wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Ominęła nas obwodnica...
MiejskieJeszcze kilka dni temu była realna szansa, na to że w przyszłym roku ruch tranzytowy ominie Wleń, po nowo wybudowanej obwodnicy.

Piotr Wysocki:
„Do realizacji były przygotowane dwa projekty: Remont drogi Pławna Lubomierz oraz budowa obwodnicy we Wleniu. Oba projekty miały pełną dokumentację techniczną oraz pełną akceptację  Rady Powiatu.”

Artur Zych:
„Początkowo Zarząd Powiatu zadecydował o złożeniu wniosków do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (red. Schetynówki). Pierwszy z nich dotyczył budowy obwodnicy we Wleniu, drugi remontu drogi Pławna – Lubomierz, która została uszkodzona podczas powodzi.”


W drugiej połowie września członkowie Zarządu Powiatu (red. Zbigniew Grześków, Zenon Zatchiej) złożyli konkurencyjną propozycję budowy drogi w gminie Mirsk oraz drogi Lwówek Śląski – Rakowice Wlk..

Artur Zych:
„No i przegłosowali mnie, ja mam jeden głos a oni dwa.”


Piotr Wysocki:
„Na wniosek mój, Pana Stanisława Mrówki oraz Artura Zycha zwołano nadzwyczajną sesję Rady Powiatu podczas której rada zadecydowała, że należy w pierwszej kolejności realizować projekt budowy obwodnicy we Wleniu oraz remont drogi Lwówek – Rakowice, za taką kolejnością głosowała większość rady. Dokumentacja drogi w gminie Mirsk oraz drogi Lwówek Śląski - Rakowice WLK. są niepełne do tego dochodzą koszty przekraczające możliwości powiatu. „


Artur Zych:
„Stanowisko Rady Powiatu o budowie obwodnicy Wlenia oraz remontu drogi Lwówek Śląski – Rakowice Wlk. przedstawiłem na zarządzie, jednak pozostali członkowie Pan  Zenon Zatchiej oraz Zbigniew Grześków z przyczyn proceduralnych nie zgodzili się na głosowanie. Niestety nawet gdybyśmy dzisiaj podjęli uchwałę to i tak byłoby za późno.”


Zenon Zatchiej
stwierdził, że Zarząd Powiatu nie jest przeciwny budowie obwodnicy we Wleniu. Przy kolejnych naborach będą składane wnioski, i obwodnica na pewno powstanie.

Mimo wieloletnich starań byłych oraz obecnych władz Wlenia, budowa obwodnicy z powodu nie do końca zrozumianych przez nas intencji niektórych członków Zarządu Powiatu, przesunęła się w bliżej nieokreśloną przyszłość.


Wleninfo.pl


Komentarze
z Wlenia dnia września 30 2010 20:11:25
Krew mnie chyba zaleje. Czy ktoś mi potrafi wyjaśnić, dlaczego we Wleniu nic się nie zmienia. Czy naprawdę jak już się zdążyłem przez tyle lat przyzwyczaić "nie można nic było zrobić" ?
Cholera jasna! Inne miejscowości mogą tylko we Wleniu k.. nic się nie da!
z Wlenia dnia września 30 2010 20:17:19
ja już na wyborach sobie przypomnę nie co zrobiliście
ALE CZEGO NIE ZROBILIŚCIE!
NARA
Wyborca dnia września 30 2010 21:07:00
No i znowu na burmistrza będą startować te same osoby. I znowu będziemy wybierać pomiędzy ludzmi co nic nie robią albo budują sobie drogi dojazdowe do własnego domu.
Jeśli nie będzie kandydował ktoś nowy to nie pójde na wybory !!!!!
mieszkaniec dnia września 30 2010 21:23:52
dziekujemy za obwodnice ktorej NIE BEDZIE i za te TIRY w rynku !!!
DM dnia września 30 2010 21:25:36
Jednego palanta mniej....
tracer dnia września 30 2010 21:46:56
Podobno były cztery wnioski z których dwa mogły by być zrealizowane w 2011 roku ze względu na posiadane środki finansowe. Grono 20 osób zadecydowało tak a nie inaczej, miesięczny koszt utrzymana takiego sztabu ludzi kosztuje podatników ok. 150-200 tyś miesięcznie . Może taniej byłoby po prostu wylosować dwa projekty z kapelusza na chybił trafił. Byłoby o niebo taniej i nikt do nikogo nie miał by pretensji a zaoszczędzone pieniążki pewnie wystarczyłyby również i na trzeci projekt.
Podobnie zredukowałbym liczbę radnych, powiedzmy o połowę.
