wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Ośrodek zdrowia we Wleniu przejmie szpital w Zgorzelcu. Decyzja zapadła.
MiejskieOd kilku lat systematycznie spada liczba mieszkańców korzystających z usług ośrodka zdrowia we Wleniu. Jest to spowodowane odchodzeniem pacjentów do konkurencyjnych przychodni w Jeżowie Sudeckim, Lwówku Śląskim i Jeleniej Górze.
Niemal dokładnie rok temu szóstego grudnia 2015 roku odbyło się spotkanie burmistrza z dyrektorem oraz pracownikami SP ZOZ w sprawie dalszego funkcjonowania służby zdrowia na terenie gminy. Niestety nie wypracowano wówczas żadnych koncepcji mogących poprawić sytuację finansową oraz jakości opieki medycznej mieszkańców.

Na ostatniej sesji piętnastego grudnia bieżącego roku burmistrz poinformował, że problem ośrodka zdrowia został rozwiązany. Wleński SP ZOZ przejmie szpital w Zgorzelcu. Pani dyrektor Barczyk przejęła już kilka ośrodków zdrowia które prowadzi – mówi burmistrz Artur Zych - Przejęła również ośrodek zdrowia w Gryfowie gdzie jest pełna specjalistka. Porozumieliśmy się i jest już zgoda na to, że przejmie ośrodek zdrowia (we Wleniu) i będzie go prowadziła.  Wygląda to w ten sposób, że jeżeli chodzi o dostęp do specjalistów byłby wtedy w Gryfowie. Jeżeli chodzi o podstawową opiekę medyczną to oczywiście u nas.

Ten kierunek nie wymaga od nas żadnych przekształceń. Nasz ośrodek zdrowia nie będzie musiał być przekształcony w inną formę. Nie będzie sprywatyzowany, będzie też SPZOZ – em. Natomiast będzie prowadzony przez szpital w Zgorzelcu. Wyjaśniał burmistrz. Po przejęciu mieszkańcy Wlenia będą mogli liczyć na pełną opiekę medyczną w tym szpitalu.  

Na ile koncepcja realizowana przez burmistrza będzie korzystna dla mieszkańców gminy? Prawdopodobnie poprawi się dostęp do specjalistów. Przejęcie da również możliwość korzystania z leczenia szpitalnego na bardzo wysokim poziomie. Takie rozwiązanie ma także  wady. Przede wszystkim szpital w Zgorzelcu jest oddalony o około 70 kilometrów od Wlenia. Równie trudny będzie dojazd dla osób niezmotoryzowanych do specjalistów w Gryfowie. No i co dalej z  obecnymi pracownikami SP ZOZ?ANDRZEJ JAŚKIEWICZ

Komentarze
? dnia grudnia 18 2016 18:36:22
czy to oznacza, że nie będzie można korzystać ze szpitala w Lwówku?
nowa dnia grudnia 18 2016 18:40:03
a dlaczego nie podpisano jakiejś umowy z kimś z Jeleniej Góry, do Gryfowa w ogóle nie ma dojazdu, czy burmistrz na głowę upadł?
. dnia grudnia 18 2016 18:45:30
Hhhmmmm.... . Głosowałem w wyborach samorządowych, ale nie dokładnie o to mi chodziło. Pewnie zaraz redakcja skasuje mój komentarz jak to ma często, gęsto w zwyczaju losowo, ale o to też mi nie chodziło. Chodzi o to, że będę w tym grajdole gnił dalej i w końcu doczekam się sołectwa Wleń. Z tą, czy z tą ekipą która jest następna "cudowna" w kolejce i ma zamiar uleczyć co nieuleczone. Grabie zawsze grabią do siebie.
Xsanax dnia grudnia 18 2016 18:51:32
No i dobrze raz a porządnie i daleko, bo kto chce chorych z Wlenia???? widać już tylko banicja została.Więc czas się wypisać z przychodni bo normalny człowiek chyba wie ,że do Jeleniej mamy 19km. a tam 70 no i chyba katapultować się trzeba będzie aby tam się dostać. Teraz można było chociażby na okazję się zabrać do Jeleniej czy Lwówka. A może tam są lepsi psychiatrzy????????
!!!!!! dnia grudnia 18 2016 22:20:43
decyzje podjęto! A gdzie panie Zych konsultacje z mieszkańcami? Gdzie ankiety które miał pan razem z radnymi przeprowadzić? Znowu wszystko za plecami mieszkańców!
czars dnia grudnia 18 2016 22:34:08
A ludzie którzy nie majom samochodów to czym majom się dostać ani do Gryfowa niema bezpośrednio PKS jak i do Zgorzelca ????????? Proszę wszystkich ludzi brać pod uwagę
pracownik dnia grudnia 18 2016 22:34:12
To chyba proste - do zwolnienia.
mik dnia grudnia 18 2016 22:46:03
jakos mi nie jest was zal wcale
edek dnia grudnia 19 2016 06:39:48
Ja bulbym zadowolony z takiego rozwiazania. Al;ternatywa pewnie byloby calkowite zamkniecie osrodka i korzystanie ze wszelkiego dziadostwa w lwowku - wtedy bedzie blisko , a jeszcze blizej na cmentarna gorke.
