wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
TAJNE SPOTKANIE W SPRAWIE BEZPIECZEŃSTWA GMINY.
MiejskieW dniu 16 listopada 2016 roku we Wleniu odbyła się debata, spotkanie dotyczące bezpieczeństwa, głównie kradzieży, kradzieży z włamaniem i mapy zagrożeń. Informację o spotkaniu otrzymaliśmy od czytelników Lwówecki.info, którzy w nim uczestniczyli, za co serdecznie dziękujemy.

Społeczna debata na temat bezpieczeństwa jest jak najbardziej potrzebna, szczególnie we Wleniu, gdzie w tym roku liczba włamań i kradzieży będzie zapewne większa niż w roku ubiegłym. Z danych statystycznych udostępnionych nam przez lwówecką policję na dzień 25. października br. wynika, iż ilość kradzieży i włamań już dorównała liczbie przestępstw odnotowanych w roku ubiegłym, a do zakończenia tego roku pozostało ponad dwa miesiące!

Niestety, z przykrością stwierdziliśmy, iż informacji o spotkaniu nie ma ani na stronach internetowych Policji w Lwówku Śląski, ani na stronach Gminy Wleń, ani na tablicy ogłoszeń Urzędu.

Ku naszemu zaskoczeniu fakt przeprowadzenia we Wleniu takiej debaty potwierdza oficer prasowy lwóweckiej policji asp. szt. Mateusz Królak, który wyjaśnia, iż ze strony policji w spotkaniu uczestniczyli:  oficer prasowy asp. szt. Mateusz Królak, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim mł. insp. Andrzej Chrustek, dwóch dzielnicowych oraz strażnik miejski. Ponadto na spotkanie zaproszeni zostali radni i sołtysi z terenu gminy Wleń. Oficer Królak w rozmowie kilkukrotnie stwierdza, iż zaproszenie dla radnych zostało przekazane do Biura Rady we Wleniu, nie było to imienne zaproszenie ale takie dla wszystkich radnych, dlatego przekazano je do Biura Rady, a sołtysi zaproszenie otrzymali osobiście do ręki. Zaproszenie było podpisane przez Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim.

To skandal! – mówi Pan Marek Dral Radny Rady Miejskiej Gminy Wleń, który o spotkaniu nie został poinformowany. Dlaczego? Sprawę wyjaśnia Pani Bogusława Bieszczad Inspektor ds. Rady we Wleniu. O dziwo Pani z Biura Rady nic nie wie o żadnym spotkaniu! –  Panie Marku, żadna informacja do mnie nie dotarła – parokrotnie powtarza Pani Bieszczad. Oczywistym jest, że skoro w Biurze Rady nie mieli takiej informacji, nie mogli jej przekazać radnym.

W spotkaniu nie uczestniczył również Burmistrz Wlenia Pan Artur Zych, który mówi, iż nie wie, czy takie spotkanie się odbyło, a jeżeli tak, to on nie był w to zaangażowany.

Dla kogo i po co Policja zorganizowała debatę?!!!

– W moim odczuciu trudno tu mówić o debacie, skoro nie zaproszono na nią ani Burmistrza ani nawet wszystkich radnych, ani najważniejszych osób, jakimi są sami Mieszkańcy! Nazwałbym to raczej działaniami pozorującymi, które można odhaczyć w policyjnych statystykach
– mówi Pan Marek Dral Radny Rady Miejskiej Gminy WleńTylko, czy o taką poprawę bezpieczeństwa chodzi mieszkańcom? – pyta radny, który podkreśla także fakt, iż Policja z jednej strony narzeka na brak pieniędzy i brak funkcjonariuszy do patrolowania, a z drugiej angażuje tak duże siły (4 policjantów) i środki (przejazd radiowozami, czas debaty, powrót do jednostki) aby wziąć udział w spotkaniu z grupką kilku wybranych radnych i sołtysów.
W mojej ocenie to niestety kolejny przykład marnotrawienia pieniędzy publicznych i bezsensownych działań które rzucają cień na całą formację Policji i zamiast przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa, teraz w odczuciu społecznym mogą niestety spowodować jego osłabienie. – mówi Pan Marek Dral Radny Rady Miejskiej Gminy Wleń. – Jeżeli policji faktycznie zależy na poprawie bezpieczeństwa i współpracy ze społeczeństwem, to oczekuję, iż Policja przeprosi wszystkich pominiętych i jeszcze w tym miesiącu zorganizuje prawdziwą debatę, na którą korzystając ze wszelkich dostępnych kanałów i metod zaprosi wszystkich mieszkańców gminy i miasta Wleń – dodaje radny.

