wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
WIELKIE SPISYWANIE PSÓW W GMINIE.
Miejskie
 Na ostatniej sesji sporo czasu poświęcono psom i ich posiadaczom. Wiąże się to z tym, że wpływy do budżetu gminy z opłaty od ich posiadania są więcej niż mizerne, a władze za wszelką cenę  zdecydowały się  je zwiększyć. W związku z tym trwa wielkie spisywanie psów w gminie.

W sołectwach inwentaryzację czworonogów przeprowadzają sołtysi. We Wleniu psy liczy strażnik miejski. Psy do których nikt się nie przyzna zostaną odłowione i wywiezione do schroniska.
Burmistrz Artur Zych Psy we Wleniu będą spisywane tak, że każdy posiadacz psa w końcu będzie musiał się przyznać albo będziemy musieli go po prostu wywieźć i tu będą pewne koszty ale tak będziemy musieli zrobić.

Liczenie psów i ujawnienie zwierząt niezewidencjonowanych w zamierzeniu władz ma na celu zwiększenie ściągalności opłaty od tych czworonogów, a tym samym zwiększenie wpływów do budżetu.  

Burmistrz Artur Zych - Płacimy na schronisko dla zwierząt rocznie jakieś dwadzieścia trzy tysiące. To się dzieje tylko dlatego, że są tacy ludzie którzy te psy wyrzucają. Są także wśród naszych mieszkańców. Dlaczego w takim razie zwalniać z takiego obowiązku. Druga sprawa wydajemy pieniądze na sterylizację zwierząt. Ta kwota przekracza kwotę która jest pozyskiwana. Ponosimy koszty gdy strażnik te psy porzucone musi przywieźć Trzeba pracować nad tym, żeby poprawić ściągalność tej opłaty i uważam ,że jak najbardziej jest to konieczne. To tak samo jak z posiadaniem samochodu.  Posiadam samochód to mam swoje obowiązki. Opłacam OC opłacam inne rzeczy.

Jedynie radny Marek Dral oraz radny Jacek Gładysz mieli wątpliwości zarówno co do wysokości tej opłaty jak i celowości jej utrzymania.

Radny Marek Dral - Wpływy z tego tytułu do budżetu są znikome to jest kwota około 2000 złotych Opłata 50 złotych dla niektórych osób jest sporym obciążeniem.

Radny Jacek Gładysz – Nawet gdybyśmy obniżyli tą opłatę do zera strata do budżetu byłaby żadna.

Radny Jacek Gładysz zaproponował obniżenie opłaty z 50 zł do 40 złotych. Rada większością głosów wniosek radnego odrzuciła. Przeciw przyjęciu opłaty w wysokości 50 złotych głosowali radny Dral oraz radny Gładysz.

Dochody do budżetu gminy z tego tytułu w ubiegłym roku wyniosły 2150 złotych. Gdyby uwzględnić koszty egzekucji tej opłaty prawdopodobnie byłyby one wyższe niż wpływy z jej tytułu. Po co więc z takim uporem walczyć o coś co prawdopodobnie nie ma najmniejszego sensu z ekonomicznego punktu widzenia?

Burmistrz Artur Zych - Naszym zadaniem jest to, żeby zwiększać świadomość ludzi, żeby ona się poprawiała. Wycofując się  z opłaty na pewno takiej sytuacji nie stwarzamy.


Psie odchody zalegające ulice miasta to problem z którym od lat nikt nie potrafił sobie poradzić. We Wleniu jego rozwiązaniem zajmie się stażysta który jak informuje burmistrz za pomocą kamer monitoringu będzie wyłapywał osoby których pieski załatwiają się w miejscach publicznych. Takie osoby będą karane mandatami. Artur Zych zapewnia, że to rozwiązanie zostanie wprowadzone już w najbliższym czasie.Wypowiedzi Burmistrza oraz radnych z sesji RMiG Wleń


