swojej górze i remontuj bo za to Cię chwalą.Kupuj bez przetargu póki możesz.Odcinaj ludziom dróżki do których byli przyzwyczajeni bo robisz porządek pasujący Tobie.Patrz jaki jesteś wspaniałomyślny piszesz zbudowaliśmy nową drogę.A z kim ją budowałeś?A dzierżawisz ile? Pilnuj więc swoich spraw a nasz Wleński Gródek zostaw mieszkańcom.I oby Twój pupil przerżnął w wyborach.A wiesz kto by się cieszył? Ci zktórymi się nie liczy.A płakaliby wazeliniarze bo każdy ma jeszcze coś do załatwienia.Ciekawe co ma do załatwienia Pan Panie LUK?
do mgh dnia listopada 15 2010 20:04:25
Tak, ścieżka. Tak, turystyka. Tak roślinki... Tak nasz szeroko uśmiechnięty wspiera rozwój turystyki ze szczególnym uwzględnieniem ruchu pątniczego.
Anty K. dnia listopada 15 2010 20:54:41
Witam
Można też na Google r11; Maps r11; wrzucasz Wleń i następnie zbliżasz,
lepiej widać na Satellit lub Earth3D. Jest też taki amerykanski
komercjalny Geosatelita na żywo, można u sąsiadów kamyki i nie tylko zobaczyć.
Ale ostrzegam, każdy metr od pewnej wysokości kosztuje 50 dolców,
a następne metry już ponad 100 r11;kę i czasowo też dochodzą następne.
Zalecam ostrożność w oglądaniu. Koszta powalają! W minutę można zapłacić
nawet 2000 dolarów amerykanskich. A co tam, co się nie robi dla wiedzy.
Pozdrawiam
Do autora zarządzenie dnia listopada 15 2010 20:59:21
Zarządzenie dnia listopada 11 2010 10:46:14
W związku z dorocznymi targami ptactwa nakazuję wszystkim mężczyznom gminy Wleń utrzymywać posiadane ptactwo w gotowości i czystości. Przegląd ptaków będzie się odbywał w każdą pierwszą sobotę miesiąca przed gołębiarką. Każda próba dopingu polegająca na doklejaniu jaj strusia będzie surowo karana biciem w dzwony.

Dawno sie tak nie usmiałam - jesteś super
mgh dnia listopada 15 2010 21:02:53
Ale na Google Maps nie są, z tego co mi wiadomo, zaznaczone numery działek. A o komercjalnym Geosatelicie kiedyś już słyszałam, ale nigdy nie przyszło mi do głowy, by z niego skorzystać :P

Anonimie o nicku "do mgh", jeśli wiesz coś więcej o tej trasie spacerowo-krajoznawczej, napisz, proszę!
Luk Vanhauwaert dnia listopada 15 2010 21:21:29
Adamie Slodowy, no madre, zreszta jak zawsze: nie rob tego sam.
Nie kupilem 750 m, tylko 300, kawalek, ktory jest pomiedzy polami, ktore dzierzawie.
Aby kazdy wiedzial, jak ten kawalek wygladal w 2006, kiedy kupilem, prosze kliknac na ponizszy link:
http://cid-ba000f14746e864b.photos.live.com/browse.aspx/wyglad%20nieuzytkowanej%20drogi%20nr%20236?sa=186206291

2 fotografie na poczatku i koncu i 2 nastepne gdzies w srodku.

mgh, faktycznie przebiega sciezka przez moje pole-lesna sciezka dydaktyczna, dalem moja zgode bez problemu i bede nadal wsperac takie incjatywy tylko chce utrzymac wokol mojego domu troche prywatnosci, ale mysle, ze kazda rozsadna osoba to zrozumie.
I Do Luka , nie wiem, co ty chcesz mi powiedziec przez swoje chaotyczne lzenia. Jest pewne, ze ja juz nic nie chce zalatwic, bo wode juz mam.
I wracajac do tematu, mysle, ze Moscicki jest rozsadnym kandydatem dla rozsadnych ludzi z Wlenia i gminy. Ci nierozsadni moga zawsze glosowac na burmistrza rynku Ginka.
Luk Vanhauwaert dnia listopada 15 2010 21:25:31
z gory przepraszam-klikniecie na link nie dziala, trzeba go skopiowac i wkleic na pasek;
mgh dnia listopada 15 2010 21:38:33
Poradziłam sobie z wklejeniem linku i obejrzałam zdjęcia. Rzeczywiście nie przypomina to ani ścieżki, ani drogi. Ale nie wiem, jak to wygląda teraz.

Te 300metrów, jakie pan kupił, służy Panu do przemieszczania się pomiędzy polami...? Czy po co Panu taki skrawek ziemi?

Gdzie jest/gdzie ma być poprowadzona ta ścieżka? Bo skoro jakaś powstała, to jest kolejny plus dla pana Mościckiego :) A jeśli nie... to pojawia się pytanie - czemu nie?

To miłe, że udostępnia Pan swoją ziemię pod ścieżkę dydaktyczną :)
. dnia listopada 15 2010 21:50:54
http://oi.uwoj.wroc.pl/dzienniki/Dzienniki_2008/Dz_U_Nr_28.pdf
strona 2382 (102) Załącznik graficzny 5.1
Jakoś dziwnie pokrywa się z tą "dziką ścieżką". Tu jest czarno na białym w przenosni i dosłownie.
Do Jaś.. tfu Pana. Pytałam jeszcze czy bezpieczna jest droga do zamku, która też przecina Pańską własność? Czy długo jeszcze będziemy mogli z niej korzystać?
mgh dnia listopada 15 2010 22:03:13
Kropa ma trochę racji.

Pan Luk pozwala wszystkim chodzić po jego ziemi. Cieszmy się z tego! To sympatyczne i miłe. Wszystko fajnie. I załóżmy, że pan Luk zawsze będzie wszystkim pozwalał tam łazić. Też fajnie.
Ale... Pan Luk nie będzie zarządzał tą ziemią wiecznie.

Wyobraźmy sobie teraz taką okropną sytuację:
Pan Luk ginie w wypadku. Jego ziemia przechodzi w ręcę jakiś spadkobierców. Oni postanawiają ziemię sprzedać. Pojawia się nowy nabywca. Jakiś... Amerykanin! Przyjeżdża Amerykanin z Chicago i postanawia wszystko ogrodzić. Wolno mu? Wolno. I co wtedy?

Dobry burmistrz powinien tak zarządzać ziemią gminy, aby powyższa sytuacja po prostu NIE MOGŁA się wydarzyć.

Z tego, co widzę, pozostało nam wybrać lepszego burmistrza w najbliższych wyborach i modlić się o dobre zdrowie pana Luka :)
obiektywny dnia listopada 15 2010 22:23:07
Z mapy wyraźnie mi wynika, że nr 236 to droga-skrót łącząca "dęby" z drogą 239 do Kleczy. Zarośnięta i zaniedbana, ale zawsze droga.
Ludzie jeździli inną trasą bo było im wygodniej a ugory wokół drogi były długo przez nikogo nie użytkowane.
Pan Luk zapewne dostał karę (o ile w ogóle dostał...) za "zadeptanie" łąki poniżej drogi. Nikt nie miałby prawa doczepić się do tego, że ktoś porusza się wyznaczoną drogą.
Zamiast sprzedawać ową drogę trzeba było wpuścić tam kilku interwencyjnych i wyczyścić ją tak aby mogła służyć społeczeństwu. Trzeba ją było zostawić po to, żeby w przyszłości mieć jak położyć na przykład, wodociąg, telefon czy jakiekolwiek inne media (czy przypadkiem tą drogą nie przebiegał wodociąg z lasu do Lenna?). A teraz albo naokoło, albo płacić Lukowi za dzierżawę.
Sprzedawanie drogi będącej skrótem (nie tylko do chodzenia i jeżdżenia) do innej miejscowości nie jest dla dobra ogółu tylko dla dobra jednego właściciela. Swoją "drogą" to ciekawe za ile...
Jest to więc przykład, że działania obecnych władz jest sprzeczne z interesem gminy a więc nas wszystkich.
Bardzo dobry przykład antyspołecznego działania przed wyborami.
WYBORCO!
Wybierasz władze nie dla Luka i innych popleczników obecnych władz. Wybierasz je dla siebie! Wybierz dobrze a może ktoś zadba o dobro ogółu a nie o dobro wąskiego grona przyjaciół.
Panie Luk. Naprawdę się nie dziwię, że broni pan tak obecnych władz. Też bym chciał na pana miejscu, żeby ich kadencja trwała wiecznie...
lol dnia listopada 15 2010 22:27:42
A sprzedawanie kawałka drogi z całej drogi jest już w ogóle idiotyzmem. Po co sobie zostawiać kawałek drogi prowadzącej donikąd. Obłęd!
mgh dnia listopada 15 2010 22:36:56
A właśnie!
Nie zwróciłam na to wcześniej uwagi. Czemu nie została sprzedana cała droga tylko jej część? Panu Lukowi się nie dziwię - po co ma kupować całą, skoro chce mieć tylko fragment. Ale że ktoś pozwolił, aby został fragment drogi ns środku pola?! Drogi prowadzącej do nikąd?! Nie wierzę w to, co widzę! Nieprawdopodobne...
s dnia listopada 15 2010 22:43:37
Wystarczy 1 metr. I już człowiek nie może się bezkarnie porusza, bo rączka w rączkę brak metra drogi.
Luk wielkoduszny kupił aż 300 m
Leśny skrzat dnia listopada 15 2010 22:48:14
Pozostała droga jest własnością Lasów Państwowych. Oni jej nie sprzedadzą.
PS dnia listopada 15 2010 22:55:32
Droga jest ogólnie dostępna każdy może się po niej przespacerować tylko, że prowadzi do nikąd.
do mgh dnia listopada 15 2010 23:03:54
Ciekawe przetargi w gminie Wleń:
1
http://wlen.pl/bip/index.php?id=33&cpast=89

mapa: http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
Ciekawy? Wystarczy pokopać,
mgh dnia listopada 15 2010 23:10:01
Właśnie się dowiedziałam o pewnej ciekawostce.

Co zrobić abyśmy mieli pewność, że zawsze będziemy mogli chodzić drogą do zamku, która należy do pana Luka? Otóż pan Luk może nam to zagwarantować poprzez stworzenie zapisu w księgach wieczystych mówiącego o tym, że przejście będzie. :)

Nie znam się na szczegółach prawnych. Jednak myślę, że cała masa prawników chętnie w tej sprawie coś doradzi. Proste rozwiązanie może uchronić mieszkańców Wlenia i turystów przed możliwymi okropnymi konsekwencjami.

