wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Czy gmina jest przygotowana na nadchodzącą zimę?
MiejskieWraz z opadami śniegu i przymrozkami nadciągają do nas problemy z zimowym utrzymaniem dróg gminnych, a tych w tym sezonie może być naprawdę sporo, bo gmina Wleń po raz pierwszy w historii wchodzi w okres zimowy zupełnie nieprzygotowana. Doświadczyli tego zaledwie kilka dni temu mieszkańcy Marczowa.

W tej spawie na ostatniej sesji interweniowała radna Wieława Białucka i sołtys Andrzej Sibirski

Radna Wieława Białucka – Czy prawdą jest, że nie został ogłoszony przetarg na odśnieżanie?
Burmistrz  – Przetarg został ogłoszony i do przetargu nikt nie przystąpił.

Radna Wieława Białucka – No i co dalej?

Burmistrz  – Jesteśmy ustnie umówieni, że do końca roku będą odśnieżały Marczów  IZERY. W tej chwili czynimy starania żeby kupić jeszcze w tym roku ciągnik który pozwoli nam na to, żeby zamontować pług, żeby można było samemu odśnieżać.

No i druga rzecz którą będziemy na pewno robili, bo to już jest postanowione! będziemy przerabiać samochód pożarniczy który już nie jest potrzebny w tej chwili OSP Pilchowice na samochód skrzyniowy. Ten samochód będzie dozbrojony w piaskarkę i pług i będzie odśnieżał praktycznie całą gminę łącznie z posypywaniem.(...) Na dzień dzisiejszy zabezpieczenie pod tym względem jest.

Radna Wieława Białucka  - W niedzielę to mieliśmy tragedię!
Wypowiedz pani radnej potwierdził sołtys Marczowa pan Andrzej Sibirski


Burmistrz  – My też nie możemy robić takiej sytuacji, przyzwyczajać wszystkich do tego, że drogi będą sypane i że będzie reakcja w ciągu dwóch trzech godzin to jest nierealne w naszym przypadku(…)

Sołtys Marczowa pan Andrzej Sibirski – Panie burmistrzu, ale jeżeli auta już toczą się z góry, to już jest zagrożenie komunikacyjne. Jeżeli by ktoś by tam szedł to mógłby zginąć. A my już też nie jesteśmy chłopcy do bicia tylko dlatego, że jesteśmy na pierwszej linii!

Burmistrz – będziemy się starali sytuację unormować. Natomiast na dzień dzisiejszy sytuacja jest taka jaka jest.

Sołtys Marczowa pan Andrzej Sibirski – Droga powiatowa była odśnieżana! Gminne zalodzone nie!

Burmistrz - W Austrii się jeździ po dragach które są białe i nikt nie sypie. Jakość odśnieżania będzie lepsza jak będziemy mieli ten samochód.

Radny Zbigniew Berdzik - Może co 200 metrów podsypać piasku.
Radna Wieława Białucka - To co kawałek miałabym stawać i posypywać .

Radny Zbigniew Berdzik - Albo chcesz jechać do szpitala albo dasz sobie radę!


Przedsmak tego co może nas czekać tej zimy mieszkańcy Wlenia mogli poczuć dzisiejszego ranka, gdy po nocnym spadku temperatury drogi i chodniki pokryły się cienką warstwą lodu. W tym czasie drogi powiatowe były posypane piaskiem. Burmistrz uspokaja i widzi rozwiązanie problemu już za kilka miesięcy. Oby zdążył przed wiosną!ODSŁUCHAJ NAGRANIE AUDIO DYSKUSJIOBY DO WIOSNY(NAGRANIE Z 2015 ROKU)ANDRZEJ JAŚKIEWICZ
Komentarze
koles dnia grudnia 16 2017 20:33:22
Burmistrz totalnie oderwany od rzeczywistości... widze, że rozwiązaniem wszystkich problemów jest "a bo [tu wstaw dowolne miejsce na świecie], tak jest i jakoś ludzie żyją i sobie radzą.

