wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Mieszkańcy mają dośc niechlujstwa wykonawców i proszą o interwencję.
MiejskieFirmie brukarskiej ułożenie około 200 m2 kostki betonowej zajmie najwyżej tydzień. We Wleniu układanie kostki na takiej powierzchni trwa już trzy miesiące, a zdesperowani mieszkańcy proszą o interwencję wleninfo.

Wymianę nawierzchni rozpoczęto w maju i do tej pory odcinek raptem 30 - metrowy jest nieukończony. Mało tego, kostka położona jest niechlujnie, grunt nie został właściwie utwardzony, w kilku miejscach utworzyły się już dołki. Stare betonowe płyty wywalone na trawnik straszą trzeci miesiąc. Piszą  do redakcji.

Nawet z pobieżnych oględzin wynika, że pretensje mieszkańców są w pełni uzasadnione.  Kostka betonowa została ułożona krzywo, niezgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Nierówności widoczne gołym okiem dochodzą do kilkunastu centymetrów, gdy norma mówi o odchyłkach jednego centymetra na odcinku czterech metrów. Katastrofalnie zła jakość nawierzchni może wskazywać na  brak jakiejkolwiek wiedzy fachowej osób wykonujących prace, a co za tym idzie niewłaściwego  wyrównania podbudowy oraz braku jej odpowiedniego zagęszczenia.  Umieszczenie w nawierzchni drogi fragmentu odwodnienia liniowego jako wpustu odprowadzającego wody opadowe można traktować tylko jako swoiste kuriozum i należy pozostawić bez jakiegokolwiek komentarza.

 Podsumowując, w mojej ocenie całą nawierzchnię należy rozebrać, a powtórne wykonanie prac powierzyć profesjonalnej firmie. Pytanie tylko kto zapłaci za dotychczas wykonane roboty.


Treść pisma skierowanego do Burmistrza Artura Zycha w związku z przebudową drogi dojazdowej do posesji 22 – 28 położonych przy ulicy Kościuszki we Wleniu.

W związku z prośbą mieszkańców o interwencję w sprawie przebudowy drogi dojazdowej do posesji 22 - 28 przy ulicy Kościuszki bardzo proszę o natychmiastowe podjęcie niezbędnych działań mających na celu zabezpieczenie i uporządkowanie placu budowy ze względu na zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców.

Jednocześnie proszę o udzielenie odpowiedzi i wyjaśnień na następujące pytania.

1. Kto zlecił wykonanie drogi pracownikom gminy?
2. Czy osoby wykonujące prace posiadały odpowiednie kwalifikacje do wykonania tego typu robót oraz niezbędny sprzęt.
3. Kto nadzorował wykonanie prac z Urzędu Miasta i Gminy?
4. Czy kolejne etapy prac były odbierane przez osobę nadzorującą?
5. Jeżeli kolejne etapy prac były odbierane, proszę o udostępnienie kopii protokołów lub kopii innych dokumentów potwierdzających prawidłowość wykonanych prac.
6. Jakie działania oraz w jakim terminie zamierza pan podjąć w celu doprowadzenia nawierzchni drogi do stanu odpowiadającego obowiązującym normom jakościowym dla tego typu nawierzchni.
7. Jakie koszty związane z przebudową drogi poniosła gmina Wleń do dnia 5.08.2017r.
8. Kiedy zostaną uprzątnięte płyty zalegające trawnik. Należy zwrócić uwagę, że niezabezpieczone płyty stanowią bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia bawiących się w pobliżu dzieci.
9. Kiedy zostanie uprzątnięta nieoznakowana płyta betonowa leżąca na drodze gminnej. Niezabezpieczona i nieoznakowana płyta stwarza bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia i życia  mieszkańców ze względu na odbywający się po tej drodze ruch pojazdów samochodowych.  Stanowi również utrudnienie w dotarciu do posesji nr 22 – 28 przez pojazdy ratownictwa medycznego oraz pożarniczego.

Liczę na pana szybką i rzeczową odpowiedz na wszystkie zgłaszane prze zemnie i mieszkańców pytania i wątpliwości. Pana wypowiedz zostanie w całości opublikowania na łamach portalu www.wleninfo.pl

Andrzej JaśkiewiczNawet na fotografiach dokładnie widać krzywizny i nierówności.
Nawierzchnia w całości nadaje się do rozbiórki, a ponowne ułożenie nawierzchni powinno zostać zlecone profesjonalnej firmie brukarskiej.