Liczba głosów była by identyczna ponieważ mogliby głosować na dwie ręce :)
jeleń dnia września 30 2010 22:31:36
podziękowania za brak obwodnicy to nie wina władz Wlenia tylko powiatu,a szczególnie dwóm panom z zarządu,bo pan starosta twierdzi,że głosował za tym aby we Wleniu zrobić obwodnicę
Wyborca-2 dnia września 30 2010 22:35:34
Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś nowy, który umożliwi nam wyborcom utrzeć nosa dwóm zadufanym w sobie jegomościom, którzy co cztery lata między sobą wymieniają stołek za około pół miliona złotych
PODZIĘKUJMY dnia września 30 2010 22:36:38
TUTAJ MATERIAŁ POLSAT INTERWENCJA W SPRAWIE GRZEŚKOWA: http://www.youtube.com/watch?v=KiUYOS-W7-4
Luk Vanhauwaert dnia września 30 2010 23:27:51
Z majacej byc uroczysta sesji powiatowej, na ktorej wreczono odznaki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i spokojnej dyskusji na temat raportu prof. Madeji dotyczacego strategii rozwoju powiatu, bardzo szybko uciekla do dyskusji na temat obwodnicy Wlenia. Jest teraz wiadomo jakim osobom mozemy podziekowac za tak niekorzytna decyzje dla nas: Panu Zbigniewowi Grzeskow i Zenonowi Zatchiej. Oni we dwoch, korzystajac z nieobecnosci Starosty, akurat byl we Francji, zmienili polecenie Rady, ktora byla jednoglosna w swojej decyzji.
Mimo duzej presji i ostrych slow, ktore padaly (arogancja wladzy, decyzja kampanii wyborczej, nieprzemyslane, nieprofesjonalne etc.), arogancko ignorowali pytania i sugestie krytyki min. od przewodniczacej Rady MiG Wlen Pani Katarzyny Kotolowskiej, burmistrza Moscickiego, przewodniczacego Rady Powiatu Pana Stanislawa Mrowki, ktory nawet czasowo oddal swoja funkcje i usiadl obok zwyklych radnych by moc mowic o tym co mu lezy na sercu. Piotrowi Wysockiemu i nawet Staroscie, ktory dystansowal sie od tych dwoch, nie chcieli wyjasnic jakie argumenty lezaly u podstaw ich decyzji. W pewnym momencie Panowie stwierdzili, ze na sesji nie beda juz nic wyjasniac, protokoly sa jawne, wiec kazdy moze sobie je przeczytac szukajac wyjasnienia. Jedyne informacje, ktore slyszelismy, to ze sa inne drogi w gorszym stanie, sa inne priorytety wazniejsze jak obwodnica Wlenia.
Bardzo przykro bylo, ze z mieszkancow Wlenia pojawilo sie tylko 8 osob.
Redaktorzy wleninfo i Pani Kobirecka i jeszcze jedna osoba wyszli z sali przed glowna dyskusja, dalej zostalo tylko 5 mieszkancow.
Marcin Fluder krytykowal decyzje w aspekcie finasowym, bo okazalo sie, ze powiat ma tylko 1 milion a te drogi, ktore beda remontowane beda kosztowac 6 milionow zlotych. Z tego powodu moze zdarzyc sie, ze ostatecznie wybrane projekty nie zostana zrealizowane, tym bardziej bedzie przykro, bo we Wleniu sa pieniadze, a tam nie ma. A poza tym gmina Mirsk nie powinna korzystac z pieniedzy powiatu, bo ze wzgledu na sasiedztwo z Czechami bardzo latwo moze skorzystac z europejskich funduszy transgranicznych na remont drog.
Ja krytykowalem fakt porownywania caly czas obwodnicy Wlenia ze zwykla droga. A tak nie jest . Nasza gmina jest ta jedyna w powiecie, ktora nie ma obwodnicy i caly ruch przejezdza przez samo serce miasta, dodatkowo ta inwestycja na maly odcinek potrzebujacy relatywnie malych pieniedzy ma ogromny efekt, bo sluzy od razu 2.200 ludziom. Nie ma zadnej inwestycji drogowej w calym powiecie, ktora ma taki gigantyczny efekt na komfort mieszkancow.
I ostatnie: prosilem, skoro Powiat nie bedzei inwestowac w ta obwodnice to niech conajmniej zrobi znak zakazu jazdy transportu powyzej 3,5 tony przez nasza gmine, bo w tej chwili wszystkie ciezkie transporty z kopalni Rakowice w kierunku Jeleniej Gory, ktore sa przeladowane, omijaja glowna droge i jada przez nasza gmine bo jest tu mniej policyjnych kontroli.
Szkoda, naprawde szkoda, ze tak niewielu mieszkancow bylo dzis na sali. Wiele razy tu na wleninfo pisza, ze nic nie zmieni sie tu we Wleniu. Ale wiadomo dlaczego tak jest, skoro tak niewielu jest w stanie walczyc o wlasne interesy w wlasnej gminie. To wlasnie dlatego.
Nick dnia września 30 2010 23:37:48
A gdzie do jasnej cholery byla cala swita z ratusza,lacznie z radnymi ze do tego doszlo ze Luk musial samotnie bronic nasz wszystkich.Samotnie.Sie pytam gdzie?
Skolowany dnia września 30 2010 23:58:56
Artur Zych:
rNo i przegłosowali mnie, ja mam jeden głos a oni dwa.r1; Luk, to jak mogli przeglosowac Staroste skoro byl akurat we Francji, czy ja mam jakies zwidy?
