wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
DRAL - KONTRA BURMISTRZ I RADNI W SPORZE O PODATKI
MiejskieOd nowego roku zapłacimy nowe, wyższe w większości przypadków maksymalne stawki podatków. W trakcie posiedzenia komisji wspólnych rady doszło do interesującej dyskusji pomiędzy radnym Markiem Dralem, a burmistrzem, skarbnikiem i radnymi miasta i gminy.

Spór dotyczył forsowanych przez burmistrza Artura Zycha, nowych wyższych stawek podatku oraz poprawek zgłoszonych przez radnego premiujących tzw. ekologiczne ogrzewanie.

Już jednym z pierwszych pytań radny Marek Dral wywołał małą konsternację, dociekając  zasadność podwyżki.

- Jeżeli jeszcze pół roku temu sytuacja finansowa gminy była bardzo dobra i środków wystarczało na podwyżki, między innymi dla burmistrza! A teraz jest trudna?

W odpowiedzi wyraźnie zdenerwowany burmistrz Zych zażądał od radnego wskazania źródeł finansowania ubytku w budżecie powstałego na skutek pozostawienia podatków na dotychczasowym poziomie. Jak wyjaśniał, sytuacja finansowa gminy nie jest już tak dobra jak była jeszcze pół roku temu, a właściwie to nigdy nie była dobra.
 
 Z kolei Radny Dral próbował ustalić jakie będą skutki finansowe wprowadzenia nowych stawek. O ile podwyżka zwiększy dochody do kasy gminy?
 Niestety skarbnik Maria Gierczyk nie potrafiła oszacować wpływu podwyżki na budżet.
- Nas będzie każda kwota zadowalała mówiła pani Gierczyk

Radny Marek Dral  – Zaproponował zróżnicowanie wysokości stawek podatku w zależności od rodzaju ogrzewania.
Referująca projekt uchwały pani Leoniec kategorycznie stwierdziła, że tego nie można zrobić.
Musimy mieć jednakową stawkę dla powierzchni mieszkalnych - twierdziła!
Mimo zastrzeżeń radnego pani Leoniec nie miała wątpliwości, co do tego, że podatków nie można zróżnicować. Wobec czego Radny zaproponował wprowadzenie ulg dla osób stosujących ogrzewanie nie emitujące zanieczyszczeń.

- Jeżeli stawiamy na ekologię to dobrze byłoby obniżyć stawki podatku dla osób które inwestują w ogrzewanie ekologiczne twierdził.

Kategorycznie propozycji radnego sprzeciwił się burmistrz Artur Zych.
- Co będzie jak wszyscy wprowadzą ogrzewanie ekologiczne?  To co? Pytał -Wszyscy będą mieli obniżone podatki?

Będziemy żyli bardziej ekologicznie  - Ripostował radny

Komisja odbywa się w przeddzień sesji i nie ma czasu, żeby popracować nad poprawkami twierdził  Artur Zych.

Obniżeni podatku dla osób stosujących ogrzewanie ekologiczne nie wpłynie w znaczący sposób na finanse, natomiast zachęci do stosowanie tego typu ogrzewania uważał z kolei Marek Dral.

 Artur Zych – Jaka to będzie zachęta? Czy rzeczywiście będzie to zachęta? Zarzucił radnemu, że na komisji zgłasza wnioski, a teraz trzeba je rozwiązywać! Według burmistrza to radny powinien wskazać jak je rozwiązać!

Marek Dral -  Czy w związku z tym mam zatrudnić pracowników i przynieść do urzędu gotowy projekt? Łącznie z opracowaniem budżetu?  Jeżeli nie mam nawet podstawowych danych? Pytał nawiązując do wypowiedzi pani skarbnik w której nie potrafiła oszacować zwiększonych wpływów do budżetu z tytułu podwyżki podatków.
Mimo to burmistrz kategorycznie sprzeciwiał jakimkolwiek wnioskom radnych bez wskazanie źródeł finansowania.
Radny Dral - To pan ma pracowników od tego, żeby takie rzeczy opracować. Zadaniem radnego jest zgłaszanie dobrych propozycji.

