wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
ODPOWIEDZ BURMISTRZA W SPRAWIE SPARTACZONEJ NAWIERZCHNI PLACU PRZY ULICY OGRODOWEJ.
Miejskie
W swoim piśmie prosiłem o szybką i rzeczową odpowiedz. Z przykrością muszę stwierdzić, że odpowiedz nie była ani szybka, ani w mojej ocenie rzeczowa. Wyjaśnienia burmistrza początkowo zamierzałem opublikować bez  żadnego komentarza. Jednak  arogancja i lekceważenie ze strony władz nie pozostawiły mi wyboru.

1. Kto zlecił wykonanie drogi pracownikom gminy?

Odpowiedz A. Zych: -   Burmistrz

Komentarz

Teraz przynajmniej wiemy kto zlecił wykonanie prac które trwają prawie pół roku i których końca nie widać.

2. Czy osoby wykonujące prace posiadały odpowiednie kwalifikacje do wykonania tego typu robót oraz niezbędny sprzęt.

Odpowiedz A. Zych:  Osoby wykonujące posiadały odpowiednie umiejętności.

Komentarz

Okazuje się, że osoby wykonujące tą krzywą nawierzchnię placu w opinii Zycha posiadały odpowiednie umiejętności. Jak rozumiem żadnych kwalifikacji zawodowych nie miały, co w sposób oczywisty tłumaczy taki wygląd bruku.

3. Kto nadzorował wykonanie prac z Urzędu Miasta i Gminy?
Odpowiedz A. Zych: - Prace były nadzorowane przez pana Krzysztofa Juchy.

Komentarz
Rozumiem, że pracownik urzędu wskazany przez pana ma niezbędne uprawnienia i doświadczenie zawodowe w zakresie budownictwa drogowego? Chociaż patrząc na wygląd bruku ułożonego pod jego nadzorem przychylę się do pana opinii, ta osoba posiada jedynie umiejętności, bo kwalifikacji to na pewno nie ma żadnych. Tutaj jednak pełną odpowiedzialność ponosi urzędnik który zlecił nadzór nad robotami pracownikowi bez żadnych uprawnień budowlanych.

4. Czy kolejne etapy prac były odbierane przez osobę nadzorującą?

Odpowiedz A. Zych: - Wykonywane prace nie były etapowane.

Komentarz
Przykro mi, ale o co panu chodzi? Pytałem czy ktoś odbierał poszczególne etapy robót. Wykonanie i zagęszczenie podbudowy, ułożenie kanalizacji burzowej itd

5. Jeżeli kolejne etapy prac były odbierane, proszę o udostępnienie kopii protokołów lub kopii innych dokumentów potwierdzających prawidłowość wykonanych prac.
 Odpowiedz A. Zych: Prace nie były i nie zostały odebrane.

Komentarz

Jeżeli pracownik urzędu wykonywał prace i jednocześnie sam siebie nadzorował, to jak te prace sam od siebie mógł odbierać? Wytłumaczenie proste i logiczne. Jak u Barei.

6. Jakie działania oraz w jakim terminie zamierza pan podjąć w celu doprowadzenia nawierzchni drogi do stanu odpowiadającego obowiązującym normom jakościowym dla tego typu nawierzchni.

Odpowiedz A. Zych: - Wykonane zostały prace przełożenia nawierzchni z kostki betonowej na terenie części działki nr141/19 w obrębie 0002 miasta Wlenia.


 


Plac po ułożeniu kostkiPlac po przełożeniu kostki

Komentarz
Ekipa nie posiadająca żadnych kwalifikacji zawodowych, która układała kostkę przez trzy miesiące,   w celu doprowadzenia nawierzchni drogi do stanu odpowiadającego obowiązującym normom jakościowym, tą kostkę rozebrała i ponownie położyła zmieniając kierunek ułożenia! Na tyle pozwoliły jej umiejętności, bo na poprawne ułożenie nawierzchni już nie.

8. Kiedy zostaną uprzątnięte płyty zalegające trawnik. Należy zwrócić uwagę, że niezabezpieczone płyty stanowią bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia bawiących się w pobliżu dzieci.
9. Kiedy zostanie uprzątnięta nieoznakowana płyta betonowa leżąca na drodze gminnej. Niezabezpieczona i nieoznakowana płyta stwarza bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia i życia mieszkańców ze względu na odbywający się po tej drodze ruch pojazdów samochodowych. Stanowi również utrudnienie w dotarciu do posesji nr 22 – 28 przez pojazdy ratownictwa medycznego oraz pożarniczego.

Odpowiedz A. Zych: Zostaną uprzątnięte w następnym tygodniu przez firmę posiadającą odpowiedni sprzęt.

Komentarz

Nooo, jestem pod wrażeniem. Płyty po prawie pół roku zalegania na trawniku i ulicy zostaną usunięte! I to przez firmę posiadającą odpowiedni sprzęt! Bo już myślałem, że zostaną wywiezione „metodą gospodarczą” – taczkami.


