wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Dzień Patrona Zespołu Szkół we Wleniu
Miejskie
W niedzielę 15 października 2017 roku już po raz 14. dzieci, młodzież, ich rodzice i nauczyciele z Zespołu Szkół we Wleniu świętowali dzień patrona szkoły – Świętej Jadwigi Śląskiej.

W 2003 roku Święta Jadwiga Śląska została wybrana na patronkę ZS we Wleniu, trzy lata później z inicjatywy grona pedagogicznego powstała ścieżka dydaktyczna. Jej oficjalne otwarcie miało miejsce 1-go października 2006 roku. Na ok. 2 kilometrowej trasie znajduje się 6 piaskowcowych kamieniami z tablicami przypominającymi żywot Świętej Jadwigi.

Od dnia powstania ścieżki w niedzielę (około 16-go października, dnia wspomnienia świętej) uczniowie wraz z rodzicami i pedagogami przemierzają trasę z wleńskiej szkoły do małego kościółka położonego u stóp wleńskiego zamku, którego patronką jest również Św. Jadwiga, gdzie modlą się w intencji świętej. Po drodze zatrzymują się przy głazach, przypominają jej życie, jej uczynki, jej pobyty we wleńskim zamku i legendy o jej spacerach do Wlenia.
Dziś już tradycyjnie uczniowie wleńskiej szkoły w barwnych strojach z epoki wyruszyli śladami świętej. Dzień Patrona szkoły zakończył festyn przygotowany przez Radę Rodziców.
Na placu przed szkołą był grill, kiełbaski, pierogi i ciasto. Wśród licznych atrakcji nie mogło zabraknąć występów uczniów i zawodów sportowych. Punktem kulminacyjnym festynu był pokaz strażacki.

Na marginesie warto przypomnieć, iż od ponad roku trwa proces ustanowienia Świętej Jadwigi patronką Wlenia. Za nami już pierwsze kroki w postaci przyjęcia przez Radę Miejską Gminy Wleń uchwały oraz przesłaniu przez biskupa stosownych dokumentów do Watykanu. Najprawdopodobniej do końca bieżącego roku poznamy decyzję Watykanu.

lwoweckie.info

Komentarze
krawiec Stefania dnia października 16 2017 14:30:20
MIŁO POPATRZEĆ,GRATULACJE DLA TYCH CO PRACOWALI NAD ZORGANIZOWANIEM TEGO WIDOWISKKA
Dodaj komentarz
Nick:3 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Jubileusz - rynek sobota
Jubileusz - rynek sobota
Jubileusz - rynek sobota


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932445 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.