wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
70 - LECIE GLKS POGOŃ WLEŃ
MiejskieW sobotę 12 listopada w auli Zespołu Szkół we Wleniu odbyły się uroczystości związane z 70 leciem  Klubu GLKS Pogoń Wleń. Wśród zaproszonych gości obecni byli między innymi : Poseł na sejm RP pani Zofia Czernow. Prezes OZPN Jelenia Góra  Andrzej Kowal  Starosta lwówecki  Marcin Fluder, Byli burmistrzowie Jacek Zbroja oraz Bogdan Mościcki, były starosta lwówecki Stanisław Mrówka.
Na uroczystościach zbrakło wielu byłych działaczy Pogoni. Miedzy innymi pana Stanisława Marceluka, Stanisława Gancarczyka, Stefana Wołowskiego.

Krótki rys historyczny rozwoju klubów sportowych na terenie Wlenia przedstawił pan Wojciech Świętochowski

Rozwój sekcji piłki nożnej we Wleniu datuje się od końca 1945r. Wtedy powstał klub sportowy o nazwie „Orzeł”. Głównymi założycielami byli osadnicy z Andrychowa – Adamik, Wawak, Prus, Jakubowski i Klimowicz. Pierwszym prezesem w historii nowo założonego klubu był Ignacy Adamik, zaś jego zastępcą Paweł Kaśków. Klub sportowy „Orzeł” działał do 1948 roku i wtedy jego nazwa została zmieniona na KS „Sprawdzian”, na bazie fabryki, która produkowała części optyczne dla przemysłu zbrojeniowego. Po pewnym czasie fabryka została przeniesiona do Jeleniej Góry. Wśród 70 pracujących ludzi byli także wleńscy sportowcy.
W 1949 roku w okolicy Wlenia została otworzona kopalnia złota (uranu). Wtedy drużyna piłkarska ponownie zmieniła nazwę tym razem na KS „Górnik”. Nazwa przetrwała tylko do 1951 roku, w którym zlikwidowano kopalnię. Od roku 1951 do 1955 klub działał, jako LZS „Pogoń”.


Prezes Pogoni Iwona Kobierecka wraz z burmistrzem Arturem Zychem wyróżnili statuetkami gołębiarki oraz dyplomami byłych i obecnych zawodników, działaczy oraz sponsorów, między innymi panią Teresę Zakrzewską, Annę Zając, Zofie Bielat, pana Stanisława Kobiereckiego, Starostę Powiatu Lwóweckiego Marcina Fludra, Fryderyka Wojewódkę, Bronisława Owoca, Jacka Bielata, Wojciecha Świętochowskiego, Przemysława Zakrzewskiego, Olga Marczyszyna, Wacława Bocheńskiego.  Statuetkę z rąk burmistrza otrzymała również prezes GLKS Iwona Kobierecka.

Szczególne podziękowania pani Prezes skierowała do obecnego burmistrza Artura Zycha.

Prezes OZPN Jelenia Góra pan Andrzej Kowal w krótkim wystąpieniu zwrócił uwagę, że na sześć funkcjonujących w Pogoni Drużyn pięć to drużyny młodzieżowe. Prowadzący sekcje młodzieżowe pan Oleg Marczyszyn został z tego tytułu wyróżniony dyplomem uznania. Niestety z przyczyn osobistych nie był obecny na uroczystościach.
Poza tym Prezes OZPN wręczył srebrne odznaki Dolnośląskiego Związku piłki Nożnej dla pana Jerzego Horwata, Ryszarda Skocznego oraz Stanisława Kobiereckiego. Honorową odznaka OZPN zostali wyróżnieni Fryderyk Wojewódka, Wacław Bocheński, Bronisław Owoc, Teresa Zakrzewska, Wojciech Świętochowski, Jacek Bielat, Andrzej Rykaczewski, Iwona Kobierecka.

