wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Zakończono renowację repliki najstarszego, a może starszego zamku na Śląsku.
MiejskieZakończono renowację repliki najstarszego, a może starszego zamku na Śląsku.

Kilkanaście dni temu pisaliśmy o palisadzie, która miała dać początek budowie repliki najstarszego, a może i starszego murowanego zamku na Śląsku, a która najprawdopodobniej z uwagi na kiepską jakość wykonania zaledwie po kilku miesiącach przewróciła się.

W czerwcu 2017 roku na stronach Urzędu pojawiła się informacja, że: (cytat: UMiG Wleń, pisownia oryginalna).
Podczas tegorocznego Jarmarku Średniowiecznego św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu rozpoczynamy proces budowania repliki Zamku Lenno. Warownia powstawać będzie przez kolejne lata na placu między obowdnicą a marketem ( ul. Wojska Polskiego) we Wleniu. Samo budowanie ma być wspaniałąprzygodą, zabawą połączoną z eudkacją historyczną, archeologiczną, architektonicznną w bezpośrednim działaniu. Powstająca budowla będzie również niezwykłym obiektem promującym nasze dziedzictwo kulturowe i najstarszy, murowany zamek na Śląsku, a kto wie, może i starszy?

Tuż po publikacji na stronach wleninfo.pl i lwówecki.info materiału pt. „Ruiny repliki najstarszego, a może i starszego murowanego zamku na Śląsku” palisada została „pieczołowicie” odrestaurowana.

Niestety jakość prac  w niczym nie przypomina sztuki średniowiecznych mistrzów ciesielskich. Może zabrakło dębiny? Nie ma też nic wspólnego ze sztuką budowlaną i zasadami bezpieczeństwa XXI wieku.

 I pomyśleć, że jak czytamy na FB Gminy Wleń  (pisownia oryginalna) „Większość infrastruktury w gminie powstało w czasie kiedy naszymi terenami zarządzał książę Henryk Brodaty i jego małżonka Jadwiga. . Ta infrastruktura jak na swój wiek, ponad 800 lat  zachowała się w doskonałym stanie. Trudno się temu dziwić skoro, na przykład do budowy kościoła cyt. ( FB Gminy Wleń pisownia oryginalna) „użyto ogromnych bloków skalnych zwożonych z okolicznych gór.” .   Być może miały być również elementem zabezpieczeń przeciwpowodziowych?  O tym jednak  starożytni  kronikarze z których pełną garścią czerpie redaktor strony gminy nie wspominają. Ale i po co skoro (cytat FB Gminy Wleń pisownia oryginalna). „Budynek miejskiego ratusza zawsze jest jak lupa, przez którą lepiej można przyjrzeć się dziejom miasta”. (cytat FB Gminy Wleń pisownia oryginalna).

A tak poważnie:

 – W moim odczuciu wygląda to na bylejakość, która ostatnimi czasy staje się we Wleniu coraz modniejsza i jedynie możemy się domyślać, kto za tym cudactwem stoi. – mówi radny Marek Dral, który dodaje, iż jego zdaniem obiekt w sposób oczywisty zagraża bezpieczeństwu, dlatego powinien zostać rozebrany, lub przynajmniej ogrodzony, zanim ktoś ucierpi.

O zagrożeniu bezpieczeństwa osób postronnych i zwierząt jakie niesie za sobą ta budowla poinformowaliśmy Pana Mariana Dziatłowicza, Strażnika Miejskiego we Wleniu. Przyszłość tandetnej repliki najstarszego, a może i jeszcze starszego zamku na Śląsku jest teraz w rękach burmistrza Zycha.


Tuż po publikacji na stronach wleninfo.pl i lwówecki.info materiału pt. „Ruiny repliki najstarszego, a może i starszego murowanego zamku na Śląsku” palisada została „pieczołowicie” odrestaurowana.


Niestety jakość prac  w niczym nie przypomina sztuki średniowiecznych mistrzów ciesielskich. Może zabrakło dębiny? Nie ma też nic wspólnego ze sztuką budowlaną i zasadami bezpieczeństwa XXI wieku.


