wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Ostatni akord kampani wyborczej we Wleniu.
Miejskie
Ostatni akord kampanii wyborczej.  W piątek w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze miał miejsce ostatni akord kampanii wyborczej w gminie Wleń.

Pan Marcin Fluder kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Wleń pozwał w trybie wyborczym Artura Zycha, żądając sprostowania nierzetelnych jego zdaniem informacji podanych na stronie Komitetu Wyborczego Razem dla Gminy Wleń, lokalnym tygodniku regionalnym oraz gminnych publikatorach internetowych.

Sprawa dotyczyła kwoty wykonania budżetu w 2014 roku. Artur Zych w materiałach wyborczych podał, że było to 10 milionów złotych. Zestawił tę kwotę z kwotą planowanego w 2018 roku budżetu wysokości 32 miliony, co mogło wprowadzać w błąd wyborców, sugerując, że w okresie jego kadencji budżet gminy został potrojony. Po zwróceniu uwagi przez jedną z użytkowniczek portalu społecznościowego Artur Zych zmienił podaną kwotę na około 15 milionów. W sądzie przekonywał, że była to zwykła pomyłka, którą prostował i za którą przepraszał.

Z tymi argumentami nie zgodził się Pan Marcin Fluder, który stwierdził, że poprawiony tekst go nie satysfakcjonuje. Poprawiona i podana przez Artura Zycha kwota była według niego blisko milion złotych niższa od faktycznego wykonania budżetu na dowód czego przedstawił dokumenty, które zostały potwierdzone przez Artura Zycha.

Poza tym uważał, że kwota 32 milionów złotych jest nierealna i nie zostanie zrealizowana.

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze rozpatrując sprawę w trybie wyborczym, nakazał kandydatowi na burmistrza Arturowi Zych sprostowanie nieprawdziwych informacji podanych w materiałach wyborczych, gminnych publikatorach oraz tygodniku regionalnym.

W uzasadnieniu Sąd stwierdził, że informacja podana przez Artura Zycha była nieprawdziwa i mimo że Artur Zych zamieścił sprostowania, to nadal podawał nieprawdziwą informację dotyczącą wykonania budżetu w 2014 roku. Sąd podkreślał, że prawdziwa informacja Arturowi Zych była znana od kilku lat, tym bardziej że została opatrzona jego własnoręcznym podpisem.


Postanowienie sądu nie jest prawomocne, a stronom przysługuje odwołanie.

Pan Marcin Fluder w krótkim komentarzu  krótko skwitował postanowienie: Mieszkańcy Gminy Wleń zasługują na prawdziwe informacje.

Artur Zych natychmiast po ogłoszeniu postanowienia opuścił gmach sądu.

Postanowienie Sądu

Postanowienie jest nieprawomocne, a stronom przysługuje zażalenie.Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Koncert
Koncert
Koncert


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16936317 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.