Tylko, co na to powie pan Luk?
:) dnia listopada 15 2010 23:55:17
Pan LUK zapomniał w swoim zestawieniu podać ile pieniędzy poszłó na wspólne wyjazdy Burmistrza Mościckiego z pania Komstą i co z tego maja mieszkańcy gminy
:) dnia listopada 16 2010 00:07:55
A wogóle to sprytnie odwrócił uwagę od tematu. Tematem tego forum są wybory. to że piszący na forum nie ujawniaja swoich nazwisk najlepiej świadczy o atmosferze strachu jaka od lat sączy się w naszej małej gminie. Niestety cała męska trójka ma w tym udział. skłócili społeczność i napuścili na siebie bardzo skutecznie. Skłóconymi i wystraszonymi łatwiej się rządzi.
Ja głosuję na panią Kobierecką. Przynajmniej nie należy do tej koterii i będzie inaczej. do zwolenników tej pani: Zróbmy wszystko aby jak najwięcej ludzi poszło na wybory i oddało na nią głos, to jedyna szansa na zmianę i cywilizowane relacje między mieszkańcami. Jeśli chodzi o program to bez przesady.Ci co tak glośno krzyczą, że taki dokument mają na pewno nie napisali go samodzielnie- znamy ich i wiemy na co ich stać-co najwyżej na nieudolne ściągnięcie. Pani Kobierecka ma poważne plany i propozycje tyle, że jak trzeba robić to robi, a nie gada, że coś ma.
:) dnia listopada 16 2010 00:11:52
Do "uczciwego" starosty Zycha. Czy ten program powstał w taki sam sposób jak powtsawały raporty o pracy szkoły w Pilchowicach? Kończ pan i się nie kompromituj. Jest pan specjalistą ale w oszukiwaniu ludzi.
Anty K. dnia listopada 16 2010 09:14:23
Witam
Pytanie formalno prawne do admina.
Od kiedy i do kiedy będzie kompletna cisza wyborcza na tym portalu?
Pozdrawiam
rolnik dnia listopada 16 2010 10:12:45
Drodzy Rolnicy z gminy Wlen! Patrzcie, tu są ludzie, którzy odmawiają nam prawa do prawidłowego gospodarowania naszymi gospodarstwami!
Bo chcą, aby nasze podatki słuzyły do utrzymywania nikomu nieprzydatnych drog.
Utrudniają nam rozwój i gospodarowania naszymi gruntami, chca dzielić nasze pola krzakami i brudem i każą jezdzić nam na około naszymi pługami. To jakiś bzdurny wymysł urzędników i nierobów, którzy nigdy w życiu ani razu nie pracowali fizycznie.
Sławek Osiecki dnia listopada 16 2010 10:31:19
Dzięki za wszystkie linki. Bardzo ciekawe. Geoportal jest super. Nie znałem tego. Ta działka 249, to chyba jest cmentarz, który chciał kipić Vanhauwaert. I co? Zrezygnował?
Dziennik Urzędowy też jest super. Tu także znalazły się Góry Stołowe. Vanhauwaert pisał kiedyś pod artykułem dotyczącym Tarczynki, że zanim plan zagospodarowania stanie się prawem, to jest wnikliwie sprawdzany przez wielu mądrych ludzi, którzy stawiaja na nim jeszcze mądrzejsze pieczątki. Zaczynam więc nabierać pewności, że wprowadzenie na naszym terenie Gór Stołowych było celowe.
Panie Burmistrzu - Prosimy o więcej informacji na temat tej wizji. Zdawało nam się, że w dziedzinie geografi już niewiele zostało w Polsce do odkrycia, a tu Góry Stołowe w Dolinie Bobru. To koniecznie trzeba opublikować w literaturze fachowej i w National Geographic. Nasza Gmina bedzie sławna na cały Świat. Otworzył mi pan oczy. Teraz więcej rozumiem. Rozumiem skąd te tarasy na górze Tarczynce, a własciwie to już nawet nie Tarczynce, bo jak pan powiedział na wrześniowej sesji "to jest jakieś zbocze". Mnie trudno zrozumieć tak mądre słowa. Zbocze bez góry, góra bez zbocza, czy też może góra "Zbocze"? Jest to całkowicie zbieżne z bardzo mądrą i fachową opinią Dyrektora Parków Krajobrazowych - "za Górę Tarczynka uważa się płski wierzchołek na wschód od wsi Tarczyn". Naprawdę jestem pod głębokim wrażeniem. Góra bez zboczy składająca sie tylko z wierzchołka. Muszę jeszcze tylko dopytać z którego, bo według Geografi Polski Tarczynka jest górą o dwóch wierzchołkach? No ale płaski wierzchołek? Jako żywo mamy Góry Stołowe.
Obserwator dnia listopada 16 2010 10:33:10
Pani Kobierecka już pokazała jak będzie zabiegać o "cywilizowane relacje między mieszkańcami" :))) Cytuję hasło przewodnie na plakatach: "Panom już dziękujemy!" Tekst mówi sam za siebie i dobitnie obrazuje poziom tej Pani. Odniosę się jeszcze do zdania z powyższej wypowiedzi: "Jeśli chodzi o program to bez przesady." Wg mnie właśnie chodzi o ten program, konkretny plan działania na najbliższe 4 lata. Pani Kobierecka ma plany, jest pracowita...tyle że nie ma ani konkretów ani wiedzy na temat funkcjonowania samorządów. Więc kiepski z niej kandydat...
Bogdan dnia listopada 16 2010 10:39:19
W programie dla rolników przewiduje się utworzenie Gminnych Gospodarstw Rolnych GGRów, w których każdy znajdzie pracę.
Mam program dla każdego i daję stówkę gwarancji
Obsrwator niepieprz dnia listopada 16 2010 10:57:38
Tych trzech Panów już pokazało na co ich stać! Im już za wszystko dziękujemy! I nigdy więcej już na nich nie zagłosujemy!
Kobierecka ma program- czytałem- jest realny i bardzo dobry dla naszej gminy. Kobierecka ma wystarczającą wiedzę, żeby zostać Burmistrzem. Kobierecka otacza się fachowcami, a nie "kolesiami". Zjednoczyła wieś Modrzewie, jako jedyna pozyskała dla wsi środki UE, działa w radzie rodziców - i to jak działa! Jest pomysłodawczynią i organizatorką wyjazdów dzieci szkolnych na basen. Pomysłodawczynią i organizatorką integracji branży turystycznej w naszej gminie itp. itd
Kobierecka ma rodzinę, męża dzieci, dom. Gotuje pierze i sprząta. Prowadzi sklep i agroturystykę.
Nie widzę lepszej osoby
na urząd Burmistrza w Naszej Gminie

Obserwator - głosuj na Iwonę Kobierecką. Dajmy szansę kobiecie, wraz z rodzinami głosujcie na Iwonę Kobierecką.
:) dnia listopada 16 2010 11:10:27
Obserwator i bogdan, wy macie wiedzę - jak obiecywać i robić w konia ludzi, "w planach przewiduje się" w dalekiej przyszłości- styl z PRL, a kto weźmie kaskę za stworzenie takich planów- dobrze wiecie, że na samym tworzeniu planów mozna nieźle zarobić. Potem z szerokim usmiechem mozna powiedzieć, ze nie wyszło bo mieszkańcy sie nie znają
Obserwator dnia listopada 16 2010 11:16:41
Nie uważam że bycie kobietą daje taryfę ulgową. Sam pomysł głosowania tylko dlatego że jest kobietą jest śmieszny. Najlepszą obroną jest atak, zwłaszcza anonimowo i zwłaszcza gdy ma się niewiele do zaoferowania. Nie będę głosować na kogoś, kto ma w zanadrzu fachowców. Ktoś kto ubiega się o takie stanowisko powinien być sam fachowcem.
:) dnia listopada 16 2010 11:23:15
Do rolnik - ma pan rację.
Panowie - obecnie kandydaci dbają głównie o pozory. Z rolnikami się nie liczą. Truskawkowe pole ( z dojazdem asfaltową drogą zrobioną za pieniądze gminy) to nie to samo co uprawa zboża czy hodowla zwierząt. Więc głosujcie na panią Kobierecką.
Ona przynajmnie rozumie rolników i wie o co chodzi w codziennym życiu. Władza ma służyć mieszkańcom, a nie mieszkańcy władzy o czym Mościcki i Zych zapomniel Jeśli się wstydzą, że mieszkają w gminie rolniczej to niech się nie pchają.Rolnik pracuje bardzo ciężko i władza ma tworzyc warunki aby im się żyło lżej a nie żeby ładnie wyglądało.
Można oczywiście połączyć jedno z drugim, ale do tego potrzebna jest wyobraźnia i szacunek dla ludzi a tych startującym włodarzom brakuje.
Sławek Osiecki dnia listopada 16 2010 11:24:49
Obserwator - o jakiej taryfie ulgowej piszesz? Wleniem od początku lat 90tych rządzą faceci. Blokada dla kobiet. Jaki jest efekt tych rządów to widać! Pani Kobierecka jest sołtysem nie dlatego, że umie napuszczać ludzi na siebie, tylko dlatego, że umie ich zjednoczyc do wspólnego działania dla dobra wszystkich. O to mi właśnie chodzi, aby Wleniem nie rzadzili kacykowie, co to umieją wytłumaczyć kogo mamy nienawidzić i za co, ale ktoś kto będzie umiał nas pogodzić i zmotywowac do działania razem dla naszego dobra. Widzisz może innego kandydata o takich zdolnościach?
:) dnia listopada 16 2010 11:33:12
do obserwator.
O jakich fachowcach pan mówi o tych startujących panach? Jesli są fachowcami to tylko w szykanowaniu niewygodnych oponentów. Nawet nie oponentów. tych , którzy nie sa za nimi.Kawała Pana Zych opowiadany na bibkach - świadczący o jego poziomie opowiadany pracownikom na współnych bibkach to : rJaki jest szczyt beszczelności? Nasrać (Tu padało nazwisko wygryzionej przez niego dyrektorki ) na wycieraczkę i poprosic o papier.r1; Kto się z tego nie śmiał był postrzegany jako wróg Zycha i odpowiednio potraktowany.
Obsrwator niepieprz dnia listopada 16 2010 11:49:01
Zasługi Pani Kobiereckiej opisano powyżej. Jest tego naprawdę sporo. A zasługi tych Panów:
163 miejsce w rankingu pozyskanych środków unijnych na 169 gmin - dobrze, że w ogóle nas sklasyfikowano. Miliony na świetlice, które stoją puste. Bez planów zagospodarowania, niszczeją, odwiedzane sporadyczne przez sołtysa, który omiata pajęczyny z drzwi. Kanalizacja Pilchowic, do której każdy musi się podłączyć ale nie wiadomo jeszcze ile to będzie kosztować? Czy tego Nam potrzeba? Czy to są dobre inwestycje? Czy tak fachowcy wydają publiczne pieniądze?
Czy fachowcy tak działają?
Wyborca do obserwatora dnia listopada 16 2010 12:11:52
W plakacie wyborczym P. Kobiereckiej nie widzę żadnej złośliwości, grzecznie i kulturalnie dziękuje Panom kandydatom za dotychczasowa urzędowanie.
Wielkie słowa uznania za takt grzeczności w stosunku do tych Panów
I takiej atmosfery potrzeba w Naszym Urzędzie.
A takim fachowcom, którzy sprawili, że Gmina Wleń jest na ostatnich miejscach, w ilości złożonych wniosków i pozyskanych funduszy to my Wyborcy również dziękujemy.
Zosia dnia listopada 16 2010 12:41:03
Ludzie, cza wybrać Bogdana, on czy kredyty spłaca.
mgh dnia listopada 16 2010 12:43:31
Hehe :)
Chyba nie każdy zrozumiał hasło pani Kobiereckiej.
Panom już dziękujemy = trzej kandydaci na burmistrza niech lepiej znajdą sobie inne zajęcie. Moim zdaniem to nie ma nic wspólnego z feminizmem.
Szkoda, że nie każdy załapał :P
mgh dnia listopada 16 2010 12:51:20
Mam nadzieję, że zaglądają tutaj wszyscy kandydaci. Toteż mam do nich taką malutką prośbę, sugestię, czy propozycję. Jak zwał, tak zwał.
Bez względu na to, kto wygra, uważam, że super by było, aby Wleń miał więcej kartek pocztowych. I nie jakieś barachło, gdzie kościół widać jak przez mgłę, panorama miasta jest zrobiona w listopadzie, a wszystko prezentuje się w grobowych odcieniach szarości!
Chodzi mi o porządne pocztówki! W ostatnim czasie pojawiają się coraz ładniejsze, ale to ciągle nie to. Uważam, że Wleń stać na coś lepszego. Wystarczy znaleźć dobrego fotografa i odpowiednio je wydrukować.

Widokówki to świetny sposób na promowanie miasta!

Coś takiego nie jest wydatkiem ponad siły gminy. Zawsze można spróbować zdobyć dofinansowanie.

Co Wy na to? Sprostacie takiemu wyzwaniu? ;)
Wilma dnia listopada 16 2010 13:21:26
(...)kościół widać jak przez mgłę, panorama miasta jest zrobiona w listopadzie, a wszystko prezentuje się w grobowych odcieniach szarości!

