wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Już od lipca wyższe ceny wody i ścieków?!
Miejskie Najprawdopodobniej już od lipca więcej zapłacimy za wodę i ścieki. Zgodnie z ustawowym obowiązkiem  prezes IZER pan Wiesław Gierus na najbliższej sesji przedstawi Radzie Miasta nowe, wyższe taryfy cen wody i odbioru ścieków.

Zdaniem prezesa wzrastają koszty i podwyżki są nieuniknione. - Na pewno zmieni się opłata abonamentowa która obecnie nie pokrywa nawet wydatków na korespondencję - mówi Wiesław Gierus. Jak wyjaśnia największe koszty dla operatora generuje niewłaściwy sposób eksploatacji sieci kanalizacyjnej przez mieszkańców Pilchowic i Nielestna na który spółka nie ma wpływu.
Jedyna szansa na obniżenie kosztów to zwiększenie produkcji i sprzedaży jednak przy obecnej sytuacji demograficznej na to się nie zanosi - dodaje prezes.

 Jednocześnie, jak wyjaśnia,  jedna trzecia ceny wody w Gminie Wleń to podatki i opłaty. My jako operator płacimy podatek od nieruchomości, płacimy dzierżawę od majątku który posiadamy, płacimy za urządzenia w gruncie pod drogami powiatowymi i gminnymi plus dzierżawę za ujęcia wody leżące na terenie Lasów Państwowych. To się robi kwota 250.000 złotych na niecałe 700.000 złotych przychodu. Jednocześnie jak zapewnia prezes, IZER-y na wleńskiej wodzie nie zarabiają. W pozycji taryfowej nie pojawia się zysk -  tłumaczy pan Wiesław Gierus.

Nowe taryfy po zatwierdzeniu i przez Radę Miasta będą obowiązywały przez najbliższy rok. Jednak już od lipca tego roku wchodzi w życie nowe Prawo Wodne które wprowadza wyższe opłaty za pobór wody. Niestety będzie się to najprawdopodobniej wiązało z kolejnymi podwyżkami w przyszłości.


Radny Marek Krzysztof Dral – Jako radny nie otrzymałem jeszcze dokumentów z propozycjami nowych cen za wodę ani uzasadnieniem ewentualnej podwyżki. Niemniej Prezes Wiesław Gierus podczas ubiegłotygodniowego spotkania potwierdził, że Gmina otrzymała kalkulację nowych wyższych  taryf cen wody.
W moim odczuciu kolejne obciążenie mieszkańców jest nieuzasadnione. Skoro Gminę stać na podwyżkę pensji dla burmistrza Zycha, to stać również na takie dopłaty do wody, które zniwelują ewentualny wzrost jej cen.
ANDRZEJ JAŚKIEWICZKomentarze
bez komentazra dnia maja 24 2017 21:19:15
Radny powinien doskonale orientować się, jaki jest status mieszkańców (biedni, bogaci, młodzi, starzy), jakie mają plany i oczekiwania wobec gminy, co stanowi ich największy problem.