Andrzej Jaśkiewicz


Komentarze
? dnia sierpnia 07 2017 21:26:07
Czy to nie jest droga wewnętrzna? i sprawa wspólnoty mieszkaniowej?
pecet dnia sierpnia 07 2017 22:05:12
Jakość tej drogi odzwierciedla wysiłki naszej władzy
kibic dnia sierpnia 08 2017 07:10:53
PAN Jaśkiewicz,jak zostanie burmistrzem,to będzie porządek,więc,w najbliższych wyborach głos oddaje na niego i chciałbym żeby wystartował,uważam,że ma duże szanse.
patrzący z boku dnia sierpnia 08 2017 07:13:39
Proszę mieszkańców o wyrozumiałość. Wszyscy od razu "HUZIA NA JUZIA " Ale skąd wziąć w tej ekipie zawodowców albo profesjonalistów? Tanie koszta to i takie wykonanie pewnie gdzieś się zagubił projekt i co to miałem dodać..........a cha NORMALNOŚĆ!!!
Kiedy to dziadostwo się zakończy!! Czy na prawdę w urzędzie już NIKT NIC JUŻ NIE WIDZI I NIE SŁYSZY!!!!!!!
Marek Dral dnia sierpnia 08 2017 07:40:47
Jeżeli faktycznie jest to inwestycja gminna to w mojej ocenie pełną odpowiedzialność tak polityczną jak i FINANSOWĄ powinien ponieść burmistrz Zych. Obawiam się jednak, że znowu zapłacimy za to my wszyscy. :(
anonimowy dnia sierpnia 08 2017 09:20:06
Przyglądałem się tej fuszerce od jakiegoś czasu. Obawiam się, że Pat i Mat lepiej by sobie poradzili 😂
Andrzej Jaśkiewicz dnia sierpnia 08 2017 09:45:15
Dzisiaj kilka minut po godzinie 8 zanioslem do Urzędu Gminy pismo. Już na progu powitał mnie głośny chóralny śmiech, pokrzykiwania, gwar niczym w modnym klubie. Okazało się, że sześcioro - ośmioro urzędników bardzo dobrze bawiło się w sekretariacie nic sobie nie robiąc z powagi urzędu., Przykro ale taki mamy urząd.
Pecet dnia sierpnia 08 2017 10:00:16
Do Naczelnego: Ja również prawdopodobnie zagłosuje na Pana. Dlaczego prawdopodobnie a nie na 100%? Mam dylemat - jeśli zostanie Pan burmistrzem to kto będzie prowadził wleninfo? Ten portal ujawnia dużo spraw, o których byśmy nie wiedzieli. Każdej władzy potrzebny jest taki portal :)

