wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
WÓR Z AZBESTEM W POBLIŻU OGRODÓW DZIAŁKOWYCH! AKTUALIZACJA
Miejskie
W czwartek (24 sierpnia) w godzinach po południowych na parkingu przy ulicy Zarzecze  naprzeciwko starej winiarni pojawił się wielki biały wór, tak zwany „big bag” z napisem sugerującym, że we środku jest azbest.  Po sprawdzeniu okazało się, że wewnątrz zapakowane w worki foliowe znajdują się połamane płyty dachowe, prawdopodobnie eternitowe. Niestety nikt z okolicznych mieszkańców nie widział, kto i dokładnie kiedy pozostawił w tym miejscu odpady. Mimo, że sprawa została zgłoszona organom porządkowym w opinii zgłaszających do dzisiaj nikt nie podjął interwencji.
Niestety to nie pierwsza tego typu sprawa na terenie gminy, Wystarczy przypomnieć odpady wywożone przez pracowników  UMiG  do lasu, trawę której zwały trafiły na pobocze drogi w kierunku Bystrzycy czy funkcjonujące przez wiele lat dzikie wysypisko w Marczowie w sprawie którego interweniowaliśmy w sierpniu 2016 . W tym wypadku na uprzątnięcie śmieci trzeba było czekać aż rok. Tyle czasu zajęło ustalenie kto jest właścicielem terenu  i kto jest odpowiedzialny za posprzątanie odpadów.

Mam nadzieję, że tym razem nie będziemy czekali tak długo i burmistrz natychmiast zmobilizuje podległe sobie służby, tak aby jak najszybciej zajęły się tym nie cierpiącym zwłoki problemem.

AKTUALIZACJA

Sprawa tajemniczego wora z azbestem na Zarzeczu wyjaśniła się. Już dzisiaj rano urzędnicy magistratu poinformowali nas, że w ubiegłym tygodniu w ramach programu usuwania azbestu gmina zleciła rozbiórkę eternitowego dachu na jednej z altanek. Firma wykonująca usługę zapakowała odpady do wora i pozostawiła go na parkingu. Ma zostać zabrany najszybciej jak będzie to możliwe.

Na przykładzie tego zdarzenia widać jak bardzo zawodzi komunikacja pomiędzy burmistrzem, a mieszkańcami. Z jednej strony Zych apeluje o zgłaszanie do urzędu wszelkich nieprawidłowości, z drugiej strony po takim zgłoszeniu zaniepokojonych znaleziskiem mieszkańców, zupełnie brak reakcji i wyjaśnień podległych burmistrzowi służb.


ZALEDWIE KILKANAŚCIE METRÓW OD OGRODÓW DZIAŁKOWYCH ZNAJDUJE SIĘ WÓR PEŁEN ODPADÓW, PRAWDOPODOBNIE ZAWIERAJĄCYCH SZKODLIWY AZBESTNAPIS NA WORZE Z ODPADAMIANDRZEJ JAŚKIEWICZ


Komentarze
Jaaa dnia sierpnia 29 2017 23:14:27
Może warto pomyśleć gdzie był azbest na paletach we wleniu? A jeżeli nie tam to może kto dach zmieniał? Ostatecznie może monitoring z cpn "złapał" sprawcę?
Jaaa dnia sierpnia 29 2017 23:16:24
A i jak już o odpadach to może warto zrobić artykuł o trawie z wałów wywiezionej pod bystrzyce?
Niespodzianka dnia sierpnia 30 2017 05:38:11
Może to worek od "Gwiazdora" miał być pod drzwiami urzędu ale za ciężki i pozostawił go w tym miejscu. Józiu Ty nic nie widziałeś???
To nie możliwe?
ktoś dnia sierpnia 30 2017 08:10:04
Na Jana Pawła
X dnia sierpnia 30 2017 11:44:52
Tak na Jana Pawła i na działki jak się idzie to też jeden gostek dach robił
ten zły dnia sierpnia 30 2017 12:15:19
czy będzie oficjalne upomnienie wystosowane przez burmistrza dla tego hultaja, który to zostawił? naród domaga się krwi... to znaczy upomnienia!
No i po prezencie dnia sierpnia 30 2017 20:05:05
W takim razie na stary KZOM to wywieźć i tam niech czeka aż nabierze mocy "jak najszybciej jak to będzie możliwe " Amen
Dodaj komentarz
Nick:4 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Pokazy Działań Ratowniczych
Pokazy Działań Ratowniczych
Pokazy Działań Ratowniczych


j23232 weeks
Administrator500 weeks
tender500 weeks
jasiek501 weeks
admin502 weeks
gisia503 weeks
jordan504 weeks
enisia504 weeks
lekul504 weeks
Maskonp504 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
17399699 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.