My też nie możemy robić takiej sytuacji, przyzwyczajać wszystkich do tego, że drogi będą sypane


on to tak na poważnie powiedział? To są słowa osoby, którą wybrano na burmistrza? Haracz w postaci podatków to ściągają bez mrugnięcia okiem - i na co idą te pieniądze jak nie chociażby na utrzymanie dróg? Totalne średniowiecze...
szlak mnie trafia dnia grudnia 16 2017 23:03:37
Jako mieszkaniec gminy mogę powiedzieć że obecny burmistrz całkowicie odleciał od rzeczywistości. Perez ostanie 28 lat nigdy jeszcze nie było sytuacji aby gmina Wleń w okresie zimowym nie miała firmy lub osoby która byłaby odpowiedzialna za zimowe utrzymaniem dróg gminnych. Gdy słucha się wypowiedzi obecnego burmistrza to ma się wrażenie ,że ten człowiek ma ludzi za idiotów i tutaj mówię za siebie. Codziennie dojeżdżam do racy po drogach gminnych,powiatowych, wojewódzkich i krajowych ale takiego bałaganu jak jest na terenie gminy Wleń nie spotykam nigdzie. Panie burmistrzu czas posłuchać co myślą mieszkańcy bo inaczej ta droga to ślepy zaułek !!!!
Inny dnia grudnia 16 2017 23:38:00
To nie chodzi o bałagan tylko społeczeństwo sie zmienia.Teraz nie kazdy chce odsniezac nasze drogi, trzeba byc dyspozycyjnym 24h, trzeba miec sprzet w ciaglej gotowosci ( niekiedy zepsute czesci przekraczaja pieniadze z odsniezania), ludzie bardziej wygodni(nocami jezdzic),stawka za mala( lepeij za granice wyjechac itd), ciagle narzekanie spoleczenstwa,ze zle odsniezone, za dlugi czas przyjazdu po opadzie sniegu, telefony uprzejmie donosze,ze za malo zebral sniegu,ze uderzyl w znak drogowy, ze zerwal kawalek trawnika itd.
koles do inny dnia grudnia 17 2017 00:45:25
No to trzeba dać taką cene, żeby sie opłacało. Na co idą nasze podatki? Na podwyżke dla burmistrza starczyło, a na odśnieżanie już nie... kpina z ludzi. Burmistrz ma ludzi za nic, zasiadl do koryta, a teraz totalna olewka. Wypowiedzi wręcz bezczelne - teksty w stylu, że "W Austrii jest tak i tak" i że "nie należy ludzi przyzwyczajać" są moim zdaniem niegodne osoby, która zasiada na fotelu burmistrza. Zycha za to nie można przyzwyczajać do bycia burmistrzem, bo niedługo wylatuje z tego stołka. Czuje, że jakby burmistrz mieszkał w Marczowie i musiał codziennie sie dostać do pracy i z pracy, to firma do odśnieżania szybko by sie znalazła, tak jak i pieniądze w budżecie. Jak wypadne z drogi i s***e auto to gdzie przesłać rachunek?
Sory,taki mamy klimat dnia grudnia 17 2017 06:45:36
Nie wierze. Dobrze że za rok mamy wybory. Tak narzekaliście na Mościckiego to teraz macie.
olo dnia grudnia 17 2017 08:09:20
Ciekawe ile burmistrz wydał na zupełnie niepotrzebną choinkę która stanęła wczoraj na rynku-sądzę że jakieś 10tyś.-są ważniejsze potrzeby w gminie!!
Na ... dnia grudnia 17 2017 09:13:44
Na pohybel malkontentom i krzykaczom. Akurat wtedy kiedy posypalo troche sniegu to cala wies musi jechac do szpitala. Chyba psychiatrycznego. Panie Burmistrzu , Artur , masz racje, tak trzymaj , nie daj sie !!!
szlak mnie trafia ... dnia grudnia 17 2017 09:17:41
Mnie tez. Ty chyba kolego codziennie dojezdzasz do pracy z Wlenia do Wroclawia. A moze do Warszawy?
A co ... dnia grudnia 17 2017 09:57:17
