wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
POSZUKIWANI SPRAWCY KOLIZJI
Miejskie
Na nagraniu z monitoringu wyraźnie widać jak na skrzyżowaniu wymuszają pierwszeństwo i uderzają w jadące prawidłowo auto, po czym uciekają z miejsca zdarzenia. Pomocy poszkodowanym nie udziela także świadek kolizji.

Do zdarzenia doszło o godzinie 11:40 w czwartek 19 stycznia 2017 roku na moście we Wleniu (droga wyjazdowa w kierunku Jeleniej Góry).


Sprawcy kolizji – dwaj młodzi mężczyźni – poruszali się czerwonym autem, (prawdopodobnie Renault Clio) od wleńskiego rynku w kierunku Bystrzycy, na skrzyżowaniu wymusili pierwszeństwo i zderzyli się z jadącym prawidłowo od strony Jeleniej Góry srebrnym Renault Clio, którym podróżowała kobieta z dzieckiem. W wyniku uderzenia auto sprawców obróciło się na drodze, po czym pojazd zatrzymał się obok jadącego od strony Bystrzycy szarego Forda Fiesty. Niestety młodzi mężczyźni wycofali i uciekli, a kierowca Fiesty nie wyszedł nawet z samochodu, żeby zapytać, czy poszkodowanym nic się nie stało.

Sprawa zgłoszona została na policję. Lwóweccy policjanci nie są jednak otwarci na współpracę. Rzecznik Policji w Lwówku Śląskim odsyła do oficera prowadzącego sprawę, a ten nie chce rozmawiać i odsyła do rzecznika. Naszych sugestii i ustaleń nie mamy komu przekazać.

Liczymy na Państwa pomoc. Może rozpoznajecie sprawców zderzenia, ich samochód, może ktoś posiadając wideorejestrator nagrał ich? Wszelkie informacje z zachowaniem anonimowości można przekazywać pod numer telefonu redakcji Lwówecki.info – 887 606 206


Przyglądając się temu zdarzeniu warto zwrócić uwagę na funkcjonowanie „nowego” monitoringu we Wleniu. W czerwcu 2016 roku Gmina wymieniła kamery, rejestrator i cały system. I wydawałoby się, że teraz będzie lepiej, BEZPIECZNIEJ. Czas jednak pokazuje, iż wcale nie jest tak różowo.
Po pierwsze na przykładzie tej kolizji widzimy, iż w dzień, przy dobrej widoczności na nowym monitoringu trudno rozpoznać markę samochodu i nie widać numerów rejestracyjnych pojazdu, co pod dużym znakiem zapytania stawia zasadność tej inwestycji, bo po co kupiono takie kamery, po co wydano tysiące złotych, skoro w biały dzień nie widać rejestracji aut?
Po drugie podczas grudniowej sesji burmistrz Zych odpowiadając na zadane przeze mnie pytania podał do publicznej wiadomości, iż wleński monitoring obsługuje stażysta Pan Marcin. A na pytanie dotyczące kompetencji tego stażysty (np. wiedzy z zakresu kodeksu wykroczeń, prawa ruchu drogowego, …), burmistrz odpowiedział, że do „sczytywania i zapisu zdarzeń” żadne szkolenia nie są potrzebne.
Po kilku dniach ten sam burmistrz w pisemnej odpowiedzi twierdzi, że monitoring miejski we Wleniu obsługuje strażnik miejski.
Pytam wiec, jak to jest, czy z nowym monitoringiem możemy się czuć bezpieczniej, czy pieniądze wyrzucono w błoto?
AKTUALIZACJA
Dziękujemy Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim podinsp. Tomaszowi Szczurowskiemu za zainteresowanie się sprawą.


MAREK DRAL - LWOWECKI.INFO


Komentarze
Obywatel dnia stycznia 26 2017 21:16:29
Na allegro atrapy kamer są po 25 złotych, pożytek z nich podobny, też nic nie widać
DD dnia stycznia 26 2017 22:00:53
Ale to chodzi o to, że radny Dral na własną rękę chce złapać piratów drogowych?
Nagroda za info jakaś jest?
do DD dnia stycznia 26 2017 22:20:42
Nagrodą powinno być dla ciebie to, ze następnym razem ten pirat drogowy sie zastanowi, zanim postanowi uciec z miejsca wypadku/kolizji. Równie dobrze mógł uszkodzić twoja auto. Co za patologia wśród ludzi obecnie panuje, że trzeba im płacić za informacje o złodziejach/piratach drogowych/wandalach itd.
kibic dnia stycznia 27 2017 07:47:33
A,gdzie byli radni,jak kupowano te kamery, może na rynku jest lepsza,jak się nie wie co kupić to trzeba się poradzićeksperta
czart dnia stycznia 27 2017 09:40:16
To nie jest jedyna kamera w mieście a czerwony samochód jedzie od strony Wlenia, więc na innych kamerach też będzie "ujęty". Pewnie tam będzie widoczny numer rejestracyjny.
wlenianin. dnia stycznia 27 2017 14:55:46
Bardzo dobrze,ze choc jeden z naszych radnych interesuje sie zdarzeniami jakie zistnialy na naszym terenie.Jezeli sluzby to tego powolane olewaja problem,to wielkie brawa dla p,Marka.Taka sutacja mogla kazdego z nas spotkac,ktory posiada samochod.
DD dnia stycznia 27 2017 18:46:36
Dlaczego srebrne auto, które spowodowało kolizję, ma zamazaną tablicę?
Oo dnia stycznia 27 2017 19:44:16
Widocznie kamery jednak nie są aż tak zle jak przedstawiono w artykule wyżej
do DD dnia stycznia 27 2017 21:35:02
Która droga jest główną drogą?
. dnia stycznia 27 2017 21:54:51
Rzecznik Policji w Lwówku Śląskim odsyła do oficera prowadzącego sprawę, a ten nie chce rozmawiać i odsyła do rzecznika.
Litości:).
do DD dnia stycznia 28 2017 22:05:39
Srebrne auto nie spowodowało kolizji...
DD dnia stycznia 29 2017 09:29:17
Pragnę tylko zwrócić uwagę na fakt, że to srebrne auto uderzyło w czerwone,
Pierwsze zdanie tego artykułu jest nieprawdziwe.
kierowca do DD dnia stycznia 29 2017 14:06:06
Pierwsze zdanie tego artykułu jest prawdziwe.
DD dnia styczeń 27 2017 18:46:36
Dlaczego srebrne auto, które spowodowało kolizję,(...)twoje zdanie zawiera nieprawdę.