Czy naprawdę uważasz, że foty pokazujące Wleń "jak żywy" byłyby w stanie zachęcić kogokolwiek do przyjazdu tutaj?
Kościół - z brudnymi, zniszczonymi witrażami i "opitolonymi" do gołego drzewami obok - rzeczywiście: widok dla konesera! ;)
Miasto brudne, z zasyfiałymi chodnikami (zastawionymi autkami lub otwieraną na zewnątrz bramą (Stachowicza), z odrapanymi domami i zagraconymi podwórkami; rozwalone kubły na pierwszym planie...
Smród i muchy wielkie jak krowy = bonus dla odwiedzających...
Co tu promować?
do mgh dnia listopada 16 2010 14:32:53
Szare i czarne też mogą być ciekawe
http://wlen.org.pl/galeria/100.html
mgh dnia listopada 16 2010 16:12:33
Owszem, szare i czarne mogą być nawet najpiękniejsze - ale takie kolory muszą wynikać z intencji fotografa, a nie z brzydkiej pogody. ;)

Wilma, zupełnie się z Tobą nie zgodzę. Po pierwsze, musimy mówić o tym samym, bo inaczej powstanie masa nieporozumień. Toteż rozdzielmy dwa tematy.
Najpierw o pocztówkach, potem o wyglądzie miasta. Bo to zupełnie co innego.

POCZTÓWKI
Zapytałaś, czy naprawdę uważam, że foty pokazujące Wleń "jak żywy" byłyby w stanie zachęcić kogokolwiek do przyjazdu tutaj? Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, gdyż nie wiem, co masz na myśli mówiąc "jak żywy". Użyłaś dziwnej formy sugerującej, iż z mojej poprzedniej wypowiedzi wynika, że tak rzeczywiście uważam. Powiem tak: jeżeli zdjęcia przedstawiające Wleń "jak żywy" to zdjęcia podbite, zrobione przez dobrego fotografa przy dobrej pogodzie, wiosną, latem bądź zimą przy dużych opadach śniegu, jeżeli to zdjęcia wybiórcze i ukazujące to, co w tym regionie najpiękniejsze... to TAK! Jak najbardziej mogą zachęcić turystów do udania się w te regiony.

Zacytowałaś fragment mojej wypowiedzi. Jest w nim zawarty opis pocztówki, którą kupiłam ostatnio w kiosku przy rynku. Opis pocztówki, która istnieje i nie jest ładna. A nie pięknej pocztówki, o której powstaniu marzę.


WYGLĄD MIASTA
Uważam, że Wleń ma ogromny potencjał turystyczny. Uwielbiam Wleń! Ale w nim nie mieszkam. A to, co wymieniasz, rzuca się w oczy przede wszystkim mieszkańcom.
Brudne chodniki nie są bardziej brudne niż w innych miastach. Odrapane domy - gdzie tego nie ma? Kościół ma zniszczone witraże? Pierwszo słyszę. Smród?! Jaki smród? Nigdy w życiu nie czułam smrodu we Wleniu! Może dym zimą... ale nie smród!

Mi przeszkadza całkiem co innego. Najbardziej te okropne bloki, które psują panoramę miasta. I taki świecący neon nad barem. Nie wiem, czy nadal wisi, ale jak był, to okropnie mnie irytował. Puste place zabaw. To razi w oczy. Taki pusty plac. Ni to beton, ni to trawa... Graffiti przy dworcu. I ta budowla obok. Ni to dom, ni to barak. Grunt, że całe zniszczone. Kiedyś dokuczał brak kawiarni. Teraz są aż dwie! Jedna przy rynku, druga koło baszty. Kiedyś pewna pani z sanatorium narzekała na brak pamiątek. Ja też chętnie bym coś przywiozła znajomym. Może figurkę z ratuszem? Albo jakiś witrażyk z basztą? Albo coś bardziej praktycznego - kubek z wizerunkiem wleńskiego rynku! Takich kubków kupiłabym od razu cały zestaw dla siebie.

Owszem, podwórka są brudne. Ale turyści nie chodzą po podwórkach.
Owszem, domy są odrapane - ale dzięki temu widać, że są stare, a to dodaje miastu uroku.
Owszem, kościół może nie powala na kolana. Ale jest otoczony cmentarzem. W dużych miastach przy kościołach nie ma cmentarzy.

To wszystko ma swój urok!
Trzeba doceniać to, co się ma. Mam przed sobą pocztówkę wsi Modrzewie. Co tam jest? Jakiś zamek? Ratusz? Zabytkowa fontanna? Nie! Nic z tych rzeczy! To wioska! Ile razy słyszałam, że tam nic nie ma! A tu proszę - mam przed sobą piękną zieloną kartkę. Dom porośnięty bluszczem, pola, w oddali góry, świeci słońce. I duży napis: Modrzewie. Cisza, spokój, świeże powietrze. Jak latem będę szła na rower, to pojadę właśnie tam. Niech Wleń bierze przykład z tej wsi!
Wilma dnia listopada 16 2010 16:25:50
Wleń potencjał, owszem, ma.
Widokówki mogą być piękne, czemu nie. Kilka miejsc "godnych" się znajdzie. Tyle, że do "całokształtu" ma się to nijak.
Odrapane domy dodają uroku??? No... To czuję się "zauroczona".
Podczas upałów smród jest taki, że "nie da rady" (nagrzane brudne kubły na śmieci + kanalizacja + coś, czego nie zidentyfikowałam).
Przyjezdni nie widzą podwórek frontowych, np. vis-à-vis Białego Domku czy podwórka za klubem Stodoła? Ślepi są?

Niedawno byłam w Sosnówce. Mała wieś... "Nic" szczególnego tam nie ma. Na widokówkach wygląda pięknie, bo jest zadbana!
mgh dnia listopada 16 2010 16:34:04
Widokówki nie muszą pokazywać całokształtu. Poz atym dużą rolę odgrywa jakość zdjęcia.

Przyjezdni przede wszystkim wchodzą na górę zamkową i idą do kawiarni, a nie do Białego Domku. ;) Jak ktoś zostanie na dłużej, to owszem, zobaczy, że nie jest tak różowo, jak mogłoby się wydawać przed przyjazdem. Ale to wymaga dobrych działań skutecznego burmistrza oraz odpowiedniego podejścia mieszkańców. Nie jest to takie proste! Ja apeluję o pierwszy krok - o banalne widokówki :) Zaraz zaprezentuję dotychczasowe dokonania Wlenia :P
Wilma dnia listopada 16 2010 16:59:22
Na Górę Zamkową i do kawiarni pana Luka przyjezdni trafiają niekoniecznie via Wleń.
Zachęceni widokiem "z góry" mogą zechcieć doświadczyć Wlenia naocznie - i wtedy klops i obciach. ;)
BTW - mnie również nie podobają się wleńskie bloki i ich otoczenie... ;)))
T.K. dnia listopada 16 2010 17:00:28
Hasło pani Kobiereckiej to " Czas na zmiany", zastanów się drogi wyborco, bo mogą to być zmiany na gorsze!!!!
mgh dnia listopada 16 2010 17:14:07
Najpierw, na przykładzie Warszawy, zobrazuję, o co mi cały czas chodzi. Aby zrozumieć, co nazywam piękną pocztówką, proszę otworzyć poniższe linki i zastanowić się - która pocztówka z pary bardziej zachęca do przyjazdu do Warszawy? Ta wyżej, czy ta niżej?
http://img237.imageshack.us/img237/4959/img0009xz.jpg
Ta wyżej, czy ta niżej?
http://img530.imageshack.us/img530/6500/img0010bj.jpg

Spójrzmy jeszcze na wieś Modrzewie:
http://img574.imageshack.us/img574/1923/imgj.jpg
Ładnie, prawda? To teraz pora na...

WLEŃ
Początki były trudne:
http://img521.imageshack.us/img521/6122/img0006xe.jpg
http://img413.imageshack.us/img413/5176/img0005br.jpg
Kolejny etap charakteryzuje się większą ilością grafiki komputerowej niż zdjęć. Pstrokato!
http://img89.imageshack.us/img89/9264/img0007ph.jpg
Panoramy (ta na górze taka niebieska, jakby Wleń był podwodną krainą):
http://img241.imageshack.us/img241/8333/img0003b.jpg
Najnowsze, z lekka ponure (to o nich pisałam):
http://img99.imageshack.us/img99/1271/img0001oj.jpg
Coraz lepiej:
http://img573.imageshack.us/img573/6098/img0002n.jpg
I najlepiej! Szkoda tylko, że pogoda nie dopisała:
http://img242.imageshack.us/img242/3350/img0004flj.jpg
http://img405.imageshack.us/img405/7262/img0008aa.jpg

Na kartkach z pałacem Lenno i basztą jest podany mail: arkadia@vanhauwaert.org.

Tak więc poprawa jak najbardziej jakaś jest.
Jednak wciąż brakuje tej perełki, która zachwyci turystów! :)

Mam nadzieję, że Was nie zanudziłam tymi skanami! d47; d47; d47;
Ok dnia listopada 16 2010 17:37:00
"Kobierecka otacza się fachowcami, a nie "kolesiami"... Przepraszam, fachowcami w jakiej dziedzinie? Ci fachowcy wkręcają ludziom, że ich kandydatka jest najlepsza,bo jest kobietą- panowie dlaczego pociągacie za sznurki z tylnego siedzenia i nie powiecie wprost kto stoi za Kobierecką?
mgh dnia listopada 16 2010 17:54:46
Nikt nie mówi, że jest najlepsza, bo jest kobietą.
Do mgh dnia listopada 16 2010 18:26:55
Zgadzam się całkowicie z mgh że widokówka lub przewodnik są jednym z rodzajów promocji.
Zgadzam się również, że wymaga to dobrych działań skutecznego burmistrza.
Burmistrza, który reprezentuje dobro Gminy, a nie interes prywatnej osoby.
Mam przed sobą Przewodnik po Gminie Wleń.
Na pierwszej tytułowej stronie z napisem Wleń umieszczone jest zdjęcie prywatnej własności Luka.
Pytam się jakim prawem za publiczne pieniądze, projekt który jest współfinansowany ze środków UE w ramach EFRR, oraz ze środków Państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa, na stronie tytułowej na której wyraźnie widnieje napis WLEŃ jest zamieszczone zdjęcie prywatnej posiadłości?
Pytam się obecnego Burmistrz?
Co jest nadrzędnym celem!!!
Dobro i promocja Gminy, czy prywatnej posiadłości?
Rozumiem skąd te zaangażowanie właściciela tej nieruchomości w kampanię wyborczą!
Do T.K. dnia listopada 16 2010 18:53:02
Ryzyko istnieje zawsze.
Ale jak nisko możemy jeszcze spaść?
Do ostatniego miejsca w rankingu brakuje tylko kilka pozycji
do mgh dnia listopada 16 2010 18:55:11
"Nikt nie mówi, że jest najlepsza,.."i tu się z tobą zgadzam.
Sławek Osiecki dnia listopada 16 2010 19:07:35
Na spotkaniu w sprawie przewodnika po naszej gminie, Wiceburmistrz pan Marcin Fluder powiedział. że "ten folder nie ma być reklamą prywatnych pałaców ani agroturystyk". Co reklamuje oceńcie sami. Vanhauwaert dysponował tymi folderami grubo przed czasem, kiedy dostali je inni. Ja dostałem zaproszenie po odbiór folderów od pana Wiceburmistrza już po sezonie turystycznym.
Do Luka dnia listopada 16 2010 19:25:23
jeszcze będziesz fałszywie pytał " co dostałem od burmistrza ja, czego nie dostali inni?" - jaka obłuda i zakłamanie z twoje strony
Bernadetta Szewczyk dnia listopada 16 2010 20:02:05
Panie Osiecki, nie dostalismy zadnych folderow przed czasem, ani tez nie czekalismy na specjalne zaproszenie po czasie. Mialby Pan tak jak my, ale trzeba bylo ruszyc dupe i pobiegac troche za tym. Ilosci byly limitowane dlatego Marcin Fluder dal mi tylko 40 sztuk, jeszcze mapy nie byly poskladane i sami to zrobilismy.
W zadnym przypadku nie ignorowalismy w wyglad tego folderu, to byla praca biura reklamy w Jeleniej Gorze. Oni ocenili, tak samo jak wiekszosc turystow, mieszkancow i wiekszosc historykow i konseratorow sztuki, ze palac Lenno (Pan moze byc o to zazdrosny) i zamek, obok zapory w Pilchowicach, jak sadza turysci, sa najwazniejszymi zabytkowymi obiektami w gminie. Ale na pocieszenie powiem Panu, ze na mapie panski palac ma 4 cm wielkosci, a Palac Lenno tylko 0,5 cm wielkosci. A poza tym Palac Lenno byl tutaj przed wojna, po wojnie, za PKP, za Poczty Polskiej i jest za Luka i pewnie bedzie po nim. Cokolwiek by mowic jest ciekawsza wizytowka naszej gminy i logiczne jest, ze znalazl sie na pierwszej stronie.
Odpisuje akurat, bo szefa nie ma, i tez, bo chce skorzystac z okazji i zrobic sobie troszke reklamy w zwiazku z moja kandydatura do Rady Powiatu. Widze, ze Pan popiera tu na forum kobiety w samorzadzie wiec Panie Osiecki, i wszyscy tutaj na forum, prosze glosujcie na mnie-lista PSL, pozycja nr 6.
Bernadetta Szewczyk dnia listopada 16 2010 20:06:22
i jeszcze ustosunkuje sie do wypowiedzi Pana o nicku "Do Luka"-przesadza Pan z ta obluda i zaklamaniem. Niech Pan da konkrety. Nie udalo sie skompromitowac Luka za pomoca zrodla, a pozniej drogi to teraz folderem go!
Czy chodzi Panu o ten folder? Patrz: odpowiedz powyzej.
Sławek Osiecki dnia listopada 16 2010 20:09:08
Pani Bernadetto - z przyjemnością poprę pani kandydaturę.
Co do folderu - to w takim razie po co pan Fluder robił takie zastrzeżenia. Ja osobiście uważam, że Zamek Lenno i Zapora Pilchowicka są obiektami wyższej rangi niż pałac kumpla burmistrzów. Zdziwiłbym się również widząc na okładce nasz pałac.
Kobieto nie irytuj się dnia listopada 16 2010 20:16:41
w koncu Bernadeta napisała w swoim imieniu a nie jako Luk...
... dnia listopada 16 2010 20:21:29
Kobirecka już Was oszukała z tym rangingiem. Użyła starych informacji. W 2009 gmina Wleń była na pozycji nr 77 i wg tegorocznych inwestycji (2xwięcej jak w 2009) w statystykach 2010. wyląduje pewnie gdzieś koło 30-tki.
Chcecie taką osobe na burmistrza, ktora już teraz Was bajeruje? Dla tych, co nie wierzą poniżej link dla sprawdzenia.

