wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Duma Burmistrza – betonowe sarkofagi na Jana Kazimierza.
Felieton


Duma Burmistrza – betonowe sarkofagi na Jana Kazimierza.

Czy można oszpecić naturalny krajobraz Doliny Bobru? Można! Wystarczy użyć kilkuset ton betonu, „zabetonować” brzeg rzeki i nazwać to promenadą.

Takie wątpliwej jakości dzieło powstało we Wleniu pomiędzy „Sanatorium” a boiskiem sportowym.
Tutaj podobnie jak przy skwerze na Stachowicza inwestorem było stowarzyszenie Wleń To Tu. Przypomnijmy prezesem stowarzyszenia jest pani dyrektor OKSiT a członkami pracownicy Urzędu Gminy.
(zobacz kto)


O gustach się nie dyskutuje, ale, żeby wpaść na pomysł, aby brzeg rzeki na terenie Natura 2000 wyłożyć kostką betonową, a zamiast ławek ustawić betonowe "sarkofagi", trzeba się wykazać co najmniej nietypowym poczuciem estetyki o ile osoby, które na taki pomysł wpadły, w ogóle je posiadają. Całość tej betonowej instalacji dopełniają oczywiście betonowe kosze na śmieci, których ustawiono prawie dwadzieścia.

Nie zapomniano nawet o wytyczeniu betonowych zatoczek parkingowych, nie pomyślano natomiast, że trawniki należy obsiać trawą, a potem je regularnie pielęgnować, Jeszcze w niedzielę, gdy robione były te zdjęcia, na wpół zdziczały teren porastały chwasty i zielsko. Po artykule o zarośniętym skwerze przy Stachowicza oba miejsca zostały wykoszone, nie zmienia to jednak bardzo złego wrażenia.

Jak dla mnie tylko w kategoriach kpiny można potraktować zainstalowaną na betonowym brzegu rzeki tablicę informacyjną Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Bardziej pasowałaby tu reklama firmy produkującej wyroby betonowe.

Samo miejsce proponuję nazwać imieniem „Anonimowego Betoniarza Zbrojarza” w hołdzie wszystkim miłośnikom betonu w Urzędzie Gminy we Wleniu.
Kolejny do „betonowania” jest rynek we Wleniu. Zgodnie z wizją A. Zycha większość klombów z różami zniknie, a ich miejsce zajmie kostka betonowa.

Panu burmistrzowi proponuję jako hasło wyborcze:


ZASTAŁEM WLEŃ ZIELONYM — ZOSTAWIŁEM BETONOWYM.


A tak na marginesie. Około jedna trzecia chodnika została ułożona na żeliwnej rurze wodociągowej zasilającej Wleń w wodę. Rura ma co najmniej kilkadziesiąt lat. Przed rozpoczęciem inwestycji nikt nie pomyślał o jej wymianie. Pytanie, kto teraz pokryje koszty rozbiórki i ponownego ułożenie kilku a może kilkudziesięciu metrów chodnika w przypadku jakiejkolwiek awarii?

Na wszelki wypadek kilka "sarkofagów" zmagazynowano.


Tak wyglądała promenada w niedzielę. Zielsko porastające "trawniki" bo Trawę "zapomniano" posiać. Po artykule na wleninfo zielsko wykoszono.


 W głębi galanteria betonowa.


Uroczy betonowy zakątek


Betonowy "sarkofag" z bliska.


Centrum Parku Krajobrazowego Doliny Bobru, obszar Natura 2000.
Turyści przybywajcie i podziwiajcie!

A tak na marginesie.

