wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Tarczynka cd.
MiejskieAgencja Nieruchomości Rolnych OT we Wrocławiu informuje, że realizując swoje ustawowe zadania polegające na rozdysponowaniu gruntów wchodzących w skład Zasobu Skarbu Państwa,  podjęła decyzję o podziale działki 249/3 ob. Wleń z uwzględnieniem przeznaczenia tej nieruchomości na cele mieszkaniowe. Zmiana przeznaczenia działki 249/3 nastąpiła w wyniku uchwalenia Miejscowego  Planu Zagospodarowania Przestrzennego miasta i gminy Wleń zatwierdzonego Uchwałą Rady Miasta i Gminy Wleń nr 65/XIV/07 z dnia 20.12.2007r. opublikowanego w Dzienniku Ustaw Województwa Dolnośląskiego nr 28, poz. 411 z dnia 06.02.2008r. Decyzja o sprzedaży tych nieruchomości jako mieszkaniowe wynika z dbania zarówno o interes Skarbu Państwa jak i lokalne potrzeby mieszkańców. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na działki przeznaczone na cele mieszkaniowe  złożyliśmy   wniosek do Urzędu Gminy we Wleniu  o wydanie opinii o zgodności wstępnego projektu podziału z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Zważywszy, że MPZP zatwierdza Rada Gminy nie ma powodów aby Agencja nie realizowała ustaleń planu odstępując od podziału i sprzedaży terenów pod zabudowę, utrzymując latami rolne wykorzystanie nieruchomości, co nie jest zgodne z Ustawowymi zadaniami ANR. W dniu 29.03.2010r. do Administracji Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa w Rakowicach  wpłynęło postanowienie Burmistrza Miasta i Gminy Wleń o pozytywnym zaopiniowaniu wstępnego projektu podziału działki nr 249/3 położonej w obrębie Wleń II. Teraz po  dokonaniu podziału Administracja przystąpi do skompletowania brakującej dokumentacji .W zależności od tempa otrzymania niezbędnych dokumentów przetarg na pierwszą partię działek mógłby odbyć się pomiędzy końcem bieżącego roku, a pierwszą połowa roku przyszłego. Ponadto procedura przygotowania przedmiotowej nieruchomości do sprzedaży prowadzona jest przez Administrację bez wniosku oferenta. Także Gmina Wleń nie wnioskowała o wystawienie o dokonanie podziału i wystawienie do sprzedaży przedmiotowej nieruchomości.

 Z poważaniem,
Marzena Szocińska-Klein


Komentarze
tracer dnia kwietnia 12 2010 21:46:07
Dyplomacja tym samym zawiodła!
Rozpudę czas zacząć !!!
pipi dnia kwietnia 12 2010 22:22:34
Chyba trzeba wystosować pismo do ANR, z podpisami mieszkańców Gminy, protestujące przeciw ich działaniom, proszące o wstrzymanie tych działań, po odpowiedzi złożyć odwołanie do regionalnej ANR, a dalej to tylko NSA.
tracer dnia kwietnia 12 2010 23:06:54
Nie!!! Niestety muszę się opamiętać !
Na czas żałoby narodowej zawieszam niestety wszelkie działania.
Nie mniej na znak protestu, wszystkim tym co przyklasnęli tej inicjatywie - pragnę w szczególny sposób podziękować, dlatego łamię się w pół i w tym głębokim pokłonie... ?
-opuszczam gatki do połowy masztu.
:)
Sławek Osiecki dnia kwietnia 13 2010 14:00:20
To dobrze, że ANR opublikowała swoje stanowisko, bo przynajmniej nie będzie miała podstaw do żądania zwrotu poniesionych kosztów, kiedy jej prace zostaną przerwane. Najśmieszniejsze jest to, że nikt nie zgłaszał zastrzeżeń do ANR. Oni są po to, aby to co maja sprzedać jak najdrożej. Nie są też prawnikami do analizowania poprawności planów zagospodarowania. Jedyną pretensję jaką mam, to ta, że kiedy przed paru laty zwróciliśmy się z żona z ofertą zakupu tej działki, to agencja zaprzeczyła, że jest w jej posiadaniu. Starzsza, bardzo niemiła pani powiedziała nam, że przekazała tę działkę gminie Wleń. Między innymi dlatego dopatruję sie w tej sprawie złej woli, bo albo mnie wprowadzono w błąd, albo były w sprawie tej działki jakieś dziwne ruchy - przekazywanie i oddawanie.
Druga sprawa to celowość ponoszenia przez ANR dalszych kosztów. Teraz już wiedzą, że sprawa stała się sporna i najprawdopodobniej przeznaczenie tej działki zostanie w przyszłości oficjalnie zmienione.
W każdym razie nadal obowiązuje rozporządzenie wojewody z 2008 roku. W piątek widziałem, że geodeci wyznaczali drogi na tej górze. Właściwie to dla nas to też nie problem. Przynajmniej zarobią lokalni geodeci.
Jeżeli wjadą tam spychacze, to już bedzie przestępstwo.