Sławek Osiecki dnia października 01 2010 00:00:22
Rozumiem pana, panie Luk. Decydenci są bohaterami, tak dzielnie walczyli, tylko społeczeństwo jest do wymiany. Skąd ja to znam?
Ajax. dnia października 01 2010 09:32:36
Jak zaznaczyl moj wyzej przedmowca,gdzie byli radni,ktorym zaufalismy w poprzednich wyborach i ktorzy mieli reprezentowac masto i gmine Wlen.Ale jak sie okazalo,ze za obecnosc na takim zebraniu nie otrzyma sie grosza to lepiej nie marnowac swojego czasu.Przy nastepnych wyborach zastanowmy sie kogo wybieramy.A jak przyjdzie do Ciebie obecny radny,abys jego poparl,spytaj czy byl na tym zebraniu.Jeszcze raz powtarzam,osoby te maja prezentowac ogol mieszkanicow i ich problemy a nie brac jedynie wynagrodzenie za zaliczenie sesji.
A. Jaśkiewicz dnia października 01 2010 10:16:45
W związku z wypowiedzią Pan Luka, że opuściliśmy posiedzenie sesji przed najważniejszą dyskusją kilka słów wyjaśnienia.
Pytania dotyczące przebiegu prac nad złożeniem wniosku o budowie obwodnicy Wlenia zadaliśmy dla Pana Starosty Artura Zycha, Pana radnego powiatowego Piotra Wysockiego oraz członka zarządu powiatu Pana Zenona Zathieja. Od wszystkich rozmówców otrzymaliśmy odpowiedzi na interesujące nas pytania.
Porządek obrad sesji na Lennie nie przewidywał dyskusji, ani podjęcia uchwały nad złożeniem wniosku o budowie obwodnicy Wlenia. Prawdziwa "bitwa" o obwodnicę rozegrała się dzień wcześniej.
Po decyzji zarządu o wycofaniu wniosku Wlenia ( przy sprzeciwie starosty Pana Artura Zycha) na wniosek Radnych powiatowych: Pana Stanisława Mrówki, Pana Piotra Wysockiego oraz Pana Artura Zych została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Lwóweckiego. Na tej sesji za złożeniem wniosku o budowie obwodnicy głosowało 10 radnych powiatowych. Niestety zarząd Powiatu przy ponownym sprzeciwie starosty doprowadził do sytuacji w której w pierwszej kolejności będą realizowane inne inwestycje drogowe. Czas na złożenie wniosków upływał o godzinie 15.00 30 października, a więc w trakcie trwania sesji na Lennie. Dyskusja , czy raczej zapytania do pana Zathieja nie miały w tych okolicznościach żadnego wpływu na realizację wniosku Wlenia."Było po prostu za późno" Jak powiedział nam Pan Starosta.
Rozżalony dnia października 01 2010 12:00:35
Ale to że Wleńscy Radni nie zademonstrowali swojego niezadowolenia z braku obwodnicy TO ŻĄL. Przecież to Oni są przedstawicielami społeczeństwa Gminy Wleń.
PO PSLu dnia października 01 2010 12:04:59
No to PO PSLu w Gminie Wleń (Zbigniew Grześków PO i Zenon Zatchiej PSL)
hyh dnia października 01 2010 14:24:15
ja tam pic w paru miejscach lubie takze mi to na reke :D a te slupy z zakazami wejscia to sobie mozecie nie powiem gdzie wsadzic i paradowac
Ciekawy dnia października 01 2010 18:43:44
Luk nie dopowiedział Pan z tym ograniczeniem tonażu do 3,5t.Padła jakaś odpowiedź.Są na to szanse?Dobrze byłoby gdyby te landary z Rakowic do Jeleniej nie jeździły przez Wleń jednak.
Siedlęcin dnia października 01 2010 19:00:04
Jak wy sobie wyobrażacie ograniczyć transpoet do 3,5 ton w Siedlęcinie prosperują dwie betoniarnie piasku im helikopterem nie dowiozą
Ciekawy dnia października 01 2010 19:17:52
Od strony Jelonki dowiozą.Za niedługo z Wlenia do Jeleniej się tylko UAZ-em da dojechać jak tak dalej będzie.Zobacz jak wygląda odcinek drogi między Strzyżowcem a Siedlęcinem na przykład.
OPAMIETAJCIE SIE !!! dnia października 01 2010 19:39:29
Mieszkancy Wlenia OPAMIETAJCIE SIE . Czytam ten artykul i poprzedni na temat obwodnicy i wlosy staja mi deba na glowie. Szczegolnie tyczy sie to komentarzy pod artykulami. Nie przypominam sobie aby pan Luk Vanhauwaert byl wybrany rzecznikiem prasowym naszego miasta. Tymczasem ruga on jak "sw.Michal diabla" cale nasze miasto z Burmistrzem i Przewodniczacym Rady na czele. Nie pomijajac mieszkancow. Nie chce tutaj tego pana cytowac kto chce moze sobie przeczytac wpis powyzej. Panie A.Jaskiewicz tlumaczy sie Pan przed Lukiem jak sztubak. Robmy tak dalej to nam Luk wlezie na glowy i bedzie jezdzil na nas jak na "burej suce". Jeszcze bedzie wyzywal na niekompetencje wladz i na mieszkancow. Apeluje jeszcze raz - OPAMIETAJCIE SIE !!!!!!!