Chodnik ułożono na magistrali wodociągowej zasilającej Wleń w wodę. Żeliwna rura ma kilkadziesiąt  lat i w każdej chwili może ulec awarii.
Andrzej Jaśkiewicz
Komentarze
Do Lol dnia wrzesień 13 2018 21:40:46
Wchodzę i czytam artykuły ale i tak mam swoje zdanie . Po co tyle agresji. Artykuł ukazuje tylko rzeczywistość jak wyglada teren. Uważam osobiście i oczekiwałbym aby faktycznie te ławki były wyprofilowane i z oparciem ze względu chociażby na fakt znajdowania się w pobliżu sanatorium. Wystarczy spojrzeć za ogrodzenie i zobaczyć jak tam wygląda teren jakie są ławki. Myśle że za dużo nie wymagam. Na Wleniu albo się ławki kasuje jak na Wojska Polskiego albo beton. Czy takie ławki jak na placu przy Ogrodowej nie mogły być w tym miejscu? Co do dbania o estetykę to faktycznie wiele do życzenia.
REDAKCJA dnia wrzesień 13 2018 21:51:31


KOMENTARZE OBRAŻAJĄCE INNYCH UŻYTKOWNIKÓW PORTALU, NIE ZWIĄZANE Z TREŚCIĄ ARTYKUŁU BĘDĄ BEZWZGLĘDNIE USUWANE.
do autora dnia wrzesień 13 2018 22:48:57
Komentarz usunięty.

NIESTETY NIEKTÓRZY KOMENTUJĄCY MAJĄ PROBLEM Z CZYTANIEM ZE ZROZUMIENIEM. JESZCZE RAZ PRZYPOMINAM. WSZYSTKIE WPISY NIE ZWIĄZANE Z TREŚCIĄ NEWSA BĘDĄ KASOWANE
Lawki dnia wrzesień 13 2018 22:58:14
Sluchajcie...bardzo dobre rozwiazanie..jak pamietam tam nigdy nie bylo gdzie usiasc bo deski powyrywne...a wandalizm powoduje to ze teraz lawki sa betonowe. W KONCU BURMISTRZ znalazl rozwiazanie i chwala mu za to. Postawil by nowe lawki z desek zaraz by ich nie bylo i tez bysie pisali ze nie dbal o to,a tu zrobil raz a dobrze..
Lawki dnia wrzesień 13 2018 23:03:37
Ktos pana burmistrza bardzo nie lubi...powodzenia Panie Arturze!
E tam dnia wrzesień 13 2018 23:21:14
Przecież to zapory przeciwczołgowe i jednocześnie osłony terytorialsów, a dla zmęczonych bojami być może i sakofagi. Czy to źle?
felek dnia wrzesień 13 2018 23:49:57
panie Andrzeju niech sie pan zainteresuje termomodernizacją bo pan burmistrz wybrał taka firme że chyba liczy na drugą kadencja bo roboty nie sa wcale robione a zima idzie co my lokatprzy mamy zrobic i gdzie szukac pomocy chyba telewizje trza bedzie wezwać
Wilma dnia wrzesień 13 2018 23:57:26
PiS-owcy coś bardzo nie lubią przyrody ożywionej. Wszystko, co żywe, najchętniej wycięliby, wystrzelali, a to, co zostanie, zalali betonem. A burmistrz z PiS-u przecież, więc inaczej myśleć nie może. ;)
Sajgon dnia wrzesień 14 2018 06:05:36
koordynować i kontrolować gospodarkę przestrzeni miasta?
Betonowy song.
Sajgon dnia wrzesień 14 2018 06:09:56