DD dnia styczeń 29 2017 09:29:17
Pragnę tylko zwrócić uwagę na fakt, że to srebrne auto uderzyło w czerwone,to nie ma znaczenia. Czerwone złamało przepisy ruchu drogowego i jest sprawcą kolizji.

Nie bądź zaborczy, przyjmij fakty. Pomyliłeś się, ok. Każdy może.
DD dnia stycznia 29 2017 16:26:44
Zasada ograniczonego zaufania r11; zasada stanowiąca, iż zarówno każdy uczestnik ruchu drogowego, jak też inna osoba znajdująca się na drodze oraz w jej otoczeniu, ma prawo liczyć, że inni uczestnicy ruchu przestrzegają przepisów kodeksu drogowego, chyba że aktualne zachowanie jakiegoś uczestnika stanowi uzasadnione podejrzenie do odmiennego jego zachowania (dz. II, roz. 1, art. 4 Prawa o ruchu drogowym)[1]. Ogromna liczba wypadków na drodze, nierzadko z udziałem pojazdów uprzywilejowanych, spowodowana jest m.in. nieprzestrzeganiem zasady ograniczonego zaufania przez uczestnika, który w świetle prawa postępował zgodnie z przepisami. Stąd też karanych zostaje najczęściej obu uczestników ruchu, pomimo tego, iż tylko jeden z nich popełnił faktyczne wykroczenie. Najczęstszym zarzutem stawianym uczestnikowi postępującemu zgodnie z przepisami jest niezachowanie ostrożności bądź szczególnej ostrożności, co odnosi się m.in. do zasady ograniczonego zaufania.
DD dnia stycznia 29 2017 17:42:14
Wszystkie osoby, uważające, że pojazd jadący prosto może tyłem uderzyć inny pojazd, zachęcam do starania się o stanowisko radnego gminy Wleń.
bolek do DD dnia stycznia 29 2017 20:31:00
KOLEGO TY NIE MASZ POJĘCIA O RUCHU DROGOWYM I NIE JESTEŚ KieROWCĄ BO WOGULE NIE ZNASZ PRAWAe bzdury piszesz
BCS dnia stycznia 29 2017 21:48:52
A ja mam takie pytanie :D W jaki sposób nasz Bohaterski Radny wszedł w posiadanie nagrania i kto jest właścicielem monitoringu ??
Mmmmm dnia stycznia 30 2017 10:48:32
a ja mam takie pytanie... czy nie ma możliwości sprawdzenia monitoringu z innych części miasta? Jesli sprawca jechał od strony rynku to chyba sklepy, albo miejski monitoring mógł lepiej uchwycić ten pojazd? to samo tyczy sie z przejazdem kolejowym w tamtej okolicy chyba tez są kamery choćby na stacji paliw ? Wydaje mi sie że potrzeba chwili na to by prześledzić drogę jaką samochód pokonał przez miasto Wleń.
E tam dnia stycznia 30 2017 12:09:42
Było o lampach, pisano o smogu. Teraz jest o ucieczce bandyty drogowego, a obwinia się kamery i innych. Dla mnie każdy, który ucieka z miejsca wypadku jest tchórzliwym bandytą. Miejscowi wiedzą doskonale kto był kierującym i pasażerem tego Clio. Tablice mogą być fałszywe i może będzie widać, a japę bandyty też?
ktoś dnia stycznia 31 2017 08:02:19
Jeżdżą bez prawka,wydaje mi się że złapanie kierowcy to nie problem,kwestia czasu.Policja powinna już wiedzieć,kto to był,jeśli nie to znaczy,że im nie zależy ,a może się boją.
tender dnia lutego 02 2017 16:50:44
Ten, który twierdzi że to srebrne auto spowodowało kolizję, niech spróbuje zrobić sobie Prawo Jazdy.
DD dnia lutego 02 2017 19:22:33
Ten, który twierdzi, że srebrne auto uderzyło czerwone, nie twierdzi, że spowodowało kolizję, oraz nie widzi sensu robienia drugiego Prawa Jazdy.
Dodaj komentarz
Nick:2 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Festiwal Tańca 2011
Festiwal Tańca 2011
Festiwal Tańca 2011


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906297 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.