wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Zamek Lanno - w piątek huczne otwarcie, a w sobotę zamknięty na cztery spusty.
MiejskieW piątek huczne otwarcie Zamku Lenno, prasa, radio, telewizja  i wielka feta,  a w sobotę i niedzielę  „Baszta” zamknięta na cztery spusty.  Wywołało to zrozumiałą irytację licznych turystów którzy skuszeni reklamą  postanowili odwiedzić Wleń.  Sporo osób dało jej wyraz w komentarzach zamieszczonych w mediach społecznościowych.

 Wczoraj wielkie otwarcie, dziś zamknięte . Czyżby zmęczenie pracowników? Zawiedzeni turyści całują przysłowiową klamkę. Nie jest to dobra reklama tego pięknego miejsca...

 Właśnie wielkie otwarcie z hukiem a zamknięcie po cichu jak wszystko we Wleniu. Wstyd, wstyd - jakaś paranoja. Miesiące i dni im się pomyliły ? Prima aprilis jest 1 KWIETNIA.

 Wszystko ładnie pięknie tylko zamek zamknięty dla zwiedzających w dniu dzisiejszym.

  A dlaczego zamek jest zamknięty? Furtka na klucz. Jest niedziela godz 15:45. 
Piszą internauci na fb Gminy Wleń

 Witam czy baszta będzie kiedyś otwarta ?? Już trzeci raz tam jestem i jest zamknięta.. kiedyś była dostępna 24/7 a teraz wyremontowana zamknięta ??
I na wleninfo.pl


Jeszcze liczniejsza była  grupa osób, która jak pisze jeden z komentujących pocałowała przysłowiową klamkę i odjechała wywożąc nie najlepszą opinię.

 Dopiero w poniedziałek na stronie UMiG Wleń pojawiła się informacja, że zamek będzie udostępniony ale jak się okazuje  wejście na „Basztę” dla osób indywidualnych może być mocno utrudnione.
Od poniedziałku do piątku zamek będzie można zwiedzać tylko w grupach zorganizowanych po wcześniejszym umówieniu się w  godzinach pracy urzędu.  Pojedyncze osoby i grupki niezorganizowane  będą mogły wejść „Basztę”  w piątek wieczorem oraz soboty i niedzielę od godz 10.00 do godziny 18.00.  

KOMENTARZ
Sytuacja związana z udostępnieniem zamku sprawia wrażenie jak gdyby władze były zupełnie zaskoczone faktem, że ktoś chce obejrzeć wyremontowaną warownię. Jest to tym bardziej żenujące, że otwarcie było planowane co najmniej od kilku miesięcy. Zamknięcie zamku  przez większą część tygodnia dla turystów indywidualnych w środku sezonu jest posunięciem absolutnie niezrozumiałym i dziwacznym, tym bardziej, że nasi włodarze mieli mnóstwo czasu żeby przygotować się na profesjonalne udostępnienie zamku dla ruchu turystycznego.


                    zdjęcie poglądowe: Archiwum wleninfo.pl


Andrzej Jaśkiewicz


Komentarze
anonimowy dnia maja 14 2018 21:47:49
Paradoks problemu polega na tym, że w narodzie za grosz kultury nie ma co wiąże sie niestety z wandalizmem, kradzieżą i brakiem obyczajowych zachowań. Zachowanie zachowawcze władz jest w sumie usprawiedliwione aczkolwiek Kustosz powinien byc jak najszybciej powołany. Można też z publicznych pieniędzy zatrudnić ochronę ale tu zaraz będziesz pisał o marnotrawstwie.
tat dnia maja 14 2018 21:58:15
Tak we Wleniu grasują watahy wandali szukających tylko okazji żeby coś zniszczyć popsuć zdemolować. Wszystko zamknąć ogrodzić i nikogo nie wpuszczać a przede wszystkim turystów bo przecież wśród nich też jakiś wandal może się znaleźć.
śmiech na sali dnia maja 14 2018 23:09:10
Brak informacji o otwarciu baszty i relacji z tamtego dnia ,ale o zamknięciu już jest :p interesujące ...
koles do do śmiech na sali dnia maja 14 2018 23:19:16
Jeśli nie było relacji z otwarcia baszty to znaczy, że impreza się udała. Tutaj pisze się tylko o porażkach.
od 10:00 do 18:00 dnia maja 15 2018 07:17:43
a ja osobiście uważam że asekuracja gminy jest tutaj dobrą decyzją. Ten obiekt już raz pozostał otwarty samopas i każdy wie co się tam wtedy działo. Niestety takie mamy społeczństwo, takie też mamy srodki zabezpieczające.