A co do urzędników to niestety ale za nasze pieniądze zabawa w godzinach pracy.
do Pana Marka Drala dnia sierpnia 08 2017 10:28:08
Nie rozumie tutaj Pana stwierdzenia" Jeżeli jest to faktycznie inwestycja gminna" To mam rozumieć ,że radny nic nie wie co dzieje się na ulicach miasta w centrum Rynku. To zakrawa już na typowe 'DZIADOSTWO"
Ludzie obudźcie się z letargu!!!!! za co my podatnicy Was utrzymujemy.
Czas zabawy się skończył. Tego jest już za dużo Panie Andrzeju.
K56 dnia sierpnia 08 2017 11:21:26
Koniec zabawy do roboty!
Marek Dral dnia sierpnia 08 2017 11:46:51
@ "DZIADOSTWO": niestety ta ulica to jest okręg innego radnego :) Ja na chwilę obecną mogę się jedynie domyślać, iż wykonywane to było pod okiem burmistrza Zycha.
lupo dnia sierpnia 08 2017 11:58:17
Droga wewnętrzna nigdy nie jest sprawą wspólnoty. To nadal droga gminna.
lipo dnia sierpnia 08 2017 12:08:18
No i jeszcze ten szykowny murek...
k56 dnia sierpnia 08 2017 12:31:02
Do p.Drala: Nie Pana okręg ale miałem nadzieję, że Pan jest zorientowany ws. całej gminy a nie jedynie swojego okręgu.
Do kogo mieszkańcy Kościuszki/Ogrodowej mają się zgłaszać? Do P.Gładysza? Porażka.....
do Pana Marka Drala dnia sierpnia 08 2017 12:43:27
Panie radny z całym szacunkiem dla Pana za odwagę i determinację ale na miłość Boską Wleń to nie metropolia taka jak Wrocław , Warszawa. Tutaj każdy zna nazwy ulic i prawie wszystkich mieszkańców a Pan nie Wie czy pieniądze pochodzą z kasy gminy czy jest to praca za którą MY MIESZKAŃCY płacimy. W końcu wychodzi na jaw, że coś się dzieje, zmienia się nawierzchnię jezdni(drogi) lecz nawet radny mieszkający 300 metrów od miejsca nie WIE CO TO I KTO ZA TM STOI.
Bardzo mi przykro i zawiodłem się na ostatnim radnym, który zawsze do tej pory potrafił udzielić odpowiedzi zwykłemu mieszkańcowi.
Panie Andrzeju opisz pan dokładnie cała sytuację zmianą nawierzchni w jaki to sposób się odbywa.
Marek Dral dnia sierpnia 08 2017 13:23:40
Dziękuję za pokładane we mnie nadzieje. Niestety trudno mi wiedzieć o każdej rzeczy podejmowanej w gminie. Tym bardziej, iż Sam od wielu miesięcy zabiegam o drobne przebudowy na ulicy JPII i w jej otoczeniu, niestety burmistrz Zych nie raczy nawet odpowiadać na składane przez radnego interpelacje, co jest jego obowiązkiem :(
do Pana Marka Drala dnia sierpnia 08 2017 13:32:35
Już Panu podpowiadam. Z związku z nie udzielaniem odpowiedzi na złożone przez Pana pisma przysługuje złożenie skargi do wojewody oraz Sądu Administracyjnego. Proszę bez ogródek tak uczynić. A co z planem zagospodarowania przestrzennego Wlenia? Czyżby na obecnej drodze nie obwiązywał? Wie Pan coś na ten temat???? Chętnie podyskutuje bo wgląd jakiś jest czyż NIE.
Do Pana Drala dnia sierpnia 08 2017 13:34:29
Skoro burmistrz nie odpowiada to może warto aby pismo ukazało się tutaj również? Albo może jakies podpisy od mieszkańców? Fakt ul jpII wymaga remontu.
anonimowy dnia sierpnia 08 2017 13:41:02
Coś Ty, chłopie. Takie spektakularne remonty to w roku wyborczym. W zasadzie już nie długo 😂😂😂
Andrzej Jaśkiewicz dnia sierpnia 08 2017 16:51:01
Kilka słów uzupełnienia odnośnie mojego poprzedniego wpisu. Oczywiście w żaden sposób nie chciałbym generalizować. Zdecydowana większość pracowników gminy to doświadczeni i kompetentni urzędnicy. Niestety zachowanie garstki buduje wizerunek całości.
Marek Dral dnia sierpnia 08 2017 18:15:58
Nie uważam, żeby przysłowiowe "kopanie się z koniem" miało jakiś sens. Postaram się w najbliższym czasie zebrać kilka spraw i coś w tym temacie napisać.
Szybko ... dnia sierpnia 08 2017 18:32:01
Szybko , natychmiast odwolac Pana Burmistrza , Pana Artura Zycha . Przez aklamacje wybrac burmistrzem niejakiego Drala . On wie skad wziasc pieniadze na wynajecie profesjonalnej firmy , ktora wybrukuje caly Wlen w tydzien.Gdzie tam w tydzien w dwa dni. A jak nie to machnie zaczarowana paleczka - rozdzka - i wszystko samo sie zrobi .
Taki-tam dnia sierpnia 08 2017 18:46:55
