wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Budżet, czyli co nas czeka w tym roku.
MiejskieBudżet – czyli co nas czeka w tym roku?
25 stycznia odbyła się sesja, na której został uchwalony tegoroczny budżet Miasta i Gminy Wleń.
Dochody budżetu w 2010 roku zostały zaplanowane na kwotę 10.250.000 zł. Planowane wydatki wyniosą 15.250.000 zł, w tym wydatki inwestycyjne 6.120.000 zł. Deficyt w wysokości 5.000.000 zł zostanie pokryty z kredytu.
Ciekawostką jest założony wzrost dochodu z kar i mandatów o niemal 100 %. W 2009 roku planowano wykonanie na poziomie 13 000 zł. Natomiast w 2010 roku założono wpływy z kar w wysokości 22.000 zł. Należy liczyć się w związku z tym ze wzmożoną aktywnością Straży Miejskiej, w tym kontroli radarowych. Na OSP zostanie wydane 106.000 zł, Straż Miejską 70.000
zł, natomiast kluby sportowe 66.000 zł. Obsługa rady będzie nas kosztowała 125.000 zł.
Największą inwestycją w gminie będzie budowa kanalizacji sanitarnej w Pilchowicach. Koszt budowy 3.600.000 zł zostanie w 75% pokryty z dotacji programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Realizacja tej inwestycji zostanie zakończona do końca października tego roku. Będzie obejmowała budowę sieci kanalizacyjnej oraz lokalnych oczyszczalni ścieków. Jak na razie nie wiadomo jak będą kształtowały się koszty m3 nieczystości odprowadzanych do sieci. Wzbudza to zrozumiałe zainteresowanie mieszkańców.

L. Seredyńska
- Czy wiadomo jaka będzie cena ścieków odprowadzanych do kanalizacji, czy były robione jakieś symulacje.
B.MościckiNie, nie były robione takie symulacje. Koszt będzie zależał w jakimś stopniu od Rady. Czy Rada zaproponuje dopłatę do ścieków i w jakiej wysokości.
A.Jaśkiewicz- Jaki wpływ na koszty będzie miał zaciągnięty kredyt na tą  inwestycję?
B.Mościcki- W zasadzie nie powinien mieć żadnego wpływy. Do ceny zostanie wliczona jedynie eksploatacja i amortyzacja.
 
Poza kanalizacją w Pilchowicach zostanie między innymi wykonana przebudowa budynku szkolnego w Strzyżowcu na mieszkania socjalne, przebudowa wraz z remontem centrum Kulturalno Sportowego w Pilchowicach, budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Marczów.
W tegorocznym budżecie nie przewidziano żadnych inwestycji w miejskiej  sieci centralnego ogrzewania.

A Jaśkiewicz
- Czy przewidziano modernizację sieci centralnego ogrzewania we Wleniu. Wymianę pieców itp… .
B.Mościckijak widać w projekcie budżetu to nie.
A. Jaśkiewicz- czyli w tym roku nic się nie będzie robiło w tym temacie?
B.Mościcki- Nie wiem, to zależy od mieszkańców i od efektu ekonomicznego. Bo gmina zafundowała wymianę pieca odbiorcom ciepła we Wleniu i ten jeden piec jest eksploatowany od wiosny ubiegłego roku. Z mieszkańcami korzystającymi z ogrzewania umówiłem się na spotkanie i przymierzymy się do liczenia kosztów za lata ubiegłe i za okres, od kiedy funkcjonują dwie kotłownie jedna na olej opałowy, a druga na eko groszek.

Budżet Miasta i Gminy Wleń został uchwalony jednogłośnie.
  
