wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Ogrzewanie chodnikowe
MiejskieOd kilku lat zimą mieszkańców Wlenia mrożą nie tylko niskie temperatury, ale również wysokie rachunki za ogrzewanie. Rosnące opłaty za ciepło powodują odłączanie się kolejnych mieszkań, co powoduje wzrost kosztów ogrzewania, wyższe rachunki i odłączenia kolejnych lokali, których mieszkańcy nie chcą korzystać z miejskiej sieci c.o. Koło wieloletnich zaniedbań, braku koncepcji rozwiązania nawarstwiających się rok rocznie problemów zamyka się.

Tymczasem Wleń ma chyba jako jedyne miasto w Polsce podgrzane ulice, doskonale widoczne po każdorazowych opadach śniegu. Wymiana pieca zasilanego olejem opałowym na węgiel na niewiele się zda, jeśli zamiast mieszkań ogrzewać będziemy ulice i chodniki. Niezależnie od tego, czy jesteśmy podłączeni do CO, czy nie, wszyscy oddychamy wyziewami z kilkuset kominów. W ostatecznym rachunku wszyscy płacimy za ten stan swoim zdrowiem.


Komentarze
*** dnia grudnia 28 2009 15:30:29
Brawo za temat bez sensu i na siłę oraz przeskok z ciepła do zdrowia.
j23 dnia grudnia 28 2009 17:06:48
Posłuchaj ludzi płacących po kilka tysięcy zł za ogrzewanie niewielkich mieszkań, wybierz się wieczorem na rynek i głęboko zaciągnij "świeżym powietrzem" z zawartością tlenków azotu, dwutlenku siarki, tlenku węgla i jeszcze kilkoma innymi "przyjaznymi" człowiekowi związkami chemicznymi. Tylko, że Ty tu nie mieszkasz, a za marnotrawione ciepło nie płacisz.
Wilma dnia grudnia 28 2009 17:26:48
*** - brawo za empatię i "zdrowe" podejście do ekologii... Założę się o wypłatę, że przyświecają Ci ideały minionego systemu ;)
kat dnia grudnia 28 2009 17:59:26
tematem z sensem dla ***pewnie byłoby czyjaś ciąża lub inna śmieszna wleńska sensacja...
co do tematu.. Pan burmistrz wciska Nam ,że ogrzewamy tylko "mieszkania", a tu dochodzą jeszcze takie luksusy,ciekawe ile to metrów sześć i do jakich kosztów się zaliczają się chodniki ...do stałych?
Brawo redakcja!
HAHA dnia grudnia 28 2009 19:01:10
brawo, liczysz ogrzewaną powierzchnię w metrach sześciennych.
Komentarz dnia grudnia 28 2009 19:29:02
Fakt,za ten stopiony śnieg na pewno płacą odbiorcy.Trzeba by "Faktom" podesłać zdjęcia jako uzupełnienie do materiału,który był emitowany na ten temat.Ciekawe jakie straty sumaryczne są jeszcze na nieizolowanych rurach na korytarzach itp. Brawo redakcja. Po wyborach będziemy się baczniej przyglądać nowej władzy dzięki Wam,zobaczymy jak poradzą sobie z tymi problemami.
wiatrak dnia grudnia 28 2009 21:33:34
Chyba jedynym sposobem na wyeliminowanie strat ciepła jest zamknięcie ciepłowni z powodu braku chętnych na zbyt drogie ciepło, bo izolacja rur przekracza możliwości finansowe odbiorców ciepła, a tym bardziej właściciela tego interesu.
A na smog jest jedno rozwiązanie : maski pgaz...
kat dnia grudnia 28 2009 22:10:22
no i widocznie nie tylko ciaze są sensacja ,ale tez metry szesć zamiast prawidłowo kwadratowych...HAHA dołączyłeś własnie do *** ze swoją ignorancją..hahaha
kat dnia grudnia 28 2009 22:15:10
A po wyborach będzie to samo :przetrwać i nachapać się,poza tym trzeba ludziom uświadomić ,że nie idąc na wybory oddają swoje głosy w ręce sztucznych agitatorów ,którzy płacą za głosy...pod 'szarym'...Nieobecni nie mają racji
FMB dnia grudnia 28 2009 23:47:24
czemu się ciągle czepiacie burmistrza i jego kontraktowego zastępcy, a może drodzy internałci zwrócie sie do naszych RADNYCH
-jaką funkcje pełnia w naszej gminie
-czy obchodzą ich problemy wyboców-mieszkańców
-itp.
Nie Oni mają to serdecznie w nosie, nie poruszają trudnych spraw na sesji aby nie narazić się Burmistrzowi bo może ich spotkać los JŁ
Qba dnia grudnia 29 2009 07:45:08
Taka gmina bogata, że nawet chodniki ogrzewa
Wilma dnia grudnia 29 2009 10:39:21
Taka gmina bogata, że nawet chodniki ogrzewa

