wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Kolejny krok do przejęcia Ośrodka Zdrowia przez Zgorzelec został wykonany.
Miejskie Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Wspólnej Rady Miasta niespodzianki nie było. Radni większością głosów, przy sprzeciwie Marka Drala oraz wstrzymaniu się przewodniczącej Katarzyny Kotołowskiej poparli przejęcie SPZOZ Wleń przez szpital w Zgorzelcu. Obrady można posumować jednym zdaniem - bardzo dużo obietnic i bardzo mało konkretów.

Chyba już na stałe weszły do publicznych wystąpień burmistrza Artura Zycha nieprzychylne odniesienia do portalu wleninfo.
Warto dodać, że w naszej gminie jedynie wleninfo.pl w pełni relacjonuje przebieg debaty nad przejęciem wleńskiego Ośrodka Zdrowia i być może to wywołuje taką irytację Burmistrza.


Zapraszam do obejrzenia relacji wideo.
ANDRZEJ JAŚKIEWICZKomentarze
anonimowy dnia lutego 16 2017 23:31:13
Osobiście to mam mieszane uczucia. Z jednej strony chodzi o Nasze zdrowie, z drugiej o gospodarność gminy. Oddanie nieruchomości spółce ze Zgorzelca za darmo w zamian za "fachową" opiekę zdrowotna i święty spokój włodarzy nasuwa mi myśl, że w tej gminie innych rozwiązań nie ma. A znam przykład gdzie samorząd pewnej gminy dogadał się z placówką medyczną na wykonywanie usług medycznych bez konieczności oddawania budynków przychodni. Czyli sposób jakiś jest. Spółka ta nazywa się Izer-Med i znajduje się w podobnej odległości co Zgorzelec. Posiada swój szpital i sieć placówek. Może warto jednak jeszcze trochę poszperać, popytać.
~ dnia lutego 17 2017 03:58:24
...stoimy przed alternatywą: przekazać ośrodek Zgorzelcowi lub pogodzić się z jego likwidacją...
Ośrodek chcecie przekazać (wyremontowany między innymi za nasze pieniądze), z tego co wiem zamek też chcecie przekazać jakiemuś bractwu (wyremontowany między innymi za nasze pieniądze), to może niech Państwo przekażą również ratusz, swoje diety i wynagrodzenia komuś kto nie będzie doprowadzał Wlenia do ruiny i wyprowadzi wreszcie na prostą. Nie trzeba się tak będzie męczyć już, co?:) Jak się patrzę na efekty Państwa pracy to nie widzę żadnej różnicy w stosunku do poprzedników. A szkoda, bo miałem nadzieję... .
do wyżej dnia lutego 17 2017 08:02:47
skoro nie jesteś zadowolony z pracy a miałeś nadzieje to podpisz sie z imienia i nazwiska tak jak radny Gładysz
PS A TY CO ZROBIŁEŚ DLA GMINY?? PRZYSZEDŁEŚ CHOCIAŻ NA DEBATE ZAINTERESOWAŁEŚ SIĘ? JESTEŚ MOCNY KLIKJĄC W KLAWIATURĘ !!!!
Pacjent dnia lutego 17 2017 10:57:48
A wystarczy znależć chetnego na lekarza pediatre we Wleniu. Takie proste. I osrodek zostanie nasz. Kto narzeka niech dziala, rozwiazanie jest.
Wilma dnia lutego 17 2017 11:18:46
do p.Jacka Gładysza
Strasznie się Pan hardy zrobił i totalnie popierający "linię naszej władzy". A takim Pan miał być szeryfem, walczącym o dobro wspólne... Coś do główki uderzyło? ;)
Literat dnia lutego 17 2017 11:21:22
Panie Radny Gładysz, lubię czytać Pana teksty bo władasz Pan słowem pisanym jak mało kto na tym portalu. Dziwi mnie natomiast fakt nabycia kompetencji w zakresie ochrony zdrowia po jednej tylko komisji i jednej propozycji Burmistrza. "W moim odczuciu" to nie odrobiłeś lekcji i przystałeś na jeden atr. przytoczony przez burmistrza "odgórnej ustawy", której pewnie nawet nie pamiętasz. Przedstaw, przynajmniej swoim wyborcą jak kosztowne rozwiązanie popierasz. Chodzi mi o wartość mienia i nieruchomości oraz jakie koszta poniesie gmina w skali miesiąca czy też roku. Wytłumacz również co to znaczy notarialne przekazanie praw do własności i w jaki sposób można to prawo odebrać.
Literat dnia lutego 17 2017 12:14:20
Czyli po prostu nie wiesz ile warte jest mienie ?? Burmistrz o tym nie mówi a Ty nie zapytałeś ?? Twoja metafora opisuje "zyski" gdzie na realnym przykładzie widzisz zyski?? Rozumiem, że zyskiem mają być świadczenia medyczne. Zapytałeś jak będzie wyglądał koszyk świadczeń ?? Pytałem raczej ile trzeba będzie dołożyć miesięcznie lub rocznie. Co do prawa własności to w razie "W" zrobisz tyle ile napisałeś czyli nic. Czytałem Twój tekst o tym jak Cię okradziono w Warszawie i wiec co wcale mnie to nie dziwi chodź współczuje zdarzenia.
Literat dnia lutego 17 2017 12:21:30
Acha, i sam przekaż Burmistrzowi szczegółowe informację, to przecież Ciebie wybrano na radnego.