Patrz na takie działanie trochę trzeźwo. Przecież był projekt. To jest teren zalewowy i szkody powodziowe i tak będą! Z tym trzeba się liczyć. Takie ciężkie bloki tak łatwo nać wandali i złodziejska nie ukradnie! Mam nadzieję, że uda się doprowadzenie gazociągu i wtedy jednocześnie będziesz mógł znowu kopać. Dzięki temu stowarzyszeniu otrzymano dotację, ale o tym nie piszesz. Zgadzam się, że jakość wykonywanych prac jest katastrofą. Brak fachowców czy marna płaca? Autorze, nie wszystko można jednostronnie krytykować. Twoje stowarzyszenie otrzymuje kasę na działalność? Kto z urzędu powinien koordynować i kontrolować gospodarkę przestrzeni miasta?
Emigrant dnia wrzesień 14 2018 07:33:46
Panie Redaktorze, przykro patrzeć jak portal wleninfo.pl służy Panu do zagrywek związanych z lokalną polityką. Ławki, zgodzę się z Panem może i nie są najpiękniejsze ale SĄ. Pan Zych cokolwiek robi w kierunku zmian, już teraz "Waszego" miasta. Nie są to inwestycje na skalę krajową czy światową ale jakkolwiek to miasteczko się zmienia. Małymi kroczkami do przodu. Jestem we Wleniu może trzy razy w roku. Obserwuje te drobne zmiany z uśmiechem. A to Baszta oświetlona (tak tak, ciężko się na nią dostać), a to oznakowanie ulic tabliczkami, skwerek przy ul. Stachowicza (tak, tak zarośnięty roślinnością segetalną), "promenada" nad Bobrem którą Pan tak namiętnie krytykuje, walka o kolej, wkrótce basen w Modrzewiu... Te działania Burmistrza są chociaż widoczne. Porównując do poprzedników Pan Zych nie osiadł na stołku, nie zbiera bagatela 10 tys. zł tylko cokolwiek robi. Skąd w Panu tyle jadu? Przykre... Ciśnie się na usta tylko jedno pytanie: Co Pan dla Wlenia uczynił oprócz pisania tych "obiektywnych" postów? Niech każdy odpowie sobie sam. Zdaję sobie sprawę, że komentarz lada chwila zostanie usunięty bo treść nie odpowiada ale wierzę, że nie jeden mieszkaniec podzieli moje stanowisko. Pozdrawiam
Wleń dnia wrzesień 14 2018 08:13:42
Hmm dużo by pisać ale po co skoro Panu sie wszystko tu nie podoba nich pan przeniesie sie do innego miasta i tam zobaczy co sie dzieje. Osobiście uważam że promenada jest ładną jest tam wszystko czego trzeba . Brawo dla pana Zycha
brawo emigrant dnia wrzesień 14 2018 08:25:01
I to jest obiektywizm. Tylko osoba z daleka może bezstronnie ocenić sytuację. Bez żadnych korzyści wyborczych. Brawo dla emigranta za mądrą ocenę. Podzielam zdanie .
Do propandzistów Zych dnia wrzesień 14 2018 09:11:29
Cztery lata kadencji Zycha. Cztery miliony obligacji które zostaly wydane nie wiadomo na co. Wymień cmm