Przewodnicząca Katarzyna Kotłowska – Zarzuciła radnemu zgłoszenie propozycji na komisji, a powinien ją zgłosić kilka miesięcy temu.

 - Ale my teraz rozmaimy o podatkach! Odpowiadał radny. Trzy miesiące temu nikt nie mówił o podnoszeniu podatków!

Radni Miasta i Gminy Wleń przy jednym głosie wstrzymując odrzucili wnioski pana Marka Drala. W pełni podzielając opinie burmistrza Artura Zycha.


Niezwykle szkodliwe substancje powstałe w wyniku spalania paliw stałych w tym śmieci i węgla brunatnego są przyczyną wielu schorzeń . Według mnie walka z tym zjawiskiem powinna przebiega wielotorowo. Również poprzez zachęty finansowe premiujące osoby które już zainwestowały w ogrzewanie ekologiczne.  Aby taki bodziec był efektywny i skuteczny zaproponowałem dla tych osób obniżenie stawek podatku od nieruchomości o połowę. Podobne rozwiązania są stosowane w pobliskim Lwówku Śląskim. Tam z wdrożeniem takich przepisów nie było problemu. We Wleniu moja propozycja rozbiła się o mur niechęci ze strony urzędników, burmistrza  i co przyjmuje z ogromnym zdziwieniem i zażenowaniem radnych miasta i gminy. Tutaj nie ma z kim rozmawiać.

RADNY MIASTA I GMINY WLEŃ MAREK DRAL
WYSŁUCHAJ NAGRANIA Z KOMISJI
ANDRZEJ JAŚKIEWICZ
Komentarze
anonimowy dnia listopada 24 2017 21:58:57
Bo, źle i zbyt nachalnie do tego ów radny podszedł. Wystarczyło dodać na jaki okres czasu podatnik ma być zwolniony z pełnej kwoty. A tu radny chyba forsował dożywotnią ulgę. Jaki samorząd tak strzelił by sobie w stopę?
do anonimowy dnia listopada 24 2017 22:04:22
Samorząd lwówecki drogi panie. Tam bez żadnego problemu zróżnicowano wysokość stawek podatku w zależności od rodzaju ogrzewania. Prawo tego nie zabraniało a budżet się nie zawalił.
Mieszkaniec dnia listopada 24 2017 22:09:12
Tutaj nie ma z kim rozmawiać. Marku my też przestajemy z Tobą rozmawiać. Jakim trzeba być człowiekiem by takie słowa przedstwić
anonimowy dnia listopada 24 2017 22:19:16
Ciekawe, bo nie mogę tej ulgi znaleźć w BIPie lwóweckim. Podaj linka.
oj dnia listopada 24 2017 23:41:18
Ale biedna umysłowa w tym Wleniu. Obniżenie podatków dla osób, które inwestują w bardziej ekologiczne piece moim zdaniem jest jak najbardziej ok. Burmistrz mógłby sobie odpuścić pytania w stylu "co jeśli wszyscy wymienią piece" - jak tak panu brakuje kasy w budżecie to polecam obniżysz sobie diete i radnym. Powiem panu, co bedzie jak wszyscy wymienią piece na ekologiczne - w miejscu w którym żyjemy będzie mniej smogu i przez to czystrze powietrze - i o to powinien dbać burmistrz i rada.
Nina dnia listopada 25 2017 08:31:19
Jedyny radny,który nie boi się mówić głośno! Szkoda,że we Lwowku nie ma takiego! Życzę powodzenia i proszę im się nie dać!
Monija dnia listopada 25 2017 08:33:10
Bardzo dobrze zadane pytania. Szkoda tylko odpowiedzi😭
do anonimowy dnia listopada 25 2017 08:35:36
Wiedzę to ty kolego masz niewielką. po pierwsze stawki podatku uchwalone przez radę można zmienić uchwałą tej że rady. Rada może podatków nie zmieniać, może je obniżyć podwyższyć, lub zupełnie zwolnić mieszkańców z ich płacenia. Obniżki podatków zaproponowane przez Drala działają długofalowo w dłuższej perspektywie czasowej, Żeby to zrozumieć trzeba myśleć strategicznie, mieć jakąś wizję rozwoju tego miasteczka. Ani w urzędzie, ani w radzie takich osób nie widzę. Zych zupełnie sobie nie radzi.