Miasto ogrzewa, ale "bogaci" to są mieszkańcy korzystający z miejskiego ogrzewania, bo to oni płacą...
biedny dnia grudnia 29 2009 10:49:10
...bo izolacja rur przekracza możliwości finansowe odbiorców ciepła, a tym bardziej właściciela tego interesu.

Jesteśmy aż tak biedni, że nie stać nas nawet na oszczędzanie. Ludzie! Pomyślcie czasem zanim coś napiszecie.
odpowiedz dla FBM dnia grudnia 29 2009 22:46:42
RADNI BEZRADNI......ZWŁASZCZA W TYM ZAPIERDKU KACZYM.
Kompetencje i uprawnienia Burmistrza. dnia grudnia 29 2009 23:20:13
Wg art. 30 Wójt wykonuje uchwały rady gminy i zadania gminy określone przepisami prawa. W realizacji zadań własnych gminy wójt podlega wyłącznie radzie gminy. Do zadań wójta należy w szczególności:

przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
określanie sposobu wykonywania uchwał,
gospodarowanie mieniem komunalnym,
2!!!!
Zgodnie z art. 18 do wyłącznej właściwości Rady gminy należy:
e) zobowiązań w zakresie podejmowania inwestycji i remontów o wartości przekraczającej granicę ustalaną corocznie przez radę gminy:

Skład Komisji Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Bezpieczeństwa
Zbigniew Lebiedź Przewodniczący Komisji
Stanisław Kwolik Członek Komisji
Stanisław Malinowski Członek Komisji
Stanisław Mikulicz Członek Komisji
Piotr Miksza Członek Komisji
Zbigniew Songajło Członek Komisji
Paweł Zamożniewicz Członek Komisji
No cóż Ci Radni powinni Państwu wytłumaczyć te i inne absurdy jakie mają miejsce we Wleniu !!!!
Szczęśliwego Nowego Roku dla czytelników Wleninfo i dla pana panie burmistrzu.
FMB dnia grudnia 29 2009 23:43:49
Nie zgadzam się. Oni nie są bezradni jeśli tylko by chcieli i wykazali odrobine zainteresowania mogą na mocy prawa bardzo dużo. Oni po prostu są obrzydliwie leniwi,i wyznają czteroletnią zasade ,,wysoka pensja dla burmistrza, w podziękowaniu burmistrz ustala wyższa dietę, na sesji żadnych trudnych pytań i cztery latka zleci .Następnie kampania wyborcza i ponownie jestem leniwym radnym .I tak od kilkunastu lat i z ładnego miasteczka zrobiono jak to określiłeś ,,KACZY ZAPIERDEK"
heh dnia grudnia 30 2009 01:50:36
Łatwo oskarżać i wytykać, to każdy może.
Ale trzeba wsiąść się za działanie. Inicjatywa jaką wykazują się redaktorzy wleninfo pomagą wytworzyć w końcu odpowiednią "kulturę" w naszej gminie. My jako mieszkańcy musimy zrozumieć że nasze otoczenie kreujemy sobie sami.