W swoich wypowiedziach nie chciałem urazić pracowników Urzędu Gminy. Oni po prostu starają się jak najlepiej wykonać zlecone przez burmistrza prace, nie posiadając niezbędnych kwalifikacji, wiedzy, doświadczenia i sprzętu. Za każdym razem kończy się to katastrofą. Wystarczy spojrzeć  na krzywe chodniki na Wojska Polskiego,  prawie trzydziesto - centymetrowej wysokości krawężniki na ulicy Kościuszki. Teraz te same osoby na zlecenie urzędu próbują „metodą gospodarczą” ułożyć kostkę przed ośrodkiem zdrowia. Poza Zychem chyba już nikt nie wierzy, że to się może udać. Szkoda tylko, że przez takie działania Wleń zamienia się w skansen brzydoty i bylejakości.

 W Marczowie mieszkańcy w trosce o swoje życie i zdrowie zgłosili sprawę remontu mostku nad potokiem do nadzoru budowlanego. Pan Burmistrz był niepocieszony, czemu dał wyraz na sesji. Zapewniał przy tym, że gmina była gotowa do remontu metodą gospodarczą. "Niestety teraz będziemy musieli zrobić projekt" (…) "No niestety takie absurdalne rzeczy się dzieją" - mówił wyraźnie zmartwiony .    Ja jednak myślę, że w Marczowie  chyba nie dowierzają w umiejętności pracowników gminy w zakresie budowy dróg i mostów.


Pismo które skierowałem do burmistrza w sprawie
przebudowy drogi.
Odpowiedz A. Zycha
ANDRZEJ JAŚKIEWICZ