Również życzę Miłego dnia
Wilma dnia lutego 17 2017 12:31:33
do p. Jacka Gładysza
Kiedy natomiast burmistrz proponuje coś sensownego, nie widzę powodów, by w celu przypodobania się tutejszej gawiedzi włączać się w chór jednogłośnej krytyki dla samej krytyki.

Zapomina Pan, że radnym został Pan dzięki głosom "gawiedzi"? To właśnie ową "gawiedź" zobowiązany Pan jest reprezentować, nie burmistrza. "My z burmistrzem"... Ho, ho! :)))
Co "sensowności" propozycji, to dziwię się, że człowiek tak światły jak Pan, nie widzi ewidentnych wad proponowanego rozwiązania. Wady te są wykazywane przez ludzi znających się na rzeczy - nie zauważył Pan, że nie jest to "krytyka dla krytyki"?
Może warto zapoznać się z rozwiązaniami, z jakich skorzystały inne miejscowości, zanim radośnie oddamy wszystko, co we Wleniu funkcjonuje źle (z powodu nieudolności decydentów, zresztą) we władanie ludzi, dla których interes mieszkańców Wlenia zdecydowanie nie stanowi priorytetu?
anonimowy dnia lutego 17 2017 13:03:22
Panie Jacku. Pomysł z Izer-Medem jest tylko przykładem, że można próbować też w inny sposób. Ja nie czuje się z obligowany rozmawiać z Burmistrzem na te tematy. Zresztą jak by to wyglądało aby zwykły człek władze przekonywał. Radni powinni być szanowani i na owy szacunek zasłużyć i niech tak zostanie.
Literat dnia lutego 17 2017 13:24:54
"Drogi" Panie Radny Gładysz już miałem nic nie pisać ale nie wytrzymam :) Podziwiam Pana za to że ma Pan odwagę stawić czoła krytyce i nie jest to krytyka dla krytyki przynajmniej z mojej strony. Zna się Pan na matematyce a nie przedstawił Pan żadnych liczby, po za zero, jedynkowym efektem decyzji. Już na prawdę ostatnie pytanie, pomęczyłbym jakiegoś innego radnego pewnie jeszcze mniej wiedzącego od Pana a o to pytanie: na jakiej opinii i kto się pod nią podpisał, oparta jest decyzja. Skąd wiadomo, że jest jakiś problem z ośrodkiem?? Są opisane jakieś zagrożenia i ryzyka??

Pozdrawiam
Literat dnia lutego 17 2017 14:24:27
"Drogi" Panie Radny Gładysz, czyli mam rozumieć, że bardziej pracuje Pan na subiektywnym, nakreślonym obrazie na spotkaniach niż na pisanych opiniach, analizach i liczbach ?? Pan, któremu słowo pisane przychodzi z taką łatwością a matematyka również nie jest obca??, wierzyć mi się nie chce. Mam nadzieje, że zasiałem chociaż ziarenko wątpliwości co do słuszności decyzji.

Pozdrawiam
Wilma dnia lutego 17 2017 14:37:30
do p. Jacka Gładysza

Stopień zadufania prezentuje Pan porażający. :)
Proszę pamiętać, że w następnych wyborach może Pan dostać prztyczka w nos. :)

Póki co, nie ma obowiązku ujawniania danych personalnych w Internecie (a nawet jest zalecana duża powściągliwość w tym względzie), jeśli nie jest się tzw. osobą publiczną. W małej społeczności Wlenia i tak raczej wiadomo, kto się pod nickiem kryje. Nie będzie Pan chyba utrzymywał, że nie ma Pan pojęcia, kim jest @Wilma? :)

Co do meritum, czyli zagadnienia funkcjonowania ośrodka zdrowia we Wleniu: czy zadał sobie Pan odrobinę trudu i sprawdził, jak działają te placówki w innych, porównywalnych do Wlenia, miejscowościach?