A.Jaśkiewicz
Komentarze
Czytam i nie wierze... dnia listopada 13 2016 22:26:32
Byli, obecni zawodnicy, działacze i sponsorzy dostali statuetki, a Oleg, który bezinteresownie od lat prowadzi kilka drużyn otrzymał "dyplom uznania"? To jakiś żart? Jak zwykle, kolesiostwo i robienie sobie wzajemnie dobrze, rozdając sobie prezenty za nasze pieniądze.
Szkoda dnia listopada 13 2016 22:45:55
Gdyby nie Oleg nie byłoby pięciu drużyn młodzieżowych w pogoni. To lata pracy i poświęcenia tego skromnego i oddanego swojej pasji chłopaka. Cała młodzieżówka zbudowana jest na pracy jednego człowieka. Panowie i panie przyznali sobie medale. Oleg załapał się na co? Statuetkę i dyplom?
kibic dnia listopada 13 2016 22:58:47
Pani Prezes trochę pokory i szacunku dla tych którzy robią dobrą grę!!!
Oleg jesteśmy z Tobą. Jutro przyjdzie Pani Prezes a i burmistrz się też ocknie, że to TY robisz dobrą robotę. Po prostu jak jesteś dorosły to ich OLEJ !!!!!
Oleg dnia listopada 13 2016 23:05:50
Bardzo dziękuje za słowa uznania :) ale powodem mojej nieobecności była choroba ;) dzień wcześniej moje drużyny Młodzików i Trampkarzy grały mecze ligowe w bardzo niskich temperaturach i niestety ma to w chwili obecnej odzwierciedlenie na naszym zdrowiu :( Więc w imieniu swoim i zawodników prosimy o pozdrowienia :D na pewno się przydadzą ;) i bez nie potrzebnych emocji ;)
T dnia listopada 13 2016 23:49:52
Oleg te wszystkie odznaczenia już dawno dostał...
Kibic dnia listopada 14 2016 00:02:05
Akurat byłem na meczach naszych dzieciaków po seniorach i na prawde milo się patrzy na zaangażowanie tych wszystkich naszych chlopaczkow byli znacznie bardziej ambitni niż ci z jeleniej góry.Szczególnie te maluszki jak wchodzą na boisko widać,że to dla nich wielkie przeżycie.A w starszej drużynie chłopak z 19 misiek świetny zawodnik.
do działaczy sponsorów dnia listopada 14 2016 02:54:52
robicie że tak powiem trenera młodzików trampkarzy w ch*ja, chłopak robi to zajmuje się tyloma dzieciakami robi to BARDZO DOBRZE, co pokazują wyniki meczy i osiągnięcia, a wy dajecie mu jakiś dyplom którym nawet dupy sobie nie można podetrzeć? Powinniście mu płacić najmniej najniższą krajową a nie znaleźliście sobie gościa którego wiecie że możecie wykorzystać, chociaż to pewnie do czasu aż PASJA zostanie wyczerpana. Bo ile można robić coś za darmo, gdzie w innych mieścinach lub po ''znajomości'' dostaje się za to normalne pensje. Pani prezes i Panie burmistrzu otwórzcie oczy, docencie trenera tym co mu sie przyda a nie doceniacie $$$ tych co nie zasłużyli
Karolina Kobierecka-Czarny dnia listopada 14 2016 09:14:21
oh malutcy o jeszcze mniejszych rozumkach :), gdyby te komentarze napisał Oleg byłoby mi smutno- dalekie to wszystko od prawdy ale skoro ów komentarze piszą bezimienni to nie pozostaje nic innego jak przesłać buziaki!
A i pamiętajcie tylko mówiąc "dzień dobry" Pani Prezes aby dalej dumnym krokiem iść bez twarzy tak jak tu piszecie bez imienia.