Dialog p.Drala i p.Jaskiewicza przedstawiony wyżej wskazuje na ciekawe zjawisko- jak dwóch najmądrzejszych ludzi we Wleniu robi wodę z ich muzgów.Nic nowego.A jeszcze jedno pytanie-może fakt że śmiano się w urzędzie ma związek z tym kim pan się jawi?
krawiec Stefania dnia sierpnia 08 2017 19:20:04
MAM PYTANIE ILE DNI WYTRZYMA TA ''CUDOWNA''DROGA>,CZY UDA SIĘ WÓZKIEM INWALIDZKIM PRZEJECHAĆ PO NIEJ,CZY NALEŻY UBEZPIECZYĆ SIĘ NA KORZYSTANIE Z TEJ NIEDORÓBKI?
Marek Dral dnia sierpnia 08 2017 20:35:50
Do Pani Stefani. Sugeruję ostrożność przy takich pytaniach, bo tak jak napisał to wyżej "Szybko" będzie Pani proszono o natychmiastowe wskazanie jak należy prawidłowo położyć kostkę betonową ;)
do Taki-tam dnia sierpnia 08 2017 20:36:58
Mnie śmiech urzędnika nie przeszkadza do czasu kiedy nie jest on podyktowany złośliwością urzędniczą w stosunku do petenta i tutaj mówię za siebie. Co do Pana Jaśkiewicza to wole aby robił wodę z mózgów w ten sposób jak to na razie przedstawia, niż to kiedy mam oglądać jak trwoni się pieniądze podatników tak jak na przykładzie.
Krytyka władzy zawsze jest nie lubiana bo każdy może tylko nie JA każdego można przysłowiowo zbesztać tylko nie WŁADZĘ
Czasy Lenina dawno minęły a tutaj jakby jeszcze coś pozostało?? Tylko CO?????? ja wiem a Taki -tam wie????
Do pani Stefanii dnia sierpnia 08 2017 20:50:52
Dla bezpiecznego korzystania z tej dogi proponowałbym wózek marki Hummer.
do taki tam dnia sierpnia 08 2017 20:58:13
Urzędnikom coś się jawi? No całe szczęście bo już myślałem, że ten śmiech to wysokie standardy etyczne pracownika samorządowego.
Ps
Ale już tak o ósmej rano? Tak im się - jawi?
heh... dnia sierpnia 08 2017 22:28:33
Mam pytanie do obrońców tego "dzieła". Jeżeli chcesz zjeść jabłko, szukasz wszędzie i nigdzie nie możesz znaleźć ktoś podsuwa Ci zgniłe to jesz czy boisz się biegunki?
Stóp ... dnia sierpnia 08 2017 23:23:04
Ja jak zobaczyłem tę drogę to nie mogłem się powstrzymać od śmiechu i nie dziwię się urzędnikom bo może oni też z tego się śmiali?!
Sprawa tej drogi nadaje się do zgłoszenia do prokuratury może dzięki temu udałoby się powstrzymać stagnację i niechlujstwo !
kibic dnia sierpnia 09 2017 08:09:06
Urzędnikom dać ubrania robocze,tym zGOKu także,i do roboty,a nie w czasie pracy,grzebać w lumpach
miieszkaniec dnia sierpnia 09 2017 08:13:26
ja głosuje na PANA JAśKIEWICZA,on jest z WLENIA i zrobi porządek w tym pięknym miasteczku
ale dnia sierpnia 09 2017 08:55:53
A jak ktoś ma do pracy na popołudniową zmianę to nie może grzebać na lumpach. Najpierw trzeba sprawdzić a potem pisać bzdury.
Piotr B. dnia sierpnia 09 2017 09:47:24
To w urzędzie jest popołudniowa zmiana? Urząd pracuję na 2 zmiany czy 24h?
ale dnia sierpnia 09 2017 10:12:48
Urząd nie
do kibi dnia sierpnia 09 2017 10:45:37
kibic, a ty z UOP? Ukryta Opcja Prezesa?
Bolszewia aż w oczy kłuje.
do Pana Andrzeja Jaśkiewicza dnia sierpnia 09 2017 14:29:51
Szanowny Panie redaktorze jeśli jest to możliwe to bardzo proszę o zawarcie informacji w kolejnym artykule odnośnie powyższego tematu w jakich okoliczność doszło do zakupu kostki brukowej, ile kosztowała, kto sfinansował i kiedy dokonano zakupu oraz w jaki sposób?
Materiał ten zostanie przedstawiony w jaki sposób dochodzi do zakupów. Bo na chwile obecna nie widać na stronie UMiG Wleń żadnej wzmianki odnośnie zapytań ofertowych odnośnie chęci zakupu czegokolwiek do budowy drogi/ulicy we Wleniu
panie Andrzeju dnia sierpnia 09 2017 17:35:03
Wychodzi na to, że to partactwo zostanie jednak ukończone, bo zjawili się dziś "fachowcy" i coś tam robili. A nam zależy raczej, by zostało to położone od nowa, ze wszystkimi wymogami sztuki układania kostki brukowej
Andrzej Jaśkiewicz dnia sierpnia 09 2017 20:14:07
Koszty zakupu kostki to tylko jeden z elementów kosztów całkowitych wykonania tej nawierzchni. Takie pytanie zadałem na piśmie burmistrzowi. Teraz czekam na odpowiedz, choć dotychczasowe doświadczenia w tym zakresie raczej nie napawają optymizmem.

