 |
Najmłodsi żeglarze rozpoczęli V edycję Szkółki Żeglarskiej w sezonie 2017 |
 |
Najmłodsi żeglarze rozpoczęli V edycję Szkółki Żeglarskiej w sezonie 2017
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 8-12 lat do wzięcia udziału w zajęciach odbywających się już teraz, w każdą niedzielę na Jeziorze Pilchowickim. W Szkółce może wziąć udział każdy, kto ma ochotę poznać uroki żeglarstwa, wspólnie uczyć się i bawić nad wodą. Dzieci będą także miały szanse uczestniczyć w zgrupowaniach i spróbować swoich sił w prawdziwych regatach. W ramach zajęć Szkółki, każde dziecko samodzielnie poprowadzi mały jacht – Optimist.
Łódki te są dedykowane dla najmłodszych i bezpieczne, a zajęcia odbywają się zawsze w kamizelkach ratunkowych. Dla żeglujących łódek asekurację stanowi motorówka z wykwalifikowanym trenerem-instruktorem. Oprócz żeglowania, dzieci poznają i zakosztują innych form aktywnego wypoczynku. Do dyspozycji są rowery wodne, kajaki, łodzie wiosłowe i z silnikiem, a także większe jachty, za których sterami zasiadają doświadczeni żeglarze z Klubu Horyzont.
Nauka żeglarstwa doskonale rozwija motorykę i ogólną sprawność fizyczną. Promuje wytrwałość i cierpliwość, a także systematyczność, koncentrację i samodzielność. Młodzi żeglarze muszą zadbać o sprzęt i stawić czoła różnym wyzwaniom, a ich pokonywanie daje im mnóstwo radości i satysfakcji z dobrze wykonanej pracy. Są bardziej otwarci i pewni siebie, pracują nad swoim charakterem i własnymi słabościami. Niejednokrotnie odkrywają w sobie pasje, która zostaje na całe życie.
W Szkółce Żeglarskiej dzieci uczą się nie tylko żeglować. Szczególnie promowane jest bezpieczeństwo nad wodą, a także mądre korzystanie akwenów wodnych i szacunek do środowiska naturalnego. Uczymy się węzłów, budowy jachtu, podstawowych przepisów wodnych, a nawet podstaw meteorologii. Zajęcia są dopasowane do potrzeb, wiedzy i umiejętności uczestników. Mimo, że część teoretyczna już się odbyła, to każdy kto miałby jeszcze ochotę dołączyć do Szkółki, szybko nadrobi zaległości. Zajęcia są bezpłatne, a rodzice pokrywają jedynie koszt obowiązkowego ubezpieczenia i ewentualnych wyjazdów dzieci poza nasz region.
Zapraszamy na Przystań w Pilchowicach!
.jpg)
|
|
 |
Komentarze |
 |
 |
Dodaj komentarz |
 |
 |
Oceny |
 |
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.
Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.
Brak ocen.
|
|
|
|
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online
Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
|
|
|
|