Wymieńcie po jednej inwestycji z kazdego roku kadencji która została zakonczona i realnie włynęla na jakość życia mieszkańców Wlenia
Również popieram zdanie wyżej dnia wrzesień 14 2018 09:29:03
Z chcecie zapytam o to samo. Co pan zrobił dla Wlenia, że pozwala sobie na tak mocną krytykę w stronę burmistrza i zmian jakich dokonuje? Kiedy doczekamy się pozytywnego artykułu na stronie?? Dla mnie to jest niedojrzałe zachowanie, a może i nawet trochę śmieszne krytykować wszystko z góry na dół nie dostrzegając żadnych zalet i zmian jakich dokonuje pan Burmistrz. Uwazam, że stronę powinien prowadzić ktoś kto widzi, że Wleń się zmiania i potrafi powiedzieć dobre słowo o naszym miasteczku a nie wykorzystuje reportaże by zniechęcić czytelników przed wyborami. Trzymam kciuki i życzę powodzenia panie Arturze!
Haha dnia wrzesień 14 2018 09:53:56
To we Wleniu trzeba mieć pozwolenie z Urzedu żeby sie wypowiadac na forach? I co jeszcze treść wypowiedzi uzgodnić z Burmistrzem? Hahaha ha
Panie Jaskiewicz tak trzeba,ymać!
Do tych co popieraja Zycha dnia wrzesień 14 2018 09:56:01
No to jakie inwestycje za cztery miliony zromił Zych dla
Obwieszczenie dnia wrzesień 14 2018 10:04:01
Wytwórnia KITU
Wawa
ul. Nowogrodzka z fliami w pałacu i terenie
bez ukłonu Prezes i Spółka ZOO
Coś dnia wrzesień 14 2018 10:06:33
Coś zapanowala niezreczna cisxa
do Do propandzistów Zych dnia wrzesień 14 2018 10:11:40
nie 4 mln a już 7 mln obligacji
.. dnia wrzesień 14 2018 10:19:42
Nie, nie trzeba uzgodnić z burmistrzem ale trzeba mieć w tym trochę umiaru a nie robić na złość burmistrzowi. Widać , że urząd sobie a wleninfo sobie..
Haha dnia wrzesień 14 2018 10:20:19
Ta. To teraz kupi betoniarnię i zamiast wody bedzie lał beton. , Obciach
Śmiech dnia wrzesień 14 2018 10:24:23
Mieliśmy świetlicowego mamy BETONIARZA
Do !!!! dnia wrzesień 14 2018 10:30:35
a kto tak powiedział?
Przez 4 lata byl tylko krytykowany, a pan/pani mówi ze nie można go krytykować?!?!
do smiech dnia wrzesień 14 2018 10:41:34
Połamane śmietniki na przystankach, połamane dachy( ciągle wymieniane lub naprawiane),zrobione postacie na dożynki od strony Lwówka na belach słomy( ukradzione lub wrzucone do Bobru) i we Wleniu chcą ławeczek z drewna z oparciami (to dopiero śmiech) Na ile na sezon i do wyrzucenia. Znaki co weekend poobracane i wywrócone,śmieci wyrzucone na ulice tuż przy koszu. A co do betonu to kostka ma być z marmuru? Wszędzie kładą kostkę we Wleniu źle, coś się dzieje źle. Dzieci pojeździły strażami na sygnale miały wielką radość- źle. Bo ktoś spał, bo leżał i telewizor zagłuszało, bo psy nie mogły odpoczywać w niedzielę, jesteście okropni, tutaj nie warto nic robić, bo zamiast się jednoczyć -nie ważne kto wygra wybory, robimy to dla siebie, dla nas ,dla naszych rodzin to się wszystko krytykuje, byle by dopiec drugiemu czy robi dobrze czy źle, okropność
Promenada Wlenia dnia wrzesień 14 2018 10:56:56
Najlepiej wytykac palcami co jest źle! Ciekawe czy Pan zrobiłby lepiej?? Hmm... Dobrze, że coś się dzieje. Nie ma co narzekać. Może być tylko lepiej.... Pozdrawiam.
Pytanie dnia wrzesień 14 2018 11:26:16
Co Zych zrobił dla Wlenia?
.. dnia wrzesień 14 2018 11:44:00
Proszę pytać gdzie indziej, tutaj zdecydowanie uzyska pan odpowiedz na pytanie co źle zrobił a nie co i ile zrobił dla Wlenia pan burmistrz
Lolek dnia wrzesień 14 2018 12:09:02
Lubie wchodzić na ten portal i patrzeć jak fobia redaktora się powiększa xD, już nawet bardziej mnie to śmieszy niz denerwuje :) kandydat na radnego/burmistrza nie wiadomo co czy po zwycięstwie (jakimś cudem) będzie dalej robić politykę wytykania błędów czy może coś wkoncu zrobi...