Pozdrawiam serdecznie!
smutne dnia listopada 14 2016 09:50:28
Smutne jest to ,że to zawodnicy i koledzy Olega piszą te posty a Olegowi widocznie się to podoba...
krawiec Stefania dnia listopada 14 2016 10:26:38
W ;POGONI;OD LAT DZIAŁAŁ;KAZIMIERZ CZEPCZAK I O NIM ANI SŁÓWA
haha dnia listopada 14 2016 12:37:34
Święty kim tym byś był bez tych Kobiereckich dziś ? Zgadzam sie z wypowiedzią pierwszą. Dlaczego Oleg dostał tylko dyplom. !!~Straszne kolesiostwo panuje w tym TZ. Kubie.
Daniel dnia listopada 14 2016 12:42:54
Ludzie szkoda słów na ten klub. !!!
Karolina Kobierecka-Czarny dnia listopada 14 2016 12:45:12
Nie chciałabym robić Tobie przykrości "haha" więc odpowiem w bardzo delikatny sposób abyś zrozumiał i się nie rozbeczał: Wojciech Świętochowski był, jest i będzie Wojciechem Świętochowskim niezależnie od tego gdzie będzie rodzina Kobiereckich.
Wojciech Świętochowski dnia listopada 14 2016 13:22:03
Po pierwsze"Święty" to ja kolego jestem dla znajomych i przyjaciół.
po drugie mogę Ci dużo opowiedzieć o mojej relacji z Państwem Kobiereckim tylko opowiedzieć fizycznej osobie a nie internetowemu anonimowemu cwaniakowi.
Ludzie jak już krytykujecie tak bardzo nasz zarząd to sami zadajcie sobie pytanie " a co ja zrobiłem dla rozwoju młodzieży i wleńskiego sportu?"
Oleg dnia listopada 14 2016 14:13:06
Przede wszystkim prosiłbym o niekrytykowanie Pani Prezes czy Wojtka bo na prawdę za dużo serca wkładają czy w przypadku P.Prezes całą organizację czy w przypadku Wojtka postawę na boisku w każdym meczu. I PROSIŁBYM ŻEBY NIE SIAĆ TU FERMENTU BO TAKIE KOMENTARZE W NICZYM NIKOMU NIE POMOGĄ. Natomiast, na prawdę za równo ja jak i moi zawodnicy czy koledzy potrafią się podpisać, z resztą na pewno można to sprawdzić kto co pisze. Ale właśnie polecam najpierw się podpisać bo później pewni ludzie mogą musieć się tłumaczyć z czegoś czego nie pisali.
A tak ogólnie to mamy seniorów w górnej połowie tabeli A klasy, młodzież grająca z powodzeniem w ligach okręgowych i dzieciaków świetnie radzacych sobie w turniejach WIĘC CHYBA JEST SIĘ Z CZEGO CIESZYĆ I WARTO SKUPIĆ SIĘ NA POZYTYWACH.
Iwona Kobierecka dnia listopada 14 2016 18:07:07
W imieniu swoim Zarządu Klubu GLKS Pogoń Wleń serdecznie dziękuje wszystkim osobom przybyłym na uroczystość obchodów 70 lecia Naszego Klubu.

Prezes Iwona Kobierecka
Stanisław Kobierecki dnia listopada 14 2016 19:18:50
Czytając jakikolwiek artykuł potrzeba minimum inteligencji aby go zrozumieć.
Wam, anonimowi cwaniaczki krytykujący obecny Zarząd brakuje nawet tego minimum.
Sobotnia uroczystość to nie kilku letnia działalność Olega Marczyszyna ,a 70 lecie istnienia Klub.
Oleg Marczyszyn jest jednym z ważnych trybów tej 70 letniej maszyny.
Za swoja ciężko prace trenera dostaje wynagrodzenie, gdzie pozostali :
zawodnicy, Prezes Klubu, Członkowie Zarządu społecznie wykonują wiele innych czynności niezbędnych do funkcjonowania klubu.
I wielu tych ludzi włącznie z Panią Prezes z okazji 70-cio otrzymali podziękowania.
A ty anonimowy cwaniaczku od najniższej krajowej.
