wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Nowy rozkład jazdy pociągów...
MiejskieOd 13 grudnia na trasie Jelenia Góra - Wleń - Lwówek Śląski zaczną kursować szynobusy Kolei Dolnośląskich, a nie jak do tej pory PKP Przewozów Regionalnych.

Według plotek miała zostać zwiększona ilość par pociągów na trasie z dotychczasowych pięciu do siedmiu. Niestety plotka okazała się nieprawdziwa.

Zgodnie z nowym rozkładem jazdy, z obecnych pięciu par pociągów pozostaną jedynie trzy w tym tylko jedna zostanie przedłużona do Legnicy, jakby tego było mało została obniżona prędkość szlakowa przez co wydłuży się czas jazdy z Wlenia do Jeleniej Góry o osiem minut, a do Lwówka Śląskiego o 9.

Odrobinę optymizmu wprowadza społeczna inicjatywa samorządowców i mieszkańców z powiatu Lwóweckiego mającej na celu zbiórkę pieniędzy na zakup nowych podkładów dzięki którym możliwe było by zachowanie obecnego czasu jazdy do Jeleniej Góry.

Reportaż z wtorkowego (dzień emisji 01.12.2009 r.) wydania Faktów TVP Wrocław

Rozkład jazdy od 13.12.2009.

Wleń
ODJAZDY
Jelenia Góra
6.47; 11.30; 15.11
Lwówek Śląski 9.35; 13.37; 16.39
Zebrzydowa
16.39
Bolesławiec
16.39
Legnica
16.39


