wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Radny Miasta i Gminy Wleń traci mandat.
MiejskieNiespełna cztery miesiące przed wyborami radny gminy Wleń traci mandat.

Stało się tak ponieważ Z.B skłamał w oświadczeniu lustracyjnym

W  lipcu ubiegłego roku prokurator Edyta Karolak, p.o. Dyrektora Biura Lustracyjnego IPN-KŚZpNP  informowała, że „Wymieniona osoba po zapoznaniu się z treścią ustawy z dnia 18 października 2006 r.  oświadczyła, że nie pracowała, nie pełniła służby ani nie była współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu

Jednak po przeprowadzeniu  weryfikacji oświadczenia lustracyjnego radnego Z.B. w związku z podejrzeniem o podanie nieprawdy sprawa została skierowana do sądu.

Wyrok zapadł 7 lutego 2018 roku w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu który  stwierdził, że Z. B. złożył niezgodne z prawdą oświadczenie  W związku z powyższym, orzekł w stosunku do Z. B. zakaz pełnienia funkcji publicznej na okres 3 lat.

Radny odwołało się od Sądu Apelacyjnego który na posiedzeniu 7 czerwca bieżącego roku orzeczenie Sądu Okręgowego utrzymał  w mocy.


W związku z uprawomocnieniem wyroku jak informuje Joanna Podwin z Biuro Rzecznika Prasowego  Sądu Okręgowego we Wrocławiu - Zawiadomieniem z dnia 13 lipca br. tut. Sąd poinformował Urząd Miasta i Gminy o pozbawieniu Zbigniewa B. prawa wybieralności oraz zawiadomieniem z dnia 13 lipca br. Państwową Komisją Wyborczą w Warszawie, załączając jednocześnie odpis prawomocnego orzeczenia.

Na początku tygodnia na stronie BIP  Urzędu Miasta i Gminy Wleń ukazał się komunikat o zwołaniu  sesji Rady Miasta i Gminy.  Program obrad przewidywał jedynie dwa punkty. Złożenie wyjaśnień przez radnego Z.B. oraz podjęcie uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatu. Było to o tyle dziwne, że zgodnie z informacją otrzymaną przez nas od  pani Agaty Rycyk Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze  organem kompetentnym do wydania postanowienia o wygaśnięciu mandatu radnego z przyczyn utraty prawa wybieralności za tzw. kłamstwo lustracyjne jest Komisarz Wyborczy.

25 lipca ogłoszenie o sesji rady miasta ze stron BIP urzędu zniknęło.  

Ponieważ do wyborów samorządowych pozostało zaledwie kilka miesięcy mandat w okręgu Bełczyna, Przeździedza pozostanie nie obsadzony.

Znikające ogłoszenie o sesji Rady Miasta i Gminy we Wleniu
Andrzej Jaśkiewicz

 
Komentarze
kasjer dnia lipca 26 2018 22:48:00
Powinien się wstydzić i oddać diety, ale pewnie tego nie zrobi
wlenianin dnia lipca 27 2018 07:21:12
ZABRAć mu diete, i ukarać
Pech dnia lipca 27 2018 07:32:58
Można by żec to jakaś fikcja albo komedia. Jak przez prawie cztery lata taki człowiek zasiadał w Radzie i decydował o Gminie. Człowiek rkłamcar1; lustracyjny i ma zakaz wybieralności. No cóż Panie burmistrzu ja za powstałą sytuacje przepraszalbym wszystkich mieszkańców ale szczególnie z tamtego okręgu wyborczego. Teraz oczekuje że może będzie mieć choć trochę przyzwoitości i odda pobrane diety na szczytny cel harytatywny. Na koniec tylko pozostanie niesmak kto takiego kandydata promował i od kogo startował ???
Do Pech dnia lipca 27 2018 09:05:00
Głupoty piszesz! Skąd burmistrz miałby wiedzieć czy B.jest czysty czy nie. Prędzej o tym jego wyborcy z sołectwa wiedzieli. I za co ich przepraszam? Za to że ich radny okłamał wszystkich? Niech wstydzi się sam B.i ci, którzy trzymali to w tajemnicy. Burmistrz i Rada zostali oszukani tak,jak my wszyscy
Do Pech dnia lipca 27 2018 09:06:47
I za co ich przepraszać
Wyborca dnia lipca 27 2018 10:59:51
Życzę aby inni radni robili chociaż 1/100 tego co ten radny robi w swoim okręgu.
Peszek dnia lipca 27 2018 11:08:52
Jeśli ktoś okłamuje ludzi to nawet żeby robił 200 razy więcej od innych to i tak brak szacunku dla wszystkich. Cóż stało na przeszkodzie aby wpisać to czy coś innego?? Wstyd ,strach ,a może po prostu taki człowiek pomyślał sobie co tam nie powiem nie napisze może się UDA. Moim zadaniem albo się ma ja.... albo........??? zostawiam do myślenia .
Dekada dnia lipca 31 2018 18:27:52
Minie kilka lat i dzisiejszą faszystowską bolszewię już prześwietloną też będą rozliczać. Zabiorą majątki, renty, emerytury i będzie po równo.
Dodaj komentarz
Nick:2 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Pogoń - Kotliska
Pogoń - Kotliska
Pogoń - Kotliska


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932639 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.