Sporo emocji wzbudziło głosowanie nad uchwałą w sprawie podania do publicznej wiadomości informacji o zamiarze podziału instytucji kultury, Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki we  Wleniu (Odłączenie od OKSiT biblioteki publicznej) oraz punkt sprawy różne. O tym w kolejnej części relacji.Komentarze
Wilma dnia stycznia 31 2010 13:08:36
"Usamodzielnienie" biblioteki to bardzo dobry pomysł. Biblioteka to jedna z niewielu (jeśli nie jedyna!) instytucja działająca bez zarzutu!
Z karami i mandatami też dobry pomysł. Serio! Może stróże porządku ruszą ciałka z ciepełka i zaczną się rozglądać po okolicy? Może nawet dojdzie do tego, że mandaty zaczną płacić odpowiedzialni za to, co składa się na totalny brud i bałagan we Wleniu? I ci, którzy zakłócają ciszę nocną (klienci mojego "ulubionego" Białego Domku na przykład)???
Uczeń dnia stycznia 31 2010 13:14:28
70 000 wydatków na Straż Miejską minus 22 000 planowanych przychodów = 48 000 strat !!!
subiektywny dnia stycznia 31 2010 14:06:10
...odnośnie artykułu, to może warto użyć takiego narzędzia jak "Wyjustuj" i takiej sztuczki jak "twarda spacja" żeby "zł" nie było w następnej linijce tylko zaraz za kwotą
wand dnia stycznia 31 2010 16:15:34
70 000 zl na Straz Miejska troche duzo jak na jednego ***** 70 000 :12 =5833 zl miesiecznie grubo ponad srednia krajowa.
procencik dnia stycznia 31 2010 17:44:18
Budżet mówi sam za siebie, że we Wleniu nie będzie robione nic. Najpierw sprzedać, zniszczyć zrujnować a później zaciągnąć kredyt na koniec kadencji. Dlaczego kredytu nie zaciągnięto w drugim roku tej kadencji? ano prosta odpowiedź Te twarze na zdjęciu same mówią za siebie jak mocno zależy im na pokazaniu ,że chcą coś zrobić dla mieszkańców!!!
Miejmy nadzieję,że nikt normalny we Wleniu nie da się zrobić po raz drugi w konia i tym PANOM DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
xl dnia stycznia 31 2010 17:51:50
Reczywiście Państwo na zdjęciu mocno zamyślone-ciekawe cóż to za problem zaprząta Ich głowy?!
wand dnia stycznia 31 2010 18:36:30
Czyzby w Polsce wrocil do lask urzad cenzora ??? Moje komentarze sa nazbyt czesto usuwane lub skracane. Prawda w oczy kole ??? W miejscu kropek bylo slowo " nieroba " .
Komentarz dnia stycznia 31 2010 18:46:35
Podatków już nie da rady podnieść, to cała nadzieja w mandatach. A ta kosmiczna kwota na straż miejską to chyba motywacja dla naszego strażnika do wiekszego ścigania ludzi z piwem w ręce. A tych będzie więcej, w RUP we Lwowku odnotowano bezrobocie na poziomie sprzed 10-ciu lat. Nie robi się kompletnie nic, żeby podnieść wizualnie atrakcyjność Wlenia, takie rzeczy jak przywrócenie ścieżki zdrowia, jakieś punkty widokowe itp. rzeczy, ktore nie wymagają jakichś strasznych nakładów a miały by wpływ na atrakcyjność naszej mieściny nawet nie przyjdą do głowy tym ludziom. Dało by to pracę tym,którzy trafią na zasiłek. To jest demoralizacja,że radni biorą diety. ZA CO? Za to,że chcą poprawić(niby) m.in. swój komfort życia,swoich rodzin i sąsiadów?Bo chyba radny powinien mieć jakąś koncepcję na zmianę na lepsze w najbliższym otoczeniu. Efekt jest taki,że przy tych termosach siedzą ludzie którzy nie mają pomysłu na nic. I to za nasze pieniądze.
mandat dnia stycznia 31 2010 19:33:47
Przyjmując postawę strażnika miejskiego z ostatniej interwencji w stosunku do kierowcy który zaparkował samochód na miejscu dla osób niepełnoprawnych przed "Basztową"wynika, że mandat wręczał policjant a druk należał do strażnika. Dobrze ,że na mieście są kamery i ludzie mają okna i też widzą różne rzeczy.
opinia dnia stycznia 31 2010 21:31:06
Straż miejska to współczesne ORMO, nic nie znaczy a nosi sie jak ktos ważny.
helka dnia stycznia 31 2010 21:31:44
Dokładnie komentarz KOMENTARZA wystarczy .Brawo!.A pani przewodnicząca tego czegoś zwanego radą to już kompletna porażka.
Grześ Gałganek dnia stycznia 31 2010 23:28:25
Sami wybraliśmy takie Rządy, ale zbliżają się wybory, więc będziemy mieli okazję coś zmienić!
Ciekawe kto wystartuje-może macie jakieś propozycje! Mi na razie nikt sensowny nie przychodzi do głowy:(
Wilma dnia lutego 01 2010 10:20:08
Nie robi się kompletnie nic, żeby podnieść wizualnie atrakcyjność Wlenia (...) rzeczy, ktore (...)miały by wpływ na atrakcyjność naszej mieściny nawet nie przyjdą do głowy tym ludziom.

Czepiasz się ! ;) A zabaweczka dla dzieci pt. "Już nie utłuką cię w naszej gminie" (czy jakoś tak...)? ;) :D Przecież to atrakcja na miarę ratuszowych "tęgich umysłów", które wspięły się na "wyżyny", nie szczędząc kaski w dodatku...
Do Grześ Gałganek dnia lutego 01 2010 20:11:42
Stawiam na WILMĘ ! Ta kobieta ma dużo do powiedzenia. Szkoda że tylko do powiedzenia.

Tolek Banan
Wilma dnia lutego 01 2010 20:23:31
Tolku Bananie - a co? Mam w stroju Batmana przemieszczać się po gminie??? 8-)
Tolek Banan dnia lutego 01 2010 20:31:54
Przebierańcom zdecydowane NIE !
hehheh dnia lutego 05 2010 17:00:06
towarzystwo wzajemnej adoracji
Wilma dnia lutego 05 2010 17:14:57
O kim mówisz ??? ;) :D
Anty K. dnia lutego 06 2010 09:59:34
Ta strona jest jednoznacznie stronnicza!!! Moje kolejne 2 komentarze zostały wykasowane. Nie komentuję zbyt często, ale czasami jest to konieczne dla równowagi. Prawda bardzo boli i nie jest do wymazania. Wiem i zdaję sobie sprawę, jak łatwo można i manipuluje się ludźmi za pomocą różnych mediów. A tak, na marginesie, cyt:... prawdziwa cnota krytyki się nie boi! Ten co kasuje komentarze, powinien wiedzieć, każde kliknięcie jest rejestrowane. Oczywiście, ja również wprowadzam każdy tekst do pamięci,
żeby w każdej chwili udowodnić fakt jakiegoś wpisu........
kat dnia lutego 06 2010 15:10:41
o czym myslą nasi radni-bezradni na drugim zdięciu ,ano o tym ,żeby jak najszybciej się zwinąc i zainkasować dietę,niektórzy z nich nawet uchwał nie czytają ,tylko przychodzą podnieść kończynę ,żeby nie było ,że "się nie interesuja"...
Anty K. dnia lutego 06 2010 15:42:35
Jeszcze raz podkreślam, że większość z nich to byłe komuchy i tak samo czynią
, czyli nic nie czynią. Nic dodać nic ująć.
Dodaj komentarz
Nick:4 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Zawody wędkarskie
Zawody wędkarskie
Zawody wędkarskie


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903549 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.