Dlaczego we Wleniu wszystkie społeczne problemy muszą się rozbijać o niemożność?
strzelec dnia lutego 17 2017 16:37:16
Panie gladysz ludzie bez pana gadania i tak sie gdzie indziej przeniosza .po co te gadki
do Jacek Gładysz dnia lutego 17 2017 19:10:13
Pani dr Kamer nie przechodzi na emeryturę,bo jest na niej od wielu lat i proszę nie opowiadać niesprawdzonych informacji.
pipi dnia lutego 17 2017 19:38:35
Bardzo się cieszę, że mamy radnego, który potrafi oceniać rzeczywistość nie prosto, lecz binarnie.
anonimowy dnia lutego 17 2017 20:28:11
Te fakty wcale nie są utajnione ale dla wspólnego dobra popytam w odpowiednim środowisku ludzi zaangażowanych w tych sprawach i odpiszę.
~ dnia lutego 18 2017 07:21:32
do wyżej dnia luty 17 2017 08:02:47
skoro nie jesteś zadowolony z pracy a miałeś nadzieje to podpisz sie z imienia i nazwiska tak jak radny Gładysz
PS A TY CO ZROBIŁEŚ DLA GMINY?? PRZYSZEDŁEŚ CHOCIAŻ NA DEBATE ZAINTERESOWAŁEŚ SIĘ? JESTEŚ MOCNY KLIKJĄC W KLAWIATURĘ !!!!
Widzisz, w odróżnieniu od osób które sprawują funkcje publiczne ja nic nie muszę. Oprócz płacenia podatków oczywiście. To są moje pieniądze i tak Cię to dziwi, że interesuję się jakie są tego efekty? Sprawowanie odpowiedzialnych funkcji publicznych jest podsumowane wpływami na konta tych państwa z naszych pieniędzy między innymi. Ergo: płacę-wymagam. A jak ktoś nie może podołać wyzwaniom to powinien może robić w życiu coś innego? Kiedyś było takie powiedzenie: "nie wiesz, nie potrafisz - nie pchaj się na afisz".
do anonimowy dnia lutego 18 2017 09:41:23
anonimowy dnia luty 16 2017 23:31:13
Osobiście to mam mieszane uczucia. Z jednej strony chodzi o Nasze zdrowie, z drugiej o gospodarność gminy. Oddanie nieruchomości spółce ze Zgorzelca za darmo w zamian za "fachową" opiekę zdrowotna i święty spokój włodarzy nasuwa mi myśl, że w tej gminie innych rozwiązań nie ma. A znam przykład gdzie samorząd pewnej gminy dogadał się z placówką medyczną na wykonywanie usług medycznych bez konieczności oddawania budynków przychodni. Czyli sposób jakiś jest. Spółka ta nazywa się Izer-Med i znajduje się w podobnej odległości co Zgorzelec. Posiada swój szpital i sieć placówek. Może warto jednak jeszcze trochę poszperać, popytać.
~ dnia luty 17 2017 03:58:24
...stoimy przed alternatywą: przekazać ośrodek Zgorzelcowi lub pogodzić się z jego likwidacją...
Ośrodek chcecie przekazać (wyremontowany między innymi za nasze pieniądze), z tego co wiem zamek też chcecie przekazać jakiemuś bractwu (wyremontowany między innymi za nasze pieniądze), to może niech Państwo przekażą również ratusz, swoje diety i wynagrodzenia komuś kto nie będzie doprowadzał Wlenia do ruiny i wyprowadzi wreszcie na prostą. Nie trzeba się tak będzie męczyć już, co?:) Jak się patrzę na efekty Państwa pracy to nie widzę żadnej różnicy w stosunku do poprzedników. A szkoda, bo miałem nadzieję... .
1. Sposób przekazania usług i sp zoz we Wleniu określa ustawa
która nie dopuszcza innych mozliwości jak przekazanie majątku zakładowi przyjmującemu w celu świadczenia usług leczniczych.
2. SP ZOZ Zgorzelec to nie SPÓŁKA - to podmiot publiczny, zobligowany ustawami do swiadczenia usług medycznych - wiec nie ma szans na sprzedaż majątku
3. Umowa o przekazanie SP ZOZ Wleń mówi - że cały majątek zostanie zwrócony w niepogorszonym stanie Gminie - jesli SP ZOZ Zgorzelec zaprzestanie działalności medycznej.
do anonimowy dnia lutego 18 2017 09:49:41
Gdzie sa twoje pieniądze w przychodni czy na zamku?
chetnie posłucham ile tam włożyłeś
bo ja słyszałem , że zamek jest zrobiony z środków ministra kultury
a przychodnia z kontraktu.
Ja ciesze sie że w końcu w przychodni lekarze będa leczyć a nie zajmować się polityką.
Cieszę sie że bedę mógł spokojnie pójść tam z dziećmi i znajdzie sie tam ktoś kompetentny udzieli pomocy.
Teraz sytuacja jest skandaliczna - Panie zajęte są swoim problemami. lub boją sie ze ktos ze Zgorzelca w KOŃCU KAZE IM PRACOWAĆ
BO CHYBA MAM PRAWO ZA SWOJE PODATKI BYĆ LECZONYM
NIE MUSZE MIEĆ DUMNEJ PLAKIETKI SP ZOZ WLEŃ

