wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Europejskie Dni Dziedzictwa we Wleniu
MiejskieJuż po raz kolejny w naszej Gminie odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa. W Pałacu Lenno tradycyjnie miłośnicy muzyki poważniej mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu uczniów oraz nauczycieli Szkoły Muzycznej z Jeleniej Góry. Gwiazdą koncertu był niewątpliwie Pan Artur Rulewski wychowanek konserwatorium muzycznego w Moskwie. Można było również odpocząć w kawiarence oraz zwiedzić kompleks pałacowy.

W tym roku po raz pierwszy publiczności został udostępniony Pałac Wleń. Pan Osiecki przygotował dla przybyłych gości szereg atrakcji. Chętni mogli wysłuchać prelekcji na temat historii obiektu nierozerwalnie związanego z Wleniem i jego mieszkańcami przez kilkaset lat. Pan Witczak niezwykle obrazowo przedstawił historie i dzień dzisiejszy Doliny Bobru.

W związku z tematem EDD od pomysłu do przemysłu można było obejrzeć wystawę fotograficzną przedstawiającą budowę linii kolejowej Jelenia Góra - Lwówek Śląski oraz eksponaty związane z historią kolei. Warto również było zwiedzić wnętrza pałacowe, które po latach zaniedbań i dewastacji odzyskują dawna świetność. W obchody Dni Dziedzictwa w tym roku włączyła się również Rada Rodziców Zespołu Szkół, Rodzice, Grono Pedagogiczne, Samorząd Uczniowski przygotowali stoiska, na których można było kupić pyszne wypieki przygotowane przez mieszkańców naszej gminy. Cały dochód ze sprzedaży ciast w wysokości 1721 złotych w równych częściach zostanie przekazany dla Natalii i Konrada.

W związku z tym Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Iwona Kobierecka składa podziękowania dla nauczycieli, rodziców oraz uczniów gimnazjum za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zbiórki.Szanowni Państwo,

         Europejskie Dni Dziedzictwa 2010 w Pałacu Książęcym we Wleniu dobiegły końca. Pragniemy  podziękować wszystkim uczestnikom, gościom oraz współorganizatorom EDD. Choć nie jesteśmy w stanie podać Państwu dokładnych statystyk, to jesteśmy dumni, że nasz Pałac cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem, które przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Chcielibyśmy podziękować wszystkim odwiedzającym za tak liczne przybycie. Miło nam było gościć Państwa w naszych progach i mamy nadzieję, że spotkamy się podczas następnej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa

 Korzystając z okazji pragniemy podziękować osobom związanym z przygotowaniem EDD w Pałacu Książęcym.

 Panu Andrzejowi Bossowskiemu, panu Markowi Dralowi oraz pani Marii Łopusiewicz dziękujemy za udostępnienie swoich zbiorów, dzięki którym mogliśmy stworzyć wystawę nt. Kolei w Dolinie Bobru. Pani Joannie Kawacińskiej, pani Danucie Siwiak i panu Stanisławowi Sobczyk jesteśmy wdzięczni za prezentację swojego dorobku artystycznego. W szczególności dziękujemy panu Jackowi Knapowi oraz Tomaszowi Marzec, którzy nie tylko zaprezentowali swoje dzieła, ale także prowadzili warsztaty artystyczne w trakcie trwania EDD. Składamy także podziękowania pani dyrektor Annie Komsta, która wsparła nas odpowiednim sprzętem oraz cennymi radami. Dodatkowe podziękowania należą się państwu Annie i Andrzejowi Zwolińskim, którzy w profesjonalny sposób przygotowali nasze wystawy.

EDD w Pałacu Książęcym nie osiągnęłyby swojego poziomu bez wspaniałego wykładu pana Antoniego Witczaka. Dzięki swojej ogromnej wiedzy i profesjonalizmowi pan Witczak na nowo poprowadził nas Doliną Bobru pozostawiając niezapomniane wrażenia.

 Magdzie Żukowskiej,  Kamili Frontczak, Magdzie Dziuda i Ani Soleckiej dziękujemy za uśmiechy, którymi obdarzały naszych gości podczas oprowadzania ich po Pałacu Książęcym. Mamy nadzieję, że przedstawiona przez nasze przewodniczki historia Pałacu pozostanie Państwu na długo w pamięci.

  Pani sołtys  Barbarze Ładziak oraz paniom z Nielestna dziękujemy za wsparcie w drugim dniu obchodów EDD.

 Panu dyrektorowi Wiesławowi Gierczyk, Nauczycielom oraz Radzie Rodziców ze szkoły im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu pragniemy złożyć gorące podziękowania za wsparcie EDD wspaniałymi wypiekami. Choć wiemy, że Waszej akcji przyświecały wyższe cele, to jesteśmy wdzięczni za atmosferę przyjaźni i radości, jaką wnieśliście do naszego Pałacu. Szczególne podziękowania należą się także wszystkim uczniom, którzy nie tylko gościli w naszym Pałacu, ale przede wszystkim udostępnili swoje prace nt. Kolei w Dolinie Bobru.