Oczywiscie pewnie jiektorzy stwierdza ,ze powinni wszyscy specjalisci we Wleniu byc. Zapraszam do powrotu na planete Ziemia , bo penie np w Plawnej tez by chcieli .
pacjent dnia grudnia 19 2016 06:40:23
Jakie konsultacje, jakie ankiety. To "chwyt" marketingowy taki sam jak w kabarecie,oraz jak w tej lepszej zmianie. Wódź robi wszystko aby sobie coraz więcej ludzi zdrowych od siebie odseparować a chorzy pewnie mogą mieć gorączkę a co za tym idzie??????? szybsze bicie serca i zawał gotowy a wtedy już tylko organista będzie potrzebny.
ania dnia grudnia 19 2016 07:28:14
a to pediatra bedzie we Wleniu czy do gryfowa trzeba będzie jechać?
ania dnia grudnia 19 2016 07:29:59
jeżeli dostaje skierowanie do specjalisty to przeciez moge gdzie chce sie zarejestrowqać do lekarza.to nie rozumiem?
aaa dnia grudnia 19 2016 07:33:06
bo zawalili pania Kamer dorosłymi pacjentami.jakby przyjmowała tylko dzieci to by pewnie była jeszcze tu.ale z drugiej strony kto wtedy by nas leczył?
he he dnia grudnia 19 2016 07:39:43
hehe a to pan Krokodyl;)z całym szacunkiem:)
będzie mial teraz duuuuze wzięcie....kursy do gryfowa i zgorzelca.
ktos dnia grudnia 19 2016 07:44:04
a ja wezwe karetke to zawiozą dokąd do zgorzelca?czy normalniena jelenia lub lwówek?
ktos dnia grudnia 19 2016 07:46:38
a to teraz chyba pan burmistrz podstawi darmowy autobus ktory będzie woził i przywoził pacjentów do gryfowa?no na to wygląda.bo wleń to miasto emerytów czym ci ludzie będą tam jeździc ?
ania dnia grudnia 19 2016 07:47:28
do gryfowa nic przecież nie kursuje!!!!!!!
gos c dnia grudnia 19 2016 07:50:39
wszyscy sie przeniosą na jelenia
krawiec Stefania dnia grudnia 19 2016 09:09:22
NIE JEST TO DOBRA ZAMIANA ,A SZPITAL W ZGORZELCU?NO CÓŻ DALEKO OD NAS ,NO I PRZYZWYCZAIŁAM SIĘ DO NASZYCH LEKARZY I PIELĘGNIAREK ,NO I MÓJ WÓZEK INWALIDZKI>?NIE JEST TO DOBRA ZAMIANA!!!
ej no spokojnie dnia grudnia 19 2016 09:30:53
Przecież nikt Was nie będzie woził na Zgorzelec. Do szpitala będzie się jeździło jak do tej pory. Również mieszkańcy Gryfowa chociaż ich POZ prowadzi Zgorzelec jest leczony na rejonie. Wleńska przychodnia może na tym tylko zyskać
Wiesław Santos de Larbilacjionte dnia grudnia 19 2016 10:58:46
Ludzie Ludzie, Po co te komentarze . Czy przez tyle lat funkcjonowania Wleninfo.pl nie zauważyliście, że 90% newsów to juz jest tu zamieszczanych po FAKCIE !! I nie ważne co bedziemy tu pisać jakie wypociny wywalać. I tak Burmistrz ma to Gdzieś !!! Jak i cała reszta. Wybraliście go na Pana Burmistrza to teraz proszę bez takich i powtarzam Nic nie da to co tu piszecie bo jak napisane [u] " Decyzja już zapadła"
zawias. dnia grudnia 19 2016 14:28:25
Chcialbym sie dowiedziec jak za taka Decyzja Pana Burmistrza glosowali Nasi Radni.Chyba zapomnieli,ze za dwa lata sa wybory.Chcialbym wiedziec,kogo skreslic i zeby wiatr histori calkowicie Ich wywial z terenu miasta i gminy Wlen.
