wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Czy radny skłamał w oświadczeniu lustracyjnym?
MiejskieCzy radny skłamał w oświadczeniu lustracyjnym?


Sąd Okręgowy we Wrocławiu bada sprawę jednego z radnych, który w oświadczeniu lustracyjnym oświadczył, iż nie pracował, nie pełnił służby, ani nie był współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa, a jednak jego nazwisko znalazło się na liście IPN-u.

Prokurator Edyta Karolak, p.o. Dyrektora Biura Lustracyjnego IPN-KŚZpNP w lipcu ubiegłego roku pisze – „[W] zasobie Biura Lustracyjnego IPN znajduje się oświadczenie lustracyjne /… …/ złożone z datą 19.09.2014 r. w związku z ubieganiem się o mandat radnego.
Wymieniona osoba po zapoznaniu się z treścią ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów” (Dz.U. z 2016 r. poz. 1721 t.j) oświadczyła, że nie pracowała, nie pełniła służby ani nie była współpracownikiem, w rozumieniu art. 3a powołanej ustawy, organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu art. 2 powołanej ustawy.

Informuję, iż do dnia 07.07.2017 r. nie wszczęto czynności sprawdzających prawdziwość złożonego oświadczenia lustracyjnego”.

Co ciekawe nazwisko osoby sprawującej mandat radnego Rady Miasta i Gminy Wleń wypłynęło z bolesławieckiego środowiska. Do lipca ubiegłego roku, mimo ogólnodostępnych list, w których widniały dane tej osoby, IPN nie weryfikował kwestii ewentualnej współpracy ani prawdziwości złożonego oświadczenia. Teraz sprawa ma już swoje miejsce w sądzie.
 
prok. Elżbieta Kozłowska- Włodarek, Naczelnik Oddziałowego Biura Lustracyjnego IPN we Wrocławiu. „Oddziałowe Biuro Lustracyjne prowadziło postępowanie w sprawie weryfikacji oświadczenia lustracyjnego /… …/ .
W dniu 12.12.2017 roku został skierowany wniosek do Sądu Okręgowego we Wrocławiu o wszczęcie postępowania lustracyjnego wobec w/w osoby i zostało ono wszczęte w dniu 22.12.2017 r. Obecnie gospodarzem sprawy jest Sąd Okręgowy we Wrocławiu …”


Pierwsza rozprawa odbyła się we wtorek, 23 stycznia br. – informuje Joanna Podwin z Sądu Okręgowego we Wrocławiu.


Prawo:
Osoba uznana prawomocnie przez sądy za kłamcę lustracyjnego traci pełnioną funkcję publiczną i na czas od 3 do 10 lat nie może sprawować urzędów publicznych i kandydować w wyborach.

Lwowecki. info
wleninfo


Komentarze
? dnia stycznia 24 2018 10:53:43
Znane to środowisko gdzie żadna z osób albo nie pamięta albo nie wiedziała że coś podpisywała a już na pewno nie służyła w WSW 1982. Czas skończyć z kłamcami. Ciekawe czy dalej będzie taka butna jak zapadnie wyrok że jest kłamcą lustracyjnym???? Osobiście i prywatnie całe te środowisko to jedna wielka ściema. Czy to przypadkiem nie znajomy .....strza?
Piotr b dnia stycznia 24 2018 16:51:08
O kim mowa? Dajcie inicjały chociaż.
ja dnia stycznia 26 2018 07:57:09
Z przezdziedzy
Prokurator dnia stycznia 27 2018 16:38:28
Dopóki nie ma wyroku jest domniemanie niewinności - widać zasada obca dla niektórych. Ech :(((
Dodaj komentarz
Nick:1 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Halówka Gryfów
Halówka Gryfów
Halówka Gryfów


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16938374 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.