wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Zgłoś nieprawidłowość na drodze. Policjanci będą lustrować drogi.
Miejskie
W związku z potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych województwa dolnośląskiego, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu przeprowadza tzw. „Wiosenną lustrację dróg 2017”.

Powołane zostaną wspólne zespoły złożone z przedstawicieli zarządców dróg i policjantów ruchu drogowego (oraz w zależności od potrzeb także przedstawicieli innych instytucji) do przeprowadzenia „przeglądów” dróg: krajowych, wojewódzkich i powiatowych, gminnych.

Przeglądy zespoły przeprowadzą do 9 czerwca 2017 roku

W podejmowanych działaniach, kontroli poddane zostanie oznakowanie pionowe i poziome oraz podjęte czynności zmierzające do usunięcia nieprawidłowości w tym zakresie.

W zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego zostaną wykonane przeglądy także pod kątem ujawnienia miejsc i elementów dróg, które mogą powodować jego zagrożenie, w tym w szczególności:
 • stan nawierzchni
 • sprzeczne ze sobą oznakowanie pionowe i poziome
 • nieuzasadnione warunkami, nadmiernie restrykcyjne ograniczenia prędkości
 • zagrożenia bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu (pieszych i rowerzystów)
 • prawidłowość i czytelność oznakowania przejazdów kolejowych oraz poprawa widoczności na nich
 • nieprawidłowe lub zbędne oznakowanie ( np. pozostałe po zakończonych robotach drogowych)
 • nieczytelne oznakowanie ( np. zniszczone lub zasłonięte oznakowanie przez krzewy, drzewa lub nieprawidłowo umieszczone w pasie drogowym tablice reklamowe)
 • zawyżone i „niewykoszone pobocza dróg” ( utrudniają odpływ wody z jezdni ! )
 • brak lub zniszczone urządzenia bezpieczeństwa ruchu
 • łuki o pochyleniu poprzecznym jezdni zagrażającym bezpieczeństwu ruchu
 • brak lub niedostateczne oznakowanie łuków poziomych
 • brak chodników, szczególnie w miejscowościach i wsiach przez które przebiegają drogi krajowe i wojewódzkie
 • zagrożenie jakie stanowią rosnące drzewa na poboczach dróg dla uczestników ruchu drogowego.
Zespoły mają za zadanie także reagowanie na uwagi i sprawdzenie spostrzeżeń mieszkańców i użytkowników dróg. Dlatego też prosimy o zgłaszanie uwag pisemnie na adres email: kpp@lwowek-slaski.wr.policja.gov. w tytule prosimy wpisać „Wiosenna lustracja dróg 2017”, w sekretariacie Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim ul. Jana Pawła II 12, poprzez wyślij wiadomość na stronie www.facebook.com/policja.lwowek lub telefonicznie do kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego sierż. Michała Kamieńskiego nr telefonu 75 64 67 212.

Spostrzeżenia i uwagi zespołu dotyczące wadliwego oznakowania oraz złego stanu dróg, zostaną ujęte w protokole pokontrolnym. Sporządzony dokument, zostanie przekazany staroście, burmistrzom oraz zarządcą dróg.
Policja Lwówek Śląski


Od redakcji

Aż chciałoby się krzyknąć z radości „hura, wreszcie!”. Stan dróg na terenie naszego powiatu to największa bolączka mieszkańców i turystów (przejezdnych). Redakcja Lwówecki.info oraz Obywatelski Patrol od lat pokazują „kwiatki”, jednak jak dotychczas odzew ze strony służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach oraz lokalnych władz był niewielki. Dziury, pochylone i wyblakłe znaki, krzaki na pół jezdni i wiele innych absurdów drogowych to zmora kierowców. Liczymy, iż tym razem dzięki stanowczości Policji zarządcy dróg przyłożą się do swoich obowiązków.
Poniżej pokazujemy kilka zdjęć wykonanych na terenie powiatu lwóweckiego w ostatnich latach. Trudno jest nam uwierzyć, że nikt (poza nami i zwykłymi mieszkańcami) tego nie dostrzega. Niemniej do dziś nikt w tej sprawie nic nie zrobił. W przypadku problemów z lokalizacją „kwiatków” proszę o kontakt pod numer tel. redakcji – 887 606 206.