gazetaprawna.pl/ranking_gmin_2009?woj_id=1&order=miasto_suma_punktow&miasto=&strona=6
czart dnia listopada 16 2010 20:24:47
Ja też uważam, że na pierwszym miejscu jeśli chodzi o atrakcję jest zamek - najstarsza murowana budowla obronna w Polsce.
Na drugim zapora wodna w Pilchowicach.
Którzy turyści, mieszkańcy, konserwatorzy itd. sądzą, że pałac Lenno jest większą atrakcją? Był jakiś ranking?
do Bernadetta Szewczyk dnia listopada 16 2010 20:31:07
trzeba bylo ruszyc dupe i pobiegac troche za tym. Ilosci byly limitowane dlatego Marcin Fluder dal mi tylko 40 sztuk, jeszcze mapy nie byly poskladane i sami to zrobilismy.
- Kobieta a takich słów używa? A swoją drogą to ciekawe skąd wiedzieliście, że już są foldery skoro jeszcze nawet mapy nie były poskładane??? Czart dostałeś też takie foldery z nieposkładanymi mapami?
. dnia listopada 16 2010 20:39:50
Żaden z naszych kościołów nie był godny pokazania w reklamówce. Wstyd. Może i Osiecki ma rację z przeszłością partyjną burmistrza.
Nie uważam Bernadetto, aby sprawa drogi kompromitowała Jaśnie Pana. Jest on skutecznym biznesmenem. Wstyd moim zdaniem powinny odczuwać władze - burmistrz i radni. Oni powinni reprezentować nas wszystkich i turystów odwiedzających nasze zakątki a nie interesy jednej osoby.
Bernadetta Szewczyk dnia listopada 16 2010 20:42:44
Panie Osiecki, Pan uwaza, ze palac Lenno nie powinien byc na pierwszej stronie folderu gminnego. Ja moge uwazac inaczej, a biuro reklamy uznalo akurat jeszcze inaczej. Ja osobiscie uwazam, ze to bardzo dobry wybor, mnie sie bardzo podoba i wcale nie jestem zdziwiona tym wyborem.
Nie sadze, zeby szef byl kumplem burmistrza, nawet jest odwrotnie, bo burmistrz bardzo skrupulatnie i bardzo profesjonalnie podchodzi do spraw Luka, jest nawet bardziej ostrozny niz powinien, bo doskonale wie, ze w kazdej sprawie opozycja i wleninfo zrobi z tego wielki skandal. Juz od 4 lat sledzicie Luka i to co robi, nic nie znalezliscie, co swiadczy o tym, ze nie ma zadnego kumoterstwa pomiedzy nimi. Szanuja sie nawzajem i dobrze wspolpracuja na rzecz gminy (partnersto z Oybin). Czy to jest dla Pana karalne? Czy moze jest Pan zazdrosny o to?
Sławek Osiecki dnia listopada 16 2010 20:50:42
Pani Bernadetto - Ja chciałbym, aby burmistrz "bardzo skrupulatnie i bardzo profesjonalnie podchodził" do spraw wszystkich mieszkańców naszej gminy. Co pani wyskakuje z tą zazdrością? Jakieś kompleksy? Wielu mieszkańcom gminy burmistrz nawet nie raczy odpowiadać na urzędowe pisma, a co dopiero zajmować się ich interesami. Ja osobiście mam już tego dość. Czy pani chce mnie namawiać abym dawał się lekceważyć? Nie bardzo rozumiem pretensje w moim kierunku. Ja mam dość takiego burmistrza i to jest moja opinia.
Bernadetta Szewczyk dnia listopada 16 2010 20:50:47
znowu szukanie dziury w calym . Poprostu, za kazdym razem kiedy widzialam Marcina lub bylam w urzedzie pytalam i BINGO trafilam.
Bylam na spotkaniu, na ktorym mowiono o planach wydania takiego folderu, byl tez czart, P. Kobirecka, wleninfo, Pan Dral, i wielu wielu innych. I bardzo mnie to zainteresowalo i mialam w tym interes, zeby naszym gosciom cos tak fajnego pokazac. A co jest zlego w nieposkladanych mapach?
Bernadetta Szewczyk dnia listopada 16 2010 20:53:55
Panie Osiecki, gdyby panskie listy mialy taki sam poziom jak paskie marudne posty tu na wleninfo, tez bym je lekcewazyla.
Bernadetta Szewczyk dnia listopada 16 2010 20:55:22
Ups! stracilam juz jeden glos.
Sławek Osiecki dnia listopada 16 2010 21:11:22
Rozumiem pani Bernadetto, że jedynie listy pani szefa mają wystarczająco wysoki poziom, aby zostały uznane przez burmistrza. Zapewne znajdzie to odzwierciedlenie w wyniku wyborów. Mam nadzieję.
Wilma dnia listopada 16 2010 21:14:11
Panie Osiecki, gdyby panskie listy mialy taki sam poziom jak paskie marudne posty tu na wleninfo, tez bym je lekcewazyla.

Pani Bernadett0 - posty pana Osieckiego pisane są piękną polszczyzną i wcale nie są "marudne".
Jeśli w Radzie Powiatu ma Pani zamiar lekceważyć cokolwiek tylko dlatego, że nie podoba się Pani styl wypowiedzi, to widzę to czarno...
sbb dnia listopada 16 2010 21:20:10
Bernadetto, mojego głosu również nie dostaniesz, ale jedynie z powodu obecnosci na liscie PSL.
do Bernadetta dnia listopada 16 2010 21:47:18
Jest pani złośliwa i zarozumiała nie wyobrażam sobie, żeby taka osoba mogła nas reprezentować w powiecie.
;) dnia listopada 16 2010 21:50:26
A jakie doświadczenie w pracy w samorządzie ma p. Bernadeta? Tak na marginesie to poziom tej pani pozostawia wiele do zyczenia, patrz wyżej...
* dnia listopada 16 2010 22:25:23
To kto w końcu decydował o zawartości i wyglądzie tych folderów? jakiś Marcin, czy jakaś agencja?
Po drugie Pani Bernadetto, to ile łącznie do dnia dzisiejszego otrzymała Pani/Państwo tych folderów? Można się pomylić o 100.
Czekam na zwięzłą odpowiedź
czytająca dnia listopada 16 2010 22:41:18
czy zauważyliście, że Pani Bernadetta robi identyczny błąd w pisowni nazwiska Pani Kobiereckiej (obydwoje piszą "Kobirecka")
Horacy Obłuda dnia listopada 16 2010 22:45:45
Proszę o podanie adresu agencji reklamowej, gdyż kupiłem jeden z najstarszych budynków w Gminie, a gdy będzie drugie wydanie przewodnika to na pierwszej stronie pod napisem Wleń umieścimy zdjęcie mojej posiadłości.
mgh dnia listopada 16 2010 23:17:49
hahahahahah :D
Panie Horacy, bardzo słuszne podejście! :D Gdzie dwóch się kłóci, tam trzeci korzysta. Bardzo dobrze :P

Pałac Lenno ostatnio rzeczywiście prezentuje się bardzo dobrze. I przez tą zmianę, jaka w nim nastąpiła w ostatnich latach, stał się najciekawszym obiektem. Mam nadzieję, że pałac pana Osieckiego po remoncie, jaki teraz trwa, także będzie się prezentował rewelacyjnie. Szczególnie, że jest z nim związana ciekawa historia...

Wielka szkoda, że pan Sławek i pan Luk nie są przyjaciółmi. Szkoda, że zamiast się wspierać w działaniu i promować oba pałace, krzywo i podejrzliwie na siebie spoglądają. Szkoda, naprawdę szkoda!

Nie uważam Bernadetto, aby sprawa drogi kompromitowała Jaśnie Pana. Jest on skutecznym biznesmenem. Wstyd moim zdaniem powinny odczuwać władze - burmistrz i radni. Oni powinni reprezentować nas wszystkich i turystów odwiedzających nasze zakątki a nie interesy jednej osoby.

Zgadzam się z kropką! Każdy orze jak może. To burmistrz powinien dbać, aby traktować interesantów sprawiedliwie.

I jeszcze jedna ważna sprawa! Wielokropek zaprezentował swoje zdumiewające umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz wyszukiwania informacji. Powtórzę to, co już raz na tej stronie zostało powiedziane!
Owszem, w 2009 Wleń był 77. w rankingu. Ale sęk w tym, że w 2010 SPADŁ na 137. miejsce! Właśnie ten spadek jest powalający!
http://www.gazetaprawna.pl/serwis/samorzad/ranking_gmin_2010?woj_id=1&order=miasto_suma_punktow&miasto=&strona=10
Ktoś powie, że jeszcze nie zostały zaliczone najnowsze dofinansowania. Odpowiem już teraz. Burmistrz powinien zabiegać o dofinansowania przez okres całej swojej kadencji - nie tylko przed wyborami. Burmistrz powinien zabiegać o dofinansowania przez okres całej swojej kadencji - bez żadnych rocznych przerw.
Wielokropku, proszę nie szerzyć więcej herezji na podstawie swoich domysłów i preferencji. Cieszę się, że mogłam wyprowadzić co poniektórych z błędu :)
tracer dnia listopada 17 2010 00:37:00
Cytat z komentarza Bernadetty Szewczyk - "ale trzeba bylo ruszyc dupe i pobiegac troche za tym"
?
Radną Powiatu!!! -no, może?
Ale bez mojego głosu, gustuję w blondynkach !
P.S
P. Bernadetto, ambasadorem to Pani raczej nie zostanie !
:)
* dnia listopada 17 2010 07:46:32
Jak widać chce być Pani skrupulatna w liczeniu tych folderów, to pewnie dlatego odpowiedź zajmuje tyle czasu. Szkoda, że my nie mamy takich problemów.
Sławek Osiecki dnia listopada 17 2010 08:34:02
Odpisuje akurat, bo szefa nie ma, i tez, bo chce skorzystac z okazji i zrobic sobie troszke reklamy w zwiazku z moja kandydatura do Rady Powiatu.