Uważam jednak że na tej kracie powinna znaleźć się informacja dotycząca godzin otwarcia. Ewentualnie nr telefonu dla grup zorganizowanych.
do zainteresowanych dnia maja 15 2018 08:08:03
Na zamku jest człowiek, który otwiera zamek przez cały tydzień od 10.00 do 15.00, gdyż sprzęt, oświetlenie kosztuje bardzo dużo pieniędzy.
Kończ waść wstydu oszczędź dnia maja 15 2018 08:20:24
Dlaczego nikt nie pytał mieszkańców, dlaczego nikt nam nie powiedział że zamek będzie zamykany!!!!!!!!! Panie Mościcki wróć Pan
` dnia maja 15 2018 08:36:38
A zabierzcie sobie te lampy i co cenniejsze gadżety i otwórzcie 24/h 7 dni w tygodniu. Jakoś nikt zamku nie rozebrał z tych wandali, żeby sobie murek koło domu postawić. Za to największą demolkę akurat zrobili archeolodzy przez bezmyślne rycie runęła ściana. Remont był robiony z pieniędzy m.in. podatków mieszkańców Wlenia, a teraz jakieś bractwo będzie się tam rządzić. Na jakich zasadach? Gdzie można znaleźć oficjalną informację i czy umowa między gminą a stowarzyszeniem jest do publicznego wglądu?
redi dnia maja 15 2018 08:45:30
"Sporo osób dało jej wyraz w komentarzach zamieszczonych w mediach społecznościowych." madiach czyli liczba mnoga ?? a jakie to media poza wleninfo??
do . dnia maja 15 2018 08:46:01
Dzicz trzeba trzymać w ryzach.
Do ' dnia maja 15 2018 09:16:21
A skąd Ty masz taką informację ze pieniądze na remont wzięto z podatków gminnych? Słyszałeś o czymś takim jak "dotacje unijne "? Ręce opadają...
` dnia maja 15 2018 09:53:39
www.lubanski.eu/miasto-i-gmina-wlen-dwa-lata-intensywnej-pracy-na-rzecz-mieszkancow/ Tu chociażby.
... Dzięki dotacjom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego r11; 200 tys zł, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego r11; 30 tys zł, oraz budżetu Gminy w wysokości ok. 70 tys zł, udało się zrealizować VII Etap Rewitalizacji Zamku we Wleniu. ...
Hę:).
do tych co się im należy i tego ' dnia maja 15 2018 16:09:18
A widziałeś gdzieś zamek otwarty 7/24? Bo ją oprócz Janowic i Wlenia do. Niedawna nie. Ludzie przestańcie dramatyzować czy to Chojnik czy Bolków. Czy Grodziec czy Czocha wszędzie jest bractwo wszędzie jest bilet i wszędzie są dni i godziny otwarcia. Albo cywilizacja albo średniowiecze.
koleś dnia maja 15 2018 19:31:55
Ale tam nie ma takich "redaktorów", którzy sieją zamęt i robią ludziom wodę z mózgu. Jakby zamek nie był zamknięty i np. coś by zostało zniszczone, albo ukradzione, to byśmy przeczytali, jaka to gmina nieudolna, bo nie zabezpieczyła mienia + kosztorys strat.
haha dnia maja 15 2018 19:49:07
Pośmiewisko na cały kraj. Zapraszają do udostępnionego zamkniętego zamku. I jeszcze próbują udowodnić, że tak to ma wyglądać Śmiech i Żenada! Nie widzicie, że wszyscy się z was śmieją?
??? dnia maja 15 2018 20:53:46