We Lwówku zróżnicowali stawki: ://bip-files.idcom-web.pl/sites/3103/wiadomosci/396750/files/36f25215d5d04ec7939a530dd3fd6652.pdf[
Dlaczego biedny dnia listopada 25 2017 09:40:54
W boleslawcu na wjeździe do miasta jest tablica że tu nie płaci się podatków. W Lwówku mają ulgi a we Wleniu mają smoga ;) moze zrobimy taka reklame na wjezdzie. Male miasto z duzym smokiem i podatkami
Wlenianin dnia listopada 25 2017 09:59:51
Na podwyżkę da Ducha to pieniądze były a teraz to podatki trzeba podnosić. Czy młodzi radni z wlenia też byli za podwyzkami
Wlenianin dnia listopada 25 2017 10:02:29
Łmialo być na podwyżke dla Zycha
heh... dnia listopada 25 2017 11:19:50
Bycie burmistrzem czy radnym w tym miasteczku est "sztuką dla sztuki". Nie popieram żądnej ze stron ale łatwo spostrzec, że tutaj jak i w całym kraju wszystko est albo białe albo czarne! Chodzi tu tylko o stołki. Burmistrzowi się nie dziwię bo wpada mu niezła sumka 13 razy w roku - to się opłaca! Ale radni? Za 600-700 zł chować dumę, honor, własne zdanie, autonomie? Dla te kwoty? Słysząc od większości, że nic się nie da zrobić? To po co tam siedzicie? Nie wiem może prestiż? Tym bardziej mi do śmiechu? Nie trzeba być małomiasteczkowym w tym miejscu zapewniam!
Wlenianin dnia listopada 25 2017 11:33:32
Marek na Burmistrza,ma wizje, pomysly, podejrzewam,ze jakby wygral w naszej gminie bedzie jak w Polkowicach
Wlenianin dnia listopada 25 2017 11:37:05
Obniży podatki,że za nic nie bedzie sie placic( woda ,nieruchomosci), moze za prad tylko bedzie sie placic ale zapewne z upustami duzymi. Pozyska wreszcie srodki unijne,porobi drogi .Juz oddaje na niego glos
Sakwa dnia listopada 25 2017 11:55:39
Ile podatku płaci Plebania i Sanatorium? Na żadnym BiPie tego nie widać. Dlaczego?
krawiec Stefania dnia listopada 25 2017 12:02:54
PANIE BURMISTRZU ;;BARDZO WIERZYÓŁAM,ŻE W CZASIE PANA KADENCJI W NASZEJ GMINIE ZMIENI SIĘ WSZYSTKO NA LEPSZE,NO IIIIIIIIIIIIIIIII POMYLIŁAM SIĘ
Pani Stefanio dnia listopada 25 2017 15:11:56
Podobno w tym roku Świąt Bozego Narodzenia nie bedzie bo wypada nie w ten dzien co zawsze. Czy Pani we wszystko wierzy co pisza portale,nie zastanawiajac sie jaka jest rzeczywistosc. Ze pozyskiwanie srodkow unijnych trwa bardzo dlugo,ze jedni cos chcca drudzy nie i trzeb aznalezc kompromis.Ze Gmina biedna i trzeba o wszystko walczyc.
king dnia listopada 25 2017 15:12:15
Dlaczego nie podniesie się podatków dla osób, które posiadają ziemię rolną, a jej nie uprawiają?
Dlaczego nie opodatkuje się agroturystyk, które są hotelami, bo nie prowadzą działalności rolniczej?
Dlaczego nie ma informacji o obrabowaniu dwóch domów w Bystrzycy?
zawias, dnia listopada 25 2017 16:23:41
Brawo p.radny Marku jedyny,ktory walczy o miasto i gmine Wlen,tak trzymac a bedzie Pan mial poparcie w spoleczenistwie.
Do redaktoraye dnia listopada 25 2017 17:18:11
Jak głosowali radni ? Chce wiedzieć kto był za podniesieniem podatków ? Tak samo jak do tej pory nie ma wiadomości kto był pomysłodawcą podwyżki dla burmistrza i podniesieniem mu pensji. Panie redaktorze gdzie te wiadomości?
do Zawias dnia listopada 25 2017 18:21:46
