wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Najprawdopodobniej 1 września zakończy działalność gminna służba zdrowia. Ośrodek Zdrowia we Wleniu przejmie szpital w Zgorzelcu
MiejskieNajprawdopodobniej pierwszego września SPZOZ Wleń przestanie istnieć. Jego majątek oraz kadrę przejmie szpital w Zgorzelcu. Jakie  zmiany czekają pacjentów? Tak naprawdę na chwilę obecną poza bardzo ogólnymi deklaracjami niewiele wiadomo.

W trakcie spotkania z mieszkańcami gminy dyrektor szpitala Zofia Barczak po raz kolejny przedstawiła potencjał oraz możliwości z zakresu profilaktyki prowadzonej przez siebie jednostki. Po przejęciu SPZOZ we Wleniu pani dyrektor obiecała doposażenie przychodni w USG oraz aparat rentgenowski. „Moja idea jest taka, żeby wszystkim było łatwiej, lepiej. Przychodnia w Gryfowie zadała egzamin. Pacjenci są bardzo zadowoleni chciałabym żeby we Wleniu było podobnie. Mówiła między innymi pani Barczyk.

W związku z tym, że w spotkaniu uczestniczyło poza radnymi i kierownikami jednostek zaledwie około dziesięciu osób, odnośnie przejęcia ośrodka padły zaledwie dwa pytania, oba zadał A. Jaśkiewicz

Pierwsze dotyczyło opieki koordynowanej i wyboru lekarza specjalisty.

A. Jaśkiewicz
- W przypadku opieki koordynowanej to lekarz pierwszego kontaktu wybiera specjalistę. Jak to będzie wyglądało we Wleniu? Dla nas, dla mieszkańców Wlenia dojazd do Zgorzelca, czy do Gryfowa, to jest pewien problem, szczególnie dla osób starszych. W związku z tym, czy lekarz pierwszego kontaktu będzie mógł wybierać specjalistów na przykład w Jeleniej Górze lub Lwówku Śląskim?

 Pani Barczyk
zapewniła, że oczywiście pacjent będzie miał wybór.
 - Dzisiaj to lekarz rodzinny i pacjent  decyduje gdzie się będzie  się leczył nie ma przymusu.

A. Jaśkiewicz - Rozumiem, że po przejęciu Ośrodka we Wleniu pan doktor (Romaniuk) nie będzie ograniczony jakimiś wnętrzowymi przepisami i będzie mógł dowolnie kierować pacjentów do specjalistów?

Pani Barczyk Szpital w Zgorzelcu naprawdę ma niesamowity napór pacjentów. Jeżeli będzie taka potrzeba to oczywiście jesteśmy otwarci ale absolutnie.

Drugie pytanie dotyczyło funkcjonowania przychodni we Wleniu po przejęciu przez Zgorzelec.

A.JaśkiewiczPani bardzo ładnie opowiedziała o szpitalu w Zgorzelcu i o przychodni w Gryfowie. Co dla mnie jako pacjenta zmieni się w naszej przychodni w momencie gdy tą przychodnię przejmie szpital?  Bardzo prosiłbym bardzo konkretnie.

Na pytanie skierowane do pani dyrektor usiłował odpowiedzieć burmistrz Zych. Przydługa pełna ogólników wypowiedz nie wniosła żadnych nowych informacji.
 
W związku z tym po raz kolejny pytanie zostało skierowane do pani Barczyk.

A. Jaśkiewicz - Czy we Wleniu w przychodni będzie przyjmował pediatra dostępny każdego dnia? Czy będzie tylko pan doktor Romaniuk jako lekarz pierwszego kontaktu? Czy będzie dwóch lekarzy? bardzo proszę o bardzo konkretną odpowiedz.

Pani Barczyk - Są określone zasady. Pacjentów jest chyba trzy i pół tysiąca, dzieci około pięćset. Żeby lekarz był na etacie to musi być co najmniej tysiąc pięćset osób. Nie może pan oczekiwać żeby był codziennie lekarz.

A. Jaśkiewicz - Oczekuję tego, żeby pani powiedziała jak
konkretnie będzie wyglądała opieka? Czy będzie jeden lekarz i jeden pediatra? Czy nie będzie?

Pani Barczyk - Nie wyobrażam sobie aby na te dzieci które są nie było pediatry w określonym wymiarze w stosunku do ilości dzieci. (…) Najważniejsze, żebyście państwo mieli zabezpieczoną tą podstawową opiekę. Bo to jest najważniejsze. Dwie sąsiadujące jednostki Gryfów, Wleń gdzie będzie ta sama kadra będą mogli się zastępować (…). Na pewno będzie łatwiej, będą większe możliwości, zawsze jest tak, że większy może więcej. Na pewno nie rozwiążemy natychmiast problemów - kontynuowała pani Barczyk. Lekarzy jest mało i cały czas ubywa i prognozy pokazują, że jeszcze będzie mniej. Dlatego myślę, że to połączenie jest we właściwym czasie i tylko powinno służyć. I nie będzie tu dziesięciu lekarzy. Bo kto za to zapłaci? A przy trzech i pół tysiącu ubezpieczonych i pięciuset nieubezpieczonych, to tak stosownie do deklaracji postaramy się zabezpieczyć kadrę lekarską i pielęgniarską.