Próby przełożenia, czy wyrównania tej kostki bez należytego przygotowania podłoża będą tylko generowały kolejne coraz wyższe koszty. Ostatecznie i tak nie obejdzie się bez rozebrania nawierzchni i wykonania wszystkich niezbędnych prac. To jak szybko to nastąpi zależy tylko od władz gminy. Ten artykuł to tylko początek. Na pewno będzie ciąg dalszy.
Andrzej Jaśkiewicz dnia sierpnia 09 2017 20:21:29
Razi mnie we Wleniu to niechlujstwo, bylejakość. Tu już prawie wszyscy przestali na to zwracać uwagę. Chyba po raz pierwszy mieszkańcy tego miasteczka mają dość fuszerki.
Pecet dnia sierpnia 10 2017 11:07:38
W roku wyborczym ekipa budowlana będzie remontować całą gminę :)
krawiec Stefania dnia sierpnia 10 2017 11:12:54
WIDZĘ,ŻE PRZY OKAZJI SŁUSZNEJ KTRYTYKI REMONTU DROGI PRZY MOIM BUDYNKU PAN JAŚKIEWICZ PROMUJE SIEBIE NA BURMISTRZA-NIE WIEM CZY TO UCHODZI ,ALE JA JESTEM STARA,CHORA KOBIETA TO PEWNIE NIE MAM RACJI ,ALE DAWNO TEMU P,WOJCIECH Z RADOMIC MÓWIŁ''CÓRKO Z RACJA JEST JAK Z PUPĄ ,,,KAŻDY MA SWOJĄ.... PRZEPRASZAM NIE CHCIAŁAM NIKOGO OBRAZIĆ!!!!
Do panie Krawiec dnia sierpnia 10 2017 12:06:10
Może panie sprecyzować w jaki sposób Pan Jaśkiewicz promuje sobie na burmistrza.
Jeżeli 99 procent mieszkańców nic nie robi to jest ok. Jak ktoś zaczął coś w sprawie tej drogi działać. To promuje od razu siebie. Tak głupich i zawistnych ludzi trudno znaleźć gdzie indziej.
Do Stefania Krawiec dnia sierpnia 10 2017 12:35:33
Szczyt głupoty? Krytykować kogoś kto chciałby chce pani pomóc. Pani poprostu zasługuje na tą krzywą drogę.
do Pani Stefanii Krawiec dnia sierpnia 10 2017 13:20:29
Zawsze czytam Pani komentarze choć nie do końca się z nimi zgadzam, gdyż w pewnych kwestiach poglądowych się różnimy.
Nigdy nie ośmieliłem się w żaden sposób tego okazywać lecz tym razem w pełni się do Pani komentarza odniosę.
1 Czy jakikolwiek artykuł na "Wleninfo" w którym Pan Jaśkiewicz opisał wleńskie działania urzędników w tej czy poprzedniej kadencji przyczynił się do jego większego poparcia i sympatii?
2. Czy opisywane sytuacje jakie miały/mają miejsce na terenie gminy Wleń w których albo ukazuje się bezradność urzędniczą, brak współpracy pomiędzy urzędem a mieszkańcami czy to przyniosło Panu Jaśkiewiczowi większe poparcie i sympatie?
3. Czy informowanie mieszkańców o głupich w moim odczuciu planowanych działach burmistrza odnośnie wycinki dębów na starej alei w kierunku górnej części cmentarza , oraz ewentualnym powstaniu składowiska odpadów na Zarzeczu, czy to przyniosło większą sympatię i poparcie?
4. Czy opisanie kuriozalnego zachowanie się burmistrza w stosunku do sprawcy odnośnie dewastacji zabytków czy to przyniosło większe poparcie i sympatię?
Pani Stefanio przez kilkadziesiąt lat obserwuje Pani Wleń i niech zada Pani sobie pytanie, gdzie my jesteśmy względem innych miast bez względu na to kto ma jakie poglądy i w co wierzy lub w Kogo?
Do punktu 4-tego dnia sierpnia 10 2017 13:47:11
