wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Od 10 stycznia przyjmuje pacjentów Dolnośląskie Centrum Onkologii w Jeleniej Górze.
Miejskie
Od 10 stycznia  przyjmuje pacjentów Dolnośląskie Centrum Onkologii w Jeleniej Górze. Więcej w materiale video.


fot. AK


Otwarto nowoczesny ośrodek radioterapii w Jeleniej Górze! (zobacz video)

 


 

 


Rusza jeleniogórska filia Zakładu Radioterapii Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu

Budowa filii Dolnośląskiego Centrum Onkologii w Jeleniej Górze rozpoczęła się we wrześniu 2015 roku. Prace zakończyły się w sierpniu 2016 roku.

Filia jest częścią Zakładu Radioterapii Dolnośląskiego Centrum Onkologii.

Jest to druga filia DCO na Dolnym Śląsku – pierwszą uruchomiliśmy w Legnicy.

Koszt całej inwestycji szacuje się na około 30 mln zł. Należy podkreślić, że filia dysponuje najnowocześniejszym sprzętem do radioterapii.

 

Leczenie

Na parterze nowego ośrodka zaplanowaliśmy strefę diagnostyczną z tomografem i akceleratorami oraz gabinety lekarskie i zabiegowe. Na pierwszym piętrze znajdują się pomieszczenia techniczne i socjalne.

Ośrodek radioterapii w Jeleniej Górze będzie przyjmował około 800 pacjentów rocznie. Będzie leczył chorych onkologicznie za pomocą promieniowania jonizującego z pól zewnętrznych, czyli teleterapii.

Dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor DCO we Wrocławiu: - Będziemy leczyć nowotwory prostaty, piersi, mózgu, żołądka, odbytnicy, odbytu, płuca, głowy i szyi, nowotwory ginekologiczne, mięsaki tkanek miękkich oraz chłoniaki.

We współpracy z oddziałami chirurgii i chemioterapii chcemy prowadzić tzw. leczenie skojarzone, co znacząco poprawia wyniki terapii.

 

Pacjenci będą leczeni w nowym ośrodku ambulatoryjnie. Część z nich, w razie potrzeby może przebywać w wyznaczonych, bezpłatnych hostelach.

Wszyscy chorzy - w ramach planowania leczenia – będą mieli wykonywaną tomografię komputerową, na podstawie której są tworzone indywidualne, zgodne z anatomią pacjenta plany leczenia.

 

Iga Skrzypczyńska, kierownik filii DCO w Jeleniej Górze: - Stosujemy m.in. techniki radioterapii konformalnej, IMRT, a także technikę terapii łukowej (RapidArc). Każdy chory będzie miał w trakcie leczenia wykonywane kontrolne zdjęcia weryfikujące zgodność z planem leczenia. A pacjenci z nowotworami prostaty dodatkowo będą mieli wszczepiane znaczniki do gruczołu krokowego, aby poprawić jakość napromieniania.

 Wyposażenie

 Dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor DCO we Wrocławiu: - To jeden z najnowocześniejszych systemów w kraju. Opracowanie go trwało kilka lat, ale samo zainstalowanie zajęło nam kilka miesięcy.

Filia Dolnośląskiego Centrum Onkologii w Jeleniej Górze wyposażona jest w zintegrowaną linię terapeutyczną, w skład której wchodzą dwa wysokoenergetyczne akceleratory liniowe, tomograf komputerowy z funkcją wirtualnej symulacji oraz system zarządzania i weryfikacji z bezpośrednim podłączeniem do serwerów znajdujących się w ośrodku macierzystym we Wrocławiu.

 Nowoczesny ośrodek radioterapii w Jeleniej Górze zapewni wysokospecjalistyczne leczenie chorym na raka. Filia wspólnie z ośrodkami - we Wrocławiu, Wałbrzychu i Legnicy – w pełni zaspokoi potrzeby pacjentów onkologicznych w zakresie radioterapii w całym regionie.

Dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor DCO: - Należy podkreślić, że we Wrocławiu, Legnicy czy Wałbrzychu nie ma kolejek do oddziałów radioterapii. Chciałbym zapewnić pacjentów, że podobnie będzie w Jeleniej Górze.


24jgora.plKomentarze
. dnia stycznia 14 2017 01:46:27
Na Jelonce było info z tydzień dobry temu. Czuwaj!:)
krawiec Stefania dnia stycznia 14 2017 13:03:38
OBY NIKT NIE MUSIAŁ KORZYSTAĆ ,ALE DOBRZE ,ŻE MAMY BLISKO TAKI OŚRODEK
Dodaj komentarz
Nick:5 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Pożegnanie ks. Jacka
Pożegnanie ks. Jacka
Pożegnanie ks. Jacka


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932647 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.