Komentarze
pp dnia września 04 2017 21:03:32
Czym zawodowo zajmuje się pan A.Jaśkiewicz?
ASD dnia września 04 2017 21:07:47
Zdaje się, że od jakichś trzydziestu kilku lat budownictwem
powrót Stagnacji dnia września 04 2017 21:08:27
Ta wypowiedź to kpina w czystej postaci. "Umiejętności" to słowo wiele znaczy lecz w tym przypadku burmistrz powinien skonsultować czy zawarte słowa w adresowanym piśmie są właściwe.
Powiedziałbym inaczej Ci ,którzy zdecydowali się na tego typu pracę nie do końca znają pewne zasady sztuki budowlanej/drogowej a szkoda. Natomiast Ci którzy wpadli na pomysł aby te osoby tą pracę wykonały to w mojej ocenie "NIE MAJĄ ZIELONEGO POJĘCIA LUB SĄ ODERWANI OD ŻECZYWISTOŚCI".
Nie oczekuje już wielkich zmian i poprawy jakości jakiejkolwiek wykonywanej pracy przez tę czy inną ekipę tworzoną przez urząd no chyba, że zostanie poproszona firma która ułożyła kostkę przy blokach na J.P II
A więc kto ma ukryte UMIEJĘTNOŚCI czym prędzej do urzędu a nóż będzie COŚ do ro...y oczywiście bez nadzoru i odbioru..........
zgadzam się dnia września 04 2017 21:31:09
zgadzam się z przedmówcą. Zupełna kpina! Bez nadzoru, bez odbiorów KOMPLETNY BARDAK
ktoś_nowy dnia września 04 2017 21:51:33
No ale kto nie przeczyta pisma to nie doczyta uzasadnienia że wiele gmin tak robi. Ale tego pan Redaktor nie doda no bo to też ludzie mogliby przeczytać i byłyby nici z kolejnych teorii... A tak na marginesie skoro Pan Jaśkiewicz jest budowlańcem to dlaczego nie prowadzi żadnej firmy budowlanej? Sam mógł się zaoferować że zrobi to lepiej i po problemie byłoby :)
do ktoś nowy dnia września 04 2017 22:00:01
Wiele gmin tak robi.... Dużo jeżdżę po Polsce ale takiej fuszery to nigdzie nie widziałem. No chyba, że ty wiesz gdzie taki cyrk odstawiają.
heheh dnia września 04 2017 22:01:43
To nie jaśkiewicz robi tylko Zych do niego się przypierda>lajcie
wlenianin dnia września 04 2017 22:05:59
Jestem zszokowany, że jeszcze ktoś broni tego co zrobiono na tej drodze. Brak środków? na podwyżki dla burmistrza wystarczyło.
!!!!! dnia września 04 2017 22:16:34
Odpowiedzi zycha to żenada.
obcy dnia września 04 2017 22:42:00
Nie wstyd wam, że się na takie coś godzicie? I jeszcze obrońcy tego dziadostwa się znajdują.
gosc dnia września 05 2017 07:28:09
a p.jucha ma uprawnienia do nadzorowania jakichkolwiek robót budowlanych?
STOP STAGNACJI dnia września 05 2017 08:08:17
Dla mnie to totalna kompromitacja urzędu. Zych obnażył swoje umiejętności. Dobrze że w marczowie ludzie zgłosili sprawę bo mostek w takim systemie mógłby nie długo postać
Czy ktoś wie? dnia września 05 2017 09:25:43
Nie znam sprawy mostku w Marczowie, ale czy przypadkiem remont tego typu konstrukcji nie wymaga pozwolenia na budowę, a co za tym idzie zrobienie projektu? Bez tego wykonanie remontu jest chyba samowolą budowlaną, za co są wysokie kary. Więc w jaki sposób Zych chciał to zrobić "metodą gospodarczą"? Absurd! PS. Nie jestem biegły w przepisach, dlatego pytam.
kasjer dnia września 05 2017 10:41:31
Fajne słowo to około 7500zł brutto w urzędowym piśmie.
Czyli jako laik mogę domniemać ,że burmistrz nie zna dokładnej kwoty. Paranoja i żenada. W takim razie mam pytanie czy jest w stanie pełnić obecne stanowisko??? bo może się okazać, że jak będzie większa inwestycja to zaokrąglenia mogą być w setkach tysięcy złotych albo i milionach zł. i co wtedy????
do kasjer dnia września 05 2017 11:33:25
Warto również zwrócić uwagę na to, że burmistrz w odpowiedzi podał tylko koszt materiału. A gdzie koszt robocizny? Charytatywnie to było robione czy może kwota za duża i strach sie przyznać, bo są dalekie od cen rynkowych? Dość wymijające te odpowiedzi naszego włodarza...
pytanko dnia września 05 2017 12:28:46
Jeśli by ktoś mógł mi podpowiedzieć kim jest ten Pan wymieniony w piśmie adresowanym do redaktora portalu: pkt 3 "Krzysztofa Juchy"
Nie ma na wykazie w urzędzie takiego pracownika?
pecet dnia września 05 2017 17:17:22
Wleninfo 1:0 Urząd Miasta
;)
Solejuk dnia września 05 2017 17:19:51
To nawet u nas w Wilkowyjach takiego kina nie było :)
PIS dnia września 05 2017 21:17:53
teoretyczna gmina - teoretyczny burmistrz
pecet dnia września 05 2017 21:18:20
Hahaha Wójt Kozioł przy Naszym wymięka:)
HEHE dnia września 05 2017 21:30:52
Kozioł - niezła ksywka
Solejuk dnia września 06 2017 18:43:00
Potrzebna wam Lucy Wilska :) Powodzenia
pecet dnia września 06 2017 19:12:28
A gdzie Michałowa? :)
Pietrek dnia września 06 2017 20:12:25
Wystarczy że mamy jednego "Czerepacha" i jedną "Lodzię".........
pecet dnia września 07 2017 09:11:25
No i Fabian Duda u boku Wójta :)
Solejuk dnia września 07 2017 10:07:27
Fabian jak Fabian ale gdzie Stasiek??? Bo tam chociaż winko przed sklepem na ławeczce można wypić a i proboszcz inny modlący się, tylko oświata i PKS bez zmian 🤧
pinokio dnia września 07 2017 10:51:37
....a ja odnoszę wrażenie ,że te komentarze pisze jedna osoba....pozwolę sobie zatrzymać to dla siebie. Ale powiem jedno : w życiu nie widziałem tyle jadu w ludziach......podejrzewam,że tu nie chodzi o dobro miasteczka ale
walkę o wygodny stołek burmistrza . Najlepiej jest obrzydzić ludziom kontrkandydata...i bardzo proszę nie ***ć mojego komentarza ...znam ścieżkę prawną i będę wiedział co z tym zrobić
pinokio dnia września 07 2017 10:53:06
nie ***ć *
pinokio dnia września 07 2017 10:54:39
ok......widzę cenzurę :) w takim razie :
MAM NADZIEJĘ ZE MÓJ KOMENTARZ NIE ZNIKNIE
koleś dnia września 07 2017 13:16:46
A ja sie ciesze, że są tacy ludzie. Może i p. Jaśkiewicz ma w tym wszystkim interes, ale przy okazji pokazuje jak nieudolny jest obecny urząd. Czuję, że te "metody gospodarcze" o których pisze burmistrz będą nas kosztować więcej niż wynajęcie fachowców - kostka dwa razy przełożona, a i tak nie jest tak jak powinno. Może jeszcze ktoś mi powie, że drugi raz przekładano kostkę "za darmo" w ramach gwarancji? Może dowiemy się w końcu ile kosztowała ta cala inwestycja i ile jeszcze będzie kosztować (bo jak sie domyślam taki super burmistrz i pan nadzorujący z urzędu nie posostawi jej w takim stanie?)?
Do Pinokio dnia września 07 2017 13:26:10
Pinokio kto tak spieprzył ta drogę? Deal albo Jasiewicz? Nie za to co tam narobiono odpowiada Zych. Jeżeli masz odrobinę przyzwoitości to odnieś się do tej spierdolone* roboty. A jeżeli znasz ścieżki prawne to zgłoś do prokuratury niegospodarność
*** dnia września 07 2017 14:11:08
Tak czy siak mamy burmistrza teoretyka znającego się na wszystkim grunt to dobra samoocena a tej temu panu nie brakuje.
Pecet dnia września 07 2017 19:16:27
Już niebawem wybory to i wójta wymienimy :)
Do pinokio dnia września 07 2017 21:33:12
a co boisz sie utraty wygodnego stołeczka?
Dodaj komentarz
Nick:3 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaXVI Memoriał Uliczny im. Michała Fludra


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16938049 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.