wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
CZY BAĆ SIĘ ZYCHA?
MiejskieOd kilku miesięcy na stronach Urzędu we Wleniu znajduje się apel do mieszkańców gminy Wleń o zgłaszanie do tutejszego urzędu  „Przypadków rozpowszechniania nieprawdziwych informacji oraz plotek na temat działań podejmowanych przez władze Gminy Wleń ponieważ powodują one niepokoje społeczne, dezinformują i wywołują niepotrzebne napięcia”. Są też jak czytamy -  „Celowo przygotowywane aby utrudnić istotne i potrzebne zmiany”. „Należy pamiętać, że rozpowszechnianie informacji nieprawdziwych podlega karze”. Grozi na koniec Zych.

Na pogróżkach się nie skończyło. Burmistrz zaczął spełniać swoje groźby kierując pozwy przeciwko mieszkańcom do sądu. Pierwszym pozwanym został redaktor lokalnego serwisu informacyjnego Andrzej Jaśkiewicz.


Pozew dotyczy banalnego teksu który ukazał się w marcu bieżącego roku i dotyczył remontu zamku Lenno.

Kolejny milion złotych pochłoną prace związane z udostępnieniem zwiedzającym Zamku Lenno. W tym około 850.000 złotych będzie kosztowała iluminacja budowli, a ponad 300.000 złotych prace związane z zabezpieczeniem ścian. Ze środków własnych gmina dołoży prawie 200.000 złotych.  

Okazało się, że w opinii burmistrza ostatnie zdanie narusza dobre imię gminy, ponieważ jak uważa Zych, gmina ze środków własnych dołoży  około 130.000 złotych. Z tego powodu sekretarz  Piotr Szymański z upoważnienia burmistrza zażądał zamieszczenia sprostowania. Ponieważ autor uznał treść sprostowania za nierzeczową, odmówił jego zamieszczenia informując o tym Zycha stosownym pismem.

Nie przeszkodziło to radcy prawnemu w piśmie do sądu z dnia 29 czerwca zarzucić redaktorowi wleninfo, że do dnia wniesienia pozwu nie ustosunkował się do treści wezwania.  

O tym jak jak znikome były podstawy do wystąpienia na drogę sądową może świadczyć to, że już 11 lipca Zych pozew wycofał, w związku tym sąd sprawę umorzył.

KOMENTARZ

Miał być dialog i konsultacje. Zamiast tego mamy absurdalny apel o składanie donosów na sąsiadów, a teraz pozew do sądu. Osobiście odnoszę wrażenie, że ataki na wleninfo i pana Marka Drala przybrały charakter wręcz zorganizowanej akcji. Wystarczy przypomnieć o wpisach na portalach społecznościowych dokonywanych przez administratora gminnej strony internetowej Adama K. oraz jedną z obecnych pracownic urzędu we Wleniu, próby dyskredytacji przez Zycha radnego Marka Drala czy ostatnie wpisy burmistrza na stronach Urzędowego Biuletynu.

Pytanie po co to wszystko?
Za rok wybory samorządowe. Najwyraźniej pan Zych do tego czasu zamierza zastraszyć lokalne, niezależne media oraz uciszyć zbyt dociekliwego radnego.

A może by tak panie burmistrzu zamiast tracić czas na czytanie donosów i składanie pozwów za publiczne pieniądze, ostro wziąć się do roboty, bo nawet z pobieżnej analizy dokumentów złożonych do sądu wyłania się obraz chaosu panującego w urzędzie w którym jak się wydaje nikt nie panuje nad przepływem dokumentów, pracą i zachowaniem urzędników. Czego jak najbardziej panu życzę.W pozwie złożonym 29 czerwca czytamy "powód wystosował do pozwanego wezwanie do dokonania sprostowania treści zawartych w artykule. Do dnia wniesienia pozwu pozwany jednakże w żaden sposób nie ustosunkował się do treści wezwania, nie spełnił też roszczeń powoda"

Tyle, że odpowiedz na żądanie sprostowania wpłynęło do  Gminy we Wleniu 30 Marca i najwyraźniej zaginęła w przepastnych archiwach Urzędu.
ANDRZEJ JAŚKIEWICZ


Komentarze
aaa dnia sierpnia 06 2017 11:16:33
Ten cały pozew to zupełna kompromitacja p.zycha i całego urzędu.