Mam takie pytanie. czy tego super drogiego sprzętu pilnujecie dzień i noc? Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ta śmieszna kłódka i krata chroni te lampy przed złodziejami i wandalami. Chyba nie zostało wam nic innego jak zatrudnić ciecia, żeby stał tam dzień i noc i pilnował sprzęt. A przy okazji będzie odganiał turystów żeby czegoś nie popsuli
do koleś dnia maja 15 2018 21:36:31
dobrze prawisz :D infowlen tylko sieje ferment nic pozytywnego tylko negatywy same bo nie lubią burmistrza
Gosc dnia maja 15 2018 22:31:17
Całe życie chodziłem na basztę a na stare lata doczekałem się otwarcia;)
Ha dnia maja 15 2018 22:33:52
Nie trudno się nie zgodzić poniekąd że faktycznie mogliby "huligani"wlenscy zniszczyć zainwestowany tam sprzęt.byleby mieć za co zajarac
Ha dnia maja 15 2018 22:34:09
Nie trudno się nie zgodzić poniekąd że faktycznie mogliby "huligani"wlenscy zniszczyć zainwestowany tam sprzęt.byleby mieć za co zajarac
:/ dnia maja 15 2018 23:34:09
"wandale" "huligani" (pisownia oryginalna), ćpuny itp z pewnością uwzględnią te komentarze przy wyborach. Do miłego!
lol dnia maja 16 2018 03:18:37
do godziny 18? to po co jest to oświetlenie? żeby z daleka ładnie wyglądało? Powinna być ogólnodostępna każdego dnia, gdzie są te czasy gdy szło się na basztę, bez żadnych zmartwień że pocałuje się klamkę, nie pozdrawiam
` dnia maja 16 2018 09:14:26
Mnie najbardziej cały czas nurtuje pytanie komu, i na jakich zasadach (chodzi o brzmienie umowy) będzie to dzierżawione/użyczone. Nigdzie żadnej oficjalnej informacji na ten temat nie widać. Panie Redaktorze, jeżeli można poruszyć ten temat - myślę, że jednak wiele osób nurtujący - to bardzo bym prosił. Basztę zamykano od circa 10-ciu lat od marca do listopada, mimo że prace remontowe były prowadzone od powiedzmy, czerwca do września. Ok, był remont. Nie rozumiem dlaczego teraz kasę na biletach/eventach ma trzepać jakieś bractwo, a całość ma być do dyspozycji wszystkich, oprócz mieszkańców i turystów. Administracja gminy nie jest w stanie ogarnąć bycia administratorem Zamku?
do tego powyżej .. dnia maja 16 2018 14:25:32
ty bolszewik czy ...?
Do ' dnia maja 17 2018 15:08:58
Budżet gminy to nie tylko twoje podatki
Do :/ dnia maja 17 2018 15:25:21
Rozumiem to,że wypowiedzi ludzi podyktowane są emocjami i nie zawsze kontrolują to co piszą ale dziwi mnie natomiast to że zawsze znajdzie się jakaś "dobra dusza" która podsyci i tak już gorącą dyskusję. Nie omieszka tez przy każdej okazji wspomnieć o burmistrzu i wyborach. O co chodzi? Czyżby ktos szykował się na "tron" ?
mama dnia maja 18 2018 15:21:27
bylam z dziecmi w sobote i naoogladalismy sie zza krat jak w wiezieniu wiec po co bylo te otwarcie? na popis?
do mama dnia maja 18 2018 20:22:53
To jeszcze raz tam pójdziesz, a może jescze kilka razy. W czym problem?
Dodaj komentarz
Nick:5 + 2:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Kolędowanie
Kolędowanie
Kolędowanie


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906144 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.