Mimo wszystko darzę panią sympatią, więc sprópuję dać pani dobrą radę. Większość mieszkańców gminy chciałaby mieć problemy na poziomie: kto, kiedy i ile folderów dostał. O tym to mogę podyskutowac ja z Vanhauwaertem, ale ludzi to kompletnie nie interesuje. Pani startuje do Rady Powiatu. Od pani chcieli by usłyszeć jak rozwiąże pani ich problemy. Problemy natury egzystencjalnej. Jak dostać pracę, wykarmić rodzinę, wykształcić dzieci? Tego typu wypowiedzi oczekują od pani, jeżeli mają oddać na panią głos. No i oczywiście nie musi pani podkreślać jak jest zależna od swojego szefa. Lepsze wrażenie zrobiła by wypowiedź bardziej niezależna. Chyba, że jest pani przez niego delegowana, aby w radzie powiatu reprezentować jego interesy.
czart dnia listopada 17 2010 08:45:25
Nie pamiętam dokładnej daty, ale pojawiła się u mnie delegacja z reklamówką folderów i dyplomem uznania za wkład w rozwój turystyki gminy...
Szczerze mówiąc wolałbym, żeby zamiast tego były porządnie zrobione zejścia dla kajakarzy na rzece.
Albo żebym w końcu mógł oprowadzać turystów po zamku i pokazywać im piękne widoki z baszty.
Albo gdybym mógł polecić jakiś ładny szlak pieszy tudzież rowerowy.
Ale na otarcie łez mogę zawsze wysłać gości do rynku żeby pobawili się infomatem :D
Lokalny Patriota dnia listopada 17 2010 09:47:50
infomat zawiera tylko informacje urzędowe, więc po co tam zaglądac
Wilma dnia listopada 17 2010 10:05:09
Infomatem to już nawet wleńskie dzieci przestały się bawić. Znudziły się.
Sławek Osiecki dnia listopada 17 2010 10:18:06
Jasię setnie ubawiłem, kiedy infomat wyświetlał turystom stanowisko ANR w sprawie Tarczynki. Nic innego nie dało się wtedy wyświetlić. Bardzo przydatna turystom informacja.
tx dnia listopada 17 2010 12:30:19
Trochę nie na temat,ale jak już jesteśmy przy tym nieszczęsnym folderze.Wartość poznawcza tego wydawnictwa żadna,taka sobie reklamówka za która zapłacono nie kontrolując chyba co będzie zawierała.Niektóre wioski to nawet nie są przedstawione na żadnym zdjęciu.np Kleczę reprezentuje jakaś uśmiechnięta dziewoja i skała w lesie.Może przyszłe władze gminne postarają się o wydanie przewodnika turystycznego z prawdziwego zdarzenia.
ps dnia listopada 17 2010 12:43:42
Na innych zdjęciach jest np. krowa! Chyba ewenement na skalę krajową.
do Bernadetta Szewczyk dnia listopada 17 2010 13:19:24
rozumiem, że nastąpiła tutaj literówka
Ups! stracilam juz jeden glos.
powinno byc: straciłam JEDYNY głos.
Zatroskany dnia listopada 17 2010 13:58:11
Ciekawe czy mają prawa autorskie do tych zdjęć z netu pościąganych?
Anty K. dnia listopada 17 2010 19:11:27
Witam
Reklama tego portalu:
wleninfo.pl to portal informacyjny miasta i gminy Wleń tworzony przez
grupę miłośników tego malowniczo położonego miasteczka.
Czy to są informacje? Można ten slogan różnie interpretować. Czy, aby napewno
miłośników? Dla mnie to tylko grupa chcąca przejąć władzę za wszelką cenę!
Znaczy się, że chodzi tutaj tylko o grupę wiadomej opcji.
Oto prawdziwe oblicze portalu wleninfo.pl:
NieKompetencje
NieDoświadczenie
NieWiarygodność
NieKonsekwencja
Nie Odpowiedzialność
NieSystematyczność
NieUczciwość
NieMiłośnicy
ZaKłamanie
ZaFałszowanie
zManipulowanie
Czy to są informacje? Można ten slogan różnie interpretować. Czy, aby napewno
miłośników? Dla mnie to tylko grupa chcąca przejąć władzę za wszelką cenę!
Znaczy się, że chodzi tutaj tylko o grupę wiadomej opcji.
Terry Pratchett
Nic nie pomoże jak czyjś mózg nie panuje nad językiem!

PS. Wypociny, bardzo modne słowo na tej stronie! Nie zmieniłem frontu,
tylko systematycznie, metodycznie i z pewnym celem robię to co robię.
Pozdrawiam
Anty Anty dnia listopada 17 2010 19:52:25
Gdyby nie WlenInfo to pisałbyś a papierze toaletowym w sraczu. Chcesz zmienić oblicze tego portalu - zacznij sam coś pisać - regularne pisanie newsów to nie bułka z masłem. Przekonaj się sam.
Do Anty K. dnia listopada 17 2010 22:17:08
Zgadzam się z tobą, że portal wleninfo.pl to tuba wyborcza kandydatki Kobiereckiej, zawsze jednak masz prawo wyboru i nie musisz tu pisać.Chyba,że jak sam mówisz masz cel w tym co robisz- może utrzymanie władzy?(tylko nie mów, że jesteś staruszkiem na emeryturze)Twoje komentarze faktycznie świadczą o tym, że nie zawsze mózg panuje nad językiem, chociaż bardzo się starasz.
:) dnia listopada 17 2010 23:28:06
Do kompetentnego
dlaczego wbrew zaleceniom walki z korupcją i nepotyzmem nie reagowałeś gdy dyrektorka szkoły w Pilchowicach zatrudniła swoją córkę ( do szkoły uczęszcza ok 40 dzieci, przcuje w niej 16 nauczycieli i specjalistka nie wiadomo os czego)? Ta dziewczyna ukończyła ledwie ogólniak- nikt nie widział jej żeby sprzatała szkołę. Kto wypłacał jej wynagrodzenie za zastępstwa na lekcjach WF do prowadzenia których nie miała uprawnień. Dlaczego teraz jest tam zatrudniona córka radnego. dlaczego nie podałeś do publicznej wiadomości, żę są tam wakaty i mozliwości. W Pilchowicach i okolicy jest dużo mądrej i potrzebującej młodzieży.
Dla ciebie liczą się tylko jej głosy zbierane co 4 lata, a tak to niespecjalnie przejmujesz się jej losem
:) dnia listopada 17 2010 23:35:19
Do wiarygodnego
Dlaczego rzucasz na ludzi oszczerstwa? Dlaczego nie informujesz mieszkańców np.o stanie wody pitnej i używanej w gospodarstwach domowych - zgodnie z przepisami to Twój obowiązek. Co masz do ukrycia? Dlaczego skargi mieszkańców chowasz pod dywan. Dlaczego wyszukujesz paragrafy na tych, którzy zwracają ci uwagę, że nie wywiązujesz się ze swoich obowiążków.
:) dnia listopada 17 2010 23:40:27
do doświadczonego
Kiedy nabyłeś to doświadczenie. Czy juz od urodzenia tak miałeś? Czy może tak jakoś przyszło już od pierwszego dnia. A z tymi różnymi robotami, to nic nadzwyczajnego, łachy nie robisz. Za to ci mieszkańcy płacą
:) dnia listopada 17 2010 23:44:18
do doświadczonego
Tak najlepiej wykorzystać nauczycieli i szkołę do kampani wyborczej. nikt nie wyrzuci ich za drzwi z obawy o własne dzieci. Szkoda, że im nie mówisz, że w przypadku złego traktowania nie mają szans
:) dnia listopada 17 2010 23:48:45
Do prowadzącej kampanię dwóm obecnym włodarzom- wędrującej od drzwi do drzwi w poprzedniej kadencji i teraz:
Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu, bo nie zmyjesz tej winy żadnymi imprezkami organizowanymi w kościele
:) dnia listopada 17 2010 23:55:02
do Anty K
Nic nie stoi na przeszkodzie utworzyć swój portal i bronić dawno juz zawłaszczonej władzy.
Akurat władza, której ty bronisz nie pełni roli służebnej wobec mieszkańców, a powinna.
Nie znam właściciela portalu, ale dziękuję mu, że mogę tu pisać opinie nie tylko moje na wybrane tematy. Na sronie urzędu, która jest własnością naszej społeczności, utrzymywaną z naszych podatków takiej możliwości nie ma,
mgh dnia listopada 18 2010 00:25:40
Podobają mi się wypowiedzi użytkownika :)
Co to za sprawa ze szkołą w Plichowicach? Opowiesz więcej o tym zatrudnianiu po znajomości?
:) dnia listopada 18 2010 10:40:25
Udaj się do tej wioski, popytaj mieszkańców i będziesz wiedział/a.
Nie bez powodu ta chlebodawczyni jest tubą obecnych włodarzy, przecież to dla niej ELDORADO. Dzięki jedzeniu z ręki i piciu z dziubków, może robić co chce. Jak wygra osoba uczciwa, to jej się to wszystko urwie.
A propo - sprzedała swojej specjalistce kawałek ziemi wykupionej od szkoły po niższych cenach. Od tego czasu nie minęło jeszcze 10 lat. ciekawe, czy zapłaciła za to podatek do gminy. A może ma nadzieję, że dzięki wygranym jej pupilków coś jej sie uda? Swoją drogą, skąd ta specjalistka(Uwaga też startuje na radną) wzięła 30000zł na wykup tej ziemi. Przeciez jako uboga korzysta z różnych dofinansowań.
Anty K. dnia listopada 18 2010 11:01:03
Witam
Wybory w moim ukochanym Wleniu i Gminie.
1.do Anty Anty dnia listopada 17 2010 19:52:25
A coś Ty taki podminowany? Chyba w wychodku ?
Oblicza tej części portalu nie zmienię, papieru u mnie ci dostatek,
Bułkę z masłem jadam na śniadanie i nie tylko, a pisanie jest związane
z tym co robię. Przekonywać się nie muszę, gdyż to wiem. Pisząc tutaj,
zbieram świetne doświadczenie, które wykorzystam z wielokrotnym
zyskiem. Nie zapominaj, że nakręcam licznik wleninfo.pl, które
zyskuje na finansach. Bo oto cały czas chodzi.
2. Do Anty K. dnia listopada 17 2010 22:17:08
W 1 części to już coś, dlatego z tego prawa korzystam, a zapłaciłem.
Zawsze ma się jakiś cel. Jakiej władzy? Cokolwiek powiem czy napiszę
i tak nie uwierzysz. Otóż to, człowiek to całość i nad sobą świetnie panuję.
Co moje komentarze świadczą? To tylko Twoja i Wasza interpretacja.
Głównym tematem jednak nie są wybory, tylko kasa, dźiengi, money itp.
Pozdrawiam
Mark Twain
Trzymaj się z daleka od ludzi, którzy pomniejszają twoje ambicje.
Mali ludzie zawsze tak robią, podczas gdy ci naprawdę wielcy,
dają ci odczuć, że ty też możesz być wielki!
Brawo dnia listopada 18 2010 12:20:10
Panie / Pani :) - brawo
No to się rozlało mleczko Panu Mościckiemu i jego ekipie?
Czytałem tu, że żona Fludra prowadzi w GOKu jakieś porady prawne a prawnikiem nie jest?
Szwagier Fludra zatrudniony jako świetny informatyk prowadzi m.in. stronę urzędową - wielkie NIC, za publiczne pieniądze?
Teraz szkoła w Pilchowicach?
Pan Łobocki pisze o przetargach, aneksach, ogólnie o nieprawidłowościach?
Oksit rozleniwiony, świetlice wiejskie nie działają, kanalizacja budowana chyba na wariata, bo bez stałych konsultacji, co rusz zmieniali jej trasę a na dodatek to do dziś nie wiadomo ile Nas mieszkańców ten luksus będzie kosztował?
Wybetonowali zamek, głośno krzyczą że już go wyremontowali a zamek nadal jest zamknięty. Byłem i widziałem- płot z łańcuchem.
To jakie są te prawdziwe sukcesy obecnego burmistrza?