Jaka kwotę przekazałeś na Klub?
Czy w swoim życiu przepracowałeś jedna minutę społecznie?
Jesteś żałosny.
Chylę czoła przed obecnym Zarządem że docenili tak wielu Ludzi dobrego serca dzięki którym Klub Pogoń Wlen Istnieje.
W swoim imieniu dziękuje za wyróżnienie, że znalazłem się w gronie tak zacnych ludzi.
Stanisław Kobierecki
Mieszkaniec dnia listopada 14 2016 19:38:48
Powiem tylko jedno i nie będę się powtarzał: "WSTYD!"
mik dnia listopada 14 2016 20:27:50
A kto to jest pan Chorwat? Bo ja całe życie znam Jurka HORWATA
???? dnia listopada 14 2016 20:44:33
leśny dziadek
Arnold Boczek do Stanisław KObierecki dnia listopada 14 2016 21:09:52
Panie, nie obrażaj pan! Dobre?
Danuta Wojdyła dnia listopada 14 2016 21:26:06
Serdeczne podziękowania dla Organizatorów wspaniałego balu, który odbył się na zakończenie uroczystości. Przemiła atmosfera i świetna zabawa. Wojtek wraz z Panią Prezes Iwonką profesjonalnie przeprowadzili licytację, było dużo śmiechu i braw za najlepiej podbijane ceny. Brawo!
czytająca dnia listopada 14 2016 21:48:35
a jakie były kryteria by owe zaproszenie móc dostać?;)
seba z pilch dnia listopada 15 2016 00:41:27
co to za jaja strarzak zostaje odznaczony za pilke nozna hahaha sam zdziwiony stoi,
a Oleg??? a inni
Piotr dnia listopada 15 2016 08:33:25
Seba klub Pogoń Wlen to nie tylko piłka nożna to także tenis stołowy c z y np. kiedyś strzelectwo gdzie kiedyś w tych dyscyplinach również były bardzo dobre wyniki! A Pan strażak zapewne chodzi o Pana Owoca to jakbyś chciał wiedzieć to także trener tenisistów stołowych.. Chciałbym przypomnieć iż we Wleniu była III LIGA i przez wiele.. Wiele lat IV Liga ..
Piotr dnia listopada 15 2016 08:36:31
Szkoda ze zapomniano o tych zawodnikach którzy reprezentowali Wlen na turniejach w całej Polsce...
obiektywny dnia listopada 15 2016 11:10:05
Jeszcze raz się okazało że wleninfo to jedyne. rzetelne i obiektywne źródło informacji o naszej gminie. Brawo panie Andrzeju.
Dawid dnia listopada 15 2016 11:34:09
Tacy są ludzie, zawistni, obgadujący, wiecznie niezadowoleni, ciągle tylko krytykują. Większość z was, guzik wie o klubie i kto ile serca w niego wkłada. Gdybym wam powiedział, kto, co i ile... To i tak byście mi zarzucili, że koloryzuję i piszę bajki. O was szczekaczach powiem tylko jedno. Potraficie jedynie przyjść na mecz, powrzucać swoje epitety na innych. Zostawić chlew na trybunie, a potem na portalu wleninfo się napiąć, że na stadionie jest syf.- od i cała wasza społeczna praca.
Do zarządu: Proszę się nie przejmować, dziś w XXI wieku taka jest oznaka tego, że coś jest robione dobrze. Gdyby pod tym artykułem zabrakło szczekaczy, to pomyślałbym, że chyba klub i zarząd zmierza nie w tym kierunku co trzeba. A tak jest 100% pewność, że kierunek trasy jest dobry.
seba z pilch dnia listopada 15 2016 15:56:55
Masz racje Piotr, zwracam honor pan Owoc to warzna osoba dla pogoni jesli chodzi o zaslugi, ale obaj wiemy ze wiele innych osob zostalo pominietych w odznaczeniach i tym bardziej jest przykro.