Do OPAMIETAJCIE SIE !!! dnia października 01 2010 20:01:59
Opamiętaj się głupcze !!!!
A co do tych przeładowanych TIRów to może wystarczy szepnąć słówko Pani Iwonce Z. ? Ona będzie się realizowała a my troszkę odetchniemy?
Sławek Osiecki dnia października 01 2010 20:38:42
Mam jeszcze pytanie - Kto i za co otrzymał "odznaki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego"? Jakoś wcześniej umknęło mojej uwadze.
Sławek Osiecki dnia października 02 2010 09:45:15
No i cóż? Widzę, że zadałem jakieś trudne pytanie...
pipi dnia października 02 2010 11:41:10
Panie Sławku, odznakę pewnie dostał zasłużony pegerowiec, za utrwalanie polskości ziem odzyskanych, znaczy rozwalanie zabytków.
Albo Pan Luk.
Sławek Osiecki dnia października 02 2010 12:19:53
Skoro wszyscy milczą, to przyjmuję, że odznaczenia były za jakąś tajną działalność.
Sławek Osiecki dnia października 02 2010 13:14:09
Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że cała ta sprawa jest zwykłą kaczką wyborczą. W moim odczuciu, nie jest to przypadek, że ewentualne ogłoszenie budowy obwodnicy Wlenia miało nastąpić w okresie kampanii wyborczej. Do tej pory całą sprawę trzymano w tajemnicy. Jeszcze parę tygodni temu, jeden z mieszkańców Wlenia chciał organizować blokadę drogi, bo informowano go, że obwodnicy nie będzie. No przecież projektu i budżetu nie przygotowywano w ostatniej chwili. Jakiż to byłby piękny akcent, wręczyć sobie odznaczenia i na Zamku Lenno odtrąbić budowę obwodnicy. Kampania wyborcza pozamiatana. Myślę, że naszych decydentów zgubiła tu własna arogancja. O poparcie społeczne dla projektu trzeba było zabiegać w momencie walki o ten projekt, a nie dopiero wtedy, kiedy został zaprzepaszczony. Paru cwaniaków podkradło pomysł i koniec. Gdyby formalności były załatwione wcześniej, niezależnie od kampanii, to nie mogło by być takich ruchów w ostatniej chwili blokujących projekt.
Teraz pan Luk próbuje za wszelką cenę ratować skórę swojego kandydata i przedstawić nieudolność jako cnotę a winą obarczyć mieszkańców Wlenia no i oczywiście Jaśkiewicza i Kobierecką. Panie Luk, nie dziwię się, że wyszli z tego cyrku. Sam bym zrobił tak samo.
Olo dnia października 02 2010 15:09:33
Panie Luk ,gdyby droga Jelenia Gora -Lwowek śl byłaby drogą krajwwą ,tak jak to było kiedyśto TIR-y mysiały by płacić WINIETE a tak sobie śmigają z fri ,i nie chodzi tu ,o mniej kontroli policji tylko o to ,że jest to droga powiatowa a na nią nie trzeba mieć winiet .
Komentarz dnia października 02 2010 15:44:06
Panie Sławku,coś w tym jest co pan napisał.Ja też zauważyłem,że niektóre rzeczy tu były robione z "partyzanta" i ogół dowiadywał się w ostatniej chwili.Ciekawe dlaczego sprawę obwodnicy zostawiono na ostatnią chwilę,że jest jak to się mówi "po jabłkach" i nawet blokada jest bez sensu.Żeby wyszło tak jak wyszło?Zastanawiające.
xxl dnia października 02 2010 16:02:26
Standardowo p. Osiecki wykazuje się pan niezwykłą niewiedzą i indolencją. Brak panu danych i wymyśla pan political fiction (nieźle to panu wychodzi, może pan powieść napiszesz). W powiatowym budżecie obwodnica wlenia pojawia się bodajże już 3 rok. Gmina współuczestniczyła w kosztach opracowania dokumentacji bodajże prawie dwa lata temu. Dodatkowo nasza gmina jako jedyna zaoferowała pomoc finansową "biednemu starostwu" w realizacji tej inwestycji, choć jest to typowe zadanie powiatu. Pozdrawiam i życzę bardziej światłego spojrzenia, bo pana wypowiedź mądrością ani prawdą nie grzeszy.
Hominis est errare, insipientis in errore perseverare.
Sławek Osiecki dnia października 02 2010 16:14:05
Panie urzędniku, czy tam synu urzędnika. Potwierdza pan tylko moją wersję. Skoro plany były już 3 lata temu, to czemu panu Kalinowskiemu mówiono, że teraz nie będą realizowane? Miał być lepszy efekt na kampanię wyborczą? Czemu też niezbędne formalności nie zostały załatwione wcześniej, tylko czekano na ostatnią chwilę aby wyskoczyć z tą obwodnicą w czasie kampanii?
