wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
MIAŁO BYĆ BOISKO MAMY WYSYPISKO.
MiejskieUlica Jana Kazimierza to jeden z nielicznych na terenie Wlenia ciągów spacerowych z którego korzystają nie tylko mieszkańcy miejscowości ale również przyjezdni  w tym kuracjusze z pobliskiego sanatorium. Tędy prowadził  szlak turystyczny w kierunku Zamku Lenno opisany  w przewodnikach z przełomu XIX i XX. Dzisiaj jak większość dawnej infrastruktury zaniedbany i zapuszczony. Dla wizerunku Wlenia  jako miejscowości turystycznej jego dzisiejszy wygląd to wręcz wizerunkowa katastrofa. 

W jego bezpośrednim sąsiedztwie, tuż za boiskiem na terenie należącym do gminy, „przez nieznanych sprawców” są zwożone odpady zielone - wykarczowane krzewy, gałęzie, wycięte bukszpany. Na  zaniedbanym porośniętym zdziczałą roślinnością terenie  wygląda to wyjątkowo niechlujnie .

W czerwcu 2016 roku na wniosek Burmistrza rada gminy wyraziła zgodę na przejęcie dwóch działek leżących tuż za boiskiem sportowym. Miały tam powstać tereny rekreacyjna i sportowe, a także plac treningowy dla OSP. Jak na razie skończyło się na obietnicach i planach, a plac pomału zamienia się w miejskie wysypisko.

Ten widok wystawia bardzo złe świadectwo radnym którzy jednogłośnie przyjęli uchwałę pozwalającą na przejęcie terenu, a dzisiaj nie poczuwają się do żadnej odpowiedzialności za  to miejsce.

Warto przy okazji przypomnieć, że z wywożenia odpadów zielonych do lasu słyną pracownicy gminy. Niestety jak widać coś takiego jak poczucie estetyki i odpowiedzialności jest dla naszych włodarzy pojęciem abstrakcyjnym i zupełnie niezrozumiałym.


TAKIMI WIDOKAMI WITAŁ WLEŃ TURYSTÓW W OKRESIE DŁUGIEGO MAJOWEGO WEEKENDU

TUTAJ MIAŁO BYĆ BOISKO ... .

MAMY WYSYPISKO


Andrzej Jaśkiewicz


Komentarze
lol dnia maja 17 2018 18:32:56
spier.... ten portal na maxa. czemu nie napiszecie o nowych ławkach tylko pokazujecie stare zarośnięte ? na leśnym? można tam teraz posiedzieć czysto ładnie a tu oczywiscie ferment :D zazdrość
😊 dnia maja 17 2018 19:00:13
Więc jaki wniosek? Jest portal, który ponoc odwiedza wiekszosc mieszkańców wiec prosze użyć swojej mocy i upomnieć wszystkich którzy przekładają do tego rękę 😊 nie ma co szukać winowajcy tylko posprzątać ten bałagan. Zbieramy się np w sobotę i w czynie społecznym zrobimy porzadek. Podoba się pomysł??
anonimowy dnia maja 17 2018 20:24:31
za krótki termin ale pomysł godny. Popieram ;)
😊 dnia maja 17 2018 23:36:45
Zatem Panie redaktorze proszę ogłosić taką akcję na następną sobotę 😊
😊 dnia maja 18 2018 08:59:29
I cisza. Nie proponuję zrobienia tam boiska - po co komu kolejne ? - ale myślę o uporządkowaniu tego terenu
Wilma dnia maja 18 2018 09:51:24
nie ma co szukać winowajcy tylko posprzątać ten bałagan. Zbieramy się np w sobotę i w czynie społecznym zrobimy porzadek. Podoba się pomysł??