Wybory pokażą kto walczy i kto co robi dla Gminy,ludzie na szczescie to osądzą glosując na poszczegolnych kandydatów, a nie media
do do Zawias dnia listopada 25 2017 18:39:42
czyżby któryś z radnych co głosował za podwyżkami ? Tak sobie tłumacz
Szanowny panie ... dnia listopada 25 2017 18:47:41
Szanowny panie Dral . Nie znam pana i nie wiem kogo pan reprezentuje . Na pewno nie mieszkancow miasta Wlen . Prawde mowiac nie jestem zainteresowany tym zeby pana poznawac . Sadzac po pana , co tu ukrywac , niezbyt madrych wypowiedziach - pytaniach jest pan mlodym czlowiekiem . Ja mieszkam we Wleniu od urodzenia czyli ohoho a moze i dluzej . Na pewno pewno pan nie wie a wielu ludzi zapomnialo ze kiedys glownym pracodawca dla mieszkancow miasta byly PKP - Polskie Koleje Panstwowe . Pracownicy otrzymywali deputat wegla do ogrzewania mieszkan . Pracownicy Kombinatu AgroSudety mieli mozliwosc zakupu wegla brunatnego z kopalni Turow , bez przydzialu . Kto dzis pamieta co to bylo " AgroSudety " . We Wleniu panie Dral ogrzewalo sie weglem kamiennym i brunatnym , od zawsze , bylo wiecej piecow , piece byly kaflowe . I NIE BYLO SMOGU !!! Przyczyna smogu jest nadmierny rozrost motoryzacji a nie ogrzewanie mieszkan !!! Tak panie Dral kiedys jak ktos mial w domu w centralne ogrzewanie to " byl gosc " to bylo" poltorej goscia" . U nas w domu byla kuchnia weglowa i trzy kaflowe piece . W kuchni palilo sie codziennie w piecach co drugi dzien . I NIE BYLO SMOGU !!! Niech pan szuka ekologii gdzie indziej . Aha jeszcze jedno . Kolejnym dowodem na to jak pan sie na niczym nie zna jest pana twierdzenie "piec centralnego ogrzewania" . Otoz drogi panie nie ma" pieca centralnego ogrzewania" jest" kociol centralnego ogrzewaania" . Piec to prawie kociol . A " prawie " jak powszechnie wiadaomo " robi wielka roznice ". Serdecznie pozdrawiam .
do Szanowny panie dnia listopada 25 2017 19:33:20
Co pan za głupoty opowiada? Smog przez samochody. Gdyby jeszcze we Wleniu palono węglem byłoby ok, ale sądząc po smrodzie, jestem w stanie stwierdzić, że sporo mieszkańców Wlenia pali "czymkolwiek". A promowanie ekologii zawsze ma sens.
Smok dnia listopada 25 2017 20:08:56
Do szanowny panie ...
To żeś pojechał z tym smogiem. Mam w archiwum zdjęcia z lat po 1960 ... od zawsze. Już przy pierwszych chłodach dolina nad Wleniem była zaciągnięta gęstym dymem. Latem płonęły badziewia na ogródkach. Od Bobru cuchnęło takim smrodem, że nie dało się oddychać. Najczyściej było po uruchomieniu kotłowni olejowych. We wszystkich budynkach wokół rynku należy wymusić podłączenie do sieci miejskiej, tak robi się w cywilizowanym świecie. Tutaj każdy sobie rzepkę skrobie. Tych kilka samochodów we Wleniu nie ma znaczenia. Opowiadasz bzdury. Pamiętasz, jak z ratusza dymiły 2 wielkie kominy?
Podatek za metraż, za samochód, za cukier, chleb, wodę, taca itd. Kto płaci za tych wszystkich nierobów i czyim kosztem to się odbywa? Państwo? Nie, tylko ci, co całe życie są za uczciwą pracę zmuszani do płacenia harczu wszelkiego rodzaju mafiom. Oczywiście, podatnik i sponsor mimo woli musi łyknąć wszystko. Bolszewia ponownie rozlała się nad Doliną Bobru i nie tylko. Ponoć budżet państwa jest tak doskonały oraz przy najniższym poziomie bezrobocia nie powinno być problemu z uzupełnieniem budżetu tak bidnej gminy. Wystarczy klęknąć przed naczelnikiem i kasa popłynie. Co będzie, gdy podatnicy i sponsorzy przestaną płacić i spłyną w siną dal?
