wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Ruiny repliki najstarszego, a może i starszego murowanego zamku na Śląsku.
Miejskie
Kilka dni temu zwiedzający Wleń kuracjusze zapytali mnie o dziwne konstrukcje zalegające plac przed Dino. Moje wyjaśnienia, że są to ruiny repliki Zamku Lenno, która nigdy nie powstała przyjęli ze sceptycyzmem i niedowierzaniem, a w jeszcze w większą konsternację wprawiły ich inne propozycje naszego włodarza odnośnie  zagospodarowanie placu.

Pierwsze pomysły giną w pomrokach dawnych lat, ale jak niesie wieść gminna w okolicach roku pańskiego 2015 miał tam powstać zakład przemysłowy.

Już rok później w 2016  w czwartek 1 września Burmistrz poinformował radnych o planach likwidacji targowiska miejskiego i przeniesieniu go na „plac obok Dino”
- Chcemy zacząć ożywiać ten plac, który ma być także w przyszłości placem targowym. Taką uchwałę na przyszłą sesję przyniosę i zgłoszę wniosek. Zaproponuję żeby przenieść plac targowy z tego miejsca w okolice Dino dlatego, że tam jest dużo miejsca, tam może wielu wystawców przychodzić, może oferować swoje produkty. (Wypowiedź burmistrza z sesji Rady Miasta i Gminy)

Pomysł przetrwał zaledwie 12 miesięcy. W czerwcu, ale już 2017 roku pojawiła się informacja, że:
Podczas tegorocznego Jarmarku Średniowiecznego św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu rozpoczynamy proces budowania repliki Zamku Lenno. Warownia powstawać będzie przez kolejne lata na placu między obowdnicą a marketem ( ul. Wojska Polskiego) we Wleniu. Samo budowanie ma być wspaniałąprzygodą, zabawą połączoną z eudkacją historyczną, archeologiczną, architektonicznną w bezpośrednim działaniu. Powstająca budowla będzie również niezwykłym obiektem promującym nasze dziedzictwo kulturowe i najstarszy, murowany zamek na Śląsku, a kto wie, może i starszy? (cytat: UMiG Wleń, pisownia oryginalna)

Niestety wzniesione wówczas drewniane obwarowania repliki najstarszego, a może i starszego murowanego zamku nie przetrwały nawet roku. Pewnie dlatego burmistrza postanowił zweryfikować plany. Tym razem A.Zych proponuje:
- We Wleniu obok Dino wybudować Średniowieczny Park Rozrywki, w Polsce funkcjonują 3 takie obiekty, jednak nie ma takiego na Dolnym Śląsku. (cytat: FB Burmistrz MiG Wleń Artur Zych, pisownia oryginalna)

I jak tu nie być dumnym z bycia mieszkańcem Wlenia, tym bardziej,  iż nasze miasteczko powoli staje się perełką regionu i dzięki czemu naszą gminę odwiedzać będą coraz to większe rzesze turystów. (cytat: UMiG Wleń, pisownia oryginalna)

A TYMCZASEM

RUINY REPLIKI NAJSTARSZEGO, A MOŻE I STARSZEGO MUROWANEGO ZAMKU NA ŚLĄSKU NA PLACU PRZED DINO


WIDOK RUIN REPLIKI OD STRONY OBWODNICY WLENIA


A.JAŚKIEWICZ


Komentarze
No dnia lutego 07 2018 21:00:04
Oczywiście wszystkie propozycje były przyjmowane z ogromnym, wprost niepohamowanym entuzjazmem absolutnie wszystkich mieszkańców . Brawo Wlenianie!
Dziwne rzeczy dnia lutego 07 2018 21:54:57
Że też to zawsze kuracjusze zapytają o coś akurat pana redaktora. No ale wiadomo, trzeba podkręcić nieco temat, gdyby pytanie nie wyszło od kuracjusza to news nie miałby takiej mocy. Obserwując ostatnie informację liczyłem na to, że coś się poprawiło odnośnie strony, a tu znowu klops. Jak nie piasek na ulicach, to jakieś drewniane deski na placu
Do wyżej dnia lutego 07 2018 22:01:14
Czy twoja, jak mniemam wrodzona inteligencja pozwoli ci się odnieść do meritum artykułu, cz tylko ad personam do autora?
Dziwne rzeczy dnia lutego 07 2018 23:10:21
Użycie łacińskich zwrotów nie zrobić z ciebie inteligenta. Maritum art. jest takie jak zawsze, jaki to burmistrz nieudolny i ile obiecuje, a ile rzeczywiście robi. Pomysł to jedno, ale zdobyć środki to drugie - nie wszystko da się zrobić. Najlepiej siedzieć w domu i narzekać.
Do wyżej dnia lutego 08 2018 07:30:44
Nadal ad personam,i zero argumentów, morze banałów.
do Dziwne rzeczy dnia lutego 08 2018 07:42:37
Meritum artykułu przedstawia fakty, a to "jaki to burmistrz nieudolny i ile obiecuje, a ile rzeczywiście robi" to już twoje słowa kolego. Masz rację, może czas, żeby burmistrz troszkę więcej zaczął sie starać
do "do Dziwne rzeczy" dnia lutego 08 2018 09:08:13
starania burmistrza jak na przykład skuteczne pozyskanie dofinansowania na rewitalizację placu zabaw przy ul. Stachowicza - jest na tym portalu skutecznie pomijane.
O! Wszyscy Święci dnia lutego 08 2018 09:54:49
Kto w gminie pisze te teksty?
Lol dnia lutego 08 2018 10:15:39
Cały czas jest tutaj hejt na burmistrza. Stop Hejtowaniu zablokować tą stronę ! Gdzieś to zgłosić trzeba
Do lol dnia lutego 08 2018 10:53:00
Czytanie ze zrozumieniem to dla ciebie pojęcie obce. Niestety w twoim przypadku powrót do podstawówki mija się z celem. Skleć choć dwa zdania opinii na temat artykułu o ile nie sprawi ci to bólu.
i tyle w temacie dnia lutego 08 2018 11:09:01
Sami o sobie samych wystawiacie wizytówkę o Was samych.

