wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
PRACOWNICY GMINY WYWOŹĄ ODPADY DO LASU!
Miejskie
Kilka tygodni temu pisałem o funkcjonującym za oczyszczalnią ścieków dzikim wysypisku śmieci, na którym gromadzono między innymi odpady zielone, piasek i drobny gruz. Okazało się, że z wysypiska korzystali pracownicy Urzędu Gminy we Wleniu. Trafiły tu resztki po pielęgnacji klombów na rynku. Prosto z przed okien burmistrza w ratuszu.

Niestety nie jest to odosobniony przypadek gdy odpady zamiast do pojemników lub kompostownika są „utylizowne” przez pracowników urzędu niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

W listopadzie 2015 roku pisaliśmy.
Na terenie byłego już zakładu gospodarki komunalnej we Wleniu zostało utworzone gminne składowisko odpadów. Liście, resztki roślin, gałęzie są tu zwożone małym traktorkiem z terenu całego miasta. Hałda rośnie w oczach, a żrący dym spowija miasto”.
Wówczas Artur Zych w komentarzu na wleninfo pisał:
- „To pierwsza i ostatnia taka sytuacja. Pracownicy zostaną pouczeni o tym, że nie wolno stosować takich praktyk. Liście będą kompostowane

Mimo zapewnień burmistrza mieszkańcy Wlenia w marcu 2016 po raz kolejny alarmowali, że pracownicy gminy palą liście i gałęzie na terenie dawnego KZOM. - „Dymu jest tak dużo, że czasami czuć go pod odległym o kilkaset metrów od „spalarni” marketem”. Mówili wzburzeni.
Burmistrz jak zwykle nic o procederze nie wiedział. Po naszej interwencji palenie odpadów na komunalce ustało.

Jak widać pouczenia odniosły skutek. Teraz zamiast palić pracownicy wywożą odpady na teren Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.  Tym razem burmistrz też nic nie wiedział.

Komentarz
To samorządy powinny informować mieszkańców, m.in. o tym, jak segregować odpady, na jakie frakcje je dzielić, do jakich pojemników rzucać.  We Wleniu patrząc na wyjątkowe osiągnięcia pracowników w zakresie zasad postępowania z odpadami może to zakrawać na kpinę

Co mówi prawo o odpadach zielonych i zasadach postępowania z nimi?
Odpady zielone w rozumieniu odpadów komunalnych, którym nadaje się kod 20 02 01, to odpady powstające w wyniku pielęgnacji i uprawiania publicznych i prywatnych terenów zieleni oraz gromadzone selektywnie odpady pochodzenia roślinnego z targowisk, cmentarzy, parków, zieleńców miejskich, ogrodów. Odpady te, w myśl ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach muszą być przekazywane do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Można więc powiedzieć, że każdy odpad 20 02 01 wytworzony w źródłach wskazanych wyżej jest odpadem zielonym. Obowiązek przekazania odpadów do instalacji regionalnej dotyczy wszystkich odpadów komunalnych.
Palenie odpadów przez pracowników gminy 2015Palenie odpadów przez pracowników gminy 2016
Rok 2017 odpady zostały wywiezione do lasu.

Po naszych interwencjach pracownicy Urzędu Gminy zaprzestali spalania odpadów.
Gmina przyjęła Plan Gospodarki Niskoemisyjnej.
Odpady trafiły do lasu na teren Parku Krajobrazowego Doliny Bobru
Pismo w którym Zych przyznaje, że to pracownicy urzędu we Wleniu wywozili odpady na teren Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.


