wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Zalane Łupki, Marczów i Przeździedza NAGRANIE WIDEO Z ZALANEGO MARCZOWA
OkolicaDla  Wlenian wczorajsze i dzisiejsze opady deszczu były pewną uciążliwością. Dla mieszkańców Łupek, Marczowa i Przeździedzy horrorem. Gwałtowne oberwanie chmury, które miało miejsce nad tymi wioskami doprowadziło do sporych zniszczeń materialnych, ale przede wszystkim do tragedii ludzi, którym woda zalała domy i mieszkania.
 To trwało może ze trzy minuty Mówi Pani Jadwiga mieszkanka Łupek. Woda podnosiła się momentalnie, nie mieliśmy czasu niczego wynieść, nawet cukier został w szafkach, wszystko zalało. W mieszkaniu było prawie metr wody. O tym jak silny był nurt wody świadczy potężny pień, który woda zostawiła w bramie posesji.
 Zalana piwnica, zniszczony hydrofor, przyczepę kempingową uratowałem w ostatniej chwili opowiada Pan Piotr. Ten potok już trzy razy nas zalał, ale woda w tym roku była większa niż w 1997. To wina zbyt nisko posadowionych mostków, które tamują przepływ, do tego murek, który miał zabezpieczać domy od strony drogi jest wyższy niż od strony budynków i dlatego cała woda idzie na budynki.
 Ulewa zdewastowała również drogę w Marczowie. Nurt wody był tak potężny, że wyrywał i zabierał  potężne kawałki asfaltu. Wystarczyło kilka chwil żeby woda zniszczyła kilkadziesiąt metrów drogi. Mówi Pan Zdzisław Chołuj mieszkaniec Marczowa. Na miejscu w zalanych miejscowościach byli strażacy z OSP Wleń, OSP Pilchowice oraz Burmistrz Pan Bogdan Mościcki.


Jak gwałtowny był przybór wody możemy zobaczyć na filmie nagranym telefonem komórkowym przez Pan Zbigniewa Chołuja. Dziękujemy za udostępnienie nagrania

Komentarze
Komentarz dnia sierpnia 07 2010 22:09:20
Masakra,taki niepozorny ten strumień w Łupkach na codzień....współczuję poszkodowanym.
Wicherek dnia sierpnia 07 2010 22:21:30
Swoją drogą.... po powodzi w 97-mym roku stworzony został system radarów meteo,na których widać jak na dłoni drogę,oraz intensywność takich cieżkich i gwałtownie następujących opadów jak te ostatnie.System został utworzony,po to żeby już więcej przyroda nie zaskoczyła w takich sytuacjach i żeby uniknąć lub zminimalizować straty spowodowane żywiołem.Dane te (o dziwo tylko w sytuacjach tzw. kryzysowych) są dostępne tutaj: http://www.pogodynka.pl/radary10/radary10.php System jest,opady przechodą i jak zwykle pozostaje ludzka bezsilność wobec przyrody i pytanie czy sztaby kryzysowe i tym podobne "kompetentne" instytucje czym się zajmują w ogóle?
* dnia sierpnia 07 2010 23:19:49
Ten radar to pokazuje opady DWIE godziny temu
Wicherek dnia sierpnia 07 2010 23:43:27
Zazwyczaj dane są podawane z kilkugodzinnym opoznieniem.Dostęp do bieżących odczytów to koszt rzędu kilku tysięcy złotych w skali roku.W sytuacjach takich jak obecna IMGW wielkodusznie udostępnia te dane nieodpłatnie.Tylko wtedy zresztą jak już deszcz nie pada tylko nap...la. Na chwilę obecną mapy są w czasie rzeczywistym tyle że w/g czasu UTC, czyli czas lokalny minus 2 godziny właśnie.Objaśnienia są poniżej mapy.
Wicherek dnia sierpnia 08 2010 00:19:07
Sąsiedzi zza Odry nie są tacy chytrzy,udostępniają on-line swoje radary za free.http://www.wetteronline.de/radar.htm (Loop 90 Minuten/Loop 3 Stunden-z lewej) Wyglądają mniej efektownie graficznie,ale informacje są jak najbardziej czytelne.A u nas?U nas też pada.
madzia;* dnia sierpnia 08 2010 19:59:04
jaz Łupek...naszczęście na górce mieszkam to mnie nie zalało;((
współczucie dla innych!!! jesteśmy z wami!!!
Bonifas dnia sierpnia 08 2010 22:27:48
Zdjęcia 3,4,5 to Marczów jest
kwicolek dnia sierpnia 09 2010 00:37:53
Sk...ny zamknęli strumyk w betonie i są efekty.
do kwicolka dnia sierpnia 18 2010 23:54:39
Debilu gdyby tego nie zrobili to by nawet asfaltu nie bylo... ogarnij sie!!!
ulnxpkcu dnia maja 30 2014 13:41:13
3dJHuG <a ***="http://vuzjwvixnllh.com/">vuzjwvixnllh</a>, sqwkaalwbslh, [link=http://ojpxbatjxlbw.com/]ojpxbatjxlbw[/link], http://ogmaflvrdxct.com/
Qwpugmei dnia czerwca 05 2014 14:37:44
toads free credit score
Dodaj komentarz
Nick:1 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Widok ogólny
Widok ogólny
Turiej drwali


j23199 weeks
Administrator467 weeks
tender467 weeks
jasiek468 weeks
admin468 weeks
gisia470 weeks
jordan470 weeks
enisia470 weeks
lekul470 weeks
Maskonp471 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16488250 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.