A może należy zacząć od ogarnięcia własnych posesji? Na początek może dobrze byłoby ucywilizować śmietniki.
Za sprzątanie terenów miejskich płacimy odpowiednim służbom.
Czasy czynów społecznych mamy już za sobą. Mam nadzieję, że trwale.
Totalny syf we Wleniu ma się dobrze i nie zmienią tego pojedyncze "osiągnięcia" w stylu kilku nowych ławek czy nowe lampy na starych, obrzydliwych słupach.
bywalec dnia maja 18 2018 12:31:49
We Wleniu jest tyle zieleni, że chodząc po mieście i jego obrzeżach nawet nie zwraca się uwagi na jakieś odpady zielone wyrzucone w krzaki, jakoś szczególnie nie kłuje to w oczy - co innego gdyby chodziło o park w środku dużego miasta, gdzie tej zieleni jest mało - wtedy rzeczywiście takie odpady źle by wyglądały. Ale nie dajmy się zwariować, mówimy o obrzeżach małego miasteczka. Idąc tym tropem, niedługo będziemy narzekać, że na ścieżki w lesie spadło kilka liści i nikt tego w porę nie pozamiatał.
Do Wilma dnia maja 18 2018 13:03:27
Wstydził bys sie cos takiego napisac! A ile ty placisz za sprzątanie twoich śmieci? Jeszcze o czymś takim nie słyszałam. Ale o takich czyscioszkach co mają pieknie na posesji bo syf do lasu wywieźli to nie raz. Więc siedź cicho i nie zabieraj głosu. Nie leży Ci na sercu dobro tego miasta to przynajmniej nie podjudzaj innych do takiego zachowania
inny do Wilma dnia maja 18 2018 14:09:02
Czyny społeczne mamy już za sobą---- we Wleniu mieszkańcy ulicy Winiogórskiej, Kasprowicza pozbierali i wywieźli śmiecie od ulicy Jeleniogórskiej do Modrzewii, potem wyczyścili wąwóz w stronę Tarczyna itd. i przy tym świetnie się bawili wiedząc,że to dla nas wszystkich spacerujących w tamte okolice. Więc może ty wspominasz tamte czasy źle i swoje czyny a nam młodym nie siej fermentu w głowie, bo my chcemy coś robić dla tego Wlenia niż tylko siedzieć i narzekać ,bo to takie proste. A dodając na koniec w innych krajach też ludzie sprzątają i nie czekają na służby, bo to nie robimy dla Burmistrza, władz itd robimy to dla siebie, bo Burmistrz odejdzie ten czy tamten ,a my tu dalej będziemy mieszkać.
do inny do Wilma dnia maja 18 2018 15:17:21
Mądrze powiedziane. Niektórym to jakby ktoś nasrał w domu na podłogę by tego nie sprządał, bo przecież są odpowiednie służby - troche śmierdzi, troche przeszkadza, ale zamiast sprzątnąć zrobi się afere w mediach. A patrząc na podejście niektórych, to widząc papierek na ulicy, robią mu zdjęcia i piszą o tym artykuł, zamiast ten papierek podnieść i wyrzucić.
Do Wilma dnia maja 18 2018 15:52:15
Jak długo żyję nie widziałam tak okropnych ludzi jak Ty!!! Zrobione latarnie ? To nie podobają się słupy. Zrobiony deptak to nie takie ławki . Nie dociera do Ciebie że to jest już jawne i na siłę szukanie dziury w calym ? Jedno pytanie : PO CO TO ROBISZ ? Tylko nie pisz że w trosce o to miasteczko
Wilma dnia maja 18 2018 22:47:33
Jak długo żyję nie widziałam tak okropnych ludzi jak Ty!!! Zrobione latarnie ? To nie podobają się słupy. Zrobiony deptak to nie takie ławki . Nie dociera do Ciebie że to jest już jawne i na siłę szukanie dziury w calym ? Jedno pytanie : PO CO TO ROBISZ ? Tylko nie pisz że w trosce o to miasteczko

Wytknij nos poza Wleń i zobacz, jak ludzie żyją. Jak organizują przestrzeń wokół siebie. Jak dbają o estetykę. Takiego syfu, jak we Wleniu, nie widziałam nigdzie. Może trochę zdrowej samokrytyki?

Niektórym to jakby ktoś nasrał w domu na podłogę by tego nie sprządał, bo przecież są odpowiednie służby - troche śmierdzi, troche przeszkadza, ale zamiast sprzątnąć zrobi się afere w mediach. A patrząc na podejście niektórych, to widząc papierek na ulicy, robią mu zdjęcia i piszą o tym artykuł, zamiast ten papierek podnieść i wyrzucić.