FMB uważa iż radni są leniwi, egzystują w trybie czteroletnim obijając się od wyborów do wyborów, ale przecież radni są tylko naszymi przedstawicielami wybranymi przez nas. W założeniach demokracji powinni oni reprezentować nasze poglądy oraz nas mieszkańców, ale jak mają oni to robić skoro nasze poczucie demokracji zaczyna się i kończy się na dniu wyborów?
Dlaczego nie czujemy w sobie obowiązku ani możliwości do zmian otaczającej nas rzeczywistości.
Jedyne co robimy to co cztery lata wybieramy inną ze stron. A wystarczy tylko zmienić nastawienie i zrozumieć co jest podstawą sprawnego funkcjonowania demokracji.
Wybranie radnych czy też burmistrza jest tylko wstępem do demokracji. Dopiero po wyborach rozpoczyna się czas w którym możemy zmienić najwięcej. Obecnie panuje przeświadczenie ze możemy być jedynie widzami zachodzących zmian bądź braku takowych. Jedyne do czego się skłaniamy to czasem trochę zrzędzenia i szyderstw.

Mogło by wyglądać to całkiem inaczej. Wystarczy przyjrzeć się co stanowi podstawy funkcjonowania gminy, a dokładniej wiedzy jako jednemu z kluczowych elementów. Wiedza jest podstawą, jest wyjściową do podejmowania wszelkich działań. Wiedza jednak nie powstaje z sama z siebie. Zostanie radnym czy burmistrzem nie powoduje że wiesz o wszystkich problemach mieszkańców gminy. Jednak wiedza ma tą zaletę że można się nią dzielić, i tu zaczyna się sedno sprawy związanej z sensem powoływania rady czy burmistrza, to oni są dla nas a nie my dla nich. To my musimy przedstawić im nasze postrzeżenia, problemy czy też pomysły. skąd będą o nich wiedzieć jeśli im ich nie przedstawimy. Tak więc "leniuchowanie" sobie radnych może jedynie wynikać z braku zaangażowania społecznego i porostu ogólnego przyzwolenia.

Nasza społeczność potrzebuje wytworzenia nowej "kultury", zmiany naszego podejścia do władzy. Trzeba się zaangażować, obudzić w sobie poczucie iż mamy wpływ na to co się dzieje, że nie jesteśmy posłusznymi marionetkami.

Mam nadzieje że dzięki dyskusją jakie rodzą się na tym portalu w końcu coś zacznie się zmieniać i od słów przejdziemy do czynów.
Komentarz dnia grudnia 30 2009 05:22:17
Z tego wywodu da się zrozumieć,że żeby Radny/Burmistrz wiedzieli jaka skifa jest we Wleniu należy ich o tym oficjalnie poinformować, bo sami tego nie widzą tak? Czy może raczej jest tak,że dopoki ktoś nie wytknie zaniedbania to udają,że go nie ma?
wiatrak dnia grudnia 30 2009 09:34:18
Może wystarczy wymienić piec olejowy na piec opalany słomą?
Wtedy koszty ciepła będą tak niskie, że ogrzewania chodników nikt nie odczuje finansowo.
http://www.allegro.pl/item859658801_kotly_kociol_piec_piece_na_slome_biomasa_40_kw.html
wiatrr dnia grudnia 31 2009 14:57:23
A może słomianą głowę wypełnić olejem?
Do siego 2009+1 Roku.
lol dnia stycznia 02 2010 17:57:29
ale oso chodzi
!WAŻNE! dnia stycznia 04 2010 18:05:57
UWAGA!!!! WASZE OGRZEWANIE ULIC PRZESTAŁO DZIAŁAĆ !!!!!!!! ALBO ARTYKULIK JAKIŚ TAKI MAŁO PRAWDZIWY.
Dodaj komentarz
Nick:4 + 2:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Zawody Sportowo - Pożarnicze w Lubomierzu
Zawody Sportowo - Pożarnicze w Lubomierzu
Zawody Sportowo - Pożarnicze w Lubomierzu


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906232 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.