wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
KOLEJNE ZGŁOSZENIE MIESZKAŃCÓW O DZIKIM WYSYPISKU NA TERENIE WLENIA.
MiejskiePo raz kolejny mieszkańcy Wlenia proszą o interwencję w sprawie dzikich wysypisk.

 Co najmniej od kilkunastu dni nad Bobrem w pobliżu obwodnicy leżą worki ze śmieciami. Niestety jest to już kolejne zgłoszenie w takiej sprawie. O wszystkich poprzednich informowaliśmy Gminę.

Można zadać pytanie. Dlaczego śmieci zamiast do pojemników ciągle trafiają na dzikie wysypiska?
Składa się na to kilka przyczyn. Z jednej strony rośnie świadomość społeczeństwa i coraz częściej brak przyzwolenia na takie praktyki, z drugiej jednak strony reakcja urzędu na zgłoszenia jest powolna, wręcz ślamazarna.
 
 Zamiast reagować i natychmiast usuwać zalegające odpady, tygodniami trwa ustalanie właściciela terenu, a po tym kolejne tygodnie, a czasem miesiące upływają zanim śmieci zostaną posprzątane. Wystarczy przypomnieć sprawę wysypiska w Marczowie, gdzie od momentu publikacji i zgłoszenia do posprzątania zalegający las odpadów upłynął niemal rok.

Oddzielna sprawa to odpowiedzialność  za zaśmiecanie środowiska. Jak niesie wieść gminna w Marczowie ustalono sprawcę i wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, ukarano go zaledwie  pięćdziesięciu złotowym mandatem, mimo, że koszty uporządkowania terenu wyniosły kilka tysięcy złotych. Co więcej, jak niesie wieść nie wystąpiono o  zwrot poniesionych na wywiezienie  odpadów nakładów!

Nie wiem, i nie wnikam czy są to informacje prawdziwe czy też nie. Wiele osób potraktuje je jednak jako swoiste przyzwolenie na niezgodne z prawem praktyki, tym bardziej, że przykład do takiego postępowania dają sami pracownicy gminy, którzy przez lata palili odpady na terenie miasta lub wywozili je do lasu.

Nowa ustawa o gospodarowaniu odpadami miała w założeniach między innymi zapobiegać powstawaniu dzikich wysypisk. Niestety w Gminie Wleń w tej sprawie nastąpił znaczny regres. Odpady, gruz coraz częściej zamiast do pojemników trafiają do lasów i na pobocza dróg, a działań aby ten tren odwrócić jakoś nie widać.


ODPOWIEDZ BURMISTRZA NA JEDNĄ Z POPRZEDNICH INTERWENCJI. W GMINIE WLEŃ UPRZĄTNIĘCIE KILKU WORKÓW ŚMIECI MOŻE TRWAĆ NAWET KILKA MIESIĘCY
NAWET TAK NIEWIELKA ILOŚĆ GRUZU ZAMIAST DO POJEMNIKA TRAFIŁA NA POBOCZE DROGI W KIERUNKU OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW.

KOLEJNA INTERWENCJA W SPRAWIE DZIKIEGO WYSYPISKA. WORKI ZE ŚMIECIAMI LEŻĄ KILKADZIESIĄT METRÓW OD OBWODNICY, NIEMAL NA SAMYM BRZEGU BOBRU. JEST TO MIEJSCE CZĘSTO ODWIEDZANE PRZEZ WĘDKARZY.


A.JAŚKIEWICZ


Komentarze
cichy dnia października 25 2017 22:11:39
twż leżą worki jak sie jedzie na bystrzyce po lewej stronie
.99 dnia października 25 2017 22:23:33
Jeżeli jest to prawda ,że ukarano osobę w Marczowie za wywiezienie śmieci 50 zł mandatem to chyba ktoś tutaj postradał zmysły!
Panie burmistrzu kto był odpowiedzialny za prowadzenie tej sprawy???? W takim razie proszę się nie dziwić,że we Wleniu na każdym rogu zalegają worki ze śmieciami bo za 50 dych to chętnie wywiozę śmieci pod drzwi urzędu.
Don dnia października 26 2017 08:50:47
Brawa dla tego kto wystawia pewnie po znajomości za coś takiego mandat 50 zł jestem za tym by w końcu skoczyć z tym i ukarać najpierw osobę wystawiając takie śmieszne mandaty
Łupki dnia października 26 2017 12:12:54
Zgadzam się wyrzucać będą do czasu kiedy bedą takie mandaty 50 zł kara odrazu powinna być od 500 zł . pewnie mandat wypisał Strażnik Miejski z Wlenia
easy dnia października 27 2017 12:22:39
Utrtmujcie karę za nielegalne wywalanie śmieci na poziomie 50 zł to sam przestanę segregować śmieci i płacić uczciwie comiesiącza ich wywóz.
Poczekam aż się uzbiera pełna przyczepa co zajmie mi ok 3 miesięcy i wywalę je pod ratuszem ( jawnie uśmiechając się do kamery miejskiej, bo i tak będę ok 100zł do przodu.
Może da to komuś do myślenia.
krawiec Stefania dnia października 27 2017 20:08:53
sprawca powinien pokryć koszta związane z uporządkowaniem terenu i zapłacić grzywnę.Pobłażanie to pozwalanie na zaśmiecanie;
Łupki dnia października 28 2017 11:48:23
Brawa dla władzy a zwłaszcza za zatrudnienie Strażnika Miejskiego i jego mandaty 50 zł bo pewnie konsekwencji i tak nikt za takie małe kary nie będzie
MARCZOW dnia października 28 2017 16:34:35
mandat 50 zl byl wystawiony przez straznika z polecenia BRUDMISTRZA
Don dnia października 30 2017 06:28:29
I panom możemy podzienkować brawa dla Burmistrza i jego podanego sługi
Dodaj komentarz
Nick:1 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaWKS - BOBRY


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932705 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.