Jak dojechać z Jeleniej Góry.
Wleń
8.15; 12.57; 15.58

Jak dojechać ze Lwówka Śląskiego.
Wleń
6.15; 10.50; 14.38

Nowy rozkład jazd pociągów: http://nowy.rozklad-pkp.pl/Komentarze
fakt dnia grudnia 02 2009 14:53:54
Kobierecka ma parcie na szkło hehe
Komentarz dnia grudnia 02 2009 17:31:24
Lepiej zrobić scieżkę rowerową. I tak już jest po jabłkach z koleją na tej trasie. Większość ludzi dojeżdża już dawno autobusem, własnym transportem lub z kimś się zabiera. Tak to wszystko od dawna było ustawione, żeby tory zwinąć i tyle, żeby nikomu nie pasował dojazd. Szkoda ładować pieniędzy w taką "firmę", której się nic nie opłaca. No i ten czas przejazdu już od dawna pasuje bardziej do wycieczkowej kolejki wąskotorowej niż do środka transportu publicznego. Niemcy potrafili poprowadzić linię w trudnym terenie przy tamtej technice, a dziś w XXI wieku, jest kłopot z utrzymaniem w normalnym stanie technicznym. Żenada.
PKP dnia grudnia 02 2009 18:18:11
Z nowego tzw. "Rozkladu Jazdy" jasno wynika ze na kolei ktos sobie robi - jaja z pogrzebu-.
Obserwator dnia grudnia 02 2009 21:01:16
Widzę że kolej robi wszystko aby nikt nie jeździł pociągiem, ten nowy rozkład to totalny nie wypał. Pierwszy pociąg z Wlenia do Lwówka jest po godz. 9.00 Jak tu młodzież ma dojechać do szkoły na godzinę 8.Zostaje tylko autobus więc kolej na bok.
realista dnia grudnia 03 2009 08:38:28
Czy na prawdę mieszkańcy powiatu lwóweckiego są tak naiwni czy po prostu co nie którym puszczają wodze fantazji. Może kupimy kawałek chodnika,kawałęk ulicy, kawałek kamienicy, kawałek browaru,kawałek szpitalu,kawałek nitki wodociągowej bo przeciież tam też źle się dzieje. Czsy PRL p. staorsto Zych i p. sołtys już minęły więc przestańcie wciskać głupoty ludziom "POMOŻECIE-POMOŻEMY"
Dobry temat aby robić sobie kampanie wyborczą lecz ktoś kto ma zdrowy umysł powie wam "DOŚĆ BŁAZENADY"
ja dnia grudnia 03 2009 09:39:41
p.Kobierackiej jeszcze sni sie GIEREK a i prawda jak pisze REALISTA i FAKT zblizaja sie wybory no to trzeba troszke pofantazjowac smiechu warte te pomysły sołtysów zreszta jak sama nazwa wskazuje sołtys to na wies a nie o kolei marzyc!!!!
do realisty dnia grudnia 03 2009 10:18:26
Masz rację tylko częściowo. Czasy PRL minęły - to prawda. Niestety kolej pozostała niezmieniona. Ciągle funkcjonuje tak samo... Więc chociaż sceptycznie podchodzę do sukcesu tego projektu, to jest to całkiem słuszna inicjatywa
pytam .... dnia grudnia 03 2009 10:21:52
a skas Ci ludzie maja brac pieniądze ?ksądz woła dawajcie ....p.Kobierecka woła dajcie....rzad zabiera .....a ja sie pytam skad brac ?....bracia moi mili
po co? dnia grudnia 03 2009 11:18:32
Po co wogółe te komentarze. P. Kobierecka wyraziła swoją opinię nie trzeba się z nią zgadzać ale miała przynajmniej "jaja" się wypowiedzieć publicznie. Starosta to wporzątku osoba a dla rozwoju turystyki popiera nawet takie projekty chć jak sam mówi to chore. Na łamach wleninfo wszyscy znają rozwiązania na nasze problemy tylko to za mało.
Nick dnia grudnia 03 2009 18:01:50
Rozwiązanie jest takie, żeby ludzie nie myśleli za władzę która bierze za to pieniądze. Przyzwyczają się i już tak zostanie. Przykład to nieszczęsny "roboczy" tytuł przewodnika po Wleniu. Ktoś się nad tym zastanowił w ogóle? Czy może jest on wynikiem konkursu wśród dzieciaków z przedszkola? I tak jest ze wszystkim w tym kraju. Tu by się przydał drugi Piłsudski, żeby zrobić z tym syfem porządek. Szklane domy mialy, być a jest zgnilizna. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, potem smród jest taki sam za każdym razem.
Sławek Osiecki dnia grudnia 03 2009 20:46:16
Co do kolei, to jest to już chyba tradycją, że jak ktoś we Wleniu i okolicy chce coś zrobić dobrego, to trzeba mu skrzydełka przyciąć, aby zbyt wysoko nie latał swoimi myślami i od miernoty się za bardzo nie odróżniał. No - niech kolej zamknie trasę. Złomiarze będą mieli roboę, a i opału ze starych podkładów nie zabraknie. No i będzie fajnie. Co tu jacyś samorządowcy będą naprawiać? Przecież ma być syf i bylejakość.
Nick dnia grudnia 04 2009 15:03:43
Nie róbmy sobie żartów Panie Sławku. Jak ma Pan zbędne środki proszę je przekazać na biedne dzieci, o których też musi myśleć społeczeństwo bo państwo jakoś się tym nie bardzo przejmuje. Będzie większy pożytek. Nikt nie lubi, kiedy mu się podcina "skrzydelka" ,zwłaszcza przy starcie, ale przecież to powinno być z głową a tu pomysł rodem z "Misia". I tak właśnie ludzie zaczynają robić karierę niestety w tym kraju. "Chciałem dobrze, ale mi tu bruździli.... ten i ten... i tamten tez..." A "cenna" inicjatywa na zawsze pozostaje w ludzkiej pamięci.... Bynajmniej w krótkotrwałej. Podsumowując ten miód zalatuje dziegciem z daleka.