powiedz w końcu Anonimowy - gdzie ty sie leczysz? bo na pewno nie we WLeniu
Literat dnia lutego 18 2017 12:06:34
"Drogi" Panie Radny Gładysz, jak widzę nie udało mi się zasiać u Pana chociaż małych wątpliwości a w dodatku oświadczył Pan, że nie będzie kandydował ponownie. Czyli co ?? kto wypije tego naważonego piwa jak Zgorzelec stwierdzi, że mu się nie opłaca?? Oddadzą nieruchomość i mienie - w najlepszym wypadku - i co dalej ?? Gdzie znajdziesz choć jednego lekarza ?? na jaki kontrakt ?? Zgorzelec to kapitalista, dla niego liczy się efekt finansowy pod szyldem dobra pacjenta. Czy zwróciłeś uwagę na wymijającą odpowiedz Pani Dyr. na pytanie Przewodniczącej Rady ?? Obejrzyj jeszcze raz tą relację, zobacz jakie pojawiają się już rozbieżności co do zagospodarowania oszczędności po SPZOZ :) Pani Dyr. aż podskoczyła na stołeczku jak usłyszała o 3 dużych stówkach.
Jestem zszokowany również resztą rady, pisze o tych, którzy nie mieli pytań i na dzień dzisiejszy nie maja wątpliwości. Panu "Drogi" Randy gratuluje odwagi publicznej wypowiedzi.

Pozdrawiam
do wilma dnia lutego 18 2017 13:21:57
NIc dodać nić ujać - proszę zaproponować jakies konstruktywne rozwiązanie?
OD dwóch lat doktor kierownik obiecuje poprawę
lepszy standard i lipa była i lipa jest
strach sie spytać białego personelu bo jest zajęty swoim sprawami
narzekaniem na niskie płace
Stała sie widzę Pani autorytetem w zakresie obrażania ludzi którzy mówią rzeczy wprost - nie chowają sią za nickami i ip
Proszę nabrać dystansu do sprawy i ocenić czy i Pani nie będzie lepiej korzystać z usług na wysokim poziomie...
Wilma dnia lutego 18 2017 15:10:41
Gdzie sa twoje pieniądze w przychodni czy na zamku?
chetnie posłucham ile tam włożyłeś
bo ja słyszałem , że zamek jest zrobiony z środków ministra kultury
a przychodnia z kontraktu.


A środki ministra kultury oraz "kontrakt" to, oczywiście, pochodzą z manny niebieskiej. :D
Wilma dnia lutego 18 2017 15:19:17
proszę zaproponować jakies konstruktywne rozwiązanie?

Stała sie widzę Pani autorytetem w zakresie obrażania ludzi którzy mówią rzeczy wprost - nie chowają sią za nickami i ip
Proszę nabrać dystansu do sprawy i ocenić czy i Pani nie będzie lepiej korzystać z usług na wysokim poziomie...