ANDRZEJ JAŚKIEWICZKomentarze
lol dnia listopada 03 2016 21:30:42
spore obciążenie 50 zł w skali roku....
kundel dnia listopada 03 2016 23:01:05
Artykuł bardzo dobrze oddaje mentalność władz gminy. Zych opłatą będzie wychowywał ludzi. To już jakieś zupełne oderwanie od rzeczywistości.
Burek dnia listopada 04 2016 06:41:09
Burmistrzowi już całkowicie pomyliły się porównania zwierzęcia z przedmiotem, ale cóż sam wie najlepiej jak to w życiu jest. Opłatę za psa rada gminy może znieść bo ma takie prawo, a OC za samochód nie może znieść !!!!!! Za odwiezienie psa do schroniska trzeba zapłacić a za złomowanie auta jeszcze dostaniesz kasę takie jest porównanie.Ale jest coś optymistycznego bo nareszcie będzie obsługa monitoringu i po tygodniu będą już pierwsze efekty??? Aby na pewno hahahaha...........
kibic dnia listopada 04 2016 07:38:46
Panie radny ,opłata jest obciążeniem,a pokarm dla psa,jak kogoś nie stac,na placenie podatku to niech nie trzyma psa
ktoś dnia listopada 04 2016 07:40:33
podatek powinien być,większy,bo ktoś te gówna zbiera
Aka dnia listopada 04 2016 07:47:45
Brawo dobra decyzja w końcu chodniki bez piej kupy
ktoś dnia listopada 04 2016 07:54:13
brawo,jeszcze tylko podatek od gołębi,zeby nam na głowę nie robiły,tak jak dzieciom w szkole
kibic dnia listopada 04 2016 07:59:36
we Wleniu są ludzie,co trzymają,po dwa psy,grożnej rasy,prowadzają się z nimi,bez kagańca,a straż miejska i policja nie reaguje,a opieka sponsoruje utrzymanie tych piesków,może z tym też trzeba coś zrobić,a nie czekać aż pogryzą jakieś dzieci
hehehe dnia listopada 04 2016 09:20:12
Tak graźnej jak ten na zdjęciu?
do he dnia listopada 04 2016 09:34:31
a co on nie ma zębów
hehehe dnia listopada 04 2016 10:02:58
Ta. Tylko czeka żeby cię rozszarpać
Wilma dnia listopada 04 2016 10:53:49
Rozumiem, że opłata za posiadanie psa to haracz, jaki muszą płacić rzetelni posiadacze zwierząt na rzecz tych nierzetelnych?
Nie może być tak, że źródłem finansowania opieki nad zwierzętami bezdomnymi w gminie są ci, którzy się z opieki nad swoimi zwierzetami wywiązują.
Sterylizacja zwierząt bezpańskich w gminie (bo za sterylizacje tych "pańskich" płaci, póki co, właściciel) - zna ktoś konkretne przypadki? Bo ja pamiętam sprawę tej bezpańskiej małej suczki: władze gminy proponowały sfinansowanie jednorazowego podania chemicznych środków antykoncepcyjnych (koszt to bodajże 10,00 -15,00 zł).
podatek powinien być,większy,bo ktoś te gówna zbiera

Rozumiem, że należy również opodatkować (kogo?) na rzecz sprzątania plwocin, rzygowin (sorry!), odchodów i śmieci jak najbardziej ludzkich. A może raczej należałoby karać tych, którzy łamią prawo, zaśmiecając i dewastując otoczenie?
Kolejną kwestią jest to, że sprzątanie części ogólnodostępnych we Wleniu pozostawia wiele do życzenia. Gdyby to sprzatanie odbywało się tak, jak powinno, to raczej nie wyobrażam sobie selekcji: papierek zamiotę, psiej kupy - nie. Albo odwrotnie. :)
Uważam, że syf we Wleniu jest niezależny od ściągalności podatku od posiadania psa.
I jeszcze jedno: co mają począć nieszczęśni sąsiedzi hodowców gołębi, którym te ptaszęta niestannie zanieczyszczają parapety i okna? Niszcząc je zresztą, przy okazji? Czy mają się domagać ustanowienia podatku, z którego będą pokrywane ich szkody?
UPS24 dnia listopada 04 2016 11:54:53
GDYBY UMIEŚCIĆ NA RYNKU JAKIS DYSTRYBUTOR NA WORECZKI W KTURE ZBIERA SIE PSIE ODCHODY PEWNIE WŁAŚCICIELE BY SKORZYSTALI BO RACZEJ NIKT NIE NOSI WORECZKÓW ZE SOBA BYLO BY CZYŚCIEJ A TAK NA BOKU ILE TYCH PSOW ROCZNIE WYWOZIMY ZE SUMA JEST 23000 ROCZNIE NA SCHRONISKO I JAKI BYL WPLYW Z MANDATÓW ZA CZTERONOGI???
ciekawa dnia listopada 04 2016 14:18:26
Jak to jest chcą kasy za to że ktoś ma psa, sa kosze na psie kupy a workow nie ma. Jak by pracownicy normalnie sprzątali to było by czysto. zamiast chodzić jak święta trójca wszędzie razem to mogą się podzielić i naprawdę sprzątać . Właściciel ma płacić za psa choć wiele osób ratuje te psy ze schroniska. Burmistrz niech myśli gdzie zaoszczędzić a nie chce zarobić na zwierzętach. Może od razu płacmy za to że siedzimy na ławkach koło gminy.
Wilma dnia listopada 04 2016 14:41:33
GDYBY UMIEŚCIĆ NA RYNKU JAKIS DYSTRYBUTOR NA WORECZKI W KTURE ZBIERA SIE PSIE ODCHODY PEWNIE WŁAŚCICIELE BY SKORZYSTALI BO RACZEJ NIKT NIE NOSI WORECZKÓW ZE SOBA