Brawo, nic tylko płakać
Czy to prawda? dnia listopada 18 2010 12:33:55
Czy to naprawdę są zarobki burmistrza Miasta i Gminy Wleń?
2007 rok r11; 101.020,35 zł
2008 rok r11; 121.867,68 zł
2009 rok r11; 137.931,88 zł
2010 rok r11; chyba za 8 miesięcy r11; 92.800,00 zł

Jeżeli to prawda to wzrost w ciągu niespełna 4 lat wynos ... !!!
do brawo dnia listopada 18 2010 13:05:28
A co?? Glosujcie na mnie by mojej rodzinie żyło się lepiej - tak prawidłowo powinno brzmieć hasło wyborcze, tych jakby nie patrzeć, obu panów B.M i M.F
Wnikliwy dnia listopada 18 2010 19:04:51
Przez cztery lata też sie ich nie dopatrzyłem.
Do Rolnik dnia listopada 18 2010 22:47:47
Skąd się urwałeś?Wyzywasz ludzi od nierobów.Nikt się nie wcina w wasze poletka a wręcz przeciwnie.Co sobie zrobicie to będziecie mieć.A na co idą Wasze podatki to poproś Panią Skarbnik to Ci powie czym dysponujecie.Płacicie podatki?Wszyscy?Dowiedz się ile jest umorzeń i komu.Nie ubliżaj ludziom,że nie wiedzą co to praca Fizyczna.Ci co nie mają poletek zap.....nieraz na trzy zmiany za nędzne wynagrodzenie.A Wam się nic nie opłaca i tylko płaczecie.Wam nie potrącaja na zus a kruz który płacicie jest niewspółmierny do naszych potrąceń.Piszesz że drogi to niepotrzebny wydatek to przeczytaj wypowiedzi Pana Luka to dowiesz się ile to dróg ostatnio zostało dla Was zrobionych.Na wsiach.Trzymasz chociaż krowinę?a MOŻE CHOCIAŻ KOZĘ.Też się nie opłaca?A dopłaty do gruntów dostajesz?Nie narzekaj więc.I nie mów że Ludzie nie wiedzą co to fizyczna praca.Rolniku powodzenia.
:) dnia listopada 19 2010 00:02:35
Po wysłuchaniu wypowiedzi kandydata na Burmistrza Miasta i Gminy Wleń pana Mościckiego na spotkaniu w Strzyżowcu i spotkaniach w innych miejscowościach nie mogę wyjść z podziwu co do wiarygodności tego pana.
Opowiada ludziom, że jak Kobierecka wygra to zamknie szkołę w Pilchowicach i ogólnie szkoły będą miały gorzej. Tak się składa, że pani Kobierecka nie ma tego w planach, natomiast co do zamykania szkół to obecny burmistrz ma wielkie doświadczenie. To on zamknął szkołę w Strzyżowcu i skazał sześcioletnie dzieci na wstawanie o 6 rano, stanie na przystankach ( nawet zimową porą) i jazdę autobusem(a jak to znoszą dzieci z choroba lokomocyjną?). Zresztą nie tylko tę szkołę zamknął.

A Dlaczego nie chcę głosować na Mościckiego?

To przede wszystkim zły gospodarz.
Co najmnie od 1997 roku był w ścisłej czołówce osób zarządzających gminą i miał realny wpływ na wszystko co się na jej terenie działo.
Dopuścił do zlikwidowania Fabryki tektury w Pilchowicach, dopuścił do upadku KZOM we Wleniu ( każdy kto skarżył się na niewłaściwa pracę tego zakładu był niszczony), dopuścił do przeniesienia zakładu ALMA do Jeleniej Góry, zamknięcia szkoły w Strzyżowcu.

Za pieniądze gminy wyremontował powiatową drogę w Czernicy, która przypadkiem przebiega koło jego rsadur1; ( jaki to ma wpływ na podniesienie wartości gruntu wie każdy kto próbował działkę kupić lub sprzedać),

Jak położył asfalt na polnej drodze w Pilchowicach to przede wszystkim na tej, która przebiegała koło jego truskawkowego pola.

Jak postawił latarnie to tak, żeby przede wszystkim oświetlały jego podwórka, a na odludnej drodze prowadzącej z krzyżówki do wsi nadal jest ciemno jak r30;
Plac zabaw w Pilchowicach to osobny temat.

Za cenę ogrodzenia wykupił od gminy lokal gastronomiczny, w którym miały być dyskoteki i miejsce spotkań dla młodziezy, jak przyszło co doczego, przerobił tawernę na dom mieszkalny, a dyskoteki odbywały się w środku wsi. Mieszkańcy, którzy się temi sprzeciwiali byli piętnowani.

Ustawianie konkursów to specjalność tego człowieka. Ostatnio ustawił konkurs na dyrektora szkoły w Pilchowicach w którym (za szczególne zasługi w wykorzystaniu pozycji nauczyciela do zdobywania głosów poparcia dla ich wspólnego przyjaciela Artura Zych) została obecna dyrektor. Szczególny nepotyzm tejże pani już burmistrzowi Mościckiemu nie przeszkada.
W Domu Kultury we Wleniu dyrektorką bez konkursu zosytała osoba, która wykazała się szczególnymi umiejętnościami w napuszczaniu mieszkańców wsi na niewygodnych władzy nauczycieli.
Miejsce pracy, jako towar deficytowy, w tej gminie stał się szczególnym sposobem nagradzania członków koterii stworzonej przez obecnego pana burmistrza i obecnego starostę Lwóweckiego Artura Z. Bogdanowi M. nie przeszkadzało, że pan Z. podawał fałszywe informacje podczas badania jakości pracy szkoły i robił różne nadużycia, że zwolnił porządnego nauczyciela by zatrudnić swoją żonę. Mimo wykazania tego przez kuratorium, nie odowołał go ze stanowiska dyrektora szkoły, a na następną kadencję został dyrektorem bez konkursu.
Nie bez powodu nazywano go Piłat. Ma doświadczenie w stwarzaniu pozorów i robieniu dobrej miny do złej gry. Zazwyczaj napuszcza na siebie ludzi a potem umywa ręce twierdząc, że nie jest niczemu winien i nic nie może. Stosuje metody rodem z zamierzchłego PRL. Przeciętny człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego jak jest niebezpieczny.
Jak mu to wszystko uchodzi płazem? Dzięki koteriom, wykorzystywaniu prokuratury i policji.
No i dzięki wmawianiu ludziom, że po nim czeka ich tylko potop
Jedynym sposobem na ukrócenie tego i uniemożliwienie mu takich działań jest oddanie głosu w wyborach na jego przeciwnika panią Iwonę Kobierecką i głosowanie na ludzi spoza jego układu.
Temu panu już dziękujemy.
:) dnia listopada 19 2010 00:34:05
Do doświadczonego i do starosty obecnego.
Dlaczego za pieniądze podatników opłacasz dla własnych celów radcę prawnego biegłego w wyszukiwaniu paragrafów na ludzi?
;) dnia listopada 19 2010 08:41:49
Tak zwana demokracja bez prawdy przemienia się, zgodnie z przestrogą i proroctwem Jana Pawła II, w zakamuflowany totalitaryzm.
Z moich obserwacji, ku temu gmina Wleń zmierza. Więc mieszkańcy nie pozwólcie na to.
"Drogoście kupieni; nie stawajcie się niewolnikami ludzi?
(1 Koryntian 7:23),
Niech sprawiedliwość wystąpi jak woda z brzegów i prawość jak potok nie wysychający wyleje! (Am 5, 24 )
:( dnia listopada 19 2010 09:49:05
Do powyższych komentarzy - brak komentarza. To już nawet nie jest zabawne. Te teorie spiskowe to jakaś obsesja. Na miejscu burmistrza oskarżyłbym :) o zniesławienie. Mam nadzieję że to zrobi.
§ dnia listopada 19 2010 10:38:49
KODEKS ETYKI SŁUŻBY CYWILNEJ

§ 1.
Władza państwowa jest władzą służebną w stosunku do praw obywateli i prawa w ogóle. Członek korpusu służby cywilnej traktuje prac´ jako służbę publiczną, ma zawsze na względzie dobro Rzeczypospolitej Polskiej, jej ustrój demokratyczny oraz chroni uzasadnione interesy każdej osoby, a w szczególności:

1. działa tak, aby jego działania mogły być wzorem praworządności i prowadziły do pogłębienia zaufania obywateli do państwa i jego organów;

2. pamiętając o służebnym charakterze własnej pracy, wykonuje ją z poszanowaniem godności innych i poczuciem godności własnej;

3. pamięta, że swoim postępowaniem daje świadectwo o Rzeczypospolitej Polskiej i jej organach oraz współtworzy wizerunek służby cywilnej;

4. przedkłada dobro publiczne nad interesy własne i swojego środowiska.


§ 2.
Członek korpusu służby cywilnej wykonuje obowiązki rzetelnie, a w szczególności:

1. pracuje sumiennie, dążąc do osiągnięcia najlepszych rezultatów swej pracy i mając na względzie wnikliwe oraz rozważne wykonywanie powierzonych mu zadań;

2. jest twórczy w podejmowaniu zadań, a wyznaczone obowiązki realizuje aktywnie, z najlepszą wolą, nie ograniczając się jedynie do ich litery;

3. nie uchyla się od podejmowania trudnych rozstrzygnięć oraz odpowiedzialności za swoje postępowanie; wie, że interes publiczny wymaga działań rozważnych, ale skutecznych i realizowanych w sposób zdecydowany;

4. w rozpatrywaniu spraw nie kieruje się emocjami, jest gotów do przyjęcia krytyki, uznania swoich błędów i do naprawienia ich konsekwencji;

5. dotrzymuje zobowiązań, kierując się prawem i przewidzianym trybem działania;

6. racjonalnie gospodaruje majątkiem i środkami publicznymi, z dbałością o nie i będąc gotowy do rozliczenia swoich działań w tym zakresie; Monitor Polski Nr 46 - 1930 - Poz. 683

7. jest lojalny wobec urzędu i zwierzchników, gotów do wykonywania służbowych poleceń, mając przy tym na względzie, aby nie zostało naruszone prawo lub popełniona pomyłka;

8. wykazuje powściągliwość w publicznym wypowiadaniu poglądów na temat pracy swego urzędu oraz innych urzędów i organów państwa;

9. rozumie i aprobuje fakt, iż podjęcie pracy w służbie publicznej oznacza zgodę na ograniczenie zasady poufności informacji dotyczącej również jego życia osobistego.


§ 3.
Członek korpusu służby cywilnej dba o rozwój własnych kompetencji, a w szczególności:

1. rozwija wiedzę zawodową, potrzebną do jak najlepszego wykonywania pracy w urzędzie;

2. dąży do pełnej znajomości aktów prawnych oraz wszystkich faktycznych i prawnych okoliczności spraw;

3. jest gotów do wykorzystania wiedzy zwierzchników, kolegów i podwładnych, a w przypadku braku wiedzy specjalistycznej - do korzystania z pomocy ekspertów;

4. zawsze jest przygotowany do jasnego r11; merytorycznego i prawnego - uzasadnienia własnych decyzji i sposobu postępowania;

5. w wykonywaniu wspólnych zadań administracyjnych dba o ich jakość merytoryczną i o dobre stosunki międzyludzkie;

6. jeżeli w sprawie są wyrażane zróżnicowane opinie, dąży do uzgodnień opartych na rzeczowej argumentacji;

7. życzliwy ludziom, zapobiega napięciom w pracy i rozładowuje je, przestrzega zasad poprawnego zachowania.§ 4.
Członek korpusu służby cywilnej jest bezstronny w wykonywaniu zadań i obowiązków, a w szczególności:

1. nie dopuszcza do podejrzeń o związek między interesem publicznym i prywatnym;

2. nie podejmuje żadnych prac ani zajęć, które kolidują z obowiązkami służbowymi;

3. nie przyjmuje żadnej formy zapłaty za publiczne wystąpienia, gdy mają one związek z zajmowanym stanowiskiem lub wykonywaną pracą służbową;

4. w prowadzonych sprawach administracyjnych równo traktuje wszystkich uczestników, nie ulegając żadnym naciskom i nie przyjmując żadnych zobowiązań wynikających z pokrewieństwa, znajomości, pracy lub przynależności;

5. od osób zaangażowanych w prowadzone sprawy nie przyjmuje żadnych korzyści materialnych ani osobistych;

6. nie demonstruje zażyłości z osobami publicznie znanymi ze swej działalności politycznej, gospodarczej, społecznej lub religijnej, wystrzega się okazji do promowania jakichkolwiek grup interesu;

7. szanuje prawo obywateli do informacji, mając na względzie jawność działania administracji publicznej, dochowując przy tym tajemnicy ustawowo chronionej;

8. akceptuje ograniczenia możliwości podjęcia przyszłej pracy u osób, których sprawy były lub są prowadzone przez zatrudniający go urząd.§ 5.
Członek korpusu służby cywilnej w wykonywaniu zadań i obowiązków jest neutralny politycznie, a w szczególności:

1. lojalnie i rzetelnie realizuje strategię i program Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, bez względu na własne przekonania i polityczne poglądy;

2. przygotowując propozycje działań administracji rządowej, udziela obiektywnych, zgodnych z najlepszą wolą i wiedzą, porad i opinii zwierzchnikom;

3. nie manifestuje publicznie poglądów i sympatii politycznych, a jeżeli jest urzędnikiem służby cywilnej, to nie tworzy i nie uczestniczy w partiach politycznych;

4. dystansuje się otwarcie do wszelkich wpływów i nacisków politycznych, które mogą prowadzić do działań stronniczych, i nie angażuje się w działania, które mogłyby służyć celom partyjnym;

5. dba o jasność i przejrzystość własnych relacji z osobami pełniącymi funkcje polityczne;

6. nie uczestniczy w strajkach lub akcjach protestacyjnych, zakłócających normalne funkcjonowanie urzędu;

7. eliminuje wpływy polityczne na rekrutację i awanse w służbie cywilnej.
* dnia listopada 19 2010 10:49:20
Musiał by mieć dowody że to nieprawda!!!
Więc nie oskarży!