Antoni ktory rozpieprzyl polski wywiad a teraz arm dnia listopada 25 2017 20:51:35
Jaki smog.Gdzie we Wleniu.Wytumaczcie mi jak z palacego plastiku moze wytworzyc sie smog.Toz to brednie sa.Przeciez gdyby byl smog to sanatorium nie zapraszaloby kuracjuszy.To nieprawda ze wjezdzajac od Bystrzycy w czasie zachodu slonca widac smog to nie smog to zwyczajna luna.Luna ktora bije o wszystkich mieszkancow ktorzy sa rzyczliwi pomagaja sobie nie obgaduja sie i zyja w idealnej harmonii.To jest miejsce z ktorego bije pozytywna energia.To taka nasza Dolina Krzemowa.Lydzie cieszcie sie bo mamy aniola na tronie.To on wbijal do glow fizyke i chemie.Dzieki temu ze kilka miesiecy temu znalazl sposob na spalanie plastiku i wszystkich innych smieci lacznie z lachmanami ze strazy miejskiej mamy ciepelko w kazdym domku i swiezitkie piwietrza.Rewolucja industrialna powolutku dociera do kazdego zakadka miasta.Aktualnie prowadzimy prace na ulicy waskiej ktorej nazwa zostanie wkrotce zmieniona na ulice szeroka.Drodzy Panstwo dzwonil Pan posel Suski bo bardzo chcialby kandydowac na wodza naszej doliny.Posel Suski wciaz szuka carycy i chba wyweszyl jakas u nas.Obecy wodz oprocz ekologiczych piecow na plastik zafundowal nam muzyczny relaks w samo poludnie.Moi kochani wszyscy i tak na zazdroszcza.Niemcy pukaja sie w glowe po co panele wiatraki no po co przeciez za miedza maja kosmiczna technologie.Pozwolmy aby nasz noblista wyprowadzal na prosta takze inne spoleczenstwa.Jest tyle miejscowosci ktore potrzebuja wizjonera Londyn Sydney Los Angeles kraje arabskie juz zapiwiedzialy ze rezygnuja z wydobycia ropy beda produkowac plastic.Nawet nasze JSW i KGHM dzieki lini kredytowej od PKOBP maja zamiar zbudowac ogromy piec oparty o technologie ZyZy ktory bedzie spalal wszystkie europejskie odpadki a na wyprodukowane cieplo minister Waszczykowski dzis wlasnie w Moskwie z Lawrowem podpisuja 10000 letni kontrakt.Dodstkowo Rosja zobowiazuje sie ze ma w d...caly swiat i wrak nam jednak odda...Konczac drodzy Panstwo smogu we wleniu nie ma na ulicach jest czysto wszystkie budynki sa odnowione jest darmowa woda scieki elektdycznosc telefon szkola nawet kosciol jest darmowy.Wiec czego sie czepiacie.Wie wiem slyszalem straznicy miasta bardzo prosimy jezeli juz musicie spac w czadie sluzby w superszybkich radjowozach to przynajmniej nie chrabcie...Pozdrowienia dla calej rady czasy sie zmieniaja a twarze pozostaja te same.A i jak macie takie glupoty w oswiadczeniach majatkowych pisac to lepiej namalujcie tam szlaczek albo zrobcie z tego jointa albo tego drugiego lepiej nie bo jeszcze zrobiloby sie normalnie...
Do Szanowny Panie. dnia listopada 25 2017 21:31:10