Nadal czekam na odpowiedź, kto i za co został odznaczony.
* dnia października 02 2010 17:51:06
Srebrne odznaki otrzymali m.in. Pan Luk Vanhauwaert oraz Burmistrz Bogdan Mościcki.
Odznaki. dnia października 02 2010 19:54:30
Srebrne odznaki otrzymali m.in. Pan Luk Vanhauwaert oraz Burmistrz Bogdan Mościcki - czyli towarzystwo wzajemnej adoracji.
Profesor T.Alent dnia października 02 2010 20:01:39
Czemu nie złote?@!To jest potwarz!##@!
tracer dnia października 02 2010 20:07:55
Srebrne odznaki na pierś a "złote" na konto :)
tracer dnia października 02 2010 20:24:34
Czy teraz już wszystkie sesje będą odbywały się u P. Luka, bo słyszałem, że warunki w Wleńskim GOK-u uwłaczają godności Panom Burmistrzom i Radnym ? Podobno w takich warunkach nie da się podnosić rąk !
:)
Johan SeBach dnia października 02 2010 20:41:38
Tak,teraz już zawsze ,przy muzyce poważnej robi się poważniej a i krowy ponoć przestają ryczeć bez sensu i zaczynają dawać mleko.
easy dnia października 02 2010 20:53:29
W przewodnikach turystycznych zamek w Łupkach posiada status "trwałej ruiny" jak wybierzecie na następną kadencję P.Mościckiego wraz z jego obecną świtą - to Wleń wkrótce otrzyma podobny status.
Złota odznakę odbierze wówczas, chyba od samego Prezydenta !
tajny agent dnia października 02 2010 21:17:34
P. burmistrz powinien uważać z tymi medalami i odznaczeniami na końcówce kadencji, bo to może być spisek konkurencji !
Może chodzi o to, aby tak obciążyć złomem kandydata aby nie miał siły stanąć do wyborów ?
Breżniew - tak właśnie skończył !
R2D2 dnia października 02 2010 21:20:33
Luke...where are you...biiip bip...biiip.... ...bip.
do xxl dnia października 02 2010 21:22:30
Rozumek !?- co najwyżej L -ka !
Odznaka dnia października 02 2010 23:22:13
Powiesili mię tam na siłę.
Tam gdzie każą tam wiszę
Jest mi duszno, duszno, duszno.....
Sławek Osiecki dnia października 03 2010 17:27:30
Ja przez cały czas usiłuję się dowiedzieć za jakie zasługi pan burmistrz Mościcki dostał odznakę Ministra Kultury. Nie mam takich pytań w stosunku do innych odznaczonych, bo to oczywiste, że ludzie, którzy poświęcili wszystkie swoje oszczędności na ratowanie zabytków powinni zostac chociaż tak symbolicznie docenieni. Może Wlenifo coś o tym napisze. Naprawdę chciałbym poznać jakąś zasługę naszego burmistrza. Przecież w czasie odznaczania coś musiało zostac powiedziane. Czekam na informacje. Chyba nie chodzi o to sławne sklejenie krzyża?
do P. Sławka dnia października 03 2010 18:04:45
Panie Sławku nie, nie, to nie za sklejenie krzyża tylko za ten beton, którym został obłożony nasz zamek aby mógł stać wiele lat
do betoniarzy powyżej dnia października 03 2010 18:45:51
Wy macie beton, ale pod sufitem. Sic!
Roger dnia października 03 2010 19:28:37
Nieee.... to pewnie za to ze nie zlozono kompletu dokumentow kiedy mozna bylo wziac 8 baniek na baszte.Ja tak obstawiam przynajmniej.
PAWEL dnia października 03 2010 19:34:13
ALE NAS WYDYMALI SZKODA ZE MNIE NIE MA WE WLENIU BO NAPEWNO BYM POSZEDL NA TA SESJE

PS NIE ZAGLADALEM TU JUZ DOSYC DLUGO ALE MOJ ULUBIENIEC WALCZACY O LAKE Z ANTENA WCIAZ NAJEZDZA NA BURMISTRZA ZENUJACY KOLES
Do PAWEL dnia października 03 2010 20:15:49
Właśnie Panie Pawle. Niech Pan uratuje sytuację i wymieni te zasługi Burmistrza dla ratowania zabytków. Niech wszyscy wiedzą!
Nie Paweł dnia października 04 2010 08:11:29
Ale zasługi wymienie:
Kamienica w której mieściło sie kino.
do wszystkich... dnia października 04 2010 09:04:09
Panie i panowie, wiecie doskonale, że jednym z dwóch
współwłaścicieli jest pan z Lublina. Nie mylić z P...kotem.
A czyja to zasługa, można łatwo sprawdzić. Nikogo nie mam zamiaru bronić, a jeśli coś komentujecie, to przynajmniej opierajcie się na faktach lub przedstawcie wiarygodne papirki. Robiąc wyborczą kampanię to przynajmniej nie kłamcie, albo nie róbcie plotek. Tradycyjnie od 30 nie będę głosowała, bo nie mam na kogo i swoje sprawy załatwiam bez zaplecza. I o dziwo fukcjonuje!
