wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
OBWODNICA KLECZY
Miejskie
Pomiędzy Kleczą, a Nielestnem za prawie dwa miliony złotych powstaje droga. - Będziemy mieli obwodnicę żartują mieszkańcy pobliskich miejscowości. Zakres prac robi naprawdę duże wrażenie i zdecydowanie skraca czas przejazdu pomiędzy sołectwami   do zaledwie pięciu minut.

Pod warunkiem jednak że będziemy poruszali się rowerem, bo jak wyjaśnia pani Alina Sudoł-Kornalewicz nadleśnictwo Lwówek Śląski  przedmiotowa inwestycja pn. „Budowa drogi leśnej o nawierzchni nieutwardzonej z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, przebiegającej przez Działki Nr 291/63,294/66,298/65 Obr. Łupki Gmina Wleń.” realizowana jest przez Nadleśnictwo Lwówek Śląski na gruntach będących w zarządzie nadleśnictwa.
Cel inwestycji: Prowadzenie gospodarki leśnej oraz minimalizacja wysokotonażowego transportu drewna po drogach publicznych w miejscowościach Klecza, Nielestno, Radomice.
Koszt inwestycji: 1.510.620,61 zł netto
Planowany termin zakończenia 31.08.2018 r.

Po oddaniu drogi do użytku, będzie ona dostępna zgodnie z art.29 Ustawy o Lasach który mówi, że Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach.

PRZEJAZD Z KLECZY DO NIELESTNA W 5 MINUTANDRZEJ JAŚKIEWICZ
MAREK DRAL - LWOWECKIE.INFO

Komentarze
Jan dnia sierpnia 20 2018 08:42:42
Trochę mnie to śmieszy,że ciężki sprzęt ,będzie jeżdził,a inne lżejsze auta nie,znowu coś nie tak
-szczegóły dnia sierpnia 20 2018 11:49:03
Kto płaci za drogę? Gmina Wleń czy Lasy Państwowe?
koleś dnia sierpnia 20 2018 16:48:12
Zastanawia mnie gdzie znowu leży problem? Jest to droga dla pojazdów "pracujących w lesie" i pewnie sama podbudowa drogi jest dostosowana pod tego typu pojazdy (wysokie zawieszenie). Zakładam, że kosz budowy drogi afsaltowej byłby kilkukrotnie wyższy, bo konieczna by była odpowiednia podbudowa, zabezpiecznie skarp, niwelacja, profilowanie zakrętów. Polecam zapoznać się z przepisami dotyczącymi dróg dla pojazdów osobowych i zobaczyć ile by trzeba bylo dołożyć, żeby ta "obwodnica" spełniała przepisy - potem można śmieszkować, ale chyba ze swojej głupoty.
do koleś dnia sierpnia 21 2018 10:35:19
Bardzo celnie. Niestety większość osób przeczyta taki artykuł tylko w momencie jak się pojawi i nie zdąży przeczytać takiego komentarza. Tuba propagandowa pieniaczy działa. Niestety.
Z jednego zdania dnia sierpnia 25 2018 19:30:05
Z jednego zdania chce mi się śmiać :
"minimalizacja wysokotonażowego transportu drewna po drogach publicznych w miejscowościach Klecza, Nielestno, Radomice."
Odczytuję to jako troskę o mieszkańców i bezpieczeństwo.
Prawda jest taka że te ich autka nie wykręcały na wąskich uliczkach Radomic i na "krzyżówce" w Kleczy koło krzyża . Jakby się mieściły to w życiu nie chciałoby im się wydawać tych prawie 2 mln brutto
Dodaj komentarz
Nick:5 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaMistrzostwa Młodzików


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932549 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.