A,Jaśkiewicz
M.Dral

Komentarze
Stop wariacji dnia marca 14 2018 20:20:32
Jeśli tak ma wyglądać prawidłowe umocowanie lub zabezpieczenie czegokolwiek to prośmy wszystkich Świętych aby strzegli osoby mogące znajdować się w pobliżu. Trzeba być nie świadom zagrożenia w momencie ewentualnego przewrócenia się. Teren gminny, wykonanie zrobione przez pracowników podległych burmistrzowi. Wstyd i żenada.
Piotr b dnia marca 14 2018 21:44:17
O tak właśnie wygląda Nasza gmina ;) a za chwilę padnie tu 10 komentarzy, że się czepiam bo przecież są wielkie plany i budowa wielkiego a może jeszcze większego zamku obok dino. Taka rozbudowana replika to dopiero zagrożenie.
yhy ta dnia marca 14 2018 21:44:44
Zagraża bezpieczeństwu? Kogoś tu chyba ponosi fantazja. Rozumiem wyśmiać, bo redaktor jak zauważyłem lubi to robić, ale zachowajmy umiar. Jak czytam artykuły na wleninfo to tutaj co drugi krzak zagraża bezpieczeństwu. Niedługo aż strach będzie z domu wyjść, bo a to krzywa kostka, a tu gdzieś redaktor wyczai suchą galąź w środku lasu. W średnowieczu nie takie prowizorki stawiano i ludzie żyli
czart dnia marca 15 2018 07:28:42
Już raz pisałem. Trzeba napisać wniosek o dotacje na remont....
i Iwona dnia marca 15 2018 08:54:45
Jak dlugo żyję nie widzialam tak zawistnego społeczeństwa. Ktos tu chyba ma "parcie na szklo" . Marzy sie niektorym świecznik ale jak tu sie na niego wbić?!!! Tymi wypocinami piłujecie gałąź na której siedzicie. Ale to wasz problem. Współczuję tylko tych bezsennych nocy kiedy to zamiast przytulic głowę do poduszki knujecie przeciw władzy. A pomyśleliście ze ludzie nie zaufają takim kombinatorom?
i Iwona dnia marca 15 2018 08:56:40
Mam nadzieję że komentarz nie zniknie 😆😆😆
Piotr b dnia marca 15 2018 10:05:15
Wniosek o dotację? Czemu nie :)
Nie ... dnia marca 15 2018 10:47:10
Nie pisze komentarza bo na pewno w 30 sekund zostanie usunięty. Powiem tylko brawo "i Iwona".
zawias. dnia marca 15 2018 11:00:00
"Replike''murow obronnych,powinno juz sie puscic przez komin,gdy ukazal sie pierwsz"news''i niebylo by problemu.A tak wladza sama sobie stworzyla maly problem.
do iwona dnia marca 15 2018 11:27:49
czy chociaż jednym zdaniem potrafisz odnieść się do tego co widać na zdjęciach, czy przerasta to twoje możliwości intelektualne?
doi Iwona dnia marca 15 2018 13:49:33
rBudynek miejskiego ratusza zawsze jest jak lupa, przez którą lepiej można przyjrzeć się dziejom miastar1;. (cytat FB Gminy Wleń pisownia oryginalna). iiwona możesz wyjaśnić o co chodzi? Tylko twój wybitny intelekt jest w stanie wyjaśnić te pierdoły.
doi Iwona dnia marca 15 2018 13:52:25
albo to - Większość infrastruktury w gminie powstało w czasie kiedy naszymi terenami zarządzał książę Henryk Brodaty i jego małżonka Jadwiga.
do doi Iwona dnia marca 15 2018 16:57:23
A zajrzałeś chociaż na fb Gminy Wleń? Bo jakbyś przeczytał wpis zaczynający się zdaniem "Budynek miejskiego ratusza zawsze jest jak lupa, przez którą lepiej można przyjrzeć się dziejom miasta...", to zobaczyłbyś, że zdanie to ma jednak sens - poza tym jest wstępem do dłuższego wpisu, a nie pojedynczym zdaniem. Jak sie wyciągnie zdanie z jakiejkolwiek (nawet bardzo mądrej książki), to też będzie brzmiało absurdalnie. Śmieszny mnie to, jak łatwo dajecie się wciągać w gierki redaktora.

A co do zagrożenia, ciekawy jestem w jaki sposób i komu to zagraża? Ludzie chyba mają na tyle oleju w głowie, że jak wieje silny wiatr to przejdą koło tej "konstrukcji" w bezpiecznej odległości (o ile w ogóle ktoś tamtędy chodzi), a nie będą biegać w koło niej. Jeszcze jakby to stało na środku chodnika, ale przecież to jest na placu po środku niczego. Wleninfo - czyli jak zrobić problem z niczego.
doi Iwona dnia marca 15 2018 17:14:01
Ani składu ani ładu ani nawet elementarnej wiedzy z zakresu historii tego miasteczka. No to masz dalszy ciąg tych wypocin