Niestety bardziej szczegółowych informacji na temat funkcjonowania przychodni we Wleniu nie udało się uzyskać ani od burmistrza ani pani dyrektor.

WYPOWIEDZ PANI DYREKTOR ZOFII BARCZYK NA TEMAT FUNKCJONOWANIA PRZYCHODNI WE WLENIU PO PRZEJĘCIU PRZEZ SZPITAL W ZGORZELCUANDRZEJ JAŚKIEWICZ


Komentarze
Ciekawostka dnia lipca 07 2017 07:54:54
Strona samorzad.pap podaje listę 50 najbardziej zadłużonych szpitali samorządowych. Na 45 miejscu znajduje się ww. Zgorzelec z zobowiązaniami ogołem 43 468 402 zł w tym zobowiązania wymagalne 4 341 602 zł. Adres strony: [[samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/174833/Dlugi-szpitali--Zestawienie-zadluzenia-szpitali-samorzadowych]]
do Burmis dnia lipca 07 2017 08:44:37
Czy w związku z tym zadłużeniem komornik będzie mógł z licytować ośrodek we Wleniu?
do Burmis dnia lipca 07 2017 08:45:00
Czy w związku z tym zadłużeniem komornik będzie mógł z licytować ośrodek we Wleniu?
Ciekawostka dnia lipca 07 2017 09:37:48
Zgodnie z definicją Zobowiązania wymagalne r11; wszystkie zobowiązania (wraz z odsetkami), których termin płatności upłynął, a które nie są przedawnione lub umorzone. Przypomnę mowa tutaj o kwocie 4 341 602 zł.
pacjent dnia lipca 07 2017 13:57:05
jak taki dobry szpital,idobrze zarządzany,to skąd te długi,i po co chcą do wlenia
ja dnia lipca 07 2017 14:01:44
Wleń to niedługo,zatopią,i zrobią zbiornik retencyjny,dzęki naszym włodarzom,sami zarabiają,po 12tysi to co ich obchodzą chorzy
Wleń to wiocha... dnia lipca 07 2017 15:01:28
Mościcki był zły......chcieliście Zycha to macie !!! Dziękuje wyborcy !!
Niecodzienny dnia lipca 07 2017 16:33:55
A jak zacznie wszystko funkcjonować we właściwy sposób i pocjenci bedą zadowoleni ,czy ktoś to powie ,napisze,skomnentuje, raczej nie wtedy bedzie cisza, jakby niby nic
Chemix z przymrużeniem oka :) dnia lipca 07 2017 21:19:24
A ja dużo zarabiam bo mi podwładni podnieśli pensje, nie mieszkam we Wleniu to i ośrodek zdrowia sprzedać można bankrutowi żeby komornik miał co zlicytować:)
:( dnia lipca 07 2017 21:49:49
Ośrodek nie został sprzedany, tylko przekazany, Wleń nie zarobił na tym kasy, jak rolnik na zbożu
Chemix dnia lipca 07 2017 21:57:56
A właśnie po co sprzedawać! Lepiej oddać :) ważne by na pensje , diety i premie w budżecie wystarczyło:)
Wyborca dnia lipca 08 2017 09:12:38
Ta Pani Dyrektor jakoś specjalnie nie wzbudza mojego zaufania.
pacjent dnia lipca 08 2017 19:03:11
Jeśli Pani dyrektor nie potrafi normalnie odpowiedzieć na pytanie czy będzie przez cały czas jeden czy dwóch lekarzy, oraz jakiej specjalizacji oni maja być to odnoszę wrażenie ,że cała ta sprawa w moim odczuciu "ŚMIERDZI NA KILOMETR"
Ale burmistrz bardzo szybko odczuje to jeśli my pacjenci będziemy mieć problemy z dostępem do lekarza. Wybory 2018 pokarzą co sądzą wyborcy. Tak panie Zych czas pokaże jak to jest nie wsłuchiwać się w głos mieszkańców gminy.
Dzidek dnia lipca 08 2017 19:20:23
Czyli robi się to samo, co robili Robert Koch, Florence Nightingale, Wilhelm Roentgen, Aleksander Fleming i wielu, wielu innych. Tylko, że w odwrotnym kierunku. Hhhmmm..... .
mieszkanka dnia lipca 10 2017 07:38:50
Nie martwcie się o burmistrza pamiętacie artykuł o spadochroniarzach , samorządowcy to właśnie spadochroniarze jak nie tu to tam może tym razem Zgorzelec
mama dnia lipca 15 2017 22:09:10
to znaczy, ze jak sie cos stanie mojemu dziecku i bede musiala szybko isc do pediatry to bede musiala jechac do Zgorzelca ? to chyba jakies jaja są. Pomyślcie o dzieciach a nie o sobie!
subiektywny dnia lipca 20 2017 19:47:28
Pan Romaniuk nie jest doktorem, jest lekarzem medycyny - co czyni dużą różnicę.
Dodaj komentarz
Nick:1 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Dożynki Powiatowe
Dożynki Powiatowe
Dożynki Powiatowe 2009


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16936215 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.