PAWEL dnia października 04 2010 10:31:49
nie mam zamiaru odpowiadac bezimiennym ale sie rzucacie smieszni ludkowie
PAWEL dnia października 04 2010 10:38:47
JEDYNY POMYSL NA KAMPANIE WE WLENIU -- ATAK BEZIMIENNYCH NA BURMISTRZA NA LAMACH wlen(pseudo)info BRAWO BRAWO
bezimienny dnia października 04 2010 12:42:07
...odezwał się imienny
PAWEL dnia października 04 2010 13:36:46
ZAJZE TU ZA ROK I PEWNIE DALEJ MALUTKIE LUDZIKI BEDA DALEJ PLASAC O TYCH SAMYCH PIERDOLACH
Kubek dnia października 04 2010 13:45:10
Proszę nie nadużywać Caps Locka
Do Pawła dnia października 04 2010 15:32:25
Nik za tobą nie będzie tęsknił
Sławek Osiecki dnia października 04 2010 21:34:58
Nikt nie wymienia zasług? A potem narzekają, że na WlenInfo to piszą tylko paszkwile. Teraz jest okazja do napisania czegoś dobrego. A może chcecie zasugerować, że burmistrz nie ma zasług? Oj, oj! Bo sam będę musiał je wymienić!
tracer dnia października 04 2010 22:32:33
...dobra zacznę!
... to może ktoś jeszcze się odważy.
Zasługi ?
- wystawy ptactwa ozdobnego na Wleńskim rynku sposobem na ożywienie gospodarcze. Przyszły plan rozwoju miasta w/g naszego p.burmistrza!
...Inicjatywa tak niekonwencjonalna, że osobiście na znak poparcia, puszczę na Wleńskim rynku...?
- pawia !
:)
pipi dnia października 05 2010 12:24:43
Odznaka dla burmistrza za utrzymywanie zabytkowego wodociagu we Wleniu oraz za zachowanie sredniowiecznego systemu kanalizacji w calej gminie. a moze za podpis, dzieki ktoremu kolega kolegi ministra zarobil troszke na betonie...
Wlenianin dnia października 05 2010 14:39:57
Zaslugi...:
- plan zagospodarowania Tarczynki (swietny pomysl) blokowane przez Pana Osieckiego i wsiokow z Modrzewia
-etat w-ce Burmistrza (bez komentarza),
- renowacja zamku ( szkoda tylko,ze musiala najpierw sie sciana zawalic)
- uszczesliwienie Luka ( w koncu chlop jest zadowolony ze wspolpracy z wlodarzami miasta)
A poza tym: NIC - dzieki czemu mlodzi ludzie chetnie uciekaja z Welnia
Serdecznie dziekuje! Mam nadzieje,ze zostanie wybrany na kolejna kadencje
Sławek Osiecki dnia października 05 2010 19:31:01
Widzę, że słabo idzie z tymi zasługami dla ratowania zabytków, więc może ja coś wymienię. Oczywiście mogę wymienić tylko te zasługi, które są mi znane. Postaram się w miarę możliwości zachować chronologię.
Dawnymi czasy, gdzieś na początku kadencji naszego męża stanu, pewni wredni Wlenianie stwierdzili, że ruina zamku zarasta samosiejkami, które rozsadzają stare osłabione zębem czasu mury zamczyska. Bodajże na wezwanie Wilmy na portalu Wleninfo grupa entuzjastów skrzyknęła się by udać się pewnej soboty na zamek i zrobić tam porządki. Do tej grupy dołączył nawet sam Luk Vanhauwaert. Niestety ten sam Luk parę dni później przekazał nam radosną wiadomość od naszego zacnego laureata, że nie pozwala nam nic na zamku robić, bo te roślinki rozsadzające mury są pod ochroną, a tak w ogóle, to musielibyśmy wynająć również nadzór archeologiczny. I tak dzięki naszemu laureatowi klony i brzozy szumiały na murach zamku przez nikogo nie niepokojone do zeszłego roku siejąc zniszczenie. Pewnie się zastanawiacie jak z tego zrobić zasługę he? To proste - jak zamek podupadnie, to potem jego ratowanie jest jeszcze bardziej godne pochwały. Czy jakoś tam...
Kolejna sprawa, to nasza zabytkowa baszta na zamku. Sam Luk Vanhauwaert wielokrotnie wypominał swemu gnębicielowi, że baszta się wali a on nic nie robi. Nasz laureat czerpie wzory z najlepszych i też nic nie robi. Niepotrzebnie pan Jaśkiewicz robi co roku zdjęcia pochylającej się baszty. On się nie zna na nowoczesnych technikach konserwacji zabytków. Ta baszta ma się właśnie zawalić, aby nasz laureat mógł ją odlać z betonu. Wtedy będzie służyć turystom jeszcze przez wiele pokoleń.