xyz dnia grudnia 19 2016 20:08:34
To jest polityka galopujacej stagnacji
ha dnia grudnia 19 2016 21:13:14
radni dali burmistrzowi wolną rękę, żeby zrobił co zechce? no to zrobił, może by tak radni zastanowili się, dlaczego lekarze nie chcą pracować we Wleniu? jaki jest tego powód ? i co zrobić, żeby zechcieli? czy radni zastanowili się nad tymi pytaniami? czy dyskutowali na ten temat i jakie wnioski wyciągnęli ?
czytająca... dnia grudnia 19 2016 23:18:30
Panie radny, Jacku Gładysz! Trzeba było wywiesić na tablicy ogłoszeń, że sprawy się tak mają a nie inaczej i wyjaśnić punkt po punkcie jakie to niesie za sobą konsekwencje. Podam przykład: pkt nr 1- pacjent idąc do lekarza po skierowanie np. do neurologa, otrzyma je i jak do tej pory będzie mógł skorzystać z usług lekarza dyżurującego np. we Lwówku czy Jeleniej Górze. Obawiam się, że (myśląc logicznie, które wynika ze zrozumienia czytania owej umowy ) będę musiała jechać do Gryfowa lu Zgorzelca. Czy moje obawy są słuszne? Nie wspomnę o obawach matek, które będą musiały odwiedzać pediatrę.
anonimowy dnia grudnia 20 2016 00:44:48
Problem komunikacji werbalnej między samorządowcami a mieszkańcami (wyborcami) to temat bolący nie tylko tą gminę. Prawie zawsze winę za ten stan "zaniechania" dialogu ponosi władza lokalna. Bierze sie to przede wszystkim niejako z obawy przed niezrozumieniem i wykluczeniem z życia społecznego takiego np. radnej czy radnego. Chory stereotyp, który rujnuje w/w dialog doprowadza do właśnie takich cichych i anonimowych rozwiązań, ustalanych i uchwalanych "na paluszkach", "bez hałasu".

A jednak można rządzić bez takich tajemnic. Przykładem walki z "nieśmiałością" władzy jest np. Szklarska Poręba, która od kilku już lat organizuje dla mieszkańców w różnych częściach gminy, spotkania z Burmistrzem i radnymi. To właśnie podczas tych rozmów mają zaczątek konsultacje społeczne. Każda ze stron przedstawia swoje racje itd... Wystarczy tylko chcieć a nie jedynie obiecywać w roku wyborczym.
STOP stagnacja...i się zatrzymała...we Wleniu dnia grudnia 20 2016 06:13:38
No i dopadła nas dobra zmiana !!!
wyb dnia grudnia 20 2016 07:48:07
Jak do tej pory nie znalazłem żadnych informacji na ten temat na stronach urzędu. Ogromny szacunek dls pana Jaśkiewicza za upublicznienie tych wiadomości. Zresztą wleninfo nie pierwszy raz publikuje informacje istotne dla mieszkańców a niewygodne dla władzy.
ja dnia grudnia 20 2016 08:21:35
I to jest przykład obiecanek cacanek przedwyborczych mówiących o konsultacjach z mieszkańcami , a przykładów możnaby mnożyć czyli typowy przyklad zlotoustej wladzy
podobne pytanie dnia grudnia 20 2016 08:57:39
mam podobne pytanie.czy jak dostanę skierowanie np do .kardiologia toż racji podpisanej umowy bo z tego tak wynika muszę jechać do Zgorzelca czy Gryfowie czy gdzie chce? czytając logicznie artykuł wydaje się że nakazane będzie Gryfów Zgorzelec no.
zawias. dnia grudnia 20 2016 10:34:52
Panie radny Jacku,jak sie niemyle,co miesiac jakas kase Pan pobiera z Urzedu za swoja prace.Nie moja broszka jest,zebym Panu podpowiadal co jest dobrea co zle dla mieszkanicow Wlenia.Bez urazy,trzeba czasami wlaczyc szare komorki,to wcale nie boli.
hhhhheeeeee dnia grudnia 20 2016 11:55:59
Typowy przykład arogancji wszystko wiedzącej władzy która przecież chce dobrze tylko ten lud jakoś taki niewdzięczny.
czytająca dnia grudnia 20 2016 18:20:09
...zaraz no, Panie Gładysz to ja mam biegać po wszystkich facebookowych stronach żeby cokolwiek się dowiedzieć? Co np. z tymi, którzy internetu nie mają? Raczej nikłe informacje wiszą na tablicy ogłoszeń, a potem my jesteśmy be
Do Jacek Gładysz dnia grudnia 20 2016 18:23:24
Panie Jacku skąd ta wiedza,że w przyszłym roku przychodnia nie otrzyma kontraktu?Myślę,że niestety brakuje panu wiedzy w tej dziedzinie,a występuje pan w roli co najmniej eksperta
czytająca dnia grudnia 20 2016 18:24:18
...i jeszcze moja mała uwaga odnośnie tzw. anonimowości, nie powinien Pan mieć pretensji, że się tu nie podpisujemy z imienia i nazwiska. Pan jako osoba publiczna powinien i może to robić...a ja? no cóż...znając mentalność środowiska... póki co wolę tak...bo cieszę się swoją pracą i niech mnie Bóg broni przed bezrobociem...pozdrawiam
no no no dnia grudnia 20 2016 18:33:48
to już wszyscy we Wleniu mają fejsbuka do komunikacji z radnymi ?