cyt "Tradycja ta jest kultywowana do dziś, gdy w niedzielę poprzedzającą Popielec, zjeżdżają się do miasteczka hodowcy gołębi pocztowych z całego kraju. Na pobliskim Skwerze Gołębiarki mogą aktywnie spędzać czas, przy okazji zapoznając się z historią Wlenia.
Jak rozumiem hodowcy zjeżdżają do Wlenia po to żeby aktywnie spędzać czas na skwerze gołębiarki hahaha. redaktor i tak się z wami wyjątkowo łagodnie obchodzi. HAHAH ŻENADA!!!
i Iwona dnia marca 15 2018 19:09:37
😆😆😆😆😆😆do doi Iwona:
"uderz w stół...."
Widzę, że bardzo osobiście to potraktowales 😁 hmmmm....
Lawina bzdur jakie wypisujesz ma mnie rozkręcić i powinnam odpowiedzieć, tak ?😁😁😁 zapomnij!!! Napisałam co chciałam i nie
zamierzam niczego wyjaśniać . Twój problem skoro twoj mózg tego nie pojmuje to co
ja - szaraczek - mogę
i Iwona dnia marca 15 2018 21:44:12
Zauważyłam że jak na zwykłego "Kowalskiego" pilnie śledzisz co i kto napisal na temat Urzędu Miasta. BARDZO DZIWNE jak to, że forma wypowiedzi wydaje się mieć jednego autora 😉
Piotr B dnia marca 16 2018 00:38:44
Tak jak przewidywałem, obrońcy urzędu w niczym problemu nie widzą tylko wleninfo złe.
i Iwona dnia marca 16 2018 07:47:08
Daj juz spokój!! Wg Ciebie caly Wlen czycha na nasze życie. Wszędzie tylko pulapki 😆 ja bym się tak nie meczyla na twoim miejscu..
Wiej stąd i nie oglądaj się za siebie.......
do radny Dral dnia marca 16 2018 08:45:40
Bardzo poważny temat nie ważne jest to dla Pana że dojazd do tego miejsca to dziura na dziurze w drodze tylko takie pierdoły które wzbudzają afery.
koleś dnia marca 16 2018 10:14:39
Nie obrońcy urzędu, tylko ludzie, którzy nie dają się wciągać w jakieś śmieszne polityczne przepychanki. Większość ludzi nawet tamtędy nie chodzi, a wszyscy wielce oburzeni, bo pare desek czyha na ich życie. Jaki urząd jest to każdy widzi, ale też nie ma co się spodziewać, że bedą wysyłane służby do każdego patyczka na drodze. Jednemu będzą przeszkadzały deski na opuszczonym placu, innemu to, że gdzieś jest troche piasku na chodniku i wstyd bo nie posprzątane. Takich rzeczy to można milion wytknąć i napisać wyśmiewczy artykuł.
Do „koleś” dnia marca 16 2018 13:12:32
Czytam ten i inne artykuły na różnych portalach internetowych gdzie śledzę sprawy zwykłych ludzi,mieszkańców. Nikt nie lubi gdy opisuje się jakieś absurdy, które denerwują zwykłych mieszkańców. Proszę się nie dziwić ale absurdy dotyczące wypowiedzi a później próby pokazania tego publicznie kończy się tak jak się kończy. Albo porażka albo dobrą reklamą, w tym przypadku mówię za siebie , że to wykonanie podpórek płotu jest jedną wielką porażką. Nie możemy się gniewać ale należy powiedzieć sobie wprost nie tego się spodziewamy aby było takie wykonanie. Bynajmniej patrząc w innym miastach a nawet wioskach spójrzmy na miejscowość Pławna jak Pan Miliński przygotował stare ogrodzenie zamku . Może należałoby zasięgnąć małej lekcji u fachowcy??? Wleńskie wykonanie odbiega całkiem od tego o jakim myśle i jakie chciałbym widzieć .
koleś dnia marca 16 2018 14:12:41
Co nie zmienia faktu, że przesadą jest pisanie o tym art. w takiej formie (wyśmiewanie) i pisanie jakoby zagrażało to czyjemuś bezpieczeństwu - autor sam się ośmiesza. Pisanie o tym, że to "zakończona budowa" też moim zdaniem jest żałosne. Zresztą jaką macie pewność, że podparcie tych "ścian" zlecił burmistrz? Może ktoś to zrobił dla żartu, żeby na wleniu był temat do rozmowy - nie zdziwiłbym się co prawda jakby to było kolejne partactwo pracowników gminy, ale również bym się nie zdziwił gdyby to było zrobione przez kogokolwiek.
i Iwona dnia marca 16 2018 14:16:45
A te "podpórki płotu" w szczerym polu są tak wazne i stanowią zagrożenie dla zycia ludzkiego, ze trzeba rozpętac burzę nad Wleniem i obrażać ludzi.