Cztery lata temu we Wleniu usiłowało się ukonstytuować Stowarzyszenie Ochrony Zabytków Wlenia. Ludzie chcieli poświęcać własny czas i własne pieniądze na dbanie o zabytki. Rozsierdziło to bardzo naszego laureata, bo wśród nich znalazł się jego były konkurent polityczny no i znienawidzony Jaśkiewicz. Nasz burmistrz otwarcie nazywał nas "bandą przestępców". Stowarzyszenie takie mogło działać jedynie mając poparcie gminy, która jest właścicielem większości zabytków. Bez takiego poparcia nie zdecydowaliśmy się na rejestrację stowarzyszenia. To jest też wielka zasługa. Burmistrz uratował zabytki przed bandą przestępców.
Jakieś trzy lata temu z panem Jaśkiewiczem zrobiliśmy dokumentację zdjęciową zabytkowych kapliczek przydrożnych, czy też lepiej to nazywając - ich pozostałości. Udałem się do księdza, aby zapytać, czy pozwoli je przenieść w bezpieczne miejsce. Zgodził się, a nawet wskazał takie miejsca. Poszedłem do konserwatora zabytków po zgodę. Również wyraził zgodę, ale przestrzegł, że musi o nią wystąpić właściciel zabytków, czyli Gmina Wleń. Podreptałem do burmistrza z tak przygotowaną sprawą, zaoferowałem jeszcze własne środki finansowe na zabezpieczenie kapliczek, własny transport i swoją pracę. No i oczywiście dostałem odmowę. Pan burmistrz był dopiero co po starciu z panem Malinowskim o skwerek przed sanatorium i w nowe "afery" nie chciał się pakować. Większości tych kapliczek już nie ma. Szczątki niektórych można jeszcze znaleźć w krzakach. Nasz laureat uratował je przed uratowaniem. Chwała mu za to.
Warto tu przy okazji wspomnieć atmosferę nagonki, jaką rozpętali wspólnie laureat i Luk przy remoncie dachu na kościółku Świętej Jadwigi. Jak ksiądz nie zrzeszony w odpowiedniej bandzie śmiał remontować kościół? Jak on mógł? Zrobić coś takiego Lukowi? Straszne. I co teraz? Stoi taki wyremontowany.
Przy okazji innej rozmowy z burmistrzem, powiedziałem mu o ciekawym pomyśle rewitalizacji ruiny kościoła ewangelickiego. Białostocka Akademia Muzyczna chciałaby tam urządzać międzynarodowe koncerty organowe wykorzystując legendę Johannesa Titza. Było to na bardzo wczesnym etapie pomysłu, ale Akademia brała na siebie ewentualne sprawy organizacyjne. Oczywiście nasz laureat miał inne zdanie - "resztki kościoła zostaną zburzone a działka wystawiona na sprzedaż". Następny zabytek ratowany przed uratowaniem.
Kolejną zasługą, niestety nie wyłączną, jest niewątpliwie opracowanie planu zagospodarowania degradującego nasze zabytki do roli nie pasujących elementów w nowoczesnej zabudowie. Tu nasz laureat musi podzielić się chwałą z byłym burmistrzem, który opracował odpowiednie studium do tego pomysłu. Razem musieli naruszyć wiele praw i uregulowań, aż w końcu to uchwalili. Nie będę po raz kolejny rozwlekał tego tematu. Ważne, że ukryte wśród nowoczesnej zabudowy, będą lepiej chronione przed intruzami.
No i w końcu dochodzimy do największej zasługi. Przebudowa zamku! Tu pomysł jest chyba pana posła Zawiły, ale oryginalne wykonanie już należy do naszego laureata. Za ponad 200000 złotych zamówił projekt prostokątnej betonowej ściany na równie prostokątnej ławie fundamentowej. Oczywiście suma jest uzasadniona, bo projektowanie prostokątnych konstrukcji betonowych praktycznie nie przenoszących żadnych obciążeń jest niezwykle skomplikowane. Problem był z postawieniem tej prostokątnej ściany, bo to złośliwe zawalisko wcale nie było prostokątne. Na dole po obu stronach zostały jeszcze zabytkowe ściany zamku. Ale projekt jest projektem i to dużo ważniejszym od jakiegoś tam najstarszego zamku, więc resztki ścian zostały rozebrane by umieścić tam naszą betonową nowoczesność. Te działania wymagały niezwykłej odwagi. Ktoś musiał mieć jaja i podpisać się pod dokumentami. Weźmy dla przykładu nasz doskonały plan zagospodarowania. Zwracam uwagę na np. rozdział piąty paragraf 6 punkt 2 podpunkt 6 - "Określa się konieczność stosowania tradycyjnych technik i materiałów przy remontach obiektów zabytkowych". Przecież ktoś musiał podpisać się pod zgodnością projektu z planem zagospodarowania.