 Panu Andrzejowi Jaśkiewiczowi oraz całej ekipie remontowej dziękujemy za przygotowanie i odpowiednie zabezpieczenie Pałacu. To właśnie ich starania pomogły nam w udostępnieniu Pałacu wszystkich zainteresowanym.

 W końcu, choć równie gorąco jak pozostałym, pragniemy podziękować pani Iwonie Kobiereckiej za jej ogromny wkład oraz niezwykłe zdolności menedżerskie, które przyczyniły się do rozwoju EDD w Pałacu Książęcym.

 Mamy nadzieję, że wszyscy Państwo jesteście usatysfakcjonowani z naszej współpracy i będziemy mogli ją kontynuować w przyszłości. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim gościom i zapraszamy do odwiedzenia Pałacu Książęcego w przyszłości, kiedy będzie już w pełni przywrócony do dawnej świetności.

Pozostajemy z pozdrowieniami,

Katarzyna, Bożena i Sławomir Osieccy.


WIECEJ ZDJĘĆ W GALERII
Komentarze
Niuans dnia września 14 2010 22:40:23
Luk,bardzo milo wspominam Dni Dziedzictwa na Lennie kiedy caly palac byl otwarty dla zwiedzajacych.Nie wiem dlaczego zrezygnowales z tej koncepcji.Muzyka powazna w tym otoczeniu na pewno rozbrzmiewa rewelacyjnie,ale muzyka powazna sama w sobie... jest zbyt powazna w pewnych okolicznosciach.Wiem ze pewnie trzeba bylo sprzatac ze dwa dni po tej imprezie,ale moge powiedziec ze to byly pierwsze i najlepsze Europejskie Dni Dziedzictwa w naszej okolicy.Moze w przyszlym roku zmienisz zdanie?
MM dnia września 14 2010 23:12:41
Panie Sławku.

Udział w Europejskim Dniu Dziedzictwa jest wielkim wyzwaniem dla właścicieli posiadłości.
Nie każdy z nas zdecydował by się na udostępnienie swojego domu, mieszkania posiadłości dla szerszej grupy społeczności.
Wielki słowa uznania.
Przejrzałem wszystkie zdjęcia i nie znalazłem na nich ani jednej podobizny naszych włodarzy
Nasuwa mi się pytanie: czy jestem mało spostrzegawczy czy faktycznie władze naszej gminy nie zaszczyciły swoją obecnością tak wspaniałego przedsięwzięcia?
KANDYDAT dnia września 15 2010 00:00:45
A BYŁ KANDYDAT NA BURMISTRZA (NAJPRAWDOPODOBNIEJ) ARTUR ZYCH?
Sławek Osiecki dnia września 15 2010 08:54:59
Zaproszenia przekazaliśmy dość późno, więc rozumiemy, że zaproszeni mogli mieć już inne plany na sobotę i niedzielę. Miło nam było gościć Przewodniczącą Rady Panią Katarzynę Kotołowską oraz Pana Wice Burmistrza Marcina Fludra. Nie znam osobiście większości radnych, więc ciężko mi powiedzieć kto z nich wziął udział w EDD w naszym pałacu. Pan Starosta uprzedził, że może nie być na imprezie z uwagi na wcześniej zaplanowane zajęcia, ale obiecał wesprzeć w konkretny sposób inną imprezę kulturalną w pałacu.
piknik dnia września 16 2010 13:31:18
Pan starosta wolał być w Nielestnie bo tam może będzie kilka głosów wyborczych. Tylko jak to pogodzić -życie publiczne i rodzinne? OTO PYTANIE A WLEŃ PAMIĘTA SKĄD SIĘ WYWODZI I CO ZOSTAWIŁ PO SOBIE
vdvorjn dnia maja 30 2014 13:42:18
h3H5VE <a ***="http://xrwtwsyedlcb.com/">xrwtwsyedlcb</a>, nzhilusufxhg, [link=http://qvnlpdgrtcdy.com/]qvnlpdgrtcdy[/link], http://yjvzrqrjoszm.com/
Wrakzocw dnia czerwca 05 2014 14:19:14
kjb free credit scores from all three bureaus
Dodaj komentarz
Nick:1 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

WLENINFO - SAMORZĄDOWCY
WLENINFO - SAMORZĄDOWCY
WLENINFO - SAMORZĄDOWCY


j23215 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek484 weeks
admin485 weeks
gisia486 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul487 weeks
Maskonp487 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16920615 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.