No! Ale skoro "redaktorkowi" się nudzi i nie ma czym ludzi zainteresowac to dobra nawet "dziura w płocie " 😆😆😆
i Iwona dnia marca 16 2018 14:21:13
Czekam z niecierpliwością na następny odcinek tego "serialu" 😆😆😆
Do powyższego nika dnia marca 16 2018 15:05:27
Właśnie przejeżdżając przez Wasze miasteczko miałem okazje obejrzeć ten niby rpłotr1; leżący na ziemi . Czy faktycznie nie stanowił zagrożenia ??? No tutaj to bym nie był tak do końca pewnym. Ktoś albo coś sprawiło , że niestety ze stojącego jest leżące to coś ? Co by było gdyby ktoś znalazł się w pobliżu..
do do powyzszego nicka dnia marca 16 2018 15:19:42
To nawet nie przejeżdżaj tamtędy, bo może też runąć na drogę i będzie zatarasowana droga kilka dni lub może dojść do wypadku samochodowego. Dobrze,że się tym zainteresowałeś, może i nawet uratowałeś komuś życie
i Iwona dnia marca 16 2018 16:09:08
Dziękujemy za radę. Teraz ten "niby plot" będzie leżał do kolejnego Jarmarku Średniowiecza😆 zabezpieczymy go tasma i w takiej postaci nikomu nie zagraża. Chyba ? 😆😆😆 bo znając ten portal ......
anonimowy dnia marca 16 2018 18:03:31
Spokojnie, zaraz będzie artykuł pt.: "Burmistrz na łopacie" czyli zima w natarciu, a do przetargu na odśnieżanie nadal nikt nie przystąpił. Czy włodarzom "ślizgnie" się tegoroczna zima? :) Hehehe...
O kuzwa dnia marca 16 2018 20:11:38
Wy to temu burmistrzowi bez mydla prosto w du*e wchodzicie i jesze zachwycacie sie jak tam pieknie. Nie cierpie takich oslizlych dupowlazow
i Iwona dnia marca 16 2018 20:16:03
"Anonimowy" - tym komentarzem udowodniłeś właśnie ,że tu nie chodzi o dobro Wlenia 👎👎👎👎 Was w oczy kole sama osoba burmistrza. To nic innego tylko ZAZDROŚĆ !!! WSTYD panie J..... Bardzo chcę wiedzieć jaki pomysł na ulepszenie kondycji miasta ma napierajacy na fotel burmistrza. Tak szkalujecie obecnego włodarza więc rozumiem ze teraz kolej na dobrobyt w gminie
i Iwona dnia marca 16 2018 20:37:15
"Do koleś" skoro masz wizję repliki i chcesz ją taką widzieć to
PRZYŁĄCZ SIĘ DO PRACY zamiast knuć...dodam że pod wieloma nickami.
anonimowy dnia marca 16 2018 20:41:46
Wyrażałem się sarkastycznie wobec zamieszczanych tu artykułów. Są rzeczy, w których wybrana władza nie będzie miała mojego poparcia ( i na pewno nie jest to palisada, psia kupa i krzywy chodnik). Ale jeszcze bardziej irytuje mnie poziom tego portalu, jego tendencyjność i małostkowość.
i Iwona dnia marca 16 2018 20:55:16
"Do powyższego nicka" , przejeżdżałeś i co ? Wróciłeś już? 😆 nastepny "obcy" śledzący namiętnie losy Wlenia 😆😆😆 powiem ci ze mnie też dziwi trochę ta sytuacja. Palisada podparta tak ze strach przechodzic wiec jest na zawołanie artykuł o tym. Piszecie o zagrozeniu - a tu ciach ! palisada leży! 😆😆 przyznaj sie ! 😉 masz uklady z wiatrem, tak?? 😆😆😆
i Iwona dnia marca 16 2018 21:18:56
Mam newsa!!!! Wlaśnie widzialam pług jadący w stronę Nielestna !!! Szanowny panie "redaktorze" ja to bym sprawdzila czy dobrze

zrobi to za co mu placą 😅
O kuzwa dnia marca 17 2018 09:00:24
Dupo-wlazy są wśród nas
kasjerka dino dnia marca 22 2018 14:26:59
do wszystkich przeciwników info wleń i co pomogło jusz dzisiaj jest mocowany płot chyba to zrobią dobrze i co potrzebny był artykół co powiecie na ten temat pozdrawiam nawet tych nie zadowolonych
do kasjerka dino dnia marca 22 2018 19:45:16
Nazwę pisze się z dużej litery.
Tak pisze się już!
Pisze się artykuł. Wstyd dla Dino.
Dodaj komentarz
Nick:3 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Wleńskie Spotkanie z HIstorią
Wleńskie Spotkanie z HIstorią
Wleńskie Spotkania z Historia


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903543 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.