ROZPORZADZENIE Nr 38
WOJEWODY DOLNOSLASKIEGO
z dnia 28 lutego 2008 r.
w sprawie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru
...
§ 3. 1. W celu zachowania i ochrony wartosci przyrodniczych, historycznych, kulturowych i
krajobrazowych na terenie Parku wprowadza sie nastepujace zakazy:
1) realizacji przedsiewziec mogacych znaczaco oddziaływac na srodowisko w rozumieniu art. 51 ustawy
z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony srodowiska (tekst jednolity: Dz. U. z 2008 r. Nr 25, poz.
150);
...
3) likwidowania i niszczenia zadrzewien sródpolnych, przydrożnych i nadwodnych, jeżeli nie wynikaja z
potrzeby ochrony przeciwpowodziowej i zapewnienia bezpieczenstwa ruchu drogowego lub wodnego
lub budowy, odbudowy, utrzymania, remontów lub napraw urzadzen wodnych;
...
5) wykonywania prac ziemnych trwale zniekształcających rzeźbę terenu, z wyjątkiem prac związanych z zabezpieczeniem przeciwsztormowym lub przeciwpowodziowym albo budową, odbudową, utrzymywaniem, remontem lub naprawą urządzeń wodnych;
W łamaniu tego rozporządzenia nasza gmina ma już doświadczenie.
* dnia kwietnia 13 2010 16:43:47
A czy gmina poniosła konsekwencje? Czy Pan Iksiński stracił premię lub dostał naganę?
Komentarz dnia kwietnia 13 2010 17:28:56
Otóż to, w pracy administracji państwa oprócz zwykłych ludzkich pomyłek spotykają nas czasem działania celowe, pospolite zaniedbanie lub po prostu brak kompetencji, do czego często ciężko sie jest przyznać. I najgorsze jest to, że nikt nie ponosi za to konsekwencji. To chyba taka spuścizna po PRL-u jeszcze. Dopóki to się nie zmieni w Polsce nie będzie dobrze a zaufanie do urzędników bedzie takie jakie jest. Muszą zmienić się przepisy, a chyba przede wszystkim ludzka mentalność...
pawelk dnia kwietnia 25 2010 22:47:14
PANIE SLAWKU WIEMY JUZ O CO PANU CHODZI
"Jedyną pretensję jaką mam, to ta, że kiedy przed paru laty zwróciliśmy się z żona z ofertą zakupu tej działki, to agencja zaprzeczyła, że jest w jej posiadaniu"

NIECH PAN DA SPOKOJ I ZJMIE SIE SWOJA "WLENSKA INWESTYCJA"
BARDZO CHETNIE KUPI DZIALECZKE Z WIDOKIEM NA WYREMONTOWANY PALAC PANSKI PALAC OCZYWISCIE
pawelk dnia kwietnia 25 2010 22:52:57
DO PIPI
CHYBA TRZEBA WYSTOSOWAC PISMO DO ANR Z PODPISAMI ROZSADNYH MIESZKANCOW GMINY POPIERAJAYCH TEN JAKZE NOWATORSKI (JAK NA WLEN) POMYSL
I TO DO REGIONALNEJ I DO WSZYSTKICH SWIETYCH JAK TRZEBA BEDZIE....POZDRAWIAM CHETNYCH NA KUPNO DZIALEZEK.
Wlenianin dnia kwietnia 26 2010 14:56:13
Panie Osiecki!
Moze tak lepiej bys Pan jakich turystow sprowadzil i biznes rozkrecil, a nie takimi pierdolami sie zajmowal.
pawelk dnia kwietnia 26 2010 21:03:56
Wlasnie o ty mowie o tym mowie
Sławek Osiecki dnia kwietnia 27 2010 09:22:15
Panie Pawle. Niech się Pan tak nie denerwuje. Jeżeli obawia się Pan, że nie będzie w co zainwestować pieniędzy zarobionych w Irlandii, to informuję, że na tablicy ogłoszeń UG są ogłoszenia o paru nieruchomościach wystawionych na sprzedaż. Przetargi na początku maja. Brać, kupować i inwestować. Życzę wysokich zarobków w Irlandii i świetnych inwestycji we Wleniu.
pawelk dnia kwietnia 27 2010 15:00:25
Brawp brawo Panie detektywie czekam teraz na podanie mojego nazwiska...O ogloszeniach wiem ale mnie nie interesuja wole miec wspanialy widok na wspanialy palac Panski palac oczywiscie.Tak poza tym wogole sie nie denerwuje bo niby czym.To Pan trzesie gatkami z tego co widze.Takze do milego PANIE DETEKTYWIE PROSZE POZDROWIC ROWNIEZ MODERATORA STRONY.O ZAROBKI PROSZE SIE NIE MARTWIC SA OK.DANKE
Sławek Osiecki dnia kwietnia 27 2010 18:12:49
Ależ drobiazg Panie Pawle. Co prawda to nie od moderatora, tylko od Pana kolegów się dowiedziałem, i o Iraku itd. Bywaliśmy w tych samych stronach ;) . Zawsze lubie wiedzieć, kto komentuje. Większość tych nicków znam. Większość ludzi je zna i tak wszyscy udają, że nikt nic nie wie. Bywa i tak, że kłócimy się na wleninfo a potem zostajemy przyjaciółmi.
Skoro nie te działeczki to polecam inne z góry z widokiem na Dolinę Bobru. Ziemi Ci u nas dostatek.
http://www.domiporta.pl/details,193,107292448.asp
Wlenianin dnia kwietnia 27 2010 20:06:02
Do Pana Osieckiego