Sławek Osiecki dnia grudnia 04 2009 19:14:46
Dużo w tym prawdy, ale.... bez podania alternatywy, to jest czyste krytykanctwo. Co PKP zrobi z tą linią kolejową, to łatwo przewidzieć. No więc co? Nie mamy mieć kolei? Można też zamknąć drogę do Jeleniej. Jej stan jest fatalny zwłaszcza w Siedlęcinie. Miedzy Wleniem a Nielestnem też droga zaczyna się robic wyczynowa. Zamknąć ją. Wyłączyć wodociągi, bo same z nimi kłopoty. Nie krytykujmy więc ludzi zanim zaczną cos robić. Oceniajmy ich po czynach. Jak będzie "Chciałem dobrze, ale mi nie wyszło" to się razem pośmiejemy. Chodzi mi o to aby Polak nie kupił sobie nowej przypowieści. Najlepszym rozwiązaniem by było przejęcie tej linii kolejowej przez Starostwo. Wtedy przynajmniej była by jakaś kontrola, bo nie ma pewności, że po wymianie podkładów PKP i tak nie zamknie tej linii.
Nick dnia grudnia 04 2009 20:08:07
Wymagajmy zwykłej solidności, zdrowego rozsądku, i ODPOWIEDZIALNOŚCI. Od szczebla samorządu aż po władze legislacyjne.To są ich zwykłe obowiązki, za to dostają pieniądze. Żebyśmy się nie musieli znać na prawie, medycynie i czort wie na czym jeszcze. A musimy. Akceptując bylejakość i tumiwisizm przyczyniamy się do osłabienia naszego kraju. Akceptacja takich pomysłów ze strony władz samorządowych oznacza potwierdzenie słabości naszego państwa. I nie chcę tu nikomu robić pod górke. Tylko po prostu szlag mnie trafia jak na to wszystko patrzę. Jak widze to lepsze jutro za które ludzie przelewali krew. Teraz mnie krew zalewa. Chyba nie tak to miało być.
ppfff dnia grudnia 04 2009 21:33:36
Bez sensu.... Po co mieli by wymieniać te Podkłady skoro zaraz mieli by zamknąć tą linie? Chyba debil by nie wpadł nawet na taki pomysł xD
Nostradamus dnia grudnia 04 2009 21:43:22
wszyscy są mądrzy a problem pozostanie na następne 100lat. Każdy dużo gada i tylko gada i gada......och gdzie te piekne lata 80...... Komuno wróc bo ta denna demokracja to istne dno, żałosne lata przed nami.
Heniu dnia grudnia 05 2009 11:08:44
.Co do kolei to trochę poruszać głową a trasa sama by się utrzymała, jest to najbardziej malowniczy odcinek kolej tunele wiadukty most na zaporze.Wystarczyło by chociaż w okresie wakacyjnym uruchomić parę pociągów (RETRO) i już są pieniądze ,Dodatkowo powycinać te krzaczory bo widoki są piękne, ale nat nasze samorządy są za głupie to samo z górą zamkową wyciąć górny pas drzew aby odsłonić ruiny zamku w nocy podświetlić i już sciąga się turystów .Ale to za trudne dla samorządowców ...
Sławek Osiecki dnia grudnia 05 2009 12:13:06
Duża część turystów zatrzymujących się w pałacu uważa tę trasę kolejową za jedną z największych atrakcji.
srebrny kolejarz dnia grudnia 05 2009 16:21:57
Do wszystkich ,którzy mają coć do powiedzenia na temat kupowania podkładów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prosze sprawdzić sobie tę stronę i przestać robić popisówki jak to można z pomysłem ni z gruszki ni z pietruszki kupić sobie podkład kolejowy!!!!!!!!!!!!! no i będzie kursować pociąg!!
http://www.plk-inwestycje.pl/prowadzone-modernizacje/poprawa-stanu-infrastruktury-kolejowej-w-polsce/
Panie Sławku rozumię szczere chęci tylko na miłość Boską czy Pan też daje się ponieść fantazji.Jeśli tak bardzo zależy urzędnikom, których jakby nie było wybieramy my to proszę wpłynąć na ich głupie decyzję począwszy od gminy, poprzez starostwo,urząd marszałkowski, wojewodę, aż po Pana Premiera i Prezydenta RP. Prosze się zapytać dlaczego burmistrz anuluje tak dużo podatków, dlaczego te pieniądze nie można wykorzystać dla dobra społeczności lokalnej poprzez wsparcie i dofinansowanie PKP PLK S.A. na trasie Jelenia Góra-Wleń-Lwówek Śl.!!! Ano dlatego, że urzędnicy mają dzieci, ludzi dojeżdżających do pracy, emerytów ,rencistów gdzieś. Przypomną sobie we wrześniu i październiku 2010r.Zyczę powodzenia im wszystkim.
atrakcja dnia grudnia 05 2009 17:22:24
turyści wysiadają z pociągu we Wleniu, na dworcu napadywują ich zombie; daj papierosa, pożycz dwa złote; może lepiej niech zlikwidują tą linię....
odnośnie umożeń podatków, to najbardziej mnie rozbawiło umożenie radnemu podatku, chyba w roku 2007, z powodu nadmiernych opadów i suszy ;)
Sławek Osiecki dnia grudnia 05 2009 18:08:41
Poddaję się... ;)

