wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
RADNA AGATA HOŁDOWICZ INTERWENIUJE W SPRAWIE BUDYNKU STAREGO PRZEDSZKOLA
MiejskieZły stan techniczny gminnego budynku przy ulicy Stachowicza wzbudza we Wleniu coraz większe emocje. Czy stare przedszkole podzieli los Basztowej pytają mieszkańcy.
O niszczejącym przedszkolu pisałem dwa tygodnie temu.  CZYTAJ WIĘCEJ


Na sesji Rady Miasta 29 czerwca w tej sprawie interweniowała Agata Hołdowicz.
Pani radna złożyła wniosek o niezwłoczne zabezpieczenie budynku starego przedszkola oraz szkoły przy ulicy Stachowicza przed dalszą dewastacją oraz oczyszczenie z zakrzaczeń i zarośli terenu przylegającego do wyżej wymienionych budynków.

Te budynki pozostawione praktycznie bez żadnego nadzoru i opieki od lat ulegają stopniowej dewastacji, balkony oraz pokrycia dachowe porosły krzakami oraz drzewami. Woda deszczowa z budynku dawnego  przedszkola od strony ulicy Stachowicza odprowadzana jest z rynien rurą spustową nie do odpowiedniej studzienki, bo ta pozostaje otwarta i pusta ale do gruntu, bezpośrednio pod fundament, co najprawdopodobniej może być przyczyną pęknięć budynku. Katastrofalny jest również stan niektórych elementów pokrycia dachowego. Uzasadniała złożony wniosek pani Hołdowicz.

Pani radna ponowiła swoją prośbę złożoną we wrześniu 2016 roku o stałe oczyszczanie tego terenu. Porastająca dziko zieleń nie stanowi dobrej wizytówki naszej gminy, a warto dodać, że ulica Stachowicza jest ulicą często uczęszczaną przez mieszkańców, pacjentów Ośrodka Rehabilitacyjno Opiekuńczego czy osoby odwiedzające Wleń.

Pani Hołdowicz wniosła o natychmiastowe zamontowanie rury spustowej do odpowiedniego systemu odprowadzającego wodę opadową, oczyszczenie rynien, montaż brakujących dachówek oraz oczyszczenie z drzew oraz z krzaków budynku oraz terenu przyległego.
 Jednocześnie zażądała wskazanie osoby odpowiedzialnej za nadzór oraz stan techniczny budynków.
- Bo to, że budynki obecnie nie są eksploatowane nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla bezczynności osób które są za ten stan odpowiedzialne. Mówiła.
Pani radna postulowała również montaż kamer oraz większy dozór pieszych patroli służb porządkowych.

  Burmistrz nadal sprawę bagatelizował nie zgadzając się z częścią zarzutów. Sam budynek jest użytkowany,  jest ogrzewany instalacja centralnego ogrzewania jest sprawna, Budynek jest remontowany. Mówił między innymi Zych.


Warto przypomnieć, że że budynkiem administruje Zespół Szkół we Wleniu. Jak wyjaśniał dyrektor Gierczyk, taką decyzję podjęto jeszcze w poprzedniej kadencji i tak już zostało.

Fakt ten jest o tyle bulwersujący, że od blisko pięciu lat szkoła nie prowadzi w tym budynku żadnych zajęć dydaktycznych ponosząc jednocześnie koszty jego utrzymania.