Nie przesadzajmy! Woreczki mogłyby być, ale niekoniecznie. "Rolka" 100 szt. woreczków kosztuje coś ok. 2,00 zł. Jak miałam psa, to przypięłam do obroży taki fajny leciutki plastikowy pojemniczek na woreczki (kosztuje ok. 5,00 zł) i zawsze miałam woreczki razem z psem. :)
kkk dnia listopada 04 2016 14:43:18
zenada ale na szczescie ten burmistrz jest pierwszy i ostatni raz
. dnia listopada 04 2016 17:51:11
Psy do których nikt się nie przyzna zostaną odłowione i wywiezione do schroniska.
Taka akcja jak pewnie brakuje kasy?! Teraz? A gdzie były odpowiednie służby wcześniej? Stada burków od lat biegają po Wleniu i wcześniej nikt na to nie zwrócił uwagi. Niektórym się po prostu nie chce wyprowadzić zwierzaka, więc otwierają drzwi pies "sam sie wyprowadza". Wcześniej nikomu z Urzędu to nie przeszkadzało i nagle taka akcja jest powiązana z podatkiem. Nieprawdopodobny zbieg wydarzeń:).
mieszkanka dnia listopada 04 2016 20:49:02
Nasz burmistrz swojej kampanii wyborczej obiecywał o ściąganiu unijnych pieniędzy i realizowaniu roznych projektów dzięki tym funduszom,a tak naprawdę co robi to śmiech,stażysta ścigający właścicieli psich kup to kolejny wysiłek umysłowy naszej władzy na miarę tej wladzy.
Azor dnia listopada 04 2016 23:10:26
Burmistrz z radnymi powinien stanąć przed murem i napiepszac głową w mur może trochę rozumu by sobie napukali.
czart dnia listopada 05 2016 10:12:18
Gdyby pretensje, roszczenia i krytyka miały znaczenie finansowe może nie byli byśmy jedną z najbiedniejszych gmin...
Miałbym dylemat na miejscu burmistrza.
Czy pozwolić rozmnożyć się psom, nie odławiać, nie sterylizować, nie opodatkować i czekać na utyskiwania typu: Narażenie na niebezpieczeństwo pogryzienia, obsrane chodniki, problem z którym władze nic nie robią...
Czy podjąć jakieś kroki i czytać komentarze jak te powyżej...
A co z odpowiedzialnością ludzi za swoje czworonogi? Ano w takim wypadku jak zwykle winnych nie ma. A właściwie jak zwykle winny jest ten drugi.
ja dnia listopada 05 2016 11:06:01
ludzie w naszym miescie zdaje sie najlepiej potrafia krytykowac. Popatrzcie na chodniki gdzie czasem trudno jest przejsc bo kupska psow zalegaja !Wlasciciele nie czuja sie zobowiazani do posprzatania po swoim pupilu.Dlaczego w innych panstwach wlasciciel psa nie wyjdzie na spacer bez woreczka zeby posprzatac ?bo jesli tego nie zrobi zaplaci kare i to wysokie
a oprocz oplaty pies ma ubezpieczenie.I nikt nie protestuje.Nie ma zanieczyszczonych chodnikow.nie raz czytalam zale o zanieczyszczonych chodnikach ,pretensjach do wlascicieli psow wlasnie na Wlen info a gdy burmistrz wychodzi z jakas inicjatya to juz zle bo jak on smie. mozecie mnie krytykowac ,ale najlepiej to wychodzi.Ulice za poprzedniego burmistrza byly brudne,nie sprzatane- teraz widac zminy i dalej zle ,burmistrz zly.a to psy,a to ulice ciagle cos nie pasuje.Ja popieram niech kazdy wlasciciel psa pomysli ile razy sprzatnol po swoim pupilu !
pytanie do "czart" dnia listopada 05 2016 14:06:03
Czart nie trzeba mieć tytuł profesora abyś zrozumiał, że opłata za posiadanie zwierzęcia w tym przypadku psa jest w gestii szanownej Rady. To nikt inny jak Rada może przegłosować kwotę , która będzie obowiązywać w danym roku lub po prostu jej nie będzie tak jak w niektórych miastach i z tego powodu nikt tam nie załamuje rąk.
Kwestia obowiązku jaki spoczywa na właścicielu psa lub osoby odpowiedzialnej w czasie wyprowadzania go na SPACER to drugi temat. W żadnym mieście nie ma zgody na to aby na chodniku leżało po psie "gówno" i musisz zrozumieć ,że trzeba postawić na normalność, czyli egzekwowanie praw jakie daje kpow i regulamin o utrzymaniu czystości i porządku w gminie. W tym temacie mamy WIELKI PROBLEM ALBO WRĘCZ ZACOFANIE!!!!!
Czart czy Twoi turyści zawsze pozostawiają po sobie porządek?
Sam spójrz na otoczenie Twego domu i zobacz czy wszystko jest tam zrobione zgodnie z prawem bo mam wątpliwości??
burek dnia listopada 05 2016 14:34:53
Dlaczego właściciele psów pozwalają załatwiać się swoim pupilkom na ulicy? Odpowiedz jest banalnie prosta. Czują się bezkarni. Nikt im z tego powodu nie zwraca uwagi, nikt nie karze mandatem. Po co mają więc sprzątać?
Za porządek na terenie miasta i gminy odpowiada burmistrz. Obowiązki mieszkańców w tym zakresie precyzuje uchwała porządkowa przyjęta przez radę miasta. Jej egzekwowanie należy do obowiązków Zycha. Ma do tego środki oraz Strażnika Miejskiego. Jak to wygląda w praktyce?

