wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
WOŚP w regionie
Miejskie
Nie straszny im chłód, zimny wiatr, mróz, czy deszcz. Dzisiaj ponad 120 tysięcy wolontariuszy wyszło na ulice miast i miasteczek, gdzie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Sporo się dzieje w naszym regionie.

W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe - wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Prezes Zarządu Fundacji.

Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

Jednak po raz ostatni ta dziedzina medycyna była kompleksowo wspierana przez Fundację WOŚP po 21. Finale (styczeń 2013 roku). Od tego czasu mija już 5 lat, a to w świecie medycyny długi czas. Na całym świecie nastąpił znaczący rozwój nowoczesnych technik leczenia i opieki nad noworodkami i wcześniakami, a w Polsce nałożył się na to dodatkowo proces zmian systemowych w organizacji ochrony zdrowia. Spowodowało to gwałtowny wzrost potrzeb zgłaszanych przez szpitale.

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku na ulice Polskich miast i miasteczka wyszło ponad 120.000 wolontariuszy. W całym kraju zarejestrowanych jest ponad 1700 sztabów, a ponadto 80 sztabów poza granicami Polski, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach, Austrii, Francji, Norwegii, Portugalii, Australii, Japonii czy USA.

WOŚP chętnie wspierają także mieszkańcy naszego regionu. Od rana na ulicach Wlenia, Lubomierza, Lwówka Śląskiego, Gryfowa Śl., Mirska, czy Świeradowa Zdroju możemy spotkać wolontariuszy z puszkami. Oprócz tego sztaby organizują koncerty, występy zespołów tanecznych i licytacje cennych przedmiotów. Wszystko dla WOŚP – wszystko dla małych dzieciaczków.


W Gryfowie Śląskim od wczesnych godzin porannych na ulicach kwestowało 34 wolontariuszy. Wśród nich znaleźli się uczniowie gryfowskich szkół, SP z Ubocza, czy przedstawiciele Stowarzyszenia Avantura. Jak poinformowały nas panie z gryfowskiego oddziału Banku PKO BP, które w sztabie liczą pieniądze, do godziny 15-stej z puszek zostało uzbieranych ponad 9 tysięcy złotych!!! A to dopiero przedsmak tego co w Gryfowie Śląskim w niedzielne popołudnie się wydarzy. Na scenie M-GOK-u wystąpiły już dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej. Cały czas trwają licytacje cennych przedmiotów, w śród których znalazł się m.in. rower. Orkiestrę wspierają strażacy z OSP Proszówka, którzy od rana prowadzą mini kawiarenkę z kawą, gorącą herbatą i przepysznym, domowej roboty ciastem. Warto jeszcze wstąpić do gryfowskiego ośrodka kultury i wesprzeć WOŚP.

 

 


 


 
Lubomierz strażakami stoi. Rycerze świętego Floriana tłumnie zjechali na lubomierski rynek, gdzie od popołudnia trwa finał XXVI WOŚP, którego organizatorem jest lubomierski OKiS. Jak co roku Orkiestrę wspierają strażacy ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Lubomierz. Po godzinie 15-stej ruszyła orkiestrowa scena, na której mogliśmy posłuchać występów Skautów z Nielestna, czy nowego składu Kargulinek.
W przerwach pomiędzy występami licytowane są cenne przedmioty – koszulki, obrazy, maskotki, vouchery, kosze pyszności …
Punktem kulminacyjnym zabawy na lubomierskim rynku będzie światełko do nieba.
Cały czas na lubomierskich ulicach kwestują wolontariusze.
 


W Lwówku Śląskim od rana trwa zbiórka do puszek. Wolontariuszy mogliśmy spotkać nie tylko w centrum, ale także i poza nim. Harcerze z 45 DH Watra, uczniowie lwóweckich szkół podstawowych i gimnazjów to tylko niektórzy z napotkanych dziś wolontariuszy.Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Nick:2 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaMemoriał - bieg główny


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903606 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.