wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
CZY STARE PRZEDSZKOLE PODZIELI LOS BASZTOWEJ?
Miejskie
Wielu mieszkańców Wlenia bulwersuje stan budynku dawnej szkoły i przedszkola przy ulicy Stachowicza. Jeszcze trochę i będzie druga Basztowa takie opinie słychać coraz częściej.

Korzystając z okazji w trakcie spotkania Burmistrza z mieszkańcami zadałem pytanie o plany gminy odnośnie zagospodarowania budynku, oraz kto odpowiada za systematycznie pogarszający się stan techniczny obiektu.

Z wypowiedzi burmistrza wynikało, że na chwilę obecną nie ma żadnych pomysłów na jego wykorzystanie. Jednocześnie okazało się, że budynkiem administruje Zespół Szkół we Wleniu. Jak wyjaśniał dyrektor Gierczyk, taką decyzję podjęto jeszcze w poprzedniej kadencji i tak już zostało.

Fakt ten jest o tyle bulwersujący, że od blisko pięciu lat szkoła nie prowadzi w tym budynku żadnych zajęć dydaktycznych ponosząc jednocześnie koszty jego utrzymania. Choć jak twierdzi dyrektor Gierczyk są one niewielkie -  ogrzewanie, remonty.

Nic niestosownego w tym, że budynek należący do gminy jest utrzymywany ze środków przeznaczonych na oświatę nie widzi Burmistrz Zych, który sprawę wręcz bagatelizuje stwierdzając, że jeżeli mi się to nie podoba to mogę sprawę zgłosić radnym. Oczywiście natychmiast to uczyniłem prosząc o interwencję obecną na sali panią Agatę Hołdowicz. Mam nadzieję, że pani Radna na najbliższej sesji wystąpi w moim imieniu ze stosownym wnioskiem. 

Niejako przy okazji wyszła sprawa osób które na terenie przyległym do dawnego przedszkola piją alkohol i jak to określił jeden z mieszkańców ćpają. - Ja nic na ten temat nie wiem tłumaczył się Zych. Jeżeli państwo widzicie takie sytuacje to proszę dzwonić mówił. Zwróciłem uwagę, że to burmistrz ma do dyspozycji urzędników i odpowiednie służby i to do niego należy rozwiązywanie tego typu problemów, a nie do zwykłych mieszkańców. Jeżeli nic pan na ten temat nie wie, to znaczy, że urząd działa niewłaściwie - stwierdziłem wywołując ogromną irytację Zycha.
 
Mimo tego, że chyba już od czterech  lat w budynku nie są prowadzone żadne zajęcia dydaktyczne nadal  administruje nim szkoła pokrywając koszty jego utrzymania. Budynek ratusza  dzieli od starego przedszkola odległość może ze stu metrów, a burmistrz nic nie wie o jego stanie technicznym i zupełnie sobie tą sprawę lekceważy. Pozostawiam to bez komentarza.


