wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Malwersacje w Komunalnym Zakładzie Obsługi Mieszkańców we Wleniu ?!
MiejskieJak informują Nowiny Jeleniogórskie do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Dyrektora Komunalnego Zakładu Obsługi Mieszkańców we Wleniu. 
 "Doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez dyrektora zakładu budżetowego złożył burmistrz Wlenia. Dyrektor... zwolnił się z pracy.
 - Wpłynęło takie doniesienie, chodzi o kwotę 20 tys. złotych – potwierdza Jerzy Szkapiak, Prokurator Rejonowy w Lwówku Śląskim. - To świeża sprawa, wkrótce przeprowadzimy postępowanie.
 Nie chciał jednak powiedzieć, czy chodzi o kradzież tych pieniędzy, czy też zdefraudowanie ich. Powiedział tylko, że sprawa miała miejsce w połowie czerwca.
 Nie wiadomo dokładnie, na czym polega przestępstwo popełnione przez dyrektora Komunalnego Zakładu Obsługi Mieszkańców. Szef zakładu Artur Pudło na początku sierpnia zwolnił się z pracy i jest nieuchwytny. Próbowaliśmy się do niego dodzwonić, ale bezskutecznie. Z kolei burmistrz Wlenia Bogdan Mościcki jest na urlopie. - Nie ma strat finansowych dla zakładu ani dla gminy – zaznacza z kolei Marcin Fluder, zastępca burmistrza Wlenia. Dodał tylko, że chodzi o niezgodne z przepisami gospodarowanie pieniędzmi."


?ródło NJ24

Komentarze
ekonomista dnia sierpnia 15 2009 13:50:11
Nie zgodne z przepisami gospodarowanie pieniędzmi!!!!! a p. Fluder mówi że nie ma strat????? Panie Fluder oszczędź Pan wstydu swoimi wypowiedziami. W połowie czerwca nastąpiło przestępstwo a kontrola Pani KRÓL BYŁA KIEDY?????? jak się nie mylę to w lipcu i co wszystko było cacy....Skoro wszystko jest OK to co się dzieje ,że nagle pani skarbnik gminy Wleń po nocach siedzi w urzędzie. Pewnie "sprząta"???? a odejście p. Pudły z stanowiska dyr. KZOM nastąpiło całkowicie w porządku. Panie burmistrzu czas aby tymi sprawami zajęli się specjalni urzędnicy do ścigania korupcji i przestępstw gospodarczych. ?yczę panu silnych wiatrów bo coś czuję ,że w urzędzie będzie przeciąg.
dgsg dnia sierpnia 15 2009 15:14:42
Hheheheheh nareszcie sie cos dzieje w tym wleniu jakies zwolnienia eheh ciekawe kto nastepny????
kat dnia sierpnia 15 2009 16:07:46
zgadzam sie z ekonomista!!!! a uwazam ,ze przeciąg w urzędzie POWINIEN byc już dawno!!
Przekonany dnia sierpnia 15 2009 16:24:33
Rozejdzie się po kościach i nic nie będzie jak zawsze, wspomnicie moje słowa.....
lalala dnia sierpnia 15 2009 18:25:56
Będą zdjęcia w galerii hahahaha?
ramzes dnia sierpnia 15 2009 19:17:37
a co z najblizszymi wspol pracownikami pana artura.p ?????????????
alfa dnia sierpnia 16 2009 10:06:53
No to ładnie zrobił Pan Pudło p. burmistrza. Taki zaufany człowiek a okazało się ,że to tylko gra pozorów. Panie Mościcki jet p. "Menedżerem" notowania rosną z dnia na dzień, Po kontroli prokuratury coś czuję że dojdzie do postawienia wielu zarzutów.