Bolek dnia wrzesień 14 2018 13:16:42
A co boicie sie Pana Jaskiewicza?
Do redakcji wleninfo. dnia wrzesień 14 2018 14:29:32
Panie redaktorze w związku z pisaniem komentarzy nie odnoszących się do tematu proszę o ich usunięcie. Temat kampani wyborczej odnośnie tej czy innej osoby proszę pisać pod wyborami 2018 jeśli takowy artykuł powstanie. Jątrzenie nienawiści wobec takiej czy innej osoby jest nie na miejscu. Czytelnik portalu.
Piotr B. dnia wrzesień 14 2018 18:35:14
Brawo Panie Andrzeju! Zawsze ukazuje Pan prawdę.
Ehem dnia wrzesień 14 2018 18:52:05
Rychło w czas, dawno już jest to zrobione a temat dopiero teraz? To już chyba nie ma o czym pisać i się trzeba doczepić byle czego żeby utrzymać stronę.
jeszcze i to dnia wrzesień 14 2018 19:50:34
Kostka Bauma znalazła się na 14 miejscu rankingu "Polityki"r11; 15 najbrzydszych rzeczy w Polsce, obok psich kup, sidingu i wielkopłytowych elewacji. r11; Sama kostka Bauma porażką estetyczną jeszcze nie jest, tragedią jest niespotykana skala jej stosowania, także w miejscach, w których nigdy znaleźć się nie powinna r11; zwracali uwagę autorzy raportu. - i to komentarz do wszystkich zadowolonych z działań burmistrza
i to jeszcze dnia wrzesień 14 2018 19:55:18
Jednak dziś powiedzieć, że Polbruk jest rw sumie spokor0; to jakby przyznać, że połączenie białych kozaczków i panterki może być gustowne. Jeśli więc podoba wam się kostka Bauma, uważajcie z wygłaszaniem tej opinii w towarzystwie. Wraz ze zmianą mody, pewnych rzeczy lubić już nie wypada. A może wcale wam się Polbruk nie podoba? Pewnie ucieszy was, że w niektórych miastach jego użycie zostaje całkowicie zakazane w reprezentacyjnych miejscach, przykładem niech będą obietnice stołecznego ratusza.
anonimowy dnia wrzesień 14 2018 20:16:53
kostka bauma ma kształt dwuteownika. Tu jest prosta...
anonimowy dnia wrzesień 14 2018 20:20:16
Osobiście jestem za brukiem granitowym układana w jodełkę. Lepiej by pasowała w takim klimacie. No ale cena niewspółmierna do owej betonówki. W przetargach wygrywa cena, nie jakość.
leśny dnia wrzesień 14 2018 20:26:51
Bardzo subiektywny artykuł :/ . W mojej opinii cała inicjatywa na + to miejsce zaczęło żyć i za dnia i wieczorami.
Obojętna dnia wrzesień 14 2018 21:26:05
Co Burmistrz obiecywał 4 lata temu i przez ta kadencję nic nie zrealizował,i nie wierzę w to że teraz to zrealizuje to tylko obiecanki cacanki jak poprzedniej kadencji
do obojetna dnia wrzesień 15 2018 10:40:19
Jak Burmistrz nic nie zrealizował, teraz jest czas byś to Ty zaczęła działać,zbliżają się wybory,można zostać Burmistrzem,Radnym i pokazać jak wszystko można zrealizować.Czekam na Twoje obietnice,potem pracę i wreszcie zaczniemy żyć jak w raju.Kiedy do mnie zajdziesz z programem?Kiedy wyjdziesz z domu i coś pokażesz,bo jadem niczego jeszcze nikt nie zdziałał. Tylko obyś po czterech latach nic nie zrobiła bo wtedy to ja stanę po stronie krytyki i wszystko ujrzy światło dzienne.
wlenianka od prawie urodzenia dnia wrzesień 15 2018 11:03:31
popieram w pelni p. Emigranta - dokladnie tak samo mysle.A coz zrobil poprzednik ? widzial pan jakies zmiany na lepsze? Jest pan malo obiektywny panie redaktorze a pisanie i wyszukiwanie negatywow o obecnym burmistrzu to juz stalo sie metoda pana ,,obiektywnych ,, artykułow
pytam dnia wrzesień 15 2018 11:36:56
CO Zych ZROBIŁ dla Wlenia!!!!?9
eee dnia wrzesień 15 2018 12:30:29
betonowa kostka. a co deska podłogowa ?
Betonowe łby dnia wrzesień 15 2018 13:49:45
Betonowe łby nie widzą, że głównym konkurentem Zycha w wyborach będzie pan Marcin F.