ANDRZEJ JAŚKIEWICZ

Komentarze
Mieszkaniec Gminy dnia czerwca 21 2017 21:48:33
Proponuje cykl takich reportaży np ulica Kościuszki jako reprezentacyjne miejsce wlotowe do miasta zabite dechami okna, ul. Wojska Polskiego i powybijane ławki, ul. Jana Pawła z dziurą na dziurze. Teren ul. Szkolnej kolo baraków
inny mieszkaniec Wlenia dnia czerwca 21 2017 22:21:20
Czy w naszym mieście obowiązują jakieś zasady parkowania na rynku? Czy samochody, często te same, mają specjalne zezwolenia na parkowanie na płycie rynku? Goście pana Burmistrza parkują na krawężnikach i płytach niszcząc wszystko. Złotym nissanem to chyba przyjeżdża jakiś Król albo Prezydent.Czy Burmistrz albo jego służby tego nie widzą.Potem będzie mowa że nie ma pieniędzy na remont połamanych płyt.Takich uprzywilejowanych jest więcej,nawet niebieski samochód z kogutami parkuje na chodniku.
Ja dnia czerwca 21 2017 22:24:47
Pan Strażnik Miejski winien więcej patroli pieszych robić i wraz z uprawnionymi slużbami karać żle parkujących. To co się dzieje we Wleniu z parkowaniem i ciche przyzwolenie na to to jest masakra. Panie Redaktorze moze parę fotek ze zle zaparkowanymi autami np. na chodnikach bez zostawienia przejscia dla pieszych, na skrzyzowaniach itp.
Ja dnia czerwca 21 2017 23:00:07
Walący się mur na górnym cmentarzu to perełka architektury wleńskiej
A dnia czerwca 22 2017 07:04:15
mury runą, runą ...
do ja dnia czerwca 22 2017 07:21:54
dokładnie pan strażniki powinien miec tylko i wyłącznie piesze patrole ale z innego powodu;)
gosc dnia czerwca 22 2017 07:28:07
zadziwia mnie brak reakcji ze strony wład i samej policji co do tego
mieszkanka dnia czerwca 22 2017 07:51:16
Oczywiście na rynku w różnych miastach w Polsce są parkomaty dlaczego u nas tak nie może być. Mieszkańcy z pobliskich budynków na stałe parkują auta, dlaczego tak ma być.Parkomat wyeliminuje takie praktyki. Skoro traktują to jak miejsce do stałego parkowania to niech uiszczają opłatę.Inni mieszkańcy dzierżawią miejsce pod blaszak i płacę miesięcznie nie małą kwotę i nikt im tam nie zamiata i papierków nie zbiera a i podatek trzeba płacić.Proszę o interwencję w tej sprawie.
* dnia czerwca 22 2017 08:08:39
Jaki gospodarz taki widok. Jeśli dyr. Gierczyk, burmistrz Zych orz jego pracownicy ni widzą ,że na budynku porastają drzewa? A może to znaczy ,że mają problem ze wzrokiem. Oczywiście może to być nowy TREND na tkz. EKOLOGIE TURYSTYCZNĄ.
Arogancja wypowiedzi i ton słów do osoby pytającej jest w moim odczuciu wręcz skandaliczna. Jak człowiek który odpowiada za finanse gminy czyli nas wszystkich mieszkańców nie widzi w tym temacie problemu? Człowiek trzeźwo myślący i dobry gospodarz wie ,że należy wydawać pieniądze w sposób racjonalny na utrzymanie obiektu i należy o niego dbać aby nie popadał w dalszą ruinę. Co do dyr. szkoły to nie zdziwi mnie już NIC?
Proste pytanie do dyr. Gierczyka . Czy te przepisy Pan zna ?

Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. 2010 r., Nr 102, poz. 651 ze zm.)

Pewnie to za trudne???
smutny dnia czerwca 22 2017 10:38:58
Drzewa w 5 minut nie wyrosły! To pokazuje jakość pracy burmistrza Zycha i jego pracowników. Jaki gospodarz taki folwark :( A kiedyś myślałem, że Zych będzie dobrym gospodarzem. Widać jednak że nie. Od kiedy został burmistrzem co rusz mnie w tym utwierdza
do smutny dnia czerwca 22 2017 11:29:02
A ja myślę,że ty będziesz zawsze smutny, choćby wygrał ktoś inny. Taka natura by tylko narzekać.
Taki-tam dnia czerwca 22 2017 12:02:51
Obiekt ten jest nieyżywany przez Zespół Szkół we Wleniu od dobrych pięciu lat.Samo wskazywanie na to zjawisko bez podpowiadania rozwiazania jest metodą która jest stosowana nagminnie przez ten portal.Oprócz wypinania torsów na ordery za nagłaśnianie tego typu zjawisk niczego nie załatwia oprócz pokazania że jestem w stanie tej władzy dokopać.Odpowiedzialny portal zaproponowałby jakies sensowne rozwiazanie i tego jako jeden z uczestników TEJ gminy oczekuje.Mam taką nadzieję że p.Jaśkiewicz stanie na wysokosci takiego zadania.
zawias. dnia czerwca 22 2017 13:53:08
Szacun dla p.Andrzeja za naglasnanie spraw,ktore bulwersuja mieszkanicow Wlenia i Gminy.Nie redakcja info,jest od tego aby proponowac rozwiazywanie problemow a jedynie sygnalizowanie takich przypadkow jak wyzej opisanych,W konicu ktos w tej Gminie za cos odpowiada i bierze za swoja prace wynagrodzenie.
do Taki-tam dnia czerwca 22 2017 13:59:14
ale się uśmiałem twoje wywody godne są skeczu w kabarecie a nie poważnej dyskusji. Kto jest burmistrzem Wlenia? A. Zych! Kto jest odpowiedzialny za gminny majątek? A. Zych. Kto bierze grubą kasę za burmistrzowanie? A. Zych. Kto sobie nie radzi?