A tak na marginesie to nie ładnie tak obmawiać konkurentkę.
Brak już Panu własnych pomysłów i argumentów?

Może więc czas na emeryturę?! Ciepłe kapcie i fotel bujany?

Panie Bogdanie niech Pan zagłosuje na Panią Iwonę Koierecką a sam już da se spokój z polityką.
:) dnia listopada 19 2010 11:24:15
do :( Proszę bardzo. Wtedy ciemne sprawki tego pana i jego koteri wyjdą na światło dzienne.
§ dnia listopada 19 2010 11:28:31
art. 212
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,

podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.
Jak Tytanic dnia listopada 19 2010 11:37:34
Coraz więcej osób na rynku we Wleniu mówi, że II tury nie będzie. Bo Pan Bogdan traci poparcie z dnia na dzień.
Teraz to chyba już brzytwy się już chwyta że tak opluwał tą Kobierecką na tym spotkaniu w Strzyżowcu a jak w Strzyżowcu to może i na innych spotkaniach?
Panie Mościcki jaka jest prawda?
Czy celowo i świadomie pomawia Pan swoich konkurentów?
Czy celowo i świadomie wprowadza Pan mieszkańców w błąd?
Czy może ma Pan jakieś dowody na te tezy i pomówienia o których pisze ":)"?
:) dnia listopada 19 2010 11:43:50
Może nareszcie opłaci procesy sądowe ze swojej kieszeni, bo jak na razie to korzystał z funduszy mieszkańców. Wtedy zobaczymy jaki jest zaradny i czy będzie go stać na płacenie podatków.
Mam pytanie dnia listopada 19 2010 11:53:42
Przeglądałem podsumowanie pracy burmistrza i nie mogę zrozumieć jednej kwestii. W ciągu ostatnich 3 lat na kanalizację i wodociągowanie Bystrzycy w połączeniu z Wleniem i Bełczyną wydano ponad 360.000 zł. Gdzie zbudowano tą kanalizację i dlaczego w podsumowaniu ciągle pojawia się ta Bystrzyca? Przecież tutaj nie ma żadnej kanalizacji, przynajmniej babcia nic o niej nie wie?
do :) dnia listopada 19 2010 11:59:57
Mylisz pojęcia w sprawach z oskarżenia prywatnego postępowanie wszczyna się z chwilą złożenia przez pokrzywdzonego prywatnego aktu oskarżenia. Później sprawę prowadzi prokuratura gdyż jest to przestępstwo. Osoba prywatna może występować dodatkowo w takim postępowaniu jako oskarżyciel pomocniczy.
Pamiętaj, że internet nie jest do końca taki anonimowy jak ci się wydaje.
lolo dnia listopada 19 2010 12:06:01
Nie ma kanalizacji w Bystrzycy, ale jest PLAN kanalizacji, bardzo kosztowny PLAN kanalizacji, również wodociąg w Bystrzycy jest zaplanowany, a takie inwestycje kosztują.
:) dnia listopada 19 2010 12:55:41
Dziękuję radcy prawnemu za pouczenie. Skorzystam. Na szczęście są kawiarenki internetowe.
To jeszcze proszę nas poinformować, czy wykorzytywanie szkoły w kampani wyborczej i pomawianie przeciwnika o złe zamiary nie jest czasem złamaniem ordynacji wyborczej. Włodarz wykorzystuje opłacany z kasy gminy personel i żeruje na lęku mieszkańców o zamknięciem szkoły. to on zamknął szkołę w Strzyżowcu, zniszczył osobę, która sie temu sprzeciwiała. Okazał sie bardzo krótkowzroczny.Teraz jest program rządowy otwieramy przedszkola w każdej wsi, a w Strzyżowcu budynku szkolnego już nie ma. Dzieci 5-letnie bedą wstawały o 6 rano i stały na przystankach
:) dnia listopada 19 2010 13:01:17
Czego się boi obecny starosta lwówecki i kandydat na burmistrza Wlenia i kandydat do Rady Powiatu Artur Z.?
Niczego. Jego wmawianie ludziom, że boi się dyrektor szkoły, którą wygryzł podczas nieuczciwej gry, bo nie potrafił stanąć do konkursu na uczciwych zasadach jest tylko pozą.
Jeśli się boi to pamięci o własnych działaniach, bo wie, że postępował niegodnie,wielokrotnie naruszając prawa i godność pracowników oraz oddanych mu pod opiekę dzieci.
Jest wyznawcą zasady cel uświęca środki. To co wyrabiał w tej szkole woła o pomstę do nieba.
Jest typowym mobberem. Wzywał ludzi na dywanik i groźbami bądź obietnicami zmuszał do współpracy.
Tajemnicę służbową rniechcącyr1; przekazywał paniom bez zachamowań i uruchamiał działania tłuszczy r11; ludzi chcących się szybko dorobić kosztem innych. Napuszczał pracowników szkoły i mieszkańców wsi na byłą dyrektor i jej rodzinę. Oszukał ich twierdząc, że z powodu odwołania dyrektorka dążyła do zamknięcia szkoły. Było odwrotnie. Kobieta walczyła o jakość pracy szkoły, którą z tak wielkim trudem wypracowała, a ponadto jak każdy człowiek broniła przed szykanami swoją rodziny i domagała się sprawiedliwości.
Kawały opowiadane na lekcjach o głupim padało imię ( przypadkowo imię takie miał nauczyciel, którego chciał się za wszelką cenę pozbyć) to norma.
Ukrył przed mieszkańcami fakt, że musiał pisać program naprawczy szkoły, gdyż podczas badania jakości jej pracy wielokrotnie podawał informacje nieprawdziwe.
Twierdzi, że ma program dla gminy, ciekawe od kogo ściągnął. W szkole którą kierował nie potyrafił nawet napisać statutu- ściągnął taki dokument ze szkoły we Wleniu.
Zresztą były to działania prorocze, gdyż dzięki jego staraniom szkoła w Pilchowicach straciła swoją niezależność i ponownie angażuje pracowników szkoły wleńskiej.
Ponieważ zależało mu na poparciu niektórych rodziców ich dzieci mogły bezkarnie robić różne świństwa dzieciom, na których A.Z. nie zależało. Np. Jeden z uczniów wsadził koledze głowę do klozetu , spłukiwał na głowę wodę i nakręcił to na komórkę. Nie poniósł żadnej konsekwencji, a nawet z oceną bardzo dobrą ze sprawowania przeszedł do gimnazjum. Inne dzieci, wzorem starszego rodzeństwa zaangażowanego w poniżanie i niszczenie nauczycieli, mogły bezkarnie pomawiać uczniów którzy im się niepodobali o bicie i branie narkotyków.
Syn niezwykle pomocnej specjalistki kazał nazywać się królem szkoły i bił dzieci po twarzy za to, że się jąkają - też tłumaczono to jego trudnym okresem rozwojowym. Takich podłych działań A.Z. jest wiele.
Wiedziała o tym jego następczyni, co nie przeszkadzało jej w chodzeniu podczas kampanii wyborczej od domu do domu i wmawianie ludziom jaki to świetny kandydat. Kobieta wykorzystała swoją pozycje nauczyciela- nikt z rodziców nie śmiał jej nie wpuścić do domu z obawy o własne dzieci. Opłacało jej się to bardzo Robi co chce r11; rodzice, bądź pracownicy źle traktowani nie maja szans na dochodzenie swoich praw. Jak im to uchodzi, ano tak jak i Bogdanowi M. Dzięki koteriom, wykorzystywaniu urzędników państwowych, prokuratury i policji. Acha jeszcze prasy.
Jako starosta Lwówecki też się popisał. Jako dwaj główni włodarze mogli zrobić bardzo dużo dla stworzenia miejsc pracy. Właśnie dzięki złej sytuacji gminy.Mogli pozyskać dużo środków dla bezrobotnych, a szczególnie dla młodzieży. Mieli na to 4 lata. Teraz przed wyborami nagle utworzyli kilka stanowisk interwencyjnych, na które mogły się załapać osoby wskazane- jak zwykle po cichu i liczą na wdzięczność tych ludzi i ich rodzin. Co za upokorzenie. Zdobywać poklask za kromkę chleba. A może ci interwencyjni i ich rodziny popatrzą na sprawę odwrotnie. Praca to jest to co nam się należy.
Jedynym sposobem na ukrócenie tego i uniemożliwienie temu tandemowi takich działań jest oddanie głosu w wyborach na przeciwnika panią Iwonę Kobierecką i głosowanie na ludzi spoza układu. Poza tym zdradził nawet swojego przyjaciela, więc jak można mu ufać?
Temu panu już dziękujemy.
Wódz dnia listopada 19 2010 13:44:12
Wszyscy są równi ale ja jestem równiejszy
Oto moje poglądy. Jak wam nie pasują, to mam inne:

Zagłosuj na mnie, to Ci kasa z nieba spadnie
albo
Sklep z dopalaczami w każdej wsi
cdn
:) dnia listopada 19 2010 13:58:45
Do radcy prawnego: twoje nieetyczne postępowanie może dzieki temu też wyjdzie na jaw.
:) dnia listopada 19 2010 13:59:31
Zgodnie z Konstytucją mam prawo głoszenia swoich opinii i przedstawiania faktów.
Jak widzicie, zamiast podjąć merytoryczną dyskusję, obecni włodarze próbują mi zamknąć usta, czyli nawet na tym forum potwierdzają swoje metody działania.
Syn obecnego włodarza pracuje jako wychowawca w więzieniu-pewnie będzie mnie reedukował ;)
Prośba dnia listopada 19 2010 14:18:37
Skoro :) mówisz prawdę i tylko prawdę proszę o podanie swoich danych personalnych osobą zainteresowanym. Sprawa będzie jasna gdy sąd rozstrzygnie kto ma rację (chyba że sądy też włodarze "przekupują".... schizofrenia paranoidalna). Inaczej jesteś tyko zwykłym śmieciem i tchórzem skoro nie masz odwagi powiedzieć to komuś w twarz. Z tego co wiem Mościcki jako jedyny miał odwagę zrobić spotkania z wyborcami trzeba było wtedy podyskutować i wylewać swoje żale.
Jeżeli masz informacje, że zostało popełnione przestępstwo zgłoś na prokuraturę... sorki zapomniałem, że tez jest przekupiona. Zalecam dobrego lekarza.
mgh dnia listopada 19 2010 14:19:16
:)! To cudowne, że piszesz o tym wszystkim tak konkretnie. Pustych haseł i niejasnych słów chyba wszyscy już mamy dość. Potrzeba właśnie takich przykładów działania kandydatów, jak te, które zaprezentowałaś.
Pozdrawiam! :)
:) dnia listopada 19 2010 14:19:43
Drodzy mieszkańcy miasta i gminy Wleń. Znam Was i Wasze rodziny. Wśród Was jest wielu wspaniałych, zdolnych wartościowych ludzi. Stać Was na coś więcej niż rochłapy z pańskiego stołar1;. Podnieście głowy i wybierzcie osobę, która jest w stanie stworzyć mozliwości do działania i normalnego życia, a nie na tego, który twierdzi, że Wam coś da i wie lepiej czego Wam potrzeba..Dawał już przez wiele lat i efekty tego są marne. Podnieście głowy i nie bójcie się. Nie musicie uczestniczyć w zagrywkach włodarzy. Nie po to ginęło wielu wybitnych Polaków. "Człowiek - to naprawdę brzmi dumnie""Drogoście kupieni; nie stawajcie się niewolnikami ludzi?
(1 Koryntian 7:23),
Płacąc podatki tak naprawdę płacicie Burmistrzowi za usługę, za to że tworzy warunki do życia i normalnego działania,
mgh dnia listopada 19 2010 14:19:45
*łaś/łeś ;)
Wódz dnia listopada 19 2010 14:23:32
Każdemu, kto na mnie zagłosuje, dam kopa w d...
:) dnia listopada 19 2010 14:26:37
Do członków komisji wyborczych i przedstawicieli kandydatów.
W instrukcji pracy takiej komisji jest napisane, że karty do głosowania po przeliczeniu wraz z protokółami są przewożone do Wlenia, a stamtąd do Jeleniej Góry i dopiero po tym do każdej komisji przyjeżdżają ludzie po odbiór pieczątek. Pilnujcie tego, nie dajcie się zwieść, że jest późna pora i nie ma sensu czekać i najlepiej oddać pieczątki od razu razem z kartami i protokółami. Jak znam włodarza i jego zwolenników będą próbowali was ośmieszyć i wmawiać, że przesadzacie, a jego zalecanie lakarz staję się już nudne. Nawet jeśli by się waliło pilnujcie tego. Procedury zostały ustalone po coś
Nadużycie władzy? dnia listopada 19 2010 15:16:54
Czy nie jest nadużyciem władzy przez burmistrza Bogdana Mościckiego parkowanie samochodu prywatnego pod samym urzędem, pod znakiem zakazu, a teraz na dodatek z wielkim plakatem na tylnej szybie? Każdy mieszkaniec, gdyby zaparkował w tym miejscu, to strażnik, lub policjant od razu wlepili by mu mandat. A Mościcki to co?
Święta Krowa?

Jeżeli burmistrz nie uważa się za lepszego od zwykłych mieszkańców, jeżeli twierdzi, że nas szanuje, to może opublikuje na stronie WleńInfo lub stronie urzędowej, kopie mandatów za ostatnie 4 lata? !
Może strażnik miejski wytłumaczy dlaczego pozwala na takie postępowanie?
Są równi i równiejsi?

A czy ten człowiek nie ma sumienia? Stawiać się ponad prawem?
Ktoś powie drobiazg, ale z takich drobiazgów składa się życie. A może mandat np. po 10 zł za każdy dzień postoju na zakończenie kadencji?
Panie burmistrzu! Panie Mościcki! Co Pan na to? Dlaczego uważa się Pan za lepszego od nas mieszkańców?!
*** dnia listopada 19 2010 16:15:18
Ludzie dajcie spokój z Kobierecką, nie ma ani przygotowania ani doświadczenia do pracy w administracji, nikt nie wie kto za nią stoi, stara się manipulować ludzmi, a slogan że łączy ludzi jest żartem niech wcześniej połączy się z rodziną, z którą jest skłócona od lat. "Czas na zmiany" tylko dla kogo, może dla samej kandydatki, bo biznes przynosi marny dochód, gdyby było inaczej mąż nie pracowałby za granicą, może szansa na spłacenie kredytów, a ludziom się wmawia,że to dla ich dobra dla poprawienia ich sytuacji życiowej.Stwarzanie atmosfery nieufności i nienawiści i podsycania jej to sposób działania pani I.K.
do *** dnia listopada 19 2010 16:40:33
Rodziny nikt sobie nie wybierał.
Ale może w takim razie porozmawiamy o rodzinach Panów Zycha, Szeffsa, Mościckiego czy Fludra?
Bardzo ciekawe tematy, nieprawdaż?
Zalogowany dnia listopada 19 2010 18:13:37
Widać, że Panowie są mocno przestraszeni, nie dziwię im się. Wyciagają juz coraz mocniejszą amunicję. Myślę, że gdyby interes Kobiereckiej nie przyniosił dochodu to nie zatrudniałaby pracownicy, ale sama by tam siedziała, poza tym gości ( z tego co widać) ma przez cały rok. A myślę, że mąż nie jeździ za granicę dla rozrywki tylko dla konkretnych pieniędzy i szlag Was trafia, że się ludziom powodzi.
JA dnia listopada 19 2010 18:18:23
A Mościcki i Zych urodzili się na zajmowanych przez siebie stołkach?Każdy kiedyś zaczynał, i wiemy jak niektórzy...
. dnia listopada 19 2010 18:35:23
Wszelkie sugestie, że Iwona Kobierecka chce zrobić interes zostając burmistrzynią uważam za paskudne i idiotyczne. Proszę łaskawie zauważyć, że jest jedyną z grona kandydatów na burmistrza, która nic nie straci jeżeli nie zostanie wybrana. Będzie robić to co dotychczas. Pozostali kandydaci, jeżeli nie zlituje się nad nimi żaden kolega partyjny, będą musieli stanąć w kolejkę po kuroniówkę. Iwona walczy by coś zmienić, pozostali walczą o stanowisko pracy. By móc utrzymac rodzinę. Oni walczą o wszystko. Iwona nie musi zarabiać podobnie do Prezydent Warszawy i jak ją znam, to zadowoli sie minimalną pensją z "widełek". Jak to możliwe, że przy naszym skąpym budżecie musimy płacić im tak wysokie pensje. Wstydźcie się panowie.
do *** dnia listopada 19 2010 18:50:57
nie ma ani przygotowania ani doświadczenia do pracy w administracji

Pracuje w administracji państwowej i stara się uszestniczyć we wszystkich posiedzeniach rady. Ma więcej doświadczenia niż radni, którzy podsypiają na sesjach. My też będziemy na nią głosować. A tamtym panom też dziękujemy.
do. dnia listopada 19 2010 19:02:30
Lepszym kandydatem stosując twoją argumentację byłby bywalec zakażnego, oni już naprawdę nic nie tracą,a zadawalają się niewielkimi zasiłkami, walczyć można zawsze by coś zmienić , tylko często na hasłach wyborczych się kończy i nic z tego nie wynika, dlatego niech pani Iwona robi to co dotychczas.
. dnia listopada 19 2010 19:25:01
Najpierw piszecie, że chce się dorobić, jak napisałam, że nie chce to też źle. Jeżeli żadne argumenty nie trafiają to znaczy, że krytykujecie dla samej krytyki. Dla mnie zrozumiałe. Korytko się odsówa. Oj tak mi was szkoda.
. dnia listopada 19 2010 19:27:09
przepraszam za błąd ortograficzny.
*** dnia listopada 19 2010 19:36:17
możecie wytłumaczyć w jakiej administracji państwowej pracuje pani Kobierecka
do *** dnia listopada 19 2010 19:40:11
Polskiej
wyborca dnia listopada 19 2010 20:44:35
A co z "naszą" kandydatką na radną powiatową? Tak się "ładnie" zareklamowała i na tym zakończyła?
ok.do*** dnia listopada 19 2010 22:33:38
"Pracuje w administracji państwowej i stara się uszestniczyć we wszystkich posiedzeniach "- tak o pani Kobiereckiej piszą jej wyborcy , nie wiem czy jest ministrem może wojewodą, wiem jedynie że nie mają pojęcia o czym piszą, przykre.
do tego^ dnia listopada 19 2010 22:37:58
http://pl.wikipedia.org/wiki/So%C5%82tys
Jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj. Tobie też dziękujemy.
:) dnia listopada 19 2010 23:07:05
Do: Prośba dnia listopada 19 2010 14:18:37
i do ***
Po waszych wypowiedziach widać co reprezentują sobą tzw.doświadczeni włodarze. to wy wspominacie o paranoi, shizofrenii, lekarzu, ubliżacie piszącym na tym portalu. Tak właśnie wygląda utrzymywana z naszych podatków władza. Kto nie jest z nimi temu zalecany jest lekarz i przypisywana schizofrenia i tego obrzuca się najgorszymi wyzwiskami.
Może kandydaci-włodarze chcieli by być kompetentni i wiarygodni, ale nie są. Sami na to zapracowali. No i te charaktery.
Naprawdę czas to zmienić
:) dnia listopada 19 2010 23:56:28
Tak zwana demokracja bez prawdy przemienia się, zgodnie z przestrogą i proroctwem Jana Pawła II, w zakamuflowany totalitaryzm.
Po tych postach widzicie komu prawda jest niewygodna i kto liczy, że dalej będzie mógł na lekceważyć
BEZPARTYJNA dnia listopada 30 2010 01:01:20
uuuuffffffff...głowa mi pęka i oczy mam jak dropsy... takiego steku kłamstw,chamstwa i bezczelności dawno nie miałam okazji widzieć . nie moje klimaty. sami robicie klasą 0. uważacie ,że co kandydaci mają ludzi za nic....ale Wy ze swoją anonimowością i jadem nie zasługujecie na nic innego. jak można?? widzę ,że p.Moscicki ma się już wg "naduzycie władzy" "spowiadać nawet z tego co robi na urlopie. Mandaty? Człowieku! pokaż swoje. Co za bzdury!!!! i słówko do :) -była pani dyrektor SP w pilchowicach ma to na co zasłużyła. I tak jej się udał ciągnąć to za długo. Prywata w szkole to twoim zdaniem przejaw troski? ha ha ha....żal było rozstać się z takimi dobrami. zawsze można było co nie co w szkole wyprasować ,wykorzystać ją do pryw. celów jak i również ...zatrudniać swojego męża -stolarza na stanowisku nauczyciela. o rozwiązłym języku ,niewybrednego słownictwa i zapędach tego pana w stosunku do małych dziewczynek krążą juz mity i dowcipy.....ale to długa i druga historia..... błagam więc :zanim weźmiecie na siebie obronę takich "uciśnionych" sprawdźcie te info. bo staje się to śmieszne...
pozdrawiam wszystkich
BEZPARTYJNA dnia listopada 30 2010 01:03:34
PRZEPRASZAM : KLASĄ 0 = KLASĘ 0
mala124 dnia listopada 08 2014 14:26:00
KRÓTKO I NA TEMAT:) PAN LUK Z PANEM MOSCICKIM ZA JEDNE PIENIADZE WÓDKE PIJĄ:P WIDAC TO NA KAZDYCH UROCZYSTOŚCIACH W PAŁACU LENNO JAK SIE SCISKAJA:p:p:p MOSCICKI NIE NADAJE SIĘ DO LUDZI!!!! SMIEJACY SIE W TWARZ CZŁOWIEK BEZ KOMPETENCJI!!!! MOZE NIECH SIE WEZMIE ZA TE MAŁPY Z OPIEKI SPOLECZNEJ KTÓRE TAK SAMO JAK MOSCICKI KRECĄ LODY:p:p:p WLEN SIE STROI A LUDZIE W MIESCIE NA ZYCIE NIE MAJĄ!!! osobiscie nie mieszkam juz w tym wleniu gdyz nie moge patrzec na tutejsze dnoooo!!!! DNI WLENIA, GORZEJ NIZ NA DOZYNKACH W POBLISKICH WSIACH :p PANIE MOŚCICKI MASZ CYCKI ZERO JAJ!!!!! ZADNEJ SPRAWY U PANA SIE NIE ZAŁATWI!!!! NO CHYBA ZE SIE POSMARUJE.....
Dodaj komentarz
Nick:4 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 50% [1 Głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 50% [1 Głos]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Statystyka
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Wleńlandia 2007
Wleńlandia 2007
Wleńlandia 2007


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16938204 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.