wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
OSP - to nie instytucja. OSP to ludzie!
MiejskieOchotnicze Straże Pożarne w naszej Gminie to nasza duma.Choć wiele osób z tym się nie zgodzi, patrząc na opustoszałe budynki remiz w Bystrzycy, Kleczy czy Marczowie. Strażnicy w Bełczynie nawet już nie będziemy oglądać ,gdyż zniknie już na zawsze. A zastanawialiśmy się co będzie z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi we Wleniu, Pilchowicach czy Radomicach? Czy ten sam los nie podzielą te Jednostki ? Są zadbane, wyposażone w nowoczesny sprzęt, samochody gotowe do akcji. Ale gdzie się podziali ludzie w tym wszystkim? Czy era komputerów tworzy tylko wirtualny świat? Zamknięcia się w sobie? Czy tylko patrzymy na siebie i aby jednym komentarzem zniszczyć drugą osobę? Chyba tak, gdyż strażak ochotnik to osoba , która powinna się cieszyć wśród mieszkańców szacunkiem. Czy tak jest? Młodzi ludzie w obecnych czasach nie garną się do wstąpienia w szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych, gdyż jest to niemodne.

Niemodne jest ratowanie ludzi, modne jest natomiast siedzenie przed komputerem i po każdej akcji ochotników komentowanie, bo to takie proste. We Wleniu strażak gdy włączyła się syrena alarmowa biegnąc boso do remizy wywołał śmiech grupki mieszkańców. Było to bardzo śmieszne, gdyż biegł ratować płonący dom jednego z szydzących. Kiedy strażacy ochotnicy z Wlenia budowali świetlicę to niektórzy z mieszkańców potrafili jedynie krytykować, a na zakończenie budowy oprócz zaproszonych gości zjawiło się dwóch mieszkańców by podziękować za wkład włożony w nasza społeczność. Czy tak dalej chcemy wspólnie żyć ? Czy druhowie tworzący brać strażacką nie potrzebują pomocy, podziękowania, przecież oni to robią społecznie, poświęcają swoje życie i zdrowie dla nas wszystkich. Nigdy nie wiemy kiedy będziemy ich potrzebować. Czy nie byłoby milej razem walczyć o dalsze przetrwanie naszych Jednostek Gminnych.Razem się spotkać. Razem walczyć o naszą małą Ojczyznę, naszą Gminę Wleń.

Dlatego apeluję do mieszkańców gminy Wleń o zachęcanie swoich bliskich, synów, córek, sąsiadów, sąsiadki, kolegów, koleżanek do wstąpienia do Ochotniczych Straży Pożarnych. Tam można przeżyć niezapomniane chwile, nauczyć się szanować drugą osobę, pomóc bezinteresownie drugiemu człowiekowi. Uzyskać kursy, które przydają się w życiu osobistym, życiu, pracy. To nie tylko przygoda to styl życia, bo ratowanie jest czymś niezwykłym, a dźwięk syreny alarmowej zostaje w sercu. Kiedy wyjeżdżamy do akcji w dzień czy w nocy jesteśmy dumni, że jesteśmy strażakami z Wlenia, Pilchowic czy Radomic. A po trudach akcji wracamy do rodzin, idziemy do pracy, wracamy do życia codziennego. Zmęczeni, nieraz niewyspani, ale dumni, że wyjechaliśmy pomóc drugiemu człowiekowi. Dumni z siebie i dumni,że mieszkamy w małej,może biednej Gminie ale mamy wielkie serca.

Dlatego jako Komendant Miejsko Gminny Związku OSP RP zachęcam do wstąpienia do Jednostek OSP Wleń, OSP Pilchowice czy OSP Radomice żebyśmy nie skończyli jak Jednostka OSP w Bełczynie. Drzwi u nas stoją zawsze szeroko otwarte dla zainteresowanych.
 
Również chciałbym poprosić o pomoc dla pogorzelców z ulicy Ogrodowej. Nieraz wystarczy mały gest to tak wiele znaczy.
 