Nowy slogan naszej gminy - Miast kolei - koleiny.


;)
tracer dnia grudnia 05 2009 19:43:22
Od poniedziałku podobno ma ruszyć dyliżans na tej trasie.
...ale to chyba plotki :)
tracer dnia grudnia 05 2009 20:24:04
P.S
Przy planowanym obniżeniu prędkości pociągów może lepiej byłoby zakupić drezyny?
xyz dnia grudnia 06 2009 12:14:01
Proponuje zamiast kupowania podkładów odkrecic szyny i sprzedac je na złom podkłady rozdac ludziom a z pieniedzy ktore zostana ze sprzedazy zrobic sciezke rowerowa i tym sposobem wyjdzie taniej i na zdrowie
do xyz dnia grudnia 07 2009 19:36:51
szyny są kolei więc mam nic do tych pieniedzy scieżki z nich nie zrobimy
pp dnia grudnia 15 2009 09:30:00
Jak to jest że w województwie opolskim reaktywuje się linie kolejowe, pociągów przybywa, a na Dolnym Śląsku interes się zwija? Tam się dało to zrobić. Inny świat, czy co?
lasiu dnia grudnia 23 2009 22:58:07
przez chwile było nawet znośnie , ale teraz z Bolesławca żeby dojechać do np.Wlenia to jedzie sie naokoło i trwa to ponad 6 godzin i 2 przesiadki z czasem oczekiwania po 1,5 godziny-przecie to jest k...a jakaś paranoja i jak ma ktoś korzystać z usług PKP , dla kogo są ustawione te połączenia ???
Viceroy dnia grudnia 28 2009 20:38:06
To może by tak wziąć ruszyć własne tyłki zebrać jakieś podpisy żeby nasze władze jadąc do Marszałka miały podkładkę że mają dla kogo walczyć! A nie tylko biadolić biadolić i że tak powiem oprócz pierdolenia nic z tego nie wychodzi ....

w takim już kraju żyjemy. A co do ścieżki to kiepskie rozwiązanie na trasie z Lwówka do Gryfowa wybudowano ścieżkę władowano ciężkie pieniądze i mało kto po 4 latach już z niej korzysta. Ot kulturnyj naród. Kolej nie jest przeżytkiem i nigdy nie będzie. Poczuły to miasta które połączenia kolejowe straciły. Trzeba dobrze pogłówkować by je później odzyskać. Już nawet Lubomierz się stara o pociągi mimo że ostatni wyjechał stamtąd 25 lat temu.
pp dnia grudnia 30 2009 12:30:37
Viceroy, tak zróbcie. Ja piszę z Krakowa, więc to drugi koniec Polski. Ale tak zrobiono w opolskim: www.okoko.cal.pl i się udało!
Maximus dnia lutego 15 2010 21:08:37
ZBIERAMY NA PODKŁADY

Szanowni Państwo!

Zwracam się pomoc w ratowaniu linii kolejowej z Lwówka Śląskiego do Jeleniej Góry. Od 2010 roku, z uwagi na zły stan techniczny torów przewoźnik wprowadził na trasie ograniczenie prędkości, co wpłynęło również na zmianę rozkładu jazdy na trasie. Z rozkładu zniknęły dwie pary pociągów, a to z kolei spowodowało znaczne ograniczenie w możliwości komunikacji dla mieszkańców. Obawiam się, że w przyszłości może dojść do likwidacji połączenia, na czym ucierpią mieszkańcy powiatu lwóweckiego, turyści oraz zakłady przemysłowe wykorzystujące linię kolejową do wywozu kruszyw.
Jeśli chcielibyście pomóc w remoncie linii kolejowej z Lwówka Śląskiego do Jeleniej Góry, zachęcamy do wzięcia udziału w nietypowej akcji zakupu podkładów kolejowych, które zostaną wykorzystane do remontu linii kolejowej. Podkłady belkowe typu 1,2,3 można zakupić m.in. w firmach: FINDREW SP.Z O.O. z Warszawy www.findrew.pl oraz Toruńskim Przedsiębiorstwie Przemysłu Drzewnego S.A. www.tppd.pl lub innych.
W sprawach transportu zakupionych podkładów do PKP Polskich Linii Kolejowych w Wałbrzychu należy kontaktować się ze Starostwem Powiatowym w Lwówku Śląskim pod numerem telefonu 75 782 57 31.


/-/ Artur Zych
Starosta Lwówecki
cjmajau dnia maja 30 2014 13:42:06
loEWpE <a ***="http://iwojgolgcihg.com/">iwojgolgcihg</a>, ifktlvrgyiku, [link=http://nmxuqyyynrlp.com/]nmxuqyyynrlp[/link], http://kpbpviswffcv.com/
cjmajau dnia maja 30 2014 13:42:06
loEWpE <a ***="http://iwojgolgcihg.com/">iwojgolgcihg</a>, ifktlvrgyiku, [link=http://nmxuqyyynrlp.com/]nmxuqyyynrlp[/link], http://kpbpviswffcv.com/
Hrharzhj dnia czerwca 05 2014 14:54:04
telemaster free credit scores from all three bureaus
Dodaj komentarz
Nick:2 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Majówka
Majówka
Majówka


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932440 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.