Wystarczy wyjść na miasto - wszędzie brud, syf, bajzel i nikt się tym nie przejmuje.
Nie łudźmy się ta sytuacja nie ulegnie zmianie. Wleń jest i pozostanie brudnym zapyziałem miasteczkiem i żaden stażysta na monitoringu tego nie zmieni.
czart - odpowiedź dnia listopada 05 2016 16:07:45
Profesorem nie jestem a mój poprzedni wpis był prosty i jasny w zrozumieniu. Teraz mi się wydaje, że chyba jednak nie dla wszystkich...
Mogę odpowiadać za dzieci i zwierzęta pod moją opieką, ale nie za dorosłe osoby nazywane turystami. Najczęściej jednak ci turyści, kulturalni i czyści, muszą niestety patrzeć na syf zostawiony przez miejscowych.
Jedyną rzeczą która zrobioną wokół mojego domu niezgodnie z prawem (nie ostatnio a dość dawno) była kradzież. Skoro pan/pani ten teren tak dokładnie obserwuje to może widział pan/pani jak złodziej odjeżdża moim busem T4 w kolorze bordo?
Jeśli tak to koniecznie proszę poinformować o tym policję.
A także o wszelkich innych działaniach niezgodnych z prawem.
Bo takie słowa napisane przez bohatera bez podpisu można nazwać jedynie pomówieniem, wydrukować i się nimi podetrzeć...
Wilma dnia listopada 05 2016 16:48:22
[quote]Miałbym dylemat na miejscu burmistrza.
Czy pozwolić rozmnożyć się psom, nie odławiać, nie sterylizować, nie opodatkować i czekać na utyskiwania typu: Narażenie na niebezpieczeństwo pogryzienia, obsrane chodniki, problem z którym władze nic nie robią...
Czy podjąć jakieś kroki[quote]
Ależ jak najbardziej: odławiać, sterylizować, sprzatać, wychowywać . Ale dlaczego za pieniądze tych, którzy akurat zachowują się odpowiedzialnie i swoje psy rejestrują, sterylizują, dbają o nie i po nich sprzątają?
czart dnia listopada 05 2016 17:05:36
<Ależ jak najbardziej: odławiać, sterylizować, sprzatać, wychowywać . Ale dlaczego za pieniądze tych, którzy akurat zachowują się odpowiedzialnie i swoje psy rejestrują, sterylizują, dbają o nie i po nich sprzątają?>
Dlatego napisałem, że też miał bym z tym dylemat.
Może wystarczyło by karać tych co nie sprzątają po swoich psach a pieniądze z kar przeznaczyć na materiały porządkowe i inne koszty związane z bezpańskimi zwierzętami domowymi.
Nikt nie każe właścicielom zbierać nieczystości po psach na ich podwórkach w lasach i na łąkach.
Chodniki, parki i trawniki miejskie to już inna historia.
Pomijam kwestię kultury...
Wilma dnia listopada 05 2016 17:46:49
Może wystarczyło by karać tych co nie sprzątają po swoich psach a pieniądze z kar przeznaczyć na materiały porządkowe i inne koszty związane z bezpańskimi zwierzętami domowymi.