lwowecki.info
Komentarze
krawiec Stefania dnia listopada 18 2016 11:13:42
TO DZIWNA SPRAWA ,BO BURMISTRZ O WSZYSTKIM POWINIEN WIEDZIEĆ,A MOŻE NIE MAM RACJI?,NO CÓŻ JESTEM STAREJ DATY BABA I NIE ROZUMNIĘ OWOCZESNYCH CZASÓW ;GDY NA TERENIE GMINY SĄ SPRAWY O KTÓRYCH NIE WIE GOSPODARZ
hh dnia listopada 18 2016 18:07:27
Kto informacją wojuje, tego nie poinformujemy - może tak to jest???
wyborca dnia listopada 18 2016 18:53:03
Zawsze w sprawach spotkań,zebrań przekazywanie informacji ,zaproszeń przyjmuje się drogę albo oficjalną albo robi się to pod tkz. "przykrywką". Ogólnie jest ma być ale nie wiadomo gdzie i kiedy???
Co do radnych to mogę tylko po raz kolejny stwierdzić,że nie wszyscy chyba wiedzą albo nie zdają sobie sprawy ,że to My wyborcy zasługujemy na pełną informację odnośnie spotkań, zebrań.Pewnie urzędnik odpowiedzialny za kontakt medialny pomiędzy Policją lwówecką a przedstawicielem Rady Gminy Wleń to osoba , która ma tak dużo pracy,iż po prostu stwierdziła,że szkoda papieru na takie info bo i tak na pewno nikt nie przyjdzie.
Panie radny Dral aktywność została wystawiona na próbę i co teraz?
Antoni dnia listopada 18 2016 20:24:08
A od kiedy spotkania w sprawie bezpieczenstwa np kraju sa jawne??? Bez sensu artykuł
Dzidek dnia listopada 18 2016 22:09:39
Najwyraźniej ten pan nie wpisywał się w konwencję spotkania. Po co ten lament. Trzeba być mężczyzną... ;).
Sobota dnia listopada 19 2016 00:49:28
No właśnie, to było tajne spotkanie dotyczące współpracy z kosmitami i trudne pytania zadawane przez radnego nie były mile widziane.
kk dnia listopada 19 2016 08:19:52
Pan Marek Dral Radny zawsze może przedstawić własną koncepcję bezpieczeństwa w Gminie, z uwagą przeczytam.
Mała dnia listopada 19 2016 08:50:37
Chociaż jeden radny ma odwagę! Marek Dral, mieszkańcy Wlenia dziękują!
niestety dnia listopada 19 2016 09:33:20
Przykry pzykład pracy naszej "dzielnej" policji
looking dnia listopada 20 2016 09:43:49
dr nie zaproszony - strzeż się policji
Widocznie poruszano sprawy, które nie powinny być poruszane, możliwe ze nie wszyscy mają czyste sumienie
krawiec Stefania dnia listopada 24 2016 14:18:43
TO CHYBA AKCJA POSZUKUJĄCA KORUPCJI
Dodaj komentarz
Nick:3 + 2:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Uroczyste otwarcie wałów.
Uroczyste otwarcie wałów.
Uroczyste otwarcie wałów.


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932497 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.