wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Szara rzeczywistość
MiejskieŚwiąteczny tydzień minął bardzo szybko. Kilka dni przygotowań, dwa dni świąt i ponownie zmierzymy się z szarą rzeczywistością dnia codziennego. Kontrast pomiedzy świątecznym wystrojem naszych domów, a tym co możemy zobaczyć w naszej okolicy dla niektórych z nas może być szokujący. Na innych takie widoki nie robią szczególnego wrażenia.Idąc na spacer do Modrzewia możemy natknąć się na pozostałości po "świątecznych" porządkach.


Ten widok nie najlepiej świadczy o świadomości ekologicznej niektórych naszych mieszkańców. Od kogo jednak mają brać przykład, jeżeli np. przed bramą boiska sportowego zobaczą takie obrazki.


Osoby, które wybrały się na cmentarz zwróciły zapewne uwagę na  ''zabezpieczenie'' wykopu po awarii sieci wodociągowej.

Jego wykonanie przeczy wszelkim przepisom ruchu drogowego i zasadom zdrowego rozsądku.


Gwizdy należą się również dla właściciela oraz firmy wykonującej remont budynku dawnej szkoły w Strzyżowcu.

 

Brak tablicy informacyjnej, niezabezpieczony plac rozbiórki, hałdy gruzu stanowią potencjalne zagrożenie, szczególnie dla dzieci, które sprowokowane ciekawością mogą bez problemów wejść na niczym niezabezpieczony teren.

Na szczęście przed nami sylwester, który znowu pozwoli zapomnieć o szarej i czasami smutnej rzeczywistości…


Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w sobotę 27.12.2008r.Komentarze
Wilma dnia grudnia 29 2008 12:04:30
Ja w szoku jestem już niemal 6 lat. Polska jest ogólnie krajem brudasów, ale to, co się da zobaczyć we Wleniu, nawet jak na polskie standardy stanowi kuriozum! Cóż się dziwić dzikim wysypiskom, jeśli ludzie na własnych posesjach - i to nie w jakichś ukrytych zakamarkach, a od frontu - mają straszliwy brud i bałagan, a "ozdobą" tych posesji są cuchnące, rozbebeszone śmietniki... Domy odrapane, udekorowane girlandami tzw. "prania", które to pranie niejednokrotnie polega na ujednoliceniu koloru do uniwersalnej szarości ;)... Ulice i chodniki brudne nawet na tych odcinkach, gdzie dają się czasem zauważyć pracownicy interwencyjni z miotłami. Nie wygląda na to, by ktoś interesował się efektami tego - pożal się, Boże - sprzątania. A już wygląd fasad kamienic w Rynku powinien włodarzy naszych wreszcie poruszyć, bo najdobitniej ukazuje, czym i jak rządzą!
LG dnia grudnia 29 2008 17:08:28
Wilma jesteś Wielka!
Te obrazki pokazują po raz kolejny jakich mamy ludzi na stanowiskach , którzy bezpośrednio są odpowiedzialni za utrzymanie porządku , bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku.
Jestem w wielkim szoku kiedy zobaczyłem zdjęcia budynku i sterty gruzu!!!!!
Jaki człowiek może być odpowiedzialny za taki stan rzeczy? Chyba tylko nie świadom zagrożeń i niebezpieczeństw.
Kto robi taki bałagan i za czyim pozwoleniem?.
Co do zdjęcia ulicy z dziurą to we Wleniu już się przyzwyczaiłem. Panie dyr. Pudło jeśli to Pan odpowiada za stan takiej rzeczy to narusza Pan podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i powinien Pan za to odpowiadać.
Jestem ciekaw czy zdaje Pan sobie z tego sprawę jeśli nie to życzę dalszych sukcesów włącznie z wypłatą odszkodowania dla potencjalnego poszkodowanego.
Z Nowym Rokiem życzę więcej pomyślunku i rozwagi przystępując do jakiejkolwiek pracy.
Moja Wieś dnia grudnia 30 2008 21:44:51
Świetne widoki budynku Panie Radny Powiatowy Mrówka. Pod Pana nosem taki bałagan i to nie przszkadza. Czy Pan Radny Mazurkiewicz idąc do kościoła lub na boisko też nie widzi tego obiektu?
Panowie wstyd mi za taką postawę ludzi z samorządu bo zawsze tak pięknie mówicie może nadszedł już czas na zmiany ZMIANY??
Obudźcie sie otwórzcie szeroko oczy bo Nowy Rok już puka do drzwi.
tartak dnia grudnia 31 2008 21:20:23
Patrząc na stan obecny szkoły w Strzyżowcu jestem zszokowany. Kto i dlaczego dopuścił do takiej sytuacji. Niezabezpieczony teren , zniszczone pokrycie dachu , ściany i resztki stropów zalewane przez wodę. Wygląd oraz stan tego budynku powinien spowodować natychmiastową interwencję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Państwowej Inspekcji Pracy. Dlaczego milczy radny Pan Kuba Mazurkiewicz , Dlaczego Przewodniczący Rady Powiatu Pan Mrówka nie interweniuje ani w gminie ani w nadzorze budowlanym .To co się dzieje na terenie szkoły widzi niemal ze swoich okien. Dlaczego ? odpowiedz jest banalnie prosta . Do wyborów zostały jeszcze dwa lata . Po co psuć sobie przyjacielskie stosunki z Burmistrzem Wlenia odpowiedzialnym za taki stan rzeczy. Po co jeżeli dietę i tak się dostanie . A za dwa lata jak zwykle sprzeda ludziom kilka banałówr30;r30;
abc dnia stycznia 01 2009 19:16:09
Pan Kuba Mazurkiewicz milczy już drugą kadencję. Widać taki radny odpowiada mieszkańcom Strzeżowca.
matematyk dnia stycznia 03 2009 00:36:23
myślę, że wielu mieszkańcom Strzyżowca wcale nie odpowiada milczący radny, tak samo jak wielu mieszkańcom Gminy Wleń nie odpowiada wizerunek biednej i zaniedbanej gminy.A czemu tak piękne w dawnych czasach miasteczko od kilkunastu lat stoi w miejscu.A to dlatego że wybieramy ludzi którzy nie chcą widzieć budżetu Wlenia,a który jest kilkanaście razy mniejszy od budżetu Bolesławca Lwówka Śląskiego i wielu wielu innych miast Polski. Uwazam że z tytułu zbyt wysokiego uposażenia burmisrza naszego miasta przez kilkanaście lat miasto straciło: pensja+ZUS+PODATEK =5000ZŁX 12 miesięcyx12lat =720.000 tyś przy tak skromnym budżecie gminy rzecz naturalna jest to że brakuje pieniędzy na rozwój naszej gminy. A tak na marginesie:to komu chce się pracować, pensje , diety nie są uzależniąne od wkładu włozonej pracy.Dlatego nie czepiajmy się radnych i burmistrzów, że nic nie robią bo sami nie jesteśmy lepsi. Co robimy aby to zmienić.
Wilma dnia stycznia 03 2009 12:04:51
I tu się zgadzam z "przedmówcą" :D : nasi "władcy" nie spadli nam z nieba w charakterze dopustu boskiego czy klęski żywiołowej, lecz sprowadziliśmy to nieszczęście na siebie sami, np. nie biorąc udziału w wyborach... A także GODZ?C się z tym co robią (czyt: czego nie robią... ) ;)
baghera2004 dnia stycznia 04 2009 21:42:25
Okolice Wlenia to raczej nie Wielkopolska.Piękne miejsce tylko ludzie jacyś inni.
Dodaj komentarz
Nick:1 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Halówka Gryfów
Halówka Gryfów
Halówka Gryfów


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16936121 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.