Uwazam,ze poszadl Pan po bandzie.Po pierwsze,prosze porownac gatunek wegla,jakim sie palilo w latach 50-60 ubieglego wieku,a weglem z dnia dzisiejszego.W tamtym czasie wegiel;kolejowy;wypalal sie calkowicie w piecach,dajac minimalny popiol,a dzisiejszy jest najgorszym sortem,rzuci Pan szufelke do pieca a wyimje trzy niespalonego calkowicie wegla.To jest jedna z przyczyn powstawania smogu.Jak Pan twierdzi,zyje juz troszke na tym swiecie,przypominil sobie,jak wowczas wygladal wegiel tzw,deputatu kolejowego,a jak dzisiaj.
ONO dnia listopada 26 2017 07:47:32
Ponawiam pytanie sakwy-ile podatku płaci kościół i sanatorium???
To ja - " Szanowny panie " dnia listopada 26 2017 09:18:02
Zwracam sie do wszystkich ktorzy raczyli w niezbyt kulturalny sposob skomentowac moj wpis . Jak ktos nie ma argumentow w dyskusji to zaczyna wyzywac . Podobnie jak niejaki pan Dral . Nie bede przytaczal faktow , szkoda czasu . Spytam tylko gdzie sprzedaja taki wegiel z ktorego wyjmuje sie trzy szufelki niespalonego wegla po wrzuceniu jednej ? Samochody . Kiedys posiadaczy aut we Wleniu mozna bylo policzyc na palcach " jednej reki " . Dzisiaj trudno znalesc rodzine w ktorej jest jeden samochod . Na wlasne oczy widze jak mieszkancy ulicy Jana Pawla II na zakupy na rynek jada samochodem . Kiedys z Osiedla Poludniowego chodzili na piechote lub jechali rowerem . Czlowiek pojawil sie na Ziemi okolo 200 000 lat temu , i mniej wiecej wtedy zaczal ogrzewac swoje " lokum " , troche pozniej . Minal jakis czas zanim opanowal ogien . I NIE BYLO SMOGU !!! Przyczyna smogu w orzewaniu mieszkan to jest taka sama " bujda na resorach " jak dziura ozonowa , ocieplenie klimatu czy ostatnio zmiany klimatyczne . Dwa pytania . Co to byla " dziura ozonowa " kto pamieta ? Przypomne tylko ze miala to byc przyczyna wyginiecia rodzaju ludzkiego . Pytanie drugie . Jakie jest tempo i ewentualne skutki tzw. zmian klimatycznych .
olo dnia listopada 26 2017 09:28:38
Panowie redaktorzy pracują na wygraną Marcina F. już w pierwszej turze.
do olo dnia listopada 26 2017 09:49:47
na wygraną Marcina F. to pracuje sam główny zainteresowany. jeżeli na tej niepotrzebnej dla zainteresowanego wojnie z mediami ktoś traci to tylko i wyłącznie on.
Do Szanowny Panie. dnia listopada 26 2017 15:00:07
Nie zrobie kryptoreklamy dla firm posredniczacych w sprzedazy wegla z kopaln,gorszego gatunku,ktory sie zle spala i w dodatku rosnie.Jak Pan twierdzi w rodzinnym domu palilo sie weglem w kilku piecach,zdziwla mnie fakt,ze przez ten czas nie zauwazyl Pan takiej roznicy w gatunkach wegla.Jezeli ma Pan znajomych,ktorzy w minionych latach pracowali na PKP a w szczegolnosci jezdzili na parowozie,dowiedz sie Pan,jakie byly roznice w paleniu sie wegla pierwszego sortu{orzech]a mulu weglowego pod kotlem,moze wowczas spojrzy Pan na ten problem z innej strony.
mirra do Szanowny Panie dnia listopada 26 2017 16:57:47
Niestety, w naszym kraju nie obowiązują obecnie normy jakości węgla, ani normy emisyjne urządzeń grzewczych. Warto dodać, że takie normy są standardem w większości państw Unii Europejskiej. W rezultacie w polskich domach można palić najgorszej jakości paliwem w prymitywnych urządzeniach, co skutkuje ogromną emisją wymienionych wyżej zanieczyszczeń.