ANDRZEJ JAŚKIEWICZ

Komentarze
piotr b. dnia czerwca 29 2017 21:08:48
Kolejny obraz nędzy i rozpaczy.
Najważniejsze by sobie pensję podnieść a Wleń niech sie wali.
kokon dnia czerwca 29 2017 21:35:55
Mam Wrażenie ze Burmistrz nas całkiem zbagatelizował
trochę przykro ale jak to mówią obiecanki cacanki a głupiemu radość... za rok nie damy się już tak omamić !!!!!!!
Brawo dnia czerwca 29 2017 21:39:40
Brawo pani Agato! Pełen profesjonalizm. Pozostali radni powinni się od pani uczyć!
mieszkaniec gminy dnia czerwca 29 2017 21:52:05
No cóż powyższe zdjęcia jednoznacznie wskazują jak bardzo zależy dyr. Gierczykowi i burmistrzowi Zychowi na poprawnym wizerunku. Gdy pada deszcz to woda zamiast płynąć do kanalizacji burzowej, płynie pod budynek.Jaki efekt ano taki ,że woda swoje zrobi i będzie większy remont. Piękne drzewa rozsadzą strop i znów będzie wymówka aby dodatkowe pieniądze przeznaczyć na remont albo i co innego bo przecież uszkodziło drzewo balkon.
A ja zadaje pytanie. Czy do tego trzeba aż specjalnego wniosku radnej aby zobaczyć to co jest NIE TAK!!!! a widzą to zwykli mieszkańcy. Wstyd i totalne lekceważenie nas wszystkich, bo przecież kasa gminna to NASZA!!!! wszystkich mieszkańców gminy Wleń. Nie zgadzam się na tego typu działania i czas z tym dziadostwem skończyć. Należy mówić głośno i dosadnie nie patrząc na ewentualne miny włodarzy czy dyr. szkoły.
To prawdziwa CHUCPA!!!!.
PO-pieram dnia czerwca 29 2017 21:58:35
Dokładnie popieram mieszkańca gminy
Ile czasu była mordęga z dawnym kinem którego odzyskaniem szczyci się burmistrz a nie widzi tego co sie dzieje z przedszkolem . Szacunek dla pani radnej ze potrafi się postawić tak trzymać ! a może będzie lepiej .
Wyborca dnia czerwca 29 2017 22:10:46
Pani Burmistrz to my jeszcze nie mieliśmy Pani Agato.
Piotr B. dnia czerwca 29 2017 22:23:12
Juz niebawem wybory! Mam nadzieję, że Zych dostanie czerwoną kartkę!
ktoś dnia czerwca 30 2017 07:47:47
Myślę że Pani Agata jest bardzo dobrym kandydatem na burmistrza!!!!
Wyborca dnia czerwca 30 2017 08:00:27
Co jak co ale o swój okręg wyborczy dba ta radna.
mieszkaniec dnia czerwca 30 2017 08:07:24
O dziwo drzewa nie przeszkadzają,a może to dlatego,że to park krajobrazowy,a z tymi pieszymi patrolami,to ma pani racje,ale to wy radni powinniście mieć na to wpływ,bo po to was wyborcy wybrali,a tu dalej jest bylejakość,życzę Pani powodzenia w działaniu,i czekam na efekty.
uceń dnia czerwca 30 2017 08:12:53
Nauczyciele powinni uczyć,a nie zarządzać,zarządzaniem powinien się zająć,ktoś kompetentny ,
Wyborca dnia czerwca 30 2017 08:58:16
Jak tak sobie obserwuje działania radnych ich aktywność oglądam te sesje czytam ich wnioski i protokoły to dochodzę do wniosków ze najbardziej aktywni są Dral Hołdowicz i Gladysz i Świętochowski
taa dnia czerwca 30 2017 09:07:21
Ale tylko Dral i Hołdowicz mają pojęcie o czm mówią.
Brawo pani Agato. Pozostali niech biorą przykład.
krawiec Stefania dnia czerwca 30 2017 09:46:46
BRAWA DLA RADNEJ,KTÓRA NIE JEST BEZRADNA ;TRZEBA DBAĆ O BUDYNEK ,OBY NIE POWTÓRZYŁA LOSU''BASZTOWEJ
uczeń dnia czerwca 30 2017 10:12:24
Jak budynek był administrowany przez szkołe,to dlaczego DYREKTOR nic nie robil
Doktor do ucznia.... dnia czerwca 30 2017 13:46:23
Aby coś robić trzeba wiedzieć Co i Jak, oraz kiedy. Widocznie dyrektor nie wiedział , że od kilku lat rosną drzewa a to obrazuje jak bardzo się interesował budynkiem. Dobrze , że wie o wypłacie jaka się należy za tak dzielną pracę!!!!!
Spokojny dnia czerwca 30 2017 17:18:14
Spokojnie niedługo na wlen.pl przeczytamy : Z inicjatywy Burmistrza został posprzątany park i teren szkoły ha ha ha
Pytanie dnia czerwca 30 2017 17:22:38
Czy pani Agata głosowała za podwyżka wody?
Ktos dnia czerwca 30 2017 17:23:28
Zróbcie z tego mieszkania i problem rozwiązany.
odpowiedz dnia czerwca 30 2017 17:25:49
Pani Agata GŁOSOWAŁA PRZECIW BURMISTRZOWI I PODWYŻKOM
Patrze i oczom ... dnia czerwca 30 2017 18:13:06
Patrze i oczom nie wierze . Czy we Wleniu naprawde nie ma problemow ? Czy mieszkancy nie maja potrzeb ? Co z budynkiem dawnego , niedoszlego przedszkola ? Jak to co ? Wielkie czarne g.... . Bydynek jest nikomu do niczego niepotrzebny . Albo go rozebrac , razem z budynkim po przedszkolu i sprzedac teren . Albo przemalowac na zielono i oddac wariatom . Najwazniejsza obecnie sprawa dla miasta jest kiedy do miasta dotrze gaz przewodowy ? Ale tym sie jakos nikt nie zajmuje . Wymysla sie tematy zastepcze . Przypomne tylko ze na terenie gminy sa trzy nieuzywane tunele kolejowe . Czy pani Agata i pan Dral juz mysla o ich losie ?
do wyżej dnia czerwca 30 2017 18:53:28
To, że budynek jest nikomu nie potrzebny nie znaczy, że ma skończyć jak basztowa jako kupa gruzu. To jest mienie gminne i gmina ma obowiąek o nie dbać.
GDiM dnia czerwca 30 2017 19:52:41
Popieram zróbcie mieszkania tam.