A co w tej sprawie ma do powiedzenia pewien bardzo znany radny naszej gminy ?
zawias. dnia grudnia 17 2017 10:24:15
Tak ,jednak p.Burmistrz jest dobrym gospodarzem naszej gminy,dba o kazda wydana zlotowke.Lecz,gdy dzis ranozobaczylem na rynku sztuczna choinke,to myslalem ,ze to wirtualny swiat.Po jakiego grzyba wywalac spoleczne pieniedze na taka choinke,gdy po sasiedzku rosnie zywa,prawdziwa choinka,do sie nazywa dobre rzadzenia nasza gmina,a snieg,oblodzone drogi to maly pikus.
anonimowy dnia grudnia 17 2017 10:27:31
Totalny bełkot. Język jakim posługują się burmistrz i radni jest zupełnie niezrozumiały.
MIESZKANIEC dnia grudnia 17 2017 18:40:38
Niech nie odsnieza sa na to 2 artykoly zagrorzenie w ruchu ladowym i tam jest wyraznie napisane kto za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu odpowiada , niech sie najpierw ten niby BURYMISTRZ Z nimi zapozna a potem niech pomysli co plecie . i niech sie nie zaslania Austria
MIESZKANIEC dnia grudnia 17 2017 18:51:01
NIE WIEM GDZIE TEN BURYMISTRZ ZNALAZL TE 8 GODZIN NA ODSNIERZANIE WYMOGI SA TAKIE ------Standard I - Najwyższy stan utrzymania, wymagający największej czujności służb drogowych! Jezdnie i
utwardzone pobocza na drogach o tym standardzie powinny być jak najszybciej oczyszczone ze śniegu, gołoledzi
i szronu. Świeży śnieg może pozostawać na nich maksymalnie 2 godziny, a błoto pośniegowe r11; do 4
godzin. Na usunięcie gołoledzi, szronu i szadzi służby drogowe mają najwyżej 2 godziny od ich wystąpienia;
z lodowicą i śliskością pośniegową muszą sobie poradzić w 4 godziny
Wyborca dnia grudnia 17 2017 19:28:09
Burmistrz dba tylko o miasto wioski poszły w zapomnienie ale jak będą wybory szybko przypomni sobie o ludziach na wsi
Albert dnia grudnia 17 2017 21:00:36
Proponuje zaprzestać odśnieżania! Co tam Austria panie burmistrzu, w Australi nie odśnieżają i żyją :)
kierowca dnia grudnia 17 2017 22:09:08
brawo panie burmistrzu wjechałem do wlenia a tu pięknie odsnieżony posypane ulice aż miło . A choinka jskaś stuczna stoi pod pana gabinetem brawo aby tak dealej i unas bedzie Austria
do autora dnia grudnia 18 2017 18:02:01
Twój tekst powyżej.
Burmistrz - W Austrii się jeździ po dragach które są białe i nikt nie sypie.
No, no, tam jeździ się naćpanym i nikt nie sypie. Białe dargi. Ho, ho.
do autora j23 dnia grudnia 19 2017 08:38:36
Jeszcze raz, zobacz swój tekst i nie musisz się wściekać. Czy czytasz swoje teksty? Łatwo jest komuś wytykać błędy. Może warto sprawdzać własne błędy? Wypowiedź burmistrza według Twojego przekazu:

Burmistrz: W Austrii się jeździ po dragach które są białe i nikt nie sypie.

Zapytałem wielu znajomych: Jak to odczytacie? Tam jeździ się naćpanym i nikt nie donosi. Popraw.
Tam jeździ się po drOgach, które są białe i nikt nie sypie. Dodam. że na zimowach oponach i obowiązkowo łańcuchy.
Dodaj komentarz
Nick:3 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Pierwsza rocznica powstania Oddzialu KSM we Wleniu
Pierwsza rocznica powstania Oddzialu KSM we Wleniu
KSM


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903367 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.