wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Co dalej z wnioskiem mieszkańców w sprawie cen wody?
MiejskiePod koniec Listopada do Urzędu Miasta i Gminy wpłynął wniosek mieszkańców Wlenia w sprawie cen wody.
My niżej podpisani mieszkańcy gminy Wleń wnosimy o zabezpieczanie w budżecie na 2018 rok środków na zwiększenie dopłat do cen wody oraz odprowadzania ścieków, tak aby koszty ponoszone przez mieszkańców wróciły do poziomu sprzed 1 lipca 2017 roku.  Czytamy w treści dokumentu.

Wniosek mieszkańców mimo że nie został uwzględniony przy konstruowaniu budżetu stał  jednym z tematów poruszonych na posiedzeniu Rady Miasta i Gminy w 14  grudnia ubiegłego roku.


Wniosek tak późno trafił do radnych ponieważ jak twierdził  A.Zych -  pod różnym nazwiskami były te same podpisy w związku z tym wezwałem panią która je zbierała do uzupełnienia i poprawienia podpisów.

Decyzję o dalszym postępowaniu nad wnioskiem burmistrz pozostawił radnym.
Jednocześnie radny Zbigniew Berdzik zaproponował wprowadzenie dopłat dla wszystkich mieszkańców gminy w tym również tych którzy nie są objęci systemem kanalizacji wodociągów.  Oba wnioski  Przewodnicząca Rady skierowała do komisji.  

O to, na jakim etapie znajduje się prace nad złożonymi przez mieszkańców oraz radnego  zapytałem  Przewodniczącą Komisji Budżetu i Finansów panią Agatę Hołdowicz.
 
 - Temat jest mi znany.  Pisze w odpowiedzi pani Hołdowicz - Był poruszany na sesji w dniu 14.12.2017. Jednakże do dnia dzisiejszego formalnie wniosek nie został skierowany do prac Komisji Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego. Niezwłocznie po wpłynięciu ww. wniosku podjęte zostaną stosowne działania.
 
Wniosek Radnego Zbigniewa Berdzika – Zastępcy Przewodniczącego Rady będącego jednocześnie członkiem Komisji Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego,  został złożony na Sesji w dniu 14.12.2017 i dotyczył równego traktowania  wszystkich mieszkańców Gminy Wleń w przedmiotowym zakresie.  Na posiedzeniu Komisji w dniu 27.12.2017 Radny Zbigniew Berdzik przedstawił propozycje  realizacji swojego wniosku. Temat zostanie poddany dalszym analizom i konsultacjom.

Od momentu złożenia wniosku upływa trzeci miesiąc i jak widać na razie niewiele się w tej sprawie dzieje.
A.Jaśkiewicz

Komentarze
tobi dnia lutego 20 2018 07:47:43
Olewają mieszkańców,Zróbmy tak samo w Wybory,a to już niedługo
On dnia lutego 20 2018 09:42:19
Odnośnie artykułu sprawa wygląda następująco: Teraz jako Wleń mamy dopłaty do wody, wioski nie. Walczymy uparcie o dopłaty dla Wlenia, gdzie i tak teraz jest dopłata. Wioski i mieszkańcy Wlenia ,którzy maja swoje szamba ekologiczne przystępują również do dopłat. Co za tym idzie dopłata zostanie rozłożona na wszystkich lub przestanie być dodawana do każdego metra wody dla mieszkańca Wlenia. Więc sami sobie zafundujemy podwyżki. Nieraz trzeba też troszkę pomyśleć
podpis dnia lutego 20 2018 09:52:21
Wniosek był do pana burmistrza więc panu już podziękujemy
On dnia lutego 20 2018 09:53:10
Dopłaty są do wody i ścieków
do on dnia lutego 20 2018 11:01:53
Miasto ma wodociągi- wioski nie. Miasto ma kanalizację wioski nie. Jak będzie równouprawnienie w tym zakresie będziemy partycypować w kosztach.

Jeśli nie będę się musiał martwić czy mi latem studnia nie wyschnie lub czy mi wystarczy m3 do kolejnego proponowanego przez IZERY terminu wywiezienia nieczystości- bedę partycypował w kosztach.

a i jeszcze jak lampa oświetlenia ulicznego będzie w mojej miejscowości na każdym a nie na co 4 słupie- bedę partycypował w koszach.
Do podpis dnia lutego 20 2018 14:39:46
Wiedzę ze jak nie wiesz co powiedzieć to walisz bzdury. Ktos Ci napisal jasno i wyraźnie gdzie tkwi problem to Ty to masz gdzies!!! Najlepiej sie burzyć i podjudzać do nienawiści. Piszesz ze Panu dziekujesz bo pismo było do burmistrza.....skoro tak to po co wrzucone zostalo na forum????
*** dnia lutego 20 2018 15:47:55
Widzę,że w tym temacie istnieje dowolna interpretacja przez niezrozumienie istoty zagadnienia dlatego nie dziwcie się radnym są tylko naszymi przedstawicielami w radzie
Dodaj komentarz
Nick:4 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

VI Festiwal Tańca Towarzyskiego
VI Festiwal Tańca Towarzyskiego
VI Festiwal Tańca Towarzyskiego


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16936106 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.