Andrzej Jaśkiewicz
Komentarze
Wilma dnia lipca 31 2017 09:05:15
Od dawna się zastanawiam, czy wleńscy "władcy" (a przynajmniej trzech ostatnich - innych nie znam) mają pojęcie o tym, co się na terenie gminy dzieje. Sama kilka lat temu widziałam, jak w biały dzień na zbocze obok miejskiego cmentarza, wysypuje okropne świństwa (jakieś elementy po prawie nawierzchni ulicy, itp) pan z autka, którego nr-y rejestracyjne zapisałam i proceder zgłosiłam strażnikowi miejskiemu oraz policjantowi (akurat byli razem). I co? I nic. :)
Nikomu też nie wydaje się przeszkadzać wodociąg w wiecznej naprawie, dystrybuujący od czasu do czasu brunatną ciecz o nieciekawym zapachu oraz częste zagadkowe, mordercze dla domowych urządzeń elektonicznych, kilkuminutowe przerwy w dostawie energii elektrycznej, których na pewno nie można przypisać klęskom żywiołowym (klęska żywiołowa, wywołująca przerwy kilkugodzinne, to - w przypadku Wlenia - np. mocniejszy powiew wiatru). Najważniejsze, że mamy hejnał, a w planach udekorowanie ledowymi światełkami wybetonowanych ruin "jak nowych". Ot, taki koloryt lokalny...
Do Wilma dnia lipca 31 2017 11:00:51
Nieprawda we Wleniu pracownicy urzędu są pouczani poprzez pouczanie i zobowiązani tylko do CZEGO???
Po raz kolejny wykazano iż albo ci pracownicy otrzymują takie ciche przyzwolenie albo są po prosto nie przeszkoleni przez swoich przełożonych. Tutaj należałoby zapytać się ich kierownika siedzącego w urzędzie bo przecież z tego co wiadomo ci pracownicy są jemu podlegli? Ktoś w końcu odbiera codzienna prace i rozlicza z dnia pracy ? No chyba że każdy robi jak uważa a afekt jest taki jaki mamy.
Wilma dnia lipca 31 2017 11:05:51
do "do Wilma": Kierownicy w urzędzie sprawiają wrażenie bóstw, nie zwykłych zniżać się do problemów zwykłych śmiertelników.
? dnia lipca 31 2017 11:22:38
Wilmo wcale się nie pomyliłaś z określeniem nie których osób na stanowiskach kierowniczych. Tylko w takim razie dlaczego my musimy patrzeć codziennie na takie absurdy!!! Burmistrz nic sobie z tego nie robi bo po pierwszym razie powinien wyciągnąć stosowne konsekwencje i tyle, ale we Wleniu te standardy nie obowiązują. Za to mamy NOWY trend urzędniczy
"POUCZENIE"!!!!!!!
Ogólnie burmistrz oraz jego zastępca żyją w innym świecie i to co drażni wlenian za mocno ich nie obchodzi. Przykładów wiele ale po co strzępić sobie język .
czy leci z nami pilot? dnia lipca 31 2017 12:16:11
To czym zajmuje się burmistrz !!! Widać jak bardzo interesuje się tym miastem
Wilma dnia lipca 31 2017 13:40:32
do "?"
Przykładów wiele ale po co strzępić sobie język

Myślę, że koniecznie trzeba "strzępić sobie język". Kropla drąży skałę, nieprawdaż? ;)
Koleś dnia lipca 31 2017 18:08:53
A jak dla mnie to po proaru sprawa się rypła i teraz każdy udaje, że nie wiedział co robią "pracownicy fizyczni". Dopiero teraz zostanie utworzony kompostownik? Jak zlecano "pracownikom fizycznym" wycinkę, to również powinno się dać wytyczne gdzie i jak utylizować odpady. Zakładam, że urzędnicy mysleli, że odpady zielone z chwilą upadku na ziemie natychmiast się rozkładają i nie ma potrzeby ich wywożenia - no innego wytłumaczenia nie potrafie znaleźć. Niezbędny sprzęt też pracownicy muszą mieć ze sobą?
Pracownicy fizyczni zostaną tylko pouczelni, bo tak na prawde po du**e powinna dostać góra, ot co.
czytająca... dnia sierpnia 02 2017 22:12:25
zaraz..zaraz a niby kto tym sprzątającym kazał w to miejsce wywozić? No i tak...oczywiście..najlepiej na tych sprzątających całą odpowiedzialność zwalić?Na tym przykładzie widać otwartość i szczerość naszych włodarzy...ech
Don dnia sierpnia 03 2017 06:13:16
A Strażnik Miejski siedzi w sklepie i ma to w d... Ale jaja
Dodaj komentarz
Nick:2 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Kolędowanie
Kolędowanie
Kolędowanie


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932649 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.