Od wielu kadencji mamy 2-4 radnych , którzy coś próbują a reszta nic tylko dietę pobierają.
A Zych może już zacząć myśleć o innej pracy bo o reelekcji nie ma co myśleć:)
do ... dnia czerwca 30 2017 21:06:21
do wyzej . Drogi kolego , kolezanko . Jak wspomnialem w swoim wpisie prosze zobowiazac gmine do zabezpieczenia funduszy na " dbanie " o tunele kolejowe . Jak chodzin o dawna " Basztowa " to o czym Wy mowicie ? Caly Wlen wie kto rozbieral budynek a drewnem przez kilka kolejnych zim palil w piecu . Budynku po niedoszlym przedszkolu nie oplaca sie w ten sposob rozbierac . Za malo drewna . Buldozer , koparka i sprawa rozwiazana . Jeszcze jedno . Nic tylko Zych to , Zych tamto . A moze by tak pan Zych lub pan Burmistrz . Jaki by nie byl to szacunek i grzecznosc obowiazuje .
Wlenianin dnia czerwca 30 2017 21:07:29
To teraz trzeba zrobić coś z tą basztowa.bo zaraz i to przejście z osb runie.a szkole zrobić na mieszkania.przynajmniej ludzie fajne tarasy będą mieć;)
*** dnia czerwca 30 2017 21:23:24
Brawo pani Agato,że po trzech latach zasiadania w Radzie zauważyła pani niszczejący budynek przedszkola,który sąsiaduje z pani rodzinnym domem-naprawdę sukces i powód do dumy.
Abc dnia czerwca 30 2017 21:53:00
Ciekawe było tłumaczenie dlaczego agregat nie zadziałał naprawdę bardzo ciekawe
obiektywny dnia czerwca 30 2017 22:34:19
Pani radna to skandal !!!! Ze po trzech latach zauwazyla pani rosnace 2 - metrowe drzewa na budynku , ktory wedluga pana burmistrza jest prawidlowo nadzorowany tak samo jak skandalem jest pani aktywnosc na radach tak nie moze byc !!!! Radzil bym jak niektórzy radni nie zabierac glosu wogole pozdrawiam
A dnia czerwca 30 2017 23:21:52
A wam dupsk# żal ściska, że tylko tak panie zych oczywiście panie zych tak jest panie zych,
czytająca dnia czerwca 30 2017 23:59:13
...k woli wyjaśnienia...budynek na Stachowicza 6 był użytkowany do czerwca 2014 r. ... jak wynika z obliczeń ... budynek jest zamknięty od 3 lat ... nie jak podaje redakcja " od pięciu lat..."
!!!!!! dnia lipca 01 2017 07:51:28
Nie zmienia to istoty rzeczy ,,,
*** dnia lipca 01 2017 09:16:56
A może jeszcze pani Agato zwróciłby pani uwagę na budynek starej przychodni,który też wygląda katastrofalnie,bo to chyba pani okręg wyborczy.Nie wspominając już o dziurach w asfalcie,nieszczęsnym przystanku, możemy tak bez końca panią inspirować o wnoszenie interpelacji,a co z tego wyniknie zobaczymy,jak to mówią lepiej późno niż wcale
Janek dnia lipca 01 2017 09:37:57
I git od tego są ci radni bezradni aby coś robić a nie siedzieć cicho i grzecznie podnosić rączkę na tak oczywiście.
heheheh dnia lipca 01 2017 10:36:42
Urzędowych zabolało?
Kompiuter dnia lipca 01 2017 10:38:49
czyżby pan informatyk "kompiuter" włączył i zabrał się za pisanie komentarzy?
das dnia lipca 01 2017 10:40:06
No to pani Agata popadła w niełaskę.
paszczak dnia lipca 01 2017 12:10:11
I bardzo dobrze pani robi ktos wkoncu powinien trzymac za morde ta gmine bo to co sie dzieje to ludzkie pojecie przechodzi ponoc wszystko ladnie pieknie a efektow nie widac bida jak byla tak jest
+++ dnia lipca 01 2017 17:41:23
E tam, zbawca narodu spnie taką kasą, że ho ho.
piotr b. dnia lipca 01 2017 17:52:09
Radni do roboty!
piotr b. dnia lipca 01 2017 17:54:40
No i wielkie brawa dla WLENINFO!
Dzięki WI wiele spraw wychodzi na jaw!
No i jak widać Wleninfo motywuje radnych do reakcji!