Piłkarz dnia listopada 15 2016 17:37:04
Śmietanka podzieliła się odznaczeniami i to oni są zasłużeni a gdzie wzmianka o wspaniałych piłkarzach,którzy po 10 lat i dłużej grali.To oni wylewali poty na boisku tak jak Z.Daszkiewicz J.Kodzis bracia Sopczyk W.Buciak M.Leoniec itd.Po nich byli następni i też pamięć o nich zaginela-wstyd.
Obserwator dnia listopada 16 2016 08:47:31
Oni powinni otrzymać odznaczenia na 65lecie . Bo od 5 lat żaden z nich nie grał . Poprzedni zarząd odznaczył tych którzy grali za ich kadencji, i taka jest kolejność. Czy za kazdym razem mają odznaczać tych którzy grali ileś lat w stecz. Jest na to czas i pora co pięć lat są obchody następne za 5 lat Życze powodzenia i głowy do góry zawsze znajdą się tacy którzy mają coś do powiedzenia.
Spoza środowiska dnia listopada 16 2016 09:33:00
Widzę, że we Wleniu zawsze znajdą się ludzie, którym by d**ę miodem smarować to i tak powiedzą, że sztuczny...
Do Obserwatora dnia listopada 16 2016 12:34:25
Nie wiem co Ty obserwujesz bo ani 5 ani 10 czy 15 lat temu nikt im nie podziękował nie wspominając o jakiś oznaczeniach.Mieszkam we Wleniu od wielu lat i znam tych piłkarzy i wiem dobrze jak było i jak jest,więc nie pisz głupot.Znam historię Pogoni Wlen i wiem jak było bo mam 78 lat a we Wleniu mieszkam 60 lat.
DO OBSERWATOR I CAŁEJ RESZTY CIEMNEJ MASY dnia listopada 16 2016 13:55:24
Powiem tak MASAKRA !!! Pogoń zrzesza całe mnóstwo ludzi młodzieży dzieci a tu takie negatywne wpisy?? Ludzie co jest z wami gdyby nie oni nasze dzieci siedziały by przed komputerem albo ćpały na zakaźnym!!! Obudźcie sie i przestańcie z tą zazdrością bo to jest smutne.
PS. A gdzie ci zawodnicy co nie byli odznaczeni skoro tak bardzo czują się zasłużeni i chcą sie utożsamiać z klubem?? Czemu nie było ich na obchodach " ICH KLUBU"?
seba z pilch dnia listopada 16 2016 15:42:38
Ja osobiscie do dzis szanuje p. Jurka Horwata bo przez tyle lat grania i wylanego potu tylko on dziekowal mi osobiscie i publicznie za zaangarzowanie nigdy nikt inny nie powiedzial za tyle lat grania w juniorach czy seniorach, jest jeszcze garstka kibicow, oni tez pamietaja.
Dawid dnia listopada 16 2016 20:48:30
70 lat / 11 Prezesów w klubie, a cała złość spada na obecny zarząd. Którego w 60% nie było nawet na świecie jak Ci Panowie grali i zostawiali swoje zdrowie na boisku. Nie można obwinić obecnego zarządu za to, że ktoś wcześniej to zaniedbał i nic z tym nie zrobił. Nawet jak by chcieli sięgnąć do historii i powiedzieć zasłużonym graczom dziękuję. To kronika klubu która była prowadzona od 1946 roku, jakimś dziwnym trafem zaginęła podczas powodzi. Ludzie, wy też kiedyś byliście młodzi, pełni pasji itp... Dlaczego nie spisaliście kroniki na nowo ? Dlaczego nie zostawiliście nam młodym jakiegoś wglądu w historię klubu? Dziś krzyk, bo zapomnieli, ale niby jak mamy pamiętać i rozliczyć 70 lat ??? Obserwator ma rację, 65 lecie było w małej szkole robione za poprzedniego zarządu. O innych obchodach też słyszałem, ale to już z opowieści innych.