A dla Pana Pudły to chyba p.pomoże załatwić prace na zamku bo tam pracują wszyscy zaufani.Miłego tygodnia jak by coś było z zdrowiem nie tak to proponuję udać się do lekarza i zacząć leczyć się na pewną cześć ciała z której można mieć specjalne papiery zwalniające od odpowiedzialności.
xyz dnia sierpnia 16 2009 10:30:28
to jest parodja w stylu wlenskim gina niby pieniadze a urzednik magistratu mowi ze jest ok
magistrat dnia sierpnia 16 2009 10:58:42
Jaki urzędnik taka wypowiedź, i wszystko jasne.
kat dnia sierpnia 16 2009 12:09:48
całkiem możliwe,że po kościach się rozejdzie przecież to jedna klika---ktoś brał więcej,ktoś mniej,a umoczą płotki,bo grube ryby są kryte.... a Exdyrektor wypłynie gdzieś indziej,za to ,że będzie grzeczny i nie powie jak było...hłe,hłe...zenada
swoją drogą ,ciekawe ile kasy mieszkanców poszło na lewo..
Wilma dnia sierpnia 16 2009 14:56:04
Przecież gołym okiem widać, jak działają we Wleniu służby powołane do "służenia" mieszkańcom... Tzn. widać brak działań ... Latem brak jakiejkolwiek troski o estetykę, zimą brak troski o bezpieczeństwo mieszkańców (odśnieżanie!!!). I jakoś - od lat! - nikt się nad tym nie "pochyla"...
kaziu dnia sierpnia 16 2009 15:56:03
Widzę ,że mój post o obsłudze wspólnot pana Artura we lwówku jest metodycznie kasowany.Ciekawe...
alfa dnia sierpnia 16 2009 16:59:36
Panie burmistrzu Mościckii i Fluder to część regulaminu UMiG Wleń-jeśli panowie macie jakiś problem z pamięcią to proszę sobie go przeczytać. Rozwiązanie umowy o pracer z dyr. Pudły na zasadzie porozumienia stronwiedząc ,że popełnił przestępstwo jest naruszeniem powyższego regulaminu.
5. Do obowiązków pracowników urzędu należy w szczególności:
1) należyte i zgodne z interesem społecznym wykonywanie zadań należących do zajmowanego stanowiska pracy,
2) gruntowna znajomość obowiązków, przepisów w dziedzinie ustalonego dla nich działania,
3) ścisłe przestrzeganie przepisów prawa materialnego i procesowego,
4) sumienne wykonywanie poleceń służbowych przełożonych,
5) działanie wnikliwe, szybkie i bezstronne,
6) przejawianie szczególnej troski o ochronę mienia państwowego i społecznego,
7) przestrzeganie zasad współżycia społecznego,
8) przestrzeganie dyscypliny pracy,
9) przestrzeganie tajemnicy państwowej i służbowej,
10) pogłębianie wiedzy i kwalifikacji zawodowych,
11) przestrzeganie instrukcji kancelaryjnej przy wykonywaniu czynności kancelaryjnych, ewidencjonowaniu i przechowywaniu akt.
Zakres pozostałych obowiązków i odpowiedzialności, a także uprawnień pracowników określa ustawa z dnia 10 maja 1990 r. ( Dz.U.Nr 21, poz.124 ) z późniejszymi zmianami o pracownikach samorządowych.
6. Pracownicy za naruszenie praw i obowiązków określonych w przepisach odrębnych, a także postanowień niniejszego Regulaminu ponoszą odpowiedzialność służbową i dyscyplinarną według zasad określonych w :
1) Kodeksie Pracy w stosunku do pracowników z którymi stosunek pracy nawiązano w drodze powołania i umowy o pracę .
2) ustawie o pracownikach samorządowych z 10 maja 1990 r. z późniejszymi zmianami w stosunku do pracowników mianowanych.
Za naruszenie przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi pracownicy, bez względu na sposób nawiązania stosunku pracy, odpowiadają w/g zasad określonych w wymienionej ustawie albo w/g zasad określonych w ust.1.
obserwator dnia sierpnia 16 2009 20:21:49
alfa na burmistrza
kaziu dnia sierpnia 16 2009 22:14:21
Albo na dyrektora...
xxx dnia sierpnia 16 2009 22:30:23
Do i nie tylko dla burmistrza .a gdzie komisje rewizyjne i te panie od kontroli co co roku sprawdzają
Stachu dnia sierpnia 17 2009 08:10:32
A kiedy nabór na nowego szefa komunalki? Czy są już kandydaci?Bo ja jestem pierwszy!