Detektyw Rutkowski przy Panu normalnie wysiada....Jestem pelen podziwu z jaka gracja i dyskretnoscia o Panu Pawle pisze...Irlandia, Irak jakos nutke zazdrosci wyczuwam w Pana wypowiedziach...Ziemi ci u NAS dostatek - jak to ladnie brzmi...
pawelk dnia kwietnia 27 2010 20:09:24
Czy naprawde uwaza Pan ze ktorys z moich kolegow cokolwiek by Panu powiedzial o mnie....hyyyymmmmm pewnie ten ktory powiedzial chcialby nim byc...ale mniejsza z tym.Ja nic nie ukrywam.Wyrazam tylko swoj poglad na pewne sprawy.Ciesze sie ze zagadka zostala rozwiazana i choc na chwile zajelem uwage innych osob...I bardzo Pana prosze niech Pan nie bawi sie w biuro nieruchomosci lub posrednika bo nie jestem tym zainteresowany.Ja sie absolutnie z Panem nie kloce.
I jezeli choc troche szanuje Pan takich jak ja to prosze nie wiskac mi bajek ze na tej "stronce" znajduje Pan przyjaciol.Ja mam ich garste i niewyobrazam sobie ze mozna te grono powiekszyc poprzez strone tak moderowana.
Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie i zycze wszelkiej pomyslnosci wsrod "wlenskich przyjaciol"
Wlenianin dnia kwietnia 27 2010 20:55:54
Skusilbym sie na dzialeczke tylko ze....
Wole Maszt na przekazniku niz zwykly slup...
A przede wszystkim nie mialbym okazji podziwiac Palacu i mieszkancow parku - wiewiorek, nietoperzy i borsuka...
Sławek Osiecki dnia kwietnia 27 2010 21:58:27
No szkoda. Ale jakby ktoś jeszcze twierdził, że brakuje tu działeczek, to zawsze służę pomocą. Pozdrawiam
pawelk dnia kwietnia 27 2010 22:05:38
tajemnica pawlak rozwiazana...wow moze we Wleniu "syreny zawyja ze szzescia"

taka mala dygresja...

ale ok wystarczy tej dziecinady jesli pojawi sie jakis interesujacy temat chetnie przystapie do dyskusji

pozdrawiam mieszkancow tych zarowno tych rodowitych i tych ktorzy tu brzybli zza siedmiu itp itd
Wlenianin dnia kwietnia 28 2010 16:18:16
Panie Slawomirze!
Dziekuje za pomoc, nie skorzystam. Jestem mieszkancem Wlenia i nie potrzebuje niemieckiego posrednika ze Swieradowa do kupienia niczego w Gminie.....
Wilma dnia kwietnia 30 2010 21:16:40
Panie Sławku, czy Pan jest ze Świeradowa??? Czyżby rodak??? :D ;)
Sławek Osiecki dnia kwietnia 30 2010 22:05:47
Nie, ale często bywałem tam w dzieciństwie. Piękna miejscowość. "Wlenianin" miał pewnie na mysli jakies biuro nieruchomosci, do którego link zamieściłem. Te same działki są równiez w innych biurach. Są tam działki we Wleniu, Maciejowcu, Bystrzycy, Radomicach itd. itd. Do wyboru do koloru. Niestety wszystkie mają ceny rynkowe i pospekulować się nie da. Nie to co działeczki od Agencji po taniości ;)
Wilma dnia maja 01 2010 00:06:55
Acha! :))
"Wlenianin" miał (...) na mysli
. Przy tym akurat bym się nie upierała...
Dodaj komentarz
Nick:4 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Pilchowice
Pilchowice
Wleń Wczoraj


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903456 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.