Wielkie dzięki od mieszkańców i proszę sie nie przejmować komentarzami urzędników:)
Ciekawy dnia lipca 01 2017 19:05:46
Ciekawia mnie wypowiedzi wnioski ustne lub pisemne innych radnych z Marczowa Pilchowic Radomic pozostałych z radnych wlenia. Jakoś o nich nic nie słychać nie widać no a przecież są i diety pobierają. Coś ktoś może wie? Gdzie można coś znaleźć może coś źle szukam i mało wiem.
GDiM dnia lipca 01 2017 19:10:56
Pozostali radni przytakują burmistrzowi, nie udzielają się i... Pobierają wynagrodzenie.
sąsiad dnia lipca 01 2017 19:12:29
Alleluja. Czasem człowiek chodzi , chodzi gapi się pod nogi żeby w nic nie wdepnąć. A wystarczy że znad codziennej ścieżki podniesie wzrok do góry i bach...:). Olśnienie:). Chyba wybory już idą:).
glos dnia lipca 01 2017 19:51:14
Glosowalam na pana Zycha i zrobilam wielki blad az wstyd mi sie oficjalnie przyznac .Mysle ze wszyscy rzadzacy co wybory zamieniaja sie tylko stolkami i obiecuja cuda na kiju .Wiecej nie pojde na zadne wybory bo to jeden wielki klam .Chodzi im tylko o stanowisko i o pieniadze na wyplate z naszych ciezko zapracowanych podatkow .Liczy sie tylko kasa .
GDiM dnia lipca 01 2017 21:03:47
Ja głosowałem na Zycha ale tym razem pójdę i zagłosuję poprostu przeciwko Niemu.
gffbfnhnm dnia lipca 01 2017 21:06:00
A moim zdaniem to dajcie Agacie nobla bo w sumie przeciez sie raz odezwala i juz wielka zasluga , a prawda jest taka ze to WLENINFO temat poruszyl i tam jest kandydat na burmistrza
Abc dnia lipca 01 2017 21:35:49
No akuratnie ta radna jest z tych bardziej gadatliwych radnych.
Wyborca dnia lipca 01 2017 21:56:00
Panie Redaktorze a może warto zrobić badanie aktywności radnych, wziąć pod uwagę obecność na sesjach i komisjach, liczbę złożonych wniosków i interpelacji, wniosków do budżetu gminy. Wówczas wyjdzie czarno na białym kto jak pracuje. Powoli ida wybory i warto wiedziec na kogo to nie byl zmarnowany glos a na kogo nie warto glosowac.
Mozna tez porownać rzeczy o ktorych burmistrz mowil ze robi a ktore faktycznie powstaly. Proste i skoncza sie spekulacje bez sensu.
do Wyborcy dnia lipca 01 2017 22:33:54
Jako wyborca mówię za siebie,że oddany głos na Zycha w moim przypadku jest straconym. Niestety kontrkandydat już dawno stracił zaufanie więc stało się.Nigdy nie będzie tak aby wszyscy wyborcy byli zadowoleni, ale trzeba spojrzeć racjonalnie na cztery lata pracy Rady jak i burmistrza. Niestety z przykrością stwierdzam,że każde następne wybory niosą za sobą tylko i wyłącznie postępującą degradację.
Jedyny plus z poprzedniej władzy to otwarcie "DINO"
Jeśli chodzi o pracowników urzędu oczywiście niektórych, to wielka porażka a na dowód podaje pracę informatyka lub osoby odpowiedzialnej za dodawanie informacji na stronie urzędowej:

Ruiny zamku Lenno zostaną udostępnione dla zwiedzających w terminie 1.07.-27.08.2017r. Zapraszamy!
Opublikowano: 29 czerwca 2017 22:16
Kategoria: Aktualności
Niech ktoś mi wytłumaczy jak to możliwe aby w taki dzień jak czwartek 29.06.2017r.urząd był czyny o godz. 22:16 bo przecież dodano taką informacją z urzędowej strony.
Panie burmistrzu Zych kogo pan zatrudnia i komu pan powierza publikacje informacji????
Gdzie jest informacja na stronie BIP o ostatnim czerwcowym spotkaniu burmistrza z mieszkańcami gminy Wleń????
Piotr B. do Wyborcy dnia lipca 01 2017 22:34:17
Dobry pomysł. Czekam na reakcje ze strony redaktora ;)
Taki-tam dnia lipca 02 2017 10:39:57
Kto zarabia na portalach internetowych?...........Ci którzy powodują zaistnienie wielu wpisów.A jak to sie czyni?.........Bardzo łatwo -wystarczy zamiescic sporny temat, który odpowiednio wspomagany dodaje duzo wpisów-.........czyli dużo ......kasy......Czyzby nie o to głównie właścicielowi portalu chodzi?
Do taki-tam dnia lipca 02 2017 10:51:36
Więcej wpisów i komentarzy niż artykuł o "absolutorium dla Zycha". Radna bardziej fotogeniczna?
zawias. dnia lipca 02 2017 11:00:05
czytam komentarze i oczom nie wierze,pani radna Agata zajala stanowisko w sprawie niszczenia szkoly i przedszkola.Faktycznie zblizaja sie wybory samorzadowe,trzeba zaistniec na portalu i wykazac sie.A gdzie Pani radna byla to tej pory,gdyby nie Pan Jaskiewicz nie byloby zadnej interpelacji do wladz miasta.
Do taki tam 2 dnia lipca 02 2017 11:03:53
Gdyby kombinować w ten sposób to właściciel portalu nigdy nie powinien umieszczać zdjęć Zycha. Nie dość, że mi się kojarzy z wielkim wodzem to jeszcze jakiś taki niefotogeniczny.
ssak dnia lipca 02 2017 12:44:18
Panie redaktorze czy posiada pan program wyborczy pana Zycha Wtedy każdy mógł by sobie porównać jego dokonania bo jak dotąd wychodzi na to ze jest nierób
Do dnia lipca 02 2017 15:48:20
Nie jest z tym burmistrzem aż tak źle coś tam działa raz lepiej a raz gorzej ale widać ze mu zależy aby było lepiej.
Piotr B. dnia lipca 02 2017 16:51:30
Zależy wszystkim na podnoszeniu pensji.
Proszę podać co przez 3 lata zostalo zrobione oprócz połatania dziur w drodze.
Dodaj komentarz
Nick:5 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaPrzekazanie wozu bojowego.


j23215 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek484 weeks
admin485 weeks
gisia486 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul487 weeks
Maskonp487 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16920494 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.