Konstruktywnych rozwiązań wymagam od ludzi, którzy biorą kasę za to, by takich rozwiązań szukać (i nie znaczy to, że mają oni sięgać po pierwsze-lepsze).
Kto tutaj został obrażony i w jaki sposób? Wymaganie od (opłacanego ze środków publicznych) radnego, by się zapoznał z realiami, to jest obrażanie?
Z usług na wysokim poziomie korzystam, ile razy mam taką potrzebę. Owszem, chciałabym móc mieć wszystkich specjalistów na miejscu, ale "daję radę" i tak. Jakoś - poza tym - nie mam pewności, czy jednak nie trzeba będzie do poradni specjalistycznych fatygować się do Zgorzelca (a dojazd tam jest fatalny).
Wilma dnia lutego 18 2017 15:21:43
Widzisz, w odróżnieniu od osób które sprawują funkcje publiczne ja nic nie muszę. Oprócz płacenia podatków oczywiście. To są moje pieniądze i tak Cię to dziwi, że interesuję się jakie są tego efekty? Sprawowanie odpowiedzialnych funkcji publicznych jest podsumowane wpływami na konta tych państwa z naszych pieniędzy między innymi. Ergo: płacę-wymagam. A jak ktoś nie może podołać wyzwaniom to powinien może robić w życiu coś innego? Kiedyś było takie powiedzenie: "nie wiesz, nie potrafisz - nie pchaj się na afisz".


100/100

:)
ziom dnia lutego 18 2017 17:27:39
Brawo Jacek !
anonimowy dnia lutego 18 2017 23:14:24
Bardzo proszę rozróżniać posty, które pisałem, a nie przypisywać mi jakiś odnośników. A dla ciekawskich to napiszę, iż we Wleniu mieszkam stosunkowo od niedawna, ba nawet nie jestem tu zameldowany. Z problemami na takim poziomie kierowania spotkałem się gdzie indziej i to już bardzo dawno. Większa część Naszego województwa już mocno odstaje od takiego modelu pojmowania władzy. Przede wszystkim liczą się z opinią publiczną, organizują spotkania, pytają ludzi na co wydać pieniądze. Nauczcie się rozmawiać z mieszkańcami, nie starajcie się wszystkiego narzucać odgórnie.

Z racji wykonywanego zawodu i spędzaniu większości doby w Jeleniej to właśnie w tym mieście korzystam z usług medycznych. Do tego dochodzi ubezpieczenie, które pozwala mi dodatkowo rejestrować się do specjalistów.
pecet dnia lutego 19 2017 08:32:51
Trzymam Jacek za słowo i nie chcę widzieć Twojego nazwiska na listach wyborczych :)
pecet dnia lutego 19 2017 09:25:39
Wilma masz rację. Trzeba rozliczać radnych z ich "pracy"
do pecet dnia lutego 19 2017 13:39:44
Widocznie masz ochotę kandydować, jak tak życzysz Jackowi
do Wilma dnia lutego 20 2017 08:25:25
WILMA na radną -
vhs dnia lutego 20 2017 12:08:20
Z przykrością czytam i słucham wypowiedzi uczestników tej debaty nie tylko na portalu winfo. nie jest moją intencją polemika tym bardziej

1. nikt do tej pory nie zrobił bilansu zysków i strat naszej Gminy wobec planowanej transakcji, ("podziwiam" odwagę i determinację aktualnego burmistrza w parciu do zmian, moim zdaniem z dużymi stratami dla mieszkańców Gminy Wleń)
2. szermuje się hasłami zupełnie nie na temat typu "usługi specjalistyczne", poziom usług szpitalnych w Zgorzelcu, itp.
3. nikt nie skupia się na fakcie oczywistym że usługi medyczne podstawowej opieki medycznej we Wleniu kompletnie się nie zmienią !!!
Wobec tego PO CO TA ZMIANA ???
P. burmistrz i radni pozbywaj ą się problemu na rzecz odległego ZOZ Zgorzelec - mniej "pracy" i święty spokój, a ZOZ Zgorzelec zyskuje nieruchomości warte circa 1,5 mln zł. gratis bez zobowiązań na wyłączną własność, a niestety nie istnieje przekazanie prawa własności pod warunkiem (art. 157, § 1. Kodeksu cywilnego "Własność nieruchomości nie może być przeniesiona pod warunkiem ani z zastrzeżeniem terminu.")
Jest to więc ruch w jedną stronę - niewątpliwie traci Gmina Wleń - a odpowiedzialność się rozmywa - burmistrz, radni, urzędnicy i prawnicy .....

Najważniejsze że nie ma stagnacji :).
zdrowia wszystkim życzę a szczególnie radnym i burmistrzowi-będzie potrzebne
Dodaj komentarz
Nick:5 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Podsumowanie sezonu
Podsumowanie sezonu
Podsumowanie sezonu


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932434 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.