Szef dnia sierpnia 17 2009 08:27:34
Nabór na szefa komunalki nowego odbędzie się tylko wśród obywateli tak zwanej "strefy zakaźnej" pot. zakaźny. I to właśnie na zakaźnym odbędą się wybory:)
Z opini publicznej wynika że ludzie tam przebywajacy reprezentują ten sam pozion co poprzedni dyrektor.
kierownik do szefa dnia sierpnia 17 2009 10:30:34
Nowy p.o dyr. juz jest powałany przez Mościckiego.Pochodzi z Lwówka Śląśkiego recenzje są bardzo "lotne". Oby tutaj praca szła lepiej niż we Lwówku. Ludzie biegiem do KZOM nowy szef "czyni cuda"
* dnia sierpnia 17 2009 20:35:45
Cuda czyni swego nie zna
!!! dnia sierpnia 18 2009 17:50:03
Kadencja obecnych władz jawi się jako ciąg wpadek, kompromitacji i afer. Skutki pierwszej przeforsowanej przez obecnego Burmistrza Mościckiego decyzji o sprzedaży Basztowej możemy oglądać na rynku do dnia dzisiejszego. A miało być tak reprezentacyjnie.

Powołanie na stanowisko zastępcy Pana Marcina Fludra., osoby która w momencie powołania nie posiadał wyższego wykształcenia równało się złamaniu zarządzeniu Ministra Administracji i Gospodarki i było niezgodne z prawem, ale kto we Wleniu przejmował by się takimi głupstwami.
Remont murów zamkowych to dalszy ciąg niekompetencji. Odrzucenie pierwszego wniosku następuje z powodu braku dokumentu, który dwa tygodnie później cudownym zrządzeniem losu odnajduje się w szufladzie jednego z urzędników.
Budowa zbiornika wyrównawczego to kolejna seria porażek. Jak sam określił B .Mościcki gmina prowadziła budowę na podstawie "spapranej dokumentacji", w taki sposób, że jeszcze pół roku po odbiorze mieszkańcy Wlenia korzystali ze starego zbiornika zlokalizowanego niemalże na cmentarzu. W tym roku jako największa inwestycja jawi się budowa piaskownicy, otwarta z wielką pompą na Dni Wlenia. No cóż, jaka władza takie sukcesy. Jeszcze nie umilkły dźwięki fanfar, a już mamy kolejną aferę. Dyrektor KZOM prawdopodobnie defrauduje znaczną sumę pieniędzy i spokojnie zwalnia się z pracy. W tym czasie Burmistrz Mościcki udaje się na urlop, a Pan Marcin obwieszcza, że właściwie nic się nie stało. Pani G. prowadzi kontrole w Komunalnym Zakładzie Obsługi Mieszkańców , jest to już druga kontrola prowadzona z ramienia urzędu gminy w tym zakładzie. Pierwszą przeprowadziła Pani K.K. i zainkasowała za nią całkiem sporą sumkę (do skontrolowania pozostało jej jeszcze kilka jednostek, także kobieta całkiem nieźle dorobi sobie do emerytury). Pani G. to dobra znajoma byłego dyrektora KZOM wynikami kontroli więc chyba nie ma, co się przejmować. Do końca kadencji pozostał jeszcze rok. Jakie jeszcze rewelacje nas będą czekały. Na razie jak mawiają: "urzędnicy mają trzymać język za zębami".
uhahany dnia sierpnia 18 2009 21:31:42
"niezgodne z przepisami gospodarowanie pieniędzmi nie przyniosło strat dla zakładu komunalnego ani gminy".... czy ktoś tu może zapalić światło? hahaha.