Radny powinien jasno przedstawiać nawet najtrudniejsze sprawy, szczerze mówić o problemach i zagrożeniach. Nie może zwodzić swoich wyborców, ani świadomie gmatwać spraw, licząc, że w przyszłości rsame się rozwiążąr1;.
Jeśli szanowna Rada uważa ,że gmina Wleń to kraina mlekiem i miodem płynąca to podnieść podatki, dać kolejną podwyżkę burmistrzowi i za rok wywiesić flagę koloru........i ogłosić kapitulację.
anonimowy dnia maja 24 2017 21:53:02
Nie rozumiem jak można podwyżkę Burmistrza równać z dotacja na wodę. To tak jakby trabanta równać z mercedesem najwyższej klasy.
Podwyżka burmistrza dnia maja 24 2017 21:59:58
A ja jestem ciekaw, kto z radnych imiennie był za podwyżką dla burmistrza? Kto był pomysłodawcą tej podwyżki
anonimowy dnia maja 24 2017 22:16:45
Ani Burmistrz Ani władna Rada nie ma żadnego wpływu na podwyżki. Można sobie tą propozycję Izer nawet zawetować ale to i tak nic nie da. Dopłaty można oczywiście uchwalić ale pewnie nie ma takich rezerw. Przygotujmy się na dalsze oszczędzanie i tyle.
złotówka dnia maja 25 2017 05:49:20
Z tego co pamiętam przeciwko podwyżce dla Burmistrza było 3 radnych : Dral , Gładysz , Hołdowicz
kibic dnia maja 25 2017 08:09:02
Po co Wleń oddał kurę,znoszącą złote jaja Izerom, co u nas nie można liczyć
do anonimowy dnia maja 25 2017 11:26:35
i jedno i drugie wypłacane jest z pieniędzy publicznych
Veto dnia maja 25 2017 13:06:22
Pradobodobnie Ci co byli przeciwko podwyżce dla Burmistrza pewnie będą przeciwko podwyżce cen wody.
anonimowy dnia maja 25 2017 16:57:38
Można jeszcze wypowiedzieć umowę i rozpisać nowy przetarg.
Pecet dnia maja 25 2017 22:36:13
Niech teraz radni i burmistrz opłacają moje rachunki skoro z moich pieniędzy sobie podwyżki robią...
zerwać dnia maja 26 2017 08:57:35
tą bzdurą umowę. Gmina ma zabezpieczyć mieszkańców w wodę, a nie zdziałać by prywatną firma zdzierała z nich skórę
Elff dnia maja 26 2017 14:42:54
boje......alo te izery????????????!!!!!!!!!!!
edek dnia maja 26 2017 22:29:24
Co zlego to na lysego. Ciekawe ilu w przyszlych wyborach zaglosuje na naczelnego redaktora - cudotworce co wszystkim obywatelom Wlenia zrobi po 700 + a do kazdej butelki wodki bedzie dodawal po 2 penta kielbasy ( wyborczej)
r. dnia maja 26 2017 22:46:54
Precz z komuną !!!
Pecet dnia maja 26 2017 22:52:10
Proszę niech mi ktoś przypomni czy Pan radny Dral nie startował przypadkiem z list KW Zycha albo PiSu?
elff do dnia maja 27 2017 00:31:27
500+ jest to i ludzi stać
do "edek" dnia maja 27 2017 09:02:19
Tym się różni redaktor, że opisuje aktualny stan rzeczy jaki jest w gminie. Ważne jest aby każdy ubiegający się o mandat zaufania mieszkańców chcący być radnym/ną czy ewentualnie burmistrzem pamiętał co obiecywał przed wyborami i zapamiętał ,że cztery lata i ocena. Na chwile obecną dzięki pisaniu redaktora wiele rzeczy zostało przedstawione mieszkańcom wcześniej niż chcieli to zrobić Ci , którzy tak bardzo głosili hasła o "SPOŁECZNYCH KONSULTACJACH"
Pewne jest jedno ,że redaktor umie liczyć i wiele spraw potoczyło by się całkowicie inaczej i na pewno zmieniła by się sprawa wizerunku tkz. "fachowców" remontowo budowlanych od wszystkiego i zasiadających przy kawie.
STOP STAGNACJI dnia maja 27 2017 09:12:30
A czy w tym roku burmistrz Zych zorganizuje dla radnych szkolenie w smażalni rybek?
ADMINISTRATOR DO EDEK dnia maja 27 2017 14:01:38
Szanowny panie "edek" Bardzo proszę o poszukanie sobie innego miejsca na uzewnętrznianie swoich frustracji i obsesji. Jednocześnie informuję, że kolejne pana posty nie związane z treścią newsa będą usuwane.
Dodaj komentarz
Nick:1 + 2:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Koncert
Koncert
Koncert


j23215 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek484 weeks
admin485 weeks
gisia486 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul487 weeks
Maskonp487 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16920429 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.