Dokładnie to miałam na myśli. :)
W ogóle należałoby się wreszcie konsekwentnie zająć tymi, którzy łamią prawo, zaśmiecając i dewastując to, co w przestrzeni publicznej...
*** dnia listopada 05 2016 18:42:41
A co z dziurami na chodnikach i ulicach też przejść bezpiecznie nie można,burmistrz i radni tego nie widzą.Środków unijnych nie można ściągnąć to chociaż podatek od psów.To są te szumnie zapowiadane zmiany- Stop Stagnacji to ja gratuluję poczucia humoru panu burmistrzowi i radnym.
:> dnia listopada 05 2016 22:56:13
... a pieniądze z kar przeznaczyć na materiały porządkowe i inne koszty związane z bezpańskimi zwierzętami domowymi.....
Poważnie w to wierzysz?
ktoś dnia listopada 06 2016 18:07:07
czy lubicie jak pieski obszczywają wam felgi, i srają obok waszych posesji, a właściciele udają że tego nie widzą?
Wilma dnia listopada 07 2016 12:46:30
czy lubicie jak pieski obszczywają wam felgi, i srają obok waszych posesji, a właściciele udają że tego nie widzą?

Nie lubimy. Czy podatek to zmieni?
ja dnia listopada 08 2016 17:50:17
lepiej oskarzyc burmistrza jaki jest niedobry a wlasciciele psow to co? pies narznie na chodniku i ida dalej ,za pare krokow znow sie psinie zachce wiec znow narznie a wlasciciel idzie dalej gdzie tam by sie fatygowal posprzatac od tego sa ludzie ktorzy posprzataja a ja ponarzekam dalej jaki burmistrz niedobry !
Wilma do @ja dnia listopada 09 2016 12:57:10
a wlasciciel idzie dalej gdzie tam by sie fatygowal posprzatac od tego sa ludzie ktorzy posprzataja a ja ponarzekam dalej jaki burmistrz niedobry !


Owszem, ludzie powinni sprzątać po swoich psach. I po sobie. :) Oraz: nie pluć, nie sikać i nie kupkać za każdym załomkiem muru, nie rozrzucać śmieci, nie dewastować wszystkiego, co w oko wpadnie... Ale są tacy, którzy świnią wzsystko wokół siebie. Osobiście lub swoimi zwierzętami. Czy to znaczy, że nie należy po tych świntuchach sprzątać? I nie należy narzekać na władze miasta, że nie potrafią tematu ogarnąć?
Dodaj komentarz
Nick:2 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

WIECZÓR TRZECH KRÓLI
WIECZÓR TRZECH KRÓLI
WIECZÓR TRZECH KRÓLI


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906292 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.