Wilma dnia sierpnia 18 2009 21:44:45
do "!!!": To, że coś jest robione w ogóle, to dobrze! Tyle tylko, że za cokolwiek się nasi "władcy" wezmą, to spaprzą w całości lub części... A to źle ;)
ghfvgc dnia sierpnia 18 2009 23:05:42
"Nie ma strat finansowych dla zakładu ani dla gminy" - cos czuje że to nie tylko pan pudło kradł - nazywajmy sprawy po imieniu- pieniądze gminy. Bo skoro ktos pisze że zdefraudowane pieniądze w wysokości 20tys. nie jest strata dla gminy to chyba też kradł albo miał coś z tym wspólnego.
bfbxx dnia sierpnia 18 2009 23:10:13
A fakt iż sie robi cokolwiek w kierunku kradziezy raczej mnie nie rusza/ Jest to małe miasteczko praktycznie każdy się tu zna więc znając życie sprawa ucichnie i nikt nie poniesie konsekfencji. A odbije się to szczególnie na podatnikach - czyli nasz. Pan pudło może sobie kupić samochód lub pojechać na wakacje a w zamian za to my będziemy pływać w śmieciach albo jeździć po dziurawych drogach we wleniu.
fvdfbnfg dnia sierpnia 18 2009 23:13:53
Pan pudło zawsze był jak dla mnie człowiekiem porządnym, który wydawałoby się że nikogo by nie oszukał.
Dużo osób we wleniu ledwo łączy koniec z końcem albo tyrają cieżko zamiatając ulice za pare groszy.a ten nie dość że był dyrektorem i zarabiał dobre pieniądze to jeszcze mu było mało i zaczął kraść:/
... dnia sierpnia 18 2009 23:48:08
nikt, nie wie jak było na 100% a już zaczynają się głupie komentarze ze kradł kos inny niż pudło, nikt nikogo więcej za rękę nie złapał wiec po co pisać takie głupoty. Po prostu żenada.Jest jak jest, nikt tego ne naprawi bo juz za późno. Musimy ise pogodzić że mieszkamy w tym mieśce, w tej gminie, sami wybieraliśmy władze a teraz nagle jest na nas niedobra, więc po co glosować. siedźcie w domu, zamiast na wybory chodzić skoro wybieracie ludzi tylko dlatego że nie było na kogo innego głosować.
fcdghn dnia sierpnia 19 2009 10:25:24
Ja na nikogo z tej bandy nie głosowałem. A sprawa ze zniknięciem pieniędzy i tak ucichnie, a przejadą się na tym wszyscy mieszkańcy. Nie zdziwiłbym się nawe jeśli z pieniędzy gminy byłyby ukradzione większe pieniądze!!!
bez pudła dnia sierpnia 19 2009 11:30:04
status quo zostanie utrzymany, nikt nie trafi do pudła; szkoda; przyjdą następni złodzieje;
pudło do pudła dnia sierpnia 19 2009 11:45:10
Tak jest. Przyjdą wezmą jak swoje i jeszcze im podziękują!!!!
DO REDAKCJI dnia stycznia 10 2011 19:45:47
TU TEŻ NUDNO JESZCZE SIERPIEŃ
I co dalej? dnia stycznia 20 2011 22:24:13
Komentarz do komentarza dotyczący Pana Pudła. Myślę że Pudło mógł mieć towarzystwo w tej nieprzyjemnej sprawie.Coraz więcej faktów o tym świadczy.Nie bronił się jak to robi Pan Fluder apropo przejażdżek za nasze pieniążki.Milczy.Dostał wypowiedzenie za porozumieniem stron.komuś na tym zależało by milczałl.po drugie na kontroli w zakładzie była Pani Król która jak zwykle niczego nie widziała i nie słyszałą i niczego nie zauważyłą w dokumentach.Pudło wpadł ale ktoś musiał.
xhrisbykwv dnia maja 30 2014 13:41:16
1cceFd <a ***="http://efgviamxpptv.com/">efgviamxpptv</a>, kbtmbqznpntq, [link=http://iuzdmbdxyyuz.com/]iuzdmbdxyyuz[/link], http://giqoavncqwxx.com/
Zjqqgosb dnia czerwca 05 2014 14:13:14
propeller free credit score
Dodaj komentarz
Nick:5 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 50% [1 Głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 50% [1 Głos]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Pożegnanie ks. Jacka
Pożegnanie ks. Jacka
Pożegnanie ks. Jacka


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16905990 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.