A kto nie potrafi nic zrobić szuka na kogo można zrzucić winę. Zachowanie godne poziomu przedszkola i piaskownicy
do taki tam dnia czerwca 22 2017 14:11:31
Dobrze to spletowales :-))
Ciekawy dnia czerwca 22 2017 20:44:44
No to teraz poproszę o nazwiska radnych wnioskodawców podwyżki dla Burmistrza abym wiedział na kogo nie mam głosować.
do Taki -tam dnia czerwca 22 2017 22:10:50
Chłopie wzrostem nie grzeszysz ale i rozumu u ciebie mało.
Kto ma dawać pomysły burmistrzowi, piszący artykuł na portalu, pytający burmistrza na otwartym spotkaniu!!! Dla mnie jesteś ostatnim, który ma prawo mówić Panu redaktorowi co ma robić i komu ma wskazywać kierunki pracy urzędnikowi we Wleniu. Gdyby nie ten portal i informacje pisane to wszyscy uważali8by ,że we Wleniu jest OK.....
Niestety redaktor jest trzeźwo myślącym mieszkańcem i prawidłowo reaguje na parodie albo bardzo głupie pomysły które już nie raz ujrzały światło dzienne. Dlatego Twoje pieprzenie o sensownym rozwiązaniu schowaj do szuflady. Gminę reprezentuje burmistrz i To on odpowiada przed mieszkańcami za wszystko co się dzieje w gminie Wleń nie zależnie od sympatii politycznej, układów rodzinnych itp.itd......
Jeśli nie wie co się dzieje z budynkami i nie tylko to należy wyjść z urzędu i przejść się lub przejechać samochodem oczywiście mając oczy otwarte i uszy aby zobaczyć i usłyszeć co mają ludzie do powiedzenia. Kolędę przed wyborami już mieszkańcy znają więc te obietnice należy schować głęboko do szuflady.
anonimowy dnia czerwca 22 2017 23:01:16
Generalnie, chodzi tu ( na tym partaliku) głównie o to abyśmy się wszyscy kłócili, władzę znienawidzili i niedocenionych na przyszłość wybrali.

Wygląda to tak jakby o wszystkim decydowali idioci. A pretensje moją inni idioci, którzy ich wybrali :)
ja,ja dnia czerwca 22 2017 23:02:00
Burmistrz, jedno wielkie rozczarowanie
kibic dnia czerwca 23 2017 07:54:45
Trzeba głosować ,w przyszłych wyborach na burmistrza,na Pana Andrzeja Jaśkiewicza,jak chcecie mieć we Wleniu porządek
kibic dnia czerwca 23 2017 07:59:23
W ostatnich wyborach startował,i myślę ,że jakby wygrał,to nasze piękne miasteczko,wyglądałoby dużo ładniej,a burmistrz byłby z Wlenia,i dbałby o wszystko.
Mama dnia czerwca 23 2017 08:04:48
A ja słyszałam ze za kilka lat ma tam powstać ponownie przeczkole
do mamy dnia czerwca 23 2017 09:58:40
Komentarz usunięty.

Nie obrżamy pozostałych uczestników dyskusji.
Administrator
Taki-tam odpowiada.... do Taki-tam dnia czerwca 23 2017 11:21:57
Moge tytlko pogratulować kultury-niektórzy określaja to jednoznacznie-pożyteczni idioci.
ferdek dnia czerwca 23 2017 15:05:28
Komentarz usunięty.
Komentarz nie związany z tematem newsa.
hehehe dnia czerwca 25 2017 10:34:29
Komentarz usunięty.

Nie obrażamy pozostałych uczestników dyskusji.
Administrator
Dodaj komentarz
Nick:2 + 2:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Dożynki Bystrzyca 2009
Dożynki Bystrzyca 2009
Dożynki Bystrzyca 2009


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16938238 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.