Anonimowy dnia grudnia 20 2016 19:43:01
Informacje o spotkaniach z mieszkańcami, Panie Radny ogłasza się w miejskim biuletynie lub na stronach internetowych Urzędu Miasta, a nie na Facebookach i twitterach. Bądźmy poważni.
strzelec dnia grudnia 20 2016 21:31:11
no i po co wydziwiac ,,jak kto moze bedzie ztad uciekal do lwowka lub jeleniej albo jezowa--ja na pewno..nie mam zamiaru pchac sie do gryfowa ,bo niby czym.
anonimowy dnia grudnia 20 2016 23:11:29
Panie Jacku, a dlaczego nie zamieścił Pan informacji o spotkaniu w sprawie dni Wlenia na internetowej stronie Urzędu? Czy uważa Pan, że portal społecznościowy jest właściwym miejscem na takie ogłoszenia? Może niech wizytówką Wlenia będzie profil na fejsie. Stronę można wówczas zlikwidować to i oszczędności będą w gminnej kasie...
anonimowy dnia grudnia 20 2016 23:30:37
Przepraszam bardzo ale odnoszę wrażenie że w tej gminie to chyba większość spraw idą pod obrady na zamkniętych spotkaniach bez zdania mieszkańców, prawda? A czy chociaż na obrady Rady Miasta osoby zainteresowane sesją mogą wejść bez problemów???
lol dnia grudnia 20 2016 23:57:01
Panie Gładysz nie róbcie tutaj już czegoś takiego jak nasza POLSKA POLITYKA bo niedługo dojdzie do bijatyk jak w sejmie.
anonimowy dnia grudnia 21 2016 00:08:49
Panie Jacku my się chyba w ogóle nie rozumiemy co do meritum tej dyskusji albo celowo Pan zamydla. Mieszkaniec ma konstytucyjne prawo o zamiarach władz gminy przed ich wdrożeniem, a nie po. A w dobrym guście byłoby informować Go rzetelnie i na oficjalnych stronach Urzędu, biuletynach lub obwieszczeniach. A nie straszenie ludzi decyzjami. Tylko o to tu chodzi.
Pozdrawiam
strzelec dnia grudnia 21 2016 08:25:17
i znowu ja,zaczelo sie od osrodka adalej trwa przekomazanie jak w j,,,,,, sejmie,,ludzie czego chczecie przeciez wybraliscie burmiszcza takigo jakiego chcieliscie,,obudzicie sie w sprzedanym miescie,,
do Jacek Gładysz dnia grudnia 21 2016 20:11:29
Panie Jacku proszę spytać burmistrza i poinformować mieszkańców jakie zajdą zmiany w zatrudnieniu lekarzy POZ po przejęciu Przychodni przez Szpital w Zgorzelcu?Żebyście faktycznie nie przekroczyli granicy absurdu.
Ala dnia grudnia 21 2016 20:43:22
Szpital w Zgorzelcu to jedna z lepszych placówek na naszym terenie ,tak więc Pan Burmistrz postawił na porządne leczenie ,a nie wykańczalnie w Lwówku ,tak wiec proszę nie narzekać tylko się cieszyć ,że Pan Zych mysli o ludziach .Ja tam jestem zadowolona ,Zgorzelec szpital to profesjonalne leczenie na wysokim pozimie i bardzo dobrym sprzęcie ,Pogody ducha dla znudzonych ludzi we Wleniu ,,,Nikt wam nie dogodzi .Zaspana mentalność.
+- dnia grudnia 21 2016 22:56:22
Tak czy tak , każdy umrzeć musi. Nie ma wyjątków.
ja dnia grudnia 22 2016 10:17:47
To prawda jedynie dobra zmiana w tym wszystkim to to , że teraz niekoniecznie do Lwówka z beznadziejną interna, sama to przezylam
do Ala dnia grudnia 22 2016 23:14:22
Pani radnej to nic przeszkadza, prawda ?
ania dnia grudnia 27 2016 18:13:41
dobrze zakładaj że mam chore dziecko to gdzie do pediatry?
do ania dnia grudnia 28 2016 15:46:56
do Gryfowa ew.do Zgorzelca
Dodaj komentarz
Nick:1 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Jak powstaje chleb...
Jak powstaje chleb...
Jak powstaje chleb...


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16938380 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.