 Tomasz Buciak

Komentarze
krawiec Stefania dnia lutego 19 2017 10:36:34
OSP TO LUDZIE ;;POMCNI W KAŻDEJ TRUDNEJ SYTUACJII ŻYCIOWEKJ TO WSPANIALI LUDZ
Postprawda dnia lutego 19 2017 13:42:46
Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle?
Nick dnia lutego 19 2017 14:29:12
Jest coraz gorzej bo w każdej z Jednostek już została garstka zagorzałych ochotników co jeżdżą do zdarzeń, a oni nie młodnieją a lat im przybywa, a młodzieży nie ma.
Student dnia lutego 19 2017 17:35:51
Podziwiam i gratuluje. Bez was już dawno byłoby tu jedno wielkie pogorzelisko.
Kononowicz dnia lutego 20 2017 10:35:45
Panie Randy Tomaszu, z podziwem patrzę na efekty pracy Pańskiej pracy na rzecz OSP w Wleniu i doprowadzeniu organizacji do tak wysokiego poziomu. Cieszyłem się nie mniej niż Pan z pięknej remizy, nowego samochodu a i pewnie doświadczenia jakie Pan przekazał ochotnikom. Krótko mówiąc to szczęście, że to miasteczko ma kogoś takiego jak Pan. Obawiam się tylko aby tym apelem nie strzelił Pan w stopę OSP Wleń. Kierownictwo ośrodka zdrowia swojego czasu też zameldowało Burmistrzowi o problemach kadrowych i jak to się zakończy?? a jak widziałem z relacji komisji to jest Pan zwolennikiem tego rozwiązania. Pewnie i na braki kadrowe w OSP znajdzie się rozwiązanie, zaraz znajdzie się jakieś prężnie działające OSP w Pisarzowicach albo innej miejscowości pod Zgorzelcem, które chętnie przejmie mienie. W najlepszym wypadku nowy samochód zostanie przekazany do Pilchowic, gdzie podobno nie ma takich problemów ale to i tak niezłe wyjście bo przynajmniej samochód pozostanie w gminie. Reszta Rady pewnie bezmyślnie klepnie i problem z głowy a społeczeństwo usłyszy, że tak stanowi przepis jakiś tam z ustawy jakiejś tam. Reasumując, tak to już w tym życiu bywa" raz na wozie raz pod wozem" Oby OSP Wleń nie podzieliła losu ośrodka zdrowia. Powodzenia
Do Kononowicz dnia lutego 20 2017 10:44:06
Problemy i są w Pilchowicach,a teraz zostanie zakupiony nowy bóz bojowy do Pilchowic
Ochotnik dnia lutego 20 2017 11:10:31
Dzisiaj ludzie w poszukiwaniu pracy opuszczają naszą Gminę.Jednak dzieje się to w większości Gmin , a zachęcanie młodych ludzi ( niekoniecznie młodych) to nasza wspólna sprawa. Robienie czegoś społecznie jest czymś fajnym ,pozdrawiam
Kononowicz dnia lutego 20 2017 11:17:58
Za co gmina kupi nowy wóz :) ?? Żeby chociaż Radni sprzedali ośrodek zdrowia było by na wóz. Ależ to życie jest przewrotne, raz Ty licytujesz, jutro Ciebie zlicytują.
Do pseudo Kononowicza dnia lutego 20 2017 11:57:55
Przestan plakac nad rozlanym mlekiem.Wszystko widzisz w czarnym kolorze.
krytyk dnia lutego 20 2017 14:38:28
Wszysko fajnie tylko po co tyle żali może pokażcie co robicie a nie od razu krytykujecie tych co krytykują
Kononowicz dnia lutego 20 2017 15:31:43
Obyśmy nie musieli rozważać OSP Wleń w kategorii tego przysłowiowo rozlanego mleka ;(
Do Kononowicz dnia lutego 20 2017 16:01:11
Co tata bil, a mama nie przytulala?
Postprawda dnia lutego 21 2017 17:01:10
Co by nie mówić Kononowicz rację ma. Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka.
do postprawda dnia lutego 21 2017 17:30:32
Pewnie,że ma rację, ale ludzie mają pewną wytrzymałość. Ośrodek Zdrowia będzie funkcjonował dalej,a za kilka miesięcy już nikt nie wspomni,że był taki problem.I nawet nikt nie napisze,że dobrze funkcjonuje. A jak z OSP ludzie odejdą to nikt tego nie przejmie,nikt tego nie otworzy ponownie. Bo czas wyjazdu uzależniony jest od przybycia ochotników z Wlenia,a nie jak pisze Kononowicz z Pisarzowic. A nieraz przy pożarze,wypadku decydują minuty, a Straż ze Lwówka zanim dojedzie to mija kilkanaście minut, a nieraz są przy zdarzeniach w Gryfowie, Mirsku. O tym to nikt nie pomyślał. A żeby być dobrym potrzeba doświadczenia i zapału robienia czegoś społecznie, którego już młodym ludziom brakuje
Kononowicz dnia lutego 22 2017 09:23:45
Oj będą pamiętać oj będą. Początek będzie cudowny a później jak zwykle ku upadkowi. Jednej i drugiej organizacji nie odtworzysz głównie ze względu specyficzne umiejętności kadry. Po za tym po co wkładać serce?? po to żeby decydenci jednym głosowaniem przekazali dorobek do wspomnianych Pisarzowic?? Co do cennego czasu to zdziwisz się jak szybko można dojechać z Pisarzowic :D pewnie szybciej niż wleńskiego rynku :)
Strazak dnia lutego 22 2017 20:45:15
STrażak Buciak na Burmistra.... już nam Zosia obwieściła....
Do konowala dnia marca 02 2017 16:06:38
Gościu straż to nie jest ośrodek leczniczy oj uwierz mi Ci młodzi co zaraz będą starymi jeszcze nie raz pokażą na co ich stać tak jak kiedyś w nocy zimą -22stopnie a nasze dzielne chłopaki dojechali na miejsce i podali pierwszy prąd wody po 11 minutach od za wycie syreny. Nie tylko we wleniu brakuje ludzi ten problem jest wszedzie bo trafi się taki konowal i pieprzy zamiast coś zrobić. Gmina do zakupu nowego auta dokłada 1/4-5. OSP to ludzie którzy sa wyszkoleni ale niebyło tak ze siadal do wozu i już wiedział wszystko. Szkolil się tak samo jak dzisiaj przyjęty Nowy strażak będzie się szkolil zanim pojedzie do akcji.
Dodaj komentarz
Nick:3 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Biegi Szkolne
Biegi Szkolne
Biegi szkolne


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906264 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.