BRAWO PANIE MARCINIE. ŻYCZĘ POWODZENIA
A. Ja pytam dnia wrzesień 15 2018 13:50:37
CO ZYCH ZROBIŁ DLA WLENIA?
DUMA BURMISTRZA :)) dnia wrzesień 15 2018 14:11:19
Rozumiem, że "Duma Burmistrza" to taka seria artykułów o Panu Burmistrzu mająca na celu obrzydzenie Jego osoby mieszkańcom...Nie uda się, ponieważ lepszego Włodarza Wleń jak do tej pory nie miał!
A swoją drogą - ciekawe jaki tytuł będzie miał kolejny "odcinek" serii?
!!!! dnia wrzesień 15 2018 14:30:47
Panie Marcinie życzę powodzenia z całego serca
Do duma burmistrza dnia wrzesień 15 2018 14:38:56
Zych ma to na co sobie zapracował :)
Do Bolek dnia wrzesień 15 2018 18:10:27
A "PAN" Jaśkiewicz to kto zeby sie go bać?
Do niby redaktora/ dziennikarza😏 dnia wrzesień 15 2018 18:47:03
KOMENTARZE OBRAŻAJĄCE INNYCH UŻYTKOWNIKÓW PORTALU, NIE ZWIĄZANE Z TREŚCIĄ ARTYKUŁU BĘDĄ BEZWZGLĘDNIE USUWANE.