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców o przesyłanie zdjęć niebezpiecznych, źle oznakowanych, bądź dziurawych dróg. Państwa zdjęcia zostaną opublikowane na naszych stronach.
 MAREK DRAL - LWOWECKI.INFOKomentarze
Pecet dnia kwietnia 20 2017 21:47:08
P.Dral robi konkurencje dla pewnego programu na TVN Turbo :)
ktoś_nowy dnia kwietnia 21 2017 01:18:17
Droga do Jeleniej Góry. Dziura na dziurze i dziurą popędza albo na zaporę ta ostatnia prosta przed wzniesieniem-dziura w której można kolo urwać. A może blokowanie ul wąskiej przez złe zaparkowane auta? Juz raz straż miała problem przez to wjechać na ogrodową. Do tego zalegające auta na parkingach np seat czerwony między ogrodowa a wąska lub civic na dw stojący pod blokami. Proszę o uznanie tego komentarza jako zgłoczenie
kibic dnia kwietnia 21 2017 08:22:42
Autobusy nie powinny jeżdzić, ul Jana Pawła,tylko obwodnicą,było to już zgłaszane przez mieszkańców na piśmie do urzędu,ponieważ niszczą drogę,i tego przystanku przy ośrodku nie powinno być,to też ktoś z drogówki powinien wziąć pod uwagę ,przystanek kilka metrów przed skrzyżowaniem,i po skrzyżowaniu i na przejściu dla pieszych,to jest dopiero skandal,dla tych ludzi co to wymyślili
do kibic dnia kwietnia 21 2017 10:49:07
Autobusy powinny mieć przystanek koło sanatorium, ponieważ tam są zazwyczaj osoby w podeszłym wieku, a także niepełno lub częściowo sprawne. Gdy będziesz starszy zmienisz ton swojej wypowiedzi.

Aczkolwiek fakt, pzystanek nie powinien znajdować się na pasach.
Don dnia kwietnia 22 2017 23:44:13
Zgłaszać do kogo Strażnik Miejski już dawno powinien być wymieniony ale tak się nie dzieje czemu to pewnie wiemy ...
P dnia kwietnia 23 2017 13:31:11
On ma ważniejsze sprawy???????
zawias. dnia kwietnia 23 2017 14:11:57
Straznik Miejski jako gospodarz terenu,wspolnie z policja drogowa lub tez inna powinien zainteresowac sie stojacymi juz od paru lat"starymi zdezelowanymi samochodami"Stoja takie"graty"bez powietrza a kolach i blokuja miejsca parginkowe innym uzytkownikom a stoia nawet w miejscach zabronionych takich jak w rejonie skrzyzowan,i.t.d..Kazdy to widzi,tylko brak jest reakcji ze strony w)w.
Don dnia kwietnia 24 2017 22:21:36
Oj tam Strażnik Miejski z Wlenia to kierowca urzędu taka funkcje i uprawnienia powinien mieć stare auta na wolnego to żrnada tyle lat pracuje i mija te auta i co z tego . kto sprubuje skargę napisać nikt bo i tak nie znajdzie się osoba ktura wyciogneła by konsekfecje za duże znajomości by można było ruezyć co kolwiek
Mati dnia kwietnia 25 2017 11:02:58
Tak było i tak zostanie wizytówka tak ówka Wlenia
Don dnia kwietnia 26 2017 13:51:02
Czy w związku ze zdjęciem autobusu kierowca dostał mandat na postoju na pasach ? Pewnie nie ale a jak otrzymał to powinien być inf o tym nie znalazłem jej
Don dnia kwietnia 26 2017 13:54:26
Po co zgłaszać to po to mamy Straż Miejska fakt nie widzi wielu spraw do poprawienia by było bezpieczniej we wleniu
kuba dnia kwietnia 30 2017 12:46:06
W związku z potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa na drogach proszę nie prowadzić akcji, ale na bieżąco podczas służb i patroli zwracać uwagę na występujące zagrożenia. Nie sprawdzać tylko prędkości, ale również badania techniczne, stan pojazdu, ubezpieczenie i prawo jazdy. Wystarczy że jeżdżę z prawidłową prędkością żaden policjant nie zatrzyma mnie do kontroli i cała troska o bezpieczeństwo o kant ..
Dodaj komentarz
Nick:4 + 2:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaFajerwerki 2013


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932611 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.