W moim domu panują trochę inne obyczaje, no i nie mam służby - czyli kogoś, komu płacę, by mi utrzymywał chałupę w odpowiednim stanie. :)
Ty pozwalasz swojej służbie wylegiwać się na dowolnym boku, a sam defekujesz na podłogę w domu, po czym bez szemrania sam sprzątasz, nie robiąc afery, szczególnie w mediach??? Hmmm.... Tylko podziwiać obyczaje... :D
Papierków natomiast w ogóle nie należy rozrzucać po okolicy. Nie należy też pluć i załatwiać potrzeb fizjologicznych gdzie popadnie. Tak mnie od dziecka uczono. Skoro jednak to i owo już leży, niech je sprzątną ci, którym za to się płaci. Z moich podatków. :)
Trudne do pojęcia? :)
Do Wilma dnia maja 19 2018 01:48:16
Otóż to! Wytknij nos poza Wleń i zobacz jak ludzie żyją! Dlaczego w sołectwach nie czekają na "sprzataczy" tylko sami dbają o swój teren ? Tylko we wsi Wleń poprzewracało się w d..... I myślą że są tacy światowi. Niestety. Wleń był, jest i bedzie wsią a tym samym ty będziesz wiesniakiem.
Do do Wima dnia maja 19 2018 08:54:47
Kobieto nie porównuj Wlenia z małym budżetem do innych miejscowości. A tak po zatem tak wszędzie pięknie i cudownie to jaki to problem sprzedać mieszkanie i się przeprowadzić. Ale wtedy gdzie byś znalazła taki portal i gdzie byś mogła pluć jadem. To takie proste siedząc i narzekając, a czy starasz się podsunąć jakiś pomysł, by żyło nam się lepiej. To już nie jest takie proste.
Wilma dnia maja 19 2018 11:01:28
Wleń był, jest i bedzie wsią a tym samym ty będziesz wiesniakiem

"Wieśniactwo" to stan umysłu. Trzeba nad sobą popracować, żeby to zmienić. :D
Popatrz na taką Sosnówkę, Podgórzyn czy Pławną (wsie, jak najbardziej). Czy tam widać ogólny syf? I czy tam ludzie bez przerwy działają "w czynie społecznym"? Otóż, zapewniam, nie. Każdy sprząta to, co jego, a resztą zajmują się "służby". Ale we Wleniu wszystko, okazuje się, musi być "po wleńsku", czyli od d*** strony.

Kobieto nie porównuj Wlenia z małym budżetem do innych miejscowości.

A może wleński budżet też na głowie stoi? Bo jakoś mnóstwo miejscowości potrafiło wykorzystać i swój budżet, i dotacje na coś, co podniesie standard życia ich mieszkańców. A we Wleniu? Drogi marne, budynki odrapane, kanalizacja i wodociągi pod zdechłym Azorkiem... No, ale mamy hejnał i iluminacje na niedostępnym zabytku. Super, prawda? :)

A tak po zatem tak wszędzie pięknie i cudownie to jaki to problem sprzedać mieszkanie i się przeprowadzić.

No proszę! Ktoś mi tu będzie życie układał? :)))

To takie proste siedząc i narzekając, a czy starasz się podsunąć jakiś pomysł, by żyło nam się lepiej.


Ależ podsuwam wiele pomysłów. Prostych niezwykle. :) Otwórz umysł! :D
Do Wilma dnia maja 19 2018 16:26:43
Narazie to tylko "ferment rozlewasz" i kombinujesz co by tu dorzucić żeby burmistrzowi łatkę przykleić.
Do Wilma dnia maja 19 2018 16:29:06
A pomysł to ja mam : Wilma na burmistrza!!!! 😆 a co tam , na prezydenta odrazu!!!!
zainteresowany dnia maja 19 2018 16:31:42
MNIEJ ZNACZY WIĘEJ..MOŻE BYĆ SKROMNIE ,ALE CZYSTO
krawiec Stefania dnia maja 23 2018 18:58:32
W 1964 roku sprzątała jedna osoba i było czysto;wiem;;marudzę,ale tak było
Dodaj komentarz
Nick:3 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Dożynki Bystrzyca 2009
Dożynki Bystrzyca 2009
Dożynki Bystrzyca 2009


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932529 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.