Redakcja
do bolek dnia wrzesień 15 2018 18:53:30
PAN Jaśkiewicz to taki gość z którym Zych przegrał sprawę sądową zupełnie się przy tym kompromitując, a potem zupełnie ośmieszył gdy na wniosek Pana Jaśkiewicza komornik zajął konto gminy.
Do niby redaktora/ dziennikarza😏 dnia wrzesień 15 2018 19:20:08
KOMENTARZE OBRAŻAJĄCE INNYCH UŻYTKOWNIKÓW PORTALU, NIE ZWIĄZANE Z TREŚCIĄ ARTYKUŁU BĘDĄ BEZWZGLĘDNIE USUWANE.
Do "do bolek" dnia wrzesień 15 2018 19:38:04
KOMENTARZE OBRAŻAJĄCE INNYCH UŻYTKOWNIKÓW PORTALU, NIE ZWIĄZANE Z TREŚCIĄ ARTYKUŁU BĘDĄ BEZWZGLĘDNIE USUWANE.
Do redaktora naczelnego dnia wrzesień 16 2018 02:18:11
Napisał pan, ze o gustach sie nie dyskutuje, tak? A jednak ,jak widać tutaj się to robi. Mnie i moim znajomym akurat wszystko sie podoba. Inwestycja na miarę budżetu gminy. Wzięto tez pod uwagę fakt, że jest to teren zalewowy oraz tym betonem zabezpieczono sie przed wandalami. Nie widze w tym nic do czego trzeba sie przyczepic
Hydrolog dnia wrzesień 16 2018 08:53:20
Przez to miejsce w przypadku powodzi przejdzie fala powodziowa o wysokości 100- 150 cm. W tym momencie wysokość poziomu wody w korycie rzeki będzie wynosiła około 5-6 metrów. Jak dużą energię niesie rwąca woda pamiętają wszyscy którzy przeżyli powódź 1977, 1981 i 1997 i zniszczenia jakie wyrządziła. Cały ten chodnik, kostka zostaną zmyte i pozostaną tylko betonowe kloce na pamiątkę bezmyślności władz.
Japycz powiedział: dnia wrzesień 16 2018 11:59:58
Zbójecka władza wszystko może, gdyż wybrana i od Boga dana.
Natura 2000 dnia wrzesień 16 2018 12:38:15
Nie jestem fanatykiem i fanem każdej władzy również, ale pewne wybory akceptuję. Z tych tekstów wynika, że również wały przeciwpowodziowe nie miały prawa być wybudowane? A N 2000 nie jest przeszkodą, każda inwestycja czy naprawa wymaga czasu i pełnej dokumentacji oraz zgodne z miejscowymi planami. Aby tacy autorzy i niedouczeni nie mieli argumentów, ale zawsze coś się znajdzie. Faktów nie zmienicie, gdyż jest zrobione. Wodociągi i sieć odpływowa jest przeważnie wykonywana pod drogami i chodnikami, aby w razie awarii był łatwy dostęp. Według autora trzeba było powiesić na słupach? Zapytałem znajomych w różnych kręgach i byłem zaskoczony, że wszystkim się podobało. Ze strony burmistrza widzę ciągłą propagandę na teraz.
Emigrant wspomniał o użyczeniu prywatnego basenu, czy wie jakie zaostrzone są przepisy? Za ile? Z pewnością nie za darmo. Biznes. Roczne koszta eksploatacji i zabezpieczenia? Kto ponosił by odpowiedzialność w razie wypadku? Typowa woda wyborcza. Płynie Bober płynie.
Do wyżej dnia wrzesień 16 2018 12:57:05
Zanim ułoży się chodnik wymienia sie6 instalacje.
Genialne w swojej prostocie.
do Do wyżej dnia wrzesień 16 2018 15:32:19
Za nim się coś napisze, trzeba przynajmniej sprawdzić. W minionej epoce było łatwiej położyć sieć bez pytania o zgodę na czyj teren się wchodzi. Aby wymienić instalacje musi być spełnionych wiele warunków, prosto można byle co napisać. Wymienia się tylko wtedy, gdy instalacja jest w stanie całkowitego zmęczenia materiału. Średnio sieć jest wyliczona na 50 lat, czyli może jeszcze poleżeć. W chodnikach awarie bywają rzadko, więc nie widzą problemu. Tutaj zgodzę się tylko z jednym, że dbałość o różne obiekty na terenie gminy kuleją. Ktoś po prostu nie daje sobie rady z obowiązkami, egzekwowaniem i eksploatacją powierzonym majątkiem. Kto? Wystarczy chcieć, czy wystarczy mieć? Gdy się chce i ma, to trzeba dbać. Genialnie proste?
do wyżej dnia wrzesień 16 2018 19:10:55
Zanim się napisze trzeba przynajmniej sprawdzić No właśnie.

