wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
CZY SZPITAL WE LWÓWKU PRZEJMIE ZGORZELEC?
Miejskie
Po piątkowej sesji Rady Powiatu Lwóweckiego nie tylko personel lwóweckiego szpitala, ale także zwykłych mieszkańców naszego powiatu zelektryzowała informacja o rozmowach z dyrekcją Wielospecjalistycznego Szpitala – SP ZOZ w Zgorzelcu w sprawie przekazania im lwóweckiej spółki.


Pracownicy PCZ-u, z którymi rozmawialiśmy są oburzeni taką możliwością. Twierdzą, iż oddanie Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim (szpitala, przychodni oraz szpitala w Gryfowie) do Zgorzelca, będzie oznaczało powolny koniec lwóweckiej służby zdrowia. W rozmowie przytaczają wiele argumentów, za koniecznością zmian w Spółce, jednak pod żadnym pozorem nie zgadzają się na oddanie ich „oczka w głowie” Zgorzelcowi.

Od wczoraj w internecie pojawiają się wiadomości informujące mieszkańców o pomyśle władz Powiatu Lwóweckiego. Mieszkańcy piszą także do naszej redakcji z prośbą o zainteresowanie się sprawą i jej nagłośnienie:
Informuję wszystkich mieszkańców Lwówka Śląskiego, że w dniu 27 czerwca około godziny 11 w Starostwie Powiatowym ma dojść do spotkania przedstawicieli Starostwa z Dyrektorem Szpitala w Zgorzelcu. Celem spotkania prawdopodobnie jest przejęcie lwóweckiego szpitala przez Zgorzelec, a tym samym pozbawienie nas ATRYBUTU bycia powiatem. – to tylko fragment jednej z wiadomości.

Podczas piątkowej sesji to Starosta Lwówecki Pan Marcin Fluder przekazał informację o wizycie w Zgorzelcu i planowanym oddaniu PCZ-u. Od sprawy odżegnuje się Wicestarosta Zbigniew Grześków, który w rozmowie z Lwówecki.info przyznaje, że podczas sesji padła z ust Starosty Fludra taka informacja, jednak nie była to informacja uzgodniona z Zarządem. Wicestarosta mówi, że był zaskoczony taką informacją i takimi planami.
Na zdjeciu Wicestarosta Zbigniew Grześków i Starosta Marcin Fluder. Fot. archiw. lwówecki.info

Pan Grześków potwierdza, iż w ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie z dyrekcją zgorzeleckiego szpitala, jednak w ocenie pana wicestarosty miało ono na celu bieżącą współpracę pomiędzy spółkami a nie połączenie szpitali. Lwówecki szpital ma 4 oddziały, a zgorzelecki ponad 20, więc kwestia współpracy zdaniem pana Grześkowa jest sprawą oczywistą.
Wicestarosta Lwówecki zaprzecza informacji jakoby w dniu jutrzejszym (27.06) miało odbyć się spotkanie z dyrekcją zgorzeleckiej spółki. Tłumaczy, iż jest zapowiedziane spotkanie z lwóweckimi lekarzami, ale w sprawie modernizacji bloku operacyjnego, a nie połącznia szpitali i jemu na chwilę obecną nic nie wiadomo o spotkaniu z panią dyrektor ze Zgorzelca.

Z naszych informacji w dniu wczorajszym (niedziela) w Lwówku Śląskim odbyło się spotkanie, na którym informacja o planowanym przekazaniu PCZ-u do Zgorzelca została podana do wiadomości personelu, który był tym faktem bardzo oburzony. Od wczoraj sprawa jest bardzo mocno komentowana wśród pracowników lwóweckiej spółki. Pojawiają się nawet głosy o petycji o odwołanie Rady Powiatu.

Niestety, jak sie dowiadujemy osoba, która wywołała całą burzę – Marcin Fluder Starosta Lwówecki jest na urlopie i nie możemy go zapytać o wyjaśnienia.


Na marginesie:
W związku z informacją o możliwym przekazaniu lwóweckiego szpitala Zgorzelcowi, braku konsultacji z personelem oraz mieszkańcami naszego powiatu, w dniu dzisiejszym redakcja Lwówecki.info przesłała zapytania do wszystkich radnych z prośbą o osobiste ustosunkowanie się do sprawy. W szczególności liczymy na szybką odpowiedź i wyjaśnienia od pana Starosty Fludra.LWÓWECKI.INFOKomentarze
* dnia czerwca 26 2017 21:54:08
Wszystko oddajcie i będzie po sprawie. tego bym się po Marcinie nie spodziewał, czekam na wyjaśnienia
pacjent dnia czerwca 27 2017 08:05:20
Lwówecki szpital powinni całkiem zlikwidować,a pieniądze,dołożyć do szpitala np.w Jeleniej Górze.Ktoś kto był w szpitalu innym niż Lwówecki napewno przyzna mi rację
do pacjent dnia czerwca 27 2017 09:37:57
Z całą odpowiedzialnością przyznaje rację, odnoszę się do interny totalna bezduszności personelu średniego i lekarskiego jeżeli nie jesteś pacjentem z gabinetu.Sama tego doświadczyłam. Mam porównanie z jelenia gora
ktoś dnia czerwca 27 2017 10:37:22
Za komuny,to było w tym szpitalu,porządnie,czysto,i prawdziwa opieka,i leczenie
krawiec Stefania dnia czerwca 27 2017 12:08:31
MAM PROPOZYCJĘ PANOWIE RADNI ZAORZCIE NASZ POWIAT I HRECZKĘ ZASIEJCIE,ROZUMIEM SZPITAL WE LWÓWKU JEST ZA DOBRDAĆDAY TO GO TRZEBA ODDAĆ
mieszkanka dnia czerwca 27 2017 13:15:41
Takie mentalnie zapadle szpitale dawno powinne zniknąć
Ustawa dnia czerwca 27 2017 17:11:44
Panie radny i red., poczytajcie ustawę o sieci szpitali z 4 marca 2017 roku i nie szczujcie.
*** dnia czerwca 27 2017 18:25:25
Jak szpital nie dostanie kasy na działalność to kto go będzie finansował,niewiedza redaktorów powoduje niepotrzebne zamieszanie,a władze powiatowe zaspały po prostu i z tego należy je rozliczyć,bo skutki takich zaniechań mogą być przykre dla pacjentów i personelu lwóweckiego szpitala
kim dnia czerwca 27 2017 18:54:04
A mój dorosły syn był pacjentem chirurgii, operacja wcale nie taka prosta, ale złego słowa powiedzieć nie można, ani o fachowości lekarza, ani o opiece pielęgniarskiej. Tyle że warunki jakie są każdy widzi.
opikun dnia czerwca 28 2017 07:35:41
bardzo zaniedbany szpital,i chyba żle zarządzany,a wewnętrzny,to tragedia
krawiec Stefania dnia czerwca 28 2017 10:58:07
WŁADZE ROZLICZYĆ-SZPITAL ZOSTAWIĆ
strzelec dnia lipca 20 2017 08:37:41
co sie dziwicie,,jaka kasa taki szpital,,a fluder no coz .sami widzicie
Dodaj komentarz
Nick:2 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Podsumowanie sezonu
Podsumowanie sezonu
Podsumowanie sezonu


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932650 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.