O Boże!!! dnia listopada 16 2016 22:37:58
Ta impreza to było podsumowanie 70 lecia istnienia i działalności klubu! Tym bardziej powinni być uhonorowani ci wszyscy którzy przez te 70 lat tą historię tworzyli. Wyszło jak zwykle. Kolejne nagrody i medale dostały te same osoby. Co niektórzy to już są jak ruskie jenierały całe klapy medali i wyróżnień. Raz na siedemdziesiąt lat warto przypomnieć tych wszystkich którzy przez te wszystkie lata ten klub tworzyli. Obecny zarząd ma co roku swoją imprezę. Może się tam chwalić swoimi osiągnięciami. Szkoda, że zamiast uroczystości która połączyła by tradycję i historię wyszła kolejna akademia ku czci pani ... .
Dawid dnia listopada 17 2016 21:09:24
Haha no nie mogę, ogólnie nie jestem rodowitym Wlenianinem. Mieszkam w tym mieście od jakiś 14 lat. Cała sytuacja upewnia mnie, że mieszkam w wiosce smerfów gdzie same marudy mieszkają. Boże 70 lat historii, a wy dopiero się ocknęliście, że graczom ileś lat temu nikt nie podziękował ?? Gdzie byliście wcześniej ?? Pamiętacie tylko kilka nazwisk... Z ponad pół tysiąca ludzi którzy grali w Pogoni ?? A co z dziesiątkami innych osób ?? Czyli wychodzi na to, że rodowici Wlenianie pamiętają tylko o tych, o których chcą pamiętać, reszta może pójść w zapomnienie ?? Cieszę się, że obecny zarząd upamiętnił kilku byłych piłkarzy Pogoni. Którzy po zakończeniu swojej kariery piłkarskiej, znaleźli czas, by nam dzieciakom poświęcić troszkę uwagi. Dziś niektórzy z nas mają już swoje rodziny, niewielu już obecnie gra, jednak to oni nam pomogli realizować pasję i wszczepili miłość do Pogoni. Tak, naszym obowiązkiem jest podziękować im w pierwszej kolejności Panu Marcelukowi, Gancarczykowi, Horwatowi, Borowemu, Kalinowskiemu, Popławskiemu, Owocowi. " Kolejne nagrody i medale dostały te same osoby. Co niektórzy to już są jak ruskie jenierały całe klapy medali i wyróżnień. " - Bo tak to jest, że społecznie zazwyczaj udzielają się jedne i te same osoby. Drugie siedzą na du*ie, bądź przed klawiaturą i narzekają tak ja ty. Na zakończenie ostatniej wiadomości powiem, że miałem możliwość poznać dzięki Pogoni wielu ludzi, którzy grali nawet za pana Kaśkowa, nikt o nich nie wspomniał nigdy. A tych, których chcecie wyróżnić nie znam nawet z twarzy.
gosc dnia listopada 18 2016 13:13:43
Wleń to jak wszyscy zauważyli specyficzna gmina. ludzie żyją tu plotami ktorymi zreszta napedzajanudne zycie wlenia.takie tu społeczeństwo.słyszysz ploty to ZAPYTAJ WPROST OSOBY KTOREJ TO DOTYCZY.mądre społeczeństwo nie wierzy we wszystko co usłyszy a głupie chłonie jak gąbka.
lola dnia listopada 18 2016 13:21:37
na zabawe powinni dostać zaproszenie wszyscy gracze i potwierdzić obecność.dopiero potem ludzie z wlenia powinni sobie z niej zrobić andrzejki i mieć wstęp.co niektorzy a w zasadzie bardzo dużo grających np.w latach 90 zostało pominietych a których widzimy na ulicy.
Dodaj komentarz
Nick:3 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Jubileusz 800 lecia Wlenia
Jubileusz 800 lecia Wlenia
Jubileusz - Zamek Lenno


j23215 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek484 weeks
admin485 weeks
gisia486 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul487 weeks
Maskonp487 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16920575 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.