Ułożona pomiędzy stacją uzdatniania wody a przepompownią rura żeliwna jest w bardzo złym stanie technicznym. Jakiś czas temu aby usunąć wyciek trzeba było rozkopać kilkanaście metrów terenu żeby do niej dotrzeć. Wówczas był to nieużytek obecnie w tym miejscu ułożono chodnik. Już wówczas planowano wymianę całego odcinka zamiast tego położono kostkę - genialne prawda?
Wyborca dnia wrzesień 16 2018 19:17:24
Ludzie pomyślcie! Co Zych przez cztery lata zrobił dla Wlenia?
anonimowy dnia wrzesień 16 2018 19:57:19
Ściągną kostkę, naprawią awarię, zasypią dziurę, ułożą kostkę. Genialne...
Do wyżej dnia wrzesień 16 2018 20:28:12
A kto za to zapłac
Przy wymianie rury może to być kilkadziesiąt metrów Kto pokryje koszty?
Do do wyżej dnia wrzesień 16 2018 20:56:43
Widzę, że konkretne argumenty nie docierają. Głównym motywem tego artykułu jest nie koszenie chwastów! Minęło klika miesięcy i była cisza. Nie widziałem żadnej wzmianki o tym bulwarze. Doskonale wiem, z jakiego materiału jest główny wodociąg wykonany około 40 lat temu. No cóż, dzisiaj miejsce wycieku lokalizuje się max. do 1 godz i 1m! Tylko trzeba mieć lub wynająć odpowiedni sprzęt. Awarie się zdarzają i będą. Wówczas planowano, to kiedy było to wówczas? Dzisiaj położenie obok tego odcinka od stacji pomp do sanatorium nie zajęłaby 10 dni. Ile to metrów? Ławki są, lampy są, parking jest to i chwasty będą teraz regularnie koszone. Wandale i tak się dobiorą do tego miejsca, kwestia czasu. Uważam, że dalsza polemika nie ma sensu, gdyż dalej będziecie szukać nowych dziur, a znajdziecie z pewnością. Kto zapłaci? Właściciel, koszta eksploatacji.
Do wyżej dnia wrzesień 16 2018 21:07:59
Za tą głupotę zapłacą mieszkańcy tej gminy. Wszyscy mieszkańcy. Nie jakiś mityczny właściciel ale my wszyscy w kosztach wody! Trzeba myśleć!
wyborca dnia wrzesień 16 2018 21:16:35
z tą rurą to może bedzie jak na zamku firma rozkopała świezo położoną sciezke z kamienia połozyła kabel do baszty i tak zostawiła kto teraz to pokryje bo to są nie małe koszty można sprawdzić idąc na baszte
jak to kto? dnia wrzesień 16 2018 21:44:28
Ale artykułu ze zdjęciami nie było i to inny temat. ktoś tu o termoizolacji wspominał, też nie ma zdjęć i feleietonu. Kto oszukuje?
rura dnia wrzesień 17 2018 09:21:05
Realia dotacji-- dostaje się pieniądze na określony cel i wykorzystuje, bo inaczej dotacji nie będzie. I dla zainteresowanych wtedy się coś robi, gdyż mamy budżet jaki mamy. A wszyscy wiedzą,że rura jest stara i grozi awarią. Więc logika, bierzemy kasę ,robimy inwestycję, a w razie awarii naprawiamy i rozkopujemy. I dla używających rozumu nie zawsze są pieniądze by wymienić media, a są do wykorzystania pieniądze na inwestycje więc się robi i nie oceniajmy nieraz czegoś ,gdyż to ma głębsze podłoże niż myślenie zwykłego człowieka( i wtedy wszyscy mówią nie zrobili mediów położyli asfalt)
Dziwne dnia wrzesień 17 2018 10:28:55
Takie problemy to tylko w gminie Wleń. Wszyscy wokół jakoś sobie radzą poza Zychem.
Ten człowiek po prostu nie nadaje się na to stanowisko.
do dziwne dnia wrzesień 17 2018 12:19:11
Dookoła wszyscy dobrze sobie radzą w szczególności Lwówek Śląski, Lubomierz, Mirsk, proszę wyjdź z domu i porozmawiaj z mieszkańcami tamtych regionów i komentuj. Budżety tych małych gmin to porażka, trzeba ciągłe pozyskiwanie pieniędzy itd, zainteresuj się i wtedy pisz komentarz
do dziwne dnia wrzesień 17 2018 12:22:43
Jakbyś miał troszkę kultury to Panem Zychem lub Burmistrzem
andzia dnia wrzesień 18 2018 17:21:52
Lepiej jest owiele jak za kadencji poprzedniego burmistrza
Do dziwne dnia wrzesień 19 2018 00:26:06
Wlasnie, dla Ciebie to Pan Zych! Wlen kazdego burmistrza zdepcze. Przy was to sie odechciewa pracować. Dobrze ze burmistrz nie zagląda do tego przybytku ....ale na waszym miejscu tak bym się nie cieszyła. Oprocz was troche do powiedzenia maja solectwa !
dziwne dnia wrzesień 19 2018 22:30:40
A, co zych dał wam prace w urzedzie, że tak za nim lobbujecie?
Zych to zych tamto, Śmiechu warte. pan zych a cóż on za pan Może dla was. Na pana to trzeba mieć wygląd. A was chyba strach obleciał, że prace stracicie.
Do "redaktora" dnia wrzesień 24 2018 15:07:45
Ten komentarz powyzej obraża pana burmistrza
Dodaj komentarz
Nick:3 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaWKS_CZARNI


j2375 weeks
Administrator343 weeks
tender343 weeks
jasiek344 weeks
admin345 weeks
gisia346 weeks
jordan347 weeks
enisia347 weeks
lekul347 weeks
Maskonp347 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12235139 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.