wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Gminne place zabaw
MiejskieW dniu 25 kwietnia 2018 roku członkowie Komisji Edukacji, Zdrowia, Spraw Społecznych, Kultury i Sportu w składzie: Zofia Bielat, Marzena Wesołowska, Wiesława Białucka i Marek Dral w ramach planu pracy Komisji dokonali przeglądu placów zabaw na terenie gminy Wleń. Tu warto dodać, iż w poprzednich latach Komisja dokonała sprawdzenia m.in.: stanu boisk sportowych, świetlic, czy bibliotek.

 W środowe popołudnie członkowie Komisji wizytowali następujące place zabaw: Wleń – Skwer Gołębiarki i plac przyszkolny oraz place zabaw w sołectwach: Łupki, Marczów, Bystrzyca, Nielestno, Pilchowice (plac przyszkolny), Radomice, Strzyżowiec i siłownię zewnętrzną w sołectwie Przeździedza.

 Z przeglądu sporządzony zostanie zawierający wnioski i zalecenia protokół pokontrolny, który na następnym posiedzeniu Komisja przedstawi Radzie Gminy i Burmistrzowi.

Radny Marek Krzysztof Dral - W mojej ocenie cztery place zabaw wymagają podjęcia niezwłocznych działań, są to oba place zabaw we Wleniu oraz place w Łupkach i Pilchowicach.

Skwer Gołębiarki jest zaniedbany. Wymaga, co najmniej konserwacji urządzeń zabawowych oraz ławo-stołów i poprawy stanu nawierzchni oraz piaskownicy (wymiana piasku).
Na placu przyszkolnym (Zespołu Szkół) należy zamontować wysokiej rozdzielczości kamery, które zapobiegną jego dewastacji.

W Łupkach plac jest zaniedbany. Pilnie wymiany na bezpieczną wymaga nawierzchnia, która obecnie jest z tłucznia.


Natomiast w najgorszym stanie technicznym jest plac zabaw w Pilchowicach. Jego urządzenia są zniszczone, również otoczenie nie zachęca do zabawy. Nawierzchnia wymaga uzupełniania, a ławki wymiany elementów drewnianych. Tu warto podkreślić, iż plac ten w znacznym stopniu służy dzieciom szkolnym i przedszkolnym.


A.Jaśkiewicz
Komentarze
koleś dnia maja 01 2018 13:52:56
Kto jest odpowiedzialny za te place zabaw? Tzn wiadomo, że gmina, ale kto tego powinien doglądać i w razie czego interweniować w urzędzie. Radni z odpowiednich okręgów?
lopki dnia maja 01 2018 19:18:33
Zdjęcie z Łupek figury Jezusa i kaczuszki deklasuje wszystko inne! Brawo sołtys! Brawo rada sołecka! Brawo Burmistrz!
Jam dnia maja 01 2018 20:19:41
a co sołectwa robią z kasą ktoś nad tym panuje a rada rodziców zagląda na place zabaw przecież to wasze dzieci tam się bawią brawo pan burmistrz
edek dnia maja 02 2018 09:58:27
A ja mam pytanie w jakim kierunku ksztalcil sie Pan radny Dral , bo zna sie jak widac na wszystkim.
Lol dnia maja 02 2018 21:50:04
Dral na burmistrza!! Baaa na prezydenta |||
Ana dnia maja 02 2018 22:51:08
No i właśnie takie są place zabaw drewniane.nie ma to jak stare place zabaw z metalu....wieki przetrwały .a co do bezpieczeństwa to zdecydowanie stabilniejsze ,a huśtawki bezpieczniejsze.
Ana dnia maja 02 2018 22:55:27
Wiem wie niby norm nie spełniały.ale ciekawa jestem czy drewniane huśtawki które są wywrotne to te normy spełniają.po prostu godzin o to by był rynek zbytu i co parę lat dać komuś zarobić.
łysy dnia maja 03 2018 08:20:14
Nic tylko barany wypasać
Dodaj komentarz
Nick:4 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Europejskie Dni Dziedzictwa
Europejskie Dni Dziedzictwa
Europejskie Dni Dziedzictwa


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903487 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.