Brawo panie Andrzeju
ktoś_nowy dnia sierpnia 06 2017 11:46:07
Panie Redaktorze i tak prawie nikt na Pana nie zagłosuje w następnych wyborach ;)
Do ktoś nowy dnia sierpnia 06 2017 12:02:49
A ty to nowy jesteś, czy jakiś niedorobiony?
Obsesja jakaś? Brak umiejętności czytania ze zrozumieniem?
Bredzisz kolego. Artykuł jest o sądach a ie o jakichś wyborach.
anonimowy dnia sierpnia 06 2017 12:31:25
Przecież od dawna już wiadomo, że jednych i drugich fantazja ułańska ponosi. Kiepskie artykuły, których głównym zadaniem jest dyskryminowanie obecnych władz gminy. A z drugiej strony brak woli przyznania się do błędów w kierowaniu samorządem.
Wer dnia sierpnia 06 2017 12:43:17
Do anonimowy jak są kiepskie to po co je czytasz? Masz hosta czy szpieg urzędu?
Wer dnia sierpnia 06 2017 13:09:25
Do anonimowy. Masochista czy szpieg urzędu?
krawiec Stefania dnia sierpnia 06 2017 16:53:26
około 130 tysięcy w tak małej gminie to fortuna,przepraszam,mam prawo krytykować,bo na pana głosowaliśmy....
oj oj dnia sierpnia 06 2017 16:58:10
Pani Stefanio to nie zwalnia od odpowiedzialności. Już może pani się obawiać.
Do A Zycha dnia sierpnia 06 2017 19:00:33
Panie Zych powiedz pan czy i ile z publicznych pieniędzy poszło na złożenie tego pozwu?
mieszkaniec dnia sierpnia 06 2017 19:01:03
Panie burmistrzu ale wstyd. Pismo z datą i podpisem złożone do urzędu a Pan pisze, w pozwie,że pozwany się nie ustosunkował. Rozumie nawał pracy i zaangażowanie dla interesów gminy, ale musi Pan zwolnić i spokojnie przeglądać dokumentację wpływającą albo proszę jeszcze zatrudnić jakiegoś asystenta bo widać teraz jaki jest nieład w sekretariacie. A na przyszłość proszę o wpisanie liczby dziennika to ułatwi Panu sprawdzenie czy aby faktyczne do urzędu wpłynęło to czy inne pismo. Chochliki nie śpią. A to może być obca" agentura" która ma na celu osłabienie naszego dzielnego burmistrza. A zapomniałem dodać niech Pan nie zapomni pouczyć urzędnika odpowiedzialnego za powstałą sytuację bo tutaj pouczanie przynosi efekty.........!
krawiec Stefania dnia sierpnia 06 2017 19:01:39
BEZ OBAWY ;;GRZYWNĘ ZAMIENIĘ NA ARESZT,A MAM I GRUPĘ INWALIDZKĄ I WYMAGAM OPIEKI CAŁODOBOWO;;TO PÓJDĘ DO ARESZTU,A SYNOWIE ODPOCZNĄ... TO MI NA DOBRE WYJDZIE ,BO WEZMĘ KARTKI I DŁUGOPIS.I NAPISZĘ NASTĘPNA KSIĄŻKE'''PRAWDZIWA CNOTA KRYTYKI SIĘ NIE BOI''
Do Pani Stefanie dnia sierpnia 06 2017 19:15:50
Dobrze, że Pani humor nie opuszcza. Ale dla mnie to jakiś matrix.
nowa dnia sierpnia 06 2017 19:39:38
to jest wolnosc slowa w polsce
Marcin dnia sierpnia 07 2017 00:30:51
Burdel w papierach to jedno, a to że w artykule zawyżył Pan te kwotę prawie 2-krotnie to sprostowanie się należało lub w nast. artykułach przynajmniej więcej staranności "dziennikarskiej".
Andrzej Jaśkiewicz dnia sierpnia 07 2017 06:30:10
Jeszcze raz powtarzam. Sprostowanie było nierzeczowe.
ps.
A tak przy okazji. Zupełnie nie rozumiem dlaczego podana kwota wywołała tak wielkie poruszenie. To chyba bardzo pozytywna informacja, że gminę we Wleniu stać na dołożenie do remontu prawie 200.000 złotych.
Do Jaśkiewicz dnia sierpnia 07 2017 07:17:23
Proszę się nie dziwić. Wytyka Pan urzędnikom tak ewidentne błędy to i taka reakcja co po niektórych osób.
Dobra zmiana dnia sierpnia 07 2017 07:56:30
To błędy to niechlujstwo i brak powagi, oraz obraz jacy nas reprezentują "FACHOWCY" . Za nasze ,pieniądze można się bawić w końcu kto zabroni wybory dopiero w przyszłym roku.
Podstawowe zasady obiegu dokumentacji, formułowanie pisemnych dokumentacji procesowych w tym przypadku ukazały ,że król jest "GOŁY" wstyd ,wstyd i jeszcze raz wstyd!!!!!!
MArcin dnia sierpnia 07 2017 09:13:17
Czy zatem treść sprostowania była narzucona przez urząd? Jeżeli tak jak miało ono brzmieć?
anonimowy dnia sierpnia 07 2017 09:55:37
Przypominam, że należy oddzielić urzędnika gminnego od Rady i Burmistrza.
Ktos dnia sierpnia 07 2017 10:53:20
A którzy to urzędnicy piszą komentarze?
krawiec Stefania dnia sierpnia 07 2017 11:11:24
KOCHANI,A CÓŻ MI ZOSTAŁO OPRÓCZ DOBREGO HUMORU?-SIEDZĘ NA PUPIE W CHAŁUPIE,CZASEM COŚ NAPISZĘ I POCZYTAM -I CZEKAM NA POPRAWĘ ZDROWIA [OPTYMISTKA]A P,ZYCHA ZAWSZE DARZYŁAM SYMPATIĄ I WIERZYŁAM,ŻE ZNAKOMICIE POKIERUJE NASZĄ MAŁĄ GMINĄ.......?!!!!
A dnia sierpnia 07 2017 11:18:37
A wyszło jak zwykle
ono dnia sierpnia 07 2017 12:12:18
Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził . Amen !
pecet dnia sierpnia 07 2017 22:08:11
Dobrze, że jest wleninfo ... można coś się dowiedzieć i popisać... Pozdrawiam p.Krawiec :)
mila dnia sierpnia 08 2017 19:36:27
wielki szacun dla pana Jaskiewicza on jeden ma odwage prawde powiedziec co sie we wleniu wyrabia
jan dnia sierpnia 18 2017 17:32:28
A co z przedszkolem?????kiedy spełni Pan Burmistrz obietnice co nowego miejsca miało być na rok w szkole! Klas coraz mniej na zajęcia lekcyjne ! A budynek który miał być na przedszkole podobno do sprzedaży ?
Dodaj komentarz
Nick:2 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Statystyka
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaWLEŃ - ŁOMNICA


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16936311 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.