Obawiam się, że Pani Stefania nie ma punktu odniesienia, gdyż poza Wleniem świata nie widziała.
krawiec Stefania dnia sierpnia 10 2017 13:48:50
ODPOWIADAM [[PROSZĘ CZYTAĆ WYPOWIEDZI INNYCH],NIE JESTEM PRZECIWNA P,J,A,BYĆ MOŻE BYŁBY LEPSZYM BURMISTRZEM,NA PEWNO INNYM
krawiec Stefania dnia sierpnia 10 2017 13:53:26
''PANI ZSŁUGUJE NA TAKĄ KRZYWĄ DROGĘ''-DZIĘKUJĘ,MNIE NA WÓZKU SYNOWIE PRZEWIOZĄ ...I MIŁO MI ,ŻE NA COŚ ZASŁUGUJĘ,SERDECZNIE DZIĘKUJĘ,PO RAZMKOLEJNY
kibic 56 dnia sierpnia 10 2017 17:43:31
Może jakiś wiersz Nam Pani zaprezentuję:)
;) dnia sierpnia 10 2017 20:14:24
Wyłącznie Pani Burmistrz wprowadzi ład, porządek i nową jakość.
Piotr B. dnia sierpnia 11 2017 09:42:01
Nie mówisz chyba o Pani sołtys?
krawiec Stefania dnia sierpnia 11 2017 10:06:24
WIERSZE PREZENTUJĘ NA SPOTKANIU AUTORSKIM,MOŻNA KUPIĆ KSIŻĄŻKĘ [WKRÓTCE]Z MOIMI RYMOWSANKAMI,BO WIRSZE PISAŁ MICKIEWICZ JA TYLKO RYMUJĘ O TYM CO WIDZDZĘ I CZUJĘ;;;POZDRAWIAM
te budynki mają swojego zarządcę dnia sierpnia 11 2017 14:29:05
i każda ze wspólnot dokłada się do tej fuszerki . Szkoda tylko ,że zarządca reprezentuje opcję "ręka rękę myje" i siedzi cicho....
Koles dnia sierpnia 12 2017 01:27:14
A ja bym chętnie zobaczył kogoś "nowego" na fotelu burmistrza. A niech to będzie nawet i p. Jaśkiewicz, a nawet p. Kobierecka. Zych i reszta starych wyjadaczy po tylu latach już wiedzą co wciskać ludziom w obietnicach wyborczych i jak sie potem tłumaczyć z niepowodzeń. Nawet jeśli ktoś "nowy" nie do końca sprostałby temu stanowisku to spodziewam się, że i tak nie byłby o wiele gorszy od obecnego i poprzedniego burmistrza. Podobnie z radnymi - nawet jeśli dopuści sie kogoś nowego, a nie starą świtę, to conajwyżej ktoś niezorientowany nie podniesie ręki na zebraniu rady - obecni radni robią niewiele więcej.
A co do kostki brukowej to inwestor ma prawo wymagać od wykonawcy wykonania jej zgodnie ze sztuką budowlaną, stąd wszelkie nieprawidłowości powinny zostać usunięte - zapewne jest taki zapisu w umowie. No chyba, że kostke wykonuje kuzyn brata szwagra i wszystko jest na gębę i ważne, żeby faktura na odpowiednią kwotę została wystawiona, żeby w urzędzie w papierach sie zgadzało.
krawiec Stefania dnia sierpnia 12 2017 18:00:25
kobieta -to-dobry pomysł,u nas jeszcze kobiety -burmistrza nie byłol;może i coś się zmieniło;;NA LEPSZE
Zen dnia stycznia 15 2018 01:12:09
Bój się Pan Boga ,Panie Jaśkiewicz!!!! Ciekaw jestem jak Pan by zarządzał gminą,dzielił srodki i w ogole jak je pozyskiwał? Na siłę chcesz człowieku narobić bagna. Skłócić ludzi i obsmsrowac ich nie trudno . Gorzej przywrócić porządek.
Dodaj komentarz
Nick:1 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Podtopienia Łupki_Przeździedza
Podtopienia Łupki_Przeździedza
Podtopienia Łupki_Przeździedza


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903654 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.