Pod każdym artykułem kłótnia, obrazy, zarzuty i wyzwiska.

Może nie jest problemem artykuł, tylko komentujący. Może nie stronę a Was należało by zablokować.
Zgadzam się dnia lutego 08 2018 11:26:58
To prawda. Pytanie tylko dlaczego się tak dzieje? Prędzej czy później ta pyskówka zakończy się w sądzie, o ile już jakaś sprawa się nie toczy.
Wilma do "Zgadzam się" dnia lutego 08 2018 11:40:56
A to już mamy przepis, że o burmistrzu można mówić albo dobrze, albo wcale? :)
Niestety dnia lutego 08 2018 11:46:34
Z tym też się w pełni zgadzam. Totala agresja w stosunku do osób mających odmienne zdanie. Tak napewno nie buduje się wspólnoty.
Do Wilma dnia lutego 08 2018 12:23:14
Najwidoczniej. :( Aż wstyd mi czytać co ten burmistrz wypisuje, wygaduje, wstydzę sie jak znajomi z innych miast się śmieją
do Wima dnia lutego 08 2018 13:18:05
To sie wyprowadz do inego miasta lub zacznij oprocz tego portalu intersowac co sie dzieje naprawde.
Wilma do "do Wima" dnia lutego 08 2018 17:20:59
To sie wyprowadz do inego miasta lub zacznij oprocz tego portalu intersowac co sie dzieje naprawde.


Serio? :D
Wilma do "Do Wilma" dnia lutego 08 2018 17:23:33
wstyd mi czytać co ten burmistrz wypisuje, wygaduje, wstydzę sie jak znajomi z innych miast się śmieją

Jak sobie przypomnę, co obecny burmistrz obiecywał w swojej kampanii wyborczej (chodząc od domu do domu wytrwale), to mnie skręca, że dałam się nabrać. :-\
Do Lol dnia lutego 08 2018 18:02:29
Brawo Lol. juz sie robi meczace te wieczne najezdzanie na burmistrza! Nuddddaaaaaa. Komusc cos sciska ze burmistrz jest superowy!!!!!
Król jest nagi i wszyscy to widzą dnia lutego 08 2018 18:45:38
z obietnic tego superowego zostało tyle co z tej repliki
wielki balonik już dawną pękł
koles dnia lutego 08 2018 19:00:09
Ten czy inny balonik - i tak się znowu nabierzecie. Znalazł sie kiedykolwiek burmistrz który obiecał i rzeczywiście zrobił? Obietnice wyborcze są nic nie warte, człowiek sie liczy raz na kilka lat, jak akurat trzeba iść do urn, a potem jest okres wyrywania przy korycie.
człowiek roku 2017 dnia lutego 08 2018 20:15:57
Hej czepiacie się burmistrz byl w pierwszej 5 najlepszych czlowiekow roku 2017.
czart dnia lutego 09 2018 07:58:16
Za to teraz można pozyskać pieniądze na rewitalizację ruin makiety ;)
Piotr B. dnia lutego 09 2018 09:15:06
Ruina makiety jest prawdziwym odzwierciedleniem ostatnich 4 lat w Gminie. Wielkie plany, ciekawe pomysły, a wyszło jak zawsze.
easy dnia lutego 09 2018 10:24:52
Oryginał przetrwałby atak Tatarskich hord, replika rozpadła sie pod naporem wiatru "Fryderyka|. :)
Piotr B. dnia lutego 09 2018 11:07:47
Przed wyborami powstanie replika w skali 1:1 :)
zawias. dnia lutego 09 2018 14:15:31
APEL-do wladz samorzadowych Miasta I Gmine we Wleniu.Czy osoba,ktora wydala polecenie postawienia 'TEGO COKOLU'do pionu,widziala efekt tej pracy.Przeciez'TA BUDOWLA'zagraza zyciu i zdrowiu osob tamtety przechodzacych.Czemu i komu to ma sluzyc.Nie lepiej byloby to zabrac i zeby nie straszylo to.Rytoryczne pytanie:Czy potrzebna jest tragedia,aby to zniklo z widoku na zawsze?.
do zawias dnia lutego 10 2018 09:12:17
Masz racje z tym pionem. Lecz wszędzie jeśli będziemy szukać znajdziemy niebezpieczenstwo. Drzewo pochylone ,dachówka zwisająca z dachu.Wiec trzeba eliminowac zagrozenia uczac dzieci,mlodziez, ze to nie plac zabaw tylko plac na ktorym nie ma co szukac
Jagoda dnia lutego 10 2018 21:41:24
Gdyby redaktorzyna zaczerpnął wiecej informacji o tym co i w jakim czasie ma powstac na placu obok Dino to by teraz nie osmieszal burmistrza ....a o to co tam teraz leży to pretensje trzeba mieć do mieszkańców. Przecież burmistrz tego nie zrobil ....
Jagoda dnia lutego 10 2018 21:42:47
A placu targowego przy Dino nie chcieli mieszkańcy.....
Dodaj komentarz
Nick:4 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaDzień Babci i Dziaedka


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16938128 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.