Udział najgorszych gatunków węgla w rynku detalicznym szacuje się na ok. 10% (masowo), ale to właśnie te niecałe 10% generuje bardzo znaczną część niskiej emisji.
(ze strony polskialarmsmogowy)
mieszkaniec dnia listopada 27 2017 08:15:10
a jak ktoś ma dom,we Wleniu i w domu piece,a mieszka w jeleniej gorze i nie pali wcale,to też będzie miał niższy podatek,od tej nieruchomości?
do mieszkaniec dnia listopada 27 2017 08:57:14
zaoszczędzi na opale
WSZYSTKO JASNE dnia listopada 27 2017 09:17:34
DRAL idzie na Burmistrza w przyszłym roku Jaśkiewicz na zastępce.
:)
Smok dnia listopada 27 2017 11:30:39
Szanowny panie, tutaj nie chodzi o zmiany klimatyczne, tylko o podwyżkę podatku i skasowania pracujących na wszelkiego rodzaju wyciągaczy kasy. Najgorszym punktem jest trucie samych siebie. Największe zanieczyszczenia powodują wulkany, następnie wielkie korporacje przemysłowe i spalanie byle czego w paleniskach. Oj, pyskacze i szczekacze rozwinęli znowu temat. Wyborcy wybrańców oczadzieli.
KTOŚ CIEKAWSKI dnia listopada 27 2017 11:54:49
CZY W PARKU KRAJOBRAZOWYM I REZERWACIE PRZYRODY MOŻNA KUPOWAC OPAŁ NIEECOLOGICZNY???WĘGIEL DRZEWNY???WYDAJE MI SIE ŻE BYŁ ZAKAZ SPALANIA WEGLA DRZEWNEGO..KTOŚ KTO NIE MIESZKA WE WLENIU I NIE WĄCHA SMRODU MUSI MIEC WYŻSZĄ PŁACE NA DOJAZDY I DODATEK ZA SZKODLIWOŚC PRACY W STREFIE...NOTA BENE, MAMY ZAMEK I NIE MAMY SMOKA..SORY MAM DYSLEKSJĘ..BIEDNA GMINA I RADNI ZAMULENI I NIEDOTLENIENI...PANIE DRAL,CO PAN WĄCHA ,GRATULUJĘ LOGICZNEGO MYŚLENIA A NA NASTĘPNEJ SESJI RADNYCH I RESZTĘ WŁODARZY ZAOPATRZYC W BUTLE TLENOWE..
bb dnia listopada 28 2017 10:55:31
Panowie, dajcie spokój. Nie ma już JOW w gminach. Żeby startować w wyborach na burmistrza należy sobie partię najpierw założyć.
jaja... dnia grudnia 01 2017 23:07:00
Moja małżonka zdecydowała sie na zmianę ogrzewania i co? za przeproszeniem g.....o. W tej gminie faworyzuje się jakieś fotowoltaniczne bzdury bo gmina ma w tym swój dil....
----ona dnia grudnia 16 2017 21:00:05
a skadwziasc przepraszam pieniadze na ogrzewanie piecem ekologicznym w tym kraju ,gdzie na to zapracowac /czy z najnizszej krajowej mozna jesli tak to jak moze ktos to wie bo ja nie
Dodaj komentarz
Nick:3 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Bieg główny
Bieg główny
XIX Memoriał Uliczny - Bieg główny


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16936104 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.