Potem tę betonową ścianę obłożono gruzem zachlapując elegancko fugi betonem. Coś co kiedyś było zamkiem dolnym zostało całkowicie i bezpowrotnie rozjeżdżone buldożerami. Tam, gdzie kiedyś widać było resztki starych murów, dzisiaj tylko są tam ślady po gąsienicach. Na cholerę komuś jakiś zamek dolny. I tak nikt tego nie porządkował. Byłem pewnego dnia na zamku i zobaczyłem zniszczoną absydę kaplicy - najstarszej budowli na zamku. Wyrywając klony, o których pisałem wcześniej, robotnicy wyrwali też kamienie absydy. Zapytałem - gdzie są te kamienie? Robotnik wskazał mi stertę gruzu do usunięcia - A pewnie gdzieś tam. Zrobiłem zdjęcia i wysłałem konserwatorowi z prośbą o interwencję.
Aaaa odechciewa mi się już pisać!
Przypomnę tylko, że metr kwadratowy tej betonowej ściany kosztował nas około 11 tysięcy złotych. Długi, które zaciąga Państwo na tego typu inwestycje będą spłacać jeszcze nasze prawnuki.
Kampania Wyborcza dnia października 06 2010 11:35:47
Ach, Panie Sławomirze, niemalże orgazmu dostałam, jak to czytalam! Jest Pan przecudowny, poprostu fantastyczny, Anioł nie człowiek. Aż mi słów trudno znaleźć na wyrażenie Pana zasług i podziwu dla Pańskiej kreatywnosci i wrażliwości tak niebywałej chociażby dla niszczejącego gminego dziedzictwa, niemiłosiernie kaleczonej urbanistyki tak podziwianego przez Pana miasteczka, które z tak wielką determinacją próbuje Pan uratować od tych diabłów wcielonych szczególnie teraz. No i nie pozwolili Panu i Pańskim przjaciołom zarejestrować kółka wzajemnej adoracji. Co za niepowetowana strata! Chyba w jakiejś zmowie byli. A ten Vanhawert-poprostu szkoda slów. Ach, Panie Sławomirze,
mnie też się odechciewa, nawet myślec o tym Belgu. Co on tu robi? tylko same kłody Panu pod nogi wrzuca! On już dawno musiał na Pana czatować w tych krzakach na górze zamkowej i psuć tak wspaniałą Pana kościelną inicjatywę. No i te krzaki na zamku, co za pech!!! A to szkoda. A ten beton! aaa odechciewa mi się już pisać....
... poprostu kocham Pana za to. Pan to musi mieć dopiero jaja!
Sławek Osiecki dnia października 06 2010 11:52:53
:) Chyba jasno z tego wynika kto i gdzie ma nasze zabytki. Przyznanie odznaki za wybitne zasługi dla ratowania zabytków, nie jest kampanią wyborczą. Ależ skąd? :))))
xxl dnia października 06 2010 12:41:50
Kolejne political fiction, pewnie burmistrz specjalnie namawiał radnych powiatowych o przyznanie sobie odznaki i wycyrklował termin jej nadania na taki okres. Jest pan żenujący.... Chyba żal panu co nieco ściska, że to pan "wielki działacz" nie dostał takiej odznaki. Jest pan tylko malutkim pieniaczem i wychodzi to z pana na każdym kroku!
Sławek Osiecki dnia października 06 2010 12:59:38
No to czemu pan nie opisze tych wielkich zasług? Przecież to tylko przyniesie chwałę tatusiowi. Tylko plujecie na mnie ukryci pod pseudonimami. Nadal na nie czekam.
xxl dnia października 06 2010 14:15:47
Chyba od tego pieniactwa się panu dane personalne pomieszały. Po drugie nie jest pan dla mnie partnerem do rozmowy. Pozdrawiam
Sławek Osiecki dnia października 06 2010 14:32:52
Oczywiście - Najbardziej wiarygodni są członkowie rodziny miłościwie nam panujących ukrywający się pod pseudonimami :) Niestety miał pan okazję się "wygadać" i teraz już nie jest taki tajemniczy. Swoją drogą to szlachetne stawać w obronie ojca.
tracer dnia października 07 2010 15:30:18
Twoje ego jest nad wyraz przerośnięte, podobnie jak sam nick ale ten ton wypowiedzi jest mi poniekąd znany.
Podobną retoryką posługuje się pewien jego mość... z miejskiego ratusza.
Cytat:
"nie jest pan dla mnie partnerem do rozmowy"
-mówi tak za każdym razem, gdy ktoś zadaje mu niewygodne pytania.
DO KUBEK dnia października 13 2010 17:24:23
MAM ZESPUTA KLAWIATURE CHYBA Z TEGO POWODU NIE MOGE BYC DYSKRYMINOWANY NA FORUM.....
PAWEL dnia października 13 2010 17:25:55
PANIE SLAWKU PAN TO POWINIEN PISAC POWIESCI....
obtjpuroben dnia maja 30 2014 13:41:56
LLsN5R <a ***="http://rxxlhqsavjmz.com/">rxxlhqsavjmz</a>, pghpolwlddmi, [link=http://yvwkenqieznl.com/]yvwkenqieznl[/link], http://oiuvejzfphoy.com/
Zhwzewes dnia czerwca 05 2014 15:22:24
owb free credit score
Dodaj komentarz
Nick:5 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

23 Rajd Karkonoski
23 Rajd Karkonoski
23 Rajd Karkonoski - Dzień 2


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903590 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.